Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Ertrag & Sicherheit: Investiční poradenství? Ani náhodou…

Na českém trhu se pohybuje řada prapodivných společností. Jednou z nich je „investiční poradce“ Ertrag & Sicherheit. S jejich zástupcem jsem se osobně setkal… a nestačil se divit vlastním uším.

Příležitost k setkání s finančním či investičním poradcem si nenechám nikdy ujít. Když jsem se dozvěděl, že na českém trhu působí firma Ertrag & Sicherheit (Výnos & Jistota) s podivnými obchodními praktikami, nedalo mi to a oslovil jsem jednoho jejich zástupce. Nebyl to žádný nováček. Pro dosažení 4. pozice již musel mít hodně za sebou…

Fungování finančního trhu v podání zástupce Ertrag & Sicherheit

Firma Ertrag & Sicherheit se stejně jako většina obdobných společností dokáže pochlubit dlouhou historií (zpravidla v zahraničí) a unikátním systémem. Co mě ale překvapilo hned v úvodu diskuse s „investičním poradcem“ byly informace o fungování finančního trhu.

Podle „poradce“ je to jednoduché. Banky vydělávají na klientech. V tom bych s ním i souhlasil, ostatně, každý obchodník a každý poskytovatel služby vydělává na klientech. Jenže v jeho podání když chce klient investovat do podílového fondu, přijde do banky, kde složí peníze. Banka je vloží do fondu, který bude mít dlouhodobý výnos v průměru kolem 12 % p.a. – a klientovi vyplatí jen 3 – 4 %.

Unikátnost Ertrag & Sicherheit spočívá podle „poradce“ v tom, že oni nabízejí možnost investovat do fondů přímo – bez banky. Ta tam sice také figuruje, ale pouze pro usnadnění transferu prostředků k fondu. Přehledně to shrnuje schéma načrtnuté „poradcem“.

Obr. 1: Schéma investování do fondů

Překvapivé bylo také slyšet, že při ukládání prostředků na stavební spoření dosahuje klient výnos po třetím roce spoření přibližně 1 – 2 %. Zřejmě k tomuto využíval jiný způsob výpočtů, než jsou obvyklé, podle nichž vychází po šesti letech efektivní výnos 5,65 %. Že se z dlouhodobého pohledu nevyplatí penzijní připojištění je již blíže pravdě, přestože i v tomto ohledu závisí na rizikovém profilu klienta.

Finanční poradci prodávající investiční životní pojištění se podle slov zástupce Ertrag & Sicherheit musejí mít opravdu dobře. Provize za zprostředkování IŽP na 1 000 Kč měsíčně se má pohybovat ve výši 35 – 40 tis. Kč… nechtěl bych vidět takový produkt, který by takto vysokou provizi umožňoval.

Kupodivu poměrně přesné byly poskytnuté rámcové odhady zhodnocení penzijního připojištění a výše penze po 30 letech spoření.

Ve výpočtech vlastních produktů (zprostředkovávají pouze 6 podílových fondů – akciových a fondů fondů) využíval zhodnocení ve výši 12 %. Samozřejmě bez zahrnutí poplatků. Poplatky jsou ostatně kapitolou samou pro sebe. Zhodnocení byl poradce ochoten (z vlastní iniciativy) i snížit na 10 % s tím, že pak samozřejmě nevypadá výsledek tak dobře. Pochopitelně.

Poplatky spojené s investicí

Společnost Ertrag & Sicherheit si nechává za zprostředkování fondů, u nichž uvádí, že je má ve své nabídce exklusivně, platit přímo od klientů. Poplatky se liší podle toho, zda se jedná o jednorázovou či pravidelnou investici.

U jednorázové investice je poplatek stanoven ve výši 3 % z investované částky. Pravidelná investice je zpoplatněna dvanáctinásobkem pravidelné měsíční úložky, která se může pohybovat od 1 tis. Kč či od 2 tis. Kč podle vybraného fondu. Pro jednu rodinu je zároveň stanoven strop ve výši 1800 € – a pokud pravidelnými investicemi placený poplatek tuto částku překročí, další poplatek za zprostředkování již neplatí. Strop se ale netýká jednorázových investic.

Tím ovšem zdaleka poplatky nekončí. Kromě poplatku za zprostředkování placenému přímo Ertrag & Sicherheit se klient nevyhne ani vstupnímu poplatku do fondu. Ten je ve výši 5 %. Podle informací „investičního poradce“ se jedná o všechny poplatky, které jsou s investicí spojeny. Další poplatky – za správu či výstupní – se neplatí. To ale není pochopitelně pravda.

Stačí se podívat do informací fondů a hned u prvního (WS One BNP Paribas First Selection T) je správcovský poplatek ve výši 1,85 % ročně. Nemluvě o zdvojených poplatcích fondů fondů, jimž se klient také nepochybně nevyhne.

Překvapení na konec: Nabídka spolupráce

Schůzka se chýlila ke konci a téma investičních možností bylo téměř vyčerpáno. „Poradce“ měl ale ještě jednu kartu v rukávu – nabídku spolupráce. Ještě než jsem si stihl promyslet, zda je pro mne vhodné využít investiční příležitosti, jsem dostal další látku na rozvažování.

Provize za zprostředkování nejsou vůbec špatné. Při sjednání dvoutisícové pravidelné investice činí 80 bodů, což na první pozici představuje 174,4 €. S každou další pozicí se provize za bod zvyšuje o 73 centů a stejně vysoká je i meziprovize. Maximální výše provize na rodinu je dána maximální výší poplatku a čítá 145 bodů.

Jednorázové investice jsou oceněny méně – za každých 100 tis. Kč vychází provize přibližně ve výši 20 bodů.

Obr. 2: Kariérní růst Ertrag & Sicherheit

Zástupce Ertrag & Sicherheit přiblížil provizní systém na příkladu, kdy je do systému přiveden člověk investující pravidelně 2 tis. Kč a jednorázově 100 tis. Kč. Ten zaplatí na poplatcích za zprostředkování 27 tis. Kč a k zprostředkovateli se dostane 100 bodů, což odpovídá na první pozici 218 € a na nejvyšší osmé 729 € – to při 26 Kč/EUR odpovídá 18 954 Kč a výplatní poměr tak dosahuje 70,2 %.

Výplatní poměr není z pohledu poradce nijak špatný a dosahuje řádově průměru výplatního poměru provizí v českých finančně poradenských společnostech. Jenže… nezahrnuje provizi, kterou společnost nepochybně inkasuje ze vstupních poplatků a následná provize je vyplácena až od 4. pozice.

Spolupracovník musí absolvovat jeden jednodenní seminář za 1000 Kč, aby mohl zaujmout 1. pozici. Následují dvoudenní seminář (za 1800 Kč) a dva jednodenní semináře převážně o legislativě vážící se k investičnímu poradenství a zprostředkování (po 1000 Kč). Výsledkem školení je registrace u FMA ve Vídni – tedy nikoli u ČNB.

Shrnutí

Společnost Ertrag & Sicherheit se prezentuje jako investiční poradce. Ve své nabídce má ale pouze šest podílových fondů a jiné možnosti investic nenabízí. V rámci rozhovoru se zástupcem společnosti bylo bagatelizováno investiční riziko (s ohledem na dlouhodobý horizont nijak závažně), ovšem nebylo zmíněno kurzové riziko, přestože fondy investují na světových trzích a do českých korun se nepochybně nezajišťují.

Zamlčeny byly správcovské poplatky na úrovni fondu, přestože jsem se na ně výslovně ptal. Naopak bylo sděleno, že tyto poplatky jsou nulové, což není pravda.

Překvapující je také nabídka spolupráce hned na první schůzce…

Jak často se vzděláváte v oblasti financí?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

558 komentářů: “Ertrag & Sicherheit: Investiční poradenství? Ani náhodou…”

 1. Petr napsal:

  Osobní zkušenost s EundS – ztráta 2 miliony korun za 3 roky „investování“. Jakmile uslyšíte název této skvělé společnosti tak berte nohy na ramena…

  • kukacka napsal:

   Nebo Phoenix jsou tam všichni nejvyšší sikulove :)

  • Ber napsal:

   Mate nejaku aktualizaciu ohladom tychto uzasnych fondov? Len pre zaujimavost. Za 3 roky u mna strata 50% (nastastie „len“ nejakych 3000€ ale i to zaboli). Sla som do celej veci na zaklade dovery v predajcu (rodinny prisl.) teda som si nic nezistovala. No zacala som sa aktivne v oblasti investicii vzdelavat a pred cca pol rokom som vsetky vinkulacie na tuto podvodnu pyramidovu firmicku zrusila. No zaujimalo by ma co na aktualny vyvoj tychto uzasnych fondov hovoria ich urputili zastanci a „experti“ na investicie z E&S.

 2. Jozef Hrdlicka napsal:

  Clanek je vytvoren konkurencí. Obsahuje mnozstvo cilenych formulaci a nepresnosti, ktore matou zajemce napr. „Poplatky spojené s investicí“

 3. Martin napsal:

  Tento článek napsal člověk který neví nic o ES, pravděpodobně konkurence .-). Musím se smát jak je to trapné… ES nemá v české republice konkurenci a tento 6 let starej slint je k ničemu :D…

 4. Peterka50 napsal:

  Ludia tento članek piše niekto z čsob alebo OVB tak usudte sami komu viac prepína.

  Toto su len info.
  http://plushr­y.sk/playgame/174/er­trag-sicherheit.html#dis­playGame

 5. petr napsal:

  Musím reagovat na tento článek a nestačil se divit jakým způsobem je tady prezentována tato společnost a její poradenství. Mám osobní zkušenost nejen s pojišťovnou, bankou, ale i E&S a pravé tato poslední společnost mi jasně a prehledne vysvětlila a ukázala výhody, nevýhody spise řečeno v uvozovkach a hlavně poplatky, o kterých pojišťovny, nebo banky nemluví skoro vůbec. Tady jsou také poplatky což je normální a jsou všude, žádná společnost nedělá zadarmo, ale tady předem víte kolik zaplatíte a hlavně, co budete z toho mít. Pokud někdo chce v dnešní době něco „zadarmo“ s minimálním výnosem at se obrátí na banku či pojišťovnu, ale věřte, ze oni na vas vydělají zatracení hodně. Petr Solnický, Praha

 6. es-investments.cz napsal:

  Každá firma by se měla porovnávat podle dosažených výsledků.
  Proto vystavuji účet od začátku působení na českém trhu:

  1. BNP Paribas WS ONE Asset Allocation = zrušeno
  2. BNP Paribas WS ONE First Selection = funguje do současnosti
  3. ESCORP NOBLE METAL INVESTMENTS = zrušeno ( ESCORP.EU )
  4. HALEBRIDGE ASSET MANAGEMENT AG = zrušeno po upozornění ČNB
  5. SHEDLIN CAPITAL AG = insolvence
  6. EVVE = insolvence ( EVVE.ORG )
  7. TEMPLETON = ukončení spolupráce a přesun do EVOLUTION FUNDS
  8. CAIAC = EVOLUTION FUNDS ??? funguje přes rok od 14.2.14
  9. ICM MENEŽOVANÉ PORTFOLIO = od 50 TIS. EUR ( VYSOKÉ POPLATKY )
  10. ICM AKCIOVÉ KOŠE = od 100 TIS. EUR ( VYSOKÉ POPLATKY )

  extrémně rizikové akcie v koších viz. odkaz

  1. ICM INDIVIDUÁLNÍ PORTFOLIO = od 1 MILIONU EUR

  ODKAZY:

  http://www.han­fa.hr/-57-upozorenje-potencijalnim-ulagacima-u-investicij.html

  https://www.cnb­.cz/cs/verejnos­t/pro_media/tis­kove_zpravy_cnb/2010/­20101206_varo­vani_halebrid­ge.html

  http://www.nbs­.sk/sk/informa­cie-pre-media/tlacove-spravy/spravy-vseobecne/detail-tlacovej-spravy/_upozornenie-investorom-spolocnosti-shedlin

  http://sachwer­tpolice.info/she­dlin-capital-ag-meldet-insolvenz-an-sind-auch-bald-die-fonds-mit-100-millionen-an-anlegergeldern-betroffen/

  http://www.ca­iac.li/de/
  http://i-c-m.li/products/

  http://www.pe­nize.cz/dluho­pisy/292113-portfolio-strukturovanych-produktu-od-icm-dalsi-z-pohadek-o-snadnem-vydelku

 7. Nasranej napsal:

  Tak včera jsem byl na konzultaci s panem Zámečníkem, hodinu a půl do mě cpal IŽP a nebyl schopnej vymyslet cokolit jinýho, na moje argumenty, že chci investovat a ne se nechat pojistit se mi v podstatě vysmíval do ksichtu… Kdyby někoho zajímalo jakej je tenhle pán šikula, tak mám audio záznam, mohu uložit na některý ze serverů a poslat mailem odkaz…

  • zamecnik napsal:

   Dobrý den,

   zcela nepochybně jste byl na konzultaci s nějakým jiným panem Zámečníkem, se mnou rozhodně ne. Včera ani nikdy jindy jsem žádné „konzultace a cpaní IŽP“ neposkytoval – a ani nemohu, nejsem finanční zprostředkovatel.

   Přeji krásný den,

   Petr Zámečník

   • Jan Lyška napsal:

    Dobrý den,
    na tento nesmysl nemohu než reagovat. Milý pane, slyšel jsem na Vaše praktiky již dost špatného. I na různých fórech se na Vaši práci dá najít dost materiálu, pokud člověk není lenoch, zjistí si o Vás spoustu zajímavých věcí. Nechci Vás pomlouvat, ale Vase obhajoba je slabá jak šestkrát přelouhovaný čaj. Podložte Vaše tvrzení nějakými důkazy, které bychom rádi všichni viděli. Budu se těšit, prozatím přeji příjemné odpoledne.

    J.Lyška

  • Pave Zlín napsal:

   Tak to bych si rád vyslechl, děkuji.

 8. Rock napsal:

  Asi před půl roke mjsem se začal zajímat o možnosti investování volných prostředků. Bylo to na základě toho, že mne nezávisle na sobě navštívili dva pojišťováci, prezentovali se jako „finanční poradci“, ale byli to pojišťováci, nicméně dobří a nabízeli mi investice prostřednictvím investičního pojištění. Po podrobném propočtu vycházel dlouhodobý výnos okolo 3,9% p.a.. Bohuže při této investici musíte platit životní pojištění, i když jej nechcete, a tak se výnos zase o něco snižuje. V průběhu rozhovoru jsem se vždy zeptal na možnost spolupráce a tam mi bylo vysvětleno, že při dvou takových slušných životkách měsíčně se dá už slušně žít, ano, mají pravdu, krátce jsem pracoval jako pojišťovák, ale byla to práce, se kterou jsem se nedokázal ztotožnit.
  Pak jsem navštívil kanceláře ČSOB a GE money a poptal jsem se na investice v podílových fondech. Nabídli mi podobný výnos – okolo 4% p.a. Na internetu jsem pak našel Ertrag & Sicherheit a jeden z jejich poradců mi ukázal možnosti investic prostřednictvím jejich firmy. No, musím říci, že je to velmi zajímavé. Nechal jsem si připravit jejich výpisy z několika jejich účtů a to mne velmi překvapilo. Výnosy v tomto případě výrazně převyšují to, co vám nabídne banka. Založili jsme si u nich rodinný účet, vstupní poplatek mne trochu zarazil, ale výnos to mnohonásobně vynahradí. Je to nádhera.
  Děkuji vám Ertrag & Sicherheit, jen nenabízejte možnost spolupráce kdejakému blbovi.

  Rock

 9. Markéta napsal:

  Tak některé části mě opravdu pobavily, ovšem některé mě přivedly na otázku jak Vám to mohl někdo říct. Mrzí mě, že Češi jsou schopni uvěřit všemu hned při první schůzce. Zajímalo by mě jestli jste pane autore setkal ještě s někým z této firmy? A nebo byla vaše zkušenost jen jedna a proto se s ní hned svěřil zde. Pěkný večer

 10. stanislav mikeska napsal:

  jsem rád, že konečně máte svůj vlastní názor a nestydíte se za něj!!!

 11. Jiri Lesak napsal:

  Pane moudrý Vševědo,již bez komentáře.

  • ... napsal:

   Ne vy to nechapete, ja si umím sehnat fondy FT se stejným výnosem, stejnou kvalitou a zázemím mluvícím českým jazykem levněji – přidávám zjednodušenou tabulku poplatku.

   1. jiná společnost: poplatky
   2. EaS: stejné poplatky + až 55 tis.

   ty peníze navíc můžu užít jinak.

 12. Stanislav Mikeska napsal:

  Vlastne mate pravdu, pokracujte ve vasem marketingu z minuleho stoleti! Tim lepe pro nasi praci . Kdybyste nebyl, tak si Vas musime vymyslet!

 13. Kučera napsal:

  pane Lešku, jak tak čtu, tak Vaše poradenstvi za 55000 Kc se skláda z navrženi portfolia FT nalevo, FT napravo a uprostřed super exklusivni bomba FT Equity… tedy moc pěkná diverzifikace! a skoro za pakatel!

 14. Stanislav Mikeska napsal:

  Pro Vasi neinformanost by stacilo kouknout na stranky CNB. Jinak Vase odpoved mne bohate staci. Zcela potvrzuje opakovane zkusenosti s rychlokvasnymi poradci a vy nejste vyjimkou! Je pravda, kazdy nejak zacina, ale novacci maji soupat nohama a pokorne poslouchat zkusene harcovniky, protoze praxe se musi odmakat ta se neda naucit!! Mate zkutecne velmi jednostrane informace a pouzivate polopravdy a lzi! Pokud mluvite o vysledcich Barrons, tak v nekterych fondech je FT je vyborny v dluhopisech a ja ho nezpochybnuji. ALE NENI JEDINNY a nejlepsi!! Obecne receno, vubec nechapete psany text a myslenku. Vysvovene zvasty o nejakem dvojnasobnem vynosu za deset let mate napapouskovane ze seminaru kde se nepouziva mozek. Tento vynos je v tomto pripade 7,2% p.a. tedy zcela bezny pro jednorazovou investici. To znamena , ze tomu vubec nerozumite, kdyz obhajujete nesmysl o dvojnasobnem vynosu pri pravidelne investici :-DDD to je axiom !! K tem poplatkum. Kazda firma ma sve obchodni strategie, ES uctuje az 55000 Kc + 5,25% z investice. Pro srovnani , bezne se zadny poplatek neuctuje, maximalne pouze agio a z toho jsou placeni vsichni kdo se na obchodu podileji a kdyz uz povazujete 55000 za nepodstatne, tak pri vami vzpominanem vynosu je to uz 110000 o ktere investor prichazi!! Odvolavate se na TANK, tento prehled mam take . Porovnava se tam ruzne investice, ale jako velmi zkuseny poradce, aspon se za neho povazujete, tak musite vedet, ze proziravy investor a jeho poradce premysli, v jakem regionu investovat, jakou menu uprednostnit apod. Analytik porovnava jednotlive fondy podle výkonnosti, rocni nakladovosti, srovnava historicke vysledky portfolio manazeru a jejich aktualní pristup ke sprave. Moudry investor nebo jeho poradce by mel dalat oboji.Avaak jen hlupak se rozhoduje podle vyse vstupnich poplatku. Ty hraji u dlouhodobých investic zcela zanedbatelnou roli. Samozrejme ze kdyz muzete stejný fond koupit s nizsim
  vstupnim poplatkem, byla by skoda toho nevyuzit, ale i to hraje zanedbatelnou roli. Z dlouhodobého hlediska není uspora dvou procent na vstupnim poplatku vubec podstatna, důlezite je, jak ma investor sestavené portfolio, to dalá na delsim horizontu desitky az stovky procent rozdíl. A to se Vam snazim ricz celou dobu. Nabizite neco co si jinde da koupit bez poplatku, kde se da sestavit portfolio o kterem se VVam ani nezda! Vy totiz nabizite jen FT a nic jineho a jako kazda fondova spolecnost ma fodny vyborne , vetsina slusnych a ma i fondy spatne… Jinak se mnou od ES odesli i moji investori! A jednu technickou poznamku k Vsemu argumentu o dvojnasobne vynosu za deset let, urcite to neni spatne a FT je slusny fond, ale za stejnou dobu Fidelity Indonesia delal 7dmi nasobek a treba SSGA 9 nasobek nebo AXA WF Money delala 1170× násobek investice. Me doporuceni je: ucit se , ucit se, ucit se a hlavne NEZVANIT a NEOBLBOVAT NEZNALE ZAKAZNIKY nepodstatnym poplatkem 55000 Kc

 15. Jiří Lešák napsal:

  Pane Mikesko, nevím, co jste v E + S dělal, že iformujete veřejnost jako naprostý neznalec a nechápu, proč jste vůbec v této společnosti už jako vázaný poradce působil. To už jste musel mít po zkouškách na Masarykově univerzitě, nebo mít vysokoškolské studium. Spíše si myslím, že jste se sám otituloval jako vázaný zástupce, což není nic. Takže z toho soudím, že asi opravdu jste se u této společnosti ani neohřál, Váš článek z 1.5.tomu napovídá, víc,než zřetelně.
  A teď k vašemu textu: Jako vázaný poradce jste disponoval objektivními informacemi, jako 10ti leté období úspěšnosti všech ( cca 30 největších) světových investičních společností. FT v mnoha letech se umístil na 1., 2., 3. místě, nejhůře na 7. místě. Znáte proto lepší?
  Poplatek 55000,– Kč nemusí být, může být i 21000,–Kč, když si budete spořit 1500,–Kč měsíčně. Ale to byste také měl vědět. Vždy platí 14 násobek s max. 55000,– Kč. A s tím, že má investor již zaplacené: Nekonečné investice i pro další členy rodiny, dědičnost atd.
  Již jsem odpovídal panu Kučerovi, že i max. 55000,– Kč je nepodstatný náklad proti výnosu, který není zdaleka obvyklý.Ukažte mi inv.podílový otevřený fond v 10ti letém spoření s dvojnásobným výnosem ! Při spoření 4 tis.Kč/měsíc za 10 let naspoříte 480000,– Kč. Váš příjem, pokud ho vyberete, bude se pohybovat ale kolem 900000,– Kč.
  Tento výnos u E+S bude váš, zatímco u jiných společností, viz nezávislí finanční agentury, jako Mefin, Fininvest, můžete vysledovat ve sl. TANK(celk.náklady investora), jaké poplatky se kde pohybují, např. i statisíce. To nejsou pomluvy, jak tvrdíte, to jsou fakta. To byste také měl vědět, jako vázaný poradce.
  Je dobře, že jste z této společnosti odešel včas pro Vás i investory. Ještě, kdybyste se zdržel klamání čtenářů. Ti si budou myslet, že jsou nejlepší Kalouskovi dluhopisy, což je pro investory skutečná katastrofa.

  • pavel napsal:

   Lži , kecy, výmysly, demagogie vy jste se učil u Paroubka že ? Takovouhle snůšku nesmyslů může vypustit fakt jen profesionální demagog,nebo pitomec co se naučil papouškovat blbosti ze školení.

  • Petik napsal:

   Myslím si, že je marné plýtvání času přesvědčovat o faktech člověka, který se vydává za vzdělaného a v krátkém textu dokáže „nasekat“ tolik hrubých pravopisných chyb. Opravdu si přeji, aby mi s financemi radil „vzdělanec“!

  • Jindra napsal:

   …nelze než souhlasit s panem Mikeskou. Nejsem zastáncem těchto diskuzí a pomluv na internetu, které většinou šíří konkurenční společnosti, aby pošpinili dobré jméno. V případě E-S však tento pán trefil do černého. Lživým způsobem lákat klientelu o jednorázovém poplatku pro celou rodinu a nikdy více, exklusivní poradci pro jedničky v investičním bankovnictví a pod. je nic proti škubání obchodních partnerů, kterým mažou med kolem úst do doby, kdy produkují obchody. Pak bez soucitu vyhazov a hurá, škubeme další o poplatky za kanceláře (které ani nemusíte využít), polatky za semináře a pod. Všichni ti nahoře pak s úsměvem, drahých oblecích a autech mluví o miliónových měsíčních příjmech. Jedním slovem hnus a lituji všechny ty, kteří se nalepí na mucholapku s názvem E-S.

 16. Jiří Lešák napsal:

  Dobrý den, vyhledejte si nezávislé finanční občasníky Mefin,nebo Fincentrum. Ukazatel TANK je hodnota všech nákladů spojených s investováním. Při sledování jednotlivých investičních fondů v těchto analýzách jasně vidíte, s jakými poplatky jiné společnosti pracují. Ne, že by investorem vložené peníze nedokázaly také vydělávat, ale to, co vydělají, sami spotřebují a pro investora zbyde velmi malá část, mnohokráte Vám spočítají i ztrátu. Investování přes Ertrag und Sicherheit, resp. Jung, DMS je s Franklin Templeton uzavírána napřímo a s daleko vyšším efektem. Za cca 10 let pravidelného spoření vyděláte zhruba dvojnásobek vkladu, takže vstupní poplatek 21000– 55000,– Kč je nevýznamný.

 17. Kučera napsal:

  Obávám se, že se odpovědi s argumentem od pana Lešáka nedočkám—-

 18. Kučera napsal:

  Pardon, vypadlo slovíčko vysvětlit. Takže můžete vysvětlit poslední tvrzení

 19. Stanislav Mikeska napsal:

  Pane Lešáku, nedá mi to abych nereagoval na Váš příspěvek. Delší dobu jsem pracoval s ES a Jung jako vázaný zástupce a mohu říct, že hodně věcí jsem poznal. Proto si dovolím vše uvést na skutečnou úroveň . Máte pravdu, že FT patří mezi nejlepší fondy,(stejně dobrými ne-li lepčími jsou Fidelity, Carmignac, Aberdeen ,HSBC,PIMCO, CAIC,FvS atd ale jako každá fondová společnost má své některé fondy výborné, většina je slušných a má taky nějaké ještě řekněme dostatečně nevyvinuté. Každý B2B partner, poolový partner nebo brooker má svou obchodní politiku a podmínky, za kterých nabízí fondy nebo jiné produkty. Tady jde o něco jiného. ES -Jung zastupujete Franklin Templeton a nabízíte jejich produkty za nějakých podmínek.To je v pořádku. Co není v pořádku je to, že se tváříte jako nezávislí a účtujete si něco jako poplatek za poradenství, které se neposkytuje. 55000 Kc slouzi jen k naplneni a zaplaceni MLM, ktery prodava možnost investic do Otevřených podílových fondů Franklin Templeton. Nic víc, nic míň !! Tuto moýnost má v ČR 8 poolových partnerů FT, ale každý má svou obchodní strategii. Z těchto důvodů nelze hovořit o nějaké vyjímečnosti ES a jejich nabídky. P.S. podle direktivy MIFIDu musí každý obchodník ukázat poplatkovou strukturu investice a toto zákazník podepisuje, že rozumí. Bohužel se většina zákazníků v problematice moc nevyzná a proto spíš podepisuje ve své podstatě, že svému poradci důvěřuje !!! A váše poslední věta je už doslova skandální :“ v jiných společnostech Vám sice řeknou, že poplatek je 0, nebo málo, ve skutečnosti poznáte na výnosu, kolik Vám stáhli. Jsou to statisíce!
  V tom je rozdíl, jak investovat u E+S a jinde.“. Toto lze považovat za obvinění jiných společností z krádeže, nebo minimálně poručování zákona o i
  nvestování na kapitálových trzích, ale v každém případě se jedná minimálně o klamavou reklamu a měl by toto řešit dozor nad kapitálovým trhem, tedy ČNB. Z těchto a podobných důvodů přístupu k zákazníkovi ze strany ES, jsem od firmy odešel.

 20. okolojdoucí napsal:

  Klídek, jak firma začala, tak i končí! Její pracující ovečky, které úspěčně stříhá, ji utíkají!

  • Jiří Lešák napsal:

   Vážený pisateli, pokud chcete diskutovat a ne pomlouvat, pak se nejprve představte. Asi patříte k neúspěšným a neumíte si to přizat.

 21. Kučerová napsal:

  Dobrý den, Chtěla bych se podělit o informace ohledně společnosti Ertrag und Sicherheit. Celý příběh začal tak, že jsem se rozhodla zainvestovat vydělané peníze a následně si pravidelně odkládat jinam, než na bankovní účet… Celá společnost mi hned ze začátku připadala nedůvěryhodná,ale i přes varování veškerých fór jsem podlehla kouzlu a umu poradce/vázaného zástupce .
  Celý příběh naštěstí dopadl dobře, nicméně vám řeknu proč nakonec přes tuhle společnost neinvestuji a proč sem vlastně píši.

  1)Investice na přímo k fondové společnosti…

  • tak to je jedna velká lež, nevadí mi, že mi to někdo zprostředkuje,ale nenávidím, když mi někdo lže … Známý mi ukázal výpis prý od Franklin Templeton nicméně na druhé straně výpisu hned vedle loga FT je JUNG :-D co tam dělá JUNG se ptám, prý asi nic…:-)

  2)ES nemá licenci a nemá ji ani v Rakousku, ani v Česku a schovává se za JUNG… prý aby se zjednodušil celý systém :-D nicméně jsem se dozvěděla, že se řešilo praní penízek a že kluci z ES raději nesplnili povinnost odevzdat reporty pro ČNB a tím se to uklidilo i za cenu ztráty licence…

  1. Již vícekrát se stalo, že se poradce obohatil o takzvaný poplatek 2100 euro na vlastní účet, takže klient vlastně ani nic nedostal za tak přemrštěnou cenu… Firma to samozřejmě vždy uklidila a zametla pod koberec… Však to byl jen omyl , tady máte peníze zpět a neotravujte…
  2. můj známý společně s dalšími dvěma dostali od ES nějaký exkluzivní produkt pro VIP klienty, takzvané privátní bankovnictví a všichni ,,ruply,, takovým způsobem, že se dokonce někteří soudí a sám prý nejvyšší dorovnává ze svého aby se věc zase co??? no uklidila…
  3. 2100 euro??? Proč a za co???? vždyť se dá všechno co nabízejí + další produkty sehnat za daleko méně… A není to opravdu složité…
  4. 2100 euro jako jediný poplatek a už vše další zdarma??? :-D :-D tak to mě pobavilo nejvíce… Chtějí po všech standartně AGIO, TER, … a další poplatky tak za co těch 2100? no přece do MLM to je více než jasné, aby firma žila a spolu s ní taky 8 pozic plus další 3, které musí taky něco dostat, takže proto 2100 :-D aby se uživilo 11 lidí + firma :-D možná spíš k pláči :-(

  ¨

  1. EXKLUSIVNÍ produkty… mají je pouze ES to je fakt, ale v čem jsou tak vyjimečné ? no přeci v tom že mají dvojnásobně vysoký TER oproti ostatním a ES zase rýžuje… podle toho co jsem zjistila z toho nemají moc ani chudáci poradci a ani to nevi, ale hlavně těží zase ES a to ti nejvyšší..

  PROSÍM VÁS LIDI, ZAMYSLETE SE NEŽ NĚKAM DÁTE SVÉ ÚSPORY, SAMA VÍM JAK JSEM NA NĚ DLOUHO A TVRDĚ DŘELA… NEDEJTE NA UM OBCHODNÍKA ALE RACIONÁLNĚ PŘEMÝŠLEJTE A VY OBCHODNÍCI RADĚJI ŠKRÁBEJTE BRAMBORY V KUCHYNI, BUDETE MÍT LEPŠÍ KARMU…
  S pozdravem K.

  • Jiří Lešák napsal:

   Vážená paní, nebo slečno Kučerová.
   Váš příspěvek o poznatcích s firmou Ertrag + Sicherheit mě doslova rozesmál. Nevím, zda jsou důsledkem naprosté dezorientace a neznalosti vašeho „poadce“, spíše mi připadá, že je to pomluva konkurence. E+S, pokud chcete mít opravdu jasno, je společnost sídlící ve Štýrském Hradci, která od roku 1985 se specializuje na investice do věcných hodnot. Dosahuje dlouhodobých zhodnocení a výrazně neguje vliv inflace.
   Je pravdou, že nemá svoji licenci obchodovat na českém trhu, to ani není její úkol. Organizuje spolupráci se samostatnými vázanými poadci, poskytuje jim zdarma kvalitní školící semináře, připravuje je na zkoušky pro jejich plnohodnotnou odbornost až po ragistraci u ČNB. Svou aktivní činností spolupracuje mimo jiné i s Jung,DMS+Cie, který onu licencí obchodníka má,a to v oboru trhu s cennými papíry. Jung,DMS+Cie je největší obchodník s cennými papíry v německy mluvících zemích a má možnost nabízet to nejlepší z velkého portfolia podílových fondů. A právě přes něj může klient si přímo sáhnout na podílové fondy od spol.Franklin Templeton, dlouhodobě nejlépe hodnocená fondová společnost na světě, které je už hodně přes 60 let. A právě ve fondech rozvíjejícího se světa dosahuje výrazných výnosů, dlouhodobě cca 15%i přes všechny prošlé krize. Pokud má klient štěstí, že takto zainvestoval s poradci Jung, DMS+Cie organizované v E+S, pak tyto výnosy dostane sám osobně. Jestliže si za 10 let takto vydělá 1 mil.Kč čistého po inflaci, pak vstupní poplatek 55 tis. Kč je nic. V jiných společnostech Vám sice řeknou, že poplatek je 0, nebo málo, ve skutečnosti poznáte na výnosu, kolik Vám stáhli. Jsou to statisíce!
   V tom je rozdíl, jak investovat u E+S a jinde.

   • Kučera napsal:

    Pane Lešáku, můžete poslední tvrzení o tom, že jinde mne „stáhnou“ o tisíce?? To je hodně odvážné tvrzení !! Můžete uvést nějakí konkrétní příklady??? Moc by mne to zajímalo!

 22. mikron napsal:

  hele sokole, to vas tam v praze uci tyhle kraviny??:D Ti EundEsaari uz nevi, cim by to tady nakrmily. ja si investuju sam a mam to nejlevnejsiiii!!!

 23. stas napsal:

  :-) všechno je take o lidech i v systemu ktery je neinspiruje, tak se snazi delat pro sveho zakaznika v ramci moznosti co nejvic. U Moventum se za zalozeni majetkoveho uctu nic neplati. Jsou mozne tri druhy uctu, pasivni , kde se plati agio fondu a 48 EUR rocne za provoz transferoveho uctu, aktivni ucet , kde si muzete predplatit agio pokud se investuje vetsi castky a delsi dobu ale je to na zvazeni, nebo aktivni sprava uctu, kde se plati 2% fee a agio fondu a potom private banking kde je podil na vynosu 15% a cela investice je pod kontrolu asset managera. Na rozdil od ES, je na investicni platforme k dispozici cca 9000 fondu a velká vetsina je i institucialnich. Ale nejdulezitejsi je ze cenne papiry nejsou pod uctem OCP, ale vede je depozitni banka. V tomto pripade Bank du Lux

 24. stas napsal:

  to mate jako s bankou, mate tam svuj ucet , posilate tam svoje penize, ALE je to vedeno v ucetnictvi banky a pokud banka zkrachuje, tak to podleha konkursnimu rizeni a spravce musi rozhodnout o uvolneni vaseho majetku, otazka je co bude vsechno pocitat……takze najdete si obchodnika, ktery Vam umi otevrit jmenovity ucet u depozitni banky mimo jeho ucetnictvi, jedna z takovych firem je Lloyd Morgan a depozit u Moventum Luxemburg. Tam najdete 420 fondů a i Franklin Templeton. Takze nemate obchodnika s cennymi papiry, mate depozitni ucet, mate investicni platformu a poradensky servis a vse je podle SICAV a MIFID

  • PavelSokol napsal:

   Jasny, uz tomu rozumim (teda doufam:)). V pripade ES je to vlastne stejny jako bych sel k Vam a otevrel si depozit pres Moventum Luxemburg. S tim, ze teda ty poplatky jsou vysvetleny nize, bud agio fondu nebo 2% mfee bez agio fondu pri pasivni sprave nebo 0% agio pri aktivni sprave, ale poplatek 15% ze zisku.
   Mohu vedet kolik je poplatek za zalozeni depozitniho uctu? nebo je to zdrama? Jsou jine dalsi poplatky za spravu?

   V pripade ES je ten poplatek 55tis, nicmene to teda kompenzuji tim rozlozenim na adrese a snahou delat aktivni poradenstvi. Ten poradce, ktery me kontaktoval mi vubec nemlzil, ze ta jejich sluzba je proste zaplacena, mel jsem i rozhovor s jejich klientem. Vlastnik velke nabytkarske firmy, ktery s jejich pomoci investuje uz 5 let sam pres 20tis mesicne a byl velmi spokojen se servisem. Jeho poradce je s nim v kontaktu jednou za 1/4 roku prej a kdyz potrebuje, tak na pisknuti prileti. Zalozil 5 kont na jeho rodinny prislusniky a kazdej si tam investuje dle uvazeni. takze jedno konto je vyslo na 11 tisic na zbytek zivota. Porad to neni malo, ale zase mi prijde fajn, nemuset resit pripadnej pruser u obchodnika jako treba ted resi klienti zminenych firem vypsanych na GFO.cz Prave ta dlouhodobost akciovych OPF nahrava strachu, jestli obchodnik vydrzi na trhu takovou dobu…

   Kdyz vezmu kolik jsem zaplatil CS za poplatky nez jsem se od nich dostal pryc – tipuju tak 30 tisic za 12 let urcite:)

   Za problem povazuju vyber poradce, protoze ta MLM struktura nahrava hodne lemplum a bouchacum, kteri na to pak serou a nemaji snahu se vzdelavat a podavat vykon, za ktery jste si ho zaplatili. Nicmene mela by zde byt moznost poradce vymenit nebo si smlouvu podepsat s jinym zastupcem, ktery vam bude vyhovovat vice. Uz jsem slysel nekde, ze jich dost povyhoazovali kvuli stiznostem, takze asi to ta firma nejak resi…

   Mno nevim nevim, bude to rozhodovani, levnejsi sluzba obchodniku vs. asi drazsi, ale o neco bezpecnejsi z pohledu vlastnictvi a dostupnosti majetku v horizontu cca 25–35 let a pak dalsich 10-xx let renty.

   Asi bych si musel koupit samopal, kdybych 25 let investoval pres obchodnika a pak by mi rekli, ze dostanu treba jen 1/10 z GFOC v ramci odskodneni:))

 25. stas napsal:

  ES ma pravdu v tom, ze otevreni majetkoveho uctu v depozitni bance na jmeno klienta nepodleha konkursni podstate fondovych manageru a depozitni banky, v pripade Consequ , ktery otevira investicni poducet ve sve bance , tak pravne jste majitelem cennych papiru, prakticky v preipade konkurzu musite cekat na ukonceni konkurzu nez je tento ucet uvolen konkursnim spravcem. Je mozne ze \Conseq otevira ucty primo v depozitni bance na jmeno klienta, ale spis se jedna o prvni pripad, protoze Conseq je poolovy partner a nakupuje a prodava podily ve fondech a podukty drzi na svem ucte obchodnika s cennymi papiry.

  • PavelSokol napsal:

   Tak ted, z toho mam gulas:)) Pokud je to tak, jak rikate, a jedine na co musim cekat, je uvolneni konta z konkurzni podstaty spravce, tak potom ale nechapu, proc mi Obchodnik strhava 2% z poplatku za inv. sluzbu do garancniho fondu? Mne je celkem jedno, jestli firma zkrachuje a ma veritele, pokud jim nejsem ja, jelikoz muj majetek je prece privatni a oddeleny, neni tento poplatek opodstatneny.

   Zatim se tedy budu drzet spise teorie, ze jsem sice majitelem CP, ale zaroven veritelem obchodnika, protoze u nej si ten majetek prechovavam…

 26. stas napsal:

  Je to jednoduche, poplatek 21000 nebo 55000 je jen poplatek firme za to, ze si pres ne nakoupite fondy, ktere se jinde daji koupit zadarmo…..

 27. stas napsal:

  Vsechno spatne

 28. stas napsal:

  co je to ztrata? pokud myslis ztratu realizovanim prodeje, tak do ni se nedostava

 29. kolem jdoucí napsal:

  \podle posledních zpráv se ES začala rozpadat , ředitelé sekcí si přetahují ovečky a zákazníky. Okrádání podřízených na odměnách tím, že ho nenapsal do průvodky o investici , není nic vyjímečného!! Jeden dokonce zmlátil svou matku, údajně kvůli struktuře a odměn!! Celý systém MLM krytý nabídkou fondu Franklin Templeton se začíná hroutit zevnitř a to ještě nedávno ES poučovalo všechny ostatní jak to dělají špatně !!!!! PANE ZÁMEČNÍKU, JAK TO TEDY JE??

  • PavelS napsal:

   Modelový příklad Investice:

   délka pravidelné investice: 20 let
   investovaná částka: 3000 Kč
   poplatek fondu: 5,25% (157,5 Kč/měsíc)
   poplatek E&S: 42000 Kč (jiný poplatek zde dle všeho není)
   zhodnocení pro srovnání s webem tankfin.cz (akciove svět): 7,5% (již očištěno od m.fee)

   vybraný fond FT Global growth (USD)

   Výpočet:

   Náklady investice: 3OOOx12měsX20let = 720.000 Kč

   Poplatky fondu (agio) 5,25%: 157,5×12měsx20let = 37.800 Kč

   poplatek E&S: 42.000 Kč

   poplatky celkem: 42.000+37.800 = 79.800 Kč (procento poplatků z nákladu inv. cca 10%)

   Náklady celkem: 720.000+37.800+42­.000 = 799.800 Kč

   Výnosy z investice:

   Skutečná investice: 720.OOO-37.800(agio) = 682.200 Kč

   Zhodnocení 7,5% p.a.: 682.200×2,5 = 1.705.500 Kč

   Výsledek investice přes E&S po odečetní poplatku: 1.705.500–42.000 = 1.663.500 Kč

   Společnost nabízející investici do FT Global growth (USD) s nejnižším TANK (zadány stejné hodnoty inv.)

