CZK/€ 24.895 +0,04%

CZK/$ 23.224 +0,31%

CZK/£ 29.460 -0,02%

CZK/CHF 26.080 -0,38%

Text: Daniel Kuchta

18. 03. 2008

394 komentářů

EDBUSY: Půjčte si – a nesplácejte!

 


 

Společnost EDBUSY nabízí produkt, který předlužené lidi jejich dluhů zbaví – a světe div se – tím, že jim půjčí další peníze. Je třeba uznat, že společnost na to jde dobře. V současné době, kdy na nás nabídky nejrůznějších výhodných úvěrových produktů doslova útočí ze všech stran, je mnohem lehčí najít zoufalce, který bude slyšet na zázračný lék jeho problémů s úvěry, než takového, který chce vyhodit oknem své těžce nastřádané úspory (i když i těch je stále spousta).

EDBUSY počítá s tím, že lidé, kteří si nabrali dluhy, neumějí je splácet a jsou v bezvýchodné situaci, budou mnohem snáze ovlivnitelní, než lidé, kteří si výši svých dluhů umějí střežit, případně mají peněz dostatek a chtějí investovat. Zákeřné, ale chytré.

Společnost ale neoslovuje pouze zadlužené lidi. Snaží se vystupovat jako seriózní instituce zaměřená na finanční vzdělávání lidí (EDBUSY znamená EDucation BUsiness SYstem). Vystupuje jako „sdružení úvěrových expertů s 10letou zkušeností na českém trhu“ (oficiálně ale v tomto oboru podnikají až od března 2007). V současnosti se už společnost přetransformovala na akciovou společnost. Svým klientům je pak schopna zprostředkovat různé finanční produkty od bezúčelových i účelových nebankovních úvěrů, přes hypotéky až po různé druhy investic, pojištění a spoření.

Schopná půjčka – lék na dluhy?

Tím nejzajímavějším produktem, který u nás nemá obdoby, je ale Schopná půjčka – úvěr, který slouží primárně na oddlužování fyzických osob a domácností. U ní společnost slibuje vskutku ojedinělý způsob, jak se člověk, který je zadlužený a dostává se do problémů, může svých dluhů zbavit. Zní to divně, ale podle společnosti EDBUSY se dluhů zbavíte tím, že si půjčíte peníze.

Tento úvěr je vhodný prakticky pro každého, společnosti nevadí zadluženost klienta, ztrátové podnikání ani exekuce. Stačí být dospělý, pravdivě opsat svou situaci a ochotně spolupracovat. Jak jednoduché.

REKLAMA

Podivnosti půjčky se ale začnou záhy objevovat. Pokud se tedy rozhodnete vzít si od EDBUSY půjčku, musíte zaplatit vratnou zálohu 9 520 Kč. Ptáte se za co? Vysvětlení je vskutku originální. Peníze dostáváte od bohatých investorů (nikdo neví, kdo to je), od nichž vám EDBUSY úvěr vlastně zprostředkuje a musí se za vás zaručit. Vybavení úvěru navíc není jednoduchou záležitostí, a proto si budete muset počkat deset měsíců (!), pokud vůbec peníze dostanete. Další tři tisíce pak zaplatíte za členství v EDBUSY klubu, jehož cílem je zvednout finanční úroveň všem, kteří o to mají zájem. Vskutku šlechetné.

Co se bude dít těch deset měsíců, v jejichž průběhu potřebujete řešit svou vážnou situaci, kterou vám má EDBUSY pomoct vyřešit, nikdo neví. Podle některých chytrých názorů v diskuzi, která se tímto produktem zabývá, to ale nemusíte řešit. Klidně nechte exekutora, nechť vám všechno vezme, a poté, až dostanete peníze, si to koupíte zpět. Vskutku chytré. Je dobré zmínit, že první klienti měli dostat peníze letos v únoru, ale peníze nejspíš ještě nikdo nedostal…

Další překvapení nastane, když člověk zjistí, že namísto milionu dostane pouze 800 000 korun. To je zdůvodněno provizemi pro obchodníky, které jsou ale podle společnosti skutečně nízké. Myslím, že zaplatit za zprostředkování jednu pětinu peněz hned při obdržení úvěru, není až tak málo. A rovněž je záhadou, za co vlastně člověk zaplatí dopředu bezmála deset tisíc korun.

Půjčte si – a nesplácejte!

Největší překvapení ale čeká na dlužníky hned vzápětí. A je nutno říci, že to je právě to, co je na půjčce od EDBUSY nejzajímavější. Pokud si k půjčce „přibalíte“ produkt s názvem Rentier – pil, nebudete muset svou půjčku vůbec splácet, postará se o to totiž sama společnost. Jak zaznělo v reportáži České televize, jejíž redaktoři absolvovali přednášku o Schopné půjčce osobně, „nikomu nic nedlužíte, nikomu nic nesplácíte, nepodepisujete žádné směnky, vůbec nic“. A to je skutečně terno. Kdo by si nechtěl půjčit peníze, s jejichž pomocí se zbaví svých dluhů a ještě to má zadarmo?

REKLAMA

Potíž je ale v tom, že Rentier – pil je další úvěr, z něhož ale neuvidíte ani halíř. Společnost však tento produkt prezentuje jako čerpání měsíční renty, která vám vydělává na splátky půjčky. Odborníci ze společnosti EDBUSY jsou totiž schopni ročně zhodnotit tyto peníze minimálním garantováným výnosem 10 – 12 %, což by podle nich úplně mělo stačit na splátky úvěrů a klient by měl být v pohodě.

Zní to vskutku pozoruhodně a lidé bez jakéhokoli ekonomického vzdělání mohou být takovou nabídkou skutečně osloveni a dokonce jí i naletět (i když se to komukoli, kdo má alespoň minimální znalost toho, jak to na finančních trzích funguje, zdá jakkoli neuvěřitelné). Zejména pokud jde o lidi, kteří jsou nadměrně zadluženi a mají problémy se splácením svých stávajících úvěrů. Konečný výsledek však pro ně může být skutečně katastrofální.

Co tedy klient získá?

Nic. Společnosti zaplatí vratnou zálohu, kterou ale nikdy nedostane zpátky. Smlouva, kterou klient podepíše a na jejímž základě má klient obdržet zálohu zpátky, pokud nedojde k jejímu naplnění, má pouze zprostředkovat možnost podat žádost o úvěr. Pak pouze stačí, aby firma dala klientovi kontakt na firmu, která poskytuje úvěry a smlouva je v pořádku.

Ve smlouvě se také klient zaváže zajistit půjčku směnkou, z níž vyplývá povinnost vrátit peněžní prostředky, které nejspíše ani nedostane. Směnka jako zajišťovací nástroj je vskutku výhodná, ale zavázat se podepsáním směnky k vrácení peněz, které jsme ještě nedostali, spíše svědčí nejen o nedostatku peněz, ale i zdravého rozumu.

REKLAMA

Členský poplatek za nic a provize za shánění nových členů ukazuje na klasický pyramidový systém, který ještě nikdy nikomu nic pozitivního nepřinesl (pokud nepočítáme zakladatele takových sešlostí).

Garantovaný výnos 10 až 12 % je dalším z nesmyslů, který by si netroufnul nabízet ani Warren Buffett, a je prakticky zbytečné ho komentovat.

Společnost EDBUSY se pak může tvářit jakkoli seriózně a její produkty nemusí být nutně podvodem, ale Schopná půjčka jakoukoli serióznost společnosti zkrátka zpochybňuje. Je úplně jedno, že společnost má mnoho zastánců, kteří se ohánějí tvrzeními typu „kdo to nezkusí, nezjistí, jak je to výhodné“ apod.

Sama společnost lidem tvrdí, že nic není zadarmo, ale nakonec jim nabídne úvěr, který nemusí splácet. Říká lidem, aby od ní nečekali neuvěřitelné produkty, ale sama jeden takový nabízí. Nabízí velké nic za mnoho peněz, z čehož již měla problémy v Maďarsku a i v ČR se dostala do hledáčku ČNB, která vykonává dohled na finančním trhem. A to samo o sobě určitě není dobrá vizitka.

Je divné, že po tolika zkušenostech, kdy lidé přišli díky různým zaručeným zprávám o levných penězích a bezstarostném splácení o mnoho peněz, se stále nejde dost takových, kteří těmto nesmyslům naletí. To si nedokážou uvědomit, že ve financích není nic dokonalé a zadarmo nikdo nic nedostane?

Jak je podle nich možné, že ty dokonalé produkty vždy vymyslí nějaký „loser“, který nemá ani pořádné vzdělání, a nechá si za to zaplatit nehorázné sumy? Jak je možné, že se vždy najdou lidé, kteří věří, že dostanou v dnešní době něco zdarma? Pro tyto lidi jsou všichni investoři, obchodníci a bankéři zloději a lichváři, ale nakonec dají své peníze někomu, kdo jim naslibuje skutečné nesmysly, nad nimiž zůstává rozum stát. Někdy to skutečně vypadá tak, že čím větší nesmysl se na světě objeví, tím je lehčí přemluvit lidi, aby do toho šli.

Loading

Vstoupit do diskuze 394 komentářů


Související články

Wirecard

Zpráva vyšetřovací komise ve věci Wirecard odhaluje selhání všech kontrolních mechanismů

Foto: Shutterstock Politickou odpovědnost za včasné neodhalení podvodu v případu Wirecard by měl nést německý ministr financí, myslí si opozice. Jeho resort má totiž dohlížet na tamní úřad pro finanční dohled – BaFin. Spolkový soud přitom zamítnul stížnost hlavního auditora firmy Wirecard Andrease Loetschera a bylo tak možné […]

Text: Veronika Hejná

30. 06. 2021

Tunel z peněz - peníze - USD

IPC: Dokonalá investice, nebo podvod?

„Dejte nám alespoň 500 000 Kč, my pro vás vytvoříme svěřenský fond, prostředky za vás investujeme a každý rok je tak zhodnotíme o 9,2 %.“ Zní to jako lákavá nabídka. Pokud se ale na společnost a její fungování podíváte blíže, vaše přesvědčení o dokonalé investici se může rychle […]

Text: Martin Dočekal

01. 07. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Bezejmenní

  18 března, 2008

  Byla jsem si vyslechnout prezentaci edbusy.Zájemcům o tyto produkty unikl důležitý fakt.Těch 12 garantovaných procent je z ročního výnosu investora.To znamená,že když bude mít investor výnos 10%,máte garantovaných 1.2%.Nerada bych se pletla,ale všichni zájemci by si měli dát pozor.Společnost Edbusy Vám nechá podepsat smlouvu o zprostředkování,vy pošlete peníze a nikde nevidíte smlouvu,která Vám za těch 10 měsícu zajištuje to,co vám slíbili.Můžou Vám taky podstrčit Provident a jste na tom hůř,než jste byli.Mají 10měsíců na to,aby zdrhli i s penězma.Nebo je tady riziko,že budete splácet ohromné sumy až do smrti.Jedná se o velmi nedůvěryhodný produkt.Měla by to prověřit policie.Majetek společnosti zatím nic moc,pár akcií,zápis do obchodního rejstříku byl 19.2.2008,atd.Podle mě ty reklamy platí z těch(vratných poplatků),aby nalákali co nejvíce lidí a pak utečou z republiky.Majitel v minulosti pracoval jako podlahář.No prostě nenechte se nachytat.Dělám taky finance,ale legálně.Hodně štěstí přeju hlavně všem poctivým lidem..

  Odpovědět

 • Harmonny

  25 března, 2008

  Vážený (ní) bezejmenní, proč bezejmenní? Je to nad slunce jasné, jsme národ „chytráků“, kteří se samozřejmě nikdy nepodepíší !!! Proč? Šíší kolem sebe síru a smrad a nejsou schopni si ze těmi bláboly stát. Na pomyslné startovací čáře čekají tito analytikové a finanční „odborníci“ na vše nové a jak se něco šustne – šup sem s názorem. Je to v podstatě legrace, zrovna tak, jak legračně působí sám článek pana finančního analytika Kuchty, který kroutí hlavou nad 10% zhodnocením a přitom prý spolupracuje s portálem http://www.investujeme.cz. Proboha do čeho tam investují? Komu radí? A ještě něco – kdo zdůrazňuje fakt, že dělá finance legálně (což by mělo být automatické) ten páchne na dálku, ostatně – proto se ani nemůže nepodepsat !!!
  M. Šustr Harmonny

  Odpovědět

 • sigare

  26 března, 2008

  Vážený pane Šustre,
  z Vašeho příspěvku čpí síra a smrad.
  Soudím tak, že sleduji mnohé diskuse na téma Edbusy, a bohužel, vždy je patrné ze slovníku autora, zda je zainteresován na Edbusy. Vaše reakce na logicky kladené otázky vždy sklouznou do emocí a vulgarit.
  Nejste schopni unést pochybnosti o projektu a Vaším jediným argumentem je, že se snažíme poškodit a pohanit něco tak převratného jako je projekt Edbusy. Jako by se v této zemi již podobné projekty neobjevovaly a jejich konce nebyly známi.
  Autor článku pan Kuchta pouze rozebral závažná úskalí celého projektu Edbusy. Připouštím, že činí závěry, které Vám mohou hnou žlučí, ale jsou to závěry na základě znalostí finančního trhu.
  Doporučuji Vám, aby jste si přečetl zejména Vaši první smlouvu o zprostředkování úvěru:
  1. Vy se zavazujete akceptovat zaplacením 9 520 Kč,
  2. Že pan Martin Žouželka bude vyvíjet činnost
  3. Aby jste Vy, jako zájemce měl možnost se setkat s třetí bonitní osobou, která Vám případně poskytne úvěr
  4. Tento předmět plnění má pan Martin Žouželka splněn v okamžiku, kdy s Vámi sepíše protokol, že se s třetí bonitní osobou setkáte NÉKDY, TAM a TAM, TEHDY a TEHDY. A toto Vám může sdělit i telefonicky. A jeho úkol z této smlouvy je SPLNĚN ! Chápete to.
  6. Ale není zde uvedeno, zda vůbec nějaké peníze dostanete. Vám je pouze poskytnuto ZPROSTŘEDKOVÁNÍ
  7. A zda Vám vrátí peníze ( 9 520,- ) o tom hovoří tato smlouva také velmi šikovně.
  A možná by jste mi mohl odpovědět, pokud si uděláte finanční tok základních balíčků ( tj. schopná půjčka a 2 x Rentiér – PIL ), kde se najde investor – třetí bonitní osoba, která ani po 19 letech NEMÁ své, Vám a Edbusy, půjčené peníze ( 3 000 000 )vráceny ZPĚT !
  Budete to Vy, tato záhadná třetí bonitní osoba ?
  Jestliže ano, pak jste velmi štědrý a bohatý člověk a musíte disponovat řádově desítkami miliard Kč, aby jste byl schopen uspokojit těch již několik tisíc žadatelů o schopné půjčky a Rentiéry – Pily.
  Zatím z toho všeho ( dle finančního toku )vycházi vskutku VELMI dobře nyní již a.s. Edbusy.
  A na závěr, s kým máte podepsanou smlouvu, podívejte se.
  A ostatní velmi závažné skutečnosti není třeba rozepisovat.
  A jak říká můj přítel, finanční analitik : “ Ukažmi toho blba, který ba za necelých 30 000 Kč nechtěl mít po 10 měsících 800 000 na hotovosti, které nemusí splácet, ničím za ně neručí a ještě bude brát po dobu 13 let rentu v rozsahu 3 000 až 5 000 Kč měsíčně a já ho přejedu autem.“
  Chápete tu absurditu tohoto projektu. Vždyť ukáže-li se, že to opravdu funguje, kdo Vám pane Šustre bude péct chleba, stavět domy, kde budete tankovat ? VŠICHNI vstoupíme do Edbusy a nebudeme muset pracovat, pečení houby nám konečně budou lítat do úst. Vždyť Vy převrátíte celé finančníctví, firmy budou krachovat, nebudou mít zaměstnance, a tak nebudou nic tvořit, a hlavně nebude co zhodnocovat, finanční trhy se zhroutí a společnost Edbusy ovládne celý svět a Projekt se sesype.
  A dovolte mi ještě jednu otázku, odkud přijede těch 300 kamionů se stavebním materiálem, ze kterého bude Edbusy prvním žadatelům, stavět zadarmo domy, pokud mají své pozemky. Informace se různí, někdo z Edbusy tvrdí že z Německa a někdo, že z Polska.
  S pozdravem Milan Marián, Sigare.

