CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

EF CZ: Pokutou od ČNB nic nekončí…

 


 

EF CZ (dříve Eurofinancial) je společnost s kontroversními praktikami. Cílí především na mladé lidi, kterým nabízí možnost přivýdělku a nesčetné výhody – od výhodnějšího tarifu mobilního telefonu po možnost využívat rady finančních poradců. Klient se za tyto služby, ať je v budoucnu využije či nikoli, podpisem smlouvy zaváže buď zaplatit 23 134 Kč vč. DPH, nebo uzavřít investiční životní pojištění s měsíční platbou minimálně 800 Kč, které nezruší po dobu tří let (platí pro lidi ve věku od 18 do 23 let, pro starší jsou podmínky IŽP mírně odlišné).

Kontroversní praktiky vyústili ve stížnosti klientů (a jejich rodičů) na České národní bance, která EF CZ udělila pokutu „za porušení některého z ustanovení zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí“, jak se píše v tiskové zprávě centrální banky.

Mladí klienti si zpravidla stěžují na nátlak, který je vůči nim vyvíjen zástupci společnosti. Mnohdy ještě středoškoláci podepíší smlouvu, přičemž závažnost svého podpisu a obtížné či nemožné vyvázání se ze smluvního vztahu si neuvědomují. Podle slov Lukáše Hinterbuchnera, jednatele EF CZ, by sice s mladými lidmi měl být na schůzce se zástupcem společnosti přítomen též rodič, aby nedocházelo k nedorozuměním, ne vždy se tak ale děje.

Česká národní banka udělila společnosti EF CZ pokutu ve výši 500 tis. Kč, která je oproti maximální výši 10 mil. Kč spíše symbolická. Uložila též společnosti provést opatření k nápravě. „EF CZ uložila uvést některé aspekty své činnosti do souladu se zákonnými povinnostmi,“ uvedl k našemu dotazu na uložená opatření Marek Petruš, tiskový mluvčí ČNB a blíže je nespecifikoval. Rozhodnutí ČNB je pravomocné a je výsledkem posouzení rozkladu, který proti němu podala společnost EF CZ.

Prohřešek, za který bylo EF CZ sankcionováno, ovšem nesouvisí přímo s praktikami získávání klientů/spolupracovníků, které bývají předmětem stížností. „ČNB sankcionovala společnost za to, že v rámci svého obchodního modelu využívala ke zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví osoby bez příslušné registrace, vybírala od těchto osob vstupní poplatky a vyplácela jim provize za  získání nových osob do tohoto systému,“ píše se v tiskové zprávě.

REKLAMA

Podobné znaky obchodního modelu – „vstupní poplatek“ a „tipařské provize“ skrývající se pod využíváním osob bez příslušné registrace – lze vystopovat i u jiných finančně zprostředkovatelských společností. „Není úkolem ČNB srovnávat jednotlivé účastníky finančního trhu,“ uvedl k dotazu na rozdíl mezi obchodním modelem EF CZ a jinými obchodními modely s podobnými znaky Marek Petruš.

Pokračování…

Pokuta od ČNB a opatření k nápravě nejsou posledním krokem. EF CZ sice podalo neúspěšný rozklad proti rozhodnutí ČNB, může se ale stále ještě bránit soudní cestou. „Proti rozhodnutí ČNB se zajisté budeme bránit soudní cestou, a to případně až u Nejvyššího správního soudu, a to přesto, že takový proces může být dražší než je výše uložené sankce. V tomto případě nám však jednoznačně jde o princip,“ sdělil k našemu dotazu Lukáš Hinterbuchner.

„Již samotný počátek správního řízení byl zmatečný. Řízení nebylo počato s cílem zjisti objektivní skutečnosti, ale s cílem uložit sankci. Samotné rozhodnutí pak obsahuje takové množství hmotně-právních i procesně-právních pochybení, že jej nemůžeme v žádném případě akceptovat. Po 17 měsících trvajícím řízení bychom od ČNB čekali vskutku kvalitnější práci. Rozhodnutí ČNB postihuje na trhu zcela běžnou praxi,“ doplnil Lukáš Hinterbuchner pohled EF CZ na průběh řízení.

Přestože společnost EF CZ s rozhodnutím ČNB nesouhlasí, musí se mu podřídit. „Na nápravných opatřeních nyní pracujeme, celá věc prochází důkladnou analýzou,“ potvrdil Lukáš Hinterbuchner.