   CONSEQ – 24,78 % TANK

   výsledná hodnota aktiv dle kalkulačky: 1 219 747,06 Kč

   Společnost E&S a JUNG mi nabízí vlastní konto v Lucembursku u FT s vedením zdarma,
   výpisy zdarma (u Consequ 15Kč měsíčně), a po doplacení Handlingu 55 tis.
   založení vlastních kont pro moje děti a manželku.

   Vyšel mi rozdíl přes 460.000 Kč ve stejném fondu při relativně střízlivém zhodnocení 7,5%

   Tento fond dělá za 60 let historie průměrně 12%.

   Může mi prosím někdo porovnat výpočet a případně udělat svůj?

   Děkuji

   • PavelS napsal:

    Myslím, že tam mám chybu.

    Celkové náklady budou pouze 720000+42000 = 762.000 Kč

   • Moah napsal:

    ty výpočty nemají pořádnou logiku:
    je třeba počítat 3000 – 5,25% jako měsíční úložku, složeným úročením při čistém zhodnocení 7,5% je to 1 536 739 Kč – viz excel.

    „Zhodnocení 7,5% p.a.: 682.200×2,5 = 1.705.500 Kč“ co to je za výpočet??

    Další otázky k TANKU, bez kterých to tímhle způsobem nespočítáte: pro jaký fond to konkrétně je? Další věc, jaký tank má tento fond přes ES? když to nevíme, nemůžeme porovnat.

    Jinak doporučuji si nastudovat něco o problematice nominální a reálné hodnoty peněz.

    • PavelS napsal:

     Máte pravdu, vypocet vynosu je blbost, jiz jsem si to nasel a spravne spocital.
     Nejsem ekonom, takze jsem si neuvedomil potrebu vypoctu slozenym urokem.

     Konkretni fond je v text napsan Franklin Templeton Global growth (USD)

     Vychazejme tedy z vynosu 1 536 739 Kč

     Dle mych dostupnych informaci je u ES poplatek za investici 3000 Kc – 42.000 Kc
     Dalsi poplatky si ES jiz neuctuje. Pouze zprostredkuje vznik konta primo u Franklin Templeton.

     Poplatky fondu jsou 5,25% z pravidelne investice. Dale si uctuje management fee cca. 2%, ktere jiz zahrnuje do vykonu fondu, takze me teoreticky nemusi zajimat, spravne?

     Takze naklady na investici jsou 42.000 – chapu spravne, ze to je tedy TANK spolecnosti ES?

     Spolecnost ES mi nabizi vlastni konto u FT, kde bych mel mit spravu konta zdarma vcetne vypisu a prevadeni prostredku za CNB stred.

     Pokud tedy odectu 1.536.739–42.000 = 1.494.739 Kc

     U Consequ mi to vyslo dle Tankfin 1 219 747 Kc

     Jde o jeden fond, ktery nabizi obe spolecnosti, ale velky rozdil ve vysledku poplatku…

     Chtel bych tuto castku investovat, ktera spolecnost je lepsi si myslite? O k
     Consequ jsem slysel, ze na maly investory docela serou (kamarad ma kusenost, ale mozna slo jen o spatneho poradce)

     Diky za odpoved

     • Stas napsal:

      Pravděpodobně myslíš fond Franklin Global Growth LU0122613069 srovnávací index MSCI World založený v roce 2000 a chtěl bys spořit 3000 Kš po dobu 20let. Pokud se nic „nezmění“ tak při průměrném výnosu 7,5% pa. bude výsledek 1587907,–Kč, nevím kolik to bude u Consequ, ale pokud si investuješ přímo do fondu ve srovnávacím indexu třeba ZZ2 AT0000831425, index MSCI World, /výnos za posledních 10 let je 699%/ kde je sice vstupní poplatek 10% a TER 0%, tak výsledek by byl po dvacetiletech 1 044 425 508,– /jedná se jen o teoretický výpočet s odhadem budoucích výnosů/ , tím chci říct, že to není ani tak o poplatcích , ale o výsledcích a o možnostech investování .Takže investovat přes ES nebo Conseq je jako jezdit ve škoda favorit, když dnes se dá použít i bentley…..:-D

      • PavelS napsal:

       Jo rozumim tomu. Index ZZ2 vypada opravdu skvele. Inestujes do nej tedy? A kolik. Existuje v Cesku obchodnik, ktery to nabizi? Vyhody ETF mi dochazeji, ale kdyz je to tak svely, proc uz nemaji vsichni ETF?:) Ten velky progres mi prijde neudrzitelny, nevim jsem investor zacatecnik, ale po kazdem rustu by mela prijit korekce. I kdyz podle recenzi nemusi diky objektivite srovnavaciho indexu byt tak velka.

       Jinak jsem procetl cele toto vlakno(tedy to citelne:)) a chtel jsem vnest misto planych reci a pomluv trochu konkretnich cisel. Dostal jsem nabidku od ES za 14ti nasobek (max. 55tis.) vlastni depozitni ucet v Lucembursku. Kdybych se rozhodl ukladat 20tis. mesicne, tak by ten poplatek byl vlastne uz jen 2,75 nasobek. A pak si jiz mohu investovat do fondu podle uvazeni. Nikdo me nenuti posilat mesicni ulozky. Nemam predplacene Agio, ktere je z logickych duvodu vyhodnejsi na procenta, ale zase se tim uvazu na cely investicni horizont. Pokud se rozhodnu, ze chci posilat vic, tak to musim zase doplatit a pokud min, tak mi nikdo nic nevrati…Navic se musim ucastnit GFOC, ktere kryje moznou neschopnost meho OC. Dle Tanku me investovani do uplne stejneho fondu u Consequ prijde za 20 let na 24,78% a to mi oproti ES, kde zaplatim max 55tis. prijde proste nevyhodne. A predevsim mi prijde smesne, ze zdejsi investicni poradci jinych spolecnosti prakticky rikaji, ze vam delaji investici pouze za cenu agia, ktere muze byt i 0%. Oni snad pracuji zadarmo? Sice mi daji agio 0% (ale teda buhvi, kolik musim investovat), ale nekde jinde si to musi z meho zase vybrat. Prece remeslnik mi taky nepostavi verandu zadara. Mozna mi da slevu na material, ale tu praci mu stejne zaplatim. Takze neni otazka, jestli je poplatek fer. Je otazka, kolik stejna investice u 2 ruznych subjektu vyjde a kde to bude levnejsi…
       V jine diskuzi jsem se docetl od zrejme zamestnance Conseq, ze si berou z toho co klient vydela 20%. Tedy pokud vydelam na investici cisteho 2.000.000 Kc za 20 let, Conseq si vezme cca 400.000 Kc a jako vysledek dostanu 1.600.000 Kc.

       Takze nerikam, ze si investici od techto spolecnosti vyberu, ale neprijde mi fer, kdyz nekdo pomluvi produkt a firmu a pritom neuda konkretni cisla na stul. Rict, ja to umim levneji, to je jednoduchy, ale napsat sleduj stejna investice, stejnej horiznost, poplatky u me a poplatky u nich. To mi prijde fer.

       Bohuzel nemuzu verit obchodnikovi, kterej rekne, ze mi investici udela zadarmo, tedy za 0% agio a zit bude zrejme pouze z 15 Kc za vypis…

       • Stas napsal:

        Zdravim, ja pracuji s moznostmi investicni platformy Moventum / Bank du Lux spolumajitel/. Oteviram svym klientum jejich investicni ucet u teto depozitni banky v Lux, a svemu klientovi muzu nakoupit jakykoliv fond z teto platformy, tedy cca 9000 fondu. Na zaklade zvolene strategie , velikosti investice a delky investice atd. se vytvori porfolio investora, ktere je kazdy den flexibilni, disponibilni a likvidni a za tuto praci si reknu o agio, tedy fond , ktery me to vyplati zpet podle smlouvy nebo pokud to je bez agia, tak chci 2% management fee nebo pri aktivni sprave chci 15% z dosazeneho vysledku rocne. A jak spravne podotykas, tak NIKDO to nedela zadarmo. Jinak kazdy system ma svoje pro i proti, Pro vetsinu lidi je pohodlnejsi investovat pres otevrene podilove fondy, Jde o to nejen kolik to stoji a jaky jsou provozni naklady, ale kolik ta investice vydelava a jak s ni muzu i pripadne pracovat. Zajimavvosti je treba moznost poskytnuti tzv. lombardniho kreditu za 1,8% p.a. oproti investici, pri soucasnem nastaveni stop loss limitu. Tech moznosti je vice nez by se dalo tady psat. Spis je to o osobnim rozhovoru. Pokud te to zajima, napis na ctie@seznam.cz

        • vasek napsal:

         když se při aktivní správě dostane klient do ztráty, tak mu z ní zaplatíš 15%?

         • PavelSokol napsal:

          Ja myslim, ze to je prave ono, proc se tak na ES nadava, protoze kazdej rekne, ja ti ten fond udelam o mnoho levneji, treba vstup 3% nebo 0% atd. Ale, kdyz se potom o tom clovek bavi dele, vypadne z obchodnika, ze si za 0% bere z realizovanyho zisku treba zminenych 15%. Myslim, ze si to i decko umi spocitat, ze tim, ze investuju „zadarmo“, tak nesu 100% nakladu (rozumej vklady do investice) a s tim spojene riziko investovani a pokud vygeneruje zisk, tak si 15% vezme obchodnik. Samozrejme snahou obchodnika je generovat ti zisk a to samozrejme ten nejvetsi mozny, ale cela sluzba je v celku ponekud drazsi nez treba jinde a hodne zde bude zalezet na kvalite obchodnika. Defacto pujcujete obchodnikovi penize a on se bez vetsiho rizika ztraty vlastnich penez snazi neco vydelat a vzhledem k tomu, ze takhle spravuje xxx zakazniku, tak kdyz jeden prodela tak se nezblazni, protoze dalsi mu vydelaji a ten jeden co prodelal se s tim nejak musi smirit.

          Diskuteri, kteri haji Conseq rikaji, ze klientovi ze zisku 100% nic nekrati, a ze vykon fondu nalezi klientovi. Jenze tomu nerozumim, protoze dle delky horizontu si vezmou 15–25–30% z celkoveho objemu inv., clovek si to sam muze dohledat na TANKFIN.CZ, takze nevim, kde si to vezmou, kdyz tvrdi, ze celej zisk je muj a oni si berou pouze Agio. Je to jenom hra se slovicky, protoze misto uprimneho 15% ze zisku, jak tady nabizi kolega, reknou poplatek za tohle a onohle, a ejhle, TANK najednou dela pres 20%…

          Firma ES mi nabidla poplatek za vytvoreni uctu a poradenstvi, kdy pres jejich konta zadne penize nejdou, takze bych to nenazyval „investovani pres ES“ ale pouze poplatek za zrizeni konta, ktery je na prvni pohled vysoky (pro Cechy), ale pokud se rozhodnu, ze budu ukladat 55tis mesicne do podilovych fondu, tak muj poplatek bude pouze 1nasobek mesicni ulozky a pak jiz pouze poplatky fondu, ktere jsou sice vyssi, ale zdaleka tato castka nepresahne dalsi poplatky u jinych firem, ktere mi dali na agio slevu. Oni mi dali slevu, protoze me maji radi a jsme narod dobraku…:))

          Otazka, ktera mi v tomto ohledu zustala je, jestli chci opravdu investovat do fondu FT a mam zajem mit poradce od ES. Nicmene dle clanku pana Zamecnika, kde se neprimo omlouva za tento clanek, je to o lidech a kvalitni poradenstvi udela pouze kvalitni clovek.

          Rad bych to zakoncil takto: pokud mi nekdo udela fond podobny kvalite fondu FT a nezaplatim pri ulozce 3000 Kc mesicne na 20 let vic nez 42000 poplatek ES za konto + 37800 agio FT = 79800,– + poradenstvi a spravu portfolia v teto cene, tak se asi rozhodnu pro ES.

          Cele to totiz neni o poplatcich, ale o vyberu fondu do kterych chci investovat, pak si uz vyberu pouze cestu, ktera je nejlevnejsi…Jeste hledam, ale zatim je nejlevnejsi ES s tim, ze nabizi zrizeni depozitniho konta a penize posilam primo do fondu a to mi zatim nikdo nenabidl. Tedy se vyhnu GFOC a podobnym zprostredkova­telskym poplatkum a komplikacim s pripadnym switchem fondu a taky mi nabizi prevod prostredku za CNB stred.

          • vasek napsal:

           ale vždyť vy už jste jít přes E&S rozhodnutý již dávno. jen si to tady veřejně ospravedlňujete. nebo jste od E&S a hrajete si tu na klienta.
           Tedy běžte a kupte si FT přes E&S.
           Jste dospělý a za svá rozhodnutí si zodpovídáte sám.
           jestliže jste diskuze o E&S a Consequ četl pečlivě, tak jste narazil i na vyjádření managementu Consequ k této kauze. Pokud Vám ani to nestačí, pak si E&S plně zasloužíte.

          • PavelSokol napsal:

           No prave ze vubec. Jeste jsem nikam neinvestoval a jenom porovnavam nabidky. Nabidka od ES mi prisla z prvu docela draha. Ale kdyz jsem se podival na Tankfin.cz, tak mi u konkurencni spolecnosti vysla docela velka cisla, co se tyka pomeru zaplacenych poplatku k investici. Spolecnost Conseq zminuji jen kvuli tomu, ze nabizi take fondy FT a je ucastnikem Tankfin.cz

           Muze mi prosim nekdo kvalifikovany nebo investujici vysvetlit, proc u kalkulace investice viz vyse mi spolecnost Conseq sbali 24,78%? Prece pokud si vezmu, ze mi da z kazde ulozky dolu 3,5%, tak na konci by to melo delat zase 3,5% z investovane castky tedy 3,5% ze 720 tis. Potom je zde poplatek cca 2% do GFOC z poplatku za investicni sluzbu? Kolik je prosim tento poplatek u teto spolecnosti? V ceniku firmy Conseq jsem cenu poplatku za investcni sluzbu nikde nenasel. Neni prave tady zakopanej pes?

           Opravdu nejsem klientem ani nedejboze poradcem zadne spolecnosti, moje aktivita je uplne jina, ale hledam kam ukladat penize na delsi cas a ta nabidka od ES se mi zda dobra. Ale tady hodne lidi tvrdi, ze u jine spolecnosti zaplatim daleko mene, ale na tankfin.cz je to 24,78% z 1,5 milionu pri 7,5% za 20 let a to mi proste prijde taky hodne…

           Abych se vymanil z tohoto honu na carodejnice, poradce ES se kterym jsem mluvil mi nepredlozil zadne konkurencni nabidky ani zadnou firmu nezminoval. Pouze mi secetl poplatky u nich a rekl, at se rozmyslim a mam se mu ozvat. Od te doby brouzdam internetem a nikde nemuzu najit nic konretniho ohledne poplatku jinych spolecnosti, krome tankfin.cz, ale hodne lidi tady nadava, ze je ES draha, ale nikde to nikdo nespocita, aby to bylo jasne i nam lajkum. Nechci se spalit hned na poprve.

          • vasek napsal:

           No a když v TANKu vidíte číslo pro FT přes Conseq, kde jej vidíte přes E&S?
           Mimochodem, kde berete informaci, že těch 24,78% Vám sbalí Conseq? Tušíte, co to ten TANK vlastně je?

           A k té nákladovosti si konečně vyhledejte to vyjádření od Consequ.

          • PavelSokol napsal:

           Oka, dekuju, ze misto odpovedi na otazky, se ze me snazite udelat blbce, nicmene v diskuzich je to bezne,ze… Takze, abych to svyma slovama nevyjadril nejak napadnutelne, zde kopiruji popis primo z Tankfin.cz

           TANK je ukazatelem nákladovosti, použitelným pro kterýkoliv investiční produkt, u něhož jsou známé poplatky, investiční politiky a povaha investičních aktiv. TANK představuje metodu k porovnání poplatků netransparentních investičních produktů. (U ES mi bylo receno, ze 55tis je maximalni polatek, pri nizsich vkladech je to 14ti nasobek. + 5,25% vstupak a m.fee, ktere je ale jiz odecteno z vykonu fondu, vice poplatku jsem zatim ani z diskuze nezjistil. Tedy mohu to mohu povazovat za Tank…nebo se musi jeste neco pripocitat?)

           Ukazatel TANK je obdobou RPSN, používá se ale pro produkty pravidelného investování. Jediným číslem v procentech vyjadřuje, jak drahý je určitý (spořící) investiční produkt v určité modelové situaci.

           TANK je poměrem všech předpokládaných zaplacených poplatků vůči předpokládané budoucí hodnotě investice. TANK 30% neznamená, že by na konci zbylo 70 % z vložených peněz. Znamená to, že pokud se mých 400 000,– zhodnotí na 1 mil Kč, 300 000,– si nechá finanční instituce a na mě zbude 700 000,–. (Myslim, ze tento odstavec je docela vypovidajici, jelikoz bych zhodnocoval ve stejnem fondu FT)

           Při výpočtu TANK se vychází z aktuálních poplatků, které se však mohou v budoucnosti také změnit. Pokud máme k dispozici informace o změnách poplatků, informace o poplatcích na našich stránkách okamžitě aktualizujeme.

           Poprosil bych misto urazek opravdu radsi ten srovnavaci vypocet, protoze vyjadreni Consequ mi prislo stejne zavadejici jako zkusenost nekterych klientu s poradci ES. Vyjadrovat se stylem investice pres ES je vyrazne drazsi, ale nikde to nedokazali podlozit vypoctem. Stejne jsem nasel na netu vyjadreni nekolika klientu Consequ (prevazne tech malych stradatelu), kteri byli velmi rozcarovani jejich poplatkovou politikou a rusili smlouvy.

           Kdyz jsem si otevrel infolist, byl v kolonce poplatek za zalozeni smlouvy u Consequ pres 21000 Kc – jak tomu mam rozumet? To jim zaplatim za to, ze mi daji moznost u nich investovat? Nerozumim tomu…

          • vasek napsal:

           Vy ten srovnávací výpočet ani dělat nemusíte.
           Ten TANK, na který se dívate, v sobě obsahuje i náklady na straně FT, čili to není o nákladovosti Consequ.- Tedy není to o tom, že těch cca 24% sebere Conseq pro sebe.

           Výpočet nákladovosti Consequ vs E&S už byl na fin. serverech zmíněn mnohokrát – zřejmě jej nechcete vidět.

           Co se týká toho poplatku 21 tis – zřejmě jde o předplacený vstupní poplatek, nikoliv „servisní poplatek“. Předplacené vstupní poplatky jsou charakteristické pro fondy životního cyklu a pro některé programy pravidelného investování. Za předplácení dostane klient na poplatku slevu, nicméně je to pro něj mírně neekonomické proti poplatku průběžně placenému v plné výši.

           Znovu ale opakuji, běžte a ty FT si kupte přes E&S, když Vám to udělá dobře.

          • PavelSokol napsal:

           Hele uz tomu zacinam prichazet na kloub, je to teda fuska, ale kdyz se chce, tak to jde.

           ESkari se porad ohaneji tankem, ale uz nezmini, ze v tanku je zapocitan i TER fondu, v pripade FT Growth 1,9%. Tedy ten vypocet vynosu musi byt o tento poplatek ponizen.

           Jak bych mohl spocitat ciste TER fondu prosim na danej priklad?

           tedy:

           délka pravidelné investice: 20 let
           investovaná částka: 3000 Kč
           zhodnocení dle Tankfin 7,5% (zřejmě brutto)

           1. náklady investice?
           2. z toho predplacene agio 3,5%?
           3. výsledný kapitál brutto?
           4. z toho TER 1,9%?
           5. výsledný kapitál netto?

           Predevsim me zajima jak se spocita ten TER na tento zpusob investice, abych to mohl aplikovat do celkovych nakladu, jak pres ES, tak dalsi zprostredkovatele.

          • vasek napsal:

           ano, v tanku jsou zohledněny všechny dostupné poplatky na všech úrovních. Tedy např. syntetický TER.
           Do výpočtu se s Vámi pouštět nebudu, protože to nic nepřinese diskuzi o servisním poplatku od E&S.
           TER se mimochodem počítá zpětně, protože do něj vstupují nejen pevně dané náklady.

          • PavelSokol napsal:

           JJ dekuju za objasneni, skoda, ze to tady nikdo nespocita. Ale treba najdu nejakou dusi na FEMU, ktera se tim zabyva a umi to spocitat.

           Jeste mam jednu drobnost k prohlaseni Consequ a tvrzeni ES, ze jste pouze veritelem spolecnosti, kdezto oni zajisti ucet primo v depozitari a blabla:))

           Ale trochu jsem patral, jak na strankach GFOC, tak dalsich webech a nasel jsem tento clanek

           http://pravni­radce.ihned.cz/c1–37865120-garancni-fond-obchodnika-s-cennymi-papiry

           Zde se zcela jasne mluvi o zpusobu spravy majetku obchodnikem, kdy je opravdu oddelen majetek klienta, ale bohuzel jej sveruje (tam uz je to slovo verit) do spravy a pokud dojde k situaci, ze obchodnik se dostane do problemu vlastni aktivitou, stane se tento majetek soucasti konkurzni podstaty a tam jsou ty vyplaty tech 90% nebo 400000 Kc.

           Conseq psal v prohlaseni, ze je majetek klienta jasne oddelen, to je pravda, ale je taky pravda, ze v pripade krachu spolecnosti dostanu 100% svych prostredku???

           Na strankach GFOC se pise, ze to neni zaruceno a v odkazu vyse se to pise jeste drsneji.
           Ja osobne nemam nejak extra strach, ze by treba spolecnost Conseq padla na hubu, ale jako je to investovani na treba 15–20 let a uz padly i vetsi spolecnosti a jenom ten vycet na GFO.cz je docela odstrasujici.

           Prosim nepotrebuji jiz slyset, ze si mam jit pres ten slavnej ES, kdyz jim verim. Na toto forum prispivam kvuli snaze ziskat objektivni informace.

           Tedy je pravdou, ze v pripade krachu obchodnika s cennymi papiry dostanu celych 100% sveho majetku?
           Nebo je pravdou, ze jsem sice majitelem PF, ale jelikoz sveruji svuj majetek obchodnikovi, ktery mi za nej ruci, tak jsem defacto veritelem?

           Duvody proc to tady tak pitvam jsou ty, ze pravidlo investovani zni, neinvestuj do neceho, cemu nerozumis:) A ja chci rozumet;)

        • vebso.ov@seznam.cz napsal:

         nazdárek pro koho to děláš, písni mi dal bych kafe a pokecal bych, docela hledám do čeho se pustím

         zatím

         vebso.ov@seznam.cz

 30. jiri chmela napsal:

  Cely problem je v NEINFORMOVA­NOSTI.Pokud chcete neco krityzovat,tak se musite dukladne seznamit s se vsemi informacemi!Jinak by se to melo posuzovat jako poskozovani a pomluva.To je cele.Krasny den.

 31. Petr napsal:

  Dle D-testu jsou poplatky u českých společností, které nabízejí investování obecně do fondu v rozmezí 29–59% z konečné částky…u společ­nosti E&S je poplatek max.55000 při měsíční úložce 4000/měs., další poplatek 5,25%/měsíční úložka. To jsou drobné které za 20let udělají cca 53tis. tj. celkem 103tis. Za dobu 20 let je výsledná suma při naspořené částce 907tis. a zhodnocení 8%/rok cca 2,1mil. po odečtení všech poplatku.To není nic nereálného a historii ověřeného. Navíc účet se otvíra na celý život, výběr x-desítek fondu, přímá rodina má investování po zaplacení oněch 55.tis. taky celý život zadara (depozita otevíraná na jména dětí a manželek – vše podléhá dědictví). Takže se pak platí pouze 5,25% z měsíční úložky. To není tak špatné že?

  • Venca napsal:

   To je špatné! Zy jsi další co pročel rychlokvašným procesem ve Znojmě…nebo někde jinde na semináři !
   Investovat je do fondů Franklin Templeton není až tak moc velký výběr a jsou fondy co se nabízí za 0% a nikdo nechce žádných 55000 Kč!!! Ale to ti hlava nevezme!

  • Kolem jdoucí napsal:

   Ty šiško! Máš tam chybu ve výpočtu!Kdyby chudák neplatil provizi 55000 pro MLM , tak by na výsledku měl o dalších 250 000 Kč více!

 32. petr napsal:

  Dobry den, rada bych se priposil do diskuze. E&S jsem naivestoval pomerne dost velke castky, jsem velmi spokojeny. V zadne bance ani tady ani v Rakousku ci Nemecku jsem nedostal za posledni 5 let vice nez 3% p.a. z investicniho fondu. A v zakulisi se dozvite, ze fond vydelal mezi 10 – 18%? Preji Vam vse v nasi demokracii vyborne vydelky a ja rad zustanu u E&S!!!

  Petr

  PS: Ten demagog s tim nekolikastrankovym rozborem a chybnym vzorcem by si mel dat sprchu a prehodnotit sve aktivity v tomto oboru.

  • Venca napsal:

   …slušná firma,co tahá z klientů 50ti tisícové poplatky,aby mladí frajeři na vrcholu poradenské pyramidy mohli honit trička v drahých bourácích a hadrech. Kdo to myslí slušně,nabídne klientovi možnosti,které,po­kud jsou úspěšné,mohou vyprodukovat odměnu i pro poradce. Znehodnocují tím důvěru v investice do slušných investičních subjektů a vytvořili si jen lepší druh „hry“,jako byl Skyline. Brobuďte se a nesedejte jim na lep.

  • Venca napsal:

   Petre. Nejspíš jsi se málo informoval. Nechceš mi říct,že jsi již ze své investice vygeneroval výnos,na který tě nalákali. Na finančním trhu je spousty možností. Ať je to Forex,investice do zlata a já nevím co ještě. Každý si hledá to své. Investovat ano,ale jak psali v této diskusní síti někteří,o nichž se dá říci,že přemýšlí,odsoudili hanebný poplatek,za který by jsi jinde měl slušný úrok. Od 91jsem střídavě zde a v Anglii. Můj zaměstnavatel investuje pravidelně částku nad 200 000£ do časového vkladu s garantovaným výnosem. Vklad má pojištěný u zajišťovny. Investice proudí do farmacie,nano­technologií,le­tectví a td. Dá se říci,že je v tomto ohledu značná jistota výnosu. ŠKoda je jen,že nelze investovat menší částky. ÚRok se mu pohybuje kolem 11–13% a investovaná částka tam leži max 4roky. Pak má možnost otočit vklad,ale zase za aktuální úrok.sazby. Pak se mi líbí v Rakousku podnikové účty. Pan Kalousek je tu zakázal,ale kamarád má svou výplatu,ležící na tomto účtu zhodnocenou 5 až 6%,ale měsíčně. Firma je používá a není nucena si půjčovat u bank za nehorázný úrok. Tak hodně úspěchů s firmou E&S. Jen se optej na jejich úspěch v Rakousku. Nic moc.

 33. Kamil7157 napsal:

  Dobrý den,
  dnes mám schůzku s jedním z mnoha poradců E&S. Nemohl jsem odolat pokušení, když přijede i se svým ředitelem ke mně do kanceláře.
  Jsou na to čím dál chytřeji. Když za mnou poradce přišel, přišel tím, že by rád investoval a co mu můžu doporučit a pořád se ptal na fond Franklin Templeton. Tak jsem ukázal potencionálnímu klientovi co naše společnost pro něho může udělat. Rozhovor skončil tím, že mám poslat informace do e-mailu. Ovšem , že nerad posílám informace e-mailem a řekl jsem si pokud bude mít zájem ozve se. Asi za 14 dnu zaklepal na dveře tentýž člověk pozval jsem ho dál. A začali jsme se bavit zase o investic a během řeči mě to nedalo a ptám se klienta (poradce E&S), kde pracuje a bylo to venku, ve společnosti E&S najděte to na internetu a podivte se na ráz se role obrátili. A já byl potencionální klient a o dotyčná poradce. Vzhledem k tomu, že jsem spěchal na podpis smlouvy do banky Tak mě všechno šlo vše jedním uchem tam a druhým ven. Tak jsem navrhl ať se zastaví poradce příště, požádal jsem ho kontakt, ale ještě že nemá prý vizitky. No pomyslel jsem si své.
  Musel jsem si vyhledat nějaké informace abych byl na poradce připraven a hned jsem našel takový pěkný článek. Díky
  Tak jsem zvědav a určitě napíšu, jaké to bylo :), když přijede i nějaký „pan ředitel“

  • Josef napsal:

   V kazdem pripade bude ES resp.JUNG nabizet primou investici do Franklin Templeton nebo BNP Paribas, to je v poradku, ale co uz neni zrovna zajimave je to, ze klient bude platit 3% z jednorazove castky a agio podle fondu, tedy az 5,25%, u pravidelne investice zaplati misto 3 % poplatek az 55 000 Kc ! Normalni je neplatit zadny poplate, jeste tak agio podle fondu nebo podle klientely nez agia , ale potom je aktivni sprava za 2% fee, nehlede na to, ze FT ma par dobrych fondu, napr. FT global total return, ale zbytek je tak bezny prumer, jsou lepsi fondyy napr. Carmignac nebo Aberdeen atd

  • Vlaďka napsal:

   Když je tato společnost tak hrozná, proč je uváděná v TOP kontaktech a je zlatý partner? A proč s nimi obchodují lidé, kteří mají nějaký majetek? A ještě k tomu na tom vydělávají :-))

  • Stas napsal:

   To byl nejaky nadseny zacatecnik bez zkousek a snazil se prodat to co se zrovna naucil!Jsem taky zvedavy jaky to bude mit dalsi vyvoj!:-)

 34. JS napsal:

  Článek hodnotím jako vysoce objektivní, mám naprosto stejnou zkušenost s jedním z poradců této firmy.

 35. Jirka napsal:

  … že nabízený produkt prakticky nemá konkurenci. Někteří zoufalci z toho dokonce začnou psát nesmysly :-)

  • josef napsal:

   Nemá konkurenci? Přesně tak, na Západě se vybírání 14 násobku za zprostředkování investice považuje za bezkonkurenčně nemorální !!

 36. stas napsal:

  protoze kazdou investici doprovazi pruvodka , kde je potvrzeno investorem, kdo ma narok na provizi. Mistni s.r.o. neexistuje. Vyplata provizi ma nastarosti jen centrala na zaklade podkladu, ktere je povinnen odeslat vazany zastupce

 37. XXX napsal:

  Máte chybu v obrázku pozic.. provize jsou nižší než tam máte 😉

 38. x napsal:

  Je vidět, že konkurenční boj se dá vést různými způsoby! Avšak informovaní jedinci, kteří si dokáží najít pravdivé a objektivní informace vědí a pochopili, že E&S nabízí bezkonkurenční možnosti, jak nechat své peníze pracovat a zhodnocovat se. Navíc je urážející srovnávat E&S s podobnými společnostmi, jako ZFP, Partners apod. Žádám tímto autora, aby si při své kritice nepletl jablka s hruškami.

  • xx napsal:

   ok, tak tedy porovnejte v čem je ES lepší než třeba Partners, ZFP etc, v čem je urážející to srovnání? (nejsem fin. poradce)

   • xxx napsal:

    Víte, kolik poradců Partners zanáší do konkurenčních poradenských firem, pojišťoven a bank ? Zajímá Vás proč ? Kvůli výši provizí. Za IŽP u Partners provize cca 70%, napřímo u pojišťovny i 140% (samozřejmě po domluvě s přímo pracujícím poradcem konkrétní pojišťovny). O podílových fondech ani nemluvě, tam proudí bokem od poradců Partners taková produkce, o které se Borkovcovi, Lukešovi a Pálkové ani nezdá…důvod ? Opět nízké provize, cca poloviční oproti tomu, co se standardně vyplácí, o následném mng fee ani nemluvě. Navíc poslední dobou z Partners utíká nebo odchází spousta šikovných a velmi schopných lidí, hádejte asi proč ?

    • xxxx napsal:

     Jo tak to zanášení poradců Partners můžu potvrdit, k nám na pobočku v Brně nosí pravidelně Flexiny, je jich tak odhadem deset bo patnáct poradců a nenosí málo. Jednou jsem se jich ptal proč to nedávají přímo do Partners, tak mě řekli, že proč by to dělali, když můžou mít za tutéž práci jednou tak vysoký provize, že by museli být padlý na hlavu. Jo jo, to je ten jejich slavnej parazitickej MLM pyramidovej systém.

    • xxxx napsal:

     díky za zajímavý komentář, jen moc nechápu politiku centrál v MLM, musí přece tušit, ze existuje nějaká mez, kdy se začnou UŽ struktury štěpit, případ OVB x Partners pro ně musí být odstrašující příoad nebo jak Vy sám píšete v rámci struktur zanášet…

    • xxxxxx napsal:

     a přesto stále stabilně rostou a investují do byznysu. že by nebyli tak schopní a že by to nebylo jen o provizích?

     • xxxxxxxxxxxxxxx napsal:

      o tom, že STABILNĚ rostou si právě nejsem vůbec jistý. Ano začali od svého vzniku extrémně rychle růst, jenže to nese i negativam, co to přineslo? viz. projekt Investiční společnost a odchod jejího garanta Víchy, projekt Bankovní služby a asi odchod Prouzy (informace dle investujeme taky nemusí úplně být pravda, třeba si to ješyě rozmyslí. Můj skromný názor na růst a investovaní do dalšího byznysu nebyli a nejsou stále personálně připravený, jen přebalují marketingově, co vidí jinde. (silné pravní compliance ani analytcké oddělení, které mají banky). Krizi můžou vyřešit, nabráním dalších lidí, ale to zase přinese náklady na správu spolčnosti a znovu se stabilizovat. S tím zanášením v tak velkém množství jsem to nevěděl, blbý je, že se to asi nedá zjistit v jakém doopravdovém množství to je, pan Zámečník by na to mohl napsat nějaký článek.

      • xxxxxxxx napsal:

       co to plácáte. je to jednoduché. za poslední rok Partners přijali dobře 20 lidí od IT přes marketing, distribuci, media, obchod až po právní. a nyní k nim přijdou další dvě zkušené a velmi drahé osobnosti. Vícha investičku pouze procesně dočasně zakládal, ale to je vše. Nahradila ho zkušená Lucie Simpartlová. Za půl roku mají ve dvou dynamických fondech téměř 200 mil. Kč, což je velmi slušné.

       Bankovní služby relativně fungují a Prouzu nepotřebovali. Media řídí Vlnas a tak by se mohlo ještě dlouho pokračovat přes spolupráci s KPMG, implemetací SAS Marketing Automation, distribucí tísíců leadů, spuštění interního aktivního call centra atd.

       Prostě jen nemají potřebu vykřikovat, kde jakou blbost do světa a soustředí se na sebe. a investujeme píše samozřejmě jen negativní spekulace.

       a růst i letos je 30%!

       • xxxxxxxxxxxxxxx napsal:

        Samozrejme, ze Partners ma hodne lidi na marketing a dostribuci, az moc lidi. Ja se stale ptam, koho ma v analytickem oddeleni tzn. lidi podobne jako ma banka napr. JT apod., kdyz se do banky rozrustate? bankovni sluzby ci fondy. Mate tam odborniky POJISTNE MATEMATIKY napriklad, co posuzuji produkty? lidi na RISK? tzn CFA zkouskum ekonometry ? (myslim lide z matfyzu, ktere maji banky na presne vypocty). Lide napriklad z Generali se Vam mimochodem dost smeji, ze nemate nikoho opravdu vzdelaneho a mate takove ambice, hranici to vazne z hazardem, pokud Vam da CNB licenci na banku, tak potes koste panove, marketingem nejde osulit a zabalit uplne vsechno.

       • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx napsal:

        jink ta Vase „odbornice“, co ted prevzala tedy odborne vedeni nad IS Lucie Simpartlová je absolventkou ekonomické fakulty Západočeské univerzity v Plzni !!!!! Vite, jaci lide odborne vedou fondy napriklad Ceske sporitelny, maji vetsinou matematicko-fyzikalni fakultu, statistiku, teorii pravdepodobnosti. Takove vzdelani ma treba i Karel janecek.

        • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx napsal:

         🙂 kdo chce psa bít, hůl si najde. je mi úplně ukradený, co studovala, je schopná a zkušená a s úspěšnou praxí z Consequ a Pioneeru. a není to žádný asset manager. O investiční strategii se stará investiční výbor a v něm jsou kromě Kohouta a Tůmy další tři lidi z Pioneeru. Obchody a taktickou alokaci dělají profesionálové Pio v Praze a Vídni. Nicméně vy budete asi muset jít za odborníky z České spořitelny. 🙂 nepotěším Vás, ale i v Partners pracují velmi zkušení absolventi matfyzu.

         nicméně tímto příspěvek jste prokázal dostatečnou míru inteligence a zdravého rozumu, aby nestálo za námahu s Vámi vůbec komunikovat

       • partnersák na odchodu napsal:

        Říkáte — nemají potřebu vykřikovat kdejakou blbost do světa. V Brně už vůbec netuší co se v Partners děje!!!

        Spuštění webové televize vykřikujeme všude, i když je to o ničem a všichni directoři se jí smějí. Že se mlčí o odchodech odborníků je jasné, mládež bez znalostí a s nadšením nabouchá víc než Zdeněk Simaichl. Ale proč pan Borkovec tak zatlouká odchod Tomáše Prouzy fakticky netuším. Už se nám smějí i v axe. Je to horší než v OVB, tam jste to mohli svádět na Gardavského. Kdo za to může teď pane Borkovec?

        • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx napsal:

         zvláštní mám jiné informace. Simaichl odešel hlavně proto, že nic nedělal, nic si nevydělal a odmítli mu dát projekt a pozici v něm.

         a vy jste asi hodně mimo. Odchod Prouzy přece nikdo nezatlouká, byl oznámen a naplánován a web tv má výborně zpětné vazby, jak naznačuje sledovanost.

         V AXE spíše doufají v produkci než že by se smáli.

    • Bodo napsal:

     Ále do p….e, kde udělali soudruzi z NDR chybu? Vždyť to byl ten největší důvod proč odcházeli z OVB pan Borkovec, Lukeš … Povídali, víte 30% produkce odchází do Německa a oni hoši dělají to samé akorát si nechávají to co odcházelo v OVB do Německa pro sebe. Nevím proč mě to nepřekvapuje.

     • xxxxxx napsal:

      nebuďte za hlupáka. podívejte se na poměr obratu a zisku a do čeho všeho investují a přerozdělovací poměr atd. kde vidíte těch 30%. jen plácáte hlouposti nebo spíše úmyslně lžete.

    • Jiří napsal:

     Partners jsem vždy vnímal jako velmi dobře rozjetou firmu, která má neskutečně propracovaný ovlivňovací systém. Už delší dobu nejsem zastáncem takových systému a myslím si, že z dlouhodobého hlediska nemají takové firmy budoucnost. Loajalita spolupracovníku většinou upadá, hledají se lepší možnosti. Za nějaký čas si zprostředkovatelé uvědomí, že mohou vydělávat více bez toho, aby museli plnit nějaké podmínky, které jsou součástí celého systému. Poznal jsem spoustu zprostředkovatelů nadšených a pozitivně naladěných, dnes dělají pro konkurenci a rozhodně to není tím, že by nebyli úspěšní, jen si to uměli spočítat. Partners se snaží prodávat cenu, což je krátkozraké. Kvalitní zprostředkovatelé zabývající se i poradenstvím neprodávají cenu, ale možnosti a kvalitní služby. Je smutné vidět, když klienti musí volat na info linky, nebo je potkávat na pobočkách místo toho, aby kontaktovali své poradce. Navíc interní sítě mají většinou zakázané klientovi pomoct pokud se jedná o klienta Partners, ZFP… Má známá, která dělá pro AXA měla velký problém. Nejhorší na tom je to, že nevíme co mají vůdci firem v hlavě a co plánuji.

     • Unknown napsal:

      Nad Vaším příspěvkem se musím pousmát, neboť jako manažer fy INSIA se mnou spolupracuje asi 20 poradců Partners a nosí mi produkci, za kterou mají ode mne oproti Partners víc o cca třetinu až polovinu. Počítám, že tak do půl roku až roku všichni skončí v Insii – žádné honění BJ, za tutéž práci vyšší provize, následné provize, vyšší provize za podílové fondy + každý rok mng fee a mohl bych pokračovat. Kéž by pan Borkovec, Lukeš a paní Pálková tušili, kolik manažerů a poradců v tuto chvíli tajně jedná o „tiché“ spolupráci s Insií nebo BrokerTrustem nebo domlouvají pozvolný přechod…řeč čísel je neúprosná a často stačí jen obyčejný papír, tužka a kalkulačka a srovnání, kolik poradce či manažer donesl produkce za poslední kvartál, pololetí nebo rok a kolik by za tutéž práci dostal jinde. Drtivá většina lidí z Partners na Vás vykřikne „No to si snad děláte prdel, to není možný, tomu nevěřím“. O pár hodin nebo dnů později volají, zda je možné započít tichou spolupráci…a o nějaký čas později už jednáme o přestupu. Za lidi z Partners jsem rád, jsou špičkově proškolení, odborně zdatní, není s nimi téměř žádná práce – momentálně je Partners naším dvorním dodavatelem hotových poradců a já za to panu Borkovcovi a Lukešovi ze srdce děkuji. Bravo, jen tak dál.