  Odpovědět

 • Vážený pane Marián

  24 dubna, 2008

  Mám pocit,že dle Vašeho názoru jste to právě vy,který máte patent na rozum a firma Edbusy a její skvělí pracovníci jsou prostě blbci.Zajímejte se o banku ve které máte peníze a kolik přispíváte měsíčně.Čí si myslíte,že jsou peníze v bankách?Investorů?nebo dokonce jsou tyto vložené peníze podloženy zlatem?,tak prominte to jste najivní a o financích nevíte vůbec nic.Ale mám radost,že se svým článkem prezentujete jako chytrý a vzdělaný konkurent.Hezký večer

  Odpovědět

 • Papaja

  24 dubna, 2008

  ANO,TI CO JSOU ZDE PROTI EDBUSY a.s.JSOU TAK CHYTŘÍ,ŽE STOJI ZATO SE OD NICH SNAD I UČIT!!

  Odpovědět

 • eva

  9 září, 2008

  Přesně tak, Milane, na prezentaci sem byla a nevěděla sem, jestli sem v sektě, nebo kde. Přednášející nás „strašila“ provizema, ze kterých se nám zatočí hlava, za chvíli prý budeme vydělávat statisíce a zadlužení lidé se zbaví dluhů, budou pobírat rentu a budou vděční Edbusy….Kdyby to tak fungovalo, Edbusy by ovládla svět. Prostě letadlo a tečka.

  Odpovědět

 • BÁBIKA

  5 března, 2009

  Nová diskusia http://WWW.DISKUSIA.WEBNODE.SK

  Odpovědět

 • Zrusme.cla@goverment.iq

  19 března, 2008

  Jako at se statni organy staraj, ale na druhou stranu, kdyz sou lidi bez mozku a nepoucitelny.. Ano da se udelat 12 % rocne s investicema, ale nekde to zarucovat atd… no jasne a zrovna tem nejchudsim to nabizi robin hood.. kdo neveri at tam bezi 😀

  Odpovědět

 • tom

  21 března, 2008

  edbusy jsou podvodníci

  Odpovědět

 • edbusy

  24 března, 2008

  Podla mojho osobneho nazoru je to ciste… Osobne som bol uz na viacerych stretnutiach, zmluvy som dal preverit prokuratorovi a z pravneho hladiska je to fakt ciste… Proste je na trhu produkt, ktory nema konkurencie, len ludia maju strach… Tolko som len chcel dodat…

  Odpovědět

 • Harmonny

  25 března, 2008

  Přesně jste to vystihl. „Analytikové“ koukají, nevěří svým očím, na druhou stranu nechápou, jak je možné, že na něco podobného nepřišli oni, tak jen kolem sebe kopou a plivou a to evidentně opět bez dostatečných informací. Inu, je to jejich práce, jakmile někomu hrozí úspěch, rychle s tím do pomluv !!! Hlavně zachránit co nejvíce chudáků před podvodem. Hahaha a co za to pánové a hlavně od koho? Český (zlo)zvyk – závist a rozčarování z vlastní neschopnosti!

  Odpovědět

 • Jakub

  25 března, 2008

  Kdyby se aspoň podepsal autor příspěvku. Tento článek je pouze sbírka všemožných informací z netu a nezakládá se na pravdě.Já jsem tuto možnost od Edbusy zkusil a teď uvidím, má na to čas 10měsíců v dnešním dni už jen 6.Do té doby nemohu na ně mít nic špatného.Sama společnost hlásí už pár měsíců vyplácení mezd a psali sem i lidi, kteří to dostali-ano nemusí se zakládat na pravdě, ale to je stejné jako s vašimi negativními reakcemi nepodložené fakty.Uvidíme časem

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  27 března, 2008

  Edbusům nevěřím.Registrovaní poradci Edbusů jsou zfanatizovaní,protože tam sami vložili peníze,ale nejen že o ně přijdou,ještě připravěj o peníze další lidi.Určitě mají mezi klienty i spoustu svých známých,kteří jim uvěřili.Nepřeju to nikomu,ale myslím,že pár přátelství i zanikne.Poradci Edbusů budou za pár měsíců chodit kanálama,aby je klienti neukamenovali.Já jsem se přihlásila do diskuse sice pod přezdívkou,ale když půjde do tuhého,tak klidně vystoupím,bojuju totiž tvrdě proti podvodníkům,jakéhokoliv druhu a i když je mám dost často v patách,vždycky jsem si svoje tvrzení dokázala obhájit.Firma,kde pracuji je jedna z nejlepších na trhu a myslím,že jsou na mě pyšní.Takže si nechám zatím čas.Ted se tedy vrátím opět k Edbusům,abychom moc neodbočovali z diskuse.Proč člověk,který se tady Edbusů zastává nezodpoví na otázky?Protože nechce,nebo to sám neví?Na začátku dá klient vklad a domů si odnese smlouvu o zprostředkování,která je právnicky sepsaná dobře,ale klientovi nezaručuje vůbec nic.Není v ní napsáno ani kdo mu za 10 měsíců půjčí,ani kde,ani o garantovaných 12%.prostě nic.Smlouva,která za něco stojí má všechny tyhle podmínky už napsané předem.Bláboly na prezentacích jsou jenom pěkné pohádky o tom,jak zadlužený člověk přijde o poslední zlatáky a pak bude rád,když si za poslední dvacku koupí provaz,aby se mohl v klidu oběsit,protože se už z toho vůbec nevyhrabe.Zajímavé je ito,že provize za zprostředkování mají poradci Edbusů už za 7měsíců a klient má čekací lhůtu na půjčku 10měsíců.Letadlo,podvodníci a hotovo!Necht se ze sladkých snů nestane noční můra!

  Odpovědět

 • bobr

  1 dubna, 2008

  Ráda bych znala vaši identitu a hlavně vaši skvělou firmu,která nepodvádí a vše vyřizuje korektně a bez poplatků předem. Tak se odhalte a neházejte špínu na někoho, kdo si to nezaslouží.

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  2 dubna, 2008

  Túdle,núdle!Až tady bude vysvětleno,jak to je s 12%zhodnocením a dalšími věcmi.Zajímalo by to totiž asi víc lidí,hlavně ti,kteří čekají na peníze a mají to za poslední šanci.V kanálech opravdu moc čisto není.Jo a firma,kde pracuji je skvělá,je to v lidech.Pa

  Odpovědět

 • Haluska

  5 dubna, 2008

  Jsem z EDBUSŮ a pevně věřím, že tato společnost nejsou podvodníci,ale lidé, kteří mají srdce na správnám místě.
  Vy všichni co o nás píšete lži, až se sami přesvědčíte ,že tato společnost opravdu pomáhá
  Dokážete se nám omluvit? Asi ne to už vy pomlouvači neumíte.

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  6 dubna, 2008

  Edbusy jsou banda podvodníků,co vydělávají na neštěstí ostatních.Celá kauza je již v šetření.Končím v této diskusi,protože to je o ničem.Otázky nebyly z Vaší strany dosud zodpovězeny,takže se dejte na modlení,aby Vás nezavřeli na moc dlouho.Přeju důvěřivým lidem,aby z Vás ty peníze vydolovali.

  Odpovědět

 • Spark

  14 dubna, 2008

  Aby spíš nezavřeli tebe

  Odpovědět

 • PAJ

  14 dubna, 2008

  dokud není prokázána vina, tak nevím proč tak fanaticky vnucujete lidem, že se jedná o podvod a letadlo!!!
  Ukažte mi jednoho člověka, který nebyl řádně vyplacen (proč nikdo takový v televizi nevystoupil?) – pak se začnu bát i o své peníze, které jsem jim svěřil…

  Odpovědět

 • samá voda

  28 března, 2008

  Nevím kdo se skrývá pod tímto osvíceneckým článkem jistě se veřejnosti nepochlubí co za tak vágní a nedoložené výhrahy dostal .

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  29 března, 2008

  To je to!Každého zajímají jen peníze.Nedostala jsem nic,protože některé věci se nedají zaplatit.Třeba to,že někdo stojí nohama na zemi a chrání ostatní před podvodníky ,dokáží ocenit jen lidé,kterým jsou zachráněny peníze.Podvodníci mě moc rádi nemají a nemám zájem,aby mě pořád někdo pronásledoval.Včera byla o Edbusech reportáž v televizních novinách.Ted už je to na policii a na lidech.kteří mají v tomto oboru dozor nad těmito firmami.Doufám,že ČNB,celou věc řádně prošetří a my se tady nebudeme pořád dokola dohadovat o nesmyslech.Ten,kdo se tady pořád Edbusů zastává nedokázal stále odpovědět na otázky,nebo je aspon vyvrátit.Všem,kteří jsou zfanatizovaní přeju,aby se rychle probrali a začli více přemýšlet.

  Odpovědět

 • lenka

  31 března, 2008

  šla jsem do toho, uvidíme za 10 měsíců, jestli dostanu peníze,ale ne zadarmo jak tu někdo popisuje, ale budu platit splátku každý měsíc necelých 5000kč, a půjčky jsou i na směnky. Já mám ten pocit, že to hodně lidí nechápe, je to neuvěřitelné, ale nejsou to peníze zadarmo a bez splatek. Uvidíme, třeba jsem naletěla. 🙂 A jestli p. Žouželka je podlahář, tak se lidi podívejte co a kdo sedí ve vládě…bez patřičného vzdělání ..tam je banda podvodníku a všem na očích…..a to nikomu nevadí? Tak že lidi jestli je EDBUSY podvod, tak si řeknu,že jsem hloupá a naletěla jsem, ale ten kdo to vymyslel, klobouk dolů……uvidíme, uvidíme,uvidíme….za 10 měsíců.

  Odpovědět

 • Rota

  31 března, 2008

  No první lidé co do toho šli si už to „uvidíme, uvidíme“ řikají přes rok. To myslím mluví za vše.

  Odpovědět

 • lop456

  31 března, 2008

  tak tak, prispevek lenky lze jedine okomentovat
  „lidska hloupost je nekonecna“…bohuzel

  Odpovědět

 • Zoro

  14 dubna, 2008

  Nelži!

  Odpovědět

 • diagram

  17 dubna, 2008

  vsichni , co cekali 10 mesicu, svoje penize dostali, dokud tam nevtrhla kontrola…..nevim, kde vase informace sbirate…

  Odpovědět

 • Rota

  17 dubna, 2008

  Co je to za nesmysl? Snad si nemyslíte, že tím někoho přesvědčíte? To jako chcete říct, že peníze vypláceli, a když je přišel někdo zkontrolovat, jestli něco nedělají špatně, tak přestali? Tak na tohle vám neskočí ani hlupák.

  Odpovědět

 • Ja

  18 dubna, 2008

  Jo pouze hlupak a statni urednik umi vyplacet z blokovanych uctu. Ze jo.

  Odpovědět

 • realista

  17 července, 2008

  Zajímavé je, jak se lidé rozvášní, přijde-li řeč na peníze… Doporučuji zchladit hlavy a uvědomit si, že dnes existují velmi rozmanité zdroje zhodnocování peněz a že díky internetu a jeho rychlosti lze skutečně dosahovat velkých výnosů – při obchodování s měnami, akciemi, komoditami apod.
  Abychom nechodili daleko: Na dotaz, jakého výnosu může dosáhnout klient Cyrrusu mi jeden jeho makléř odpověděl, že lidé, kteří se „tomu“ opravdu věnují, mohou za jeden rok vytvořit zisk v řádu několika desítek procent, není výjimkou 40 a dokonce i 60 procent a historicky už zaznamenali i tzv. lauf, kdy klient „udělal“ zisk 100 % za jediný rok. To je v České republice.
  Ale ony existují i jiné zdroje zhodnocování, například ekonomiky Indie a Číny, také Střední východ a až se dobojuje boj o naftu pod severním pólem, přibude další zdroj zhodnocování finančních prostředků…
  Znám několik lidí, kterým se podařilo „vniknout“ do Dubaje, znám tři lidi, kteří vložili své prostředky do developerských aktivit zaměřených na výstavbu energetických zdrojů a rozvodných sítí v Číně. V těchto případech jde deklarované zhodnocení vložených prostředků rovněž do desítek procent ročně a všechny tyto příležitosti mají společné, že se o nich nepíše v pochybných článcích, byť by to bylo na stránkách MF DNES.
  A pokud jde o Edbusy, oni nepřestali vyplácet sjednané renty proto, že tam přišla kontrola, ale proto, že jim policajti (dřív než cokoli vyšetřili), zastavili účty).
  Víte, nejhorší je to, co napovídala nějaká bába…

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  2 dubna, 2008

  Nevím,jestli se mám smát nebo Vás litovat.Napadá mě jen hláška doktora Štrosmajera-kdyby hloupost nadnášela a tak dále o té holubičce.Ted Vás spíš lituju.Vy jste aspon počítala s tím,že něco budete splácet a to skoro 5000Kč.Kdyby jste si od Edbusů koupila další balíček v hodnotě necelých 10tisíc,což se rovná 2 splátkám,tak by se to platilo samo těch 20let za Vás a to by bylo teprve něco!A ted se běžte podívat pěkně doma do šuplete,co tam za ten vklad nebo poplatek ,který už jste jim zaplatila máte zaručeno ve smlouvě.Je tam zaručeno těch 12%garantovaného výnosu?Je tam opravdu napsáno všechno,co jste se dozvěděla na prezentaci,že to tak bude fungovat?Je tam zmínka o tom,kdo Vám půjčí peníze a za jakých podmínek?Jestli ano,napište to sem.Smlouva je udělána dobře akorát pro Edbusy.Za 10 měsíců Vám můžou nabídnout jakoukoli půjčku za ted nejasných podmínek a oni jsou jako zprostředkovatelé kryti a Vy na ně nemůžete.Přála bych |Vám,aby jste viděla nazpátek alespon svůj vklad.HEZKÝ VEČER.

  Odpovědět

 • Golgenone

  1 dubna, 2008

  Už niekoľko dní sledujem všetky fora a informacie ohľadom EDBUSY. Čítam samé proti a za. Dozvedel som sa, že ČNB kontrolovala a nič nezistila. Teraz kontroluje Policia a je možné, že nič nenájde. V spoločnosti sa robí audit, čo je tiež fajn. Sledujem príbehy rôznych spoločnosti. Keď už je horuco, je všade veľa ľudí, ktorím sa nedostalo slúbené. Ako to??? že zatial som ani v médiach, ani na fórach nestretol ani jedného jediného človeka, ktorý svoje peniaze od EDBUSY nedostal. Mám taký dojem, že všade sú len dohady. Ak je tu niekto, kto je oklamaným klientom EDBUSY, prosím ozvite sa mi. Zatiaľ však verím v prezumciu neviny.

  Odpovědět

 • AnonymK

  2 dubna, 2008

  Byla jsem na prezentaci a doporučila jsem tutu službu lidem kteří ji potřebují. Chtěli jsme vidět VŠECHNY smlouvy, které budem v průběhu uzavírat, předem, ale smlouva která se má uzavírat za 10 měsíců ani po dvou měsících jednání není k dispozici, proto jim nevěřím. Neustále opakují jak to nemá chybu, ale podložit to nemohou!!!

  Odpovědět

 • diagram

  17 dubna, 2008

  co je to za nesmysl? Smlouva o pujcce, ktera se ma podepisovat v desatem mesici samozrejme v sekci ke stazeni je a uz minimalne pul roku. Tak se ptejte na spravnem miste…..

  Odpovědět

 • tom

  3 dubna, 2008

  Jestliže to nejsou podvodníci, tak ať mi někdo ukáže výpis, že ty prachy od EDBUSY dostal!

