CZK/€ 25.265 -0,04%

CZK/$ 23.672 -0,38%

CZK/£ 29.357 +0,28%

CZK/CHF 25.977 -0,36%

Filip Duchoň: Vypověděli jsme smlouvu zemskému řediteli René Borovičkovi

 

Včera jsme se rozhodli vypovědět smlouvu o spolupráci René Borovičkovi, který byl našim zemským ředitelem,“ říká Filip Duchoň, generální ředitel společnosti Fincentrum. Co stojí za výpovědí zemského ředitele?

Loading 

Fincentrum prý ukončilo spolupráce s jedním ze svých zemských ředitelů. Je to pravda?

Ano, včera jsme se rozhodli vypovědět smlouvu o spolupráci René Borovičkovi, který byl našim zemským ředitelem.

Výpověď zemskému řediteli není běžnou záležitostí. Fincentrum ve své historii ukončilo spolupráci pouze se dvěma zemskými řediteli – Zdeňkem Kubešem a Vladimírem Netušilem. V čem se liší tyto případy?

Oba případy, které zmiňujete jsou spojeny s podvody. A také je to dávná minulost. Případ Reného Borovičky je jiný.

Při výpovědích smluv zemským ředitelům se často spekuluje o „sekání hlav“ – tedy o odříznutí nejvyššího, drahého článku multilevelové struktury, díky čemuž větší díl provizí zůstává centrále. Byl to tento případ?

REKLAMA

Vůbec ne. Zemský ředitel je velmi klíčová pozice ve strukturální společnosti našeho typu. Z mého pohledu nejde o drahý, ale o klíčový prvek struktury. Jsou to typicky ti nejschopnější lidé – zemského ředitele prostě nenapíše každý, reálně tak jeden z tisíce, z tisíce a půl. Podle mě by takovéto šetření muselo každou společnost přivést do záhuby.

Co se tedy stalo? Proč tak razantní krok?

René nám na centrálu poslal v kopii e-mail, kde s koordinátorem možných dodavatelů rozebírají otázky nákupu infrastruktury do nové poradenské společnosti. Zřejmě omylem, i když nechápu, jak by k takovému omylu mohlo dojít. Někteří mí kolegové si myslí, že to mohl být záměr, abychom s ním ukončili spolupráci a udělali z něj tak oběť. Nevím. Každopádně jsme na základě toho zjistili, že připravuje odchod z Fincentra s celou svou strukturou.

René Borovička na základě onoho e-mailu dostal výpověď na hodinu?

Ne, takto bych se k nikomu z našich zemských ředitelů, přece nemohl zachovat. Naši spolupracovníci jsou našimi partnery. A u zemských ředitelů to platí dvojnásob. S Reném jsem se sešel, potvrdili jsme si, že mail je reálný, bavili jsme se o tom, co se děje a jaká by mohla být budoucnost Reného ve Fincentru. Tvrdil mi, že odejít nechce, že dál zůstává ve Fincentru, ale nedokázal věrohodně vysvětlit důvod mailové komunikace. Hlavně navíc bohužel nebyl schopen mi poskytnout žádné hmatatelné záruky, že k pokusu odejít se svou strukturou v blízké budoucnosti nedojde. Nabídka byla na stole, on se ji rozhodl odmítnout. Situace je o to pikantnější, že René s podporou centrály před necelým půlrokem dokončil začlenění týmu svého kolegy.

Jak to myslíte? O jaké spojení týmů šlo?

Ve Fincentru se už párkrát stalo, že kolegové, které už práce zemského ředitele nenaplňuje, připojili svůj tým k týmu jiného zemského ředitele a s dohodnutou kompenzací odešli do ekonomického důchodu.

REKLAMA

Vloni se na mě obrátil zemský ředitel Milan Matějíček s žádostí o pomoc, protože cítil, že by rád zvolnil a vedení svého týmu předal někomu, který jej dál povede a bude rozvíjet. Doporučil jsem mu právě Reného, se kterým se domluvili. S Reném jsem měl gentlemanskou dohodu, že do tří let z Fincentra neodejde. Netušil jsem, že ani ne půl roku od ukončení integrace už bude mít rozjetý plán na její porušení.

