CZK/€ 24.745 +0,14%

CZK/$ 22.792 +0,00%

CZK/£ 28.930 +0,33%

CZK/CHF 25.049 -0,10%

Martin Zoubek a další dva zemští ředitelé v OVB končí

 


 

Výpověď zemských ředitelů podle dostupných informací nařídila vedení českého OVB Allfinanz dozorčí rada holdingu. O důvodech se zatím jen spekuluje, nicméně není vyloučena ani souvislost s dokumentem Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ o praktikách zemského ředitelství Martina Zoubka. Dokument se OVB Allfinanz pokoušela soudně zakázat z důvodu „poškozování dobrého jména“.

Zemští ředitelé Martin Zoubek, Lukáš Lichtenberk a Jan Kokta dostali výpověď smlouvy o spolupráci s výpovědní dobou. Podle neověřených zdrojů by výpovědní lhůta měla běžet 6 měsíců. OVB tuto informaci, obdobně jako další, odmítlo potvrdit. Neodpovědělo ani na důvody výpovědi a zaslalo pouze obecné, nic konkrétního neříkající, vyjádření:

„Kontinuálně rozvíjíme vnitřní kontrolní systém a přijímáme řadu opatření. V rámci tohoto dlouhodobého programu byla vedením OVB Allfinanz ČR v tomto týdnu učiněna i personální opatření na úrovni vedoucích spolupracovníků. Společnost  se rozhodla ukončit spolupráci se třemi vedoucími spolupracovníky společnosti OVB Allfinanz ČR. V běhu jsou příslušné formální procesy. Protože se jedná o obchodní vztahy, nebudeme věc dále komentovat.“

Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele OVB Allfinanz Miroslava Řezníka pro Reflex.cz z 1. 9. 2016 by ale důvodem výpovědi neměla být reportáž Jakuba Charváta. „Máme  silné vnitřní kontrolní mechanismy a to síto je samozřejmě vyloučilo již dávno,“ uvedl Miroslav Řezník konkrétně v rozhovoru na otázku, zda lidé zobrazení v dokumentu ještě působí, nebo OVB z jejich nepřístojného jednání vyvodila důsledky.

Týmy vypovězených zemských ředitelů by v OVB měly zůstat i nadále. Na druhou stranu zatím nepotvrzené informace hovoří o odchodu části jejich struktury spolu se zemskými řediteli. Podle dobře informovaných zdrojů již jeden z zemských ředitelů zkoušel navázat spolupráci s Broker Trust, ovšem broker pool ho odmítl přijmout.

REKLAMA

Zemské ředitelství Martina Zoubka je dlouhodobě kritizováno pro využívané neetické praktiky při distribuci finančních produktů. „Zoubkovci jsou průser pro celý trh. To je průser pro celý trh,“ netajil se svým názorem Petr Borkovec, generální ředitel a spolumajitel společnosti Partners Financial Services již v roce 2014 na konferenci „Jak dál v poradenství“ pořádanou časopisem Profi PF.

Provizní obrat českého OVB Allfinanz stál na produkci zemských ředitelství pod Martinem Zoubkem až z 50 %. Podle současných kvalifikovaných odhadů by ale již mohlo dosahovat pouze 30% podílu hrubých provizí a přibližně 10 % čistých provizí po započítání storen. Na náš dotaz na podíl zemských ředitelství vyloučených zemských ředitelů ovšem OVB Allfinanz neodpovědělo.

Z vysokého podílu provizního obratu vyplývala i rozhodovací síla zemského ředitelství Martina Zoubka, které podle informací z důvěryhodných zdrojů bránilo i zavádění kontrolních mechanismů. Ty se nakonec podařilo alespoň v nějaké formě prosadit za přispění hrozby ze strany České národní banky (ČNB) v době působení generálního ředitele Michala Knappa v letech 2010 až 2012. Navzdory velmi úspěšnému roku 2011 se o necelý rok později OVB s Michalem Knappem rozloučilo. O důvodech jeho odchodu lze opět jen spekulovat. „Michal Knapp lpěl na posilování solidnosti a kontroly kvality poradenství. A tam narazil,“ uvedl tehdy Petr Fejtek, dnes šéfredaktor časopisu Profi PF.


Kompletní vyjádření OVB Allfinanz

OVB se dlouhodobě věnuje zkvalitňování svých poradenských služeb. Všechny své kroky konzultuje s ČNB a jde o proces, který trvá několik posledních let.