  Odpovědět

 • Spark

  14 dubna, 2008

  Tome, ty budeš asi další případ pro Chocholouška. Proč by ti měl někdo ukazovat svůj výpis??? Na tvůj nesmyslný příspěvek odpovídám \“tvou řečí\“ , tedy: \“Jestliže to podvodníci jsou, tak mi ukaž někoho, kdo peníze nedostal!\“. Jsem jedním z mnoha, kteří do Edbusy investovali a vím, že své peníze dostanu ve sjednaném termínu, tak jako všichni ostatní. Ale kdybych vyplacen nebyl, nenechával bych si to jen pro sebe, ty snad ano?

  Odpovědět

 • Petr

  23 dubna, 2008

  Sparku….kolik ti dávají za to že je tu tak hájíš?Rád bych si přividělal…..

  Odpovědět

 • Spark

  24 dubna, 2008

  Asi to tak vážně vypadá, takže to balím, jak už jsem se před chvílí zmínil ve svém posledním příspěvku této diskuse. Myslím, že ve svém volném čase bych měl dělat něco užitečnějšího, než něco pořád osvětlovat lidem, kteří o to nestojí. My tu stejně nic nevyřešíme, tak proč se pořád zbytečně dohadovat s lidima, kteří jsou možná docela prima, jen mají na věc jiný názor. Necháme to dozrát a uvidíme. Když budu mít pravdu já, věřím, že to každý z nás uvítá a pokud se ukáže opak, budu první, kdo řekne, že jsem byl osel.

  Odpovědět

 • Mirek

  25 dubna, 2008

  Pokud přemýšlíš penězma,tak jsi obyčejný chudák hlavu máš opravdu jen na to aby jsi ji nosil na krku…..

  Odpovědět

 • Spark

  14 dubna, 2008

  Kdyby hloupým pisálkům a samozvaným odborníkům usekávali za každou LEŽ ruku, byla by většina článků psána nohama. Na stránkách, zabývajících se finančním poradenstvím, bych navíc očekával příspěvky od odborníků, a ne od neználka, kterého udivuje 10 až 12% zhodnocení finančních prostředků. Znám spoustu lidí, kteří investují se 100% i vyšším výnosem. U IŽP od ING bylo průměrné roční zhodnocení v dynamické strategii v letech 2000 až 2006 včetně (tedy za 7 let) 12%. Další dva roky byly slabší, proto zvolila ING od tohoto měsíce vylepšenou a bezpečnější strategii , kde jsou rizika lépe rozložena. Uvedená zhodnocení sice nejsou garantována, ale z dlouhodobého hlediska je tento druh investování prakticky bez rizika.

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  19 dubna, 2008

  Napsal jste to sice hezky,výnosy mohou být klidně i vyšší,ale důležitá je tady skutečnost,že na prezentacích se slibuje sice 12% garance,ale z ročního výnosu investora.Takže to by se muselo opravdu zadařit,aby byl roční výnos 100% a z něj pak vychází těch 12%.Ale výnosy z investic se dlouhodobě pohybují na zhodnocení 8-10% a kolipak je 12% z 10%?1,2%.Tak tomu by se snad jedinému dalo věřit,že tam je na 1-2%zhodnocení garance.Jenom blázen by zaručil garanci 12% zhodnocení,ale Edbusy jdou na to mazaně,protože tato větička o zhodnocení se dá lehce přeslechnout.Je rozdíl garance 12% zhodnocení,nebo 12% z ročního výnosu investora.To jen tak pro pořádek.Když už jste sem zapletl ING a napsal o jejích výnosech,že nejsou garantovány,to jste opravdu tak naivní,že si myslíte,že od Edusů jsou?Až budete příště psát nohama,možná už budete mít víc jasno,jak se věci mají.

  Odpovědět

 • Spark

  22 dubna, 2008

  Je to tak, jak jsem napsal, tedy s malou chybou. To průměrné zhodnocení se týkalo let 2000 až 2005 včetně, takže se jedná o 6 let a ne o 7, jak jsem omylem uvedl.
  Ta procenta jste ale nepochopila. Já jsem měl na mysli IŽP, ne zastaralé a nevýhodné KŽP. To znamená, že klient má svůj individuální účet ve zvolené invest. strategii, na kterém se přičítají procenta tak, jak jsem uvedl.Tedy žádných 12% z 10% atd. Možnosti bezpečného investování jsou samozřejmě mnohem větší, takto jsem chtěl jen znázornit že model EBS je životaschopný na produktu, který si může dovolit využívat i obyčejný, investování neznalý člověk. Taky se domnívám, že Vám mechanismus EBS a vztahy Klient – EBS – Investor nebyly správně nebo dostatečně vysvětleny, včetně faktu, že EBS zmíněný úrok rozhodně negarantuje. Klientům tímto způsobem pouze zjednodušeně vysvětluje jak bude s jeho penězy od investora nakládáno, aby lépe akceptovali fakt, že se nejedná o žádný zázrak, ale naprosto reálnou možnost pro každého. EBS Vám smluvně garantuje vyplacení úvěru do 10 měsíců nebo vrácení vratné zálohy během pár dnů (ve smlouvě uvedeno přesně) po uplynutí této doby.

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  22 dubna, 2008

  Mám dojem,že to pořád nemůžete pochopit Vy,nebo nechcete!Jestliže je na prezentacích uváděno,že Edbusy garantují 12% z ročního výnosu investora,tak si to hodte do trojčlenky ze základní školy a jste doma.Takže ještě jednou nejen pro Vás,ale i Ty,kteří tomu nerozumí.Jestliže investor vydělá ročně 10%,je to jeho 100%roční zisk. Z něho je Vašich garantovaných 12%,které činí 1.2.%Jinak asi sám víte,kolik se na trhu pohybuje garance,třeba i u těch KŽP,jak jste se zmínil,takže takhle by se to ještě dalo pochopit,že někdo něco garantuje do 3%,dejme tomu.Edbusy Vám garantují pouze to,že Vám seženou do 10měsíců půjčku,ale jakou,to už ve smlouvě o zprostředkování není.Jinak Vám můžu říct,že kdyby se nejednalo o podvod,ta prezentace byla vynikající!Lidé sepisovali,jako smyslů zbavení a někteří si na cestu přitom půjčili i peníze.Je mi jich strašně líto,ale tudy cesta nevede,protože u principu,který Edbusy nabízejí je nemožné a nereálné,aby fungoval.Lidé jako Vy se těžko smiřují s tím,že by to měl být podvod,protože tam sami nacpali peníze a raději lanaří další lidi,aby z nich měli aspon ty provize,ale víte,co se bude dít dál?Už jsem o tom psala minule.Jednoduché to nebudete mít ani Vy,ani Ti,co přijdou o peníze.Nejsem žádnej soudce,od toho jsou státní orgány,aby za peníze danových poplatníků,měli tyhle věci pod kontrolou.

  Odpovědět

 • Spark

  24 dubna, 2008

  Jste vedle jako jedle, kdybyste dávala na prezentaci pozor, tak víte, že nepotřebuji někoho \“lanařit\“ , abych dostal své a taky připomínám ještě jednou , že EBS negarantuje žádných 12% , ale úvěr do 10 měsíců nebo vyplacení vratné zálohy.Je taky možné, že Vám to bylo chybně odprezentováno. S těmi výnosy si vážně nerozumíme, ale to není vůbec důležité. Správně jste to napsala v závěru, že od toho jsou státní orgány, kterým po pár zkušenostech bohužel nedůvěřuji. Roman Skřepek, kterého označila Nova za mluvčího policejniho prezidia a v ovcích byl zase vrchním komisařem, zdůvodnil policejní zásah proti EBS takto: \“DOMNÍVÁM SE, ŽE MOHLO DOJÍT KE SPÁCHÁNÍ NĚKOLIKA TR. ČINŮ\“ Jak by se Vám líbilo, kdyby Vám zablokovali Váš účet a zdůvodnili uvedenou větou, aniž by měli jakýkoliv důkaz? Protože jako klient EBS jsem stále o všem a včas informován nejen v klientské sekci, znám fakta, která Vy znát nemůžete. Právě proto si dovoluji tvrdit, že policejní zásah nebyl oprávněný a informace v Černých ovcích nepravdivé a překroucené. Stejně tak dobře znám od poloviny ledna spokojené klienty, kteří byli včas vyplaceni (někteří údajně už v listopadu). I to , že vedení EBS včetně vyplacených klientů neměli do dnešního dne možnost se vyjádřit na kameru. Redaktorka, která to po prvních ovcích slíbila, se omluvila, že nemá čas a po nějaké době opět vtrhli do kanceláře bez ohlášení a \“divili se\“ že tam na ně pan Žouželka nečeká,lživě tvrdic, že se nevyjádřili atd. Protože jsou všichni klienti neustále informováni a v kontaktu s vedením, je naprostý nesmysl, aby volali do televize a dotazovali se, kdy dostanou své peníze, jak tvrdila Alena Maršálková. Dvakrát jsem měl možnost se setkat s 500 až 1000klienty, ale nikdy jsem nezaznamenal z jejich strany nedůvěru, naopak,je jim jasné, že do poslední chvíle vše fungovalo a za stávající situaci tedy může policie a nenapadlo by je dotazovat se v TV na své peníze. Pokud se jen 10.000 lidí aktivně postaví za EBS a nikdo proti, jak budou chtít orgány doložit, že v EBS byl někdo poškozen? Jaké \“důkazy\“ to vlastně hledají v hromadě ukořistěných propagačních materiálů a klientských smluv, které byly několikrát řádně zkontrolovány?
  Prokazatelně nedošlo k naplnění skutkové podstaty tr.činu, nalezen žádný důkaz, jen jakési domněnky. Firmě nebyla činnost zakázána, proč si tedy nezkopírují materiály, ve kterých údajně něco hledají a nevrátí je zpět, aby EBS mohla pokračovat naplno a dokázat, že své závazky chtějí i nadále plnit?
  Na závěr Vás ještě ujišťuji, že nemusím znát mechanismus, když mám důvod věřit. A nedělalo by mi problém přiznat svoji hloupost, kdybych zjistil, že jsem se nechal napálit. Omlouvám se, že jsem to opět přehnal, neumím být stručný, takže s tím odepisováním asi skončím,aby to nevypadalo, že se tu chci roztahovat. Zanecháme zbytečných sporů a počkáme, jak vše dopadne. Přeji Vám vše dobré

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  24 dubna, 2008

  Lidé tomuto projektu věří,protože vypadá fantasticky a berou ho jako poslední možnost,jak se dostat ze srabu.Já jsem na té prezentaci dávala dobrý pozor a né,že ne.Zajímaly mě hlavně podmínky.Za vším,co jsem napsala si stojím.Smlouva je udělaná tak,aby byla výhodná pouze pro Edbusy.Za vložené peníze si klient donese domů jen papír o zprostředkování,ale s kým,za jakých podmínek,nic takového tam není.A na těch prezentacích bylo jasně řečeno,že se garantuje 12% z ročního výnosu investora.Takže každý si měl přečíst pořádně smlouvu,než ji podepsal.Prezentace je jedna věc,ale podmínky druhá.Krom toho tenhle princip půjčky a investování ,tímhle stylem nemůže nikdy logicky fungovat.

  Odpovědět

 • Mirek

  25 dubna, 2008

  Co nemůže fungovat tak je to Vaše hlava!!!

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  25 dubna, 2008

  To bych si nebyla na Vašem místě tak jistá!Zatím se vždycky osvědčila.A Vaše hlava je v pořádku?

  Odpovědět

 • Vasic

  30 dubna, 2008

  Dobrý den všem:-))Pokud máte opravdu zájem o investice s průměrným výnosem 24% za 14 týdnů,napište mi.Hezký den:-))vasic@centrum.cz

  Odpovědět

 • CHachacha

  25 dubna, 2008

  Tak ty to už nenapíšeš ani těma nohama a už vůbec tou svou nevymáchanou hubou…..

  Odpovědět

 • kata

  16 dubna, 2008

  ja jsem sla do toho, zaplatila jsem zalohu ajsem vyplacena, myslim ze nejsem jedina katerinagutova@seznam.cz

  Odpovědět

 • vertec

  20 dubna, 2008

  reaguji na zveřejněnou emailovou adresu kateřinagutova.Je ještě lepší důkaz toho,že EDB funguje a že peníze jsou z inv.výnosů?Nejvíce všechny ochranují ti kteří asi nic neskusili,nic nepoznali pouze tyhle diskuse.Spark se může na všech strákách přetrhnout,aby vám všem otevřel oči.Je to zbytečné.Kdo nic nadělá,nic nepokazí,ale také nic nemá,pouze pusu plnou chytrých řečí.Nemám ekonom.titul,pouze 5leté skušenosti s investováním peněz mimo jiné i do EDB a samé kladnéi v EDB.Kdo nachce chápat,ten to nikdy neme.Můj závěr zní:“Investice nejsou pro každého,jsou pouze pro chytré lidi…“A to se tady v této chvíli týká EDB:Nechte všíchni na hlavě a na konec se ukáže ,že každý z nás je přesně tam kde chce být.A někdo třeba jen na diskus.foru!

  Odpovědět

 • Monika

  25 srpna, 2008

  jak to, že jsi vyplacená, když mi osobně minulý týden tvrdila zprostředkovatelka EDBUSY, že vyplacení je opravdu za 10 měsíců. Ty 3-10, to se prý nestíhá, prostě až za 10

  Odpovědět

 • EVKA

  18 dubna, 2008

  TO, CO SE DĚJE SPOLEČNOSTI EDBUSY JE OPRAVDU NEHORÁZNÉ. JAK JE MOŽNÉ, ŽE REPORTÉŘI ČERNÝCH OVCÍ SI ZA TŘI MĚSÍCE NEDOVEDOU OBSTARAT KONKRÉTNÍ INFORMACE O SPOLEČNOSTI A MELOU POŘÁD STEJNĚ NESMYSLNÉ BLÁBOLY? PROČ NEDAJÍ TAKÉ PROSTOR PANU ŽOUŽELKOVI? JE NASNADĚ, ŽE JIM NEJDE VŮBEC O POMOC KLIENTŮM,ALE POUZE O LIKVIDACI FIRMY A KLIENTŮ.ZŘEJMĚ JE BAVÍ JEN VŠEM UBLIŽOVAT A ZASTRAŠOVAT OBČANY.TO JE TEDY DEMOKRACIE.

  Odpovědět

 • FL

  19 dubna, 2008

  K zastrasovani obcanu si staci pustit od 7 hod zacinajici zpravodajskou relaci, dozvite se vrazdy,politiku,nehody,nestesti,neuveritelne pribehy ze pani Vocaskova nema na najem a dalsi prijemnosti a pak nema byt cz narod tak tupy kdyz se to do lidi denne lije…

  Odpovědět

 • Rota

  19 dubna, 2008

  Můžete napsat jaké konkrétní bláboly v této reportáži zazněli? Kterým problémům z práva či ekonomie rozumíte lépe než odbornící co byli v reportáži? A pro příště vám doporučuji vypnout ten capslock. Nebudete pak vypadat jak absolutní pomatenec.
  http://www.ceskatelevize.cz/program/cerneovce/17.04.2008-17:40-1.html?page=video
  edbusy byl od začátku podvod. Po 12 měsících stále žádní klienti nedostali slíbené peníze (které měli dostat už po 10ti), tak zasáhla policie. Škoda, že jí to tak trvalo. Kdyby zasáhla daleko dříve nemuselo dojít k okradení takového množství lidí.

  Odpovědět

 • Spark

  19 dubna, 2008

  Takto může psát pouze hloupý nebo podplacený. Protože by někdo mohl být vztahovačný, vysvětlím ješte, že není hloupý, kdo neví, ale ten kdo ve své nevědomosti kritizuje, misto, aby se napřed informoval. Já vim, co tvrdím, a prolhané pořady v TV svědčí o tom, že, že nás mají za národ hlupáků. Misto stupidních příspěvků jste mohl napsat jedné z vyplacených klientů, která tu lidem jako jste vy zanechala svůj email, ale ono je asi jednodušší rypkat do lidí, kteří si na své peníze ještě musejí počkat. TV reportáž byla nesmyslná včetně inteligentního zdůvodnění policejního zásahu z úst vrchního komisaře ÚOKFK, který se domnívá, že mohlo dojít ke spáchání několika tr. činů. Výrok hodný policajta.