      • ředitel Partners napsal:

       to je zvláštní, že lidé z insie utíkají spíše ke mně do Partners. hlavní důvody, pomalá výplata provizí, žádný servis, bídná it podpora, žádné vzdělávání, žádná spolupráce. a hlavně nemožnost pořádné kariéry a vše si musí řešit sami. a do všeho musí sami investovat. takže nakonec potenciál příjmu je nesrovnatelný.

       ale zkoušíte to hezky. čísla insie a čísla Partners však mluví jasně. Insia musela prodat 10% firmy, aby přežila, Broker trust dluží kam se podívá a Partners roste. a i kdyby to bylo 20 poradců, tak je to 20 z 3500 lidí. 🙂

       ale věřím, že lidem, kterým jde jen o provize a v Partners se jim nedaří, nezáleží jim na kvalitě produktového portfolia a klidně budou prodá cokoliv, tak odchází a je dobře, že tomu tak je.

       bohužel o kvalitě lidí z Insie už říci to stejné nemohu. ale prodávejte si dál to své pojištění aut a budete určitě prosperovat. hlavně se však nepleťte do poradenství.

       bohužel v těch financích zapomínáte na management money, které Partners vyplácí, manažerskou smlouvu a hlavně na akciový program, což už je velmi slušný vývar

       • ředitel napsal:

        a ještě bych dodal, že zregulované produkty životního pojištění a tak zregulované provize vše srovnají a pak už nepůjde ty méně vzdělané a chápavé poradce oblbovat srovnáváním nesrovnatelného – tedy srovnáním zlodějských produktů s provizemi 180% ročního pojistného a 2,5% následnou či ještě vyšší a produktů s provizí 140% RP a 1,5% následnou. pak bude všude stejně málo a už aby to bylo a určitě by to nemělo být přes 100% RP a ještě bych to rozložil v čase.

        a pak se budou lidé, kteří zůstanou pod BT, Insií i dalšími divit, protože pak těmto firmám skutečně dojdou peníze a nikdo jim nepůjčí a oni nebudou mít na výplatu zasloužených provizí díky vysokým stornům minulé produkce a lidí, co už tam dávno nejsou a jen zneužili systém. Díky podnikatelské kultuře v ČR dávám těmto modelům po regulaci pár let a pak hotovo – prodej nebo konec. prostě nemají kapitál a k čemu Vám pak bude brát krátkodobě vysoké provize ze zlodějských produktů, když za pár let tu ta firma nebude a ještě Vám bude dlužit peníze.

        a věřím, že kartami zamíchají i kontroly ČNB a pak se ty malé firmičky budou hodně divit, jaký servis jim to BT či Insia poskytuje.

        • Unknown napsal:

         Vidíte, k Vám utíkají poradci z Insie a BrokerTrustu a ke mě (do Insie) zase Vaši poradci Partners – Vy jste spokojený a já taktéž. K ostatnímu Vašemu sdělení nemá smysl se vyjadřovat, evidentně máte tyrkysový mozek a možná i oční panenky. Jen tři firmy v Evropě rostou tak, jak roste Insia, přečtěte si to na http://www.opojisteni.cz. S provizemi nemáme absolutně žádný problém, jsou vypláceny včas a v plné výši a nejsou paraziticky přerozdělovány v tak brutálním měřítku jako v MLM. Jediný, kdo si ve vaší firmě mne ruce nad astronomickými výdělky, jsou manažeři, ředitelé a majitelé společnosti, běžný poradce nikoliv – právě proto potají spolupracují s ostatními firmami. Držím Vám palce a nebuďte takový fanatik, rektální horolezectví se už nenosí. Mějte se a díky za Vaše poradce – jsou vážně skvělí !!!!

         • INSIA nefunguje napsal:

          Tak nevím, chtěl jsem se podívat na to opojisteni.cz a nefunguje to. Prostě prohlížeč to neumí otevřít. 20:22 poprvé, teď 22:20 a 20:27. Ani jednou to neotevřel. To se v Prométeovi nikdy nestalo.

         • Reditel napsal:

          Typicke, kdyz dojdou argumenty, prijde odkaz na vymyvani a tyrkysovou a podobne hlouposti, na ktere odkazuji tihle chudacci. 🙂

          Tim rustem myslite z obratu 220 mil. Kc v roce 2009? To nemuzete myslet vazne. Sronavejte srovnatelne. Kdyz odectete maklersky byznys a nezivotni pojisteni obecne, tak dojdete k mini firmicce. Proto take insia neni zrovna financne zdrava firma a poskytuje mizive zazemi.

          A to odmenovani poradcu myslite take vazne. To vazne verite, ze se to vyresi tak, ze mezi instituce a firmu vlozite jeste jednoho darmozrouta? At jiz je to insia nebo BT. Videl jsem poradce, kteri za hypoteky ci investice dostavali od poolu zlomek toho, co dostavaji podobne zkuseni poradci Partners a to jen proto, ze broker pool si vzal svuj podil, s.r.o si vzalo svuj podil, manazer a reditel si vzal svuj podil a na poradce toho opravdu zbylo malo a za to vse zadna podpora, zadny servis, zadny potencial rustu prijmu a kariery, protoze neni kam a k tomu vsemu nejistota, zda to firmicka mamatata s.r.o tady jeste zitra bude a bude vyplacet provize.

          Ne na to nemusim byt vymytej.

          • Jiří napsal:

           Dlouho jsem se rozhodoval jestli mám reagovat na Vaše příspěvky, ale nedalo mi to. Nesrovnávejte nesrovnatelné. INSIA má úplně odlišný systém a jinou vizi. Insia na základě toho, že je daleko více otevřená k finančnímu trhu a působí i jako pojišťovací makléř má daleko více možností než Partners. INSIA je pojišťovací agent i pojišťovací makléř, kdežto Partners je jenom pojišťovací agent využívající komunistický systém (omlouvám se za tento výraz ) Partners roste na základě reklamy a dobře zvládnutému marketingu, dostal se rychle do podvědomí a už jenom to, že jich na začátku bylo hodně to značně firmě pomohlo a to nebudu mluvit o půjčce od vlastního produktového partnera. Postupem času začali sázet na nováčky, chtěli si vychovat vlastní loajální zprostředkovatelé, kteří o konkurenčních možnostech moc nevěděli, něco podobného můžeme vidět i u jiných firem. Partners také vsadila na exkluzivní produkty, které byly v kurzu pouze několik měsíců v lepším případě několik let. Nevím proč zde neustále někdo řeší výši provize z životních produktů. V době kdy se sjednávaly životní produkty jako skvělá investice bych to bral, ale dnes? Měli bychom se zaměřit úplně na jiné věci, které jsou daleko důležitější součástí produktu. Partners o sobě tvrdí, že je nejlevnější, ale ani tohle tvrzení není pravdivé. Mluvíte o zlodějských produktech 180%, ale v Partners někteří sjednávají i nad 180% provizně zatížené produkty. Jen tak pro informaci, sjednávají se produkty sníženou provizí a můžete se dostat i pod 100% a říká někdo o vašich levnějších produktech 140%, že jsou to zlodějské produkty? Zkuste se nad tím zamyslet. Insia nemá za úkol někoho vzdělávat, nemá za cíl někoho předělávat a ovlivňovat. Má velmi vyspělý informační systém a umožňuje poradcům získat nové možnosti a vysoké provize, které nemají ani ředitelé ve vaší společnosti. Zprostředkovatelé nemusí plnit obraty a splňovat směšné podmínky. Každý není kariérista jako Vy. Navíc za vyšší provizi, si poradci mohou budovat vlastní zázemí, platit odborné školení atd. Jestli v Partners poradci vydělají 50 000,- a v INSIA by za stejnou práci vydělali 120 000,- tak za těch 70 000,- navíc si mohou poradci udělat takové osobní a firemní zázemí, které by v Partners nemohli mít. A o tom to je, Partners rozpráší provize do liniích a poradci dostávají almužnu, ale za to mají nějaké školení, klientské centra které mohou mít kdekoliv jinde, hezkou reklamu a vysoký obrat z kterého nemají nic, snad jen vyvolení. Takový systém doporučuji začátečníkům, ale ne profesionálům, kteří jsou samostatní a chtějí s provizí nakládat podle svého uvážení. K čemu je mi Partners zázemí, když mi nepatří????? Jen doplním, Insia se do poradenství nehrne, ale její partneři ano, ale to už je o jiné debatě.

          • ředitel napsal:

           Vy jste dobrý plácal. nechme to být. toto je hloupost nebo spíše lež:

           „Jestli v Partners poradci vydělají 50 000,- a v INSIA by za stejnou práci vydělali 120 000,- tak za těch 70 000,-“

           Několik lidí z Insie ode mne dostalo pozici VIP Consultant a za hypotéky, investice a vlastně vše kromě životek dostávali o 20% vyšší provize než v Insii. a celkově si vydělali více. ani v insii či kdekoliv nedávají vysoký podíl na provizi za nízké obraty.

           u těch ostatních věcí – kariéra, produkty, strukturální systém a hlavně, co znamená ten servis a podpora vůbec nevíte, o čem je řeč, protože jste to nezažil, tak to tak nechme.

          • Jiří napsal:

           Asi to nechápete, zažil jsem to.

           V Insii každý dostane vysoké provize, kdežto u Vás jen někdo a to je ten rozdíl.

           Kolik, že to dáváte za Hypotéky a investice? Jaké máte možnosti? Pište konkrétně. Myslel jsem, že všichni v Partners začínají na stejné pozici už jste od toho taky upustili?

           Taky Vaší poradci jsou nezávislí a mají neomezený výběr produktových možností? Podle vašeho systému nikoliv.

          • ředitel napsal:

           evidentně máte dost nedostatečné informace. jen nováček v oboru začíná na pozici trainee a tak to bylo vždy. Partners se sice nesoustředí na přetahování, ale je zde hodně poradců či manažerů z jiných firem a logicky nezačínali od nuly. proč by to dělali?

           každý dostane vysoké provize? 🙂 to musí být úžasné perpetum mobile.. 🙂 tedy já tam přijdu, dostanu vysoké provize. přivedu si dva lidi do týmu, ale dám jim samozřejmě o trošku méně než mám sám, ale oni půjdou přímo k insii a dostanou zase stejně jako já. tedy maximum. chápu to tedy tak, že je jedno jestli píši 100 mil. hypoték za rok nebo 1 milion hypoték za rok a vždy dostanu 1,5% například?

           co myslíte těmi neomezenými produktovými možnostmi díky systému? myslím, že partnerů má Partners více než Insie, když odečtu zbytečné pojišťovny a u každého partnera může udělat cokoliv, co má daná instituce v nabídce.

           ještě by mě zajímalo, které produkty sjednávají poradci Partners a jsou zatíženy tou provizí vyšší než 180% – na to jsem velmi zvědav.

          • Jiří napsal:

           Jestli si chcete tvořit tým lidí, potřebujete i vzdělávací systém a další věci k tomu aby jste mohl tým vést, od toho jsou spolupracující společnosti , ale s tím INSIA nemá nic společného, ta pouze kontroluje jestli se nedělají nekalé praktiky a pokud jsou zaznamenané, INSIA ukončí spolupráci. Pokud je poradce samostatný a má dostatečné zkušenosti může jít napřímo. INSIA mu umožňuje provize, které by jinde nedostal. Dává mu silné zázemí a neskutečnou podporu a pokud někdo napíše, že podporu nedává, tak prostě neumí zvednout telefon, nebo se nedokáže ztotožnit informačním systémem. INSIA má vlastní produkty, které mají smysl, které se radikálně liší od konkurenčních produktů, nejde o žádné IŽP kterých je na českém tru hafo. Produkty nemají za cíl klienta přesvědčit jen na základě ceny, ale především na základě možností, které tyto produkty mají. Na stránkách nejsou zdaleka uvedeni všichni partneři , jen pojišťoven je kolem stovky. Pochopte že INSIA je pojišťovací makléř a má daleko více možností než nějaký pojišťovací agent, který má v mnoha věcí svázané ruce. Navíc INSIA začala spolupracovat s Marsh největším pojišťovacím makléřem světa, jejíž historie sahá do roku 1871 s přesahujícími ročními čistými příjmy 10miliard dolarů. Hádejte jaké klienty má v ČR, o tom se Partners ani nesnilo. Tím INSIA má ještě větší podporu v makléřských obchodech. Co se týče provize, INSIA si bere za hypotéky jenom 1-5%. Co se týče investic má spolupráci s jinou společnosti a ta Vám vyplácí 80-95% z poplatku + management fee. Tak mi je trochu divné když někdo z Partners začne mluvit o tom jaké mají vysoké provize. Když budu dlouho tvrdě pracovat a snášet fanatizmus a manažera za krkem ,možná bych se v Partners dostal na podobné provize. Jak už jsem psal, Partners je skvělá pro začátečníky, ale ne pro zkušené zprostředkovatele.

          • ředitel napsal:

           k tomu už není, co dodat. doporučil bych Vám tu nálepku „slepota“ a „fanatismus“ odlepit od Partners a dejte si ji na triko, ať ji vždy v zrcadle uvidíte. 🙂 srovnávat Marsch a Partners už může opravdu pouze blázen. Ostatně Marsch v česku nemá právě dobré jméno a nedá se o nich říci, že by byli moc úspěšní. ale nesrovnávejme makléřskou a poradenskou firmu.

           a hlavně zkuste pochopit, že výše příjmů, úspěšnost a dobrý pocit z práce není jen o výši provize z konkrétního produktu, ale rozhodující je spousta dalších faktorů.

           pokud by to však bylo skutečně tak skvělé, tak nechápu, proč aktuálně dvě nezávislé a zkušené skupinky pod Insií jdou do Partners. Odpověď je přitom tak jednoduchá: servis a podpora jim i klientům, růst, skutečné know how a vize.

           Proč jdou někteří poradci z Partners pryč chápu – jsou to vztahy a neúspěch. ještě nikdy neodešel někdo, komu by se dařilo. ostatně sama společnost a manažeři se každý kvartál rozloučí s cca. 300 lidmi, kteří si buď na sebe nevydělají nebo pracují na VPP a supervize nezvládne každý měsíc dalších kolem 50 lidí, takže je logické, že někam tito lidé jít musí. do Partners na rozdíl od Insie nemůže každý.

          • Jiří napsal:

           Pokud se nepletu tak zprostředkovatelé Partners nabizí ČSOB Forte, které vnímám jako jeden z nejhorších produktů vůbec. Většinou u nízko provizních produktech, jsou zase předražené rizika nebo jsou ve smlouvě uvedené nesmyslné výluky. Žádný zázraky to rozhodně nejsou, ale jako marketing to funguje dobře.

          • ředitel napsal:

           úžasné. znovu se pletete a znovu máte velmi mylné informace, ze kterých vycházíte a kolem sebe šíříte.

           Partners naopak jako jediná velká firma Forte nikdy nezařadila do portfolia a to právě kvůli analýze pojistných podmínek a budoucnost nám dala za pravdu. navíc jsem proti tomuto produktu v médiích několikrát varovali.

           Cenu rizik a jednotlivé výluky velmi komplexně popisuje analýza Dušana Šídla a můžete mluvit pouze o jediném produktu, který splňuje to, co říkáte a to je ČPP MAXIMUM, kde riziko úmrtí bylo velmi vysoké a byla tam spousta výluk. tento produkt měl své klady jinde. dnes je to však již minulost, protože nový produkt ČPP Maximum Evolution toto napravil.

           zázrakem tyto produkty jistě nejsou, ale pro klienta jsou vždy výrazně výhodnější než všechny ostatní standardní produkty a úspory jsou v desítkách tisíc. stačí se podívat na počáteční i průběžné poplatky z pojistného, neexistující zdvojené management fee apod. a nemá to nic společného s tím, zda je produkt na rizika či investice. naopak vysoké poplatky u téměř čistě rizikových produktů právě nedávají smysl, protože pak prodražují cenu toho rizika.

           opravdu si opatřte správné informace. když sem dáte mail, tak já Vám pošlu analýzu pojistných produktů a pochopíte. chápu ale, že je lepší nevědět a mít klapky na očích, protože jinak byste si mohl uvědomit, že klientům neposkytujete tu nejlepší dostupnou péči a produkty, jak to ostatně vyžaduje ve svých vyhláškách ČNB.

          • Jiří napsal:

           Já jsem nezačal srovnávat nesrovnatelné. Pokud nepochopíte, že INSIA je postavená úplně na jiném principu (servisní nezávislá společnost – jednoduše řečeno) je tato debata úplně zbytečná. INSIA je pojišťovací makléř, řídí se jiným zákonem a má daleko více možnosti, doporučuji nastudovat. Tak to prostě je. Pokud se chcete bavit o analytice jsem Vám k službám, ale to snad jen přes mail, protože nechci tady znechutit práci zprostředkovatelům ,,není všechno zlato, co se třpytí“ Zabývám se analytikou řadu let, takže vaše srovnání rozhodně uvítám. Zabývám se i zpětnou vazbou finančního trhu a mé zjištění je velmi zarážející. Nechápu, proč zde poukazujete na nějaké skupinky pod INSII, z Partners utíkají lidé, kteří jsou velmi schopní a není to pouze z Partners. Vím o čem je servis, podpora, růst a knouw how. O tom jsem už psal, zkušený si to zařídí, nezkušený potřebuje podporu MLM. Už víckrát mě tahali do Partners a nikdy schůzka nedopadla dobře, když jsem ukázal servisní a jiné nástroje, které jsou důležité pro naší činnost, byly zavrhnuté, všechny mé výhody jsou vlastně nevýhody a Vaše nevýhody jsou vlastně výhody, všechno je u Vás nejlepší a všichni ostatní ničemu nerozumí. Promiňte, já se na schůzkách nechovám fanaticky a závisle, jsem otevřený finančnímu trhu a spolupracuji s vícero firmami, mám spoustu přátel u konkurence a nemáme s tím žádný problém. Jinak u životních produktů je úplně jedno, jaký je nákladový ukazatel PER, mohu vysvětlit. Jsou finanční instituce, které nabízejí produkty s nákladovým ukazatelem PER 3-6% a taky je nemohu doporučit. Dále zkušený zprostředkovatel, který nedělá pro MLM může u vybraných produktů snížit provizní zátěž, ale to vy určitě víte. Problém je ten, že ne každý zprostředkovatel to ví. Měli jste více produktů, které jsou už minulostí, pokud se nepletu. Napište zde E-mail jsem ochoten se s Vámi bavit na úrovni. Co mě zaráží je , že u Vás každá struktura obhajuje něco jiného.
           Co se týče toho Forte, znám hned dva vaše poradce, kteří to sjednali klientovi . Že by to donášeli konkurenční firmě??? Už to někde zaznělo, navíc znám poradce, který se u Vás vzdělává a sjednává produkty někde jinde a podle informaci jich je více, to je ta loajalita. Podobná věc se mi taky stala, učil jsem jednu paní několik let, všechny zkušenosti co nabrala uplatňuje v jiné firmě, bohužel to se může stát každému, kolegyně pouze využívá přes nás investice, protože nikde jinde nenašla tak odborné školení a kvalitní servisní nástroje.

          • Jiří napsal:

           Málem bych zapomněl, Marsh nemá dobré jméno v ČR, napište mi, která společnost ano. Ale opět se bavíme o hruškách a jablkách, Marsh je makléřská firma.

           Našel jsem na internetu určitý komentář, myslím si, že velice dobře napsaný.

           Pro neinformované. Makléři a agenti není to samé. Neustále se setkávám s lidmi zastupující různé MLM společnosti, kteří nechápou rozdíl mezi agentem a makléřem, dokonce ani nevědí pro koho činnost vykonávají a jak jsou zapsaní pod ČNB. Tak pro všechny chytráky zastupující MLM společnosti zde uvedu určité informace.

           Agent:
           řídí se dle §7 zákona 38/2004 Sb
           zastupuje pojišťovny ne klienta
           prodává produkty pojišťovny
           hájí obchodní zájmy pojišťovny dle dané smlouvy
           podepisujeme smlouvy jménem pojišťovny
           nemůže zastupovat klienta, ale pouze pojišťovnu
           ze zákona nemá možnost provádět nezávislé analýzy produktů
           nemůže inkasovat peníze
           atd.

           Makléř:
           řídí se dle §8 zákona 38/2004 Sb.
           zastupuje klienta na základě plné moci
           hájí zájmy klienta ne pojišťovny
           může provádět analýzy produktů a vypisovat výběrová řízení
           může zastupovat klienta při pojistné události
           může inkasovat peníze
           má daleko větší zodpovědnost nežli agent
           nemá omezení při výběru pojišťoven
           atd.

           Bonus:-)
           Podřízený pojišťovací zprostředkovatel spolupracuje s pojišťovacím agentem nebo pojišťovacím makléřem na základě písemné smlouvy. Je odměňován pojišťovacím zprostředkovatelem, jehož jménem a na jehož účet jedná a je vázán jeho pokyny.
           Takže se nejedná o žádné pojišťovací makléře, někteří podřízení pojišťovací zprostředkovatelé zastupující pojišťovací agenty jako je Partners, ZFP, OVB a jiné firmy to tvrdí, což jsou klamné informace. Pokud Vám někdo začne tvrdit, že má pro Vás nezávislé řešení a přitom zastupuje pojišťovacího agenta, je to další lež

          • ředitel 2 napsal:

           Řediteli z Partners, nečůráš náhodou i tyrkysově zbarvenou moč ? V žádném případě neděláte finanční poradenství jinak, jste to samé, co jste opustili – exOVB. Kážete vodu a pijete víno. Neznám arogantnější a pokrytečtější manažery a ředitele než od Partners. Váš fanatismus je nepochopitelný, jste úplně doblblí a máte úplně vypláchnutej mozek těma svýma „modrýma oceánama“. Zkus už konečně pochopit, že v MLM je principiálně nemožné dělat kvalitní finanční poradenství, protože se jede na kvantitu a né na kvalitu, kapišto ? Proto máte tak vysoký odpad (úmrtnost nováčků).

          • ředitel napsal:

           ach, jak já miluji „chytrý“ lidi, kteří to na sebe prozradí hned ze startu, v prvních pár větách a člověk nemusí ztrácet čas zbytečnou diskusí. 🙂

          • Jiří napsal:

           Prosím o zaslání toho srovnání na jirifin@seznam.cz

           Pokud dodáte i podmínky daných produktů, bude to fajn.

          • Jiří napsal:

           Stále čekám na slíbené materiály, nebo opět jenom sliby chyby pane řediteli? jirifin@seznam.cz

          • Max napsal:

           Jsem majetkový poradce E&S. V každé společnosti jsou lidé co dělají svou práci dobře a pak lidé co dělají práci špatně. Lidé jsou jedni a tytéž. Znám skvělé lidi z Partners a také znám z Partners úplné magory, tak stejně jako u E&S, u Insie a třeba u Fincentra. O ZFP se bavit nemá cenu, jelikož ta patří, tak trochu, do jiné kategorie poradenství. Pan „Ředitel“ zde píše příspěvky co mají hlavu a patu narozdíl od některých, co tu prskají schovaní v anonymitě internetového křo­ví.

          • xxxxxxx napsal:

           Partners má E&S tak rád, že si jej vyvěšuje na zeď:-)

          • Jarda napsal:

           Nyní už lituji, že jse pro tuto splečnost pracoval. Dluží mi na provizích nějaké peníze /nejstarší z roku 2009/. A nelze to z nich dostat. Cenrála tvrdí, že za to může partner (místní sro). ti zase tvrdí, že proviže na starosti centrála.
           NENÍ S NIMI ŘEČ. POURGUJI A STÁLE SE NIC NEDĚJE.

  • Nechápu napsal:

   Můžete mi prosím někdo vysvětlit, proč najednou tento server investujeme.cz děkuje svému partnerovi v záhlaví jak ING, tak KB ale také E und S ???
   Proč tam píšou i o jejich konané konferenci v brně?
   http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/mark-mobius-na-investicni-konferenci-firmy-es-v-brne/

   že by se svět zbláznil a p. Zámečník obrátil?

 39. Aneta napsal:

  U ES člověk zaplatí poplatek max 2100euro což je strop. Po té se už další poplatky neplatí, ani nikdo z rodiny žijící na jedné adrese. ES nabízí spoustu otevřených fondů, fondů fondů a pravidelně vypisuje uzavřené fondy Schedlin, které jsou velice zajímavé pro investice do zemí, které mají velký potenciál. Smlouva je podepsaná přímo s Franklin-Templeton, BNP Paribas nebo Rothschild, takže člověk je přímo MAJITELEM depozitníhoo účtu u FT a ne věřitelem (u některých společností mohu být jen věřitelem a účet obhospodařuje makléřská společnost, která má peníze půjčené a pak se rozdělí o případný zisk). Ertrag je zde pouze odbytovou společností pro Franklin Templeton a BNP Paribas Rothschild, ale v exkluzivním zastoupení.
  Velký rozdíl je ve zhodnocení, Conseq dynamický průměrně 2,09% za 8 let, u wiof sfm group je zhodnocení latinské ameriky za poslední rok -24,5% delší údaj neuvádí, Latinská Amerika přímo ve Franklin Templeton je za 8 let průměrně 39,5% a za rok zhodnocení + 18%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :

  http://www.sfmworldfunds.com/CZE/navi/funds-prices/fund-comparison
  https://www.conseq.cz/news_detail.asp?page=203&news=621
  http://www.franklintempleton.cz/pdf/factsheets/0804_cz_cz.pdf
  http://www.es-investments.com/cz/servis/kalkulaka.html

  A v tom je ten rozdíl milý finanční poradci, co se tu rozčilujete nad konkurencí 😀

  • chk napsal:

   dalsi prispevek ztrapnujici podvodniky ES a jeho bouchace. Husicka pinda nesmysly, popisuje zavadejici zhodnoceni a vedome neuvadi vsechny poplatky. Co veta, to perla:). Je mi akorat lito tech lidi, ktery na to skocej…

  • Radek napsal:

   Ano, zaplatí 2100 euro a dál neplatí žádný poplatek ES. Ale platí vstupní poplatek do fondu a pochopitelně i správcovský poplatek fondu.

   Např. přes Conseq zainvestujete bez „max. 2100 eur“ a ostatní poplatky jsou stejné ;-).

  • qwerty napsal:

   Tipuju, že Anetka startuje novou kariéru ve finančnictví;-) O víkendu byla ve Znojmě nebo Karlovicích na semináři, a teď rozdává moudra, rychle než zapomene, co se tam naučila:-))))

  • Jiří napsal:

   Jestli tohle tvrdíte klientům, tak je musím litovat.

   Měla by jste uvádět veškeré poplatky a přepočítat zhodnoceni na CZK protože se investuje v USD takže žádný zázrak. Jinak se ve světě objevuji investiční příležitostí, které jsou výnosově daleko zajímavější nežli Latin America a nikdo se tím nechlubí. Vy budete jedna z těch , která sází na jednu kartu. Navíc porovnáváte hrušky s jablky, neporovnávejte 2 odlišné investiční příležitosti. Já mám přes Conseq sjednáno 5 investiční kategorií za 0 vstupní poplatek a mám podíl z management fee. Pro běžné investory je vstupní poplatek 1,8% + manažerský poplatek 1%. Napište nám co od investice očekáváte? Já od investice očekávám udržení reálné hodnoty mého finančního majetku. Pokud bych očekával od investice zbohatnutí, hledal bych v jiných vodách. Jinak horizont 8let je velmi krátký a měla by jste se podívat na extremní propady Latin Ameriky, ať už je od kohokoliv.Přeji pevné nervy a pokud Vám mohu radit více se vzdělávejte už mluvíte podobně jako někteří prodejci zlata, kteří si myslí, že zlato je jediná jistota.

 40. FT napsal:

  Je docela zábava číst tyto řádky, ale nikdo z Vás jasně neukázal zhodnocení, které dosahuje tam, kde investuje. A hlavně s kým investuje. Ono psát na netu o tom či o tom, jak je která společnost hrozná či skvělá. Je strašně jednoduché. A hlavně totální anonimita přispívajícího. A co je podstatné, ani tyto stránky nejsou nezávislé. Tak že jejich upřímnost je taky na zamyšlenou. Já osobně investuji s FT http://www.franklintempleton.cz – tam jsou informace jasné: jak poplatky tak výkonnost. A musím říst, že jsem spokojen. Toto neberte jako doporučení, je to jen můj názor.
  Přeji Vám pěkný den a štěstí při výběru investice.

  • Juraj napsal:

   Investuji stejně, jenom levněji. Bohužel lidé z ES to pořád nechtějí pochopit. Pokud Vám jde o nejvyšší zhodnocení, jsou investiční nástroje, které Vám umožňují dosahovat i nad 100%. Jen to riziko je mnohem vyšší. Dnes můžete investovat a neplatit žádné poplatky, ale pššt:-) Nejste jediný, který investuje do FT, rozdíl je ten, že vy platíte vysoké poplatky, které jinde nejsou, už chápete???? Jinak co je dnes nemusí být v budoucnu, pokud se dnes dostáváte v průměru nad 20%, v příštím období to může být -20%. Pak budete psát, že jste nespokojený?

   • FT napsal:

    Takže, mi chceš říct, že u tebe, potažmo tvých investic jsou náklady na zhodnocení 0 ???
    To jako, že po tobě ať už jsou to fondy či burza nikdo ni nežádá??
    V tom případě mi dej teda vědět, protože by mě to zajímalo. Protože ani já nepracuji zadarmo. Ale jestli ti to funguje, tak mi ukaž jak to děláš.
    Děkuji a nejen za mě, ale za všechny, kteří to využijou

    • Juraj napsal:

     Píšu zde o vstupním poplatku, který může být i 0. ES má vstupní poplatek 5% + až kolem 55 000,-. Já mám vstupní poplatek 0, a žádný jiný poplatek, který je určený pro ES. Už chápete? Zadarmo nepracuji, 0 vstupní poplatek dávám jen vybraným klientům, jinak se poplatek pohybuje kolem 3%( akcie ) třeba FT. Pořád daleko lepší než platit 5% + 55000,-. Jinak by jste mohl vědět, že vstupní poplatek není jedinou odměnou, je tu i poplatek za správu, který se např. u akcii pohybuje 1-2% z objemu, ten je pro investičního poradce z dlouhodobého hlediska daleko důležitější než nějaký vstupní poplatek. ES má poplatek za správu většinou 2%, kolik dají Vám:-) Jinak to funguje výborně, klientovi ušetříte na počátku spoustu peněz, které může jednorázově investovat, to mu udělá na konci daleko vyšší kapitál. Tak by si jinak peníze vzala MLM společnost.

     • jan napsal:

      …a pořád se najdou jedinci, kteří to nechápou;-)

     • jan napsal:

      …a pořád se najdou jedinci, kteří to nechápou;-)

     • jouda napsal:

      Dobrý den, tak když je to tak krásné s 0/3% tak proč všichni nenapíšete kde a čím?? resp. jaká společnost a jaký produkt, případně jaké jsou možnosti mít účet přímo u FT (v ruce papír na smlouvu u FT, resp. s hlavničkou FT) bez dalších prostředníků. díky

      • Juraj napsal:

       Už jsem to psal, můžete investovat do FT za vstupní poplatek 0-3%. Roční průměrné zhodnocení přes 20%. A co tak investovat např. do 10 fondů a do 7 investičních kategorii přes jednu smlouvu? Jakou to má výhodu mít smlouvu FT, je daleko jednoduší investovat přes prostředníka a využít možné výhody, které vy v ES nikdy mít nebudete. Jako jsou slevy, špičkové školení (žádné vymyvárny hlav) atd. Navíc, otevřené podílové fondy není jediní investiční nástroj, jsou zde i pákové obchody, ETF, certifikáty atd.

       • poradce napsal:

        Pres ertrag muzete investovat i za 0 % vstup.poplatek. Skutecne. Ale kdo by to pak delal ?
        spickove skoleni 😀 …to jako kde…a od koho ? Prosim vas..nedelejte si z toho srandu a berte to trochu vazne 🙂

        • Juraj napsal:

         ES neúčtuje jenom vstupní poplatek, ale i vlastní, tak proč bere tolik? Konkurence si vezme 1-3% a normálně podniká. Všechny strany jsou spokojené. Opravdu nechápu klienty ES, investuji za neuvěřitelně vysoké poplatky, které jinde platit nemusí.

       • jouda napsal:

        Takze pres Conseq ci jinou spolecnost ?? chapu to dobre ?? Kdyz tak budte prosim konretnejsi, v ES mi opovedeli na vse co jsem se ptal, tak bych to rad porovnal s necim.

        Slevy nedostanu, kdyz jsem uplny zacatecnik .. Ja bych rad OPF treba tu Latin Amerika co mi nabizeli v ES .. dela toto i Conseq ?? cili pokud to chapu spravne za zrizeni uctu dal kolik (v ES tech az 51tis)? vstup primo do FT je 3% (Pro me) a pak tech 5% co si veme primo FT za kazdou investici do fondu (5% z kazde ukladane castky) + 1-2% ročně za manazersky poplatek. Cili Conseq je placeny apk az provici a marzi z fondu a rocniho zhodnoceni ??

        A jeste jeden dotaz: Na stranach Consequ u produktu Classic Invest a tam je uvedeno 2% poplatku za GFO a pak 0,3-5% (z kazde splatky) u pravidelných splátek podle toho o jaky typ fondu jde dám zase Consequ ?? chapu spravne??.
        A na strankach http://www.mefin.cz/pravidelne-investice-do-fondu-a-investicni-zivotni-pojisteni/02/?init=1 konkretne u produktu Classic Invest od Consequ , ac do jineho fondu , mi to piše že to chce za zrizeni uctu :
        Franklin Templeton: Franklin Templeton – TEMPLETON GROWTH (EUR) Conseq Classic Invest Conseq mesicni vklad 2 813,17 Kč zrizeni 47 045,98 Kč TER 1,87 % aTANK 2,22 %

        Mala poznamka, asi mi reknete ze Classic Invest zahrnije cely balik fondu atd, ze to neni jen za jeden atd, a muzu do ruznych vkladat, tak jak to bylo napsano primo od Consequ pres nejaky ten dopis co tu koluje. Dejme tomu ze to tak je .. tohle je ale u ES taky, taky mam sadu fondu atd, akorat u kazdeho FT fondu dostanu smlouvu zvlast primo s FT.

        Takze jdem pocitat: (2800kč mesíčně)
        ES:
        14×2800 = 39200 zrizeni uctu + vstup
        +
        Dle prospektu FT:
        Management 1,4% (rocne)
        TER 2,8% (rocne)
        Agio 5,25% = 147kč z 2800kč (mesicne)

        Conseq:
        47045 zrizeni uctu
        +2% za GFO z poplatku za investinicni sluzbu (cili asi 2% z 47045 = 9409kč)
        +0,3-5% vstupni poplatek pro trvalé pokyny s předplaceným vstupním poplatkem (cili to je asi 5% z 2800kč = 140kč)
        +
        Dle prospektu FT:
        Management 1,4% (rocne)
        TER 2,8% (rocne)
        Agio 5,25% = 147kč z 2800kč (mesicne)

        Takze kdyz to shrnu:
        —————
        na zacatku:
        ES: 39200 + 2800 + 147kč = 42147kč, každý další měsíc 147kč
        Conseq: 47045 + 9409 + 140 + 2800 + 147 = 59451kč, každý další měsíc 147+140kč = 287kč
        —————
        po roce: trh nám dal 0% p.a. zisk
        ES: 11×147 + 42147 + FT: 12×2653(2800 bez 147)=31836 z toho 2,8% = 891,4kč
        Celkem: 44655,4kč na poplatcich cili jsem v -12819.4kč

        Conseq: 11×287 + 59451kč + FT: 12×2653(2800 bez 147)=31836 z toho 2,8% = 891,4kč
        Celkem: 63499.4kč na poplatcich cili jsem v -31663.4kč
        —————

        Takže mě Conseq vyjde draz nez ES a to v obou muzu mit vice produktu v mem portfoliu ..
        Pokud jsem vsak pocital spatne, prosim budu rad kdyz me kdokoliv opravi a me vypocty upravi, rad bych se totiz bavil v konkretnich cislech, protoze ty jsou snad vsem jasna.

        Diky za odpoved.

        • jouda napsal:

         Ve výpočtu je chyba !!! takže pro upřesnění:

         +2% za GFO z poplatku za investinicni sluzbu (cili asi 2% z 47045 = 940,9kč)

         Takze kdyz to shrnu:
         —————
         na zacatku:
         Conseq: 47045 + 940,9 + 140 + 2800 + 147 = 51072,9kč, každý další měsíc 147+140kč = 287kč
         —————
         po roce: trh nám dal 0% p.a. zisk
         Conseq: 11×287 + 51072,9 + FT: 12×2653(2800 bez 147)=31836 z toho 2,8% = 891,4kč
         Celkem: 55121,3 na poplatcich cili jsem v -23285.3kč

         • nikdo napsal:

          Máš to celý blbě Joudo, ale nemám sílu ti to teď vysvětlovat… Možná zítra si na to najdu čas;-)

         • Juraj napsal:

          Vaše výpočty jsou špatně.

          Conseq Classic Invest

          Akcie – má maximální vstupní poplatek u pravidelných investic 4,5% ( 2-9let) při investici do 5000,-.
          Nad 20let je vstupní poplatek jenom 3,5%, při investici do 5000,-.
          Přes určité servisní firmy, lze dostat slevu běžně 0,5%.

          Vstupní poplatek můžete uhradit jednorázově, z prvních vkladu a nebo rozložit poplatek na celou dobu investice. Takže vaše výpočty jsou zkreslené. Prostě si pamatujte, že ES má daleko vyšší vstupní poplatky 5,25% + vlastní poplatek až 55 000,-. To prostě ošidit nelze.

          Conseq má vstupní poplatek ( Akcie 3 – 4,5% )
          GFO – 2% z poplatku za investiční službu a žádné vlastní poplatky jako má ES.

          Nepočítám manažerské poplatky na straně fondu, ty jsou všude běžně 0,7 – 2%.
          ES má kolem 2% + možná vlastní, ale to netuším

          • Milan napsal:

           ES nemá vlastné produkty, tak ako môžete napísať, že ES má 2% manažérske poplatky. Manažérsky poplatok nemá nič spoločné s ES ani žiadnymi ďalšími sprostredkovateľskými firmami. Ten si určuje samotný správca fondu. Tak čo tu trepeto kktiny Juraj?

          • Juraj napsal:

           Každý kdo má IQ alespoň 80 tak mě určitě pochopil.

           Navíc, pokud lidem ES účtuje vlastní extrémně vysoké poplatky, proč by nemohla účtovat i vlastní manažerský poplatek? Netvrdil jsem, že ho, ale má. Lépe čtěte…

          • host napsal:

           Juraji, obdivuji Vaši trpělivost a snahu stále odpovídat na přiblblý otázky…;-)

        • Juraj napsal:

         Slevu můžete dostat i když jste začátečník!!! Jen musíte potkat tu pravou servisní firmu:-)

         Templeton Latin America
         https://www.conseq.cz/fund_detail.asp?fund=498

         Na to, že jste začátečník tak máte odvahu:-) Kolik investujete do Latin America?
         Neinvestoval bych více jak 10% svého finančního volného majetku!!!

   • vodomil napsal:

    Přeju hezký den. Mám přímý dotaz a žádám přímou odpověď. Pokud víte o možnosti přímé investice do FT bez poplatků, nebo za nižší, než požaduje E+S, můžete nám, případným investorům poradit, jak a u koho se k této možnosti dopracovat? Děkuji. M.

    • hanz napsal:

     Co pořád máte s tou přímou investicí do FT. Normální je investovat přes prostředníka (např. ten věčně opakovaný Conseq) a za nižší poplatky.
     To je věčná mantra těch pablbů z EundS, přímá investice, přímá investice, přímá investice, přímá…
     A proč chcete pořád všichni investovat do FT, to nevíte že jsou i jiné fondy? Chlapci z EundS to asi nevědí;-)

     • Juraj napsal:

      Jak jinak:-)To je jak st.sp. nebo PF:-) Neznají jiné možnosti.

      • vodomil napsal:

       Budu rád, pokud ty možnosti uvedeš, většinou čtu kritiku, dobrých a vyzkoušených rad pomálu.

       • Juraj napsal:

        Investičních Správců je řada. FT není jediný. Navíc nemusíme investovat pouze do OPF, jsou zde levnější ETF, certifikáty. Můžete využívat pákový efekt. Investovat do nemovitosti atd. Těch možností je řada. Vše záleží na profilu investora. Pro konzervativní investory, jsou zde zajištěné certifikáty, zajímavé terminované účty, dluhopisy, fondy fondů, zajištěné programy jako je např. Target Click fondy, atd. Je těch možností opravdu spoustu. Pořád mnohem lepší než investovat do penzijních fondu:-)

    • Juraj napsal:

     Přímou investici do OPF a dneska? Proč???????????????????? Co Vám to dává navíc? Vůbec nic!!!! Opravdu nechápu. Napište jedinou výhodu, prosíííím. Já napíši nevýhody. Chcete přímo investovat? Tak investujte na burze. Asi lidé nechápou OPF.

    • vodomil napsal:

     Conseq to určitě nedělá zadarmo, kolik se u nich platí za jejich činnost?

     • Juraj napsal:

      Nikdo to nedělá zadarmo, vstupní poplatek není jediný poplatek. Jsou i správní poplatky, které jsou z dlouhodobého hlediska nejzajímavější.

  • Jirka napsal:

   …jen souhlasím. Mám stejná „aktiva“, ale česká nátura není o zjišťování nezáv.informací, ale kritice všeho nového a úspěšného.Takto bylo pomlouváno spousta nových bankovních produktů i společností, které na českém trhu působí mnoho let. Co k tomu více dodat,snad jen, že jsou to následky „působení soudruha“

   • Juraj napsal:

    Jaké aktiva přesně? Na jak dlouho a kolik investujete? Jaký jste investor? Uspěšná možná, ale na jak dlouho? ZFP byla taky úspěšná, ale nějak se začíná hroutit a neni sama. Už spoustu úspěšných společnosti zaniklo:-)

   • Radek napsal:

    Já bych spíš řekl, že je to důsledek zdravého rozumu ;-). To, že někdo působí na trhu dlouho, nezajišťuje, že to dělá proklientsky dobře.