REKLAMA

Kontinuálně rozvíjíme vnitřní kontrolní systém a přijímáme řadu opatření. V rámci tohoto dlouhodobého programu byla vedením OVB Allfinanz ČR v tomto týdnu učiněna i personální opatření na úrovni vedoucích spolupracovníků. Společnost  se rozhodla ukončit spolupráci se třemi vedoucími spolupracovníky společnosti OVB Allfinanz ČR. V běhu jsou příslušné formální procesy. Protože se jedná o obchodní vztahy, nebudeme věc dále komentovat

I o tomto našem vnitřním rozhodnutí byla informována ČNB, oborová asociace USF ČR a naši obchodní partneři.

OVB působí na trhu finančního poradenství v České republice už 23 let. Své služby poskytuje více než milionu klientů.

Jiří Reichl, mediální zástupce OVB

Loading

Vstoupit do diskuze 23 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Petr Saic

Petr Saic: S OVB se chci dohodnout na hladkém odchodu

Petr Saic působí v OVB 12 let a dostal se na pozici zemského ředitele. Nyní chce odejít a nastoupit vlastní cestu finančního poradenství. „Byl jsem historicky jako první zemský ředitel OVB ponížen do pozice regionálního ředitele,“ říká Petr Saic v rozhovoru pro Investujeme.cz.

Text: Petr Zámečník

24. 05. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • pavel-hanzl

  15 září, 2016

  Přemáhá mě dojetí, jak OVB posiluje své vnitřní kontrolní mechanismy. Mně se totiž potí oči, víte?

  Odpovědět

 • Hejhulák

  15 září, 2016

  To by mě také zajímalo. V roce 2011 se měly zavést kontrolní mechanismy. Ale jak fungovaly, když OVB je stálý průser trhu? Vlk (ČNB) se nažral a koza zůstala celá. Vlastně ne – OVB dostala 2 + 5 mega pokut. Takže se v OVB zase tak moc nestalo.
  Fejtek zřejmě dementní. Nebo cítí od Trustu kšefty a chce se zalíbit.
  Nicméně poděkujme OVB a všem jejím i minulým šéfům za „dobrou“ pověst finančních poradců. Tam už není co zkazit.

  Odpovědět

 • 15 září, 2016

  Co to je pro OVB pokuta 2 + 5 milionů ? Týdenní práce celé firmy ? Ta pokuta je směšná, to je jako by vám ve kbelíku vody chybělo sedm kapek (2 + 5 kapek). Naprosto o ničem. A kontrolní mechanismy v OVB ? Ale no tak…:0)

  Odpovědět

 • Hejhulák

  15 září, 2016

  Jde o pokutu, která se platí ze zisku, nejde do nákladů. Takže jde o pokutu, která jde cítit.

  Odpovědět

 • 15 září, 2016

  Nevěřím, že tato pokuta byla cítit. Něco jiného bych psal v případě pokuty 50 milionů, tu už by bylo pro OVB jiné kafe. Proboha, vždyť si na Googlu zadejte slovní spojení „zkušenost OVB“, nebudete stačit číst (a zírat).

  Odpovědět

 • 15 září, 2016

  Jestli tvořili 50% nebo ne je asi v tuto chvíli docela jedno. Podle mě už teď Zoubek a spol. mají plnou hlavu plánu jak se schovat do některé jiné společnosti nebo založit nějakou vlastní..Uvidíme jak to všechno dopadne. V každém případě znám osobně jednoho známeho, který pracoval u OVB ve Zlíně a Bystřici pod Hostýnem (struktura, která nemá nic společného se Zoubkem a spol.) a funguje to tam stejně. Porušování zák. č. 38/2004 Sb., neidentifikace pojistníka, nevypisování zdravotních dotazníků, falšování podpisů na denním pořádku… Jak říká jejich manažerka – o produktech se nemá smysl nic učit, stejně se to každým rokem mění.Celá OVB smrdí od hlavy. Pan Řezníček hovoří o nějakých kontrolních mechanismech, které buďto selhávají nebo vůbec neexistují (jinak by se nikdy nemohlo stát, to co se stalo)! Všechno to jsou jen lžy – podívejte se jak se chovala centrála v dokumentu, vtipné. V OVB je tak 10% poctivých poradců a 90% lidí, kteří nemají ani potucha co to je finanční poradenství…

  Zdroj: http://www.opo­jisteni.cz/po­jistovaci-zprostredkova­tele/ovb-allfinanz-propousti-3-zemske-reditele-zoubka-lichtenberka-a-koktu/

  Odpovědět

 • Ja

  15 září, 2016

  Asi byli u kluků na školení :-)

  Odpovědět

 • Zlín

  15 září, 2016

  S tím co píšete, musím jen a jen souhlasit. Působil jsem v Bystřici a nyní jsem ve Zlíně (nejsem z OVB). Znám jejich manažerku a opravdu se tam dělo to co popisujete. O školeních, které vedou 16-ti letí chlapci ani nemluvím. OVB není jen o Zoubkovi, je prohnilá od hlavy až k patě a pokud je odmítá i Trust, který obvykle bere i to nejzoufalejší na trhu tak to už je co říct. Myslím, že se Zoubek buď někdo schová a nebo založí něco vlastního. Jen mě mrzí, že to vrhá stín na celý finančně poradenský obor, ale dokud tady budou působit děti v OVB, Sms apod…tak se to opravdu nezmění.