  Odpovědět

 • Radek

  22 dubna, 2008

  Já vyplacen byl a to co se uvádí v článku pana Kuchty jsou opět tendenční a nepodložené údaje

  Odpovědět

 • Mirka pro ROTU

  26 dubna, 2008

  Jsi ubožák a doufám,že si nepůjdeš půjčit od Edbusy,protože jak to tak vidím penízky by TI URČITĚ NESMRDÉLI.Nic o tom nevíš tak drž hubu ty hňupe(rota)a s reportáží táhni do hajzlu.Je jednoduché Tě udat ještě horší speciálně pro Tebe bude vysvětlovat.

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  19 dubna, 2008

  A pročpak se pan Žouželka nepřihlásí sám?Jistě by prostor k vyjádření dostal.Ale to by také musel být k nalezení,vidte?Ten má ted úplně jiné starosti,než něco někde vysvětlovat.Kdyby měl čisté svědomí a záleželo mu na firmě Edbusy,dávno by lidem zodpověděl otázky, aby o jeho úžasném produktu a společnosti nebyly pochybnosti.Škoda,že v tomhle státě všechno tak dlouho trvá a že ještě hromada lidí přijde o peníze.Tady nejde o demokracii,ale o spravedlnost.

  Odpovědět

 • Spark

  20 dubna, 2008

  Oj vy chytráci! A jak jste proboha přišli na to, že se pan Žouželka nechtěl vyjádřit? Stejně jako mnozí a právem naštvaní vyplacení klienti, kteří do TV psali i volali. Úplně stejně jako obch. ředitel pan Chalupa , který se s reportérkou z ovcí domluvil, ale ona jej nekontaktovala jak byli domluveni,a po nějaké době se opět zjevila v kanceláři neohlášena, prolhaně tvrdíc, že se nevyjádřil a mlela nesmysly. Každý z nás ví, že VŠICHNI klienti byli vyplaceni ve sjednané lhůtě. A ta zrůda se zeptá pana Chalupy kdy vyplatí další klienty, když moc dobře ví, že mají zablokované účty! To by pochopilo i pětileté dítě, tak ze sebe nedělejte dementy. Jen vyčkete, pravda vyjde brzy najevo a naše polízie bude mít z ostudy kabát. Je jasné, že se nikdo z vyplacených nechce chlubit, když ví, jaká je kolem něj závistivá verbež, ale v této krajní situaci už se spousta z nich rozhodla, že společnost, která jim zásadně změnila život k lepšímu, špinit nenechají. Doufám, že mi teď přijde další inteligentní psaníčko, abych byl informován o způsobu vyjadřování, ale já říkám „na hrubý pytel hrubá záplata“ a za prasárny které tu něktéří píšete a jiní konají by bylo na místě tvrdého trestu za pomluvu a poškození jména společnosti, včetně náhrady způsobené škody. Jsem klient Edbusy a stejně jako tisíce jiných jsem poškozen neoprávněným a bezdůvodným zablokováním účtů EBS a pokud podáme trestní oznámení, určitě ne proti Edbusy. Žádný zákon mi nemůže nařizovat nebo zakazovat, kam vložím své peníze, ani mi je blokovat. Když projdete různá fóra, poznáte spoustu lidí, kteří byli okradeni nějakou vyčuranou firmou. Jak by mi někdo vysvětlil, že se o tyto podvodníky nikdo nezajímá? Naprosto jednoduše, takoví totiž žádnou banku neohrozí. Není bez zajímavosti ani to, že Edbusy měla klid do té doby, než své první klienty začala vyplácet a paradoxně teprve potom o nás klienty dostal „Velký bratr“ strach, abychom náhodou nenaletěli nějakému podvodníkovi. Navíc, pokud mám brát vážně video „Peníze jako dluh“ umístěné na Google, mohl bych se domnivat, že náš stát rozhodně nemá zájem na oddlužení domácností, což je vlastně prioritou Edbusy. Video má 47 minut, s českými titulky a začíná až cca po 15 vteřinách. Když jsem to shlédnul, byl jsem v šoku a nevěděl jsem jestli to mám brát vážne, ale pokud ano , byl by to zatraceně velký důvod, proč zlikvidovat Edbusy všemi možnými prostředky. Potom bych taky chápal proč se naše orgány uchýlily k takovému nesmyslnému počínání.
  Mrkněte na to , a udělejte si vlastní úsudek.
  http://video.google.com/videoplay?docid=-5235132603609670233&hl=en

  Odpovědět

 • Jan

  20 dubna, 2008

  Není mi jasné,proč,je-li někdo bez peněz musí nejdříve zaplatit,aby nějaké mohl dostat?Tento systém je 100%podezřelý.Jsem zcela nezúčasten,ale všeobecně tyto způsoby zapůjček ihned bijí do očí.

  Odpovědět

 • Spark

  21 dubna, 2008

  Vážený pane, myslím, že Váš postoj a podezření je ve Vašem případě na místě, pokud Vás s principy fungování EBS a okolnostmi uměle vyvolané aféry ještě nikdo řádně neseznámil. Na rozdíl od jiných neodsuzujete, co neznáte a toho si u Vás cením. Pokud budete mít zájem, napište mi na 608082135 , já se Vám v průběhu dne ozvu z jiného čísla, podle toho jakého operátora používáte. Když jsem tuto možnost nabídl před Vámi méně vyzrálému člověku, odpověděl mi v diskusi, že volat nebude, protože ho asi potřebuji přesvědčit a mít z něj nějaký prospěch. Ujišťuji Vás, že na tomto světě nejsou jen vyčůránci, ale i lidé , kteří podávají pomocnou ruku nezištně . Ti druzí to samozřejmě nikdy nepochopí, protože soudí podle sebe.

  Odpovědět

 • Jan

  21 dubna, 2008

  Vážený pane,děkuji Vám za tuto odpověď a takto mi stačí.Má reakce pocházela z mé zkušenosti,když je člověk v nouzi obvykle očekává pomoc ne tak,že si ji nejdřív zaplatí.

  Odpovědět

 • Jakub

  18 června, 2008

  Ty jsi opravdu blbec. Spark Ti chtěl vysvětlit to, že nemusíš mít ani korunu na to, bay jsi byl oddlužen. Ach jo, 90% lidí jsou pitomci, ale díky za ně, budou mně živit

  Odpovědět

 • wanessa

  25 června, 2008

  Zdravím, jen se chci zeptat, co je nového na téma „průběh vyšetřování a obstavený účet“.
  Dlouho jsem si tu již nečetla, pls, Jakube nebo Sparku !!! Dík W.

  Odpovědět

 • Jana Nývltová

  20 dubna, 2008

  Pane Sparku, je mi vás úpřímně líto, že jste naletěl na takový podvod, jakým je Edbusy. Jen prosím vás, nedělejte zde ze sebe blbého nesnažte se nám namluvit, že tomu Edbusy věříte. Předstíráte víru v nesmysl jen proto, abyste do toho podvodu zatahoval další kandidáty na podvedené. Být na vašem místě, styděla bych se. Jsem ráda, že konečně televize otevřela oči i těm, kteří jsou tak jednoduší, že by na takové nesmysly naletěli a ušetřila těm lidem peníze, o které by stoprocentně přišli.

  Odpovědět

 • Spark

  21 dubna, 2008

  Promiňte mi to rýpnutí, ale pokud nemáte IQ tykve, podejte ke svým tvrzením několik pádných argumentů, já už jsem jich zde i v jiných´diskusích podal desítky. Nebo prokažte odvahu a charakter a přiznejte, kdo Vám zaplatil za nesmyslná tvrzení a ovlivňování veřejného mínění. Prosím, pouze jasná fakta, ne domněnky a lži, které lidem servíruje policie a TV.

  Odpovědět

 • Mirek

  25 dubna, 2008

  Vážená,jste soudkyně nebo státní zástupkyně,že si dovolujete tvrdit,že jde o podvod?Jste si naprosto jistá co píšete?Jak mile bude ukončen tento proces budu první,který na Vás podá trestní oznámení za šíření poplašné zprávy,za obvinění z podvodu atd.A potom Vám budu prostřednictvím svého právního zástupce podávat otázky jako např.doložte svá tvrzení,které jste písemně uvedla dne20.4.2008 ve 13:10 na internetu atd.budu se těšit jak budete říkat to já né to oni atd.s pozdravem pravdě vstříc

  Odpovědět

 • Anonym

  25 dubna, 2008

  Nechápu,myslíte si,že peněžní multiplikátor přestane fungovat,když tu bude a nebo nebude EdBusy?Pokud je mi známo,tak rychlost generování peněz tímto způsobem se dá nejefektivněji ovlivnit nástrojem,kterému se říká povinné minimální rezervy.

  Odpovědět

 • Mirek

  25 dubna, 2008

  Ty bezejmený tupče pan Žouželka se nemusí schovávat pořed nikým,neboť nikoho neokradl a přeji Ti s celého srdce aby Tě také někdo křivě obvinil a potom uvidíš a ucítíš muka na svém těle i duši(jestli ovšem nějakou máš),a potom se budeš cítit ukřivděný a ještě kdyby Tě tak v televizce ukázali,že jsi to či ono udělal a ty nejlépe víš,že to tak není!!Tak neodsuzuj ať nejsi souzen sám(či sama)!!!!!!

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  25 dubna, 2008

  Jste banda zbabělců a podvodníků!

  Odpovědět

 • Mirek

  25 dubna, 2008

  Jestli je tu někdo podvodníkem tak jsi to právě ty ubožáku.

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  25 dubna, 2008

  Tato diskuse je pořád jenom diskuse.Měli byste raději odpovídat na již několikrát kladené otázky.To je totiž to,co lidi nejvíc zajímá,jak je to doopravdy.Nemám důvod se zapojovat do debaty,kde se řeší to,kdo má v hlavě o kolečko mín.Necháme to laskavě na orgánech,které to mají na starosti.

  Odpovědět

 • Lilie

  20 dubna, 2008

  Chtěla bych všem vzkázat že spol.EDBUSY věřím a držím jim palce at se jim daří .Také znám lidi kteří už byli vyplaceny a ještě budou ,záleží čemu chcete věřit.

  Odpovědět

 • FL

  20 dubna, 2008

  Vite pani jak se,to rika „Vesmir a lidska blbost je nekonecna, jen to prvni jeste neni jiste.“

  Odpovědět

 • Spark

  21 dubna, 2008

  Znám něco lepšího, chytrý člověk, za kterého se mohu po právu považovat, argumentuje, blb ničemu nerozumí, tak jenom plácá, ani neví co, ale hlavně, že se ozve. Člověk, který je chytrý, nemusí vždy všechno vědět, ale zeptá se na správném místě.Naslouchá a přemýšlí tak dlouho, až mu všechny částečky potřebného poznání do sebe navzájem zapadají. Teprve potom si může dovolit kritizovat a posuzovat. Já už jsem zde, či jinde napsal naspočet pádných argumentů, tak si je zkuste najít, nastudovat a potom s Vámi mohu pokračovat v diskusi na jiné úrovni. Určitě někde najdete i moje t.č.

  Odpovědět

 • Milan

  21 dubna, 2008

  Já vyplacen byl a to co se uvádí v článku pana Kuchty jsou opět tendenční a nepodložené údaje tak jak je předhazuje divákům televize a ostatní média. Spolupracuji s touto společností a mnoho lidí, s kterými jsem sepsal s,louvu bylo řádně a v termínu vplaceno !!!! Takže o to není pochyb. Fandím této společnosti a přeji aby se co nejdříve dastali z těchto křivých obvinění a nařčení a ukázali jak to skvěle funguje.

  Odpovědět

 • Vyplacení 800 000 Duben 2008

  22 dubna, 2008

  Jsem klient Edbusy a stejně jako tisíce jiných jsem poškozen neoprávněným a bezdůvodným zablokováním účtů EBS .Vyplacení 800 000 Duben 2008

  Odpovědět

 • Rota

  22 dubna, 2008

  Můžete to i něčím podložit? Vůbec bych se totiž nedivil, kdyby všechny tyto „pozitivní“ příspěvky psal 1-2 lidé propojeni s Edbusy za účelem přesvědčení lidí, že tato podvodná společnost je v pořádku. Vaše tvrzení má totiž takovou váhu, jako když napíši: „Jsem klient Edbusy. Po 12 měsících jsem stále nic nedostal. Po dotazu, na centrále, kdy budu vyplacen se mi dostalo jen smíchu, jak jsem hloupý, že jsem naletěl a své peníze již nikdy neuvidím.“

  Odpovědět

 • Hons

  22 dubna, 2008

  Podívejte se na diskuzi na http://diskuse.doktorka.cz/edbusy/
  Tam jsou teprve perličky!!!! Stojí to za to!!!

  Odpovědět

 • :-D

  22 dubna, 2008

  Díky za odkaz, tohle mě obzvlášť pobavilo 😀
  „22. 4. 2008 14:05:50, jsem v Edbusy
  Dejte nám už konečně pokoj, vy závistivci. Komu sloužíte, vy novináři, policajti, finančníci a další verbeži? Této shnilé a rozpadlé společnosti, která je již u konce svých sil a nic vám nemůže nabídnout jiného než bezcílnou dřinu a lopotění se za každou korunou? Jestli nám závidíte, pojďte k nám do Edbusy a budete také šťastni, bohatí a bezstarostní jako budeme my, co v Edbusy jsme.“
  (zkráceno)

  Odpovědět

 • Bezejmenní

  23 dubna, 2008

  Opak bude pravdou.Lidé budou neštastní,chudí a jejich největší starostí bude,jak z toho ven.Vás to ale už trápit nemusí.Díky za pozvánku do kanálu,ale na světě je líp.Jen těch podvodníků by mohlo být méně,hned by se lépe dýchalo!

  Odpovědět

 • Radka

  20 prosince, 2008

  Se zaujetím pročítám celou diskusi,jsem zde poprvé.Nejsem sice ani klientem,ani poradcem či zprostředkovatelem zmiňované firmy,ale nedá mi to…Konkrétního ze strany ,,údajně“ poškozených klientů nic,jen nadávky.
  Já si myslím,že EDB fungovat může a i bude..Spíš mě zaráží jedna věc-klient si nadělá problémy,předluží se,několik let nesplácí,samozřejmě přijde exekutor a je schopen z částky 20.000 udělat i 150.000Kč,pokud těchto prohřešků je více ,,v tu ránu je klient milionář“.Tomuto člověku už nepůjčí ani Provident,pak přijde EDB a nabídne tomuto zoufalci pomoc,bez zástavy i když ruč.směnkou(u nemajetného člověka velmi ošemetná věc,co si na klientovi vezme,když jej několikrát,, oholil“ exekutor?Klient si službu sice zaplatí,jako každou jinou a počká si i kdyby 13měsíců a co?Stejně mu nikdo jiný nepůjčí a že chce klient peníze hned?Není to od klienta pošetilost?Vždyť dluhy dělal a neplatil několik let…Kdo mu může pomoct?Ano,může vyhlásit bankrot,ale vůbec není jisté,že mu jej povolí,zaplatí poplatky,ještě musí věřitelům min.asi 30% vrátit,buď prodejem majetku,nebo bude 5 let na životním minimu..Dle mě je lepší si počkat u EDB.A pokud EDB nedodrží podmínky,tak tu někdo psal,že poplatek je vratný..Fakt nechápu,proč klienti nadávaj.
  Je to jen můj názor se kterým nemusíte souhlasit.

  Odpovědět

 • Anonym

  20 prosince, 2008

  Problém je, že systém EDBUSY je nereálný, nebo jejich zástupci nesdělují pravdivé informace. Tak, jak je postaven, je neufinancovatelný, viz
  http://www.investujeme.cz/clanky/chcete-vetsi-provize-prodavejte-edbusy/
  Navíc i podle právního rozboru zálohu vracet nemusí, viz
  http://www.investujeme.cz/clanky/smlouva-edbusy-zalohu-vracet-nemusi/
  Špatná zpráva pro všechny: Nikdo nic zadarmo nedává… nejste-li zrovna nezisková organizace (a i tam je zpravidla potřeba nabídnout nějaké protiplnění – alespoň marketingové).