  • wajan napsal:

   Konecne rozumne psani.Take investuji pomoci poradce z ES do fondu FT,ted to zase vypada jako reklama teto spolecnosti ale musim to tu napsat.Pise se vsech moznych strankach spousta lzi a spiny na ES a staci selsky rozum jak to ze v rakousku je to nevetsi zpravce cennych papiru uz 30 let.To prece staci nebo ze by byli rakusaci nastvani a okradeni????Informace od zastupcu ES a na seminarich jsou velice prinosne a nejde jen o investice do fondu ale uzavrene investice a rent fondy atd.Proste spousta lidi je spokojenych a zytek co se rozmyslite nevrte recem na vsechn techto strankach coz jsou bojiste kankurentu.V Brne na vystavisti bude setkani s M.Mobiusem coz je manazer FT a jeden z nej manazeru sveta a ze by tento clovek spolupracoval s podvodniky z ES???Pred rokem 2006 se nemohlo u nas investovat do zahronici a lide si jezdili podepisovat smlouvy do Vidne a uz investuji treba 10 let a tomu verte ze jsou sakra spokojeni.ES je napsosto profesionalni a spolehliva spolecnost s radne placenou licenci u CNB a vic neni potreba psat.Snad jen FT-Latin Amerika rok 2010-22%p.a.-spatny za jeden rok????Ano poplatek jsem zaplatil ale smlouvu mam primo s FT kazdeho prvniho v mesici mam ve schrance vypis od FT a penize posilam do svycarske banky,ES mi jen umoznila,zprostredkovala primou cistou investici a to je cele.

   • Ryply napsal:

    Lidicky sbirejte informace,ptejte se a chodte na seminare o investicich a pamatujte–tento stat udela vsechno proto i za cenu novych duchodovych fondu a pojistovne a lzi aby udrzeli penize ve state a zabranili investicim ven a vyuzivaji k tomu i techto ruznych dbeatnich stranek.To je cele.Z pomoci informaci a moznosti ktere mi ukazala spolecnost ES jsem z dedictvi 3 milonu udelal za 3 roky 6 pomoci informacu o uzavrenych fondech a poplatek 51 tisic me ale vubec nevadi,za informace a sluzbu se prece musi platit ne???

    • Radek napsal:

     Tak to vám přeji. Nezapomeňte ale, že kromě poplatku 51 tis. Kč jste platil i vstupní a správcovský – a o těch ES nejen taktně mlčí, ale dokonce je popírají. To je aspoň moje zkušenost.

   • Radek napsal:

    Mark Mobius jako správce fondů musí spolupracovat s distribučními kanály, které dělají velký obrat. A to ES nepochybně dělá.

 41. Paja napsal:

  Všechno zde bylo napsané a pořád se najdou lidé, kteří tuto společnost prosazují.

  Neodborný servis,vysoké poplatky, zdvojené poplatky, řeší vše přes Rakouskou společnost, lžou, uváději v omyl, uzavírají smlouvy za pomocí lstí, a spoutu jiných hnusných praktik. Jestli má klient alespoň zakladní školu, tak mu je všechno jasné.

  • Alex napsal:

   Nemáš informace,tak nekritizuj!!! Sleduji tuto diskuzi od začátku a donutilo mě to si zajít na schůzku s poradcem od Partners, E&S,Consequ,AXA,OVB a mužu jen říct že nejhůř na tom byli poradci OVB a AXA ,měl sem více informací než samotný „poradce“ musel sem odejít,katastrofální společnost,měli by raději hlupákům předělávat pojistky a IŽP,to jim jde asi moc dobře:-)! Jinak nebudu komentovat aby mě jednotlivý zástánci uvedených společností,kteří se zde mezi sebou špiní nekritizovali.

   • tomek napsal:

    Ku firme som sa pridal na Slovensku a som maximálne spokojny a nepáči sa mi ked tu niekto obvinuje a nema na to dostatočne argumenty. a možme byť radi že tu prišla je na každom ako sa rozhodne…….

  • paja1 napsal:

   ano vela poplatkou ale stale menej ako hocijaka poistovna co urobi vsetko zadarmo a nakoniec si zinkasuje 10x viac ako E&S ,,,tak ty asi ani tu zakladnu skolu nemas ked tu pises take veci

   • Realista napsal:

    aha 10x vic, tzn ze si vezmou 130ti nasobek za to ze si chce klient sporit 2k mesicne? E+S totiz bere tusim 13ti nasobek u klientu kteri chteji sporit pravidelne male castky, muzete me zde prosim spocitat za jak dlouho se klientum vrati tento zminovany poplatek a po jake dobe zacnou konecne vydelavat?

  • Juraj napsal:

   Ertrag und Sicherheit: Výnos & Solidní nejistota
   Aleš Tůma, Finanční poradenství, 23.05.2011

   Prodejní argumenty poradců společnosti Ertrag & Sicherheit (v překladu výnos a jistota) jsou… opravdu neotřelé. Méně eufemisticky: klientovi nepokrytě lžou.
   Nikdo neplatí rád poplatky. Jak skvělé by bylo, kdyby někdo nabídl investování za paušál! Zaplatíte jednorázový vstupní poplatek a pak už investujete zdarma bez ohledu na částku. Třeba čtyřicet let. Když vaši investici zdědí potomci, investují bez poplatků i oni.
   Stačí zaplatit jednorázový až padesátitisícový poplatek „na dřevo“. Nepatrný zlomek částky, kterou za život nastřádáte. Přesně to nabízí společnost Ertrag & Sicherheit. No není to pohádka?

   Vymývači
   Je to pohádka. Když totiž klient dostane první výpis, zjistí, že jeho investice do akciového fondu se ztenčila o klasický pětiprocentní vstupní poplatek. Ale výpis je anglicky a kdo se v tom má vyznat – pan poradce říkal, že ušetříme, tak mu budeme věřit…
   Pro přehlednost: vstupní poplatky v různé výši účtuje každý správce fondů na trhu. Poplatek je určen hlavně na výplatu provizí zprostředkovatelům. Strhává se automaticky z každé investice, u některých pravidelných investic formou předplaceného poplatku. Ale opravdu málokdo má tu drzost nechat si zaplatit dvakrát.
   Vůbec nejlepší případ nastává, když klient dostane doporučení vypovědět jiné produkty, u nichž zrovna uhradil nevratné předplacené poplatky. Místo nich si koupí velmi obdobnou investici a platí znovu poplatky. Dvakrát.
   Přesvědčit klienta, že je to v jeho zájmu, to chce opravu hodně odolný žaludek a propracovaný systém brainwashingu.

   Lži, lži a prachy
   Jenže poplatky pohádky nekončí, jak vyplývá z desítek svědectví klientů. Oblíbeným argumentem nesolidních poradců je, že pouze s nimi a s nikým jiným klient investuje „přímo“ do fondů vybraných správců, například Franklin Templeton.
   Mají z toho zřejmě vyplývat samá pozitiva a sociální jistoty. Například klienti fondové platformy společnosti Conseq by prý v případě krachu firmy o peníze přišli, kdežto klienti Ertrag & Sicherheit ne.
   To je samozřejmě holý nesmysl. Z pohledu klienta je lhostejné, kdo vede evidenci majetku. Jediný podstatný rozdíl je, od koho přijde výpis. I kdyby distributor zkrachoval, majetek klienta je oddělený a nijak se jej to nedotkne. Tečka.

   Firma-nefirma
   Na tomto místě je třeba provést malé upřesnění – společnost Ertrag & Sicherheit sice v ČR podniká, ale neposkytuje zde žádné investiční služby. Jako obchodník s cennými papíry přestala fungovat v roce 2009. (Poté, co ji ČNB napomenula za neplnění informačních povinností, ale to bude zřejmě jen náhoda.) Poradci operující se značkou Ertrag & Sicherheit tak fungují pod rakouskou společností Jung, DMS & Cie.
   Mimochodem, společnost se na svých webových stránkách hrdě hlásí ke spolupráci s firmou Halebridge Asset Management. Před jejími aktivitami už ČNB varovala.

   Peníze spaseny. Kobylky letí dál
   Ovšem než regulátor od varování přejde k činům, finanční kobylky se už většinou pasou o kus dál. Na závěr tedy poučení pro klienty.
   Se svými 51 tisíci se nejspíše můžete provždy rozloučit. Vyhodili jste je z okna za něco, co byste u kterékoliv investiční společnosti, banky či zprostředkovatele na trhu koupili výrazně levněji. Naletěli jste „poradcům“, kteří využívají toho, že český trh je pořád ještě pole neorané a klientům je možné v zájmu maximalizace provizí nabulíkovat naprosto cokoliv.

 42. marinik napsal:

  Dobrý den,

  já bych tento článek pana Zámečníka neoznačil jako neobjektivní, ale vyloženě jako bulvární. Stejně jako v bulváru se tu totiž operuje s nepodloženými informacemi. Ale v tom pan Zámečník není sám, takových kritiků se na internetu pohybují tisíce. Jsem pro, at´ existuje nějaká odborná „policie“, která bude hodnotit práci různých firem, ale at´ jsou jejich názory a recenze řádně podloženy. At´ pan Zámečník předloží nějaký audio nebo video záznam z dané schůzky, protože jinak jsou pro mě jeho slova naprosto nedůvěryhodná a ničící pověst společnosti. Na druhou stranu je i chyba Ertragu, že dostatečně nebojuje za to, aby byl článek stažen.
  Ale v pořádku, dejme tomu, že pan Zámečník podává pravdivý report ze schůzky se zástupcem Ertragu. Pak ale absolutně nechápu, proč nadpis zní ve stylu Ertrag-investiční poradenství ani náhodou. To je velká nehoráznost, nechápu, jak může pan Zámečník hodnotit celou společnost podle jedné schůzky s poradcem. At´ napíše jeho jméno a at´ je tento poradce s jeho hodnocením konfrontován. Ale hodnotit celou firmu? To bych chápal v případě, že by pan Zámečník strávil delší čas uvnitř firmy, poznal její práci a práci vícero poradců. Ale hodnotit podle jedné schůzky, to je opravdová drzost.
  V Ertragu jsou totiž poradci, kteří hodně tvrdě a poctivě pracují a takový článek, který na googlu vyjede po zadání jména společnosti na třetím místě, jejich práci velice ztěžuje a haní. V Ertragu bohužel pracují i poradci neschopní, takoví ale pracují v podstatě všude. Což Ertrag neomlouvá, nicméně v tom případě bych očekával, že pan Zámečník takový článek napíše o všech poradenských firmách. Neznám všechny články pana Zámečníka, ale opravdu pochybuji o tom, že takto zkritizoval všechny, které na českém trhu operují.
  U Ertragu jsem pracoval a výše zmíněné je moje stanovisko k danému článku i problému. Jsem proti takovým článkům, a je jedno, jestli je to o Ertragu, Partners nebo třeba o Škodě. Internetové recenze by měly být více podložené, protože internet je velice silné médium a může kvůli neobjektivitě hodnotitelů přinést problémy spoustě poctivých lidí.

  Zdravím, Vladimír

  • Tamifl napsal:

   No já zažil schůzku s pánem z této společnosti a můžu říct, že tak už jsem se dlouho nepobavil ( s pánem jsem se potkal na základě spamu – poprvé co jsem na spam reagoval ). Krom jiného mě pán přesvědčoval, jak otevírá ředitelům bank oči, že když investují přes svoji banku vždy je to nepřímo a jedině u EuS jako jediné nasvětě se nakupuje přímo z fondu. Dále mi ještě ukazoval graf, jak si již deset let zhodnocuje své finance 20% ročně pomocí fondu u EuS. Tak jsem se s ním rozloučil jako největší luser, který propásl svou životní příležitost.

   • marinik napsal:

    To je ale trochu něco jiného. K tomu, abyste se v ČR stal finančním poradcem, Vám stačí maturita a čistý trestní rejstřík. To je velká chyba. Stát by měl zavést tvrdé předpisy ohledně vzdělání a dalších podmínek, které by člověka opravňovaly k tomu, radit lidem o penězích. A to by mělo být nejen u poradců-zprostředkovatelů, ale i v bankách, sám se někdy divím, co se od zaměstnanců na přepážce dozvím. To, co popisujete, je nevzdělanost člověka, se kterým jste jednal. Kvůli výše napsanému je těžké takové lidi eliminovat. Nicméně ani podle Vaší zkušenosti bych nebyl toho názoru, že Ertrag je prapodivnou společností.

    • Tamifl napsal:

     Já proti ES nic nemám, když někdo chce využívat jejich služeb, prosím.
     Pravdou je že osobně mě zaujaly uzavřené fondy typu výstavby Čínských měst, že jsem chtěl do nich pustit nějakou korunu, ovšem nikdo mi nebyl schopen doložit výsledky hospodaření již ukončených uzav. fondů, které údajně mely vysoké zisky.
     Poté co se ke mně navíc dostal článek:
     http://bydleni.idnes.cz/miliony-novych-prazdnych-bytu-strasi-v-cine-podivejte-se-do-mesta-duchu-1a3-/architektura.aspx?c=A110105_085121_architektura_web

     jsem si řekl že raději zde koruny investovat nebudu, ale ty výsledky by mne zajímaly ( i tohoto fondu na výstavbu Čínského města )

    • Radek napsal:

     A není to snad společnost, která si svoje lidi vybírá? Společnost, která je ochotná zaměstnávat nedouky, si přinejmenším přízvisko „prapodivná“ zaslouží. A není to (bohužel) jenom ES.

     Krom toho – na finanční poradenství vám stačí i výuční list. Maturitu nepotřebujete. A na prodej penzijka a stavebka či hypoték si vystačíte jen s čistým rejstříkem.

    • kolemjdoucí napsal:

     Problém ES není jenom ve špatných poradcích. Problém ES je, že požaduje za investiční služby vysoké poplatky, které nejsou obvyklé. A to je pak jedno, jestli jednáte s ekonomem nebo nedoučeným pakem, oba se Vás snaží oškubat. Rozdíl je pouze v tom, že to rychlokvašný pako si ani neuvědomuje, čeho se dopouští, zatímco ten druhej Vám zcela záměrně a nepokrytě lže…

   • ground zero napsal:

    loser

 43. Petrarka napsal:

  Pan Zámečník se živí překrucováním faktů, kdy si zajde za obchodníkem dané společnosti, pak napíše blábol, který poškodí firmu, a rozjede diskusi. Zřejmě tu jde hlavně o návštěvnost na stránkách, protože v čechách se věří jen pomluvám a negacím. Kdyby napsal, že je něco správně, málokdo by reagoval.
  Kdybych si s tím chtěl dát práci, tak sestavím dezinterpretace pana Zámečníka, rozjedu na internetu kampaň a udělám z něho totálního analfabeta.
  Bohužel se takové kampaně dají udělat i na subjekty, které dodržují zákon.

  Osobně znám člověka, který mu informace o E&S předával !!!!

  • Petr Zajíc napsal:

   Mno, nepopsal jsem nic, co jsem nezažil na vlastní kůži. Jestli to považujete za desinterpretaci a překrucování faktů, pak buď máme jiný náhled na věc, nebo se za jménem Petrarka skrývá zástupce E&S. Ať tak či onak, velmi uvítám, když konkretizujete, v jakých bodech jsem se podle vašeho názoru dopustil dezinterpretace.

   Divil byste se, jak se na mě sesypou čtenáři, když napíšu, že je něco správně :-D. Podle reakcí je to ještě horší, než když popíšu něco, s čím nesouhlasím a co se mi nelíbí ;-).

   • Petr Zajíc napsal:

    Díky za odkaz. Moc pěkný článek. To byste nevěřil (nebo možná i ano), jak se na mě sesypali příznivci E&S, když jsem v lednu napsal neškodný editorial
    http://www.investujeme.cz/clanky/lze-se-ucinne-vyhnout-dohledu-cnb/
    🙂

    • mozecek z fincentra napsal:

     petre zname se osobne a placas nesmysly. Vymyslis si a domyslis jak ti to prijde vhod…zadny fakta..u soudu bys byl malej jak….tri bodky :)…dyt si placenej fincentrak, nestydis se ani trochu ? co z toho mas ? myslim si ze velkou nulu ! Napis clanek jak se bouchaji IZP a kolik to stoji klienta doopravdy, ne jestli pres ertrag to stoji 50, 100 000…nebo milion kc….klient to alespon vi dopredu ! ale ty pojistovacky prasarny pres partners a fincentrum….fakt klobouk dolu pred tebou 🙂 mlzit a lhat…pomlouvat…..dyt ty moc dobre vis o co tady jde..a proc to delas 🙂

     • Petr Zajíc napsal:

      Těžko se můžeme znát osobně. Nevybavuji si nikoho, kdo by se mi představil jako „mozecek z fincentra“ ;-).

    • mozecek z fincentra napsal:

     petre zname se osobne a placas nesmysly. Vymyslis si a domyslis jak ti to prijde vhod…zadny fakta..u soudu bys byl malej jak….tri bodky :)…dyt si placenej fincentrak, nestydis se ani trochu ? co z toho mas ? myslim si ze velkou nulu ! Napis clanek jak se bouchaji IZP a kolik to stoji klienta doopravdy, ne jestli pres ertrag to stoji 50, 100 000…nebo milion kc….klient to alespon vi dopredu ! ale ty pojistovacky prasarny pres partners a fincentrum….fakt klobouk dolu pred tebou 🙂 mlzit a lhat…pomlouvat…..dyt ty moc dobre vis o co tady jde..a proc to delas 🙂

 44. E&S napsal:

  Přeci ti, kterým odvádí klienty tj. banky a pojišťovny. Nedivím se, jen to ukazuje Českou mentalitu místo toho, aby přišli s něčím novým, tak okopávají druhé. Vědí, že klienty obírají o peníze a když jim chce někdo sebrat lízátko, tak se bouří to je normální. Proto je slyšet mnoho lidového tvořitelství ale pravdu ať si najde klient sám, jestli je lepší se nechat obírat a živit nesmyslnou strukturu nebo mít své.

 45. zpokojeny klient napsal:

  Kamarát z EaS mi nabýdl príma zpoření do fondu, musel jsem sice zaplatit oplatek, to byl zice docela ranec, to jo, ale kdyš všecko pújde dobře, tak se my ten poplatek asi za 5 až 6 let vrátí a pak možná začnu vidělávat. Uš se nemůžu dočkat!

  • Eva napsal:

   :)))))))))))))

   • zpokojeny klient napsal:

    čemuse smňejež? kamož řýkal žeto lydi moc nechrápou aže sou nedůfěřivi ale jásem udělal dobže

    • Milan napsal:

     Přes Vaši zajímavou gramatiku, musím souhlasit. Lidé jsou dneska hodně nedůvěřivý a není divu 🙂 Člověk ohledně svých peněz musí být skeptický, aby o ně nepřišel. Ale na to že je lepší si zjistit všechny informace raději osobně než něco hanit, si každý musí přijít sám. Ps.: Štěstí a bohatství všem 🙂

 46. Pavla napsal:

  Tak to je drsné, ty komentáře od obchodníků ES jsou naivní a úplně ujeté. Pokaždé pišou něco jiného a totalní blbosti. Pořád nechápou, že když chci investovat, nepotřebuji žádnou předraženou MLM společnost.Sama investuji přímo přes obchodníka s cennými papíry a mám velmi nízké poplatky, o kterých si klienti ES mohou jenom zdát.Info mám přímo on-line a mohu chodit i na semináře určené pro investory. Portfolio mám sestavené podle mého investičního profilu za pomoci software, využívam 8 investičních kategorií. Jsem neustále kontaktovaná o finančním trhu, nechápu o čem je zde ta debata a vůbec se divím, že zde někdo obhajuje MLM.Tady se neprodávají parfémy nebo polštáře. ČNB by to měla zakázat, ale jak to má zakázat firmám, které nemají licenci, že? Nedávno mi nabízel frajer s Partners jejich sestavené porfolio s argumentem, že to setavovali ti nejlepší, pak jsem se o dva dny dozvěděla, že to sestavoval Kohout a ještě s někým. No prostě všichni vymytí.

  • Milan napsal:

   A můžu vědět jaké máte předpokládané výnosy?
   Snažím se si udělat přehled. Děkuji.

   • Juraj napsal:

    Předpoklad může být jakýkoliv, zaleží na typu investice i na investičním horizontu. Ale každý by se měl držet předpokladu, který je v určitých kategorií průměrný. Jestli má Pavla akcie, tak je předpoklad kolem 8 -10%. To, že někdo předpokládá více, je nadsazené. Dluhopisy jsou v průměru kolem 3-5%. Komodity někde kolem inflace. Bohužel někteří obchodníci se drží minulých výnosu a když má fond průměr 20%, předpokládají tento růst i do budoucna, ale to není zrovna vhodný předpoklad a každý by se měl držet základních předpokladů. Jestli někdo investuje do rozvojových zemí, tak se může dočkat vysoké výkonnosti, ale taky velkých propadů. Měl jsem i zkušenost kdy klient investoval na 8let a předpoklad obchodníka byl kolem 15%, to je na facku, tohle tvrdit je šílené. Raději budu předpokládat méně a když bude lepší výkonnost budu rád, než předpokládat maximum a být smutný v případě když bude nepříznivý vývoj investice. Investoři velmi často zapomínají na měnové riziko, dívají se na průměrné roční zhodnocení nad 15%, ale když se to přepočítá na CZK tak je investice podle typu měny a načasování investice například kolem 8 -10%, tím je klient klamaný. Potom různé kalkulátory ukazují nereálné částky. Jo, není všechno zlato, co se třpytí.

    • Milan napsal:

     Ano v tom máte pravdu a souhlasím s vámi. Ale jsou možnosti investic s předpoklady mnohem větších výnosů a tím i vyšších jistých. Pokud se například jedná o rozvojové země, kde se zřizuje například firma potřebná v tomto kraji, tak má předpoklad velkého růst a tím i zisků. Sice je to už o něco jiný level, ale zkušení investoři vyhledávají, takové pro jiné riskantí, ale pro zkušeného jisté výnosy. 20-25% musí jít ještě celkem lehce.

     • Juraj napsal:

      Jak říkáte, to už je o něčem jiném. V USA půjdou brzo akcie hodně dolů. Čína vyvolá další světovou krizi, nechtěl bych moc spekulovat nad tím kde mohu vydělat a kde ne. Dneska hodně investoru sází na Čínu a na Latinskou Ameriku, výnosy jsou pohádkové, ale nejisté. Proto obhajuji kvalitní rozložení. Investování do jedné investiční oblasti, přes jednu měnu a jen přes jeden fond je pro mě hodně velké riziko. Raději investici rozložím bezpečně i za cenu nižší výkonnosti 6-8%. Jinak Rusko má velmi výnosné fondy, pokud se nepletu jeden Ruský fond je nejvýkonnější na světě

   • Pavla napsal:

    Nemám jenom akcie, takže jenom kolem 6%. Ale chci obchodovat časem i na Forexu, tam je to o něčem jiném. To je, ale o něčem jiném.

  • vals napsal:

   http://www.fondsprofessionell.at
   tam najdete skutečné hodnoty fondů Franklin Templeton (přímé invastice)

 47. Jakub napsal:

  Plně souhlasím s wajanem, i já využívám služeb ES a jsem nadmíru spokojen. S takovým přístupem jsem se u poradců ještě nesetkal. Narozdíl od ostatních poradců, kteří mi volali 3x denně, jestli už jsem se rozhodl (samozřejmě jim jde o peníze), tak poradce ES mi dal čas, ať mu sám zavolám v případě nejasností kdykoliv budu chtít a až se rozhodnu, tak mu mám zavolat. Bohužel tady v komentářích na mě pan Juraj působí velice zaujatě, jako by byl sám poradce konkurenční společnosti. Pane Juraji, měl jste schůzku s poradcem ES? Klidně Vám dám kontakt na svého. Ale neházejte tady špínu na něco, o čem skoro nic nevíte. Nemůžete srovnávat Lombard kredit (od lichtnstejnske, nikoliv rakouske RB, jak uvádíte) s českými půjčkami. To jste mě pobavil.

  • Juraj napsal:

   Podívejte se, v ČR bylo spoustu firem, které neměly licenci a dnes už tu nejsou, nebo mají problémy. A byly to společnosti i Rakouské. Lombard, kredit si klidně sjednejte, ale varuji Vás, pořádně si přečtěte podmínky. Kdyby jste zde četl pozorně, tak by jste zjistil, že wajan je chronický lhář. Každý člověk se může splést, ale co tady ukazuje wajan je k smíchu. Lidé si prostě nedají říct a pořád věří zahraničním společnostem, potom když se něco stane tak se nemají na koho obrátit. Jinak služby, které mohu využívat, o nich si ES může nechat jenom zdát. Klidně zde napište kontakt, měl jsem už to štěstí a potkal jsem obchodníky z této společnosti a mají více vymyté hlavy než zprostředkovatele ze ZFP a to už je co říct. Kdyby jste poznal jiné společnosti a věděl o dalších možnostech, tak by jste mě pochopil. Nejsem zaujatý, ale neberu MLM společnosti, které jsou předražené a mají nekvalitní servis. Čas ukáže svoje…

   • Jakub napsal:

    Zajímalo by mě, pro kterou společnost vy to pracujete. Takhle zaujatého člověka jsem viděl jen z řad konkurence. A pokud nejste poradce, tak bych rád viděl jaké služby využíváte vy. Zahraniční fondy jsou daleko bezpečnější než ty české, ale o tom se s vámi dohadovat nebudu, protože pochybuji, že máte inženýra ekonomie jako já, a pochybuji, že vám říká něco pojem hyperinflace, pokud si to tedy nebudete teď googlit, abyste ze sebe opět udělal chytrého. Neříkám, že ES je bez chyby, ale na českém trhu, co se zhodnocení týče a co se poplatků týče, nemá obdoby.

    • chk napsal:

     tak nam, ty ekonomickej inzenyre, rekni, proc tu pises o hyperinflaci? a jeste jedna vec. tech jak rikas ceskych fondu moc ve skutecnosti neni. drtiva vetsina fondu jsou fondy zahranicnich spolecnosti jako jsou ING, BNP, Pioneer atd., ktere pripadne maji opravneni pro distribuci na uzemi CR. pripadne maji tzv. onshore fondy, ktere lze nakupovat primo v CZK mene. Ale stale to jsou fondy, ktere vedou tyto zahranicni spolecnosti. a tyto spolecnosti jsou na trhu desitky let.

    • Juraj napsal:

     A kdo tvrdí, že využívám jenom české fondy? Taky mám v portfoliu fond, který má průměrné roční zhodnocení nad 20% ročně, ale to není nic nového. Jsou fondy, které dosahují i nad 30% ale nemám je, protože nejsou zaregistrované v ČR, už chápete? Hyperinflaci zná snad každý, ale nechápu proč oni píšete. Máte pravdu, ES co se týče poplatku nemá obdoby, je totiž nejdražší. A zhodnocení má snad každý stejné pokud si sjedná stejné OPF. Pořad jste nepochopil o čem je investování. Pokud máte slabost pro vysoké zhodnocení, mohu Vám zde vypsat nejvýkonnější fondy na světě. To už je ovšem o něčem jiném.

    • Juraj napsal:

     jinak pracuji pro všechny, jenom ne pro drahé MLM.

  • Juraj napsal:

   O jakých poradcích to píšete? V životě jsem potkal jenom dva. Ale u Vás je poradce asi každý kdo tyto služby nabízí.

   • Jakub napsal:

    U mě je poradce člověk, který zastupuje nějakou společnost a nabízí její produkty. A pokud vám předloží i vizitku, tak to tam má, představte si, dokonce napsané. A pokud jste se setkal pouze se dvěma, tak tady radši opravdu nic nepište a nedělejte ze sebe hlupáka. Každému, kdo to čte, musí být jasné, že jste pouze konkurence ES a jeden z dalších ,,zlodějů“ na českém trhu.

    • Juraj napsal:

     Asi myslíte zprostředkovatele služeb, jste opravdu informačně omezený člověk. Neznáte ani základy. Jestli chcete mohu Vám zde definovat poradce a zprostředkovatele.
     Na vizitce mohu mít, prezident, ředitel, jednatel, hlavní manažer, poradce no prostě cokoliv. To ale nic nedokazuje.

     • napsal:

      přestaň blekotat a napiš pro kterou společnost pracuješ a jaké máš vstupní poplatky, předlož kalkulaci, mlžiči

 48. Juraj napsal:

  Pro wajan. Měl by jste si zjistit všechny důležité informace ohledně konkursní podstaty, protože strašíte lidi a nic o tom nevíte. Podílník fondu není součásti konkursní podstaty.

  Jinak posílám další info pro všechny čtenáře a doufám, že to pochopí i wajan.

  Komentář k informacím šířeným společností Ertrag & Sicherheit (ES)

  Vážení obchodní přátelé,
  v poslední době jsme se několikrát setkali s vašimi dotazy ohledně informací, které
  na svých jednáních a prezentacích šíří výše uvedená společnost. Vzhledem k tomu,
  že se jedná o informace lživé, které mohou nesmyslně mást vás nebo vaše klienty,
  rozhodli jsme se krátce jednotlivé body okomentovat.
  Vaše dotazy směřovaly k vysvětlení následujících bodů:

  Otázka 1: Společnost Conseq si údajně skrytě ponechává část výnosů klientů pro
  sebe. Pokud klient nakoupí stejný fond (a stejnou třídu fondu, tedy se stejným ISIN
  kódem) přes Conseq, dosáhne údajně nižšího zhodnocení, než kdyby tento fond
  nakoupil přímo u jednotlivých investičních společností (Parvest, Franklin Templeton
  apod.). Podle konkrétního případu, který nám několik z vás nezávisle na sobě
  uvádělo, je ES prezentováno, že údajně „fond dosáhne zhodnocení 12 %, zatímco
  Conseq připíše pouze 3%“.

  Odpověď: Něco takového samozřejmě není možné. Ceny fondů si klient může
  ověřit z mnoha různých zdrojů, k jednomu ISIN kódu najde k jednomu datu vždy jen
  jednu cenu. Může si tak ověřit, zda nakupoval a prodával za správné ceny. Rozdíl
  mezi cenou, za kterou nakoupil, a cenou, za kterou prodal, je jeho výnos, nikde není
  prostor pro žádné „krácení“. Klient je majitelem podílových listů a plně inkasuje
  veškeré výnosy či ztráty plynoucí z rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou, Conseq
  nerozhoduje o tom, jaké výnosy klientovi připíše.

  Otázka 2: Společnost Conseq si údajně účtuje dodatečné skryté poplatky nebo jsou
  pro ni uvnitř fondů účtovány dodatečné poplatky, čímž je klientovi ubírán výnos.

  Odpověď: Jak bylo vysvětleno výše, účtovat dodatečné poplatky uvnitř fondů pro
  konkrétního distributora není možné. Fond (resp. konkrétní třída) je jedním balíkem
  aktiv, která nelze dále členit a účtovat různé poplatky. Investiční společnost je
  příjemcem manažerského poplatku, o který se částečně dělí s distributory (tedy i se
  společností Conseq). Pro klienta je zcela irelevantní, přes kterého distributora fond
  nakoupil, fond má stále stejné vnitřní poplatky a stejnou výkonnost.
  Co se týče ostatních poplatků, ty se podle jednotlivých distributorů samozřejmě
  mohou lišit. Pro orientaci, při obstarání nákupu fondů účtuje Conseq pouze dva
  poplatky (zcela transparentní, uvedené v sazebníku smlouvy), a to:
  poštovné (15 Kč za výpis, 1x nebo vícekrát ročně podle množství a typu
  transakcí, např. u pravidelných investic 2x ročně)
  vstupní poplatek (a související poplatek do garančního fondu OCP).
  Neexistují žádné další poplatky např. za vedení účtu, cizoměnové operace apod.
  Při porovnání vstupních poplatků účtovaných při pravidelných investicích dojdeme ke
  zjištění, že tyto poplatky jsou při sjednání smlouvy přes ES výrazně vyšší.
  Jak všichni dobře víte, společnost Conseq účtuje při pravidelných investicích tzv. předplacený vstupní
  poplatek (ve výši cca 3-4,5% z plánované vložené částky), přičemž další vstupní poplatky potom již klient
  nehradí. Naopak u ES klient hradí (dle informací, které jsme získali od těch z vás, kteří byli přítomni
  schůzkám či prezentacím, neboť na internetových stránkách ES tyto informace nejsou dostupné) jak
  předplacený poplatek (poplatek za „poradenství“ či „sjednání smlouvy“ ve výši 14 násobku měsíční
  pravidelné investice, celkově omezená na 2100 EUR), tak také vstupní poplatek při každé jednotlivé
  měsíční pravidelné investici. Celková výše poplatků je tak mnohem vyšší při investici přes ES!

  Otázka 3: Pro klienta je údajně nevýhodné držet podílové listy přes společnost
  Conseq, lepší je mít účet přímo u administrátora jednotlivých fondů.

  Odpověď: Opak je pravdou. Výhodou konceptu fondové platformy je to, že klient
  může přes jednu rámcovou smlouvu, jedno číslo účtu atd. investovat do fondů mnoha
  různých investičních společností. Nemusí posílat peněžní prostředky na několik
  různých míst. Nemusí dostávat výpisy z několika různých účtů, může sledovat své
  portfolio na internetu přes jedno přihlášení. Při výběru nemusí podepisovat opět
  několik různých formulářů pro každou investiční společnost zvlášť atd.
  Z pohledu vlastnictví cenných papírů (podílových listů) není rozdíl, zda klient
  investuje přes Conseq nebo přímo k investiční společnosti. Conseq není majitelem
  podílových listů, i při využití fondové platformy Conseq je jejich majitelem vždy klient.
  To, že při nákupu fondu přes Conseq není klient zatížen žádným dodatečným
  poplatkem za správu účtu apod. (s výjimkou poštovného), jsme si vysvětlili výše.
  Také to, že na úrovni vstupních poplatků je naopak nabídka ES výrazně dražší, než
  při využití platformy Conseq (a také oproti obecnému standardu trhu).

  • wajan napsal:

   OK pokud to ma splecnost Conseq takhle tak supr i kdyz nevim co to je za spolecnost ale ja jsem s ES poradenstvim nadmiru spokojen.Pokud mate mezi sebou nejake boje tak to je spatne,nebyla by lepsi spoluprace??Opakuji ES nenabizi jen fondy,nabizi exklusivne moznosti investovani ktere jsou velice zajimave a treba jen takova informace ze fond Letin Amerika otvira eurovy fond a je moznost presvicovat z dolaru kdy hodnota bodu je podstatne nizsi taky neni spatna, informace a uzavrene 3 lete moznosti investic do rozvojovych zemi a garance zhodnoceni na 15% rocne a 100% za 3 roky to taky neni spatny a fondy stresni, PBN Paribas kdy investice hlida pocitacovy program a pracuje jako konzerva na uspory to taky neni spatna informace a dalsi informace pro mou rodinu a nerekl jsem ani setinu informaci ES.Sporim si ja,synove,manzelka a porad jen za 56 tisica navzdy.Nerikam ze spolecnosti u nas musi byt spatne ale po vsem za 20 let se da tezko verit.JUNG pracuje 40 let a to mi staci.

   • spořit nebo investovat? napsal:

    Prosím Vás, nepište pořád že spoříte. Vy investujete, to je přece diametrální rozdíl! Ale já vím, ti tzv. odborníci z ES také tyto termíny rádi zaměňují, mám s nimi už taky dost zkušeností, bohužel negativních.

    • wajan napsal:

     pokud mi ES umozni mesicni ukladani od 1300kc do fondu a ten mi vydelava % je mi jedno jak se tomu rika,ja si sporim a nemusim hned miliony a mladi muzou 1300 ctvrtletne.Prosim Vas nikdo si neinvestuje u ES tak jak muzete mit spatne zkusenosti??ES spolupracuje uzce s hypotecnim centrem Reifeisenky,ze by tam take byli hlupaci??:-)

     • bob napsal:

      Prosím Vás s Raifkou spolupracují asi tak jak tvrdí , že jsou za registrování u ČNB, jsou lae přes Jung. Investuji přes Atkantik a též do Par. ale za třetinový poplatek

   • Juraj napsal:

    Tak to má většina společností. Neznáte Conseq a co Atlantik? Nejznámější společnosti v ČR. Conseq by nikdy nespolupracoval s ES. Proč taky? O měnovém riziku by jste se měl taky více informovat. To, že se využívají software není nic nového a využívá to snad už každý správce. U nás taky celá rodina investuje, ale za 0 taky na vždy:-) Hezký den přeji.

    • wajan napsal:

     V pohode,preji Vam to,jak jsem rekl informace od ES a moznosti mi staci a vim bezpecne ze ani desetinu z toho nema Conseq a pravdou je ze do klasikych fondu muze opravdu investovat kazdy a zadarmo ale……koncim,nema to cenu,informace si kazdy musi sehnat sam,me jen vadi ze se tu spini neco co lidem pomaha.

    • vals napsal:

     Conseq za 0 !!!
     Fond:Franklin Templeton –TEMPLETON GROWTH(EUR) Conseq Classic Invest poplatek 97 925,52 Kč
     více na http://www.mefin.cz/pravidelne-investice-do-fondu-a-investicni-zivotni-pojisten

     • Juraj napsal:

      Atlantik, 0 vstupní poplatek, ale 0 vstupní poplatek jde sjednat i v conseq, jak by jste jinak vysvětlil, že servisní společnosti mají akce kdy máte 0 poplatek? jinak Váš odkaz nefunguje.

      • vals napsal:

       chcete říct že servisní společnosti dělají zadarmo?
       na těchto stránkách najdete poplatky http://www.mefin.cz

       • Juraj napsal:

        Nedělají, ale mohou dávat velké slevy a pokud mají klienta, který už investuje delší dobu a chce investovat více, mohou mu společnosti udělat další investici zdarma. navíc servisní společnosti mají část z poplatku za správu. Takže nejde jenom o vstupní poplatky…

  • wajan napsal:

   ES vyhledavaji lide co maji obrovske castky a tihle lide nejsou hlupaci tak proc tam chodi???Dokaze nejaka spolecnost pujcit na vlozene penize 50% za 1.77% z vykonu fondu a tuto pujcku si muzete bud vybrat a nebo investovat???Taky spatna informace ze???Jmenuje se to Lombard kredit a bankeri jednou mesicne priletaji uzvirat tyto Lombardy do CR.Spatna informace???:-)

   • Juraj napsal:

    Ovšem, pujčka je možná i u konkurence. ES to dělá myslím přes Rakouskou raiffeisen pokud se nepletu. Co jsou u Vás obrovské částky?

  • wajan napsal:

   Tohle taky umi Vas Conseq???BNP Paribas Aset Alokation??Trida rizika 2?To neni spatny ne??:-)Nemel by jste se upinat na informace z Cech a spolecnosti z cech.Nemaji ani zlomek moznosti oproti zapadu.:-)Zajimalo by mne kdyz je Consek tak dobra spolecnost na informace z ceho ziji??:-)

   • Juraj napsal:

    Templeton Global Total Return fond- Coneseq má samozřejmě taky, jen je dobré si uvědomit, že si výkonnost musíte přepočítat z USD na CZK. Takže výkonnost není až tak zajímavá, jak si někteří myslí. Do dluhopisu bych rozhodně investoval radši v CZK.

    Jen tak pro informaci, není v ČR jenom Conseq. Jinak v ČR je zaregistrováno asi kolem 1500 – 1600 fondů, možná i více, nabídka se rozšiřuje. Jestli mezi nimi není BNP Paribas Aset Alokation tak je to jenom proto, že nemá licenci v ČR. V Rakousku je zaregistrováno pokud se nepletu, kolem 8 000 fondů, nebo se to alespoň tvrdí. Tím chci říci, že můžete mít v ČR jakýkoliv fond, který má licenci( registraci ), pokud ji nemá a ES ji nabízí, je už jiná věc, pro mě ovšem nezajímavá.

   • Juraj napsal:

    Má snad část s poplateku za správu fondu. Ale tak to funguje všude. I Jung i ES mají určitý podíl s poplatku., to Vám neřekli? Dnes už i jako investiční zprostředkovatel může dostat část z poplatku za správu fondu, ale v ES asi ne, nebo se pletu?

    • wajan napsal:

     Pane Juraj ja uznavam ze Conseq muze byt dobrej a nespinim nic jen rikam ze informace od ES a nerekl jsem ani desetinu jsou dobre a vydelavaji mipekny penize a tesim se na duchod v 55ti letech a vubec mi nevadi tech 56tisic.Pracuji v Lisovne plastu,prace mame od rana do noci a nemam cas se starat jeste o informace ze sveta a tak vitam ze mam poradce z ES.Diky nemu jsem se treba podilel na vystavbe bytu v Cine a za 3 roky zhodnotil castku o 108% a jestli to umi i nekdo u nas nevim a proste ES zamnou prisel driv nez ostatni a jsem spokojenej tak nemam duvod menit a vadi mi ze misto aby si lidi poradili plivak spinu a pomluvy.Vytaci me kdyz cesi,chytraci jsou chytrjsi nez 30 let stara spolecnost z Rakouska a Nemecka.Pripada mi to jako blbost vim ze ES ma kazde 3 tydny seminare na hotelu a hotel uz nestaci kapacitne a nejzdi tam jen lidi co to chteji delatale lidi kteri se pripravuji na obrovske ulozky.Zma od sveho poradce pripad kdy si pan ulozil do rentfondu dluhopisoveho 70 milionu a z toho ma 8% rentu a 6% jeste hodnoti,vzal si 50% lombard a ten ulozil do uzavreneho fondu na stavbu yech bytu v Cine no a za 3 roku 108% a tak porad dokola.Ted se treba stavi klinika v Abu Dabi na srdce a cevy,stavi to nemci a je to fond na 4 roky s jistou renditou na smlouve 15% a predpokladana je 28 az 33 coz je take zajimava informace a obycejnej pracujici clovek nema cas na internetu nato narazit a kdyz tak by mu ty stranky vubec nic nerekli.Vlastne kdyz to shrnu,fondy to je jen zlomek co se da u ES.