  Odpovědět

 • 15 září, 2016

  Ono by se změnilo velmi rychle, kdyby se provize za ŽP vyplácely stejně jako ty za majetek, tedy hezky zaslouženě každý rok (např. 15 – 25%), ani korunu dopředu (zálohově). Tento obor láká do svých řad jen proto, že umožňuje vysoké výdělky, kdy máte provizi ihned příští měsíc. Dostáváte peníze za to, že smlouva bude trvat 25 – 30 let, přestože se v reálu horko těžko dožije čtyř až pěti let. Navíc Vás pojišťovny dvouletým stornem de facto motivují k tomu, abyste smlouvu po dvou letech znovu přebouchl a znovu tak měl vyděláno. Je to prostě začarovaný kruh a řešení ve svých rukou drží od samého počátku pojišťovny. Kde není nabídka, tam není poptávka.

  Odpovědět

 • Anonym

  9 května, 2019

  Ne každá společnost co je u OVB dělá to co vy tady píšete =)

  Odpovědět

 • Mirek M

  15 září, 2016

  To je fakt pecka. Tak OVB (stejně jako ostatní finančně poradenské společnosti) kontinuálně vytváří kontrolní mechanismy proti nekalým praktikám svých poradců a přitom celé finanční poradenství je na nekalých a podvodných praktikách postaveno. Kde by se asi ty nekalé praktiky ti darební poradci naučili? V základní škole to určitě nebylo.

  Odpovědět

 • ctenar

  15 září, 2016

  http://www.ov­bjournal.cz/cs/clan­ky/1083-lukas-lichtenberk-vse-co-delam-delam-naplno.shtml

  http://www.ov­bjournal.cz/cs/clan­ky/150-martin-zoubek-clovek-muze-dosahnout-ceho-chce-zalezi-jen-na-tom-co-je-schopny-obetovat.shtml

  http://www.ov­bjournal.cz/cs/clan­ky/1075-jan-kokta-za-svou-praci-citim-obrovskou-zodpovednost.shtml

  Odpovědět

 • tarantinka

  15 září, 2016

  linky jsou bohužel nefunkční, články již asi staženy

  Odpovědět

 • ctenar

  15 září, 2016

  musi se to zadat bez http://, tedy zacit az www Proc nevim…

  Odpovědět

 • ctenar

  15 září, 2016

  Nebo do Googlu Zoubek OVB, pak Lichtenberk OVB a Kokta OVB a clanky vyjedou a jsou funkcni

  Odpovědět

 • 15 září, 2016

  Kdyby to šlo do nákladů, tak by to byl už fakt masakr :).

  Odpovědět

 • Archivář

  18 září, 2016

  :)
  http://finmag­.penize.cz/fi­nancni-poradenstvi/262118-ovb-a-kvalita-trhu

  Odpovědět

 • Maťo

  18 září, 2016

  Tak to je úsměvný… Nejvtipnější na tom je, že Partners aktuálně vyjednávají na pojišťovnách produkty s 220% provizí a tady se pan B. trefoval do 195%… :-) jj za pár let se toho v P hodně změnilo…

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  19 září, 2016

  Milý pane Maťo, jste tak trochu mimo dnešní realitu. Není rok 2008. V kontextu brutální regulace provizí ze ŽP, která byla dosažena za pomoci masivní korupce, je zcela přirozené, s jakými parametry se vyjednává. Nemohu říci, že bych měl Partners obzvlášť v oblibě, ale panu Petrovi zcela rozumím. Je to realista a někam to dotáhl.

  Odpovědět

 • 19 září, 2016

  Poslední dobou mám pane Hanzle pocit, že rozumíte komukoliv, kdo nerozporuje Vaše názory a jede Vaši argumentační „lajnu“.

  Odpovědět

 • vasek

  19 září, 2016

  jenže Váš a Maťovo příspěvek jsou opravdu „mimo“

  Odpovědět

 • 19 září, 2016

  …asi opět nějaký exkluzivní a nízkonákladový, jak už bývá u Partners pravidlem. To máte na mysli ?

  Odpovědět

 • ofaubák

  19 září, 2016

  Problém byl hlavně v němcích. Ti to tiše tolerovali a jakékoliv pokusy o kontroly (snížení zisku) zarazili, viz vyhození Knappa. Naštěstí letos na jaře šel Rentmaister od válu, a konečně se na ČR v německu nehledí jen jako na dojnou krávu…

  Odpovědět