A to přesto, že ve Fincentru došlo po příchodu nového akcionáře k mnohým zlepšením. Představili jsme Partnerský program, který dává mnoha klíčovým lidem z obchodní sítě reálnou šanci podílet se na vedení i obchodním úspěchu Fincentra a v desítkách procent zhodnotit svou investici. Představili jsme novou hypoteční kalkulačku i srovnávač pojistných podmínek životního a rizikového pojištění FinLife. Dále vylepšujeme iFin, který usnadňuje analýzu a prezentaci řešení klientům. Před spuštěním jsou další aplikace a on-line řešení, stejně jako nová investiční řešení.

Pro mě osobně má gentlemanská dohoda minimálně stejnou váhu, jako podepsaná smlouva. A René tu naši porušil jen pár měsíců od jejího uzavření. Překvapilo mě to o to více, že obzvlášť ve finančním světě je důvěra důležitá.

Jak hodnotíte snahu René Borovičky založit novou finančně poradenskou společnost? Poslední větší pokus v tomto směru byla společnost Sirius Finance, a ta zatím nenaplnila svá očekávání.

Těžko říci. Napadá mě jediné – osobní prospěch. Navíc založený pravděpodobně na nesprávně spočítaném business plánu. Zakládat v dnešní době novou finančně poradenskou firmu je podle mě velmi riskantní projekt. Legislativní a compliance požadavky, požadavky institucí na zasmluvnění, funkční oddělení vzdělávání a produktově analytické oddělení, aplikace a digitální řešení – to jsou oblasti, jejichž vybudování vyžaduje robustní know-how a spoustu času, peněz a energie.

Ve Fincentru zázemí funguje velmi dobře, ve spoustě oblastí si troufám říci, že nejlépe na trhu. Neumím si představit, že někdo vybuduje během pár měsíců či krátkých let něco podobného. Neřkuli lepšího. Tedy podle mě založit dnes firmu a vzít do ní lidi nemůže být motivováno jejich prospěchem – půjdou do horšího, do nejistoty. Udělat kopii, která ale obvykle bývá horší než originál.

Jediný, kdo si myslí, že se může smát, je majitel firmy. Ale ani ten podle mě nebude nakonec spokojen, protože ekonomické výsledky budou daleko za jeho očekáváními. Stejně tak jako tomu podle mě je ve firmě, kterou zmiňujete.

REKLAMA

Může podle vás snaha René Borovičky souviset s prodejem Fincentra do rukou SwissLife International?

Jak jsem říkal – od vstupu Swiss Life International se spousta věcí posunula správným směrem. Partnerský program, nové on-line nástroje a jejich společný vývoj ve středoevropském prostoru jsou toho důkazem. A hlavně máme nejsilnějšího partnera na českém trhu. Společnost s obrovským světovým a evropským renomé a s velmi silným know-how v nezávislém finančním poradenství a asset managementu ve svých dceřiných společnostech v celé řadě evropských zemí. Z pod křídel takto silného akcionáře nedává smysl odcházet.

Neobáváte se, že po výpovědi zemskému řediteli odejde i jeho struktura?

Věřím, že neodejde.  Klíčové lidi z jeho bývalého týmu znám a jsem s nimi ve styku. A oni zase znají mě a znají Fincentrum a jeho kulturu, prostředí, stabilitu, přístup ke spolupracovníkům. Oceňují pestrost našich obchodních partnerů i volnou ruku ve výběru produktů, které nejlépe vyhovují navrhovanému řešení a potřebám a cílům klienta. Ochotu Fincentra i mně osobně pomoci, kdykoliv je to potřeba. To jsou věci, které nikde jinde nenajdou.

Navíc – znáte to: slibem nezarmoutíš. Jsem si jist, že konkurence na tuto zprávu zareaguje a bude se snažit lidi z Reného bývalé struktury oslovit a slibovat hory doly. Ano, na trhu mohou být společnosti, které dokáží v jednotlivostech naformulovat zajímavou nabídku. Ale jak znám lidi z Reného bývalého týmu, dívají se na věc komplexně. A tam, jsem přesvědčen, bude Fincentrum pro ně i nadále vítězem a bezpečným přístavem.

Jak na to reagovali ostatní zemští ředitelé?

Téměř se všemi jsem o tom mluvil, chápou, že v této situaci nemohla být reakce firmy jiná.

Děkuji za rozhovor.