     • wajan se zase zamotal do vlastních keců napsal:

      Wajane, Vy pracujete v lisovně plastů? Vždyť tady v jednom příspěvku píšete, že Vám investice díky radám ES vydělaly 24 milionů, a že máte z dluhopisových fondů takovou rentu, že už nikdy nemusíte pracovat!
      Já mít 24 mega, tak už mě v práci nikdo neuvidí;-)

      • Juraj napsal:

       Už jsem neměl potřebu mu to psát. každý zde si může přečíst komentáře a každému je jasné kdo zde lže. Milionář, který pracuje v lisovně od rána až do noci:-) Ale ES se vyplatí, protože je poplatek jenom 55 000,- 🙂 to je prostě zábavné.

      • Juraj napsal:

       Ale bojuje, to je hlavní:-)

  • carlos napsal:

   Pěkné tiskové prohlášení 🙂 Když diskuze tak s obou stran … Conseq i Jung DMS jsou konkurenty v oblasti investic do OPF…Oba mají jinou koncepci…Jsem na straně Jung a tak mám několik postřehů…

   1. Smlouva pouze s Conseq /nikoliv s daným fondem/
   2. Conseq základní jmění 20 mil CZK
   3. Jste majitelem podílů po právní stránce, pokud se ale něco s Conseqem stane jedině tato společnost Vám je musí poslat tj. jak to bude rychle?
   4. Portfolio je o dost uzší
   5. Náklady…Pokud Vám vůbec někdo z Conseq něco vypočítá. Tak zapomene např . na výhodnost kurzů v okamžiku investice a zpětného odkupu u Jung ČNB střed.

   Mohl bych pokračovat…Pro wajan…zkus svůj zápal věnovat více svému podnikání a nestrácej tu čas.

   Carlos

   • hehe napsal:

    Že by další borec z ES, pardon, Jung? Aha, a wajan nakonec přeci jen je taky z ES, i když se to neustále snaží popírat:-)

    • wajan napsal:

     Nejsem ale muj dlouholety pritel je a chodime na pivo a vim jak se ES dari a kolik lidi je vyhledava s jakejma castkama a ti nejsou hazarderi a hlupaci aby dali penize na neoverene misto.Jsou obrovske rozdily mezi jistotou investic pres ES a JUNG a pres nejako spolecnost v CR ale pokud mi uzavre nejaka spolecnost z CR valstni depo v Lichnstejnsku tak supr ale uz je pozde,ES prislo driv a jsem nadmiru spokojen.Jung pracuje 40 let a cech je snima hotovej za 10 minut,vzdyt to je smesny.Co bude az ceska spolecnost to zabali,jak pak dosahnete na podily a prodate si je???Priznavam muze tu byt par zastupcu od obou stran a kazdej si haji sve aby mel chleba ale cas ukaze.At uz Conseq a dasli delaji cokoli a treba to delaji dobre jistota zadna prataze ceske fondy uz tu pracovaly a jak to dopadlo ze a u investic se bavime o 10 a vice letech a ani jedna nase spolecnost nema ani sve trvani takove.Kdyz to nekdo dela dobre u nas,supr ale venku to delaji dyl a lip a jisteji.

     • hloupej čecháček napsal:

      Já s nima nejsem hotovej za 10 minut. Stálo mě to dost času a úsilí ověřit si všechny dostupné informace o této společnosti, a když si spojím všechno dohromady (a i v této diskuzi vše podstatné již zaznělo – poplatky, chybějící licence, atd.) tak bych jejich prostřednictvím neinvestoval ani omylem.

   • wajan napsal:

    Dekuju,uz jsem to taky pochopil.Je to srandovni zejo.Lidi vubec netusi co je nezavisla sprava majetku na vlastnim depu v Lichnstejnsku coz si myslim ze je nejdulezitejsi vec a an jedna splecnost to nema a presne jak jste napsal,kdyz se neco stane jako ze u nas se deje neco neocekavaneho porad,co pak bude s lidma???Nebyli uz nejake fondy v CR kde lidi zahuceli vsechno???

   • Juraj napsal:

    1)Smlouva pouze s Conseq? Ten zprostředkuje pokyny k nákupu. Už jsem to vysvětloval a je úplně jedno jestli jdete přes Conseq, nebo napřímo. Rozdíl je pouze v tom, že ten kdo jde přes Conseq má nižší vstupní poplatky. ES nedokázala vyjednat žádné slevy. Navíc si účtuje poplatky navíc což konkurence nedělá.

    2)Conseq má základní jmění 20 mil. A to je nějaký problém? Podílník fondu není součásti konkursní podstaty. Nechápu co jste tím chtěl naznačit.

    3)Pokud se dostane Conseq do finančních problému, tak si společnost z velké pravděpodobnosti odkoupí jiná společnost, podobně jako by to bylo přímo u fondu nebo v případě krachu depozitní banky.

    4)Portfolio je o dost užší? Jde vidět, že nechápete princip investování, protože by jste jinak nepsal takové hlouposti. Hlavní je nastavit podle profilu klienta odpovídající kategorie investic. Conseq má všechny kategorie. Na co Vám je 8000 fondů, když klientovi nedokážete sestavit ideální portfolio? Nejdůležitější je klientovi navolit správné kategorie investic. To ES rozhodně nedělá. Pokud budete tvrdit že ano, tak mi řekněte na základě čeho sestavuje kategorie investic.

    5)Náklady jsou průhledné a daleko nižší než přes ES. Co se týče kurzu, tak pokud vím, děláte lidem předražené investice, díváte se na ukazatele P/E a P/B? Pokud investuji pravidelně tak mi je jedno jestli je dnes investice drahá nebo levná, investuji dlouhodobě.

    Jinak co se týče servisu, od toho jsou další servisní společnosti, které využívají Conseq, Atlantik atd. Dokonce jsou schopni vyjednat ještě zajímavější slevy. Ale o tom jsem už psal.

  • Ryply napsal:

   1.ES a JUNG,obe spolecnosti jsou zeregistrovany v CNB a slozeno 7 milionu eur jako jistina.2.Smlouvy do jednotlivych investic obsahuji jak formulare fondu tak Jungu.3.Nidko se za nikoho neschovava,ve svete je bezna fuze dvou spolecnosti a JUNG nejsou amateri.3.Pokud nejaka spolecnost zprostredkuje nakup levneji to mozna ano ale jeji moznosti nejsou ani desetinove oproti ES a co uz vubec ne tak zadna spolecnost nema pro klienta vlastni depo s nazavislou oddelenou zpravou majetku a to kdyz budete vedet co to je a jak je to dulezite prestanete plivat spinu na ES.Ono je asi tezke zabranit odlivu penez do zahranici a tento boj uz saha i k pomluvam.Pracujte vsichni kvalitne a cas ukaze.:-)

  • Milan napsal:

   No ten Conseq asi žije z krásnych modrých očí. Takú spoločnosť som ešte nevidel, ktorá žije zo vzduchu. Povedzte mi prosím ako sa dá takto podnikať, lebo nápadov mám dosť, len kapitálové výdavky ma brzdia. A zdá sa, že Conseq na to prišiel, ako žiť zo vzduchu…. to chcem vedieť….

 49. Marie Boettingerova Klatovská napsal:

  Ertrag und Sicherheit musí vstoupit do nějaké spolehlivé profesní komory jako v Rakousku. Dopručuji USF wajane, za zanedbatelný příspěvek zajistí všechny rozpory s legislativou a ČNB.

  • wajan napsal:

   Pani Marie ale ja nemam jedinou korunu u ES a ani jdinou smlouvu ci nejakej papir,oni mi jen davaji informace a zbytek je name.Ano stalo me to 56 tisic ale mam poradce na dozivoti i me deti a dalsi.To je zlomek zisku.

   • Eva napsal:

    Hmmm, takže ES poskytuje finanční poradenství, aniž by na to měla živnost. Jenom jsem zvědavá, co bude, když jim to úřady zavřou, kdo bude Wajanovi poskytovat doživotně ty informace :))

    • wajan napsal:

     Boze,v Rakousku ES pracuje 25 let a vsechno je OK ael Cesi zase melou s pekuluji.Nezda se Vam jen trosicku divne ze by tady uzvirali lidem miliadove smlouvy a pritom nebylo neco v poradku??Asi vsichni zapominate ze v zahranici v obchode staci slovo a podani ruky coz v cesku znamena zacatek podvodu.Kdyz neso investovat do zahranici asi do roku 2006 tak si lidi jesdili uzavirat invstice do Rakouska a znam tkovou pani co uz investuje 15 let a ver te,je strasne nasrana na ES:-)

     • Eva napsal:

      Wajane, a Vám se nezdá divné, že když jsou tak bezva, že to nemají legislativně v pořádku? :)) A co se týká podání ruky v Rakousku a držení slova, na to mám svůj názor. Je možné, že jsem konkrétně v Rakousku měla na lidi smůlu, ale férového obchodníka jsem tam potkala tak jednoho z deseti.

      • Milan napsal:

       Mno nevím, jaký má většina lidí náhled na naši republiku, ale já se dost bojím, že mít něco u nás úředně potvrzené kde tečou miliony a víc: znamená, že z tohoto proudu teče potůček né-li pořádnej potok někam do tunelu.. A tím na mě dělá celkem dojem, pokud něco opravdu funguje desetiletí v zahraničí.
       Jsem ve fázi kdy se rozhoduju pro ES. Nenašel jsem podle mého nic výhodnějšího. Přes všechny poplatky a bůhví co, mě to příjde nejvýhodnější. Navíc dělají každejch 14 dní přednášky přímo pro veřejnost a umožní tak lajkům či začínajícím investorům aby sami věděli kam svoje peníze ukládají.(myslím že i zkušení se mají stále čemu učit, jak jde pokrok a sním pravidla kupředu)
       Co se servisu týče, ať je to u jekékoliv firmy. Stejně jde vždy, jaký na vás konkrétní dojem udělal člověk, zastupující tuto společnost.

       Rád bych kdyby sem někdo mohl dát nějaká čísla pro srovnání. Zatím znám osobně jen lidi co investovali do ES a vypadá to, že mají výnosy kolem 25% ročně. Vím že největší roli hraje vybraný fond, ale prostě podle veřejných zdrojů na internetu jsem nic takového nenašel.

       • jenik napsal:

        Četl jste tu diskuzi tady pořádně? Na několika místech se zde píše, že stejné fondy jako přes ES, respektive Jung, pořídíte jinde VÝRAZNĚ levněji… Ale jestli chcete, tak zaplaťte amatérovi z ES desetisíce za ten dobrej dojem.

        • kolemjdoucí napsal:

         Nechte ho Jeníku. Mluvil jsem tenhle týden s takovým Milanem po roce. Během roku – 18 měsíců mu třikrát otočili portfolio, vždy s plným poplatkem. Klient dokonce tvrdil, že jim k podobným veletočům nedal pokyny!! Jsem moc zvědavý, jak se s tímhle případem hoši od ES poperou …

         Za rok se k Vám Milan vrátí a bude zarmouceně přemýšlet o nějaké normální poradenské společnosti, hlavně nějaké, která se nechová jako sekta. Tedy pokud Milan existuje a není to jen chatový operátor Ertragu …

         Nějaký prapodivný čínský private equity projekt tu veřejně nabízí a propagují na internetovém fóru. Kde je ČNB? Tohle už přece dávno překročilo rámec neveřejné nabídky??????????

         Kolik klientů se ještě musí nachytat, aby se tím začala ČNB zabývat? Kde je unie aby na to poukázala?

         Pár tipů za mě:

         1) nekalosoutěžní jednání – pomlouvání konkurence – viz zde zveřejněný obranný dopis Consequ
         2) poplatková struktura v rozporu se statusem fondů minimálně FT
         3) veřejná nabídka netransparetního projektu pravděpodobně bez notifikace ČNB. Ví někdo na tomto fóru, kolik zůstává Jungovi ze nechtama za tuhle prasečinu? Ví to klient?
         4) Lombardský kredit, pro nás „nezasvěcené“ nákup investičního fondu (ale údajně i akcií) na páku v posilujícím CHF i u klientů v předdůchodovém věku; tedy u klientů, pro které je to naprosto nevhodná spekulace
         5) údajná absence pokynů (info od klienta)
         6) čeření účtů – to jest generování obchodů s cílem maximalizovat vybrané poplatky za obchod. To je praxe, za jakou „Capital Partners“ dostali flastr 20 mega a skončili.
         7) perlička na závěr – hoši z ČNB by si měli udělat mystery shopping a zajet si nechat vymýt hlavu do některého ze školících center E&S. Ten poplatek za školné se jim v následné pokutě vrátí 100x zpátky :)) Je jich tam dost, furt krouží po slušných firmách, tak vzhůru do Znojma a do Karlovic!!!!

         • jenik napsal:

          Když tady je to jak u blbejch, všechno už tu bylo vysvětleno zepředu i zezadu minimálně dvakrát, ale pořád se najdou jedinci, kteří se ptají furt dokola na to samý nebo dál šíří dávno vyvrácený bludy.
          Osobně je mi ES ukradená, ale nesnáším lidskou hloupost. Jestli tahle diskuze aspoň někomu otevře oči a pomůže ušetřit peníze za nesmyslný poplatky, tak to bude jen dobře.
          K ČNB by měl někdo podat oficiální stížnost, nejlépe ten, kdo se cítí poškozen nebo podveden, sami od sebe se tím asi zabývat nebudou.
          Paradoxní je, že ES tvrdí o konkurenci, že má spoustu skrytých poplatků atd., přitom ale sami tahají z lidí dosti vysokej poplatek, kterej se jinde neplatí vůbec;-)

       • jenik napsal:

        Jo a ještě něco, těma přednáškama pro veřejnost myslíte ty nalejvárny, na kterých vymývají mozky a snaží se zlákat další a další ovečky do svých řad? Taky jsem to absolvoval a nestačil jsem se divit.

       • Milan napsal:

        Pán Milan, wwwfondprofessionell.at tam máte všetky registrované fondy aj s výkonosťami aj s popkatkami a so všetkým, čo treba vedieť. Treba si kliknúť na záložku charts a tam to vidíte aké sú výnosy. To je nezávislá stránka.

    • tak tak napsal:

     I kdyby to úřady nezavřely, tak na doživotní poradenství bych moc nespoléhal… Dřív nebo později totiž dojdou hlupáci, kteří jsou ochotní vyhodit pře 50 tisíc oknem a po ES se slehne zem. A i kdyby šlo vše podle plánu ES, tak většina lidí bude mít už brzo zainvestováno, protože každý je přece něčí příbuzný a když se platí jen jeden poplatek v rodině, tak si ES sama zmenšuje skupinu možných platících klientů. Zajímavá obchodní strategie;-)

     • wajan napsal:

      ES pracuje v Rakousku 30 let.Nemyslim si ze to dela zle.ES zije z agia ktere je v kazdem fondu a managment se deli o tyto % s ES.Je uplne jedno jestli to tu zavrou,uz pred 20 ti lety si to jesdili lide uzavirat tajne do Rakouska.Jedna nejpodstatnejsi vec.Proc tu neni ani jeden klient ES co pise jak ho strasne okradli a podvedli hmm????:-)

      • nespokojený klient napsal:

       Já jsem málem byl klient ES. Kamarád mi nabízel investice přes ES, už jsem jim na to málem skočil, protože manipulovat s lidmi oni opravdu umí. Ale zjistil jsem si sám, že u jiných společností ušetřím dost podstatnou sumu peněz.
       Doporučení ES pro mě bylo následující: 2000Kč měsíčně do fondu FT Latin America, vstupní poplatek 5,25%, poplatek ES 28000Kč. Mám kontakty na několik jiných finančních poradců, u kterých za stejný fond zaplatím jen vstupní poplatek 3-4%, ani o halíř víc. Poplatek ES si nedokážu vysvětlit jinak, než že mě chtěli odrbat.

      • 30 let historie? napsal:

       Kdo Vám řekl, že ES existuje 30 let? Jejich poradce? Jaká je ověřitelnost této informace? Osobně bych tomu moc nevěřil, pročítal jsem si diskuze na rakouských webech a z toho co píše wajan bych měl dojem, že v Rakousku investují všichni přes ES a už nikdy nebudou muset pracovat, protože jim jejich poradci tak skvěle radí jak zhodnocovat majetek, ale omyl, chyba lávky, co jsem se dočetl, tak tam v těch diskuzích panuje k ES stejná nedůvěra jako na tomto fóru…

      • Eva napsal:

       Opět – chybička se vloudí. Wajane, tak jak je to. Tady píšete, že ES je v Rakousku 30 let. O pár příspěvků výš píšete 25 let. Že Vy jste nedával na tom školení pozor!?! :))

      • ještě k té historii napsal:

       Když jsem si tak prošel údaje a listiny v obchodním rejstříku, tak podle toho co se tam píše byla společnost ES založena na přelomu roku 1998 a 1999. Ať počítám jak počítám, 30 let to ještě není:-). Zajímavé je, že zástupce ES, se kterým jsem se setkal mi tvrdil, že společnost byla založena roku 1985, to už se trochu blíží těm 30 letům podle wajana;-)
       To, že tato společnost klientům lže o své historii ve mě nebudí důvěru.

     • Eva napsal:

      Tak, tak :))))

 50. válím se smíchy napsal:

  Znáte někdo toho wajana? Česky neumí, mele bláboly, tvrdí že není z ES, lže atd. Co to je, pro boha, za exota?

  • wajan napsal:

   Neurazim a nepouzivam hruba slova,to se mezi slusnyma lidma nedela.Ano mozna pisu spatne cesky ale zato v cizi zemi se vyznam a verim ze 80 let zkusenosti o necem svedci a s ES nemam nic spolecneho jen vim ze to delaji dobre a tisice lidi jsou spokojeni.Dokonce ani klienti s ES nemaji jedinej papir ci jedinou korunu u nich,maji jen informace a moznosti a o moznosti vlastniho depa u banky v Lichnstejnsku od nejake jine spolecnosti jsem neslysel a jestli vite co to je tak take vite jak je to pri investovani do majetku dulezite.Nejsem veritel ale majitel a to mi staci.

 51. Juraj napsal:

  Mám v portfoliu Franklina Templetona, který se tak prosazuje za následující poplatky.

  Vstupní poplatek 3%
  Manažerský poplatek 1%
  Žádné jiné poplatky
  Mám maximální servisní poradenskou podporu včetně internetových aplikaci s všemožnými možnostmi a funkcemi s investicí spojené. Pokud nastane problém, vše vyřeším v ČR. Jinak mám otevřený podílový fond, který má průměrné roční zhodnocení 22%. Tak proč se někteří prodejci ES chlubí? Takových fondů je více a není to žádná novinka. Ovšem strkat do takového fondu 100% svých volných finančních prostředku, je sebevražda, bohužel i to jsem viděl.

  Přes ES

  Vstupní poplatek 5.25%
  Manažerský poplatek v průměru 1,6%
  MLM poplatek až 55 000 Kč.
  Nemají žádný investiční software. ES je MLM. ES Nemá licenci a musejí spolupracovat Jung, která sídlí ve Vídni. To znamená, že když bude vážný problém, musíte se obrátit na toho, kdo má licenci a ten někdo je ve Vídni, přejí příjemnou cestu.

  Dámy a pánové, jestli někdo napíše, že je ES nejlepší společnost, tak už nevím co Vám udělali s mozkem. Omlouvám se, ale takové argumenty, které tady čtu jsou totálně vymyté. Někteří jsou horší než lidé ze ZFP, která je odborník na vymývání mozku.

  • wajan napsal:

   A zase lhani a hloupe.3% jsou u dluhopisovych fondu 5 je u akciovych.ES nema opravdu zadny softver a nac taky.ES neinvestuje to si delate sam po prime smlouve s fondem od toho je to taky cista prima investice a nejpodstatnejsi vec kterou uz jsem tady mnohokrat psal,poplatek neni jen za investice do fondu otevrenych a uzavrenych,je to o dozivotnim majetkovem poradci.Pripoustim ze v nich muze byt rozdil ale muj je profik a z dedictvi mi udelal za 3 roky 100% a z dluhopisoveho fondu mam nastavenou rentu ktera mi umaznila uz nikdy nepracovat a dalsi spickove informace a ted budu konkretni.Z dedictvi domku po rodicich v hodnote 3 milionu mi udelal za 9 let 24 milionu,pokud to nekdo umi v CR tak supr ale ja si to koupil za 56 tisic a vubec ale vubec mi to nevadi.Pokud nekdo chce shazovat nejake informace muze ale napred by mel mit shromazdene vsechny.Jo a nejsem si vedom ze bych musel shanet dalsi lidi tak ze jestli maji vnitrne MLM tak mi je to jedno a aspon budou dobre informace rychleji mezi lidma.Ptal jsem se sveho majetkoveho poradce kolik lidi uz spori prez ES z Ceska?Je to 12 tisic lidi co spori a asi 2000 lidi s obrovskyma ulozkama i nekolik milionu a vsichni jsou strasne nasrani:-)A jak pisete strkat do takoveho fondu 100% prostredku kdyz pracuje treba 60 let prumerem 14 % to je fajn sebevrazda a co treba investice uzavrene do rozvojovych zemi???Uzavru si to u cecha nebo u nemce???Vazeny pane ve state kde padaji spolecnosti jako je Sazka a vlada pomalu odkryva sve taktiky nenecham ani korunu a klidne zato 56 tisic zaplatim a u tech vstupnich poplatku do fondu ty jsou jasne a u kazdeho fondu dane jen vy porovnavate hrusky s jablkama.dam Vam jednu zajimavou informaci a treba Vas navnadi pro jednani s ES.www.shedlin.de.Uzasnej uzavrenej fond a diky ES o nem vim,diky nim uz nemaji ani me deti nouzi.Hodne stetsi.

   • ach jo napsal:

    Proč sem taháš sazku, co ta s tím má společnýho???

    Celej vtip je v tom, že do stejných fondů jaký mi poradí „expert“ z ES můžu investovat za podsatně nižší poplatky. Můžu investovat taky do spousty dalších srovnatelných i lepších produktů, které ES vůbec nenabízí, a zase za méně peněz. Už to chápete???

    • wajan napsal:

     To je supr a nerikam nic pokud to mas na primo a mas vlastni depo v bance usetril jsi.Ja jen rikam ze jsem s ES spokojeny a klidny a 56tisic mi vubec nevadi a semnou spoustu cechum,rakusakum a nemcum.

   • Eva napsal:

    :))))) Wajane, prosím Tě, alespoň se snaž zapamatovat si, co tady nalžeš. Na jedné straně píšeš, že Ti vydělal ES miliony za 6 let, v druhém příspěvku, že za 9 let. V jednom píšeš, že Ti vydělal 24 milionů, ve druhém, že 12 a dalším 12 máš na cestě. Píšeš bludy o licencích, píšeš bludy o fúzování. Rozumím tomu, že se pokoušíš jako zástupce ES nahnat další ovečky, ale zkus u toho alespoň trochu přemýšlet :))

    • wajan opět pobavil napsal:

     ES působí v Česku od roku 2007, takže o 6 nebo 9 letech nemůže být řeč:-))). Ale vsadím se, že wajan teď napíše, že si to byl zařídit v Rakousku ještě než ES přišlo do ČR;-)

     • Eva napsal:

      :))) Wajan je tvor vynalézavý :)) Už se těším na další příspěvky. Tipla bych ho na vysokoškoláka, věk cca 21-22 let. Vydělal u ES prvních 20.000,- Kč ve svém životě a je přesvědčený o tom, že je to ten nejlepší job na světe :)))

  • wajan napsal:

   Jedno voditko.Pokud vite co je to nezavisla sprava majetku na vlastnim depouctu v Lichnstejnsku tak budete vedet co je bezpecnejsi,jestli Vase portfolio nebo rada ES.Pkud mate investice u nejake ceske spolecnosti vase investice spadaji do spravy konkurzni podstaty a to je nejdulezitejsi informace od ES a moznost mit takove depo co vlastnite jen vy.Ani krach samotneho fondu nema na nic vliv.V depu je majetek.Tohle je podstatou poradenstvi ES,Nezavisla sprava majetku je nejbespecnejsi misto ze sve podstaty na penize lidi.V roce 2008 krachlo v USA 195 bank a ani jeden fond,zvlastni ne?ES nema z penez ktere si lidi stradaji ani korunu,ani k nim nejdou,jdou primo od depa a do fondu no a renta z jiz nasporenych a zhodnocenych penez ve fondu to taky neni spatna moznost a tyhle penize mit zakonzervovane ve stresnim dluhopisovem fondu to taky neni spatny tak at je dal ES takovej podvodnik:-)

 52. wajan napsal:

  ES–nema v CR konkurenci a i v zpadnim svete je velice uznavana jen cesi jsou zase chytri.Zadna banka ani duchodovy fond Vam nedava moznost prime smlouvy s fondem,vzdycky tato instituce je prostrednikem,v ES neinvestujete,ES Vam da jen informace o moznostech investic a doda Vam smlouvy do techto spolecnosti a otevre Vam vlastni depo ucet v Lichnstejnskukde je oddelena sprava majetku a ti vzdelanejsi uz si domysli jak obrovska je to jistota.V tomto depu nemate penize ale majetek,cele dejinu penize padaji ale majetek stoupa,jste majitel ale u bank a fondu v CR jste veritel a to je podstatny a hlavni rozdil.Zadny krach ani valka Vam nemuze poskodit majetek v depu ba naopak pokud budete setrit dal i v krizich.Zadna spolecnost ani banka nema moznost investice do stresnich fondu a do uzavrenych projektu v rozvojovych zemich.Zadna spolecnost vam neumazni zhodnoceni 15-22% p.a. rocne urok na urok,v techto spolecnostech je urok rocni.Vynos z uroku na uctech podleha 15% dani.Investice nepodleha dani.Pokud jeden v rodine zaplati celej maximalni poplatek 56tisic ma cela rodina na vzdy poradce zdarma a za techto 56000 vydelaji tyto generace stovky milionu a to jsem jeste pri zemi.Ani v Rakousku ani v nemcku nenajdete jediny problem jen cesi ho zase hledaji,strasny.Ti kteri tu pisi slova jako ze investice do ES bud zamerne lzou a nebo jsou uplne mimo.ES nespravuje zadne penize jen Vam prinese na vyplneni smlouvy s top fondy tohoto sveta ktere pracuji uz 60-80 roku a zadna svetova krize je neposkodila.Fondy jako Franklin Templeton ma mezinarodni riting AAA ****.Pro sravnani CR ma B-.Komu teda verit??Jediny zadrhel je ale jak se divam poplatek ale pece nechcete informace za desitky milionu zdarma???Licence v CNB je jistena obrovskou kauci,komu by stal jediny podvedeny klient za stratu teto kauce??Pkud stavajici a nove vznikajici fondy v CR a lide v nich budou chtiti Jist pit,bydlet a jezdit a platit plalce a limuziny nemuzou nikdy dat lidem cele zhodnoceni ve top fondech a ani tak mlade a uplne nove spolecnosti nemaji pristup ke vsemu,ke vsem moznastem investic.Voren Buffet se nebude vubec bavit ale ES mu prinasi spoustu klientu uz radu let.Jednoduse,hystorie a zkusenosti jsou ve svete,u nas ne,u nas je jen lzi,podvod a zavist.

  • chk napsal:

   sice to vubec nema cenu, protoze ty jsi uplne vymastenej, ale aspon si zjisti rating CR. a pak sem napis podle jaky agentury ze to ma CR rating B-? lzes, lidi jako ty by meli mit soudem stanovenej zakaz zabyvat se jakoukoliv cinnosti s investicemi…

   • ertragjugend napsal:

    wajan je normální vymytý mozeček, nechte jej spát – argumentace ratingem je už pár let pasé, od doby, kdy padli Lehman Bros a skoro AIG (oba AAA+)

    Wajane, najdi si to na google, je to zajímavé čtení. A zůstaň prosím u prodeje stavebka a KŽP, nic s investicemi, prosíííííííííííím

    • George napsal:

     Wajan co je to tady za klauni? Co se s nima bavíš? Frenklin nemá tří, ale pět A-ček, možná deset!! A ještě jim ratingovky platí, aby jim ten rejtink vůbec mohli dát! Rejtigovkám totiž platí ti, co si potřebují půjčit, ale rejtingovky samy platí těm kteří si nikdy na nic půjčit nepotřebovaly. Aby je vůbec mohly oznámkovat!! Tak to funguje!!! Nejlepčí biznis pro Franklina!!

     A čechy? ty nemaj B-, to by bylo jako 1- minus ve škole… ty maji S mínus!! Maximálně R …

     Tuhle to řikali v Karlovicách, mam to zapsaný. Nebav se s nima, s křupkama!!!

     • wajan napsal:

      To je narez co,jak je narod hloupouckej a poslusnej??Muj kamarad je spikcovej poradce ES a chodi k nemu lidi i s milionama a i s miliardama.Ze by dali takove penize spolecnosti ktera nema licenci a podnika ilegalne?To je fakt narez tady ty cesky postavicky od spolecnosti v tehle republice.Vsadil bych se ze ani jeden nevi co to je nezavisla zprava majetku na vlastnim depo uctu a to kdyby vedeli uz nic nebudou rikat protoze to nema nikdo,ani jedna banka,ani jedna pojistovna a ani ceske fondy to mit nebudou.

      • George napsal:

       Ježišmarjá, co je to za mantru ta nezávislá SSSSSpráva aktiv? (prosím, wajan, nepiš nám tady slovensky). V čem je nezávislá správa v Consequ, IKS nebo třeba v Atlantiku?

       Pokud si koupím jejich fond, věžřím, že ho spravují nezávisle. Pokud od nich koupím fond FT, je to můj fond a ne jejich. Je tohle nezávislá správa? Nic za to nikde neplatím. Jen tomu neříkám depo účet.

       Depozitní účet je v Čechách termínový vklad. Proto se tady ty Maďare s nikým nedomluvíš, jen omíláš svoje sektářské mantry.

   • wajan napsal:

    Zavrit zaco??Ja nerikam ze jsem poradce,ja rikam ze jsem diky ES vydelal za 6 let 12 milionu a na ceste mam dalsich 12 a vim ze me nezavrou ,jedine ze by se zase zaviralo za pravdu.Jsem rad takhle vymastenej:-)TY a Tobe podobni,jste proti sobe,uz by jste mohli vydelavat na ulozkach do fondu at uz otevrenych nebo uzavrenych.Priznavam,nejsem zadnej poradce ale klidne Ti na nejlepsiho dam kontakt a asi nebudes stacit dychat co je ve svete mozny.No a ten reiting jsem zapomel,nektere fondy FT maji i 5 A a kolik jich ma zem kde spolecnost jako je Sazka nema na vyplaty???A kde je jistota ze na vyplaty bude mit nejaka banka ci fond ci pojistovna???

  • Eva napsal:

   Wajane,

   já Ti nechci kazit náladu, ale nemám informace o tom, že ES má licenci od ČNB. Pokud vím, tak žádnou licenci nemá. A možná v tom je ten problém.
   Dokonce už v nemá podle obchodního rejstříku ani živnost na finanční poradenství. Ta byla zrušena minulý rok. A mínusové vlastní jmění. Nevím, jak Tobě, ale mně ani jedna z těchto informací nepřipadá zrovna pozitivní. A závěrem – historie se nepíše s ypsilonem. Mrkni se do pravidel. Warren Buffet by se taky v Tvém příspěvku zrovna nepoznal. A závěrem pouze jedna poznámka – výše úroků (míra zhodnocení) je vždy úměrná výši riziku. Je na každém z nás, aby si tento základní fakt uvědomil a řídil se ním.

   • kuba napsal:

    Přesně tak, že ES nemá licenci si může každý ověřit na stránkách ČNB, záznam v obchodním rejstříku je také velmi zajímavý, zvláště jak se v minulosti měnila živnostenská oprávnění této společnosti:-)

 53. qwe napsal:

  E&S nemá licenci ČNB nabízet a zprostředkovávat investice, schovává se za Jung, nenabízí nic co bych nesehnal jinde a ještě za to chtějí nehorázný poplatky… PROČ bych měl u nich investovat???

  • bet and win (Rakousko) napsal:

   sazka: za jak dlouho e&s zkrachuje? (pocita se i konec aktivit na slovensku nebo v cechach)

   • qwe napsal:

    neodvažuju se tipovat, lidí co se nechají napálit je pořád ještě dost…

   • wajan napsal:

    ES sprvuje majetek jiz 30 let rakouskym obcanum a klidne muze skrachovat.Pokud pochopite co je to depazitni ucet v lichnstejneske bance a nezavisla sprava majetku pak se nebudete bat krachu.Podilove fondy se svoji obrovskou diverzifikaci muzou skrachovat jen pokud zkonci tato planeta.V roce 2008 zkrachovalo v USA 195 bank a ani jeden fond a proc?Penize se meni na mejtek a neustale kazdy mesic s vkladem se rozmelnuji do svetadilu a obrovskeho poctu odvetvi presne podle zakonu investovani.Ptam se obracene,jaka je jistat v bankach a pojistovnach v zemi kde ma problemy i obrovka spolcnost jako je Sazka?Kde budou hodnotit ruzne duchodove fondy v CR penize?Budou je tisknout ve sklepe?Ne budou je posilat na vlastni depo ucet a investovat do fondu,vydelavat i 22%p.a. a lidem daji 5-8 a budou rikat jak jsou dobri.Liz podvod manipulace s lidma v nevzdelanem narodu

  • martas napsal:

   Vidim že tady většina lidi placa totalně pate přes devate.Vubec netuši že poplatek který se si ES učtuje neni jak si všichni mysli pouze za otevření depozita u dane fondove společnosti,ale take a hlavně poplatek za službu a starostlivost o klientaa aktivni zpravu portfolia.určitě lze koupit podilove fondy i u jinych společnosti-to je klient zajima,ale to je tak všecko.Nezlobte se na mně ale mam 15let zkušenosti s investovanim a NIKDO se nezaměřuje na servis jen na nove smlouvy.A to je ten rozdil chytrolinci!!!ne jen něco umět a moct prodat ale taky mit informace a umět se mezi fondama pohybovat.proto je velice kratkozrake řešit poplatek!!!pokud mi přinese v dlouhodobosti investice daleko vyšši ziskovost svého portfolia.Přece investuješ proto abys za jistou dobu měl co nejvyšši zisk a ne řešit v porovnaní s tím zanedbatelny poplatek.AJI DOBRY PRAVNIK STOJI VIC – ALE UŠETŘI VAM DALEKO VIC PENEZ.TAK JE POTREBA OTEVRIT OCI,a srovnavat všechny faktory…..

   Co se tyče licence každý poradce ES je zaroven vazanym OP pro JUNG DMS a je zapsan u CNB /tutiš muže jako partner JUNG nabizet OPF…Nejdřiv si něco zjisti a pak piš!!!…

   • martas napsal:

    mimo jine poplatek si učtuje a plati se na konto JUNG DMS…tak nevim proč tady pořad něco hledaš že ES??? ::):)..no nic vždyd mluvim je to vše o informacich a jestli je mate takove i v investicich jake o fungovani ES potažmo JUNG DMS tak přeji Vám investorům HOOODNE STESTI!!!:)

   • Juraj napsal:

    Vy a 15let? To určitě ne, to by jste určitě neinvestoval přes MLM, který má vysoký poplatky a poplatky navíc. Opravdu některé příspěvky jsou zábavné…

   • qwe napsal:

    Tak tohle je už vážně moc, jak se tady snaží zástupci EaS argumentovat za svoji společnost:-))) Samozřejmě, že vím že zprostředkování investice jde papírově přes Jung, ale ptám se proč? Proč EaS, když je to tak skvělá společnost, největší a nejlepší v celém Rakousku;-), nemá licenci? A proč teda pořád jejich zástupci vystupují pod značkou EaS?
    A o jakém „servisu“ za 50 tis. Kč, resp. 14ti násobek měsíčního vkladu mluvíte? Kamarád přes tyto příživníky investuje 2000Kč měsíčně, tzn. za 28tis. Kč dostal radu, aby investoval do FT BRIC. A další servis – jakej? Že mu jednou za rok zavolá „odborník“ z EaS a sdělí mu, že za rok vydělal nebo prodělal tolik a tolik peněz? To vidí každej na výpisech… Za tyhle prachy opravdu odpovídající služby:-D
    A netvrďte tady lidem, že není třeba řešit zanedbatelné poplatky. To je nehorázná lež! Pozor, žádný poplatek není zanedbatelný, každý poplatek navíc oddaluje návratnost investice. Argumentovat imaginárními a hypotetickými zisky někde v daleké budoucnosti je zcestné…
    Tahle diskuze mě už fakt začíná unavovat. Jak říkal Einstein, vesmír a lidská hloupost jsou nekonečné, i když v případě Vesmíru si nejsem zcela jist.

    • daňový poplatník napsal:

     já se ptám – co dělá ČNB?

     • Juraj napsal:

      ČNB nebude dělat nic, pokud si to lidé nechají pro sebe a nezačnou něco dělat. ZFP tady dělá podvody a ČNB nedělá nic, IFP dělá podvody a ČNB opět nic. Těch společností je řada a nic se neřeší, bohužel.

      • Eva napsal:

       No to ale fakt nemá smysl řešit. Pokud je někdo natolik bohatý a hloupý, aby s nimi spolupracoval, tak je to opravdu jeho problém. Každý z nás je dospelý, svojprávny a má možnost ověřit si s kým má tu čest. Přeji pánům z Ertragu hodně štěstí, snad se jim povede vydělat alespoň tolik, aby si dali svoje finance do pořádku. Nevím, zda znají zákony. Ale práve díky svému zápornému majetku firmy mají povinnost na sebe vyhlásit konkurz. Ale pochybuji, že to udělají :))

  • wajan napsal:

   To je hloupa rec a lzi.Tak za 1-Nikdo neinvestuje do ES,tato spolecnost je jen poradenska a doda vam informace a moznost investic na primo bez jakehokoli prostrednika.Za 2-ES a JUNG sfuzovala ale obe tyto spolecnosti maji licenci u CNB,uz z podstaty,spolecnost ktera 30 – 40 roku sprostredkovava investice a sporani nebude delat nic nezakoneho,to nejsou cesi.Za 3-kdyby jste se informoval blize a nechal si vylozit moznosti a informace u ES nikdy by jste nenapsal ze si to muzete sehnat jinde.Ano je tam poplatek 56000 ale to je maximum a pro celou rodinu a dasli generace,uz nikdo nezaplati ani za 100 roku pravnoucata a za ttento obnos nemate moznost investice ale kompletni informace o aktualni moznosti investic a pristup k stresnim fondum a uzavrenym fondum jako treba 100% zhodnoceni vkladu do vystavby srdecni kliniky v Abu Dabi ale melete porad dokola lzi 13000 lidi je v CR spokojeno a spori si do fondu jako je Jizni Afrika za rok 2010 zhodnoceni 22%.Porad si myslite ze tyhle informace sezenete jinde?Ano uznavam asi je rozdil v poradcich ale je treba si najit ty nejlepsi kteri tim ziji a lidem pomahaji a shazovat je lzi a nepravdou je prinejmensim sproste a politovani hodne.Pokud jste od konkurence tak Vam reknu jen jedno,pravda si cesticku najde treba u piva v hospode a nemusi k tomu byt palace a Mercedesy a kravataci.Vsem co tohle budou cist a oslovi je to—ptejte se,zjistujte si informace a nedej te na pismenka na nejakych strankach.Stresni fondy BNP Paribas,Frenklin Templeton,Fideliti Investnment jsou pilire ekonomiky a neexistuje zadna jina prima cesta nez ES.Moznosti pak jiz z nasporenych a zhodnocenych prostredku jsou obrovske jako treba renta pod dlouhodobej vykon fondu Vam zajisti kralovskej duchod a nejake nase duchodove fondy to je jen lzi a podvod jak udrzet penize ve state.To je cele proc Tu konkurence lze–zabranit odlivu penez z republiky ale to je hloupe a kratkozrake.

   • qwe napsal:

    ES a JUNG jsou dva samostatné subjekty, ES nemá licenci ČNB.
    Poplatek se nevztahuje na celou rodinu a už vůbec ne na další generace, ale pouze na rodinné příslušníky, kteří žijí na stejné trvalé adrese, ale to Vám asi na semináři neřekli. Dál to nebudu komentovat, na to už vážně nemám sílu.

    • wajan napsal:

     A proc jsem tedy zaplatil jen ja a moji synove maji stejneho poradce a neplatili ani korunu??ES a JUNG v roce 2010 sfuzovaly.

   • Eva napsal:

    Wajane, opět musím napsat pouze fakta. ES není poradenská firma, již na tuto činnost nemá živnost. V případě, že pořád poskytuje finanční poradenství, tak podniká v tomto oboru ilegálně. Na Tvém místě bych si položila otázku, proč tomu tak je. A za druhé, žádná fúze ES a JUNG v Čechách neproběhla. Ertrag funguje na území ČR jako samostatný subjekt, která NEMÁ licenci ČNB. A závěrem opět podotknu, že pokud mi chce někdo radit ve finanční oblasti, opravdu je zarážející, že on sám žádný majetek nemá (tudíž asi neuměl ten svůj majetek řádně zhodnotit, že jo).