  Odpovědět

 • Dan

  3 července, 2008

  :-), :-), Já Vám to všem v Edbusy přeji, moc by mě zajímalo, jak hodně jste všichni v Edbusy bohatí, hlavně po té inteligenční stránce. „Hlavně ještě než budete bohatí, tak prosím si všechny tyhle texty dejte zarámovat, a klidně i ten můj najivní a blbej názor vynechte. A taky si pořiďte svého psychologa. Protože až budete ještě více v …… než jste teď. Tak ho budete potřebovat. Přečtete si něco o finančích trzích, podívejte se na PX indexy, podívejte se na jakéholiv nejlepší fondy, akciové, dluhopisové, třeba i zajištěné.. „poslední věta, když by to vaše perpetum mobile fungovalo, proč už tady všichni nejsme pracháči. Přesně vím co odpovíte, protože všichni tomu nevěří. Ale to my připomíná jednu takovou frázy: Všichni jste blbý jenom já jsem letadlo, že jo?

  Odpovědět

 • Jan

  22 dubna, 2008

  Těch několik názorů silně připomíná jehovisty.

  Odpovědět

 • Mirek

  25 dubna, 2008

  Nejsi náhodou Ty jehovista?

  Odpovědět

 • Rota

  22 dubna, 2008

  Mě zas pobavilo tohle prohlášení: „U Edbusy je naproso reálné, že běžná čtyřčlenná rodina během dvou až čtyř let získá z prvotních investovaných deseti tisíc korun zisk nejméně deset milionů.“
  Si teď říkám, co dělají obchodníci a tradeří světa špatně, že nemají také zhodnocení investic za 2-4 roky 100.000% :-)))
  celý příspěvek
  22. 4. 2008 07:50:01, Klient edbusy
  Bylo by zde dobré připomenout, že Edbusy není jen nástroj pro oddlužení domácnosti, tedy nejen jako záchranné lano pro sociální případy. Je to vaníkající investice s naprosto bezkonkurenčním zhodnocením vkladů. Vložil jsem před deseti měsíci peníze do Edbusy, teď dostanu prakticky nenávratnou půjčku 800 000 Kč. Nenávratnou proto, že jsem šel i do programu s pravidelnou měsíční rentou, ze které bude úvěr splácen. Je zbytečné, aby mi tytopeníze zytečně ležely na účtu, když mohou vydělávat další peníze. Edbusy mi dává možnost tyto peníze dobře investovat do stavby hotelu v horách, kde mám zaručený výnos nejméně 10% ročně. Další peníze z této částky investuje moje rodina zase do Edbusy. Z každých deseti tisíc setak za dalších deset měsíců vytvoří 800 000 Kč a s takovým kapitálem už budu natolik svobodný, že už nebudu muset pracovat a mohu se jen starat o to, jak ty peníze investovat a jak z nich dělat další peníze a v tom mi opět pomůže Edbusy. U Edbusy je naproso reálné, že běžná čtyřčlenná rodina během dvou až čtyř let získá z prvotních investovaných deseti tisíc korun zisk nejméně deset milionů.

  Odpovědět

 • :-D

  22 dubna, 2008

  To je také výborné :-D.

  Odpovědět

 • maka

  3 února, 2009

  Kým?

  Odpovědět

 • Anonym

  22 dubna, 2008

  Děkuji za odkaz, koukal jsem se na to a některá vyjádření jsou „hodná zamyšlení“.

  Odpovědět

 • hons

  22 dubna, 2008

  Nejvíce se mi líbí a vždy mne pobaví, jak vždy, když se na té doktorce objeví nějaký kritický názor na Edbusy, tak že se na něj vždy sesype smršť nadávek. Kdo napíše nějakou kritiku na Edbusy, je těmi Edbusáky okamžitě nazýván hlupákem, chudákem, ubožákem, debilem a kdovíčím ještě a je mu vyhrožováno, že on bude litovat, až uvidí, v jakých přepychových vilách budou žít členové Edbusy a v jakých luxusních autech budou jezdit, zatímco my, ubožáci, chudáci a debilové, na ně, bohaté a šťastné Edbusáky, budeme jen makat a makat a makat……

  Odpovědět

 • Anonym

  22 dubna, 2008

  To je pravda. Na Doktorce se příznivci Edbusy vyjadřují jako členové sekty, jak už zde někdo trefně poznamenal.

  Odpovědět

 • hons

  22 dubna, 2008

  Opět perlička z doktorky: Spark v závěru sáhodlouhého a nicneříkajícího povídání zaperlil:
  „…….Jsem prostě lepší než vy, kteří jen trepete blbosti, aniž byste něco věděli. Jestli má někdo odvahu a inteligenci vést diskusi na úrovni, může použít uvedená t.č. Zatím se nikdo ze šťouralů neodvážil, což jasně vypovídá o tom, co jsem uvedl.“
  Myslím, že ty perly z Doktorky by zasluhovaly mnohem větší publicitu. Ještě musím dodat, že na to číslo, které uvedl Spark, se nikomu z diskutujících nepodařilo se dovolat.

  Odpovědět

 • Spark

  22 dubna, 2008

  Jsi lhář a zbabělec. Toto sice není moje hlavní číslo, ale od chvíle kdy jsem ho v diskusi uvedl, je neustále zapnuté. Může se stát, že telefon nezvednu, ale nepřijatý hovor bych viděl. Taky je možno poslat sms jako třeba paní Olga, které jsem na slušný dotaz slušně odpověděl. Ty jsi pouze provokatér. Už jsem si říkal , že fízlům , které zajímá jen odměna za „dobře“ vykonanou práci odpovídat nebudu, ale nějak mi to nedalo, snad proto, aby nově příchozí do diskusí neměli stejně zdeformovaný dojem jako po shlédnutí podplacených Černých ovcí. Od člověka jako jsi ty bych ani nečekal, že se mi dokážeš postavit jako rovný chlap.

  Odpovědět

 • hons

  22 dubna, 2008

  Jsi debil a řeknu ti to klidně i do očí !!!!

  Odpovědět

 • Spark

  23 dubna, 2008

  Jsi milý „estébáček“

 • 26 dubna, 2008

  Týýýý jo, ty už to fakt nehul. Blbneš z toho!

 • Bezejmenní

  23 dubna, 2008

  Hons a Rot jsou se svými příspěvky moje krevní skupina.Jsem ráda,že nemusíme chodit kolem horké kaše a díky,že to ted bylo pro Sparka tak jednoduše,zřetelně,výstižně a stručně napsáno.Mě už docházely síly.Díky,díky,díky.

 • Spark

  22 dubna, 2008

  Všechna tvrzení EBS jsem nejen zde a nejen já nesčetněkrát DOLOŽIL na rozdíl od tebe, tak si nehrej na debila. Kromě toho, tvá poslední věta jasně svědčí o tom, že jsi jen policií zaplacený provokatér a zbabělec, který by nikdy veřejně nevystoupil, tak jak to učiní klienti a vedení EBS.

  Odpovědět

 • hons

  22 dubna, 2008

  To je fakt síla !!!! Tak my se od pana Sparka dozvídáme nejen, že jsme debilové, ale že on přece všechno DOLOŽIL, dokonce nesčetněkrát a vedení Edbusy a jejich klienti veřejně vystoupí na rozdíl od zbabělců, kteří se bojí. Na to veřejné vystoupení se opravdu těším, mělo by to být v hlavním vysílacím čase na všech televizních stanicích a přímým přenosem. A upoiutávky na tuto atrakci by měly být vysílány několikrát denně, abychom ten úžasný pořad nepropásli. Už by měly hospody rezervovat místa u televize, protože bude očekávána sledovanost větší, než na sledování finálového zápasu našich hokejistů na OH v Naganu a hospody budou očekávat vyjímečnou tržbu. Komerční televize určitě navýší poplatky za reklamu umístěnou v tom pořadu nejméně o 200 %, protože o reklamu v čase vysílání tohoto jedinečného pořadu se budou firmy a reklamní agentury bít. Na úvod pořadu bych dal na obrazovku a nechal moderátorem přečíst i nejpikantnější výtažky z té diskuze o Edbusy na Doktorce, ať je z toho pořadu opravdu nezapomenutelný trhák.

  Odpovědět

 • PETR

  22 dubna, 2008

  Po přečtení těchto článků a příspěvků musím dát za pravdu těm,kteří jsou poškozeni.Je to vše jen podvod,bohužel jsem na to nalít již před 2 lety,ale to se firma jmenovala jinak,mění jméno každým rokem.

  Odpovědět

 • Zoro

  26 dubna, 2008

  Nesmíš tolik hulit, všichni poškození klienti Edbusy vědí, že jediný podvod na ně udělala policie za asistence prodejných médií. Chápu, že si toho vyhulená hlava asi moc nepamatuje, ale zkus si vzpomenout , jak se podle tebe Edbusy jmenovali alespoň „v jednom ze svých minulých životů“ , o kterých se zmiňuješ, to by sis snad mohl vzpomenout, když tě už jednou údajně napálili? A kdybys netrefil na policii, zeptej se kolemjdoucích spoluobčańů. A potom bacha, všechno se zapisuje, abys pak nemusel vysvětlovat, že to byl jen aprílový žert ,nebo tak nějak

  Odpovědět

 • Rota

  22 dubna, 2008

  1) Můžete tedy doložit důkaz o tom, že alespoň jeden člověk dostal od Edbusy zaplaceno? Myslím opravdu důkaz, ne že někdo řekne v diskuzi já dostal zaplaceno.
  2) Můžete vysvětlit proč nemohou být klienti Edbusy vyplaceni? Když společnost Edbusy vystupuje pouze jako zprostředkovatel, takže zamezení přístupu k vlastním účtům by nemělo vyplácení nijak omezit?
  3) Co by policie získala placením desítek či stovek „provokatérů“, kteří reagují povětšinou věcnými argumenty? Na které vy reagujete sprostě jako dlaždič (ála natěrač Žoužvelka) a nikdy neodpovídáte na položené otázky?
  Děkuji, že v rámci vašeho dokládání odpovíte věcně a stručně na tyto tři otázky bez zbytečných urážek. Věřím, že to zvládnete.

  Odpovědět

 • Spark

  22 dubna, 2008

  Když si projdete diskuse, najdete v příspěvcích, které jsem napsal na všechno odpověď. A co týká urážek, měli by si naši odpůrci udělat pořádek napřed sami u sebe. Pokud o někom řeknu, že je zmetek, tak si to určitě zaslouží. Za urážku považuji když si nškdo dovolí označit za podvodníka slušného člověka. Mímochodem, slyšeli jste vůbec někdy něco o presumpci neviny?

  Odpovědět

 • Rota

  22 dubna, 2008

  Odpovědi na tyto otázky jsem nikde nenašel. Můžete tedy odpovědět zde? Nebo se jen vyhýbáte odpovědím, protože máte co skrývat a víte proč?

  Odpovědět

 • Spark

  23 dubna, 2008

  Ve vašem případě nedokážu posoudit jestli taky jen provokujete nebo jste hromadů mých nepřehlédnutelných příspěvků opravdu neviděl, ale nerad bych byl za kašpárka, který se chytne každé provokace, takže pokud snad opravdu chcete znát odpověď, zkuste se po různých diskusích pořádně rozhlédnout a určitě někde narazíte i na uvedené t.č. o kterém se lhář Hons vyjádřil, že ho nezvedám. A co se týká mého „skrývání“ , odpovězte si sám. Každému musí být jasné, že opak je pravdou a pokud něco podělám a nevím, umím si to přiznat, ale myslím že vás to ve skutečnosti nezajímá, tak jako TV reportéry nezajímá výpověď vyplacených klientů.

  Odpovědět

 • Rota

  23 dubna, 2008

  Odmítáte odpovědět na tři jasně položené otázky a odvoláváte se na neexistující příspěvky kdesi v nějakých diskuzích. To mi stačí abych si udělal obrázek. Děkuji. Dalšími žvásty bez jasných odpovědí na položené otázky zde již tězko někoho přesvědčíte.

  Odpovědět

 • Spark

  24 dubna, 2008

  Napsal jsem to jasně, alespoň jednou dovedu být stručný. Vím, co jsem napsal, za tím si stojím a k dalšímu divadlu už se vyprovokovat nedám. Za týden se přijdu na vás podívat, jestli se tu nudíte nebo se najde nějaký jiný trouba, který by se chtěl dohadovat o ničem, když stačí jednoduše si počkat, jak vše dopadne. Pa

  Odpovědět

 • Anonym

  24 dubna, 2008

  Nezlobte se, ale také jsem nikde nenašel vaše odpovědi na položené otázky. Možná jsem špatně hledal, ale také bych byl rád, kdybyste odpovědi mohl zopakovat. Děkuji.

 • Jan

  24 dubna, 2008

  Protože jsem se rovněž zapojil do diskuse i když jsem úplně mimo těchto věcí a dívám se pouze se zájmem,jak lidé chtějí přijít zázračně buď ještě více k penězům,tedy mamon,nebo jsou v nouzi a chtějí peníze od těch,kteří je chtějí získat.Domnívám se,že odpověď nikdy neuslyšíte,protože to někde narazí na konec a ten je bez peněz.Nejhorší však jsou pouze emotívní odpovědi na jednoduché otázky a také lidé,kteří odpovídají sektářským způsobem v jiné diskusi.Nechci brát nikomu ideály,ale je otázka času,že budou chtít peníze po státu.A to už se týká ostatních.Pořád je tam problém,nemám a potřebuji,musím dát abych mohl dostat.

 • Anonym

  24 dubna, 2008

  To máte pravdu. Pak se klienti EDBUSY budou ohánět tím, že stát nesplnil svou regulační a dozorovou funkci, že nezakročil dřív a tím poškodil klienty. A musí je tedy odškodnit…

 • diagram

  1 května, 2008

  mam dukaz, ale to tady te diskuzi urcite nepomuze….je mi lito, ze informace, ktere mam, opravdu tady zverejnit nemohu, napiste mi mail.adresu.

  Odpovědět

 • Nepodvedený ale nasraný Klient mohl jsem od dubna ušetřit.

  23 dubna, 2008

  Zajímavé že splátky uvěrů 800 000 ůnor 2008 a příchoyí platby policie nezablokovala takže vyplácet ne ale platit 4500 je od pol. povoleno

  Odpovědět

 • Rota

  24 dubna, 2008

  Pokud je účet zablokovaný (exekutorem, policií apod.) Tak to funguje vždy stejně. S penězmi na účtu nelze nijka manipulovat, převádět je, platit, ale příchozí platby to nijak neomezuje.

  Odpovědět

 • Bernard

  23 dubna, 2008

  Já jsem měl být taky vyplacen začátkem dobna a žádné peníze nemám. Společnost tedy nedástála smlouvě a byl jsem na policii a můžu vám říct už nás tam bylo víc než dost. Tvrzení že nemůžou vyplácet, že mají zablokované účty neberu, protože jsem podle smlouvy měl dostat peníze od třetí osoby a ne od pana Žouželky resp. EDBUSY a.s.

  Odpovědět

 • ? ? ?

  24 dubna, 2008

  Je vidět, že nevíš , co mluvit a jen zkoušíš. Kdybys znal Edbusy zevnitř, tak víš , že k takové reakci se žádný klient neuchýlí.
  Ale snažil ses.

  Odpovědět

 • Bernard

  24 dubna, 2008

  No tak to se hodně pleteš

  Odpovědět

 • ? ? ?

  18 května, 2008

  Mezi tisícovkami klientů jen 3 projevili obavu o své peníze, tak jim EBS vrátila jejich zálohy. Všichni ostatní si na své penízky počkají, ale ty mezi nás nepatříš, tak si nehrej na chytrého blbečku.