REKLAMA

… až k Evropskému soudu

Zatímco EF CZ je připraveno soudit se s ČNB až u Nejvyššího správního soudu, klienti EF CZ půjdou ještě dál – až k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Vyplývá to z reakcí rodičů zklamaných po zamítnutí výpovědi smlouvy ze strany EF CZ zveřejněných v článku Ivy Špačkové, redaktorky MF Dnes, která situaci kolem EF CZ sleduje a která si vysloužila i trestní oznámení na svou osobu.

Nový majitel, žádná změna?

Do společnosti EF CZ počátkem roku vstoupila majetkově AXA životní pojišťovna. „Lidé tvrdí, že se toho na praktikách firmy EF CZ, v níž na konci loňského roku koupila 51procentní podíl pojišťovna AXA, mnoho nezměnilo,“ uvádí ve svém článku Iva Špačková.

AXA se nechce vyjadřovat ani ke správnímu řízení. "Nebudeme komentovat toto řízení, protože nejsme jeho účastníkem. A jen účastníci mohou také rozhodovat o dalším osudu sporu. Pochopitelně však vždy prosazujeme taková opatření, která vedou ke zlepšení kvality služeb," uvedl k našemu dotazu Marek Zeman, tiskový mluvčí finanční skupiny AXA.

Vstoupit do diskuze 77 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • MAX

  18 srpna, 2009

  Spíše bych je vymazal z Obchodního rejstříku a vzal všechny licence co vůbec mohlo EF mít, včetně koncese od ČNB. Pokuta nic neřeší. IŽP pro mladé lidi??Naprostá hloupost!!!

  Odpovědět

 • Doctor

  18 srpna, 2009

  Co byste mi jako mladému člověku tedy radil? Zatím jsem s IŽP spokojený…

  Odpovědět

 • Radek

  18 srpna, 2009

  A jak ho máte nastavené? Nehrozí, že peníze budete potřebovat dřív? Jaké máte plány, cíle, finanční výdaje, příjmy…? Víte, kolik vás IŽP stojí? Znáte produkty, které mohou být srovnatelnou, ale levnější alternativou? Znáte všechna rizika, která s IŽP jsou spojena?
  Pokud máte vše výše uvedené ujasněno a jste-li s IŽP spokojený, tak jedině dobře.

  Odpovědět

 • like.n0.other

  18 srpna, 2009

  reagujete, jak kdyby bylo IZP automaticky spatne…pokud ma spravne postavene portfolio a do IZP nedava vic jak 1300kc tak bych na tom nevidel nic spatneho

  Odpovědět

 • Radek

  18 srpna, 2009

  Teď mi podhazujete něco, co jsem nenapsal. Ale máte pravdu v tom, že IŽP v naprosté většině případů považuji za nevhodný produkt.

  Odpovědět

 • poradce

  18 srpna, 2009

  Jestli si dobře vzpomínate na analýzy pana Šídla, mohl byste vědět, že určitá pojištění (trvalá invalidita, atd.) lze pojistit jen jako součást nějaké rezervotvorné životní pojistky. Souhlasím s kolegou like.no.other a věřte, že nejsem úplně příznivcem IŽP

  Odpovědět

 • like.n0.other

  18 srpna, 2009

  jasnacka, pokud nekdo neordinuje IZP jako vselek misto stavebek, sporicich uctu a investicnich produktu tak na tom nevidim nic spatneho

  Odpovědět

 • mirek dušín

  18 srpna, 2009

  No a pravda je na světě.

  Odpovědět

 • Dnes

  20 srpna, 2009

  Může mi někdo vysvětlit jedinou výhodu IŽP pro osmnáctiletého studenta, bez vlastniho příjmu (bohužel i trochu bez rozumu a zkušeností), který se chystá k maturitě a přepokládá studium na vysoké škole? To jsou nejčastější oběti EF, které uloví pod záminkou super brigády.

  Odpovědět

 • Novotný P.

  25 srpna, 2009

  Jako hlavní výhodu bych uvedl možnost spolupráce s EF 😀

  Odpovědět

 • Dnes

  26 srpna, 2009

  Dobrý vtip. Za – 20 000,- pro EF

 • Novotný P.

  3 září, 2009

  Jenže tak to většina posluchačů cítí. Jen si založím nějaké životko a budu moct vydělávat velký prachy a když budu šikovnej, tak budu vydělávat ještě víc a to životko lehko zaplatím…

 • Dnes

  18 srpna, 2009

  Jednání EF je jednoznačně nekorektní i když právně dost těžko v našem absurdistánu postižitelné. A přitom by stačilo jen dodržet to , co v TV mluvčí z EF slíbil. Všichni, kteří požádají o ukončení smlouvy, mohou tuto ukončit bez sankcí. Zatím se to ale nikomu nepovedlo. Pokuta je směšná a pro EF představuje jen napálit cca. 20 dalších studentů, že jim zprostředkuje prima brigádu a ono IŽP je vlastně výborné spoření, takže o nic nepřijdou. Takže opět jen lži jako od počátku. A co na to říkají ostatní zprostředkovatelé? Jsou snad všichni stejní?