    • Manuel Noriegs napsal:

     Pan Tuma se v TOP09 projevil jako naprosty zoufalec bez nazoru bez pevneho postoje, proste slouha Mirka Kalouska.

     Pane Singre, Vy si take nechate na trhu roky behat ilegalni zprostredkovatele? Asi ano, hlavme kdyz to nebude moc prace, penize stejne a stary na Hrade Vas pochvali za nizkou inflaci.

     Hm. CNB se prezila.

    • wajan napsal:

     Za 1 investovani do fondu a informace o moznostech investovani neni financni poradenstvi a za 2 Ilegalni investice do top fondu tohoto sveta,prevadeni mesicne milionu a miliard do fondu tomu snad nemuzete verit ze by to tak mohlo byt.Nevim jake jsou vstahy v JUNG a ES ale vse kontroluje nezavislej auditor C.Sporitelna a ze by jim neco uteklo???Diky ES mam za 9 let z maleho deictvi po rodicich postarano o sebe a deti na veky a tak vic takovych ilegalnich radcu.:-)

     • bla bla bla napsal:

      wajane, prestan blabolit o dedictvi, makas pro ES a tak musis psat lzi v jejich prospech; to ti nemame za zle, hlavne uz nic nepis o investovani, nerozumis mu, ani vecne ani legislativne

 54. Juraj napsal:

  Potkal jsem obchodníka s E&S, nabízel mi fondy od Templetona za nějakých 5% vstupního poplatku a nějakých dalších 50 000,- u pravidelné investice. Bože lidi, u konkurence to máte za 3% vstupního poplatku a nemusíte platit žádných 50 000 Kč. nemají nic lepšího, jde o fondy, které si můžete sjednat kdekoliv. Mají i fondy, které nemají licenci v ČR, ale ty mě opravdu nezajímají a navíc nebudu využívat služby MLM firmy, která nemá licenci a musí využívat zahraniční společnost. Lidé si prostě nedají říct. Kontrolovat si investici můžete přes jakéhokoliv obchodníka, to není nic zvláštního. Každý větší obchodník má internetovou aplikaci, např. Atlantik.

  • Petr napsal:

   Zdravím Vás a chtěl bych se zeptat na jednu věc. Ověřil jsem si spoustu informací, co se tu píše a udělal si svůj názor, protože žiji v Německu a nechce se mi věřit, že by to tak mohlo být, jak se tu píše. Jedna věc mi však zcela uniká. Nechápu, jak může tu někdo psát s datumem z března 2011, že mu obchodník ES „nabízí“ v ČR prodej fondů společnosti Templeton, když od dubna 2010 na to v ČR nemá licenci a když jsem podal dotaz na organizační složku, tak mi tuto skutečnost potvrdili. Nechápu, kde jste vzal, že Vám někdo od ES nabídnul Templetona. Buď si z Vás dělal legraci nebo takovou firmu v podílových fondech nezastupuje. I v Rakousku mi potvrdili, že podílové fondy již těměř rok nanabízí. Připadá mi to tu jak diskuse domluvených lidí, kteří jsou úplně mimo reálné uvažování, kteří si neumí nic ověřit nebo nechtějí nic ověřit a plácají tu takové nesmysly, že člověk co se zajímá o realitu zírá nad ubohostí této diskuse. Jestli toto je úroveň finančně vzdělaných lidí v ČR, tak mohu jen děkovat, že jsem z této ubohosti včas odešel. Hodně zdaru přeji „českým finančním inteligentům z této diskuse“.
   Asi správně předpokládám, že hned nějaký inteligent namítne, že se někoho zastávám nebo že jsem někdo skrytý a podporující ES, ale bohužel takto uvažující český člověče, jen jsem si dal tu práci na rozdíl od Vás a něco si obtelefonoval a pro jistotu ověřil, než nějakou tu ryzí českou ubohou pitomost vypustím do světa jako moudrost.

   • Juraj napsal:

    Milý pane, viděl jsem od ES smlouvy od Templetona, nebo byly alespoň tak pojmenované.To, že nemají licenci je známe. Proto využívají společnost Jung DMS & Cie. Gmb, která sídlí ve Vídni. Tvrdíte, že nesjednávají otevřené podílové fondy? Tak to je potom hodně divné. Co potom tedy nabízejí? Kamarád byl na nějaké jejich prezentaci a slyšel a viděl, to co já. Na internetu píší údajní jejich klienti, kteří tvrdí, že nabízejí Templetona. Tak já nevím, že by si všichni dělali stejnou legraci? Dokonce se ke mně dostala zajímavá informace o tom, že ES půjčuje peníze, za nízký úrok. To mi je opravdu podivné. Bylo už více firem, které půjčovaly, dnes už firmy nepodnikají. Možná by to byl dobrý případ pro ČNB. Opravdu mi to všechno přijde divné.

  • Eva napsal:

   Docela jsem se na této diskuzi pobavila. A napadlo mě jako ekonoma jediné, podívat se na výsledky hospodaření společnosti ES. Tak se na to prosím podívejte sami – http://www.justice.cz. Společnost, která má mínusové vlastní jmění me nemůže přece poučovat o tom, jak mám vydělávat peníze. Tak jenom doufám, že se pánům z ES povede dát si dohromady své vlastní finance :))) Není co dodat…

   • Juraj napsal:

    Ale lidé investují nemalé částky a vůbec se nezajímají o jiné skutečnosti, bohužel:-(

   • wajan napsal:

    Pani Evo ES nema zadne produkty a ani nespravuje zadne finance,proboha uz to pochopte,oni stim maji spolecne jen to ze Vam to reknou a daji Vam folmulare primo od fondu a investic do rozvojovych zemich a jestli jsou v minusu??Oni asi vi proc ale ja jen vim ze lidem pomahaji a pomohli i me a kdyz se zeptate k cemu odpovim – Ke svobode.

    • Eva napsal:

     Wajane, asi by jste se měl trochu učit. Zákony jasně praví, že pokud má společnost mínusové vlastní jmění, tak je povinna na sebe vyhlásit konkurz. No a v tom je ten háček. Že pokud by ES ctila zákony a vyhlásila na sebe konkurz, tak Vaše doživotní finanční poradenství zdarma bude muset skončit. Takže na Vašem místě, pokud to poradenství chcete ještě dlouho využívat, by mě takové informace nenechávali klidným.

    • Eva napsal:

     Wajane, asi by jste se měl trochu učit. Zákony jasně praví, že pokud má společnost mínusové vlastní jmění, tak je povinna na sebe vyhlásit konkurz. No a v tom je ten háček. Že pokud by ES ctila zákony a vyhlásila na sebe konkurz, tak Vaše doživotní finanční poradenství zdarma bude muset skončit. Takže na Vašem místě, pokud to poradenství chcete ještě dlouho využívat, by mě takové informace nenechávali klidným.

 55. pepa napsal:

  Divím se příspěvkům (doufám profesionála)p.Zámečníka,že než když něco zveřejním,ať si několikrát informace prověří.EuS je u nás změna,nejste věřitélé bank ale majitelé depozit..rozumíte ?
  Jste zodpovědni sami za sebe a s výnosy se nedělíte.
  Říkam tomu něco jako svoboda….vy ne ? Děkuji

  • chk napsal:

   zase dalsi expert, kterej vubec netusi o cem pise.
   chlapce, vis ty aspon jak fungujou fondy? to je marny. ty nahaneci ES jsou fakt katastrofa.

   • ach napsal:

    tak nam povec ty ako funguju, ukaz nam v com je E&S špatné prečo si ich nedávat ? kazdy len pise s nima nechcem nic mac oni su zly ale zadny dovod.

  • George napsal:

   Pepíku, jaký že he rozdíl mezi věřitelem banky a majitelem depozita? Pojď jim to vysvětlit, tady ty moulové si myslí, že je to úplně to samý.

   Tady totiž ještě běhá pár brouků pytlíků, co si myslí, že depozitum je termínový vklad. Úplnej středověk!!! 85% z nich (nebo víc) ještě ani nebylo na výplachu ve Znojmě …

   Vůbec, tihle moulové nechápou spoustu věcí. Třeba nechápou, že když si koupí fond od FT, který je stejný jako ten náš, akorát s polovičním poplatkem, tak že jim ten jejich vydělává mnohem míň, neš nám ten náš …

   Co oni vědi? Za takový zázrak klidně zaplatim i 50 litrů, co by ne?

   • chk napsal:

    pepik ma jen vymytou hlavu. a jeste jim mozna zaplatil 50tis. drahej sampon:))

    • pepa napsal:

     dobrá,kam spoříš ty…poraď…bez urážek a dalšího výsměchu.Každé konkurence si važím,mám o čem přemýšlet a zlepšovat , vždy je to dobré pro klienta.Chci roční výnos od 8% a kdykoliv s účtem disponovat…a taky kontrolu co se s mýma penězi děje.. neustále. děkuji

  • Eva napsal:

   Jenom prosím potom nebreč, když ta zodpovědnost bude znamenat ztrátu peněz. A podívej se na finance té společnosti do rejstříku, jak hezky umí spravovat své vlastní finance – že nejenom že nemá vlastní majetek – ona má dokonce mínus vlastní majetek. Jenom by mě zajímalo, čím ten mínus financuje – že by si půjčovala od svých klientů? :)))

  • wajan napsal:

   Supr Pepiku.Konecne nekdo normalni.Ja jsem klientem ES a nestacim se divit .Informace od nich jsou jako zazrak a je mi lito vsech co tu lzou a lzou sami sobe.Je to jednoduchy,ti co tu plivou spinu se boji o praci protoze tkahle to neumi a nikdy umet nebudou.Jsou to jen prostrednici vydelavajici na nevdelanosti naroda.Cas umozni pravde najit si cesticku a kazdy den si tisice spokojenych lidi u ES reknou pravdu

 56. pepa napsal:

  Kdo z nás si uvědomuje,že jakmile předáme úspory bance,ztrácíme nad nimi kontrolu..Zhodnotí je ten , kdo nad nimi kontrlu má…Necháme se ukonejšit garancema v několikastránkových smlouvách…jak to musí být asi složité,tolik odstavců….
  Vůbec se toho lidi nebojte…měsíčním investovéním nelze prodělat (dokázáno i matematicky) Navíc tím ředíte dopady poklesu kurzu měny,inflaci

  • ch napsal:

   docela jsi me dnes vecer rozesmal. takovyhle chytraci se casto nevidi:)))
   ty zrejme v matematice moc zdatnej nejsi. a uz vubec ne fundovanej jak vlastne ty fondy fungujou. a o bankovnictvi uz nevis vubec nic.

 57. pepa napsal:

  Spořím díky této společností na volném kapitálovém trhu osmý měsíc.Mohl jsem si vybrat z několika desítek fondů,od peněžních po akciové.Dle rizikovosti se poplatek za vedení fondu pohybuje od 1do6%.(má to logiku).Další poplatky neexistují.Po každé měsíční platbě mám v poštovní schránce písemný doklad o nákupu podílových listů (zdarma)…..co dodat.
  Za tuto možnost (čekal jsem na ni 20 let) jsem zaplatil cca 50 tis. a věřte ,že s chutí….

 58. anon napsal:

  prosím vás proč je ta spolocnost teda tak zla ked vy davate peniaze priamo do FT a kde mate svoj učet a všetko vidíte. date si jednorazový poplatok treba 2000€ a potom viac nic a za 10 rokov ked je pekne p.a. vam to spraví dobry vynos, neviem z tych vasich prispevok zistit co je na nich take zle, radsej si mam dat do banky kde ma oberu ?:D

 59. Zdeněk Simaichl napsal:

  dobrý čtivo, dlouho jsem nezasmál, děkuji příznivcům E&S za jejich příspěvky a přeji hodně štěstí s touto sqělou společností 🙂

  • Wajan napsal:

   Se spolecnosti ES spolupracuji nejvetsi manazeri tohoto sveta,nejvetsi investicni spolecnosti a fondy tohoto sveta,prinasi obrovske investice do rozvojovych zemi celeho sveta a cesky clovicek je pospini,odsoudi a zatrati aniz by vedel vice informaci.Je to smesny a nebo k placi??Kdy uz si tenhle narod prestane lhat,kdy uz si kazdej sezene informace sam a neni loutkou vlady teto zeme a bank v ni??Pokud tady nekdo pise proti ES je to zamestnec jakekoli instituce teto zeme a bude se snazit udrzet penize tady v zemi a okradat lidi a lhatjim.Mate neco proti???21 let po revoluci,banky maji palace a luxusni auta a neni pro lidi na duchody.Nestaci to uz neverit nikomu v teto zemi a jit s penezma ven???

   • Pravni zastupce Eman a Sichrajska napsal:

    Ertrag ti vymyl mozek,ze? Bezvyznamna firmicka z Rakouska se rozhodla ojebat chudaky z Vychodu. pan Zamecnik pise jak si ES neumi ani spravne pozadat o licenci CNB, to hovori za vse.

 60. poradce napsal:

  Dobrý den. Osobně jsem se setkal s obchodní zástupkyní a nadzvedle mne natolik, že jsem posílal oficiální stížnost na její chování a vystupování a vyhodil ji s dcerou, kterou údajně zaučovala z kanceláře. Pomlouvání jakékoli konkurence, totální neznalost produktů, katastrofa. Pokud máte čas na zábavu, domluvte setkání…

 61. bob napsal:

  Zdravím. Najednou se mi ozvala jedna známá a že chce pokecat, říkal sem si a jééje copak prodává, ale tak měl sem čas, proč tedy nepokecat?? A zjistil sem , že nabízí toto pološílené investování, INVESTUJI SÁM UŽ ROKY! takže jsem jí řekl, že kafe si s ní dám, ale nic víc, fajn jsme pokecali a tím to pro mne skončilo! Ale jelikož ji mám docela rád a jsem EKONOM, kukl jsem do čeho vlastně vlezla, řeknu to takto, UVAŽOVAL BYCH JESTLI VŮBEC TAKOVÉ FIRMĚ SVĚŘIT NA 20 LET PRACHY, je to velké riziko a navíc abych za to ještě platil NEHORÁZNÉ poplatky ?? no každý to
  zvažte – docela by mě zajímalo, kolik budou případní incestoři za 20 let v mínusu tedy jestli třebas fondy neskrachují?? a kde potom budete po světě hledat nějaké rakušany nebo jiné vykuky?? Jinak přeji případným investorů, aby se jim vrátilo aspon něco z toho co těmto lidem nasypou !!

 62. broker napsal:

  To snad není možný, že v dnešní době, v době internetu a tak rozšířených finančních službách se nechá někdo takhle napálit a je ochoten zaplatit desetitisíce za to, co jinde sežene pouze za 4% vstupního poplatku do fondu, jako je i Franklin Templeton. I společnost FINES si nechá zaplatit.. Ta je slušná, že aspoň pokud se realizuje zisk. Pokud chcete, obraťte se na mne, jsem nezávislý investiční poradce a firemní poradce, 3 roky v oboru a za rady klientům mi platí investiční společnosti a ne klienti. Kontakt: broker.cz@seznam.cz

 63. Hans napsal:

  Jinak ten pán který napsal tento článek je za pošpinění společnosti ERTRAG und SICHERHEIT stíhán a je na něj podáno trestní oznámení, ale to vám patří pane Zámečník.

  • vydavatel napsal:

   Neverte vsemu, co vam vas rakousky multilevlovy vedouci nakuka, Hansi. nic z toho co pisete neni pravda.

   • George napsal:

    Nemá cenu se hádat s fanatikem, nota bene se samotným kvazirakouským multilevlovým vedoucím. Hans ví dobře, co je a co není pravda. Sám to kuká svým ovečkám do hlavy…

 64. wajan napsal:

  Je zvalstni ze vsude po internetu je spousta spiny na ES ale vsimli jste si ze ani jeden clovek at uz nas nebo z Rakouska nebo z Nemecka zde nepise jak ho ES okradla a podvedla???Neni to aspon na zamysleni?????ES je v Cesku uz 3 roky,10tisic klientu a ani jedna podvedena dusicka.To jen proty co tu hledaji radu pri rozhodovani se.Ze by CNB udelila licenci spolecnosti ktera v Rakousku uz 25 let okrada lidi???Ze by zase jen zavist a konkurencni boj???

  • obyčejný napsal:

   Ano je to zvláštní a současně i jednoduché – spoustě společnostem (vlastně téměř všem) založeným na jiném obchodním modelu (troufnu si říci, že pro „obyčejného“ klienta méně výhodném) utíkají peníze, které dle modelu ES přímé investice končí v kapse klienta namísto prostředníka. Komu se to hodí a komu se to nelíbí? Nechť už si každý odpoví sám 🙂 Pěkný den!

  • ZIBI napsal:

   Pracuji u ES celkem dlouho a musím se jen smát tomu co se tady píše, vím přesně jaký typ lidí takovéto komentáře píšou, závistiví lidé co v životě nic nedokázali a jen závidí lidem kteří se mají dobře a v životě něčeho dosáhli

  • broker napsal:

   Když jsou lidi ochotný za to zaplatit.. Nikdo neříká, že nejlepší světové podílové fondy nezhodnocují nejlépe z dostupných možností pro všechny. A pokud někdo nezná alternativu zdarma, tak je jasné, že je spokojen.. Za dobré věci se platí, ale proč platit víc za stejnou věc? 4% přeci stačí.. 😉 Chytrému napověz.. 😉 broker.cz@seznam.cz

   • Jare napsal:

    To může napsat jen blb proč mám mít 4% když můžu 12-20% to je trochu na šišku pane broker?

    • Katka napsal:

     pan broker mluví o vstupním poplatku 4%, ne o výnosu :)))Ať si ten který fond nakoupíte napřímo nebo přes nějakého distributora, nákupní i prodejní cena podílového listu bude stejná. U ES bude ale Váš čistý výnos nižší díky dalšímu poplatku 🙂

 65. wajan napsal:

  Proc se asi kdyz date do vyhledavace Ertrag&Sicherhei jako prvni objevi clanek pana Zamecnika kdyz ten uz se dvno omluvil?Komu se to zase hodi a naco?Kdo a ceho se boji?

 66. ryply napsal:

  Supr pane wajan.Jak uz jsem zde uvedl mam sporeni ve FT ,konkretne fond Latinska Amerika.Obrovska diverzifikace do celeho svetadilu a za 10 let mel tenhle fond vykon 21% p.a.Nektere roky to delalo i 40% a i vic.Sakra ten chlapik z ES me fakt spatne poradil.To jsou fakta a kazdy se muze na fondy podivat diky internetu tak kdo tady lze?Za cely rok 2009 vyskocil o 96% a to je po roce krize nadherne zhodnoceni a kdo trosku vi co je mesicni investovani vi ze v dobach spatnych je nejlepsi investova.Ro 2008 byl minus 48%,to se to nakupovalo.Tohle vsechno mi nalhal chlapik z ES kteremu jsem jetse zaplatil.Sakra to ES je ale spatne spolecnost a spatne radi.

 67. wajan napsal:

  a kde asi kdyz u nas padali podniky a 10% nezamestnanost?Banky vydelavaji tam kam muzete it na primo diky E+S a ze chteji poplatek?To uz rozebira jen cesky clovicek,nikde se na svete nepozastavi nad Tim ze se za neco zplati a zvlast za exkluzivni vec.Jsou mista kde je dobre se pojistit a jsou mista kde je dobre setrit ale obe veci v jedne,to je jen zase lhani a vytahovani penez z lidi.I nase pojistovny investuji ve Fondech ale neco je spatne,vynos neustale klesa a tak casem zustanou jen dobre pojistovny a dobre mista na sporeni tak jako je to bezne ve svete

 68. wajan napsal:

  Tak se podivejte,jaka je garance statu ktery je zadluzeny tak zdani zpetne lidem sporeni?Jaka je pak garance bank a pojistoven ktere jsou v takovem state??????Jedna hlavni vec se tu zapomina rict kdyz se porad pomlouva ES.ES nema zadny produkt a nespravuje zadne penize,ES jen poradi ale smlouvu a nakup majetku mate primo bez jakeho koli prostrednika ve depozitnich bankach a fondech.Stresnich fondech tohoto sveta a lichnstejnskych bankach.Nekdo tu rozebital ze ES nabizi jen par fondu.Neni to pravda ale je pravda ze par od FT je opravdu spicka a proc nejit do spicky?.At se tu panove od bank a pojistoven zlobi jak chteji,oni uz dnes vi ze prichazi konec.Drazi pratele vsichni v tomto state bychom jednou E+S meli podekovat a verejne slavit den kdy k nam tato spolecnost prinesla pravdu.A vite kdo ji sem prinesl—sportovci co v Rakousku pracovali a zjistili jak se lide tam staraji o majetek a penize a duchody.Sportovci z Brna a dreli jak magori,do roku 2006 to u nas bylo dokonce zakzane tak si lidi co otom neco vedeli jezdili podepsat smlouvy v nemcine a za hranice a nevdeli nic a dnes se smeji.Diky chlapci z Brna,diky ze teprve ted uz snad bude svoboda a snad uz tento narod prestane pomlouvat a spinit a zacne se kazdy o sebe starat

 69. wajan napsal:

  Musim se pripojit k debate.Pan Ryply jak se zda je rozumny clovek.Udelal jsem presne co pise a na konci meho behani po bankach a ruznych spolecnostech mi jasne vyslo ze jit na primo i kdyz s polatkem je najvyhodnejsi v dlouhodobe investici.Zaplatil jsem poplatek ale moje dve dcery uz maji depozitni ucet v Lichnstejnsku zadarmo a setri pro svoje deti ktere uz jednou nebudou take platit vubec nic.Prece vsude jsou lide a potrebuji jist a pit a kdyz mi poradi dobre proc jim nezaplatit.Setrim 2 roky a je radost divat se na vypis ale zao nema zasluhu ES ale fond v kterem jsem na primo a byl mi doporucen mezi spoustu jinymi a ne jen FT a Pioneer.Fond ktery mam mel 16%p.a.v rocee 2009 a vsem tem kteri premysli po tom co se deje v nasi republice setrit ve fondech FT a jinych doporucuji se podivat na dlouhodobou performaci na strankach http://www.fondsprofessionell.at vyberete si fond a prez ES jste v nem a mesicne Vam chodi vypis a kazdy den sledujete stav vasi investice a kdykoli muzete vybrat a do 3 dnu penize na ucte.Tohle nedodrzuje ani spousta ceskych bank a garance u nas??????Jake grance kdyz si zadluzeny stat najednou smysli ze zdani i zpetne???Pri mem putovani po nasich bankach a vsech co nabizi investice mi jasne vyslo ze vsichni krati vynos a na ceste primo mi ho nekrati nikdo tak ze to co je na strankach ze sveta mam na uctu.Muzete tu psat cokoli ale pravda si cesticku najde a v Rakousku a Nemecku uz si ji davno nasla.Jak pise pan ryply,verte sobe a poskladejte si informace a na konci je vysledek a fakta.To je cele.

 70. ryply napsal:

  Konecne je tu neco dobre,odskousene desitky let v zahranici a nas narod vsevedouci a chytry to odsuzuje aniz by vedel.Vsichni Ti co tu rozebiraji e+s by si meli sednout s nemcem nabo s rakusakem.Prosim Vas lidi zbav te se zavisti a zla v sobe a zapomente na kampelicky a podvody bank atd.Myslim si ze uz je jina doba,ze uz patrime do evropy a meli bychom zacit argumentovat a porovnavat informace a ne spinit a nebo vyzdvihovat.Nekdo tu uz psal ze poplatky se plati za poradce jen jednou,ano ale mohli to byt nasi pradedecci.Globalni investovani existuje uz skoro 100 let a kdyz ho k nam nekdo konecne prinese,zaplati zato tak ho nas narod pospini.Strasny,lidi uz se nato vy….Investujte,setrete a hledjte cesty jak pomoct nasim detem a ne porad nadavat.Informujte se porovnavejte a verte sobe.Tady muzou byt jak lide od ES nebo z ceskych podniku tak si myslim ze nema cenu vubec to tu cist a lepsi nekam zajit nebo zavolat.Myslim si ze ale vzdycky prostrednik at je to v cemkoli musi z neceho zit tak je lepsi najit si primou cestu a ja ji nasel a musite i vy.Vzdelavejte se, ptejte se ale uz prestante s tim co nas naucila doba minula.Svet nam trochu utekl a pri sjednani obchodu ve svete staci podani rukou a u nas???Asi musi jeste hodne generaci umrit.

 71. ryply napsal:

  pane Taxler mozna je moznost jak investovat levneji ale garance a dohled a slozenou jistinu v CNB je promne dosti uklidnujici dukaz.zatim nikdo jiny tuhle koncesi nema nez ES a tak davat nekam penize a nemit zaruky to nevim.Jak uz jsem uvedl zaplatil jsem jen 28 000 a ve srovnani jakou mi to udela rentu ve stari a o kolik nas obiraji nase instituce je to smesna suma.Jina jsem velmi sokojen,vypisi chodi perfektne a vsechno mi bylo vysvetleno az nad ramec.Dokonce mi poradce ukazal zjistovani vykonu FT na internetu a mam ho na telefonu kdykoli.Ale zase na druho stranu rozumim tem co tu pisi negativne,deli se tu za polsedni roky strasny veci a kdyz uz konecne je neco dobreho lidi to postavi na stejnou uroven s tim spatnym.Proste minulost ponicila nas narod daleko vic nez jsme tusili.Diky bohu ze mame internet a vsechno se da zjistit a overit.ES spravuje majetek obrovskemu cislu rakusanu a to mi staci a poplatek je 2100 eu i tam.

 72. ryply napsal:

  No ano,zaloba.Prece si nemysli nikdo ze spolecnost ktera pracuje na poli investic uz skoro 30 let,zaplati jistinu v CNB a ne malou, si necha libit clanky jako je pana Zamecnika.ES opravdu chce za sve sluzby zaplatit ale to chce za svoji praci kazdy nebo ne?Jenze ona Vam poskytne jednou pro vzdy sluzby jako kazdy mesic vypis investic,poradce,likviditu do 3 dnu a to jednou pro vzdy pro celou rodinu a na vzdy.Pokud by lide kteri chteji rozebirat praci ES sli napred na internet a zjistili si vykony nekterych fondu FT,ze jsou od 12-16% p.a.uz by pokud umi pociat nepsali nic o poplatcich.

 73. ryply napsal:

  V ESzaplati jen prvni clen cele rodiny a uz nikdy nikdo nic vic ani pra pravnoucata.Ano je to na nas ale mohlo to byt na nasich dedeccich ale kdo zato muze to uz je jina debata.Pokud budu setit 4000 zaplatim 54 tisic a uz nikdo nikdy vic,setrim zatim 2000 a zaplatil jsem 28000 ale vim ze to delam pro sve deti a za 20 let tam budu mit pomoci FT pekny penize coz poplatek je skoro nula.ES je v Rakousku 25 let a spojila se ted s Jungem proc je nekritizuji tam a nesetri si jinde kdy to jde levneji?ES je zatim jedina aliance ktera se v CR zaregistrovala a zaplatila v CNB poplatek a zatim tu nema konkurenci tak kde prosim Vas je nekdo duveryhodnejsi?Ano uznavam,na zacatku je pro nektere 54000 moooc ale pomoci fondu jak otevrenych tak prelevani do uzavrenych fondu si za 20 let muzete vygenerovat 10 000 000 tak kde je tech 54000?Opravdu To chce dobreho majetkoveho poradce aby Vam vysvetklil moznosti.Ja si ho vyslechl a jsem uz za startem noveho zivota.

 74. Konference napsal:

  Ryply, FT ma vynikajici fondy, prakticky na kazde zamereni u nich najdete velmi dobre spravovany fond. Velmi casto vyuzivam s klienty fondu FT. Ale jde to i levneji nez pres ES.

  Problem neni ve FT, ale v ES. FT tu nikdo nekritizuje, kritizuje se pouze ES.

  Hezky den

 75. ryply napsal:

  Vypada to jako ze jsem jeden z lidi E&S ale nejsem,jen mi kamarad rekl o teto moznosti protoze ma ve Vidni rodinu a jeho babicka serila do fondu doporucenych od E&S 25 roku a ted ma nastavenou slusnou rentu a penize ji pritom neubyvaji ba pribyvaji.Je to budoucnost a vsichni by meli vedet jak se da setrit a zabespecit se.Jsme opravdu hodne ponicenej narod a zavidim mlade generaci jake ma moznosti.Do 2 let bude jasno jak dopadnou nase pojistovny a stavebka atd .Pak zacne konecne i financni svoboda.Kdo nechce hleda vymluvy,kdo chce hlezda zpusoby.Mentalni selekce jak tomu rikam ma za pricinu ze ne vsichni muzou byt financne v pohode.

 76. ryply napsal:

  Pokud nekdo poradce investicnich fondu oznaci jako financni poradce nevi vubec nic a uplne mu unikla podstata.Vstah mezi lidmi a fondy neni penezni ale majetkovy tudis je to Majetkove poradenstvi.

  • vasek napsal:

   a nejedná se o finančně-majetkové poradenství? 🙂

   • ryply napsal:

    Ne,protoze nakupujete majetek a pak zase majetek prodavate.Nekdo Vam poradi kterj majetek je dobre koupit a kdy ho prodat a vsechny ty veci kolem tak ze je to majetkove poradenstvi a co je nejdulezitejsi majetek sveta neustale stoupa ale penize vite co.Dobrej majetkovej poradce je poklad a kdo ho ma vyhral.Ja vim je tezke to odhadnout,muze tu byt spousta zastupcu E&S co pisou krasne a muze tu byt spousta zastupcu co pisou negativne a ted se v tom vyznejte.Ale vite co,nejlepsi je si udelat usudek sam a verit sam sobe.

 77. ryply napsal:

  Chtel bych jeste dodat ze by kazdy kdo chce neco hanit mel byt dobre informovan a jist si vyroky protoze spolecnosti ktere pracuji svobodne
  na zapade uz desitky let vi dobre co delaji a muze Vam take hrozit mezinarodni zaloba ze pane??????

  • Anonym napsal:

   Musel jsem ještě nakouknout, „mezinárodní žaloba“, heh, to je dobrý vtip, až se třesu. Kdybys si raději ryply doplnil vzdělání, nemusel by se p. Traxler usmívat…

 78. ryply napsal:

  Zapomel jsem na jeden dulezitek aspekt a to pokud jste v bance nebo davate penize do pojistoven tak jste veritel a kdyz investujete do fondu jste majitel,majitel majetku sveta co neustale stoupa tak kdo tu obhajuje penize?Jen ten co nevi vubec nic o investovani.Pan ktery mi umoznil investovat do FT byl od E&S a ochotne mi ukazal sve investice ktere byli prome jako nic nevedoucimu neprectavitelne,nikdy bych tehdy nedal tolik penez pryc ale dne kdy vidim jak to slape premyslim co prodat a invetovat.Ten kdo tu napsal ze FT mel pokles 49% za rok je uplne mimo,to je prece supr rok na mesicni investovani a pokud nekdo nevi co je to cost e. efekt tak by raci nemel psat nic a jit na pivo

  • Anonym napsal:

   A už jsi si to někdy po sobě i četl, než jsi si něco přectavoval.

   Škoda, že má dnes maturitu každý nedovzdělanec a může dělat „finančního poradce“, třeba u E&S…

 79. ryply napsal:

  Je smutny co s nasim narodem udelala jeho minulost.Lidi neveri ani tomu vo je ve svete bezny uz zaatku 19teho stoleti.Lidi spis naleti hloupostem a veci proverene a fungujici pmluvi a nevi o nich nic.Nejsem pracovnik nikoho z financni branze jen sem si prez E&S red 2ma rkou zacal sporit do F.Templeton jen 2000 mesicne a mel bych tam mit 48000 a mam tam 78000 a tak se ptam vsech tech co tu pisi ze tomu rozumi,muzete mi to vysvetlit?Muzete mi rict kdo to u nas dokaze?Lidi hrajete si na evropu a mysleni mate jako slepy a hlusi.Nez jsem si udelal tohle sporeni ptal jsem se vsude mozne a i v Rakousku a ejhle,E&S je nejvetsi zpravce majetku rakusanu uz od roku 1985.Lzi?Podvod?Keci?Neee jen pravda ktera se tajila a taji dal a je na lidech aby uz to lhani protrhli.Fandim tomu a dukazi uz se riti do ceska ve forme velkych problemu stavbka a pojistoven ale nechme cas vsem co tu tak neduverive pisi.Oni jen potrebuji videt podklady nekoho kdo uz setri a pak stejne nic neudelaji jen snima jeste vic zamava zavist a dal budou pomlouvat misto toho aby pripustili pravdu a tim zmenili i svuj zivot a s ohledem nato jak pisi asi zivot ktery nestoji za nic protoze pokud chci neco odepsat a pomlouvat musim si napred zjistit pravdu ze vsech stran i to ze E$S se spojila s nejvetsi nemeckou firmou Jung a to asi nejsou podvodnici ze?Strasen bych si pral aby to uz v cesku bylo pro vsechny lidi normalni a bezne pristupne.V zapadnim svete a v USA zije z nastavene renty z PF 70% senioru,taky podvod?Jiz tisice lidi v Cr spori a jak to ze tu nepisi a ani nikde jak jsou hrozne podvedeni?Ano zaplatil jsem 28 tisic ale za 12%p.a.,prtele to mate do pul roku vracene.V posledni rade si Myslim ze manazer 20 stoleti Mrk Mobius by si podvodniky nevybral ke spolupraci ne?Proste chce to cas a bude to tu narmalni jako vsude,musime zapomenout na kampelicky a Kozeneho a jit dal.Hlavni nepritel je strach naseho statu a bank velkemu odlivu penez do zahranici a to je mozna duvod proc tu nekdo spini dobrou vec pro lidi.Mladi maji vyhodu ze si fondy zajisti zivot a stari a ti co penize maji muzou investovat a zit z renty a ten kdo nema nic tak jen spini zavidi a nic nepripusti.Dekuji a na konec vrele doporucuji,opravdu setreni na primo je videt na vypisech ze ma smysl uz po par mesicich

  • Anonym napsal:

   E&S jen další drahý MLM. A tentokrát nejen na poplatcích, které klienti zaplatí přímo (do dluhopisů si účtují i přes 3%, akcie i přes 5%), ale ještě nabízí „placené poradenství“, jehož erudovanost je na úrovni jiných MLM.

   Zatím ovšem nejsou příliš známí, nestačili v ČR způsobit žádný „průser“ a navenek působí seriozně. Díky tomu, že se tolik netahají s životkama jako partners, daří se jim i lépe udržovat zdání odbornosti. Ovšem po prohlédnutí zbyde pouze prázdná krabice, jako ostatně vždy…

 80. colaloca napsal:

  Zkušenosti mám, spoření od ES mám již 2 roky, vše funguje naprosto v pořádku. Tyto informace můžete zkreslovat jak chcete. Pokud nevěříte těmto informacích, jen tak z tréninku si zajděte do bank a chtějte po nich důkazy toho, že vám dají slíbené roční ůroky tak, jak slibují…pobavíte se…

  • Radek napsal:

   Žádná banka mi ůroky neslibovala. Vždycky slibují jen úroky ;-). A budete se divit, úroky vždycky připsala.

   Možná ale máte na mysli zhodnocení u investic. Kdo ví? Vzhledem k tomu, že ani nerozlišíte, že ES nabízí investice a ne spoření… těžko říci, co jste chtěl Vaším příspěvkem říci.

   • karel prouza napsal:

    sleduji, ze je pro vas dulezitejsi dehonestovat kolegy v debate misto korektni odpovedi k veci

 81. Lukáš napsal:

  Je mnoho jiných podivuhodných společností. Tato se mi jeví zcela bez problému. Zhodnocení mi vzniklo obrovské a ten poplatek na začátku se paltí u všech větších zprostředkovatelů. Hlavně mají kvalitně proškolené lidi. Takže rozhodně budu raději investovat přes ně a vše budu mít pod kontrolou než přes nějakou banku, která mě o kotel peněz připraví.

  • Mes napsal:

   Gratuluji, jste šťastný člověk. Co víc na to říci.
   Mimochodem, zmíněné výborné proškolení se nazývá brainwashing.

 82. B. Honest napsal:

  Proč mu všichni nevěří?
  Je opravdu dobrý a všeho schopný.
  Petr Zámečník
  člen skupiny historického šermu Heraldicus
  Dobývání hradů
  (rabování, drancování, znásilňování aj.)

 83. Michal Souček napsal:

  Dobrý den. Jak jsem koukal na Vaše příspěvky , tak jste odborník na spekulací na LONG a SHORT atd., tudíž asi jste v oboru kovaný a prošel jste si školením v Praze za 15000,-Kč .Tudíž jste se asi nenarodil takto informován. E+S mi poskytla základní informace a vysvětlila mi základy investování ,což spoustě lidem zachrání budoucnost. Také se chystám v tomto oboru stát profíkem. A až jim budu, tak budu lidem se základním vzděláním v oboru pomáhat a NÉ JAKO VY,SE JIM VYSMÍVAT že se učí. Kdo je tedy střelec a chce větší výnos, at se obrátí na Vás MISTŘE, kdo začíná a chce se naučit základům a slušnému chování se k lidem, obratte se jinam, já si zvolím E+S

  • jarda napsal:

   Ma nekdo hypoteku spojenou s investici do fondu u E&S a nejste jejich spolupracovnikem? Prosim ozvete se na jardas@graffiti.net. dik

  • Lukáš napsal:

   Ano s tím souhlasím. Zkoušel jsem více společností s podobným zaměřením ale EundS se mi jeví nejserioznější. Nemám s tím nejmenší problém.

 84. Michal Souček napsal:

  Zdravím všechny mudrce a rejpaly,jako jsem já.Firmu E+S lustruji již 3.měsíc a musím Vám říct,že krom kursového rizika, nebot investujete v eurech a dolarech nevidím nikde chybu. Hypotéka s odkladem splátky jistiny a inv. do světových fondů FT,BNP,PIONEER – nej na trhu, než se ostatní budou opičit.Volal jsem i do Franfurtu nad Mohanem a informoval se u Fr.Templeton a vše mi potvrdili jek je na prospektech E+S, to samé ve Vídni BNP PAR. , VŘELE E+S DOPORUČUJI. Konkurenci E+S v republice BOHUŽEL NEMÁ.

  • Michal Souček hrdě napsal:

   klidně mi pište rád se podělím o informace michal29@seznam.cz

  • Konference napsal:

   Tolik vtipu takhle pozde v noci, ze Vy jste byl nekde parit? ;-)) Ale jinak hezky pokus. ;-))

   • Michal Souček napsal:

    Dobrý den. Jak jsem koukal na Vaše příspěvky , tak jste odborník na spekulací na LONG a SHORT atd., tudíž asi jste v oboru kovaný a prošel jste si školením v Praze za 15000,-Kč .Tudíž jste se asi nenarodil takto informován. E+S mi poskytla základní informace a vysvětlila mi základy investování ,což spoustě lidem zachrání budoucnost. Také se chystám v tomto oboru stát profíkem. A až jim budu, tak budu lidem se základním vzděláním v oboru pomáhat a NÉ JAKO VY,SE JIM VYSMÍVAT že se učí. Kdo je tedy střelec a chce větší výnos, at se obrátí na Vás MISTŘE, kdo začíná a chce se naučit základům a slušnému chování se k lidem, obratte se jinam, já si zvolím E+S. Přeji hezký den. Michal S.

    • Konference napsal:

     Nebudu zde vyvozovat zavery o Vasi osobe, nebot zadneho Michala Soucka osobne neznam.

     Mohu vsak hodnotit Vase prispevky v teto diskuzi a verte mi, nejsem jediny, kdo se nad nimi usmiva. 😉

     Ale pro me za me si tu klidne piste treba i tu o Karkulce. 😉 Po narocnem dni se vzdy rad pobavim. ;-))

     Jan Traxler
     FINEZ Investment Management

     • pes 38 napsal:

      Vážený pane Traxler,

      chápu Vaš úsměv vždiť máte přeci super provize s našich Bank a Broukerů tak proč nové věci? Vám nelíbí hlavně když jdou bez Vás a proč dělat něco co má smysl pro lidi když je zde něco za co je docela slušný balík penez vdit česká republika je pro okrádání obyčejných lidí jako stvořená a lidé jako vy písou takové články zeptám se proč ale tohle je ten důvod kterému vy se usmíváte že ano?

      Lidé veřte tomu co je nereálné s úst takových lidí.
      Ať ukážou provizní listiny s Bank , Broukerů a hlavně pojišťoven to by jste se divyli co vydělávají na Vás.

      Já mám produkt ES již 8 let v Rakousku mám zaplacený dům a kupuji v ČR další a za ůplně jiných podmínek než v Rakousku asi 3% větší úrokovou sazbu v nejmenované bance v Rakousku.

      Znám se s řediteli bank v Rakousku a Nemecku na tuhle otázku mi bylo zodpovězeno to , že zde banky a hlavně ČNB budou škubat lidi dokud to půjde a věřte mi , že je za tom tohle.

      Co s toho plyne to, že jste tady okrádání vlastními lidmi a ti samí na některé podávají exekuce a páchájí další nemorální zlo jen proto že zde je apsolutní lidská finanční neznalost a pokud příjde někdo kdo to chce změnit tak se mu hážou klacky pod nohy to je pochopitelné.

      S pozdravem Pas 38

      • Konference napsal:

       Radeji se budu usmivat i nad Vasim prispevkem, pane „Pase tricetosmicko“. ;-))
       Vecne reagovat nema smysl, neb me evidentne vubec neznate a melete tu pate pres devate a jeste k tomu jeden nesmysl za druhym.

