Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

ČNB uložila pokutu společnosti EF CZ

Česká národní banka uložila pokutu 500.000 Kč a opatření k nápravě společnosti EF CZ (dříve EUROFINANCIAL), která působí jako pojišťovací agent a pojišťovací makléř (tisková zpráva ČNB).

Rozhodnutí ČNB ve správním řízení vedeném se společností EF CZ, s.r.o.,   se sídlem  Křemencova  18, 110 00 Praha 1,  nabylo právní moci dne 3.8.2009. Jde o první pravomocné rozhodnutí ČNB, jímž byla účastníku trhu udělena sankce za porušení některého z ustanovení zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí.

ČNB sankcionovala společnost za  to, že v rámci svého obchodního modelu využívala ke zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví osoby bez příslušné registrace, vybírala od těchto osob vstupní poplatky a vyplácela jim provize za  získání nových osob do tohoto systému. Údaj o pokutě a opatření k nápravě  bude v souladu s příslušnými zákonnými ustanoveními zapsán do registru pojišťovacích zprostředkovatelů a samostatných likvidátorů pojistných událostí.

7 komentářů: “ČNB uložila pokutu společnosti EF CZ”

 1. xoxo napsal:

  je to dobře, že se něco děje. i když společnost EF se bude bránit do posledního dechu,myslím že nakonec padne na kolena.A že AXA skoupila 51% akcií, to jen dokazuje to, že EF se potřebovala spolčit s nějakou velkou firmou, která ji aspoň chvíli ještě udrží nad vodou. ale ve finále v tom jede AXA i EF úplně stejně.

 2. Pepa napsal:

  Konečně! A díky ČNB snad bude mít i rozhodce, kterého používá EF k vymáhání vysoké pokuty za neplnění gaunerské smlouvy o spolupráci, težší práci. Jen by mne ještě zajímaly ty nápravné kroky, uložené ČNB.

 3. Majk napsal:

  alespoň malého zadostiučinění, kdy Axa narazila. Spojení s EF CZ vycházelo z jediného úmyslu, a to získat další peníze podvodem a zejména mít k dispozici vlastní/nevlastní síť zprostředkovatelů, kteří se nemusí ohlížet doprava ani doleva a mastit životky za každou cenu. Za tyto smlouvy se vyplácely jedny z nejvyšších provizí na trhu (proč by také ne, když se potom přerozdělí do vlastní kapsy -že páni ředitelé a jednatelé?)Jen čekám, kdy dojde i na BTC Broker (to je další firma, majetkově spojená s vrcholnými manažery společnosti AXA), která funguje stejně. Jen ty vlastníky z Kypru nikdo nezná, že?

 4. sekyra napsal:

  Dobrá vizitka pro AXA pojišťovna!

  • Jonáš napsal:

   Tak, tak. Na skutečných vizitkách prý mají psáno „Více než standard“. A pak „… žijte v pohodě“ – toto heslo prý u nich platilo v minulosti.

   Jak však známí klienti Axy tvrdí, spíše by se hodilo … ANI NÉÉ STANDARD !!!

 5. Milan napsal:

  …konečně plní ČNB svoji povinnost, už bylo na čase, gratuluji, jen ta pokuta mohla být několikanásobně vyšší !!!!!!!!!

  • Miky napsal:

   Přesně tak! Mohla být vyšší už jen proto, aby byla dostatečně odstrašující pro jiné podobné firmy. Ale i přesto z mé strany míří poděkování orgánům ČNB, že konečně ukázaly, že i pracovat umí :-)…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.