  Odpovědět

 • Krakonoš

  18 srpna, 2009

  Co mají říkat ostatní? PARTNERS nepůjdou proti pojišťovně AXA, která jim mnoha desítkami milionů pomohla při vzniku. AXA má v EF majoritu, protože jsou to stejné prasata. Hinterbuchner jako Doliak. OVB má Štorka, tak radši mlčí. Co byste čekal?

  Odpovědět

 • Jana

  18 srpna, 2009

  Dobrý den, je tady někdo z Fincentra prosím? Znáte někdo pana J.Kašpara, je zemský ředitel. To je nejvyšší pozice? Byl představen jako ředitel, ale nevím čeho. Děkuji.

  Odpovědět

 • TP

  19 srpna, 2009

  V ZFP používají stejnou praktiku. Abyste s nimi mohli pracovat, musíte mít podle smlouvy uzavřené vysokonákladové produkty za které platíte cca 1000 Kč měsíčně. Za dva roky než člověku dojde, že udělal chybu a začal s nimi spolupracovat, vyplázne 24.000 a nic mu z toho nezůstane, jen pár stovek z PP a možná nějaký přestřelený leasing na drahé auto. A nátlaku je tam taky víc než dost.

  Odpovědět

 • jarda

  20 srpna, 2009

  Brrr, tam je to doopravdy i o zivot. Viz Slovenska duchodova reforma. Doufam, ze v CR to bude podle zakonu. Jen vzdelani graduovani financni poradci. Bez MLM blabolu.

  Odpovědět

 • ???

  22 srpna, 2009

  Ty seš taky graduovanej chytrák viď:)

  Odpovědět

 • Radek

  22 srpna, 2009

  Tak nevím a přemýšlím… je to ten stejný jarda, který tu jednou v noci nacpal spoustu sexuálně nevybitých příspěvků, které mu redakce smazala? Nebo je to jiný jarda…

  Odpovědět

 • jj

  20 srpna, 2009

  Zajímavý a pravdivý rozhovor k EF
  ČNB: Eurofinancial se musí změnit
  http://www.cnb.cz…_09_090812.html

  Odpovědět

 • rodič

  18 září, 2009

  Můj syn si vtipně zařídil brigádu u EF. Nakonec nezbývá asi než uzavřít IŽP a platit 3 roky 800,- měsíčně i když syn nepracuje a chodí do školy. Moc fajn pro všechny ostatní rodiče. Podařilo se někomu vůbec z této smlouvy vyvázat.

  Odpovědět

 • Pavla

  31 ledna, 2010

  I my jsme řešili tento problém. Předali jsme to agentuře p. Jungmanna, který se svou agenturou proti nim zbrojí. Podali jsme na ně nedávno žalobu. Možná to bude cesta i pro Vás.

  Odpovědět

 • Ma

  31 října, 2009

  Hledá studenty, kteří jsou poškození firmou EF CZ, abychom se dohodli na společeném postupu. Prosím ozvěte se mi na mail: Marta.Kalova@email.cz

  Odpovědět

 • bonbonek001

  3 prosince, 2009

  Dobrý den ,chtěla sem se vás zeptat,byla jsem první den ve společnosti ef,ale nevyužila sem nic co mi nabýdli jelikož sem hned druhý den ráno chtěla odstoupit.Jenže minulej měsíc zrušili 3denní odstupnou lhůtu a budou jí obnovovat az 1.1.2010.tědka mam zaplatit tech 24000 jenže já na to nemám prosím vás o pomoc,o radu napište prosím.
  Děkuji Thánová

  Odpovědět

 • verunka269

  24 prosince, 2009

  Dobrý den, jsem jedna z poškozených a marně hledám řešení jak se této firmě postavit a vyhrát nad ní. Budu rada za jakoukoliv radu či pomoc. Piste mi prosím na blackandwhitev@seznam.cz, dekuji

  Odpovědět

 • Anonym

  12 května, 2010

  Prosím pomoc, tež jsem to podepsal, jak se z toho mám vyvázat do těch 3 dnů?? Prosím, jak vypadá vzor takového odstoupení od smlouvy?