Loading

Vstoupit do diskuze 29 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Válka o prodlužování věku odchodu do důchodu

Prezident Pavel se rozhodl vstoupit jako moderátor do politického jednání mezi vládou a opozicí o jedné z nejdůležitějších reforem pro budoucnost České republiky. Toto vlídné gesto, aby bylo dosaženo konsenzu alespoň nad základními obrysy hned na začátku vyjednávání, mělo ale trvání jen pár hodin. Po potvrzeném zápisu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 04. 2024

Půlení bitcoinu je za rohem! Co to znamená, se dozvíte v našem rozhovoru

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k vyšším cenám. Čím méně bitcoinů se vytěží, tím je bitcoin cennější. Co je to ale […]

Text: Redakce

Foto: eToro

18. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Eleonora Horejsková

  7 června, 2019

  To je snad zlý sen, zrovna Renda Borovička 🤦‍♀️

  Odpovědět

 • Expert

  8 června, 2019

  Nebojte, ono to bude trochu jinak, než pan Duchoň tuší. René je pouze předvoj a stav mučedníka se nyní náramně hodí. Jinak obsah textu pro lidi zvenku velmi dobrý, byť někdy to až připomíná komunistickou propagandu o rovné, spokojené společnosti a světlých zítřkách. Jinak je tam celá řada úmyslných opomenutí a podsouvání nepravd. Tyhle šotky společně s těmi gramatickými se dají přirovnat k tomu, jak “správně” bossové Fincentra vnímají aktuální situaci. Hned v první větě mají nekonzistenci ve skloňováni jména René. Buď skloňuji všude (správná varianta) nebo vůbec nikde. “Který byl našim” obsahuje dokonce hned chyby dvě. René stále zemským ředitelem JE, protože mu právě odstartovala měsíční výpovědní lhůta. Přivlastňovací zájmeno v j.č. ve formě “našim” neexistuje. Pro sedmý pád je správně “naším”. Tvar “našim” se vyskytuje pouze v plurálním dativu. Další chyba je skloňování “spolupráce” hned na úvod článku. Zřejmě pro jistotu. Není pravda, že Fincentrum ukončilo spolupráci se dvěma zemskými řediteli. Spolupráce byla centrálou ukončena i Evě Nejedlé. Už totiž jen brala renty. Teď jen stručněji, neboť by to jinak bylo na dvě stránky. Za “Oba případy, které spojujete” chybí čárka. Ve “velmi klíčová” je zbytečné příslovce “velmi”. Když je něco klíčové, už je to nejdůležitější. Neřeknete přece “velmi nejdůležitější”. Čárka navíc před “přece”.
  Ohledně porušení důvěry: ono je to dost těžké nekývnout na past centrály. Protože bez toho kývnutí žádný zásadní krok nepovolí. Zemský ředitel Fincentra rozhodně počítat umí. Zvlášť když má za zády bývalou finanční a provozní ředitelku Fincentra.
  Odkaz na nezdar Siria je mazaný. Ovšem nejlepší zemští ředitelé Fincentra (včetně toho dle p. Duchoně již bývalého) jsou úplně jiná liga než pánové Oppl a Maroušek, kteří profesně zamrzli někde před deseti lety. Dále říká, že nikdo nevybuduje kvalitní zázemí během pár měsíců. On tedy bezpečně ví, že René nezačal s přípravou již podstatně dříve?
  Z pod křídel takto silného akcionáře nedává smysl odcházet. Naopak. Silný akcionář není nikdy hodný a pružný akcionář. Je totiž orientován na maximalizaci svého profitu a vztahy a vazby plus zájem klienta jsou mu vedlejší.
  Odstavec “Veřím, že neodejde….” měl raději vynechat. Teď bude existovat černé na bílém, jak hluboce se mýlil.

  Odpovědět

 • Laik

  8 června, 2019

  Vidím, že jste asi expert na všechno, gramatikou počínaje, přes znalost historie Fincentra, znalostí chování silných akcionářů konče. Na mě to působí spíš tak, že když někdo hraje levou a nerespektuje gentlemanské dohody, musí z kola ven.

  Odpovědět

 • Insider

  8 června, 2019

  tak je to tu. očekávaný exodus začíná. Jen doufám, že za tím nestojí Stuchlík s Nejedlým, jak se říká po trhu. to by byla velká prasárna a zároveň velká hloupost těch lidí. Věřím, že to jsou jen fámy.

  a ukončení Nejedlé je jen logický krok nových majitelů – potřebují si na novou investici někde vydělat. takových bude více…

  Odpovědět

 • Věštec z Prahy

  10 června, 2019

  Jasně že je. Už je upečeno. Tohle považuji za poslední PR zkoušku spojení a vzkaz těm důležitějším, kteří jsou už také na odchodu.

