CZK/€ 24.340 -0,51%

CZK/$ 22.967 -1,08%

CZK/£ 28.146 -0,10%

CZK/CHF 25.174 -0,37%

05. 08. 2009

7 komentářů

ČNB uložila pokutu společnosti EF CZ

 


 

Rozhodnutí ČNB ve správním řízení vedeném se společností EF CZ, s.r.o.,   se sídlem  Křemencova  18, 110 00 Praha 1,  nabylo právní moci dne 3.8.2009. Jde o první pravomocné rozhodnutí ČNB, jímž byla účastníku trhu udělena sankce za porušení některého z ustanovení zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí.

ČNB sankcionovala společnost za  to, že v rámci svého obchodního modelu využívala ke zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví osoby bez příslušné registrace, vybírala od těchto osob vstupní poplatky a vyplácela jim provize za  získání nových osob do tohoto systému. Údaj o pokutě a opatření k nápravě  bude v souladu s příslušnými zákonnými ustanoveními zapsán do registru pojišťovacích zprostředkovatelů a samostatných likvidátorů pojistných událostí.

Loading

Vstoupit do diskuze 7 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Milan

  5 srpna, 2009

  …konečně plní ČNB svoji povinnost, už bylo na čase, gratuluji, jen ta pokuta mohla být několikanásobně vyšší !!!!!!!!!

  Odpovědět

 • Miky

  5 srpna, 2009

  Přesně tak! Mohla být vyšší už jen proto, aby byla dostatečně odstrašující pro jiné podobné firmy. Ale i přesto z mé strany míří poděkování orgánům ČNB, že konečně ukázaly, že i pracovat umí :-)…

  Odpovědět

 • sekyra

  5 srpna, 2009

  Dobrá vizitka pro AXA pojišťovna!

  Odpovědět

 • Jonáš

  5 srpna, 2009

  Tak, tak. Na skutečných vizitkách prý mají psáno „Více než standard“. A pak „… žijte v pohodě“ – toto heslo prý u nich platilo v minulosti.

  Jak však známí klienti Axy tvrdí, spíše by se hodilo … ANI NÉÉ STANDARD !!!

  Odpovědět

 • Majk

  5 srpna, 2009

  alespoň malého zadostiučinění, kdy Axa narazila. Spojení s EF CZ vycházelo z jediného úmyslu, a to získat další peníze podvodem a zejména mít k dispozici vlastní/nevlastní síť zprostředkovatelů, kteří se nemusí ohlížet doprava ani doleva a mastit životky za každou cenu. Za tyto smlouvy se vyplácely jedny z nejvyšších provizí na trhu (proč by také ne, když se potom přerozdělí do vlastní kapsy -že páni ředitelé a jednatelé?)Jen čekám, kdy dojde i na BTC Broker (to je další firma, majetkově spojená s vrcholnými manažery společnosti AXA), která funguje stejně. Jen ty vlastníky z Kypru nikdo nezná, že?

  Odpovědět

 • Pepa

  6 srpna, 2009

  Konečně! A díky ČNB snad bude mít i rozhodce, kterého používá EF k vymáhání vysoké pokuty za neplnění gaunerské smlouvy o spolupráci, težší práci. Jen by mne ještě zajímaly ty nápravné kroky, uložené ČNB.

  Odpovědět

 • xoxo

  28 srpna, 2009

  je to dobře, že se něco děje. i když společnost EF se bude bránit do posledního dechu,myslím že nakonec padne na kolena.A že AXA skoupila 51% akcií, to jen dokazuje to, že EF se potřebovala spolčit s nějakou velkou firmou, která ji aspoň chvíli ještě udrží nad vodou. ale ve finále v tom jede AXA i EF úplně stejně.

  Odpovědět