  Odpovědět

 • máma

  17 prosince, 2009

  chtěli jsme vypovědět smlouvu s ef a tvrdě jsme narazili nic neakceptujou možná snad že se necháte prohlásit za nesvéprávné což mi poradila fabio agenci.To vám ovšem bude překážet při hledání zaměstnání.Pět měsícú jsme čekali na odpověd na náš dopis a ta přišla 16.12. s tím že máme zaplatit do 31.12 částku 23 134kč jinak smlouvu podstupují soudu.Jediný řešení je zaplatit bohužel jiné jsem nenašla.Pozor asi na 20 straně internetu jsem oběvila tabulku jak jste v postupech pracovně nazýváni a upozornuji tak zvané MRTVOLY to jsou ti kteří podepsali a nereagují ani na žp ani na platbu tak zvané pokuty že narůstá poměrně ůrok oznámí vám to až tam bude částka 80 000-100 000.Sprostá hra zničí to mraky rodin.

  Odpovědět

 • Mmmm

  21 ledna, 2010

  Já jsem pro změnu IŽP uzavřené u EF CZ nezrušila, ale byla mi vypovězena z toho důvodu, že EF CZ nedodalo pojišťovně podklady pro to, aby mohla smlouva běžet. Pojišťovna mi vrátila peníze a smlouvu zrušila. A teď mám platit 23.134,-? To je vtipné!!!

  Odpovědět

 • FabioAgency.cz

  27 ledna, 2010

  Jak jsme Vás již informovali, tak od dubna r. 2006 bojujeme proti praktikám fy. Eurofinancial s. r. o. (taktéž EFcz, ECI Czech a EDC cz) „dále jen EF“, kdy jeden z našich brigádníků, těmto vejlupkům naletěl.
  Za tuto dobu jsme pomohli více jak 350 poškozeným. Neustále zlepšovali obranu proti jejich praktikám a vymýšleli nové zbraně proti jejich novým smlouvám.
  Aby toho nebylo málo, tak v tomto, dle našeho názoru „podvodu“ na mladé, figuruje i pojišťovna AXA, která odkoupila 51% fy. EF a proto musí vědět o praktikách, jakými jsou mladí lidé uvrtávání do spirály problémů, s cílem se na nich tučně obohatit. Lze si jen správně domýšlet, že jim tyto praktiky vyhovují, neboť i AXA na tom silně profituje.
  Nevzdali jsme se a 14.1.2010 jsme podali k obecnému soudu návrh na zrušení rozhodčího nálezu, který poškozeným ukládá povinnost zaplatit přes dvacet tisíc korun(rozhodčí nález má stejnou váhu jako příkaz soudu). Jsme totiž přesvědčeni, že rozhodčí společnost je úzce spjata s EF a „jedou“ v tom společně.
  Společně s poškozenými nesouhlasíme s praktikami EF, kdy někdo mladým lidem nabídne práci a ve finále místo brigády odchází silně rozrušen a v kapse smlouvu, která ho zavazuje zaplatit 23.000 Kč. EF, které je bez svědomí, žaluje poškozené a peníze vymáhá.
  Nyní máme opět účinnou zbraň, jak tyto kroky zastavit a pomoci poškozeným se ze smluv vyvázat. V nejbližší době bude podána určující žaloba k soudu na neplatnost smlouvy jako takové, aby poškození nemuseli projít rozhodčím řízením.
  Včera 24.01.2010 jsme se společně s televizí NOVA – pořadem „Občanské Judo“, vrátili k případu EF a zhodnotili jejich sliby, kdy se zavázali k ukončení smlouvy dohodou. Zde je odkaz ke zhlédnutí (zhruba ve 23 minutě pořadu). http://archiv.nova.cz…10.html?s=0
  V boji nepolevujeme a poškozené dovedeme k tomu, aby těmto podvodníkům schovávající se za nedokonalé zákony nemuseli platit.
  Dále je připraveno natáčení s černými ovcemi (TV ČT1) a přednášky na vysokých školách po celé ČR. Pokud jste se stali obětí této společnosti, doporučujeme, abyste se bránili a nedali jim tak šanci Vás finančně srazit na kolena. Každý, kdo se bude bránit zjistí, že EF, byť zastoupena právníky není schopna porazit morálku a právní jistoty občanů ČR.
  Za FabioAgency.cz
  Fabio Jungmann Fiory – jednatel
  774 97 97 27
  http://www.FabioAgency.cz
  U Nemocnice 1750/4
  Ústí nad Labem 400 01