       Hezky den

      • DdM napsal:

       pane pes 38 nebo Pas 38 (nevím),
       napište prosím svůj příspěvek ještě jednou a česky. Mnoha čtenářům tu pomůžete a navíc budete působit věrohodněji.
       Děkuji

      • ryply napsal:

       Nadhera,presne tak to je,nevim jak co nejrychleji to protrhnout a potopit vsechny lhare a zloceje ale je to jak pisete,Funguje to na celem svete a bude i u nas.Muzou mit posledni krece ale uz si nakradli dost.Lidi se musi dozvedet pravdu a vsechno co se deje nahrvava tomu ze uz to nebude dlouho trvat.Jaka garance bank statu ktery je zadluzeny,kde je garance kdyz se rozhodnou zpetne danit stavebka?Jste muj clovek pane pes38.Hrozne me vari krev kdyz myslim na lidi kterym se porad lze a oni tomu netolik veri ze spini to co je dobre pro vsechny.Je otazka casu kdy ES to rozsiri do cele CR a bude vymalovano.Uz ted spousta lidi rusi vsechny podvodne zlodejske smlouvy a bude jich miliony.Vsechno dobre v hystoriji lidstva slo tezko a i prez krev.Mam sporeni 2 roky ale nadhera chodit do prace a ukladat si.Je mi lito vsech co to nevi a vsech co to vi a neveri jeste vic.Zdravim Vas a hoden uspechu

       • George napsal:

        Rypli, čoveče, ty mi mluvíš z duše, chlape!! Spořim si už sedum měsíců a jsem hepy!!! Sice na výpisu furt hovno, ale jednou to tam spadne!! a pak už budu platit jen normální vstupní poplatky!!! Co proti tomu E+S fšichni maji?? Eště, že se jich pár slušnejch klientů zastane… Teda to zas čumim, jak sem fšichni klienti chodí a jak se toho mojeho chlapíka zastávaji. Dokonce i klienti z Rakouska!! Se snad kvůli tomu skvělýmu poradci naučili i česky, fakt kolíci ti chlapi z E+S… E+S Forever!!!

  • Michal napsal:

   Myslíte? Řekl bych, že mnohé společnosti (či i individuální poradci) již delší dobu využívají kombinaci hypo a invetice… A opičit se nebylo potřeba…

   • Michal Souček napsal:

    Zdravím Vás. Prošel jsem si americkou hypotékou, abych měl akontaci na podnikatelskou hyp., dále mám klasicko hyp. u dalšího bank. domu a nikdo mi nikde nikdy nenabídl tuto variabilní hypotéku s odložením spl. jistiny , až na 10 let.Kdyby to banky nabízely již dříve, nebot žádná není česká a v zahraničí tento model funguje již roky, tak by se dnes možná hodně lidem dýchalo lépe. Pokud jsem si zjištoval , tak to nabízí koseq s hypo.bankou , ale tam nemáte volné ruce v rozhodování o vložení svých peněz do fondů. Jednoduše se Vám o to stará konseq, což znamená min 1% roční poplatek navíc. Pokud se pletu, tak mne opravte. Děkuji Vám hezký den

  • Ondřej Záruba napsal:

   Hypotéka s odloženou splatností v kombinaci s OPF,IŽP nebo KŽP je jedna velká tragédie.Všechny bych důrazně před hypotékou s odloženou splatností varoval.

   Konkurenci na poli zprostředkování podílových fondů z celého světa od mnoha správců má hodně velikou.Nezaregistroval jsem,že by tato firma měla nějaké zvláštní vyjednané podmínky.

   • Michal Souček napsal:

    Také vám přeji hezký den.Pokud se bavíme o přímém vstupu do OPF,IŽP NEBO KŽP, tak se bavíme o BMV,FAVORITU A ŠKODĚ 105. Dělal jsem u jedné společnosti IŽP A KŽP a ve své době byly tyto produkty TOP,dnes se na to díváme s odtupem času jeko o ztrátě, ale poku by se Vám stal v této době vážný úraz, tak by jste mluvil jinak. Osobně jsem si zavolal na do FT do Frank.am Main s tam mi bylo zděleno, že jako německý občan mám možnost investovat přímo do FT , ale musím platit daně v Německu. Pak jsem řekl, že jsem z ČR a paní mi sdělila, že pokud jsem občanem ČR, tak do FT mohu vstoupit pouze pomocí zprostředkovatelské firmy. Je na každém jakou si vybere. Než platit jinde 1% a více, tak si radši celá rodina koupíme jednorázový vstup od E+S , na který se složíme a máme přímý výpis od FT. Pokud mi písnete na michal29@seznam.cz , tak Vám jej rád zašlu. Pokud umíte totéž, rád se přiučím.Pokud umíte vstoupi do FT jako občan jiné republiky, tak se rád přiučím, ale poplatky ve vstupu do FT budou stejné,jak mi paní od FT sdělila VSTUP DO FT LUCEMBURSKOU CESTOU JE 5,25% AMERICKOU CESTOU 5,78%. Musím už jít, tak přeji hezký den. Michal Souček

    • Michal Souček napsal:

     Jo a ještě jednu věc. V cizině Vám zisk zdaní vždy, pokud mi rozumíte. M.Souček

     • Ondřej Záruba napsal:

      Asi máte příliš idealizované ty fondy.Zas taková bomba to není.Je spousta jiných cest,jak efektivněji investovat.

      • Michal Souček napsal:

       Jiné cesty znám také. Mám pozemky, nemovitosti, pronajímám komerční prostory.Mark Mobius a jim spravované fondy od FT jsou mou další investicí.Tot vše. Michal S.

       • Ondřej Záruba napsal:

        Já myslel,že na kapitálových trzích se dá efektivněji investovat do konkrétních aktiv efektivněji než skrze fondy.Ty jsou netransparentní,drahé a ve většině případů moc drahé.Mobius je idealizovaný mýtus,který firma vytvořila,aby se fondy dobře prodávaly.Pravda je,že žádný z těch fondů,který „řídí“ nemá za sebou žádné extra oslnivé výsledky.Opravdový borci byli jiní investoři-Rogers,Soros nebo Taheb.

        • poradce napsal:

         Pane Zarubo kdyz templeton nema oslnive vysledky tak co potom jine fondy co jsou k dispozici v CR ??… asi neskutecnej propadak.

         • Konference napsal:

          Nektere fondy Franklin Templeton patri k absolutni svetove spicce, jine nikoliv.

          Mark Mobius je clovek, jehoz nazory velmi rad ctu. Pouziva totiz selsky rozum a ma obrovske zkusenosti. Navic jeho styl investovani je mi velmi blizky.
          Nicmene v pripade fondu FT je skutecne pouzivan spise jako marketingovy nastroj. Je vykonnym reditelem Templeton Asset Management pro rozvijejici se trhy. V praxi akorat leta od jednoho manazera k druhemu, on uz davno neni ten, kdo by rikal, tuhle akcii koupime a tuhle prodame. 😉 Takze kdyz nekdo prezentuje fondy Franklin Templeton jako skvelou investici, protoze je spravuje Mark Mobius, jen tim ukazuje, ze o tech fondech opravdu hodne vi. ;-))

          Jan Traxler
          FINEZ Investment Management

          • poradce napsal:

           Ano FT patri k svetove spicce. Jestli se muzu zeptat, jak vite ze Mobius se uz nepodili na vyberu akcii ? To jste nekde cetli ? Nebo vam to osobne rekl ? Ano on uz jenom leta sem a tam ale je porad zodpovedny za svoji spravu. Fakt me zajima vas nazor. Dekuju

          • Konference napsal:

           Nerikam, ze se na sprave nepodili, ale neni jejim motorem, pouze jeji dusi. Jako portfolio manazer je dnes uvaden prevazne z marketingovych duvodu… odhadem u 40 fondu. 😉

           Jan Traxler
           FINEZ Investment Management

           P.S. To ale nic nemeni na tom, ze si Marka Mobia i jeho nazoru velmi vazim.

         • Ondřej Záruba napsal:

          Tak nemá smysl si nic nalhávat ne?Omlouvat vlastní neúspěšnou strategii tím,že ostatní prodělali také a že někteří ještě víc,mi přijde alibistické.Na druhou stranu,pokud někdo má velmi pevnou strategii řízení fondu,tak nemůže dělat zázraky.Pak je třeba hledat chybu v tom,že jsem na začátku špatně stanovil pravidla řízení fondu.Někteří portfolio manažeři to nemají lehké prostě.Ale správcovská firma jako celek jde s kůží na trh a nese zodpovědnost za výsledky.

          • Harry napsal:

           BTW, pane Zárubo, aniž bych chtěl odvádět řeč jinam, jaxe dařilo potfoliím Sophie? Možná Vám nahrávám na smeč, možná taky ne, ale zřejmě máte jasno ve věci propagace úspěšných a neúspěšných fondů, pochlubte se nám jak jste uřídili hodotu klientských portfolií v krizi vy?

          • zkusenost sophia napsal:

           ….doufam ze se u vas nebouchaji IZP..a ze si nenechavate zato platit pausalne jeste k tomu…jak jsem slysel :))

        • Filip napsal:

         Dobrý den.Zaujal mě od Vás článek o kapitálových trzích a pokud by to bylo možné,tak budu rád když budete konkrétnější,protože pokud mám zhodnotit svůj kapitál,tak budu rád když to budu co možná nejlépe.Jinak k těm jménům co píšete bych Mobiuse neviděl tak špatně a borci byly i jiní např. Birinyi,Krugmen,Cramer nebo Roubini a další ovšem dokud nebudu patřit mezi ně,tak si nedovolím ani o Mobiovi napsat to co vy.Děkuji za odpověď.

         • Ondřej Záruba napsal:

          Nejde o to,že by byl Mobius špatný.Jde o to,že marketingové oddělení Templetona z něj dělá pomalu pánaboha.Já tomu říkám Buffetův syndrom.Všichni víme,že jsou to borci.Ale taky je třeba si uvědomit,že když oni něco vypustí do světa,tak mají nějaké své zájmy.Nikdo to nedělá z čistého altruismu.Zmínil jsem tyhle,protože to jsou takoví spíše sólohráči.S některými jmény,co jste psal bych také souhlasil.Konkrétně preferuji přímé akciové investice do konkrétních titulů,popřípadě pro pasivní přístup nízkonákladová ETF pro některé segmenty.

          • Filip napsal:

           V tom Vás chápu,ale pokud obyčejný člověk,který chodí do fabriky bere 15000 kč,tak zřejmě nebude investovat napřímo.Pokud ano,tak mu řeknu ať si vsadí,že naši vyhrajou MS ve fotbale a má to i se zábavou.Přijde mi,že jste příliš daleko nato,aby jste se vcítil do role totálně nezkušeného člověka.Jak poradíte průměrné rodině,která má příjem 25000kč a zbyde ji např. 5000?(a to jsem optimista) aby těchto 5000kč měsíčně zhodnotila co nejlépe? Ještě by mě zajímal názor chlapců z KOFIPu.

          • Jana napsal:

           To bude nejlépe, pokud si dohodnete s poradcem kterého si vyberete schůzku, kde jej seznámíte se svou situací nejen finanční. Nechtějte prosím radu co udělat s 5000 za měsíc, bez dalších informací – to za 1) a za 2) – vy pracujete zdarma? Tyto informace jsou totiž naší prací, a tomu, abychom je měli, musíme věnovat spoustu dalšího času.

          • Filip napsal:

           Já zákazníkovi chci pomoci a ne udělat smlouvu s tím,že bude 2 roky vyhazovat peníze z okna a pak přijde další finanční poradce,který udělá smlouvu novou nebo ji „renovuje“ atd.Vím kam míříte tím zjistit více info.Dle mé zkušenosti zákazníci u takzvaných finančních poradců vůbec netuší kolik za ten či onen produkt zaplatí ani mě to žádný neřekl a že jich bylo.Setkal jsem se i s tím že životní pojistka by měla pokrýt 3 roky mého platu? Proč? Finanční poradce to jistě vysvětlí,ale já nato mám jiný názor.OBCHOD nebo ne?

          • Ondřej Záruba napsal:

           5000 není tak málo. Odkládejte ty peníze na nějaký spořící účet,kde by se akumulovaly a pak čtvrtletně či pololetně by se investovalo ve větších částkách,aby se v objemu rozpustily fixní poplatky.Další věc je rizikový profil.;ETFka nejsou zas tak drahý.Řádově desítky USD za kus.A splní to to samé co OPF akorát mám lepší výběr strategií a lepší cenu a nižší správu.

       • chk napsal:

        na to, ze vam neni ani 30 jste asi ve velkym baliku, ze? nebo nas tak trochu vodite za nosanek…

        • Michal Souček napsal:

         Vy neznáte ve svém okolí majetné 30 leté lidi ??? Tak to budete asi fakt kapacita ??? No o tom to tu asi není. Přeju všem mnoho úspěchů v podnikání , a v soukromém životě. Michal S.

      • Asterix napsal:

       No to je pravda třeba penziní fond, který ni ze zákona nepřipíše 100% zhodnocení navíc je to a.s. krom stavebního spoření platím daně z příjmu. Na druhou stranu stavební spoření respektivě ČR mi nedá státní příspěvky co jsem podepsal ve smlouvě. Bližší info na tel: 720 318 512

  • jarda napsal:

   Dobry den,
   ja take vazne uvazuji o spolupraci, mam zajem o hypoteku spojenou s investici. Mam trochu strach o jisteni. Pokud byste mel zajem, tak prosim napiste na muj mail jarda@graffiti.net . Rad bych si vymenil zkusenosti.

  • Yetty napsal:

   No, to s tou hypotékou už dávno nabízí společnost Conseq ve spolupráci s Hypoteční bankou a zas taková bomba to neni. Spočívá to v tom, že se bance platí jen úrok a jistina se investuje. Bohužel, takováto hypotéka nejde nijak refinancovat a ani dost dobře fixovat. Vlastně s ní nejde dělat nic. Vím to z několika vlastních zkušeností. Společnost E & S se mi taky nějak moc nezdá. Poradce, se kterým jsem se sešel já, se otázce rizika vyhýbal jak čert kříži. Nakonec se mi dostalo odpovědi, že u fondu Franklin Templeton žádné riziko není. To je ale samozřejmě blbost, že …

  • Alex napsal:

   E§S konkurenci má pane Souček má :)) jen třeba trochu prosurfovat internetem.

   http://www.colosseum.cz/invest-premium/invest-premium

 85. whiplash napsal:

  Ono se dá snadno natrefit na „finančního poradce“ nevalné úrovně. V naší zemi je jich nemálo. Nicméně EaS se jich dosti záhy zbavují, co mám možnost sledovat, právě proto, aby si nekazili image.
  Jinak ale koukám jako blázen jak se v sekci Finanční poradenství v podstatě akorát ruinuje OVB, na milost berou Partners, aby všudeprosvítající názor chlebodárce – „Fincentrum je nejlepší“ nebyl tak okatý a velice šikovně se dělají „trubky“ z ostatních – ZFP, Kapitol /ne, že by to u těchto dvou bylo tak těžké/. Vážně je tohle seriozní novinařina?

 86. Lukas napsal:

  dobri vecer ja jsem si u e&s ulozil v prosinci 08 jednorazove 1 000 000kc do akcioveho fondu a performance je cca 45% mam se o sve penize bat? jste nejaky poradce? je neco lepsiho ? dik za odpovet nerad bych o penize prisel dost jsem se na ne nadrel

  • matylda napsal:

   Lukasi,to je vynos za rok, nebo za celou dobu co bude ulozeno? mam rocni úerformaci cca 99,9%.

  • tk napsal:

   moje doporučení zní: „Nebuďe nenažraný a peníze vyberte, výnos (je-li proti nákladů, což u 45% od začátku roku předpokládám) po době delší než 6 měsíců i tak nedaníte … a investujte znovu do něčeho, co má výrazný růstový potenciál. Akciový fond s výnosem 45% za 7 měsíců tímto potenciálem už nejspíš disponovat nebude.“ Tomáš

  • Michal Souček napsal:

   navštiv E+S poradce a uděláš nejlépe, vlož to pokud se bojíš do ASSET ALLOC. – Quam 15 BNP PAR. a máš klid, pokud chceš písni mi na michal29@seznam.cz

 87. AAA napsal:

  Dobry den

  Zacnu asi takhle.Hold svet je malej a stalo se mi ze jsem se bavil s kamaradem nejak o financich a on se mi zminil o teto spolecnoti. Rikal ,ze byl na nejakem seminari, kde ho velice zaujali veci co se tyce investovani. Zeptal jsem se ho ceho se to tyka a co je to za spolecnost. A on na to , ze se jedna o E&S a o oblast mezinarodnich fondu a at si to prijdu poschnout k nim do kanclu. Rikam si proc ne. Mezitim vysel tento clanek pana Zamecnika. Tak jsem se lekl co to bude. Procetl jsem si tady to forum a jine a stali mi vsechny vlasy na hlave. A ted ke schuzce. E&S samozrjeme kalsika. Slopecnost s dlouhodobou tradici jako kazda zahranicni. Pak co popisuje pan Zamecnicek. Kolobeh penez. Pak produkty. Pak jak to funguje. Porovnani. Poplatky atd. K memu udivu, ale musim rict dobremu. Me poradce hned nazacatku upozornil ze se jedna o investici probrali jsme rizika. Dalsi veci , ktere bohuzel jsou v tomto clanku nezminujete. Co se tyce stavebni sporeni opet dopodrobna probane 2% bez statniho prispevku ale urcite Vite pane Zamecniku. A plno dalsich veci , ktere tady jste nezminil.Samzrejme byli tam urcite negativni naince.Hlavne resi nekdo tady co ta spolecnost opravdu nabizi ? Pane Zamcniku, ctu nekdy vase clanky. Musim rict , nektre se mi libi a jine ne. Ale tento mi pripada zcela mystifikujici a neobjektivní clánek.Proc jste nenapsal napr. o hypotece co nabizi? Nebonejaky ten jejich plan vyberu? Dalsi vec co me dostala po prsotudovani materialu byla, nabidka fondu.Pisete za nabizeji 6 fondu!!! Kdyby jste si prosel brozu(nevim jestli jste ji dostal) tak kapanek vice fondu nez sest. Je mozne,ze na to co se Vas ptam Vam opravdu nic nebylo predstaveno. Neberto nejak osobne nelibi se mi na tomto foru napadni osobi jak vypada atd. Ale co ty fakte, ktere Vam unikl. Co ten Franklin Templeton? Dokaze to tedy udelat nekdo jiny v CR tou jejich cistou formou? Jestli ano, tak kdo?Jak je to s temi poplatky? V podstate ve Vasem podani i ty dobre veci, ktere maji to shazujete. Je treba pravda porovni poplatku u Banky, kde ukazovali u banky myslim 0,5 depozitni pak vedeni uctu, odkup podilu a jeste jedna vec s poplatky E&S?Chci si mesicne davat asi 2000 a uvazuji tak cca. 5 let mozna vic podle toho jaka bude situace. Prave i Vase clanky me vedli k tomu, ze OPF jsou pro me pri prijatelnem riziku doboru volbou. Uvazoval jsem o Franklinu ci Parvestu.Muzete mi Vy dopotucit nekoho kde investovat? Dekuji

  • Harry napsal:

   V Čechách si depozitní poplatky u podílových fondů nikdo nevybírá, tedy aspoň pokud vím. Hoši z E&S se depozitními poplatky stále ohání, ale v reálu pořádně neví, o čem hovoří. A klient platí 12 měsičních splátek aby ušetřil náklad, který by jinde neplatil.

   Co se týče bezpečnosti fondu, každý investor do fondu je podílník na majetku fondu a případný default zprostředkovatele, který nákup fondu zajistil by neměl mít vliv na bezpečnost investice. Takže i investice přes E&S je bezpečná.

   Ale stejně bezpečná je i tzv. nečistá cesta. Podíl na fondu patří investorovi, ať ho nakoupil přímo, nebo přes nějakého obchodníka. Riziko zprostředkovatele máte jen u IŽP, kde nekupujete fond, ale jeho zrcadlové jednotky jako pohledávku za pojišťovnou. Čili, pokud chcete Templetna nebo Parvest, asi bych radil Conseq. Nebo levněji přes Brokerjet, ten je prodává levněji a vy zjevně poradenství nepotřebujete.

   Baví mě, jak po počátečním kritickém tómu vůči Ertragu se aktivovali spokojení klienti a jako jeden muž šli bojovat za SVÉHO investičního zprostředkovatele.

   Zámečníkovi vyčítáte, že se nezmínil o investiční hypotéce. Asi mu jí ten váš poradce nenabídl. To je právě kouzlo takového článku. Náhodně vybere poradce a někdy trefí elitního experta a jindy moulu. Jmenuje se to Mystery shopping. A strašně dobře to funguje, když chcete vědět, jak dobře ty vaše ovečky prodávají.

   Zatímco jiné firmy si z takových článků berou poučení a rychle školí prodejce aby zlepšili kvalituz, vy jste se rozhodli přesvědčit zbytek vesmíru o horzné nespravedlivosti.

   A zatímco pro zbytek světa je už tahle diskuze uzavřená, tady se stále potkávají spokojení klienti a ještě spokojenější poradci E&S a manifestují svou oddanost způsobem, za jaký by se nemusel stydět ani Fidel Castro.

   Klient, který investoval počátkem roku a bojí se o investovaný kapitál. Vysvětlování, že 45% za půl roku je vlastně 90% p.a. Jo, málokterá poradenská firma dokázala přesvědčit klienty k jednorázové investici v té pohnuté době, klient Ertragu měl ale štěstí na poradce a teď se k nám přišel podělit o své zkušenosti. Klobouk dolu, oba měli koule a teď se tu navzájem plácají do zad …

   Hoši, nechcete si zase chvíli vyprávět na Vašem vnitrofiremním chatu? Tady už to čte jen pár lidí a skoro všichni tu obhajují Vaší firmu. Tady už nemáte koho přesvědčovat. Nikoho zvenku to moc nezajímá….

 88. konzultant napsal:

  čau, celý článek toho Zámečníka je účelová slátanina, je vidět, že ví tužku. podívejte, jak ten blb vypadá a je vám jasný, že se akorát musí skrývat někde za webem a slintat nesmysly. sám působím jako investiční poradce, vedu tým poradců, vydělávám 200 litrů měsíčně po dvou letech práce a takovýhleho saláta, jako je Zámečník, bych si do týmu v životě nevzal, protože ten by nedokázal prodat ani psovi klobásu. nechápu, jak mu někdo, kdo ho viděl, mohl nabízet spolupráci. nechte ho psát nesmysly a nestarejte se o něj. ztráta času. zdar

  • Petr Zajíc napsal:

   Děkuji vám za váš názor. Je jen smutné, že kromě argumentů používáte pouze vulgarismy. Rád bych si přečetl spíše věcné připomínky.

   • Viktor napsal:

    Dobrý den, nevím zda jste se setkal s prodejcem, který měl neúplné informace nebo jste v článku účelně informace zatajil, každopádně jste jím desinformoval všechny čtenáře.
    Vypíchnu pár bodů: 1) Jste registrování u FMA i u ČNB, jako člověk s ekonomickým vzděláním by jste měl vědět, že takovouto činnost nemůžete bez složení zkoušek a registrace u ČNB vykonávat.
    2) Ve své nabídce nemá 6 fondů, máte možnost investovat do jakýchkoli fondů. Těch 6 je hlavních. Pokud zákazník chce, může investovat i do jiných s jinými výnosy, riziky a likviditou.
    X) Ano kurzové riziko je reálné, poplatky tam jsou roční, ve srovnání s českými bankami celkem směšné.
    Obecně však cítím z vašeho článku velkou subjektivní negativitu buď vůči této společnosti, vůči investicím, nebo vám banky zaplatily aby jste Ertrag und Sicherheit pomluvil…když se podívám na partnery \“investujeme.cz\“ tak bych se tomu ani nedivil, když vás živí.

    • Harry napsal:

     Ad X) co pořád mátre s těmi poplatky českých bank? Jaký konkrétní poplatek máte na mysli a s jakým poplatkem vašich fondů ho srovnáváte? Bylo by fajn ujasnit asi o čem kdo mluví …

    • GeNio napsal:

     neokomentoval bych to lépe. Buďme neutrální a nezaujatí…

  • Jakub napsal:

   Pokud dobře rozumím vašim argumentům, tak jste na základě jedné fotografie obličeje usoudil, že daný člověk absolutně nerozumí financním? Smekám klobouk, je vidět, že jste odborník! Prosím pošlete svou fotografii ať vím jak příště rozlišit na první pohled odborníka na finance od úplného břídila. Díky moc.

  • like.n0.other napsal:

   vy jste investicni poradce asi tak jako ja prezident microsoftu. A i pokud byste byl, uz jenom podle vaseho stylu vyjadrovani bych zrovna vam nesveril ani stovku – vyherni automat by byl spolehlivejsi

   • p. Zeithamel napsal:

    aaa ozval se like n0 other…bouchac IZP z jedne nejmenovane poradenske spolecnosti..jeste se vsude chlubite jak jsem vzdy prispivate na vsechny clanky

  • ddd napsal:

   Jedinej blb je tady ten, kdo psal tento názor

  • tk napsal:

   … Sice s panem Zámečníkem také v mnoha věcech nesouhlasím, např. těch POUZE 6 fondů v nabídce JE PITOMOST, ovšem to mi nedává právo chovat se jako hulvát. Svoje peníze bych nesvěřil ani jednomu z vás dvou, jemu proto, že jej nepokládám za odborníka par excellence, Vám proto, že bych s Vaším projevem s Vámi nejspíš vyrazil dveře dřív, než byste mi stačil učinit nabídku. Tomáš

  • martin napsal:

   no hele mluvis jak delnik od pasu takze tipuju, ze vest tym lidi je tvuj mokry sen stejne jako vydelky 200 litru mesicne- clovek co ma v hlave vic nez piliny se vydelky nechlubi stejne tak umi mluvit na urovni vetsi nez zednik. Nicmene dam ti sanci uvest prave jmeno a spolecnost, kde si hrajes na managera a pak ti uverim zati. jsi u me nekde na urovni zednika co sni o ameirckem snu

  • martin napsal:

   no hele mluvis jak delnik od pasu takze tipuju, ze vest tym lidi je tvuj mokry sen stejne jako vydelky 200 litru mesicne- clovek co ma v hlave vic nez piliny se vydelky nechlubi stejne tak umi mluvit na urovni vetsi nez zednik. Nicmene dam ti sanci uvest prave jmeno a spolecnost, kde si hrajes na managera a pak ti uverim zati. jsi u me nekde na urovni zednika co sni o ameirckem snu

 89. like.n0.other napsal:

  zdravim kolegy, rad bych se zeptal na zkusenosti s touto firmou – mel jsem jednani s jednou jejich manazerkou, prislo mi to jako docela zajimavy napad, az na prvotni investici 20.000Kc – v tu chvili jsem celou prednasku prehodnotil a pripada mi to jako typicka letadlova struktura
  vite nekdo neco blizsiho?
  spolupraci rozhodne neplanuji, jenom by me zajimalo, s kym jsem mel tu cest..

  • OTTO napsal:

   Je vidět, že 20 tisíc jsou pro vám veliký peníze a musíte kvůli nim “ přehodnocovat „.
   ETN a.s. neznám takže se nemohu vyjádřit, ale nemyslím si, že prvotní investice je vždy známkou letadlové struktury.
   Známý nedávno zaplatil 500 tisíc USD jako prvotní investici.
   Samozřejmě, že to nejprve přehodnocoval, ale pak to přehodnotil jako dobrou investici dal za frenčízu McDonalds.
   Těžko říct jestli to je letadlová struktura nebo ne, protože když McDonalds začínal a frenčíza stála 400 USD tak lidé říkali, že je to letadlo.
   Když pak cena licence rostla tak lidé říkali, že McDonalds je 100%-ně letadlo. Samozřejmě, že to lidé říkají i dnes, když toto letadlo obchoduje své akcie na burze ( no ta burza není až tak velký důkaz, když OVB má taky akcie na burze ).

   Nicméně vámi zmiňovanou firmu neznám a ikdyby v ní byl počáteční vklad 100 kč stejně by to mohlo být letadlo.

   V letadlech dostáváte část peněz z registračního poplatku člověka, kterého přivedete, někdy i další menší procenta ze všech lidí co vstoupí pod vámi v hloubce.
   Letadla nemají žádný produkt, točí se tam jen peníze za vstupní poplatek.
   Pokud mají produkt je nekvalitní, nebo totálně předražený a to tak nápadně, že logicky uvažujícímu člověku musí být jasné, že je to tunel.
   Např. v Astanu, Axisu, Skiline bylo produktem to, že člověk měl přístup na školení, kde se měl naučit a získat informace jak být úspěšný v čemkoliv co dělá.
   Informace které na těchto školeních poskytovali byli z jedné knihy, kterou je možné běžné zakoupit v knihkupectví za 120 kč.
   Takže dáte skoro 100 tisíc, aby jste za to dostala info z knihy za 120 kč.
   Chápete???

   Jsem rád, že jsem v těch letadlech nebyl.

   PS: Napište v kostce o co v ETN a.s. jde a společně s ostatními čtenáři se dostaneme této firmě na kobilku a prolustrujeme ji

   • OTTO napsal:

    Našel jsem na netu stránky ETN a.s.
    Jedná se o frenčízu.
    To jak moc je kvalitní a perspektivní je druhá věc, ale frenčíza není letadlo!!!
    Každoročně se v ČR koná veletrh frenčíz.
    Kvalita a perspektiva jednotlivých frenčíz je různá.
    Jsou i frenčízy, které zkachují a tudíž těm, kdo si je koupili moc peněz nepřinesou.
    Cena frenčíz je od pár tisíc do 200 milionů v případě OBI marketu.
    Osobně mám o OBI market frenčízu velký zájem, ikdyž stojí 200 milionů, ale 200 míčů zatím nemám a ikdybych je měl počet zájemců, kteří 200 míčů mají a přihlásili se do pořadníku je opravdu hodně.
    Ani McDonalds frenčízu není lehké koupit.
    Ze 6000-7000 tisíc zájemců co na ni mají 500 tisíc USD firma dělá výběrové řízení a vybere si ze všech těch zájemců jen jednoho, kterému dovolí zaplatit 500 tisíc USD za frenčízu McDonalds.

    • Petr napsal:

     Firma ETN nabízí 2 karty, jedna se jmenuje Normal a stojí cca 20.000,-Kč a druhá se jmenuje Grand a stojí 52.000,-Kč a za tyto peníze si kupujete slevy na cestovní zájezdy a různé zboží. Na internetu je o této formě spousta debat a plamenných diskuzí, vesměs velmi negativních, stačí dát do Googlu „ETN zkušenosti“. Když si kartu koupíte a seženete pak někoho dalšího,kdo si ji taky koupí, měl byste tuším dostat za tohoto člověka provizi 10.000 Kč (u karty Grand). Jedná se o klasický MLM, alespoň podle mého názoru.

   • Danous napsal:

    Taky jsem se s touto firmou setkal, sice jen prostřednictvím známých z vyprávění, ale i to mi stačilo si udělat obrázek.Pravda je, že slibují po 20 letech pravidelného investování, jak poměrně vysoce zúročený vklad, tak spokojený život s měsíční vysokou rentou absolutně bez dalšího úsilí. V první řadě není obvyklé vyžadovat vstupní vklad, a to jako podmínku pro sepsání smlouvy. Při školeních, které si mimo jiné účastníci hradí ze svého ( cca do 3000 za víkend ), je cíleně poukazováno na konkrétní osoby s vysokými příjmy, což vyvolává v těchto lidech touhu po bohatství. Většina „obětí“ pochází buď ze slabší nebo střední vrstvy společnosti. Z těchto lidí se po pár školeních stávají „finanční poradci“, a tento koloběh se dále opakuje…. Tudíž i ve mně vzbuzuje tato firma podezření, že se zde nacházejí znaky letadla. Nikomu z těchto dotyčných nejde o to aby dobře poradili nebo nabídli dobrý produkt, jde o oslovení dalších „finančních poradců“…

    • RPotsch@msoud.brn.justice.cz napsal:

     Již dávno jsem jako cestoval (rok 84-88 bývalá Jugoslávie, rok 91-93 Německá republika, 95-96 USA) a cestoval poznal tzv. MLM (MULTI LEVEL MARKETING). A každý znalý o něm může stručně říci to, že je to jeden z mnoha obchodních systémů (zahrnující prodej, propagaci, distribuci), který je využíván stále ve větší míře spoustou firem a nadnárodních gigantů po celém světě. Jeho „pověst“ však byla trochu pošramocena jeho využitím pro tzv. „letadlo, autobus“ – říkejte si tomu, jak chcete. ROZDÍL MEZI LETADLEM A MULTI LEVEL MARKETINGEM (dále jen MLM) JE TEN, ŽE V LETADLU SE NEŠÍŘÍ PRODUKT A JEHO SPOTŘEBITELÉ, ALE PLATÍ SE JEN ZA MOŽNOST VYMÁMIT Z DALŠÍCH LIDÍ DALŠÍ PENÍZE A Z TĚCHTO PENĚZ NĚCO MÍT. POTUD tedy ETN letadlo není, protože za peníze získám slevy. (Mají slouvy se všemi mobilními operátory takže SMSkuji třeba za 0.48,- Kč za jednu SMS volám do všech sítí za 1,- Kč za minutu, mají smlouvu i s E-ONEM, takže šetříte třeba na energiích celý rok). Firma Vám nezaručuje, že se vám vrátí investiční vklad do roku nebo ihned, ale členství ke slevám si kupujete na 10 let (někomu se vrátí za rok, někomu za pět let – záleží na tom, kolik fyzická osoba využívá služeb). Taková firma skutečně nemá, co nabídnout podnikateli, který utratí na telefonech 20.000,- Kč měsíčně, protože si každý operátor bude tak hýčkat, že mu nabídne lepší podmínky, než které nasmlouvala ETN.

     Další otázkou jestli ty slevy, jsou opravdu slevami. Jestli ty vyšší jakoby běžné ceny nejsou jen „namalované“ a nadsazené. Ale vemte si, že kuře v TESCU taky nikdy nestálo 54.90,- Kč, ale TESCO na něj uvede slevu v hodnotě 29% a stojí 38.90,- Kč. Ve skutečnosti to kuře však stálo 35,- Kč. TESCO tedy marketingovým tahem na kuřeti 2.90,- Kč za 1ks, při takovém množstí kolik naláká lidi na jejich odkup. Takové TESCO funguje úplně stejně jako firma ETN. A taky má zakoupenou franchisu. Jen s tím rozdílem, že ETN se nemá potřebu přetvařovat, že někdy stálo 54.90,- Kč. Ceny, které firma totiž uvádí jako běžné, nebo doporučené jsou opravdu ceny, za které se zboží prodává, spíš odpovídají slabšímu průměru. pokud jde o produkty od konkrétních dodavatelů nebo poskytovatelů služeb (např. cestovní kanceláře), jsou to opravdu aktuální ceny, za které běžným spotřebitelům prodávají. Pokud aktuálně dávají běžným zákazníkům slevu, klient ETN získává nasmlouvanou procentuální slevu z této snížené ceny. Takže ještě levněji. Sleva z těchto cen je pak nasmlouvaná na základě velkoodběru. A ať už má ETN registrovaných klientů 5 tis., 10 tis. nebo 40 tis., jsou to klienti, kteří si slevy zaplatili a tudíž je budou (nejspíš) využívat, takže ETN je skutečně velkoodběratel, tak proč by nemohl získat slevu z běžných cen.

     NYNÍ K SAMOTNÉMU POPLATKU, KTERÝ NEJVÍCE SVÁDÍ K PODEZŘENÍ ZE SYSTÉMU LETADLA. Zvláště, když jsou odměnováni ti nad poplatníkem (u ETN však ne všichni tam jde o binární systém). Rozdíl mezi tím, proč ETN nemůžete za takové jednání žalovat a bylo by neopodstatněné (narozdíl třeba od FAMILY G – která takovým jednáním jde zažalovat za bezdůvodné obohacení, neboť po zaplacení vstupního vkladu vám vystaví pouze fakturu na administrativní zpracování dat a nedostáváte žádné slevy a nemůžete si nic nakoupit – dostáváte jen katalog, pomocí kterého můžete přivést pouze dalšího člověka a jedná se tedy o klasické letadlo) je, že u ETN si kupujete know-how a ten se prodvát smí. – Můžete dále nabízet produkt, který mohu od firmy dále kupovat.

     Poplatek je využíván k motivaci a odměně těch, kteří dělají firmě a produktům reklamu, místo toho, aby firmy vynakládali obrovské peníze, čas a usilí do multimedií. Obě formy reklamy ale mohou být pokud ne lživé, tak mírně klamavé. (Viz reklama v letáku TESCO na kuře). Jelikož však v MLM systémech ji „dělají“ lidé, kteří jsou zároveň většinou spotřebiteli nabízeného produktu, bývá objektivnější. Zvlášť když je prováděna většinou v okruhu svých známých a příbuzných. Funguje to vlastně na starém známém „Nejlepší reklama je osobní doporučení na základě vlastní zkušenosti“.

     Je to jako motivační nástroj pro uživání produktu, za jehož levnější nákup klient zaplatil. Když už si to zaplatil, tak toho využije nebo to aspoň vyzkouší, jestli mu to bude vyhovovat. Tím si firma tak trochu zajišťuje obrat. U ETN to vlastně zlepšuje vyjednávací pozici u dodavatelů, protože se u registrovaných (kteří si slevy zaplatili) dá předpokládat, že zlevněné služby a zboží budou kupovat a proto spíše dodavatelé poskytnou množstevní slevu.

     Co se týče dopsud rostoucí ceny za licenci, odpovídá rostoucí nabídce slev. Samozřejmě má určitý strop, nad kterým už nebude sebelepší a sebeširší nabídka přitažlivá. Ale pro firmu její zvyšování není životně důležité. Poplatky nejsou to, z čeho firma jako taková žije. Ta žije z obratu. Toto je podle mě také nejúrazovější faktor této firmy. Pokud firma bude mít kam expandovat a nebude nasycen trh stejným nebo podobným produktem, tak to bude v pořádku.

     Ale je to jednoduchá otázka podnikání. Pokud se rozhodnete podnikat v oboru obuvnictví budete se chovat úplně stejně jako firma ENT. Musíte mít základní kapitál, peníze nebo prostředky na reklamu, abyste oslovili zákazníky a obuvnictví vám zkrachuje pokud nebudete mít koho obouvat (dostatek zákazníků). Firma ETN se od běžného podnikání nijak neliší.

     Až zkrátka nebude další registrace, produkty se nebudou mít komu nabízet, tak firma bude mít zisky jen z obratu, ale to je analýza na dlouhou dobu dopředu.

     Firma má však plán, že do budoucna expadnovat chce – na Slovensko, Polsko, Rakousko, Maďarsko atd. Nastartování takové expanze je však složité a těžko udržitelné, než udržení firmy na trhu a její výdělky – které jsou v této fázi zasloužené.

     VERDIKT: Pokud má člověk zajáme, umí se pohybovat v oboru, má jazykové dovenosti, je charismatický, ve fázi expanze je firma pro něj to pravé. Pro člověka, který chce ušestřit byť i jen třeba 600,- Kč za elektřinu ročně, za měsíc volání třeba 200,- Kč za nákup pracích prostředků 1200,- Kč ročně, tak se mu to také vyplatí. Ušetří 4.200,- Kč se začátečním investičním vkladem 22.000,- Kč. Za 10 let, tedy člověk ušestřil 42.000,- Kč (-22.000,- Kč) Takže se mu vrátil investiční vklad a dvojnásobek ušetřil do budoucna. Firma není skutečně pro podnikatele, kterří mají obrat ve firmě třeba 1.000.000,- Kč, která má měsíčně, neboť takového podnikatele si skutečně každý poskytovatel služeb bude hýčkat a ETN pro něj sebelepší slevu nevymámí.

     U ETN jde tedy o úplně normální obchod s menšími vadami na kráse, které se dají tolerovat a které nejsou ani jiné ani větší, než při jakémkoliv jiném podnikaní, či obchodu, který provozují lidé.

     Takové jednání není skutečně protiprávní. Filozofie firmy je taky taková, že skutečně nechce nikoho měnit. Nabízí Vám jen možnost využivat slevy, do ničeho vás netlačí a nechce Vám říkat, aby jste dělal pro ni. Klidně podnikejte, dělejte to, co jste doposud dělali jen levněji při využívání slev. Je to stejné, jako když od HOME CREDIT třeba dostanete se slevovou PARTIA kartu na první nákup a další už máte s větší slevou.

     Dále je ETN pro lidi, kteří nemají čas si vyhledávat slevy samy (ETN netvrdí, že je nedostanete zboží koupit někde lépe, jejich prioritou je slevňovat právě dovolené, ale nabízí vám možnost využívat slev na všechno), tak je dostanou naservírované na podnose přímo před spotřebitele. Ovšem, kdo má dneska čas. Většina lidí už hledá i čas na svojí práci v dnešní době…

     • Iris napsal:

      a co teď když společnost ETN vyhlásila bankrot co s těma našima slevovýma kartama dělat?? Roztříhat je a kdopak nám vrátí počáteční investici když jsme ji nevyužívali oněch zmiňovaných 10 let?? Děkuji za odpověď

  • Medici napsal:

   Nabízím všem zklamaným spolupracovníkům ETN smysluplnou a výnosnou práci v TLM.Dlouhá tradice,neomezené výdělky,jistota budoucnosti v opravdu solidní firmě.

   meddicci@email.cz

 90. mag.jan napsal:

  som rad, ze som sa mohol pridat do tychto diskusii. dakujem za nazory, kazdeho z vas na investovanie a zopar tipov. som rad, ze sa tolko ludi zaujima o investovanie v podielovych fondoch.

