Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Michael Frahnert odvolán z čela OVB Holdingu

Generální ředitel OVB Holding AG Michael Frahnert byl v úterý odvolán dozorčí radou společnosti ze své funkce. S okamžitou platností a bez zveřejnění důvodu rozhodnutí. Jaký dopad může mít změna vedení?

Do čela OVB Holdingu byl dosazen Wilfried Kempchen, o němž krátká tisková zpráva uvádí, že patří mezi nejzkušenější z vedení OVB. Ve výkonné radě OVB po odvolání Michaela Frahnerta zůstávají Oskar Heitz a Wilfried Kempchen.

Odvolání Michaela Frahnerta přišlo jako blesk z čistého nebe – bez varování a s okamžitou platností. Michael Frahnert tak opouští ze dne na den OVB po 14 letech působení ve společnosti, v níž od roku 2004 zastával nejvyšší výkonný post.

Důvody odvolání generálního ředitele společnost OVB nesdělila. K odchodu Michaela Frahnerta se nevyjádřilo ani OVB v České republice, jehož představitelé nechtěli komentovat ani možný dopad změny vedení na tuzemské OVB.

Na zprávu zareagovaly akcie společnosti OVB poklesem z 35,90 EUR na 33,25 EUR, tedy téměř o 7,4 % a v červeném poli se držely celý obchodní den, když uzavíraly na úrovni 34 EUR.

Navzdory negativnímu přijetí zprávy o odvolání Michaela Frahnerta akcionáři společnosti je možné očekávat pozitivní dopad změny.

„Pan Frahnert byl z mého pohledu velmi konzervativní člověk, který nebyl ochoten vnímat vývoj v oboru. Díky tomu v OVB výrazně zaostávalo potřebné zázemí za rozvojem sítě. V OVB působí mnoho schopných lidí, ovšem zázemí, které jim poskytují národní centrály, naprosto neodpovídá dnešní době. Snaha udržet vše silou nesmyslnými sankcemi ve smlouvách namísto investic do kvalitního zázemí byla z mého pohledu z podstatné části způsobena právě přístupem pana Frahnerta, a tak lze podle mého názoru očekávat obrat k lepšímu,“ uvedl k našemu dotazu Petr Šafránek, člen představenstva AFIZu.

„Pan Frahnert je člověk, který vtisknul celé OVB a svým způsobem i české OVB za posledních několik let nějakou tvář. Určitě byl dominantní osobou celého OVB a ovlivňoval i vývoj OVB v České republice. Považuji za velmi zajímavé, že byl odvolán,“ uvedl Martin Gardavský, předseda Etického výboru AFIZ, a dodává: „S panem Frahnertem je možné spojovat vstup holdingu na frankfurtskou burzu, což bylo určitě pozitivní. Osobně jsem s názory pana Frahnerta na některé věci týkající se OVB v České republice nesouhlasil. A to je také jeden z důvodů, proč jsem z OVB před dvěma lety odešel.“

Důvod rozporu názorů akcionářů, kteří vnímají zprávu negativně, a lidí blízkých finančně poradenskému trhu, je pochopitelný. Pro akcionáře je náhlá změna vedení bez udání důvodu jednoznačně podezřelým aktem. Přeci i v případě, že by dozorčí rada nebyla s prací pana Frahnerta spokojena, neřešila by to tak náhlým a pro trhy překvapivým trhem. Zejména jednalo-li by se o dlouhodobější nespokojenost. Nutně tak vyvstávají domněnky v nějaké závažné pochybení… které svým mlčením OVB nevyvrátí.

Na druhé straně stojí na názorově opačné straně lidé, kteří vidí vývoj finančně poradenského trhu. Ti změnu konzervativního vedení vnímají jako příležitost ke změně OVB – a to změně, která posune OVB kvalitativně kupředu.

Jak vnímáte odvolání Michaela Frahnerta z vedení OVB Holdingu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

10 komentářů: “Michael Frahnert odvolán z čela OVB Holdingu”

    • observer napsal:

      To je divný, přečetl jsem si to hned ráno a potom odjel mimo kancelář. Čekal jsem, že tady večer najdu diskusní smršť, a ono nic… místo toho proběhla smršť na Liberecku, akorát že větrná. Že by v OVB CZ nikdo neuměl německy? A že by to bylo všem jedno, co se děje na Centrále v Kolíně? Jen tak mimochodem, Centrála v Praze jako vždy dělá mrtvého brouka 🙁

  1. Jan L. napsal:

    Nedivím se, že to OVB v ČR nechce komentovat, Uzel totiž musí panikařit. Dosadil ho Frahnert, bránil ho Frahnert, když si na Uzla stěžovali všichni zemští ředitelé,… Takže si to možná vyhodnotil tak, že do důchodu tady nevydrží, i když si to tak hezky plánoval…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.