  Odpovědět

 • Karel Hanouz

  9 prosince, 2010

  Fandil jsem vám, ale když jsem se teď dozvěděl pravdu, jak to ve skutečnosti bylo… že se nestydíte!
  Pro ostatní:
  Dejte si pozor na podnikavého chlapíka jménem Fabio Jungmann Fiory, tváří se jak kamarád do deště a nejlepší přítel v nouzi, ale nejde mu o nic jiného než si nahrabat.
  Z vlastní hořké zkušenosti mohu potvrdit, že pan Jungmann je lhář nejhoršího kalibru. Bez jakéhokoliv zjišťování informací střílí od boku lži a nepravdy, aniž by se obtěžoval ověřit si pravdu. A poskytnuté informace si překroutí tak, aby vyhovovaly jemu.
  Vůbec se nedivím, že je to i vyděrač a tahá z lidí za pomoc peníze, proč by se nechtěl přiživit a lživou mediální masáží dostat svoje jméno mezi lidi? Já se jen divím, že je tolik blbých lidí, kteří mu na to skočí a ještě ho budou hájit.
  Však si to poslechněte a přečtěte sami, sám se usvědčil…
  http://www.dejtesipozor.cz/
  http://www.dejtesipozor.cz/dokumenty.html
  http://www.dejtesipozor.cz/files/trestni_oznameni.pdf

  Odpovědět

 • Karel Hanouz

  11 prosince, 2010

  Dokonce to o něm bylo i v televizi, byl odsouzen za podvod a pak ho několikrát trestně stíhali, jestli ho odsoudili znova, tak dobře mu tak!
  http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/eurofinancial-vydira-nas-clovek-ktery-si-na-nas-tezoval.html

  Odpovědět

 • Tomáš

  15 prosince, 2010

  Myslel jsem si, že je to člověk který chce lidem pomoct, ale zatím je to akorát parazit který těží na najivitě lidí.
  http://podvodnik-fiory.blog.cz/
  http://fabio-fiory-podvodnik.blogspot.com/

  Odpovědět

 • Michal

  27 prosince, 2010

  Nelibí se mi jak se někdo pase na cizím neštěstí. Za pomoc kterou vám neposkytne chce peníze dopředu.. Kritizuje a haní něco co dělá. Vytáhne z klientů peníze za účelem zisku a poté je v tom nechá.

  Odpovědět

 • Milan Mareš

  20 ledna, 2011

  Tak jsem díky společnosti HELP přišel úplně o všechno dal jsem jim poslední peníze a nakonec se ke mě otočili zády.. Nečeká mě nic jiného než vyhlásit osobní bankrot.

  Odpovědět

 • Adrian Palacký

  10 února, 2011

  Společnost HELP mi nabízela pomoc. Podepsal jsem totiž nevýhodnou smlouvu. Myslel jsem že ty náklady budou menší než právník nebo nějaká pokuta. Nakonec jsem se napálil a nic se neděje.

  Odpovědět

 • Rober

  2 března, 2011

  No pane jo… Jsem rád, že jsem narazil na tuhle diskuzi dcerka chtěla začít jednat s HELP – sdružení práv podvedených tak to jí to hezky pěkně vymluvím a ukážu jim jak to u nich chodí…

  Odpovědět

 • LukášKrček

  13 ledna, 2011

  Pozor na vychytralého podvodníka pana Fioryho. Pomáhat asi už neumí nikdo a když ano tak chtějí peníze. Když dáte peníze už ho neuvidíte. Na každého jednou dojde…

  Odpovědět

 • Marek

  20 února, 2011

  I já chtěl pomoci od společnosti HELP podepsal jsem smlouvu od EF jediné s čím mi pomohli tak od dalších peněz 4 tisíce mě to stálo. Vícekrát už vážně ne..

  Odpovědět

 • Aleš

  24 února, 2011

  Také bych si chtěl tak snadno vydělat peníze jako společnost HELP rychle prostě jednoduše stačí jen nalhávat a vybírat.

  Odpovědět

 • Eva Čmelíková

  26 dubna, 2011

  Nevím, jak pan Hanouz přišel k těmto zkušenostem, ale já mám naprosto opačné. Na základě doporučení důvěryhodné právní kanceláře jsem se obrátila s problémem EF na pana Fabia Jungmanna. V současné době již máme případ dořešen v náš prospěch. Už to, že ho doporučí kolega – s tím, že p. Jungmann je v těchto případech úspěšný, hodně napovídá. A také důvěra, pokud pan Fabio něco řekl, platilo to. Hanlivý text pana Hanouze mi připadá hodně účelový. Pana Fabia Jungmanna MOHU pro řešení případů EF JEN DOPORUČIT

  Odpovědět

 • Struha Václav

  25 května, 2011

  I já plně souhlasím s p.Evou Čmelíkovou,jelikož i mě poslední dobou pomáhá ..Fabia Jungmann ve věci IFP a jsem spokojený.p.Fabia Jungmanna vřele doporučuji a kdo má problém s IFP,tak se na něj muže plně obrátit.Hanlivý text je neoprávněný vuči p.Jungmannovi.

