Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Majoritní akcionář PPF Petr Kellner tragicky zahynul

Foto: PPF

Podle agentury AP v sobotu tragicky zahynul nejbohatší Čech, zakladatel a hlavní akcionář skupiny PPF. K neštěstí došlo při pádu vrtulníku na Aljašce. Společně s Petrem Kellnerem zahynuli podle tiskové agentury ještě další čtyři lidé.

Informaci potvrdila pro novinky.cz i tisková mluvčí PPF Jitka Tkadlecová: „Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera.”

Podle agentury AP byla pětice lidí na ledovci lyžovat. Na místo je dopravovala právě helikoptéra. Čtyři lidé na palubě a pilot nehodu nepřežili, poslední cestující je ve vážném stavu v nemocnici, uvádí AP.

PPF ztrácí hlavního stratéga a vizionáře

„Skupina PPF v Petru Kellnerovi ztrácí zejména stratéga a vizionáře, který je pro svoji autoritu, jíž z titulu svého zakladatelství disponoval, v podstatě nenahraditelný. To však neznamená, že se skupina nemůže dále úspěšně rozvíjet. Úmrtí zakladatele, který ji s určitou vizí rozvíjel de facto od samého počátku, vlastně od porevolučních let v Československu, resp. České republice, je však nepochybně největší výzvou, které skupina ve své třicetileté historii čelí. Analogie vždy kulhají, ale situaci lze přirovnat ke stavu, v němž se ocitla společnost Apple po úmrtí svého spoluzakladatele Steva Jobse. Přišla o nenahraditelného vizionáře s nezastupitelnou zakladatelskou autoritou, avšak navázala na svůj úspěšný rozvoj z doby jeho života. I proto, že kontinuitu zajistili klíčoví pracovníci Applu, kteří byli s to alespoň částečně vycházet z Jobsova know-how, díky letité blízké spolupráci s ním. Stejně tak i ve skupině PPF jsou lidé, kteří mají potenciál zajistit kontinuitu a její další rozvoj,“ uvedl Lukáš Kovanda, člen Národní ekonomické rady vlády a hlavní ekonom, Trinity Bank.

Skupina PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe a vlastní aktiva ve výši 44 miliard eur (k 30. 06. 2020). Do skupiny patří například společnosti O2 Czech Republic, CETIN, Polymetal International, Škoda Transportation, PPF Banka, Home Credit, Airbank, Zonky.

Její filosofií je vyhledávat a nacházet obchodní příležitosti i tam, kde je ostatní přehlížejí nebo je považují za příliš rizikové. Cílem je dosahovat vysoké návratnosti investic díky odpovědnému a rozhodnému přístupu k realizaci investičních projektů. Více než pětadvacetiletá historie skupiny PPF je příběhem cílevědomosti, odvahy a profesionality týmu pod vedením zakladatele a majoritního akcionáře PPF Group N.V. Petra Kellnera.

Petr Kellner se narodil v roce 1964 v České Lípě, byl majoritním vlastníkem holdingové společnosti PPF Group. Má čtyři děti, mezi nimi i úspěšnou reprezentantku v parkurovém ježdění Annu.

Jeden komentář: “Majoritní akcionář PPF Petr Kellner tragicky zahynul”

  1. Ivo Krátký napsal:

    Je zvláštní, z čeho všichni vycházejí, že osoba Petra Kellnera je majoritní akcionář PPF Group

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.