  Odpovědět

 • Max Klop

  9 června, 2019

  Swiss Life rozprášil už AWD a podle stejného scénáře postupuje ve Fincentru?
  To snad ne…

  Odpovědět

 • František Morava

  9 června, 2019

  To by byli úplní blázni. Myslím, že jim jedna zkušenost stačila. Spíš je pan Borovička dostal do situace, kdy nemohli dělat nic jiného. Naše vedení by ho vyhodilo rovnou, ani by se s nim nebavilo.

  Odpovědět

 • Brit Pop

  9 června, 2019

  To asi uvidíme podle toho, zda bude “leteckej den”, pokračovat. Ale podobnost asi nebude čistě náhodná.
  AWD koupili a poslali svojí úžasnou personální politikou ke dnu.

  Odpovědět

 • Lucie

  9 června, 2019

  Tady je to samý věštec. Já jsem ráda, že Fincentrum řídí Filip tak, jak to dělá. Jeho slovo platí a je fajn, že podrazy netoleruje. A centrála mi pomůže, když něco potřebuju. Nové věci, které se letos představily, jsou super! Já se svými lidmi nikam chodit nebudu.

  Odpovědět

 • Brit Pop

  9 června, 2019

  Filipe, vítejte mezi námi:)))

  Odpovědět

 • Lucie

  9 června, 2019

  Vidím, že v Británii si asi neumíte představit, že někdo může být ve Fincentru happy. Přijďte a uvidíte.

  Odpovědět

 • Anonym

  9 června, 2019

  Filip má od počátku co přišel mou důvěru. Drži slovo a pomůže. Jsem jen poradce, nevidím moc do vysokých pozic a jistě nesnadných jednaní. Ale nepředpokládám, že bych z Fcr odcházel. Nové nástroje se mi líbí a věřím, že na jejich zdokonalování se bude nadále pracovat. Renému přeji vše dobré a děkuji za byť krátkou spolupráci.

  Odpovědět

 • Pavel H

  9 června, 2019

  Jo tak, poradci, kteří jsou chvíli ve firmě na nějaké nižší pozici, dovedou vyhodnotit práci GŘ a jsou s ním v denním kontaktu… Toto vypadá na trolí farmu, Okamura hadr.
  Jestli mi bude kolega odpovídat, že se pletu, tak by mě docela zajímaly ty nové nástroje, se kterými je tak spokojený. Zaznamenal jsem ve článku nový nástroj ve formě biče na jednoho zemáka, vlastně na dva, když budu počítat Evu, jakkoli byla spíš do počtu.

  Odpovědět

 • Pozorovatel

  9 června, 2019

  Pan Expert sice možná zbytečně rozebírá Český jazyk ( nakonec má pravdu – v dnešním komunikačním marasmu ) , nicméně má téměř ve všech bodech PRAVDU – a je vidět , že už potkal i nějakého ZŘ a je věcně přemýšlející ……..
  Bravo , pane !!!
  Samozřejmě , že ten Všemocný nový majitel ,bude “ utahovat šrouby ze všech stran “ a kdo myslí – že zainvestovali více než 1Mld. aby se Češi měli lépe — tak je fakt naivní . No a logicky – jak je to s tou písní a chlebem ….jsi li zaměstnanec .
  René je velmi chytrý člověk …….. ( velmi na 2 ).

  Odpovědět

 • Laik

  9 června, 2019

  Otázka je, jestli chytrý nebo vychytralý. Jestli myslí na sebe nebo i na lidi. Jestli nejistota nové firmy může být pro ně opravdu výhrou. Nebo spíš výhrou pro jeho peněženku a ego …
  Ten nový majitel asi bude přece hlavně chtít mít spokojené poradce v síti, řekl bych.

  Odpovědět

 • Pavel

  9 června, 2019

  Nový majitel bude chtít mít hlavně dostatečně zaplacenou investici.

  Odpovědět

 • pozorovatel

  9 června, 2019

  Laiku, Laiku …..
  s polemikou chytrý/vychyt. souhlasím pouze “ obecně “ – ale dnes už není ve financích doba “ myslet jen na sebe “ -to je dávno pryč ( kolegové by Vás sežrali za živa 🙂 :)) .
  Jsem rád , že Pavel napsal jednoduchou větu – a vysvětlil Vám to krátce …….