  Odpovědět

 • BřezinaAleš

  5 ledna, 2011

  Vřele nedoporučuji tuto společnost HELP – sdružení práv podvedených. Jsou to jen další podvodníci co parazitují na neštěstí klientů. Vydělávat a obelhávat lidi na slově Pomůžeme vám je smutné.

  Odpovědět

 • Martin Rada

  1 února, 2011

  Vychytralá podvodná společnost co akorát vybere peníze za pomoc kterou neposkytne. Zaplatil jsem jim přes 4 tisíce za pomoc kterou slibovali a nic se nedělo.

  Odpovědět

 • Erik Rosnberg

  1 srpna, 2011

  Žaloba jo… Hm to být může ale nechápu proč se tady s tímto vystavujete. Když děláte to samé jako ostatní podvodné firmy!

  Odpovědět

 • zadek

  14 března, 2011

  mě help pomohl, mám svatej klid, a ta částka co sem jim zaplatil je nic proti tomu co sem platit měl kdybych se na ně neobrátil 🙂 bylo to posrany EF

  Odpovědět

 • Stanislav Jiřička

  5 května, 2011

  To bych uměl napsat taky samozřejmě také. Ano ta částka je menší ale kdyby ta částka šla aspoň na právní pomoc nebo něco podobného a né p. Jungmanovi a HELP do kapsy…

  Odpovědět

 • Martin Zachara

  11 března, 2011

  No tak po tom co čtu jsem si hodně rychle rozmyslel zajít do společnosti HELP s prosbou ohledně odstoupení od nevýhodné smlouvy.

  Odpovědět

 • libca

  15 března, 2011

  Pan Fabio Vam pane Zachara opravdu pomuze. Nedejte na to, co se pise na blogu. To jsou jen lzi. Sdruzeni ma podporu bankovnich isntituci, ministerstva školstvi, vyhrali jiz nekolik soudnich sporu s firmou EFCZ, Prolux. Pokud by jste dal penize a nepomohlo sdruzeni Vam, tak se vystavuji trestnimu stihani a to si urcite na krk nevemou, to mi verte.

  Odpovědět

 • Zachara

  16 března, 2011

  No libco upřímně je to možné. Ale raději ne nejde o trestní stíhání že by to bylo.. Pochybuji o tom každá firma která podvádí klienty to má nějak podchycené.

  Odpovědět

 • Pavel Kohout

  27 března, 2011

  To společnosti HELP děláte libco reklamu nebo o co se snažíte nalákat p. Zacharu aby zaplatil za pomoc kterou mu společnost neposkytne???

  Odpovědět

 • libik

  15 března, 2011

  Zdravim, mne osobne pan Fabio s firmou EFCZ opravdu pomohl. Maji podporu bankovnich instituci, vyhrali jiz nekolik desitek soudnich sporu s EFCZ, Prolux atd. Dalsi innformace jsou na Facebooku. To jsou dostatecne dukazy o tom, ze opravdu toto sdruzeni pomaha. Pravda vzdycky zvitezi.

  Odpovědět

 • Karel Šmíd

  19 května, 2011

  Tak to gratuluji já tam taky zaplatil a vůbec mi help nepomohl ani nějaký splátkový kalendář mi je k ničemu. Nezkousnu prostě platit někomu za nic. To jsem ty peníze mohl raději strkat doma do polštáře.

  Odpovědět

 • Lukáš Munzar

  5 června, 2011

  Dobrá reklama libiku a teď prosím ještě tu o kočičce a pejskovi. Společnost help jednoznačně podvádí klienty, kteří tam chodí žádat o pomoc.

  Odpovědět

 • Josef Lakatoš

  4 prosince, 2011

  Libiku prosím vás vím že vaše reakce je stará asi tak 9 měsíců ale přehlédnout tato reklama společnosti HELP opravdu nejde. Jestli vás za to třeba platí tak to chápu. Ale tohle se nehodí vidíte sám jak podvádějí klienty a obírají je o peníze!

