Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

EuroFinancial žaluje redaktorku MF Dnes

Společnost EuroFinancial před několika dny podala trestní oznámení na redaktorku deníku MF Dnes za sérii článků o společnosti.

Texty obsahují zkreslené skutečnosti a poskytují obchodní výhodu na š í konkurenci. Chápeme je jako návodné, záměrné a manipulativní,“ tvrdí jeden z šéfů EuroFinancial Lukáš Hinterbuchner.

MF Dnes vyčítá společnosti to, že využívá nezkušenosti studentů, které přesvědčuje o možnosti velkých výdělků, ale pokud chtějí spolupráci ukončit, účtuje jim vysoké pokuty. „Popsali jsme praktiky firmy, které jsou přinejmenším podivné,“ sdělil týdeníku Euro šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský.

Šéfové EuroFinancial poukazují také na možnost, že za mediální kritikou stojí konkurence, zejména společnost Partners for Life Planning. Jeden z jejích spolumajitelů, Tomáš Prouza, přirovnal společnost k pyramidovým hrám. Důvodem pro jeho kritiku prý může být možnost, že jedna z pojišťoven, které spolupracují s Partners, brzy přejde pod EuroFinancial.

Vzhledem k množícím se stížnostem od některých klientů společnosti EuroFinancial už několik pojišťoven slíbilo prošetřit praktiky společnosti. Pojišťovna ING už dokonce spolupráci s EuroFinancial ukončila, ostatní pojišťovny ve spolupráci pokračují.

Zdroj: Euro

12 komentářů: “EuroFinancial žaluje redaktorku MF Dnes”

 1. FabioAgency.cz napsal:

  Na konci minulého roku začal rozhodce (EF) rozesílat poškozeným rozhodčí nálezy, že jsou povinni zaplatit 23.000 + příslušenství. S tím jsme se nemohli spokojit a proto jsme dali hlavy dohromady, navázali spolupráci s několika advokáty a shodli se, že jediná možnost obrany je žaloba k obecnému soudu.

  V lednu se podalo několik žalob, netrvalo dlouho a výsledky se dostavují.

  Soud jsme požádali o:
  1) pozastavení vykonavatelnosti rozhodčího nálezu (aby nepřišel exekutor)

  2) absolutní zrušení rozhodčího nálezu.

  Rozhodnutí a předvolání:
  1) vykonavatelnost rozhodčího nálezu se odkládá

  SOUD
  kde se rozhodne o zrušení rozhodčí doložky zasedne v pondělí ve 13:00 u obvodního soudu pro Prahu 2, v ulici Francouzská 19, v místnosti 127/přízemí.

  soud je veřejně přístupný a proto žádám všechny poškozené osoby, kteří si mohou udělat v pondělí volno, aby nás přišly podpořit. Svým způsobem je to každého min. morální povinnost.

  Informovali jsme taktéž média, kteří s námi celou kauzu sledují. Potvrzují svou účast, a tak se EF může těšit na další sprchu.

  Sraz je stanoven na 12:30 před vchodem do budovy soudu.
  Potvrďte prosím vzkazem FB svojí účast ve tvaru: jméno, příjmení a město odkud jedete.

  S většinou z Vás spolupracuji, aniž bychom se někdy poznali osobně. Toto je nejlepší čas vše napravit.

  Přeji příjemný den.

  S pozdravem

  Fabio Jungamnn Fiory
  http://www.FabioAgency.cz

 2. Pavla Roberová napsal:

  Jestli potřebujete informace o tom, jak odstoupit od smlouvy a vyvázat se i ze smluv s rozhodčí doložkou tak sem

  http://www.facebook.com/group.php?gid=340348081272

  Najdete zde informace, dokumenty, rady, tipy a tolik potřebnou pomoc.

 3. Kacka19 napsal:

  http://www.spotrebitele.info/kauzy/regis trace-spotrebitelu.php?kauza=8&spotrebitel=poskozeny

 4. Yury Orlov napsal:

  Dobry den,
  myslim, ze jiz neni treba abych zde vyjadroval sve mineni o teto spolecnosti. Takovychto prispevku zde bylo dost, proto chci jen oslovit vsechny kteri se citi postizeni jednanim spolecnosti, popripade shaneji nejake informace. Muzete mne kontaktovat na icq: 350 683 399, popripade emailu: ray22@seznam.cz

 5. maminka napsal:

  Můj syn v 18letech také se upsal této společnosti,založil životko,smlouvu jsme vypověděli,životko zrušily,pak nám neustále volal právník z Eurofinancialu,když zaplatíme 10 000,-kč,jsme bez závazků,toto nám přišlo i emailem,myslíte si zde někdo,když budu mít právní nárok na 20 000,-kč,že mě stačí 10 000,-kč,jde o podvod!

 6. Tunelář napsal:

  Je to podvod, kdo uteče, vyhraje!

 7. X napsal:

  Mě zajímá ta pojišťovna, která přejde pod Eurofinancial

  • Student napsal:

   Taky by me to zajimalo. Primo geometrickou radou se mnozi stiznosti na tuto, ehm, spolecnost a na demagogickou praci jejich lidi a CNB by mela schvalit snad nejakou fuzi nebo takeover??? To se mi moc nezda… a jestli ano, tak potom uz fakt leda emigrovat nebo zalozit podobny MLM…

  • Jirka napsal:

   Přijde mi nepravděpodobné, že by bylo EF kapitálově natolik silné, aby si toto mohl dovolit. Není chyba ve způsobu podání?

 8. Student napsal:

  EF bude zalovat nekoho za to, ze rika pravdu. No to je masakr… Kazdy zkuseny a „trhuznaly“ clovek vi, co je to za spolecnost a jak ziskava 90% sve „klientely“… no proste opet se akorat púresvedcuji, ze zijeme ve state, kde je vsechno mozne… dokud nebude pojem „financni poradenstvi“ osetrene a upravene zakonem, takovy bordel se bude dit porad…

  • Radek napsal:

   🙂 je to tak. Ale je to daň za to, že žijeme v právním státě. Každý může žalovat kohokoli. Jsem ale zvědavý, jak dopadne soud – to bude zajímavější než podání žaloby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.