  Skoro Jako by jste věřil , že Kaufland je tu pro Nás ( zákazníky ) a potrhá si plíce – abychom jedli kvalitu za co nejmín peněz !!!!!! ( jak všude inzeruje , a TV reklamy se na nás smějí ….)
  lidé už dávno zapoměli v ČR co je to Integrita , a myslí si že 100x opakovaná lež – stává se pravdou.
  Hezkou neděli

  Odpovědět

 • Pavel H

  9 června, 2019

  A která firma, co začala vyhazovat nejvyšší pozice začala raketově růst?
  Btw. každý rozumný poradce by si měl umět spočítat, co se mu vyplatí bez ohledu na zdroj informací ať je to centrála nebo nadřízený. Článek mi příjde trochu tendenční a doufám v Rendovu veřejnou reakci.

  Odpovědět

 • Pavel N.

  4 července, 2019

  Jedná se o agresivní reakci vedení. Za mě je to začátek konce…

  Odpovědět

 • Člen struktury

  9 června, 2019

  Tato situace mě z pozice poradce mrzí.

  Odpovědět

 • Karel M.

  9 června, 2019

  Pokud si někdo buduje portfolio klientů, a pak příjde ňáký „borec“, který řekně, že portfolio už není jeho, ale Swiss Life, tak asi musí pochopit, že se budou poradci bránit.

  Odpovědět

 • Wtf

  9 června, 2019

  Wtf? To snad ne. To zavání gestapáckými metodami. Že by nazi life select:)))

  Odpovědět

 • Známý

  10 června, 2019

  ahoj Rendo 🙂

  Odpovědět

 • Pavel X

  10 června, 2019

  NO SUPER, UŽ I FINCENTRUM VYHAZUJE ZEMSKÉ ŘEDITELE!!!:)…VTIPNE A LZIVE JAKO V JINYCH PŘIPADECH…..JE TO VŠUDE STEJNÉ…NEJDŘÍV JSOU TO TAM VSICHNI SUPER LIDI, KTEŘÍ JSOU VYZVIHOVÁNI A AŽ SE NECO STANE, NEKOMU NĚCO NELIBI (OVB VIDEO UNIKLE NEBO CHTEJI VICE PENEZ, KONKURENCE, VZTAHY) TAK JSOU VYHOZENI, POŠPINĚNI ATD…PODOBNĚ JAKO TO BYLO JINDE – …BOROVICKA FINCENTRUM(KONKURENCE), OVB ZOUBEK(NEVYHOZEN- VYPLACEN NAKONEC VELMI DOBŘE), LIDI Z PARNERS DO SIRIUS(LHALI JIM O PROVIZICH FEROVYCH), SMS SRAMEK, TICHACEK …….JE TO BEZNY VYVOJ NA FINANCNIM TRHU, ZKRATKA STARÉ MULTILEVL – OVB, FINCENTRUM, PARTNERS , SMS ATD…DNES UŽ NETÁHNOUT!!!!:)

  Odpovědět

 • Observador

  10 června, 2019

  tak je vidět jak se snaží centrála oříznout provize, vyhodit ZR a nechat si provize to je pěkná prasárna, a napsat článek, a řešit to přes investujeme.cz !!!!!!!!!!! co to do čerta je, co s tím má běžný člověk, který hledá info na této stránce hmm….jako nepříjde Vám to celé špatně? 🙁