  Odpovědět

 • BobCZ

  19 září, 2008

  Tak uplynul další 1/2 rok a dostal jste už těch 800tis.Kč. Z příspěvků zde a včerejšího proskolení od zástupce EDBUSY jsem úpně mimo a nic nechápu.
  toyscz@volny.cz

  Odpovědět

 • Nasraný mohl jsem ušetřit

  23 dubna, 2008

  Zajímavé že splátky uvěrů 4500 kca přích patby nejsou zablokovány
  Zajímavé že splátka uvěru 800 000 z ůnor 2008 a příchozí platby policie nezablokovala takže vyplácet ne ale platit 4500 je povoleno.

  Odpovědět

 • Petr

  23 dubna, 2008

  Chtěl bych jen upozornit,že v Č.Budějovicích tuto firmu zastupují manželé Maříkovi z Protivína.

  Odpovědět

 • ? ? ?

  23 dubna, 2008

  A co jako

  Odpovědět

 • Rota

  24 dubna, 2008

  Aby lidi věděli s kým si to mají jít vyřídit až o své peníze definitivně přijdou 🙂

  Odpovědět

 • ? ? ?

  24 dubna, 2008

  No to jsem fuckt netušila, že manželé Maříkovi nařídili tu brilantní policejní operaci

  Odpovědět

 • Dag

  30 června, 2008

  Až uvidíte na vlatní oči vzor smlouvy, utíkejte ke svému právníkovi, aby ji po právní stránce zkontroloval,my víme,že i Vy byste chtěl, ale jste nevěřící Tomáš a tím člověk zůstane až na věky! Všechno totiž začíná v hlavě a to na co člověk myslí a co si dokáže předstvit, tak to také udělá:)) A co Vy??? Myslíte na skvělou budoucnost nebo na to, že Vám nic jiného než to, co máte nezzbude…….

  Odpovědět

 • Dag

  30 června, 2008

  Přeji manželům Maříkovým mnoho úspěchů a mnoho spokojených klientů v Č.Buděj. se společností EDBUSY s pozdravem „Lidi čumí moc na TV místo , aby četli chytré knížky“:)))

  Odpovědět

 • Zoro

  23 dubna, 2008

  Nebuď vychcánek a plať, nebo sis snsd myslel že vytěžíš na stávající situaci a nebudeš muset vrátit, to co sis půjčl?
  Mimochodem, nic zajímavého na tom není, ty tvoje peníze přicházejí na účet, ke kterému firma dočasně nemá přístup. Pro tebe jako dlužníka se nic nezměnilo. Nevím, proč bys měl těžit z toho, že se EBS „někdo“ pokouší komplikovat podnikání.

  Odpovědět

 • Jarda BNS

  27 dubna, 2008

  Divím se, že někomu stojí za tu námahu reagovat na články plné vulgarit, nechat se urážet a trávit tím svůj volný čas.
  Na tento web občas zavítám a překvapilo mne množství reakcí pod článkem. Každý rozumný člověk si přeci udělá obrázek sám.
  Kdy je každý jedinec nejzranitelnější a nejméně obezřetný – když mu „teče do bot“. Z tohoto pohledu je oblast podnikání zvolena na výbornou. Úroveň finanční inteligence pravděpodobně odpovídá i inteligenci celkové (obsah příspěvků budiž o tomto dokladem), proto se nejde divit, že byl zaznamenán takový úspěšný „nábor“ v prvních měsících. Po pravdě řečeno, divil bych se, kdyby po právní stránce na společnost jako takovou něco našli – věřím, že smlouvy jsou ošetřeny tak, že nikdo v případě sporu nic nevymůže.
  Shrnuto podtrženo:
  – šance něco ovlivnit = nula
  – šance něco nového se dozvědět = nula
  … proto budu radši, objevíli se na tomto serveru další nové články a diskuze pod tímto článkem bych s klidným svědomím označil za SPAM

  Odpovědět

 • Zoro

  27 dubna, 2008

  Vážený pane, nemohu než souhlasit s většinou toho, co jste nasal, jen Vás doplním. Příště by si měl autor tohoto i jiných článků ověřit fakta přímo u zdroje a vyjadřovat se nezaujatě. Jako klient EBS vím přesně, co píšu, i když taky chápu nedůvěru neinformovaných. Pro soukromou komunikaci na úrovni jsem k dispozici na zorrann@seznam.cz . Kdybych nereagoval ihned, vyčkejte prosím, nesedím stále u PC.

  Odpovědět

 • Jarda BNS

  30 dubna, 2008

  byl jsem upozorněn na to, jak příspěvek mohl působit – proto chci uvést na pravou míru. S počínáním jmenované společnosti hrubě nesouhlasím! Na tom nemění nic ani poznámka o pravděpodobně právně „čistých smlouvách“. Takových případů je bohužel v ČR celá řada.
  Příspěvek jsem musel napsat, protože nechci aby bylo mé jméno (řada lidí přezdívku zná) jakýmkoli způsobem se společností EDBUSY spojováno. děkuji za pochopení

  Odpovědět

 • Sestra

  6 května, 2008

  …všechny příspěvky, přelouskám později, ale nejhorší pro mne na tom je, že můj starší bratr, a to už je docela hodně dospělý, taky naletěl a přemlouvá rodinu. Mě má bohužel za hloupou, ale sám nikdy nic od podobných společností nedostal. Živí se přitom jako finanční poradce. Je mi ho nesmírně líto, ale lidi asi potřebují dostat za vyučenou v podobě ztracení peněz při podobných nekalých aktivátách. Když už ne rozumným slovem.

  Odpovědět

 • Zoro

  6 května, 2008

  Zkuste být chytrá sestra, vyhněte se nesmyslným diskusím na Internetu a raději se svého bratra zeptejte, jak to s těmi penězi u EBS vlastně je, určitě Vám rád na všechno odpoví. zorrann@seznam.cz

  Odpovědět

 • Aleš,B.C.

  16 května, 2008

  Mě by spíš zajímalo.kdy Vás všechny za tu zlodějnu pověsej!Co se dneska děje,je hrůza a lidi se chovají jak dementi,když tomu věřej!

  Odpovědět

 • ? ? ?

  16 května, 2008

  Dočkej času dementíku

  Odpovědět

 • Petr

  18 května, 2008

  To je zoufalství, když už se nezmůžete na nic jiného než nadávky. Je mi vás líto.

  Odpovědět

 • ? ? ?

  20 května, 2008

  Nepleť sem nějakou falešnou lítost a raději se podívej komu co vlastně píšeš. Pokud chceš někomu vytknout nadávky, pláčeš na špatném hrobečku a pokud opravdu nevnímáš, že jsem pouze lehce reagovala na Alešova ostrá slova a nadávky, tak jsi taky dement a nejedná se o nadávku, ale konstatování. Ukaž svému lékaři tuto diskusi a řekne ti to samé, i když jinými slovy.

  Odpovědět

 • Petr

  20 května, 2008

  🙂 můj lékař je obvoďák, zdaleka ne každý má svého psychiatra. Reagoval jsem jak na vás, tak na kolegu v diskusi nad vámi. Jistě jste si všimla, že jak váš příspěvek, tak příspěvek, na který jste reagovala, postrádá jakoukoli hodnotu.
  No nic. Tímto k věci do diskuse také moc nepřidávám. Raději končím.

  Odpovědět

 • stanley

  7 května, 2008

  Lidi nevěřte všenu co vám nakuká televize a rádio. Spiš se ptejme komu vadi EDBUSY? Kdo chce peníze ten si dal EDBUSY a když si počká zapár měsicu se dočká. Ti kteří si EDBUSY nedali ať nám dotoho ne kecají a staraji se samy o sebe!!!!
  Ja umím zhodnotit své penize 100% za rok a jeto jednoduché tak ze to zvláda i muj 15 letý bratr.

  Odpovědět

 • Dag

  30 června, 2008

  Tak se Vám pomlouvačné články o EDB líbí a litujete lidi , co do toho šli. Litujte hlavně sebe, že věříte těmto neúplným,pochybovačným až ironickým článkům. Který blb to napsal?? Chcete-li podrobně a polopaticky něco vysvětlit a požádat si o finance tak to udělejte! Napiste svůj email a nechte si to vysvětlit. Jestli Vám opravdu tyto čláky něco říkaJí,tak vůbec nevíte voco go:)))

  Odpovědět

 • BobCZ

  19 září, 2008

  Zajímá mne po dalších 4 měsících( od vašeho příspěvku ) zda je na tom bratr už dobře a milionář nebo dal za pravdu Vám.
  Já se přiznám, že to vůbec nechápu a to jsem byl včera proškolen zástupcem EDBUSY.
  toyscz@volny.cz

  Odpovědět

 • Rota

  23 května, 2008

  Tak tenhle příspěvek sem musím dát :-)))
  22. 5. 2008 17:51:28, Jano
  Těm blbcům to ovšem nevysvětlíte, že i ty jejich banky jednou přijdou k rozumu a pokud nezkrachují, tak budou muset stejně peníze klientů zhodnocovat hlavně v Edbusy. Ale zisk si budou stejně dál nechávat pro sebe a klienty budou okrádat dál.

  Odpovědět

 • Stock Broker

  17 června, 2008

  STUDUJTE OSLICI……ja se nasmal u tohoto clanku jak lze nechat lidi ve srackach sak ste ovce a ty maj davat maso mleko a vlnu nic vice…..80/20 Hilfredo Paretto……studujte…sakra lidi!!!
  No verte si cemu chcete jste inteligentni a date na tu vedsinu ,ale ta je bohuzel mimo a nikdy nic nedokazala…………
  K vynosum zda je mozny udelat 13% ci kolik zaznelo a onen vyrok na adresu nejlepsiho investora Buffeta na teto planete se taky nevyjadruji udelejte si sami nazor a to na grafech napr. jeho spolecnost Berkshire Hathaway Inc.- graf naleznete na: http://bigcharts.marketwatch.com/quickchart/quickchart.asp?symb=BRKA&sid=817&o_symb=BRKA&freq=2&time=20
  A další trendové spolecnosti a je jich mraky i přesto že je krize!!!
  Mastercart 700% zisk/2roky, Visa 100%/2mesice…………vice naleznete na http://bigcharts.marketwatch.com/quickchart/quickchart.asp?symb=ma&sid=0&o_symb=ma
  http://bigcharts.marketwatch.com/quickchart/quickchart.asp?symb=v&sid=0&o_symb=v&freq=1&time=8
  Jinak Danieli docela dobre se Vam pise a vzdy me pobavi zanr v jakem pisete miluji bulvar….
  Tak sakra lidi myslete nekdy……..hodne stesti
  PS: Uz jen tyto milne informace co jsem se dozvedel tady mi davaj indikaci, ze se deje neco mimoradneho a pyramida? Supr lidi ste vni taky /vlada, zamestnani, atd/ jen si to neuvedomujete takze za par mesicu jsem v cr a urco navstivim tuto spolecnost nemate nekdo kontakt?

  Odpovědět

 • Dagmar

  30 června, 2008

  Ahoj Stokere, máš moje sympatie a na me kontakt. Vše Ti jednoduše vysvětlím a co se týče zhodocování peněz, tak opravdu finanční vzdělání mnoha příspěvovatelů na tyto stránky je velice chabá, když se jim zdá že 12% za rok je nemyslitelné, nevědí o finančním světě nic. Jmeno zavinač cekan tečka cz

  Odpovědět

 • Honza

  3 července, 2008

  S EDBUSY nemám žádnou zkušenost a doufal jsem, že z tohoto článku se něco dozvím. Ale jak, když je zcela tendenční? Vaše anketa nenabízí vůbec možnost „Mám zkušenost a jsem spokojen“, takže se z ní těžko dozvím, jestli a kolik takových lidí existuje.
  Výsledek – na základě vašeho článku si nemohu udělat žádný (kladný ani záporný) názor na EDBUSY, ale udělal jsem si názor na vás – ztráta času číst vaše články.

  Odpovědět

 • Radek

  3 července, 2008

  Jestli vám informace v tomhle článku nestačily, tak doporučuji tento:
  http://www.investujeme.cz/clanky/ponzi-a-jeho-nasledovnici-past-na-hlupaky/
  Tam se dozvíte, jak Edbusy a podobné společnosti fungují.
  A proč se ptát na spokojené klienty těchto systémů? Jsou to buď jeho zakladatelé, nebo lidé, kteří ještě neprokoukli podvod.

  Odpovědět

 • ? ? ?

  25 července, 2008

  Osle

  Odpovědět

 • Radek

  25 července, 2008

  Aáá, zdá se, že argumenty došly… 🙂

  Odpovědět

 • Brkleš

  28 července, 2008

  Delší dobu již sleduji články pana Kuchty, jak jsem zjistil, „experta“ na všechno. Věimněte si, je to všechno školometská poučka za poučkou. Tzn., co není prověřeno mnohaletou zkušeností, tak je všechno špatně a je to podvod. Všiml jste si reakce jedné skupiny v této diskusi, že nejdou do věcí, které neslibují aspoň 200% ročně? Tak proč by nemohlo Edbusy zhodnotit měsíčně kolem 3% a ročně mezí 25-30%? A matematicky to vychází.
  V době průšvihů a krachů bank u nás a kampeliček vševěd Klaus prohlásil, že kdo ročně slibuje 10%, tak je podvodník. A kolik průměrně ročně dělalo stavebko? 11,5%. Co na to Klaus?
  Vemte si akciové fondy rozvíjejícího se světa – BRIC, střední a východní Evropa ap. Kolik ročně dělali od r. 2002? To byl podvod?
  Uvědomte si, že jsou země, které mají vysoký
  %uální meziroční přírůstek HDP, a to i z nízkých výchozích úrovní. Kolik tedy roční přírůstek HDP na hlavu např. 200,-USD dělá % v USA a kolik stejný přírůstek dělá % třeba na Ukrajině nebo v Indii?
  V jiných teritoriích je to třeba trochu odlišný případ – viz SAE – koncentrace obrovských investic na malý prostor v krátkém čase. A z toho vysoký profit.
  Je jasné, že vše je spojeno s rizikem. Ale ruku na srdce – vy jste si tak 100%ně jist stabilitou třeba české ekonomiky a jejich bank? Já tedy ne, a proto investuji i do zahraničí. Když to tu buchne, přijdu jen o část.
  Ale abych se vrátil k úvodu. Einstein byl asi blbec, že? A proč? Protože přišel s novými neotřelými věcmi. Howgh