  Odpovědět

 • Podvedený od EF a AXY

  17 března, 2011

  Teměř každý týden tento blb (tady Zachara) úmyslně špiní sdružení Help. V přibližně stejnou dobu na jiných forech jako Luděk, Luboš aj. Pozná se podle neznalosti rodného jazyka a stálé stejné písničky, jak zaplatil a nic nedostal. Zřejmě zakladatel stránek „Dejte si pozor“, které jsou již nedostupné. Asi došly peníze z provizí. Doufám, že se Fabiovi podaří uspět u soudů i se zpětně zaplacenými pokutami a „pojištěním“. To bude pane potom panika u pánů „managerů“.

  Odpovědět

 • Roman nn

  2 dubna, 2011

  Reklamy pro sdružení HELP si jděte psát jinám! Nikde jsem neviděl žádné důkazy, že jim pomohlo HELP??? Takže tu nevyvracujte názor ostatním.

  Odpovědět

 • Aby bylo jasno!!!

  13 září, 2011

  TRESTNÍ REJSTŘÍK osoby FABIO JUNGMANN FIORY:
  Výpis z rejstříku trestů stahujte u našich přátel (vpravo ve prostředku klikněte na tlačítko Free&slow download a vyčkejte 30 sek na zadání veřejného klíče/kódu, stiskněte enter) zde:
  http://extabit.com/file/28ejtaesq4a3c

  Odpovědět

 • Igor Paluch

  7 dubna, 2011

  Jste už vtipní s tím jak tu reklamujete help a špiníte jméno AXY. V čem vás jako axa podvedla že u nich máte pojistku pardon ale jste trubec….

  Odpovědět

 • Olsa

  23 května, 2011

  Doufám, že se mi podaří mým příspěvkem trochu uvést věci na pravou míru. Moje dcera též naletěla podvodíkům s EF, jejich tzv. „podnikání“ není nic jiného, než pyramida. Praktiky, které používají, jsou všem zkušeným a již dospělým lidem dostatečně známy a proto se logicky zaměřili na právě zletilé studenty, kteří nejsou informováni a jelikož nevládnou finančními prostředky, namísto různých zlatých karet a podobných produktů, které v byly v obdobných systémech využívány v minulosti, použili „výhodné pojištění“. A teď další věc pro případné další podvedené studenty a jejich rodiče, já jsem ono „výhodné“ pojištění za dceru platila poměrně dlouho, dokud jsem nenarazila na stránky HELP p. Fabio Jungmanna a zjistila jsem si sama konkrétní výsledky soudních sporů, vedených s jeho pomocí a tím pádem vím, že je zde reálná možnost tímto způsobem se ze smlouvy s EF vyvázat a nesmyslnou pokutu neplatit. Při spolupráci s panem Jungmannem jsem dosud nenarazila na jediný problém, komunikace nikde nevázne, příspěvek na jeho činnost jsem zaplatila – zatím jednu část, příjem platby mi byl ihned potvrzen. A navíc příspěvek pro sdružení Help za právní pomoc kterou poskystují nepovažuji za nijak přehnaný, oproti platbě, kterou bych případně zaplatila za právní zastoupení od právnické firmy. Pokud někdo váhá, zda využít pomoci sdružení Help, nechť se na mě obrátí, ráda sdělím své zkušenosti jak s EF, tak i s Help.

  Odpovědět

 • Igor Samek

  29 května, 2011

  Jak dlouho vám trvalo tohle vymyslet? Je tu stovky reakcí na to jak p. Jungmann a jeho HELP podvádí své klienty. Kdybych seděl pár minut u počítače a chtěl udělat špínu na EF a reklamu na HELP zvládnu to také.

  Odpovědět

 • Radek Komorous

  13 června, 2011

  Lidi nechoďte ke společnosti HELP – podvádí své klienty stejně tak jako lže o pomoc podvedeným!

  Odpovědět

 • podvodníci z EF

  14 června, 2011

  Ano, raději zaplaťte pokutu nebo plaťte nesmyslné životko,jak vám radí tento dement z EF. Má zřejmě strach z vracení provízí a proto neustále špiní na netu Help. Jen díky právníkům Helpu a vyhraným soudům o neplatnosti rozhodčích doložek dala i AXA pokoj a zcela změnila původní smlouvy „O spolupráci“.

  Odpovědět

 • Hamoun

  12 července, 2011

  Raději si delší dobu budu platit jak říkáte nesmyslné životko než platit cizímu člověku za pomoc a nebo nějakou pokutu. Se proberte po čase si můžu pojistku i vybrat.

  Odpovědět

 • Podvodníci!

  24 října, 2011

  Tohle vám máme věřit paní Olgo? Nakonec určitě skončila u společnosti HELP a jak nám tu budete tvrdit tak jí strašně pomohli a ze všeho vyvázla. Reklamy si jděte psát jinam ano? Já s HELP – sdružení práv podvedených mám jednoduchou obrali mě o 6 500 kč a tím to skončilo.