  Private Banking ………

 91. mgr. jan napsal:

  dobry den. som na tychto strankach prvy krat. rad by som sa pridal do diskusie. dovolil by som si tiez podotknut, ze mam tiez trochu skusenosti s investovanim.

  pani, ktori sa zaujimaju o investicie urcite vedia, ze investicie ako podielove fondy existuju, ktore maju rocne zhodnotenie nad 10%. uvediem priklad: QUAM 15 od Rothschild, pre zaujimavost za obdobie 1.6.1998-28.4.2009 cize trochu viac ako 10 rokov je rocne zurocenie aj napriek momentatnej krizi na kapitalovych trhoch 10,93%. Otazka je: kto to vie? a ako sa k takemuto instrumentu dostanem?

  BANKY. je mi jasne, ze banky musia nieco zarobit, ale ten kto veri v banku. priklad: Raiffeisenzentralbank Austria AG vam momentalne dokaze pri Indikationskurz 82% rocne garantovat 5,77% brutto. Samozrejme ak klient dodrzi 6 rokov dostane sa pomocou indikationskurz 82% na 6,61% rocneho garantovaneho vynosu (ked to prepocitame nazad). Riziko? nesmie Raiffeisenzentralbank International AG krachnut. Cize Emitent. otazka? ako sa dostanem k tejto informacii?

  urcite si to pozrite. dovolil som si tento prispevok napisat tak jednoducho, aby tomu aj normalny clovek, ktory mozno nema vysoku skolu tiez rozumel. samozrejme nechcem nikoho urazit, ale berte tento prispevok mozno ako dobru informaciu

  • Ondřej Záruba napsal:

   Spíš nepovedenou srandu než dobrou informaci.

   • mgr.jan napsal:

    pozrite si ISIN, to je lahke si ho najst. potom mi napiste. rad by som si vypocul vas nazor

    • Ondřej Záruba napsal:

     Nechci být arogantní,ale bohužel píšete úplně z cesty.Investování se skládá z mixu potenciálního výnosu a rizika.A vy poměřujete nepoměřitelné.To je jako kdybyste srovnával výkonnost peněžního trhu s akciovým.Mám jen jednu otázku,na kterou mi ani nemusíte odpovědět.Stačí,když se nad ní zamyslíte sám.Jak kolísá zhodnocení na běžném nebo termínovaném účtu a jak kolísá zhodnocení akciových OPF?Investiční riziko není jen prázdný pojem.

     • mgr.jan napsal:

      dobry vecer pane. nie ste s cesty, to bol len priklad dvoch uplne inych investicii, ktore som si zaobstaral. je mi jasne, ze rizika a vykonnost penaznych a akciovych fondov nemozem miesat. ale mozem rozumne investovat. bud si vyberiem vacsiu volatilitu a mozno vacsi vykon, alebo mensiu a poistene vklady. to uz je na mne. nie?

      to bol len tip co by som urcite rade ludi na zvazenie poslal. cize neberte si to osobne. nechcel som sa vas dotknut. ale urcite su to moznosti pre normalnych investorov. nie? som rad za kazdu odpoved. dakujem pekne

   • mgr.jan napsal:

    prepacte poradim vam. ISIN napriklad RZB je XS0326967832

  • tk napsal:

   fondy typu QUAM si mohu koupit např. prostřednictvím Aegonu, nato nemusím pro pravidelné investování zaplatit ve výši roční úložky zprostředkovateli (max. 1800,– Euro) a následně ještě fondu.

   • sk napsal:

    Pokud je mi znamo..Parworld se prodava hlavne v IZP. Neznam nikoho kdo by ho mel samostatne, vy snad ano ?. Nemluve o srazce 15 % dane v IZP. Navic tenhle fond se vyhradne doporucuje k hypotekam nabo jako prechodna investice v dobach vysoky volatility. A jeste neco : I pres ES se da poridit QUAM bez rocniho poplatku, ale kdo by to pak delal ? Pak bych musel k Aegonu a zacit ho prodavat v IZP. A asi tezko budu rebalancovat portfolio raz za cas v IZP. Chce to mit nesvazane ruce

  • tk napsal:

   Dobrý den, … předpokládám, že jste Mgr. Jan Kurhajec z ostravské kanceláře. Ptáte se: „jak se k takovému fondu dostanem?“… kvantitativní správa aktiv (QUAM) není zase tak výjimečnou na trhu, jak se tady snažíte přesvědčit s odkazem na fond QUAM 15 od Rotschildů. … viz např. AEGON = AE31 PARWORLD QUAM 15. … Stejně tak TEMPLETON GROWTH FUND, kterým Váš reprezentantt vůči mně operoval, stojí za povšimnutí (už proto, že u toho Templetonu je „na ukázku“ použito Time Frame za úsek, kdy rostly jiné AKCIOVÉ fondy také, mnohdy více, např. ING fond českých akcií, ale také fondy prodávané HSBC atd.)… skutečně stojí za povšimnutí fakt, že si jej (event. fond s obdobnými parametry) máme možnost pořídit i bez PLATBY ve výši roční investice E&S, když mne to poplatků ve fondu nezbavuje… Krom toho fondy QUAM ryze matematicky pojaté rezignují na možnost nastoupit do pozice před začátkem růstové fáze a stejně tak mají nastavenu hranici výnosu pod možným maximem … reagují MATEMATICKY, tzn. někým nastavenými limity na REÁLNÝ TRH a předvídají PROGNOSTICKY trend. … Pro mne osobně je to nezajímavé, stejně jako Vašimi poradci protežované „střešní fondy“, což není nic jiného, než FOND FONDŮ, tedy diversifikující již vysoce diversifikované portfolio investičních instrumentů. A metoda „seznámení veřejnosti s nabídkou formou semináře ve Znojmě = 2300,– CZK náklad, mi silně zavání (zapáchá) seminárními hotely ZFP Akademie. Tomáš

   • marek dobransky napsal:

    ING fond ceskych akcii ?? Si delate srandu ?? Za prvy srovnavate jabka s hruskami. Templeton Growth je global fond…ceske akcie jsou ceske :)) To taky muzu jsem hodit Latinskou ameriku a rict ze to na 5 letym Time Frame dela 25 % p.a. v USD. Ale to nevadi….casem se to na vasich skoleni pane Tomasi naucite, ktere jsou zadarmo a pak to i tak vypada

   • Jan Maňák napsal:

    dovolím si reagovat na 3 Vaše citace:

    „Krom toho fondy QUAM ryze matematicky pojaté rezignují na možnost nastoupit do pozice před začátkem růstové fáze a stejně tak mají nastavenu hranici výnosu pod možným maximem“ Potvrzuji Vaše slova. QUAM fondy nemaximalizují výnos, ale optimalizují výnos vzhledem k podstoupenému riziku. Prostřednictvím investiční strategie se snaží omezit pokles na předem stanovenou úroveň. Každý, kdo si občas zahraje na burze, si asi občas sáhne na skvělý obchod, kdy nakoupí na spodku a prodá na topu. Neznám nikoho, komu by se to dařilo systematicky. Strategie těchto fondů je to připouští, v dlouhém horizontu je úspěšná, i když v krátkém podvýkonná proti rostoucím trhům.

    …“reagují MATEMATICKY, tzn. někým nastavenými limity na REÁLNÝ TRH a předvídají PROGNOSTICKY trend.“ – nesouhlasím. to není o prognozování trendu, ale o investování do potvrzeného trendu. QUAM zásadně neanticipuje, a právě proto Vašimi slovy „ezignuje na možnost nastoupit do pozice před začátkem růstové fáze“

    Ad …“Vašimi poradci protežované „střešní fondy“, což není nic jiného, než FOND FONDŮ, tedy diversifikující již vysoce diversifikované portfolio investičních instrumentů“ – přínos FoF není zbytečně navyšovat diverzifikaci, ale generovat alfu přes optimální asset alokaci, regionální alokaci, sektorovou alokaci atd. Akciový fond zaměřený na evropské mid capy je zcela jistě dobře diverzifikovsný, ale v situaci, kdy obecné tržní podmínky favorizují dluhopisy, region Jižní Ameriky a třeba sektor zajišťoven, vysoká diverzifikace Vám sama o sobě nepomůže. Specializoavné společnosti také mají speciální metodiku pro měření úspěšnosti fondových společností na každém relevantním trhu a i jen dobrý výběr správce pro každou třídu aktiv je pro investora pozitivní. I QUAM fondy jsou formou FoF a QUAM pouze představuje nástroj pro optimalizaci taktické asset alokace.

    Nicméně, díky za věcný příspěvek do diskuze i přes Vaše osobní odmítavé stnovisko.

    Jan Maňák
    BNPP IP

 92. Jan napsal:

  Mám z toho pocit, že hloupý okrádá hloupějšího a silně mi to připomíná jednu velikou tři písmenkovou poradenskou společnost i se svou akademii. Lidí, co mají málo peněz je dost, tak proč neoškubat.

 93. OTTO napsal:

  V článku je příklad prezentovaný poradcem, kdy klient který se rozhodne vkládat 2000 kč měsíčně a 100 tisíc jednorázově zaplatí 27 000 kč za poplatky.
  Aniž bych počítal přesný poměr vypadá to, že poradce nabízí klientovi 12% zhodnocení ( o kterém velmi pochybuju ) a chce za to od klienta zaplatit 24% ).
  Jako kdyby říkal vydělám vám 1000kč a za to si naúčtuju 2000 kč provizi.
  Zkrátka jeden krok dopředu a dva dozadu.
  Realitou však zústává, že mnoho klientů je nezkušených a nechají se zlákat do takovýchto sebevražedných misí pirátů vydávající se za finanční poradce.
  A co říct závěrem?
  Je opravdu lidská hloupost a nevzdělanost nekonečná?
  Věřím, že jen u některých lidí a i ti mají šanci prohlédnout a začít se chovat investičně moudře.
  Do té doby budou okrádáni o peníze i iluze.

  • Ross napsal:

   Pane OTTO, na Vás sedí 3. věta od konce Vámi napsaná. Investice do podílových fondů je dlouhodobá zálezitost a tyto poplatky jsou placeny jen jednou a ne kazdý rok. Ale OK, klidně si dejte peníze do banky nebo do IZP, tam Vám reknou, ze nemáte zádné poplatky, ale skutecnost je úplne jiná, 2 roky posíláte peníze a nemáte tam nic, navíc jdete pres prostedníka, který Vám ktátí výnos, ten taky musí z něčeho zít. Kazdý at investuje penízepodle svého uvázení.

   • chk napsal:

    vazeny, na vas sedi presne popis lidi, kteri vubec nevedi o cem mluvi. prostrednik je placen z poplatku za nakup fondu (zpravidla to tak funguje), na rozdil od vasi ES, kde klient jeste navic zaplati za vasi radu se zapornou hodnotou. vrette se k vasi puvodni delnicke profesi, prispejete tak alespon necim k rozvoji nasi vlasti…

   • OTTO napsal:

    Když dojdou argumenty tak přichází urážky.
    Chápu, že na školení vám to říkají jinak a srážka s realitou je nepříjemná.
    Ano, každý ať investuje podle svého uvážení.
    Možná se budete divit, ale IZP nemám a co se týká banky tak tam mám určitě méně než vy, protože vše co tam příjde investuji a ze zbytku si užívám.
    PS: Fondy také nemám. Z mého pohledu jsou fondy jednou z nejrizikovějších a častokrát nejméně výsnosných investic.
    Jsou vyjímky, ale vstup do takových fondů obnáší minimální vklad 100 tisíc euro, v některých 500 tisíc i milion.
    Zhodnocení se pohybuje mezi 30 – 80% ročně, ale je jasné, že tyto fondy nejsou pro retail na který se vy specializujete.

    • Ross napsal:

     No, o tomhle bych trchu podiskutoval. Vstup do fondů je u jednorázovek od 63.00,-Kč, měsíčně od 1.300,-. To uz je v podstatě pro kazdého. A z dlouhodobého hlediska je riziko velice malé. Nehodlém někoho urázet, chci vést seriozní debatu.

     • Konference napsal:

      Vy mluvite o beznych retailovych fondech spadajicich do skatulky „otevrene podilove fondy“. Krome nich ale existuji fondy u nas oznacovane za „fondy kvalifikovanych investoru“. Ty maji v soucasne dobe daleko volnejsi ruce nez bezne OPF, nemaji tolik omezeni (napr. kolik max. mohou drzet hotovost, jak velky dil kapitalu muze max. pripadat na jednu akcii atd.)… diky tomu maji vyssi sanci dosahovat lepsich vysledku nez prumer trhu. Sance jeste neznamena skutecny uspech. Najdete mezi takovymi fondy vysledkove velmi zajimave i naproste propadaky.
      Vzhledem k nizsi regulovanosti takovych fondu nejsou dostupne retailu, minimalni investice se pohybuji radove v milionech (EUR).

      Druha vec je riziko. I to chapete trochu jinak nez Otto. Vy sledujete riziko jako pravdepodobnost postavenou na historickych datech, na takovem postupu neni nic spatneho. Otto ale sleduje riziko zcela jinak, a to podle toho, jakou ma nad investici kontrolu. Nad beznym OPF nema zadnou kontrolu, muze pouze rozhodovat, kdy koupi podilove listy a kdy je proda, ale nemuze fondu mluvit do toho, jake akcie ma koupit. Jako kazdy podnikatel chce mit nad svym byznysem kontrolu a to u OPF nema.

      Podilove fondy jsou vyborne pro vetsinu lidi. Je treba je chapat jako urcitou formu sluzby, za kterou si investor plati. Ale nejsou vhodne pro lidi s velkym kapitalem, kteri chteji mit kontrolu.

      Otto, kdyztak me doplnte, kdybych to nevyjadril presne.

      Jan Traxler
      FINEZ Investment Management

      • mag.jan napsal:

       ano mate pravdu hovorim o otvorenych podielovych fondov pre beznych ludi. fondy kvalifikovanych investorov je urcite ina zalezitost.

       urcite forma OPF je z hladiska kontroly investicie nekontrolovatelne. mate pravdu. inak povedane ked mam info tak investujem sam do roznych bud akcii, dlhopisov,…. to netreba rozoberat. cize viem to kontrolovat. bohuzial si myslim je to velmi rizikove pre normalneho cloveka ako investor. nemyslite?

       • Konference napsal:

        Co si predstavujete pod pojmem „normalni clovek“?

        Zopakuji, co uz jsem v podstate napsal. Pro vetsinu lidi (pro drobne investory) jsou podilove fondy vhodnym zpusobem jak investovat kapital. Pro narocnejsi klienty existuji i jine cesty. 😉

        Jan Traxler
        FINEZ Investment Management

      • tk napsal:

       Dobrý den, pane Traxlere, ty Vámi zmíněné „fondy kvalifikovaných investorů“ u mne vyvolali fakt úsměv. Buď je investor SKUTEČNĚ kvalifikovaný, nebo někomu SVĚŘÍ ROZHODNUTÍ o tom, kam investovat === tehdy použije fondy. A je už potom jedno, zda se jedná o freestylové fondy, nebo fondy peněžního trhu. Tady už nastupuje míra averze AVERZE K RIZIKU toho, kdo chce výnos BEZ VLASTNÍCH ZNALOSTÍ, … Fondy nejsou a nikdy doufám nebudou pro KVALIFIKOVANÉ investory, … Tomáš

     • OTTO napsal:

      V jakémkoliv fondu je riziko extrémní, kromě fondů, které obchodují s instrumenty s předem stanoveným výnosem, ale u těchto je zase problém, že vám častokrát nepokryjí ani inflaci takže jste vlastně v mínusu.
      Vy ten fond neřídíte a nemůžete tedy ovlivnit aby vaše investice skončila v takovém plusu jak si přejete.
      Můžete jen nakoupit a když vidíte, že fond je řízen špatně a hodnota investice klesá můžete prodat, ale když začne klesat většinou vám dobře vyškolený agitátor z fondu zavolá a tvrdí vám, že je to přechodný pokles a tudíž skvělá příležitost pro to aby jste levně nakoupil.
      Hrabivost zvítězí a výsledek je, že realizujete ztrátu.

      Je to stejné jak se potkají ti dva pánové před kasínem.
      Jeden je nahatý a druhý má jen trenky.
      Ten s trenkama se ptá toho nahatého “ co se ti stalo? “
      Nahatý opovídá “ ale byl jsem v kasínu a takhle to dopadlo. “
      A ten v trenkách mu na to říká “ já byl tak v kasínu, ale věděl jsem kdy mám skončit.“

  • František napsal:

   Musím říci, že je mi Vás buď upřimně líto nebo věci nerozumíte nebo schválně se snažíte někoho pomluvit. Sám mám zainvestováno s ES přesně tu částku, o které tu hovoříte a z hlediska provize pro zprostředkovatele (ES) platí :

   1. tato provize je zaplacena za činnost poradce jednou pro vždy, dokud máte prostřednictvím ES zainvestováno. Máte tak případně i doživotně za tyto peníze k dispozici člověka, který se Vám o portfólio stará.

   2. již žádný další polatek na účet ES pokud mám provizi 27 000 kč zaplacenou a investoval jsem jednorázově do fondů 100 000 Kč a pak 2000 Kč každý měsíc nikdy neplatíte – takže poradce je tu pro pro mne navždy

   3. nebavím se o následných běžných poplatcích fondové – fondovým společnostem, které jsou pro všechny podílníky konkrétního investovaného fondu na celém světě stejné

   4. pokud tedy investici ve fondu máte 20 let, vychází Vás roční práce poradce 1125 Kč – a to je podle Vás určitě OBROVSKÁ SUMA!!!!!!!

   5. Moje investice do fondu Templeton Latin America se mi od února zhodnotila více jak o 50% a stále stoupá – pro Vás asi směšné.

   6. Metotu QUAM 15 znáte? Sledujete fondy touto metodou řízené, jaké měly zhodnocení i v krizi 2008 -2009 ? Slyšel jste někdy něco o společnosti ROCHILD? Znáte její celosvětové výsledky v řízení akciových fondů? – silně pochybuji!!!!!

   7. Je vidět, že pokud lidé nemají informace, můžou z nich podobní jako Vy dělat úplné pitomce a takoví troubové jako jste Vy toho dokážou využít!!!!!!!

   8. Slyšel jste někdy o tom, jak pravidelnými splátkami neproděláte na investici do podílových fondů, i když jdou trhy dolů? – nevěřím, že máte o tom páru!!!!!!

   9. Nikdo v Evropě po testech MIFID neprošel, kdo by na to neměl a pokud tím prošla v Rakousku společnost Ertrag und Sicherheit, asi to něco říká!!!!!!

   10. Myslíte, že by takoví giganti, jako Franklin Templeton a BNP Paribas (slyšel jste někdy tato celosvětově investičně velmi známá jména????) dali jen tak někomu exclusivitu na prodej svých nejlepších produktů???????

   Vážený pane, dovolím si říci,že Vaše vzdělanost a informovanost je na bodě nula a jediné co by Vás mohlo omluvit psát takové bláboly by bylo to, kdybyste byl úplný pitomec!!!!!! – nebo to děláte schválně?????

   • tk napsal:

    … z Vašeho projevu je zřejmé, že Vás někdo rozhněval jiným názorem, než je ten Váš. … Tedy:
    a) poradce, co mi investuje do fondů. nepotřebuji, neboť tento poradce ten fond neřídí a tudíž NEOVLIVNÍ, jaký budu mít výnos či ztrátu
    b) pokud skutečně věříte, že F&T „střešní fond“ je to nejlepší, co F&T mají, tak tím se pro mne z Vašeho stanoviska vše vysvětlilo. Nevidím nic tak luxusního na fondech fondů. Tomáš

  • tk napsal:

   Buďme fér == ten poplatek zaplatí ZA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ (!!!) a servis klient jednou za dobu investování. Zajímavější je ovšem kalkulace, kolik mne to stojí jinde a od JAKÉ VÝŠE PRAVIDELNÉ INVESTICE A NA JAKOU DOBU se mi UŽ KONEČNĚ vyplatí zaplatit jednorázově E&S, místo třeba si totéž předplatit u Consequ. Já si tu analýzu udělal, proto NEPRODÁVÁM fondy pro E&S (obecně pak fondům nefandím – jsem pro přímé investice do několika titulů a tím si URČIT míru DIVERSIFIKACE RIZIKA SÁM). Tomáš

  • Franta napsal:

   Nevím pro koho pracujete ale počítáni a fakta vám moc nejdou. Zkušte štrykování z babama vám to půjde.

 94. like.n0.other napsal:

  …dalsi MLM smecko, ktere z par duverivcu (v nasich zemepisnych sirkach par tisicu duverivcu) vytahne miliony a potom se po nem slehne zem

  • Ass napsal:

   MLM je ale v kazdé firme.

   • like.n0.other napsal:

    nejde o to, jestli je to MLM nebo cokoliv jineho, jde pouze o to, ze opet slysime o necem „zazracnem“ – vybavuji se mi podobne firmy jako napr Edbusy atd.
    bohuzel se stale v nasich koncinach najdou tisice idiotu, kteri na to skoci a pak budou nadavat na vladu, na CNB a na vsechno kolem a dozadovat se svych ztracenych penez po statu
    jinak velice me pobavila ta fraze o 12% vynosu fondu pres „poradce“ a 4% vynosu pres banku

    kdyby tito lide meli alespon zakladni (snad pouze 3hodinove) skoleni k ziskani kvalifikace u CNB, museli by vedet, ze takoveto udaje jsou stejne nesmyslne, jako jsou argumenty ohledne duchodove reformy pri uzavirani IZP (to je take kapitola sama o sobe)

    • mgr. jan napsal:

     dobry den. som na tychto strankach prvy krat. rad by som sa pridal do diskusie. dovolil by som si tiez podotknut, ze mam tiez trochu skusenosti s investovanim.

     pani, ktori sa zaujimaju o investicie urcite vedia, ze investicie ako podielove fondy existuju, ktore maju rocne zhodnotenie nad 10%. uvediem priklad: QUAM 15 od Rothschild, pre zaujimavost za obdobie 1.6.1998-28.4.2009 cize trochu viac ako 10 rokov je rocne zurocenie aj napriek momentatnej krizi na kapitalovych trhoch 10,93%. Otazka je: kto to vie? a ako sa k takemuto instrumentu dostanem?

     BANKY. je mi jasne, ze banky musia nieco zarobit, ale ten kto veri v banku. priklad: Raiffeisenzentralbank Austria AG vam momentalne dokaze pri Indikationskurz 82% rocne garantovat 5,77% brutto. Samozrejme ak klient dodrzi 6 rokov dostane sa pomocou indikationskurz 82% na 6,61% rocneho garantovaneho vynosu (ked to prepocitame nazad). Riziko? nesmie Raiffeisenzentralbank International AG krachnut. Cize Emitent. otazka? ako sa dostanem k tejto informacii?

     urcite si to pozrite. dovolil som si tento prispevok napisat tak jednoducho, aby tomu aj normalny clovek, ktory mozno nema vysoku skolu tiez rozumel. samozrejme nechcem nikoho urazit, ale berte tento prispevok mozno ako dobru informaciu

     • like.n0.other napsal:

      netusim, co tim chcete rict.
      preci je jedno, jestli investuji do fondu pres banku nebo pres brokera ci poradce – porad bych mel zaplatit stejny poplatek a stoprocentne dostanu u stejneho fondu stejny vynos.
      pokud mi nekdo tvrdi opak, je to na zalobu

      • poradce napsal:

       A skouseli jste uz treba primo u dany investicni spolecnosti ? Treba ze zaklopete na dvere Franklin Templeton ? Myslite ze je to jedno ? Skousel jste to uz ?

       • Petr napsal:

        No a je tady spolupracovník E und S. Ano, s Ertrag und Sicherheit vstupujete přímo do fondu, tzn. podepisujete smlouvu přímo s Franklin Templeton, ale jaké výhody mi to dává? Poplatky platím stejné, výnosy mám stejné, tak nevím..

        • mgr.jan napsal:

         dobry vecer. firma templeton, fidelity, invesco, baring, pioneer, bnp, ing, black rock,…. su urcite firmy velke. samozrejme ich sluzby vyuzivaju aj banky, poistovne, nebankove ins., brookers, …

         o tom ze tieto firmy su podla ratingu atd…. vporiadku sa dufam nemusime bavit. staci si najst webb. otazka je ako normalny clovek sa dostane k tejto informacii? preco to nevyuzivaju ludia uz 50 rokov? v tom hladam odpoved. a nie vo vynosoch, poplatkoch, likvidite,…. skutocne preco tam nema kazdy clovek nejaku smiesnu ciastu zainvestovanu, popri nemovitostiach a praci? Ked vychadzam, ze kazdy clovek pracuje aj kvoli peniazom. ci nie?

       • mgr.jan napsal:

        urcite mate pravdu. jedno to neni. ten kto sa vyzna vie investovat vsade, ale to vam nemusim vysvetlovat. vidim, ze sa vyznate. to ma tesi.

        otazka preco franklin templeton? aj ked je to solidna firma. existuje niekolko moznosti. napr.: baring

        • Konference napsal:

         Nekolikrat tu zminujete fondy Baring. Pro Vasi informaci, nemaji povoleni k verejne nabidce v CR, takze pokud nekdo chce, muze si fondy koupit v zahranici, ale v CR je zadny zprostredkovatel nemuze verejne nabizet.

         Jan Traxler
         FINEZ Investment Management

         • mag.jan napsal:

          ano mate pravdu. v cr nieje mozne napriklad tuto moznost ponukat. ja to neponukam. ja to nakupujem. ale si myslim, ze su neni spatne.

      • mgr.jan napsal:

       ja som len chcel mozno normalnym ludom otvorit oci. nechcel som sa vas dotknut. ale vela ludi nevie ako investovat a kde. samozrejme nemoze kazdy sa tejto problematike venovat. preto len navod, co su urcite neni vymysli ako zhodnotit efektivne svoj kapital.

       bol to len tip, ktory sa mi zda prijatelny. tieto percenta co som napisal su pravdive. samozrejme si klient musi vybrat. podla toho ci ma uz skusenosti s investovanim ako takym, alebo ci si to moze dovolit, ci ake rizika znesie. to je velmi dolezite.

       samozrejme banka a poradci musia s niecoho zit. cize poplatky su vsade. neberte si to osobne, ale aj vy a aj ja musime zarabat peniaze, to je jasne.
       ano otazka je ako? nemoze byt kazdy clovek len specialista na IF, ale musia byt aj specialisti na poistky alebo hypoteky alebo derivaty….

       som rad, ze reagujete na moj prvy prispevok v CZ a na tomto nete 🙂

       • like.n0.other napsal:

        omlouvam se, ale podobne fraze, co od vas padaji, jsem jiz zaslechl na schuzce s jednim manikem z amway – opet to ma rozmer neceho zazracneho, o cem lide nevi a vy jste ti frajeri co lidem oteviraji oci a ukazuji jim ty neskutecne prilezitosti……FUJ
        jinak nemuze byt kazdy specialista a vy to pouze potvrtzujete, dobre vam na tech skolenich vymyvaji mozky
        o fungovani financnich trhu nevite ani ty nejzakladnejsi informace a dal tyto dezinformace predavate klientum, kteri pak uz nikdy s nikym z financi spolupracovat nebude – velice dekujeme

        mate v nabidce par fondu a modelujete je na 12% p.a. – za tato cisla bych se ja nikdy nepostavil – to ze to tak vypadalo poslednich par let rozhodne neznamena, ze to tak bude i v budoucnu
        ja osobne modeluju nejvice na 9% a to jsou emerging markets na horizont 20let+

        a to si rikate investicni poradci, to je skutecne k smichu..
        jen tak pro informaci – pojem „investicni poradce“ uz neni diky nove legislative pouze prazdnym pojmem jako je treba financni poradce, ale musite k jeho pouzivani mit kvalifikaci u CNB

        • mag.jan napsal:

         nic neni zazracne. prilezitost ma kazdy. samozrejme je len na samotnom cloveku ako?

         neviem o akych skoleniach hovorite. tz vymazavanie hlavy. co to je? to nebolo asi podstatne co ste chceli napisat.

         urcite existuju prepadaky a aj 12% niekomu slubovat nema zmysel. zaujimali by ma co ste spomenuli EM

         ja som urcite zatazeny na EM a mam dobre skusenosti. verim, ze aj vy (20 rokov?)fondova spolocnost Baring

         o kvalifikaciach sa nemusime bavit. vidim, zemate tu najvyssiu u CNB asi. samozrejme mate pravdu s pojmom investicni poradce.

   • mgr.jan napsal:

    mate pravdu len je otazka: co ostane firme a co cloveku, ktory to vsetko urobil a zarobil firme.

    cize mlm je diskatubilne. nic proti, ved aj IBM, CITIGROUP…. pracuju na systeme mlm. prosim vas neurazte sa, ale je skutocne dolezite, aby ste videli vo firme kde idu zisky a kolko dostane ten sami zamestnanec

 95. Jan Traxler napsal:

  Skoda slov. Ja bych je vzal na plocho mecem. ;-))

  Vzpominam si, ze jsem pred casem dostal emailem dotaz, co si o teto spolecnosti myslim. Z informaci uvedenych na jejich webovych strankach a ktere mi preposlal tazatel (jejich potencialni zakaznik) jsem vyvodil stejne zavery jako Petr Zamecnik.

  • Rey napsal:

   To by me zajimalo, jak jsme mohl vyvodit stejné závěry jako pan Zámečník, kdyz jsou informace na jejich stránkách jen obecné?

   • Konference napsal:

    Jednoduse v kombinaci s podklady od jejich potencialniho klienta, ktery se na me obratil, co si o tom myslim.

 96. Petr S napsal:

  Nechápu jak tato firma vyhrála udajný tendr na zajištění pojistek pro vojáky na mise. Jejich zastupci jezdí po praporech, které vyjíždějí do mise, a distribuují pojistky na mise jako výhradní a jediný zástupce finančně-poradenské firmy. Sám jsem byl svědkem kdy si otevírají provizorní kanceláře přímo v kasárnách a nechají si posílat vojáky, od vedoucích představitelů praporu, kteří řeší cokoliv s financema. Takže zcela jistě o této firmě ještě uslyšíme, neboť pravděpodobně budou mít zajmavé provize od dohozených vojáků.

  • Armada v klide napsal:

   Bohuzel Firma ERTRAG und SICHERHEIT neni schopna umoznit pojisteni.

  • Mura napsal:

   Az na to, ze Ertrag pojistky vůbec nedělá, dělají jen investice, takze asi tezko budou zajistovat nejaké pojistky pro vojáky….dobrej kec…

   • Petr S napsal:

    Dobre, byla to ma nepresnost. Nicmene firma co nabizi pojistky pro vojaky, se hlavne zastituje Ertragem a rozdava uzasne letaky s jejich logem firmy.

    • Mura napsal:

     Ok, to se stát můze, ale logo je chráněno ochrannou známkou, nemůze se bez vědomí společnosti uvádět na letáky a uz vůbec ne na letáky s pojistkou.

 97. Petr napsal:

  Taky mně lákali k investici do fondů a k následné spolupráci..odmítl jsem..místo investice přes E und S jsem začal investovat přes Conseq, a nyní se mně jeden ze spolupracovníků E und S pokoušel přesvědčit, že jejich 12-ti násobek investované částky jako poplatek se sice zdá hodně, ale z dlouhodobého hlediska, díky depozitním poplatkům, poplatkům za nákup a prodej, které prý budu platit já u Consequ se investice vyplatí…

  • chk napsal:

   samozrejme lez jako vrata od stodoly. ty lidi jsou nauceny tohle rikat. protoze kdyby tomu alespon trochu rozumneli, vedeli by, ze to jsou nesmysly.

  • AAA napsal:

   Muzu se zeptat kolik Vas teda stoji poplatky pres Conseq? Chci si odkladat tak 2000 mesicne. A jste ci nejste majitel podilu ? zvazoval jsem taktez pres Conseq. Ale kdyz se podivam na jejich veb a popaltkou struktu tak asi prece po nekolika letech se mi ten poplatek vrati ne? Dekuji

   • tk napsal:

    Pokud chcete platit po 2 tisíce / měsíčně, tak s předplacením (u Consequ = 3,5 % poplatek) se Vám to přes E+S vyplatí při investici v trvání NAD DOBU 55 LET. … Udělal jsem si pro sebe vlastní výpočty, protože jsem byl na setkání s E&S … vyhotovení vlastní kalkulace mne stálo hodně práce, tedy Vám ji více nerozvedu. A nejsem z Consequ ani z E+S. Snad jsem Vám tím pomohl === a zadarmo :))
    Tomáš

    • AAA napsal:

     Dobry den. Dekuji za radu akorat by me zajimalo jak jste tomu dosel tech 55 let.To je docela dlouha doba:-D Jeste jsem se chtel zepatat jak je to s tim primim akcionarem u toho Consequ jsem ci ne?A taky u toho poplatku udajne neni jen zprostrdkovani ale ta dozivotni poradenstvi atd.coz nevim jestli tam u toho Consequ je.

 98. chk napsal:

  jeste jeden odkaz na diskusi, kde ES vychvalujou jeji spolupracovnici:
  http://vytapeni.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=105194&start=0

  a jeste vytazek z jednoho prispevku z diskuse, podle me perla „number one“, bohuzel je to hodne smutny. popisuje fungovani podilovych fondu pres banku a pres ES:

  Vyhodou E&S je hlavne to, ze klient neplati zadne poplatky (krome servisniho poplatku na zacatku) a cely vynos, ktery mu jeho investice prinese nalezi pouze a jedine klientovi. A ne jako u bank, ze se sejde predstavenstvo a z 15% vydelanych klientovi pripisi pouze 5% a ostatni si nechaji.

  • mgr.jan napsal:

   dobry den. otazky preco hovoria ES poradcovia, ze neexistuju ine poplaty ako vstupni, ved tam mate TER, to platia vsetci a j banky nie? a vstup je rozny podlatoho ake mam koneksie. akciovy fidelity mozem mat aj 1,15% ked viem ako. takze tomu nerozumiem. poradci alebo banky to je vlastne jedno musia mat vstup a TER inac by neprezili. bud sa to da zakryt, ale to radsej nebudem rozoberat, alebo to klientovi musim povedat. problem je kto vie povedat presne co ma to stoji? poradci? nie. Banky? nie. ostatny? nie. je to tak. ludia si nevedia spocitat ani urok an urok a nie este zlozitejsie veci.

   inak 15% a 5% percent tomu nerozumiem to nema spolu nic spolocne! ked 15% tak 15%. nie? otazka je co za to zaplatim. Este lepsie bud zaplatim nieco a mam nieco lepsie alebo nezaplatim a dufam. to povedal uz bata. nie sme natolko bohaty aby sme si kupovali lacne veci.

   lebo co vam prinesie ked mate nieco za 1% a prinesie vam to 5%
   alebo je lepsie 5% a prinesie vam to 10%
   pozrite si zz1 alebo zz2 tie stoja 10% ale co prinesu?? pan profesor z viedne vie co robi 🙂
   napiste nazad az si tieto info overite. dakujem

   • chk napsal:

    prominte, ale nerozumim tomu, co jste chtel napsat. mozna je to tou slovenstinou, nevim.

    Kazdopadne investor MUSI podle zakona vedet, kolik ho investice do podiloveho fondu stoji na poplatcich. je to citelne, jednoduche a transparentni.

 99. chk napsal:

  zde je ke stazeni dokument z dubna 2009 o neplneni informacni povinnosti tohoto subjektu, kde CNB zada napravu. obrazek at si udela kazdy sam, jen blazen by se s nima vubec bavil…
  http://www.cnb.cz/export/CZ/Seznamy_a_prehledy/Pravomocna_rozhodnuti.page

  • Radek napsal:

   Moooc pěkné. Díky za info.

   • milan napsal:

    Pokud vidím správně, je tam i spousta jiných zvučných názvů než jen E&S. Proto soudím, nedělat unáhlené závěry.
    Nechci zde dělat žádnou agitaci této společnosti, jen podotýkám, že jsem měl možnost přes E&S investovat a setkal jsem se s profesionálním přístupem a hlavně, zajímám se o produkt!!! Předsudky stranou. Rozhodl jsem se investovat touto cestou a nelituji toho, jak sami předem podotkli, při dodržení investičního horizontu, cca 7 let, je předpokládaný výnos cca 8%, samozřejmě záleží na riziku investice…
    (Hovořím o mém způsobu měsíční investice)
    Co se týče MLM, je to firemní fungování společnosti, to jakým způsobem jsou zaměstnanci oceňováni, mě absolutně nezajímá. Zajímá mě produkt. Komunikujete-li se slečnou na bankovní přepážce, taktéž vás nezajímá kolik má plat a hlavně kolik musí za tento měsíc uzavřít spoření atd.
    Proto všem, kteří si čtou tento „vynikající článek“ od naprosto zaujatého autora a souhlasí s ním, chci popřát hodně štěstí v dalším životě. A pokud vám už běží další televizní seriál, tak rychle na něj. S pozdravem Milan

    PS: Ještě jeden velký pozdrav pro příspěvkáře, kteří se vyžívají v diskuzích používáním slova, letadlo a pyramida….Viděli jste někdy společnost, která by tímto způsobem v Česku fundovala legálně??

   • Bohumír napsal:

    Na stejných stránkách se také dočtete o uložení pokuty ve výši 750.000,- Kč ČSOB pro nekalé ovládnutí trhu. Pěkně poezřelá společnost, tahleta ČSOB… Ale E&S je jistě ještě horší – vždyť se spozdila s přehledem majetku klientů o celých 14 dní a dostala za to flastr 1.000 Kč! No to je ale skandál!!!

 100. Jan Dvořák napsal:

  Někdy v únoru měl emailem kontaktoval jejich zástupce, jestli bych neměl zájem o schůzku. Tu jsem z časových důvodů odmítl, vyvinula se z toho emailová komunikace.

  Nejprve mi nabízel fondy, ty jsem odmítl, tak přešel k nabídce spolupráce.
  Když jsem se zeptal na výkonnost 2008, odpověděl mi objeme prodejů fondů. Po upřesnění, že chci znát výkonnost doporučovaných fondů mi poslal vyjádření, které ho usvědčilo z naprosté neznalosti elementárních věcí. Na tom naše komunikace skončila.

 101. Ondřej Záruba napsal:

  Díky Petře za další investigativní novinařinu.Tenhle je zatím asi vítěz.

  • Petr Sláma napsal:

   Přesně touto firmou, respektive jejím zástupcem byla naše skupina oslovena a musím se pod zkušenost pana Zámečníka podepsat. Ten člověk od Ertrag neměl vůbec žádné zkušenosti s investováním, jen tupě jak diktafon papouškoval naučené formulace z jejich letáků a na naši otázku, jak dlouho působí coby investiční poradce nám sdělil, že cca necelý rok, předtím pracoval jako zámečník v nějaké fabrice (nic proti zámečníkům). Vtíravé jednání, manipulativní slovní obraty a katastrofická profesní i odborná znalost problematiky spojená s náborem do MLM udělala své. Proboha, co vše se ještě musí stát, aby firmy podobné v reportáži pana Zámečníka měly zákaz poškozovat své potencionální klienty informační asymetrií, zavádějícími až lživými informacemi a neprofesionálním chováním ? To zas bude za pár let rozčarovaných klientů…jako národ jsme prostě nepoučitelní. Podotýkám, že se jedná o moji osobní zkušenost a čistě subjektivní názor, jistě budou ve firmě Ertrag i profesně zdatní a renomovaní odborníci na slovo vzatí.

   • jiri.cerny2 napsal:

    Bojím se toho, že v tomto případě se o informační asymetrii nejedná:( Dvanáctinásobek měsíční úložky, kde ti lidi ty peníze berou že ja takle klidně rozdávají?!?

    • tk napsal:

     pane Černý, pokud chcete skutečně SERIOZNÍ ODPOVĚĎ na to, zda se vyplatí či nikoliv zaplatit za ZPROSTŘEDKOVÁNÍ a „odborné“ – připustím ovšem i možnost skutečně odborného poradneství, není nic jednoduššího než si udělat vlastní VÝPOČTY. Pokud využijete institutu předplaceného poplatku např. u Consequ, potom při investici nad 6tis. CZK/měs. a na dobu nad 20 let se Vám zaplatit E+S skutečně vyplatí. A jsou kolem nás třicátníci, co si takto a více investovat mohou dovolit. Buďme fér, demagogie tady stačilo. Tomáš

     • Adela napsal:

      Dobry den

      zajima me jestli pres E&S se vyplati investovat i mensi castky mensi.Kamaradka je OP této spolecnosti a docela mi pripada ze se v tom vyzna. Uvazuji o 2000 az 2500 mesicne davat bokem(Templeton Asia, BRIC, ci Latina ktere mi doporucila)ale zajima mne jestli tato investice ( tedy 12 nasobek toho kolik chci sporit) se mi vyplati za 10 az 15 let coz by byl muj invest. horizont. nez pres Conseq. A jsem primim akcionarem u Consequ ?tvrdila mi ze pres E&S ano .dekuji

      • bk napsal:

       Nevím, jestli jste už dostala odpověď na své dotazy. Ať nakoupíte nějaký fond přes E&S, nebo třeba přes Conseq, jste vždy přímým podílníkem fondu a případná likvidace obchodníka vás nemusí vzrušovat. Rozdíl je v tom, že u Consequ nesete riziko této firmy v krátkém období potom, co jim pošlte prostředky a než oni stačí nakoupit. BTW, podílový fond. Riziko je kryté GFOCP (garančním fondem). U E&S riziko jejich společnosti nenesete vůbec, peníze posíláte přímo do BNP nebo FT. Na druhou stranu, začínáte investovat až po 12 měsících… to mi za trochu rizika stojí. Btw, z tgěchto dvou firem má Templton lepší Asii (podstatně), BRIC i Latinu má lepší Parvest. BNP tu nedávno měla portfoliomanažera, prezentace k BRICu i LAtAM jsou ke stažení na COnsequ (v angličtině).
       https://www.conseq.cz/document_view.asp?document=6516
       https://www.conseq.cz/document_view.asp?document=6518

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.