CZK/€ 25.280 -0,04%

CZK/$ 23.131 +0,03%

CZK/£ 30.035 -0,31%

CZK/CHF 26.155 +0,21%

Michael Frahnert odvolán z čela OVB Holdingu

 


 

Do čela OVB Holdingu byl dosazen Wilfried Kempchen, o němž krátká tisková zpráva uvádí, že patří mezi nejzkušenější z vedení OVB. Ve výkonné radě OVB po odvolání Michaela Frahnerta zůstávají Oskar Heitz a Wilfried Kempchen.

Odvolání Michaela Frahnerta přišlo jako blesk z čistého nebe – bez varování a s okamžitou platností. Michael Frahnert tak opouští ze dne na den OVB po 14 letech působení ve společnosti, v níž od roku 2004 zastával nejvyšší výkonný post.

Důvody odvolání generálního ředitele společnost OVB nesdělila. K odchodu Michaela Frahnerta se nevyjádřilo ani OVB v České republice, jehož představitelé nechtěli komentovat ani možný dopad změny vedení na tuzemské OVB.

Na zprávu zareagovaly akcie společnosti OVB poklesem z 35,90 EUR na 33,25 EUR, tedy téměř o 7,4 % a v červeném poli se držely celý obchodní den, když uzavíraly na úrovni 34 EUR.

Navzdory negativnímu přijetí zprávy o odvolání Michaela Frahnerta akcionáři společnosti je možné očekávat pozitivní dopad změny.

REKLAMA

„Pan Frahnert byl z mého pohledu velmi konzervativní člověk, který nebyl ochoten vnímat vývoj v oboru. Díky tomu v OVB výrazně zaostávalo potřebné zázemí za rozvojem sítě. V OVB působí mnoho schopných lidí, ovšem zázemí, které jim poskytují národní centrály, naprosto neodpovídá dnešní době. Snaha udržet vše silou nesmyslnými sankcemi ve smlouvách namísto investic do kvalitního zázemí byla z mého pohledu z podstatné části způsobena právě přístupem pana Frahnerta, a tak lze podle mého názoru očekávat obrat k lepšímu,“ uvedl k našemu dotazu Petr Šafránek, člen představenstva AFIZu.

„Pan Frahnert je člověk, který vtisknul celé OVB a svým způsobem i české OVB za posledních několik let nějakou tvář. Určitě byl dominantní osobou celého OVB a ovlivňoval i vývoj OVB v České republice. Považuji za velmi zajímavé, že byl odvolán,“ uvedl Martin Gardavský, předseda Etického výboru AFIZ, a dodává: „S panem Frahnertem je možné spojovat vstup holdingu na frankfurtskou burzu, což bylo určitě pozitivní. Osobně jsem s názory pana Frahnerta na některé věci týkající se OVB v České republice nesouhlasil. A to je také jeden z důvodů, proč jsem z OVB před dvěma lety odešel.“

Důvod rozporu názorů akcionářů, kteří vnímají zprávu negativně, a lidí blízkých finančně poradenskému trhu, je pochopitelný. Pro akcionáře je náhlá změna vedení bez udání důvodu jednoznačně podezřelým aktem. Přeci i v případě, že by dozorčí rada nebyla s prací pana Frahnerta spokojena, neřešila by to tak náhlým a pro trhy překvapivým trhem. Zejména jednalo-li by se o dlouhodobější nespokojenost. Nutně tak vyvstávají domněnky v nějaké závažné pochybení… které svým mlčením OVB nevyvrátí.

Na druhé straně stojí na názorově opačné straně lidé, kteří vidí vývoj finančně poradenského trhu. Ti změnu konzervativního vedení vnímají jako příležitost ke změně OVB – a to změně, která posune OVB kvalitativně kupředu.

Loading

Vstoupit do diskuze 10 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Jan L.

  23 července, 2009

  Nedivím se, že to OVB v ČR nechce komentovat, Uzel totiž musí panikařit. Dosadil ho Frahnert, bránil ho Frahnert, když si na Uzla stěžovali všichni zemští ředitelé,… Takže si to možná vyhodnotil tak, že do důchodu tady nevydrží, i když si to tak hezky plánoval…

  Odpovědět

 • observer

  23 července, 2009

  Už aby šel …kdyby něco, rád mu pomůžu balit.

  Odpovědět

 • Gekko

  24 července, 2009

  co si pamatuji, Uzlovým mottem vždy bylo „zatloukat, zatloukat a pokud se něco provalí, tak zatloukat…“

  Odpovědět

 • echster

  24 července, 2009

  to je od Plzáka 🙂

  Odpovědět

 • Tom

  24 července, 2009

  Ba ne, říkal kdo nejde s časem tak jde časem :o), má co chtěl a skončí!

  Odpovědět

 • Observer

  29 července, 2009

  Slyšel jsem, že prý to Uzel konečně vzdal a odstoupil!? Víte o tom někdo něco? Můžete to někdo potvrdit?

  Odpovědět

 • Taky Ovbák

  29 července, 2009

  Už minulý týden jsem tu psal na serveru, že se tak stane, všichni se se mnou hádali… Ano je to tak:). Nicméně počkejte si na oficiální vyjádření a nechte těch spekulaci:)

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  29 července, 2009

  Je to v krátkých zprávách tady na webu.

  Odpovědět

 • karel

  23 července, 2009

  http://isht.comdirect.de/html/news/selector/main.html?sSortBy=NWS_Date+down&C_Timeframe=6M&iOffset=0&iPage=1&sNewsId=IDNEWS_113074797%3A1248243109&sView=resultlist

  Odpovědět

 • observer

  23 července, 2009

  To je divný, přečetl jsem si to hned ráno a potom odjel mimo kancelář. Čekal jsem, že tady večer najdu diskusní smršť, a ono nic… místo toho proběhla smršť na Liberecku, akorát že větrná. Že by v OVB CZ nikdo neuměl německy? A že by to bylo všem jedno, co se děje na Centrále v Kolíně? Jen tak mimochodem, Centrála v Praze jako vždy dělá mrtvého brouka 🙁

  Odpovědět