  Odpovědět

 • Robert

  1 listopadu, 2011

  Nestačím se divit. A člověk má starostí až až a chtěl se u nich zastavit a domluvit se na právní pomoci. To tak ještě přijdu o další peníze a nebudu mít nic ani peníze ani pomoc. Doufám, že jim tohle jejich nekalé podnikání brzo zatrhne!

  Odpovědět

 • Milan Kadlec

  14 dubna, 2011

  Nechápu proč tady nadáváte jste asi hodně chytrý když chodíte podepisovat nevýhodné smlouvy k nějaké firmě. Pak ještě jdete zaplatíte společnosti HELP 6500 za pomoc, kterou možná poskytnou možná ne. Spíš mi přijde že tady děláte nějakou ubohou reklamu a špiníte jména firem.

  Odpovědět

 • Vděčný HELPU

  15 dubna, 2011

  Tak tě zase v ústavu pustili k PC ? Tady jsi Kadlec, na stránkách senzaparty Marek Beneš ve 22:44. A kde ještě jinde? Eurofinancial už je mimo a brzy je sama AXA zruší úplně. Ono dobré jméno se ztratí velice rychle. Bohužel tito šmejdi připravili horké chvilky mnoha studentům. A jen díky a Helpu a Fabiovi je situace podstatně jiná. Doufám , že věta: „dělal jsem pro EF“, bude stopkou pro spolupráci u každého klienta a korektního poradce a zprostředkovatele finančních služeb.

  Odpovědět

 • Milan Kadlec

  22 dubna, 2011

  Jojo v ústavu máme 20 minutovou přestávku na pc to jste neveděl? Bože co to tu plácáte o nějaké senzaparty vůbec nevím o čem mluvíte. EF mě je volné stejně jako společnost HELP napsal jsem jen svůj názor aby tady každý viděl jak se poskytuje pomoc!

  Odpovědět

 • Chytráku

  11 května, 2011

  No pochybuji o tom, že v jakémkoliv ústavu mají pc. Když jste tak chytrý jak je podle vás situace podstatně jiná? Já si myslím akorát to, že se tady dělá pěkné letadlo.

  Odpovědět

 • Martin Schmuk

  29 srpna, 2011

  Ono je raději lepší nepodepisovat raději nikde nic. Lidi se svojí neznalostí sami dostávají ještě do větších a větších problémů.

  Odpovědět

 • Zachara

  28 dubna, 2011

  Tak když jsem teda blb tak poprosím aby jste mi na muj email poslal rosudky nějakého soudu kde máte jasně potvrzeno, že vám společnost HELP pomohla s odstoupením smlouvy nebo cokoliv jiného. Hlavně mi sem nedávejte tu vaší facebook reklamu.

  Odpovědět

 • Michal Sodomkovec

  22 srpna, 2011

  Pořád dokola ta samá písnička pan Jungmann mi pomohl má podporu toho a toho. Zkuste vymyslet prosím něco lepšího nebo novějšího.

  Odpovědět

 • Michal Klimeš

  13 září, 2011

  Zajímalo by mne, kdo tomu udělá přítrž! Doufám, že společnosti HELP někdo brzo utne tipec. Akorát obírají své klienty o peníze. Chtějí jen poplatek předem, který činní necelých 6 tisíc. Potom vám naslibují hory doly a nic z toho nemáte.

  Odpovědět

 • Michal Kořínek

  29 září, 2011

  Obohacovat se na ostatních umí každý. Nechápu proč tohle vůbec existuje! Slibovat pomoc podvedeným klientům za poplatky předem. To nemyslíte vážně? Poplatky přes 6 tisíc a sliby lidi proberte se!

  Odpovědět

 • Vlasta Minařík

  15 prosince, 2011

  I já naletěl těmhle sprostým podvodníkům! Zaplatili jsme jim poplatek předem za to, že nám právně pomůžou a jediné co tak si na nás namastili kapsu! Ruce pryč od HELP – sdružení práv podvedených!!!

  Odpovědět

 • Monika Šrámková

  11 ledna, 2012

  Musím všechny upozornit na společnost HELP – sdružení práv podvedených. Nabízejí pomoc podvedeným klientům a chtějí především jedinou věc a to je poplatek předem ve výši 6 500 kč.

  Odpovědět

 • Patrik

  23 ledna, 2012

  I já narazil na tyhle lumpy! Když nabízejí pomoc podvedeným tak by tak měli i činit. Vybírají jen peníze a nic je nezajímá!

  Odpovědět