  Odpovědět

 • Pavel Holomek

  10 června, 2019

  Dobrý den všem. Jsem ve Fincentru deset let a nebojím se podepsat se celým jménem. Na rozdíl od jiných mých štací považuji Fincentrum za místo, kde se dohody dodržují i když nejsou písemné a ty psané jsou „svaté“. 🙂 Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by to bylo jinak, ale třeba mi dá někdo z vás konkrétní případ. Možná bych tímto měl i poděkovat svým dvěma nadřízeným, kteří mě dělí od přímého kontaktu s centrálou. Co je pro mě také důležité je naprostá volnost a svoboda, kterou při své práci mám. Nikdo mi netlačí produkty, které prostě prodávat klientům nechci. A nikdo mi uměle nezvyšuje nebo nesnižuje provizi, abych byl nucen prodávat konkrétní produkt.
  Ukončení pana Borovičky je pro mě velké překvapení. Vždy jsem ho považoval za ikonu a velmi úspěšného lídra Fincentra. Bohužel i tito lidé jsou jen lidé a chápu, že s jídlem roste chuť. Někdy člověk ztratí soudnost pod tlakem vidin světlých zítřků. Osobně jsem zvědav na Rendovo vysvětlení, pokud se někde objeví, ale zatím se přikláním na stranu naší centrály. Nemůžete přeci očekávat, že by mohla reagovat jinak. Pak by nikdy nemohla vybudovat tak úspěšnou firmu.
  Novinky z poslední doby jsou pro mě opravdu zásadní a posunují mě jako poradce vpřed. Například nová hypokalkulačka mě ušetřil hodiny a hodiny počítání a pročítání metodiky. Komentářům „odborníků“ na pravopis a znalců Fincentra se směji. Vůbec nesouvisí s tématem a odvádí pozornost. Pokud chcete argumentovat tak pod pravým jménem a na konkrétních věcech a případech, jinak jen blábolíte nebo prosazujete své postranní zájmy a snažíte se poškodit konkurenci.
  Na závěr bych rád popřál všem rozumným lidem, co si informace prověřují a píší k tématu, úspěšný den.

  Odpovědět

 • Anonym

  10 června, 2019

  A co se stalo mě. Do fincentra jsem nastoupila v roce 2009 v té době pod manažera pana Koštěla, který spadal pod zemského ředitele pana Matějíčka. Celé roky bylo vše Ok,ale v roce 2016 jsem si uvědomila, že podnikám já sama za sebe a že už mě nebaví každý měsíc k dvacátému mít určité Brutto body. Proto jsem oslovila nejmenovanou společnost co mi nabídne. A co se nestalo, každý migruje a schůzka s panem XX, který nedávno odešel z jisté společnosti se na mně informoval od známého, který světě div se byl na odchodu z této společnosti do Fincentra. No a co se nestalo můj regionální ředitel byl informován. Toto se stalo ve čtvrtek, a v pondělí jsem se nedostala na Findata. Prostě mě odřízl. Dnes oboum pánům z celého srdce děkuji. Dělám stejnou práci, ale hlavně jsem v Klidu a nikam se nehonim. A teprve teď mohu říct, podnikám a je mi fajn. A keci že MLM je v něčem jiné a lepší. Není všude je všechno stejné, ale tady mám svobodu a neživím řádky nad sebou. Krásný večer

  Odpovědět

 • Karel Sopuch

  13 června, 2019

  Firmy typu Fincentrum apod. nikdy nebyly pro ořezávátka a vždy se na nejvyšších pozicích hrálo hodně tvrdě. Vedení krotí zemské ředitele a ti zase tvoří tlak na vedení. O podpásovky tam nikdy nebyla velká nouze a obě strany si nemají co vyčítat. To, že Fincentrum změnilo management je znát jak na vztazích uvnitř firmy, ať už se bavíme o síti nebo centrále, tak o projektech, jejichž historie se táhne s firmou jako staré olomoucké syrečky a fakticky se s nimi nikdy pořádně nevypořádalo. Pan Borovička udělal chybu, ale to lidé ve vedení taky, jen drží vyšší karty a tak udělali krok, který nečekal snad nikdo. Místo žluté dali rovnou červenou. Otázkou je, kdy jim seberou míč a karty jim začnou být k ničemu, protože už nebudou mít s čím hrát. Podle mě to byl jeden z nejšílenějších kroků, co kdy Fincentrum a jejich vedení udělalo. A že občas Stuchlík s Nejedlým uměli vymýšlet hovadiny.

  Odpovědět

 • Ondra

  13 června, 2019

  Zaujala mě pasáž, kde pan Filip Duchoň popisuje gentlemanskou dohodu s panem René Borovičkou. Kde mu měl pan Borovička slíbil, že po dobu 3 let z Fincentra neodejde. Napadá mě myšlenka, zda se ty tři roky náhodou nekryjí s dobou trvání manažerského kontraktu pana Duchoně u jeho nynějšího zaměstnavatele. Taková gentlemanská dohoda „pomůžeme si navzájem“ – já ti dám lidi a ty neodejdeš, dokud tomu tady budu šéfovat. Reportovat majiteli do Švýcarska červená čísla, by se nechtělo žádnému manažerovi. Takto mi to logiku dává.

  Odpovědět