  Odpovědět

 • realista

  23 července, 2008

  Na českém finančním trhu se objevil fenomén EDBUSY. Jakoby bohatým bral a chudým dával, takovou vzvolal reakci. Jenže žijeme v jedenadvacátém století a na středověké pohádky není čas. Dnes existují i jiné zdroje zhodnocování než sprosté loupeže a lidé se už nespokojí s kusem sukna naměřeného od dubu do dubu. Všichni chtějí peníze. Hodně peněz a ještě víc peněz a zároveň mají z těch peněz strach. A strach? To je ničivá síla!
  Projevuje se to internetových diskusích kolem EDBUSY. Nesmiřitelné odsudky plné zášti v nich spřádají především lidé nevědomí, lidé závistiví a lidé zbabělí, kteří jsou pudově vybaveni nezměrným úsilím ničit vše neznámé, poněvadž neznámé v nich probouzí strach. Ve své nevědomosti se posilují barvitými dohady a sami, aby si dodali ještě víc odvahy, ty dohady přiživují – těmto lidem stačí slintat a místo skutečné smetany lízat Smetanu z novinových stránek.
  Novodobé pohádky čerpají z reálného světa. Jednu takovou zfilmovali Američané. Nazvali ji Duk & Duk a hlavní roli v ní vytvořil Edy Murphy. Děj se odehrává v prostředí kolem plodinové burzy a jde o to, že bohatí bratři Dukové, zakladatelé burzy, chtějí pomocí nekale získaných informací realizovat velký obchod s kalifornskou pomerančovou šťávou, což jim důvtipný Edy Murény překazí. Zapamatujeme si, že zdrojem zhodnocení účelové investice obou bratrů se měl stát zemědělský produkt (tedy komodita) a že makléři, kteří tuto transakci měli provést, měli být odměněni jedním procentem z objemu obchodu.
  Obchodování na burze se teprve po listopadu 1989 stalo živým tématem i mezi našimi lidmi a i přesto, že už má za sebou více než desetiletou moderní historii, zůstává toto téma obestřeno nejasnostmi, protože burza není přístupná všem a také proto, že mnoha našim lidem chybí v tomto směru vzdělání. Ale máme tu organizaci CYRRUS. Ta je akreditovaná a tudíž způsobilá obchodovat na burzách nejen v Praze, ale i v Polsku, Maďarsku a Německu. Pokud se společností CYRRUS uzavřete příslušnou smlouvu a otevřete u ní účelové konto (k tomu je zapotřebí nejméně 250 tisíc korun nebo 15 tisíc eur), je vám přidělen osobní makléř a můžete začít obchodovat. Odpovědnost za každou transakci nese klient, který řídí svého makléře. Makléřovou odměnou je vždy jedno procento z realizované transakce (tj. jedno procento z objemu nákupu a opět jedno procento z objemu prodeje, a to bez ohledu na to, zda v konečném výsledku transakce končí ziskem nebo ztrátou.
  Z toho vyplývá, že obě společnosti – filmová Duk & Duk i náš CYRRUS – pracují stejným způsobem. Rozdíl je jen v tom, že Američané mají o poznání víc peněz než my.
  Jak tuto skutečnost překonává náš CYRRUS? Máte na kontě 250 tisíc korun, ale na burze se nedá obchodovat se sumou menší než jeden milion korun. Avšak i přesto můžete svému makléři dát pokyn, aby vaším jménem nakoupil například akcie ČEZ za pouhých 100 tisíc korun! Ten zbytek (900 tisíc do jednoho milionu) CYRRUS „dorovná“. Má na to dvě cesty. Buď ten balík pohotově naplní shodnými příkazy jiných klientů anebo klientovi „půjčí“ ne zřídka za pomoci „investora“, tedy spolupracující banky.
  Zapamatujeme si, že CYRRUS je zprostředkovatelem, který spolupracuje s investorem.
  Obchodování na burze je obestřeno mnoha mýty typu jedna paní povídala. Nejčastěji je vytvářejí lidé, kteří nejsou zrovna udatnými obchodníky, ale snobové, kteří mají dost prostředků na to, aby se na burzu dostali. Byl jsem účastníkem jednání, během kterého jeden muž radil své přítelkyni, aby v rámci bankovní služby předisponovala svoje prostředky z jednoho do jiného fondu. Podle mého soudu jí neradil dobře, proto jsem do jejich debaty vstoupil se svým názorem. Podráždil jsem toho ješitného kohouta tak, že z něho vyjelo, abych se nestaral, že on má zkušeností dost, „vždyť on už dokonce jednou na burze přišel o celé tři miliony korun!“ Tak to děkuji pěkně…
  Mnohem rozumnější je zeptat se makléře CYRRUSU, jakých výsledků jejich klienti dosahují. Odpověď je zajímavá. Klienti, kteří se burzovním obchodům skutečně věnují, dosahují zisků na úrovni několika desítek procent za rok, ne zřídka mezi 40 až 60 procenty. Zaznamenali však už i tzv. „lauf“, kdy klient dosáhl zhodnocení na úrovni 100 procent za rok.
  Zapamatujeme si, že v České republice lze dosáhnout v průběhu roku i velmi vysokého zhodnocení finančních zdrojů, a to na úrovni několika desítek procent.
  V souladu s tím, jak se naše ekonomika otevírá světu, setkává se český člověk s informacemi o různých zdrojích zhodnocování finančních prostředků a je jen na něm, aby si vybral a zvolil ten produkt či způsob, který mu vyhovuje. Ta volba nezávisí pouze na finanční situaci rodiny, potažmo ekonomických možnostech živnosti či soukromé firmy. Ona závisí také na mentalitě dotyčného člověka a v neposlední řadě na úrovni jeho ekonomického vzdělání.
  Vzhledem k tomu, že náš bankovní sektor není vůči klientům zrovna vstřícný, hledají lidé nové možnosti, jak uspokojit své ekonomické potřeby. V jejich výčtu nutno začít u dříve velmi populárního stavebního spoření, pak lze pokračovat třeba přes dluhopisy a různé limitované vklady, dále investiční fondy a skončit třeba u hypotečních úvěrů. Ale ani tato nabídka, jak se zdá, nevystihuje všechny představy a potřeby klientely.
  Lidé si postupně uvědomují, že rodinný rozpočet je nutno spravovat jako citlivou ekonomickou bázi, která má rodinu zabezpečovat dlouhodobě a perspektivně.
  Za této situace vstupuje na český trh polská m-BANK se svým know how, které jí dovoluje nezatěžovat své klienty nemorálními poplatky a již při sjednávání smlouvy doporučuje, aby si klient založil hned dvě konta, provozní MKONTO a spořící EMAX-konto s příznivým úročením s tím, že převody peněz mezi těmito dvěma účty jsou bez poplatků. S moderními službami přichází i britský globálně působící bankovní gigant HSBC, jeho služby však nepostrádají určitou exkluzivitu, takže jeho klientelu netvoří lidé, kteří nosí výplatu v peněžence nebo po kapsách.
  Všechno kolem nás graduje. Obchod s akciemi se pomalu stává „drobnou“ záležitostí, náš miliardář Kellner opouští ropu a objevuje na Sibiři kovy, světu se otevírá Indie a Čína kde se zdrojem zhodnocování financí stávají rozsáhlé developerské aktivity zaměřené na rozvoj energetiky, rozvodných sítí, komunikací a zpracovatelského průmyslu, nové bojiště světové ekonomiky představuje ropa pod severním pólem. V tomto kvasu jde o zisky v řádech mnohem vyšších než jsou desítky procent ročně. A chtě nechtě, musí lidstvo vydělávat i na kosmický výzkum a ve svém důsledku i na kosmickém výzkumu samotném…
  Doba stále zrychluje a bez jakékoli nadsázky lze říct, že pomocí internetu jako globálního média lze uskutečnit jakýkoli obchod z kteréhokoli místa na kterémkoli místě na světě. Jen jde o to, zda na takové transakce stačí deset či sto tisíc anebo milion a lze si vybrat, zda půjde o investici do ropy, drahokamů řepky olejné či rýže anebo do akcií v Dubaji, případně jiných aktivit, které nabízí Dálný východ v čele s Indií a Čínou.
  Pokud bychom si odskočili do mimobankovního sektoru, například do pojišťovnictví, zcela jistě bychom se setkali se jménem Životní pojišťovny AVIVA, dalšího globálně působícího britského giganta. Tato nejstarší pojišťovna na světě (od r. 1696) je známá i v České republice. Profiluje se jako jednička v investičním životním pojištění a v tomto oboru po zásluze získala významná ocenění z úrovně EU i OSN za mezinárodní diverzitní programy důležité pro řešení problematiky sociálních jistot lidí v různých částech světa. Je to velmi inovativní pojišťovna, která kromě sofistikovaných nabídek ochranných (různých připojištění), nabízí stejně promyšlené možnosti zhodnocování vkladů svých klientů prostřednictvím dvanácti tzv. programů investování, z nichž nejvýkonnější je program strategický, který vykazuje průměrný roční výkon +17,26 procenta! Samozřejmě, že výkony programů investování AVIVA závisí na tom, jak pulsuje národní, evropská a potažmo světová ekonomika, ale v neposlední řadě i na tom, z jakého portfolia se skládají. A poněvadž se AVIVA chce trvale držet na prvním místě mezi pojišťovnami působícími na českém finančním trhu, uzavřela exkluzivní smlouvu s Raphaelem Kassin´sem, mezinárodně uznávaným makléřem. To proto, že jím obhospodařovaná portfolia dosahují o 10 až 20 procent vyšších výkonů než nejvýkonnější portfolia konkurenční. Raphael Kassin´s byl letos hostem Ekonomického magazínu na ČT 2, kde na toto téma poskytl exkluzivní rozhovor.
  Avšak zpět k EDBUSY. Kdo bere v potaz potřeby malého českého člověka, tomu hrabe. S tímto puncem pochybností se internetoví diskutéři a dokonce někteří novináři vrhli na EDBUSY. Odpověď na otázku proč se tak stalo není jednoznačná. Důležitou roli zcela jistě sehrála obecně vysoká ekonomická negramotnost podstatné části naší populace se kterou jde ruku v ruce nedůvěra ve vše nové a neznámé. Nemalou roli tu sehrál i šok, že někdo malému českému človíčkovi nabízí velmi efektivní službu překvapivě sloužící jeho prospěchu. Najednou, v duchu úsloví, že peníze dělají peníze a že se peníze musí otáčet, mohou a tuto možnost dosáhnout i obyčejní lidé, třebas by to byla špatně placená pokladní ze supermarketu. To samozřejmě může oslabit trh s půjčkami, ať už bankovními či nebankovními, takže se nabízí i úvaha o tom, že se na útocích proti EDBUSY podílejí tyto konkurenční kruhy. A jestliže v České republice není problém poslat kohokoli do zničujícího konkurzu, proč by mělo být složité, aby byly v rámci „vyšetřování“ obstaveny účty EDBUSY a tím ztížena či dokonce znemožněna činnost této brněnské akciové společnosti?
  Tak jak to vlastně je? Jsou v EDBUSY čarodějové nebo podvodníci? EDBUSY od vás příjme úplatu 9 520 Kč za smluvně objednanou službu a podobně jako to dělá CZRRUS ji sama anebo ve spolupráci se svým investorem dorovná na jeden milion korun. Přibližně za rok ho zhodnotí tak, aby vám na konci tohoto roku mohla začít vyplácet rentu ve výši 5 000 Kč měsíčně, a to po dobu 13 let. Jinými slovy, od začátku druhého roku od podpisu smlouvy do konce téhož roku vám EDBUSY postupně vyplatí 60 000 Kč (tj. 6 procent z jednoho milionu) a stejně tak pokračuje po dobu dalších dvanácti let. Celkem tak získáte 780 tisíc korun.
  Můžete využít i druhou možnost. Zaplatíte 3x 9 520 Kč (tedy balíček 2+1), nemusíte však brát tři renty, ale jednorázovou hotovost ve výši 800 tisíc korun. Tuto sumu uhradí EDBUSY za vás z těch dvou nevyplácených rent, proto nic nedlužíte a nic nesplácíte.
  Pokud zapojíte zdravý selský rozum zjistíte, že tu nejde o čáry máry, ale o docela realistický model zhodnocování finančních prostředků, který využívá obecně známých a zde výše popsaných praktik. Jenže v případě EDBUSY je významná část dosahovaného efektu vstřícně k dispozici obyčejným lidem, což je velmi neobvyklé a z toho ten strach, co je za tím. A jakpak by ne, když malého českého člověka pořád někdo dojí – majitelé bytových domů zvyšují nájmy, dodavatelé energií zvyšují ceny, finanční úřady a další státní instituce uvalují nové a nové dávky, rostou ceny potravin i lékařské péče… Nově například máme státu platit 10 tisíc korun při prodeji ojetého automobilu druhé osobě anebo 50 tisíc korun za to, budete-li mít svého psa na vodítku delším než 120 cm. V této souvislosti už se proslýchá, že ministr Langer zadal výrobu metrů falešně ocejchovaných tak, aby při policejní kontrole 120 cm nebylo 120 cm, ale o pár centimetrů víc, protože je nutno naplnit vyjezenou státní kasu.
  Už není co dodávat. Vše, co jsem tu napsal se dá ověřit buď prostřednictvím internetu anebo osobní návštěvou ve jmenovaných institucích.

  Odpovědět

 • Jan

  23 července, 2008

  Čekal jsem co z této světoborné úvahy vyplyne a opět reklama na EDBUSY.Klient vloží 9 520Kč.Nějaký investor firmě dorovná na 1mil.a po roce fa.E.začne vyplácet 5000Kč měsíčně po dobu 12ti let celkem 780 000 tomu klientovi.Chybí tam to podstatné a sice to,jak fa.E.zaplatí půjčku necelý 1mil.utajenému investorovi a ještě je schopna vyplácet klienta.Není jasné,proč chce fa.E.vyplácet jen tak celkem 780 000-9520Kč.Proč?Suma sumárum:Sofistikovaný blábol!Případ pro psychiatra.

  Odpovědět

 • Kiri

  27 srpna, 2008

  Milý Jeníku, řídíš se heslem „Co neznám, neexistuje0 Pl,eteš si pojmy. Vratná záloh 9520 Kč je použita na něco úplně jiného. Když neznáš mechanizmus celého dění = Schoppná půjčka + Rentiér PIL a nevíš, jak to funguje, pak je tvůj příspěvek pouhý slint. Opatři si relevantní informace a budeš mluvit jinak. Takhle tvůj výtvor vypadá jako světoborná úvaha, doplněná jedovatou slinou neználka.

  Odpovědět

 • Jan

  27 srpna, 2008

  Sděl mechanizmus a dění.Nelze,viz planá diskuse doktorka.cz od února t.r.Žádná světoborná úvaha,řeknu to takhle-podvod,milý Kiri.

  Odpovědět

 • vojta

  30 srpna, 2008

  Prosim o odpoved. Proc firma EDBUSY zapojuje do tohoto cyklu klienta, ktery je v retezci naprosto nepodstatny? Firma prece muze sama sehnat 1 000 000 k investovani na burze (105 = 1000 000/9520). Vynechanim klienta v retezci EDBUSY ziskava 105 000 000 Kč. Unika mi snad neco?

  Odpovědět

 • X

  25 července, 2008

  Jenom drobnost – u Avivy existují i další progamy, třeba Mezinárodní – za 5 let -5,05%, p.a. -1,03, takže když to zprůměrujeme (strategický má za 5 let 85,72 a 13,18 p.a), tak jsme na nějakých 6% p.a., což není nic extra. A těch Vašich 17,26 ročně, vzniklo zhodnocením 172,6% za 10 let, což ale rozhodně není 17,26% p.a.

  Odpovědět

 • vojta

  30 srpna, 2008

  a ty že nejseš od nich???

  Odpovědět

 • realista

  28 července, 2008

  Ve svém příspěvku jsem napsal:
  Je to velmi inovativní pojišťovna (AVIVA), která kromě sofistikovaných nabídek ochranných (různých připojištění), nabízí stejně promyšlené možnosti zhodnocování vkladů svých klientů prostřednictvím dvanácti tzv. programů investování, z nichž nejvýkonnější je program strategický, který vykazuje průměrný roční výkon +17,26 procenta! Samozřejmě, že výkony programů investování AVIVA závisí na tom, jak pulsuje národní, evropská a potažmo světová ekonomika, ale v neposlední řadě i na tom, z jakého portfolia se skládají. A poněvadž se AVIVA chce trvale držet na prvním místě mezi pojišťovnami působícími na českém finančním trhu, uzavřela exkluzivní smlouvu s Raphaelem Kassin´sem, mezinárodně uznávaným makléřem. To proto, že jím obhospodařovaná portfolia dosahují o 10 až 20 procent vyšších výkonů než nejvýkonnější portfolia konkurenční. Raphael Kassin´s byl letos hostem Ekonomického magazínu na ČT 2, kde na toto téma poskytl exkluzivní rozhovor.
  A jen blbec, který umí kousek aritmetiky to může zprůměrovat, DEBILE!

  Odpovědět

 • Radek

  28 července, 2008

  Koukám, že vám docházejí argumenty. Jinak byste se jistě nepustil do ubohých nadávek. Škoda. Mě zajímá spíš věcná diskuse. Urážky diskutujícím si schovejte na jiné servery. Díky.

  Odpovědět

 • X

  29 července, 2008

  Zhodnocení o 172% za 10 let neznamená průměrný roční výkon 17,26%, ale necelých 12%. Prosím příště použijte argumenty, nadávky si nechte jinam

  Odpovědět

 • realista

  30 července, 2008

  Souhlasím, dopustil jsem se neomalenosti když jsem odpovídal IXOVI a proto se mu omlouvám.
  Chci říci, že nejsem „Edbusák“ a ve svém příspěvku se nestavím na stranu EDBUSY ani na jinou, byť by to byla velká silná banka. Jen jsem se snažil přinést příklady, jak lze v ČR zhodnocovat peníze. O ničem jiném jsem nepsal, nevyslovil jsem žádný soud!
  A přesto jsem byl označen za propagátora Edbusy…
  Pokud ale budu vycházet z presumpce neviny a budu Edbusy považovat za ekonomicky zdravě fungující společnost, pak budu rád, že se taková společnost objevila, protože bych vnímal, že na finanční trh přináší novou službu, reaálně zvládnutelnou a vůči klientům vstřícnou.
  Edbusy mezi své klienty p o s t u p n ě rozděluje 6 procent z milionu korun a protože víme, že i v podmínkách ČR lze dosahovat mnohem vyššího zhodnocení, pak nevidím problém…
  Problém vidím v tom, že Česká národní banka napadla EDBUSY údajně proto, že EDBUSY nemá licenci k poskytování bankovních služeb. V takovém případě bych za odpovídající považoval, kdyby ČNB zavedla proti EDBUSY správní řízení v tomto směru. Nestalo se – EDBUSY je stíhána pro trestní věc podvodu!!! Proč?!
  Každá banka (ale i firma) chrání svoje know how. V diskusích kolem Edbusy se problém spatřuje v tom, že nezveřejňuje „kdo jsou TI investoři“! Běžte do CYRRUSU a zeptejte se tu, které banky s nimi spolupracují anebo, zda to jsou jenom banky! Odejdete s nepořízenou. Anebo se zeptejte v kterékoli bance, co dělají s vašimi penězi vedenými na vašem kontě! Myslíte, že se to dozvíte? Určitě ne! Ledaby vám „ukecaný“ mluvčí banky řekl, že banka s „volnými“ zdroji obchoduje…
  Jestliže otevřu například Inzertexpres, pak v rubrice „finanční služby“ najdu spoustu nabídek evidentně nelicencovaných subjektů, které nabízejí jen a jen úvěry, peníze do 24 hodin, půjčky bez ručitele atd. TOTO JSOU SLUŽBY, ZE KTERÝCH JDE STRACH, protože ženou lidi mezi bezdomovce.
  Z reakcí v této diskusi si odnáším poznatek, že poškozovat lidi je normální a nezaslouží si pozornost – proto se o nich nemluví, zatímco sloužit a pomáhat lidem je odsouzeníhodné.
  Pokuste se mi to vysvětlit.

  Odpovědět

 • Radek

  30 července, 2008

  Nemám čas reagovat na celý váš příspěvek, ale jedno mi nedá. Píšete: „Jestliže otevřu například Inzertexpres, pak v rubrice „finanční služby“ najdu spoustu nabídek evidentně nelicencovaných subjektů, které nabízejí jen a jen úvěry, peníze do 24 hodin, půjčky bez ručitele atd.“
  Půjčku ovšem může poskytnout kdokoli komukoli bez jakékoli licence. I vy.

  Odpovědět

 • realista

  30 července, 2008

  Máte sice pravdu, že kdokoli může půjčit komukoli, ale protože mám možnost častěji v Inzertexpresu zalistovat, vidím, že texty těchto inzerátů a k nim příslušná telefonní čísla se dlouhodobě opakují, což je při nejmenším zvláštní…
  Já mít balík, těžko bych z něho půjčoval jen tak bez ručitele, a na vzsoce úročenou lichvu nemám žaludek.
  Určitě bych ho investoval do spolehlivého zdroje zhodnocování peněz.

  Odpovědět

 • Radek

  30 července, 2008

  Souhlasím, také bych na to neměl žaludek. Nechci hájit lichvářské společnosti – jen jejich činnost žádný zákon nezakazuje a mohou půjčovat volně (pokud se tedy nedopouští lichvy podle zákona, což je poměrně obtížné…)

  Odpovědět

 • Milan

  31 července, 2008

  Stěžujete si na firmu Marison,čup,Gatevifi…A edbusy jsou největší podvodníci berou 30tisíc a nedostanete ani půjčku ani poplatek spátky.To je největší podvod jaký jsem zažila.Zlatý firmy,které berou poplatky 5000,5800,4500,…od nich dostanete celou půjčku a nebo aspon poplatek.Nechodte do edbusy spláčete nad výdělkem.Je to ta největší podrazácká firma v ČR.

  Odpovědět

 • realista

  1 srpna, 2008

  Milane,
  Váš příspěvek je pouze plivanec, nebo povzdech čerpající z vlastní zkušenosti?
  Jaksi se mi v této diskusi nedostává příspěvků od podvedených, takže nevím, co si o tom všem mám myslet. Podotýkám, že nejsem „edbusák“, jen čtu a snažím se pochopit všechny ty pisatele, včetně novinářů, i ti mají ve svých sentencích velmi slabá místa…
  Převládají příspěvky vystřelené od boku – dáte 30000 Kč a dostanete 800000 Kč! Ale tak to není, pisatelé zapomínají na časový faktor anebo i na jiné podstatné věci.
  Pokud vezmete v úvahu všechny parametry nabídky EDBUSY, pak ten obraz vypadá úplně jinak – je realistický.

  Odpovědět

 • Anonym

  1 srpna, 2008

  Dovolím si s vámi nesouhlasit. Pokud dáte dohromady všechny parametry nabídky, zdá se projekt realistický. Pokud ale vezmete do úvahy i provize, které společnost vyplácí, začnou jim chybět řádově 2 – 3 % výnosu.
  http://www.investujeme.cz/clanky/chcete-vetsi-provize-prodavejte-edbusy/
  Krom toho, osobně nepokládám za realistické, že se najde nějaký altruistický dárce peněz, který „z jistých výnosů“, jak je prezentuje EDBUSY, jen tak pro nic za nic odevzdá 800 tis. Kč neznámému člověku a dalších cca 400 tis. Kč zprostředkovateli. Vám ano?

  Odpovědět

 • realista

  1 srpna, 2008

  Vážený pane redaktore,
  pohnutky nositelů určitých know how mohou být velice různé a zdánlivě i altruistické.
  Byl jsem svého času na prezentaci CYRRUSU v brněnském hotelu Voroněž. Setkání vedli tři mladí muži – dva z nich evidentní začátečníci a v auditoriu kromě cca 10 párů mladých lidí sedělo přes dvacet seniorů pamatujících první republiku, které velice zajímalo, jak to v té naší „třetí“ republice bude s obchodem na burze, když zkušenosti s kuponovou privatizací pana Ježka jsou všelijaké.
  Prezentace byla po cca 20 minutách přerušena a přítomní byli vyzváni, aby přišli diskutovat „dopředu“ za reptrezentanty CYRRUSU. Ta přestávka a výzva to byla z nouze cnost, protože ti dva začínající mládenci se začali zaplétat do problematiky obchodování na burze a zejména do postavení a role CYRRUSU vůči klinetům atd. Prostě, pastva pro rychlý odsudek, pastva pro novináře.
  Takže druhá část prezentace se odehrávala v nevelkých hloučcích trpělivějších seniorů, mládež odešla s pochybnostmi, že jde zase o cosi pochybného, ne-li o podvod. Jinými slovy, atmosféra zralá na policejní vyšetřování…
  A co myslíte, dověděl se někdo kteří „mecenáši“ podporují CYRRUS tím, že „dorovnávají“ ty malé peníze soukromníků na jeden milion(?), protože s menším obnosem než s milionem se na burzu jít nedá!
  Nedověděli. A nedověděli se ani jiné podrobnosti, protože je to prostě tak, že každý subjekt, byť by to byl výrobce zmrzliny, si svoje know how hlídá.
  Pokud se týká odsudků EDBUSY, byl bych velice opatrný…
  Snadněji se boří než buduje, a to vy novináři, opilí silou médií, víte moc dobře.

  Odpovědět

 • Anonym

  1 srpna, 2008

  Je rozdíl mezi tím, když vám někdo věnuje 800 tis. Kč, a tím, když vám někdo půjčí na margin. V prvním případě podle EDBUSY splácet nemusíte, zajištění je jaksi imaginární a přínos pro toho, kdo vám půjčuje, je podle EDBUSY 3,5 %.
  Pokud si půjčíte na obchody s cennými papíry u svého obchodníka, budete muset vše do poslední koruny splatit i s úroky. Ty se pohybují řádově mezi 8 a 12 %. Úvěr je navíc zajištěn nakoupenými cennými papíry. Pokud by se situace vyvíjela nepříznivě a vaše investice by prodělávala, obchodník vaše cenné papíry prodá (zpravidla včas a podle smlouvy) a dluh jimi splatíte. Pokud by došlo k takovému pohybu, že by peníze z prodeje nestačili ani na pokrytí dluhu a úroků, budete dlužit dál. A kde peníze vezmou? U bank, u svých mateřských, sesterských či jinak spřízněných společností apod.
  Stále nevidíte ten rozdíl?
  Mám pocit, že srovnání stále provádíte na základě jedné nevydařené prezentace o obchodování s akciemi na úvěr. Zkuste navštívit vydařenější seminář (pořádají je nejen Cyrrus, ale např. také Fio, Broker Jet, XTB a jiní) nebo si něco přečíst, začít můžete třeba v článku Dana Kuchty
  http://www.investujeme.cz/investice/clanky/obchodovani-na-marzi-nebezpecne-lakave-vynosy/

  Odpovědět

 • realista

  1 srpna, 2008

  Ještě malou poznámku.
  Jsem klientem ČSOB Poštovní banky. Nedávno (již podruhé) jsem dostal od vedení banky velice lichotivý dopis „Vážený kliente, poněvadž jste náš dlouholetý a trvale prokazujete schopnost“… tak mi prostě nabídli úvěrovou kartu s možností čerpání až do 100000 Kč. Řekl jsem si, dobrá železná rezerva, nevíš, co se ti vyvrbí, sáhneš po kartě a máš po starostech. ANO?
  Po vyřízení všech náležitostí mi poslali kartu a o pár dní později PIN a následně i dopis s poučením, jak to chodí.
  Jestliže tu kartu použiji, čli jestliže se zadluižím, budu povinen začít ten dluh splácet, vždy k určitému datu v měsíci (to je zcela pochopitelné) a na splátkách zaplatím +19,6 % úroku a jestliže se dostanu do problémů a nebudu schopen p r a v i d e l n ě splácet, vzroste úrok z dlužného dluhu (z nesplacené splátky) na 30 %!
  Tak to je „normální“ život.
  Jestliže ale někdo přijde s tím, že se „to dá dělat i jinak“ pak je zapotřebí odstřelit ho od boku jako prašivého psa…

  Odpovědět

 • Anonym

  1 srpna, 2008

  Předpokládám, že s touto informací jste obdržel též informaci o tzv. „bezúročném období“, tedy lhůtě, ve které když splatíte úvěr celý, neplatíte žádné úroky. Pokud by vám banka nabídla takový úrok bez bezúročného období, byl by opravdu nadnesený.

  Odpovědět

 • Idioti

  2 srpna, 2008

  No a když jako edbusy je tak dobre že sprostředkuje uvěr pozor zrpostředkuje!! musíte peníze vráti tomu kdo vám je pujcil což je zahraniiční investor a bude to po vás chtít takže se zadlužíte o 10000% víc a to je tak na špagát.

  Odpovědět

 • ? ? ?

  9 srpna, 2008

  Vypadni burane a nepleť se mezi dospělé

  Odpovědět

 • Junior

  12 srpna, 2008

  Nezlobte se na mě, ale tento článek bych nazval brakem. To co si dovoloju autor napsat je naprosto neskutečné a v 90% věcí a souvislostí je uplně mimo. Např. garantovaný zisk 12% je lež! Jde vidět, ze pan autor nebyl dál jak v bance a jeho finanční znalost je minimální. Já osobně mám své peníze u společnosti Blue Chip Investment a ta mi dělá zisky od 7-12%/MĚSÍČNĚ !!!! Na svém ostrém investičním účtu mi nedělá problém na FOREXU udělat i 20%/týden! Proboha tak proč by společnost, která vyplati klientovi 800kc a ve skutecnosti si na zajištění veme částku vyšší a s ní obchoduje, nemohla dosahovat takových zisků ?! Nezlobte se na mě, ale 12%rok udělá i můj 15-letý bratr.

  Odpovědět

 • Radek

  12 srpna, 2008

  Hm, tak to vám gratuluju. A víte o tom, že je to poměrně riziková investice? Jistě víte, že vysoký zisk s vysokým rizikem se může snadno převrátit ve vysokou ztrátu. A jestli váš 15letý bratr dělá takové výnosy, nezbývá, než mu gratulovat také.

  Odpovědět

 • bigcity

  11 září, 2008

  Neprodáváte náhodou investiční životní pojištění? Když 12% zisk nazýváte rizikem?

  Odpovědět

 • Radek

  11 září, 2008

  😉 dobrý pokus, ale ne.

  Odpovědět

 • haha

  17 prosince, 2008

  já bych to viděl na penzijko :o))))

  Odpovědět

 • No blue chip

  1 března, 2011

  No a jak,to mate dnes? Ja jsem v s prominutim v prdeli!!

  Odpovědět

 • Senior

  12 srpna, 2008

  Nezlobte se na mne, ale při těchto ziscích (7-12 procent MĚSÍČNĚ!) budete za pár měsíců zřejmě nejbohatší muž planety a Vy nebo Váš pan bratr můžete zdařile zastoupit i W. Buffetta, který již nějaký ten pátek hledá nástupce.

  Odpovědět

 • FL

  12 srpna, 2008

  seniore vy asi nevite jak trading funguje, 7-12% mesicne pro zkuseneho obchodnika je ba naopak jeste docela malo

  Odpovědět

 • aj aj jaj

  12 srpna, 2008

  při zhodnocení cca 10 procent měsíčně by dotyčný každé dva roky rozmnožil počáteční kapitál na desetinásobek. Proč je sakra u nás tak málo miliardářů… :o)
  vždyť z prvního melounu by se na miliardu dostal za pouhých 6 let :o)

  Odpovědět

 • Radek

  12 srpna, 2008

  Věděl bych… většina traderů končí s žebráckou holí :o) (trochu přeháním)

  Odpovědět

 • FL

  12 srpna, 2008

  Aj aj aj si najdete jmeno „larry williams“ , zhodnotil ucet o 1000% za rok. U nas? miliardaru?V nasem financne nevzdelanem a debilnim spolecenstvu zrovna =)

  Odpovědět

 • Zoro

  20 srpna, 2008

  Jasně Truhlíku, ale nevím, proč jsi použil slovo „by“ ? Pro mě i spoustu jiných je to každodenní realita. Pokud chce mít někdo pravidelně více než 6 až 12% měsíčně, musí počítat s vyšším rizikem. Mimochodem, k tomu, abych měl 100% ročně mi postačí 5,94% měsíčního zisku, za předpokladu, že budu reinvestovat jen 1x měsíčně.

  Odpovědět

 • Zoro

  3 září, 2008

  Než něco plácnete, zeptejte se zkušenějších, abyste pak třeba nebyl za hlupáka. Mám tytéž výnosy (6 – 10procent) u dvou jiných společností a znám desítky dalších lidí, kteří tak zhodnocují své finanční prostředky. Momochodem, při pravidelné měsíční reinvestici se jedná o roční zhodnocení 101 až 213 procent. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že za 10 roků budu mít z jednoho milionu 1 až 2 mld. , protože postupně je potřeba rizika divezifikovat. Kromě toho je třeba si uvědomit i fakt, že znát recept na pevné zdraví je jedna věc a něco úplně jiného je tímto receptem se řídit. Totéž platí i ve financích, takže s tím nejbohatším mužem planety to zdaleka nebude tak divoké, jak se domníváte. Uvedl jsem pouze zjednodušený model.

  Odpovědět

 • Amiry

  16 srpna, 2008

  Dobrý den, zajímám se o investování i obchodování Forex. Jsem však v začátcích abyla bych vděčná za jakékoli rady a infa. Mužete se mi, prosím, ozvat na emai amiry@seznam.cz ? Děkuji a přeji krásný den.

  Odpovědět

 • PEPAN

  17 srpna, 2008

  Na tomto foru je zřejmé že ho založili lidé kteří mají se společností EDBUSY pramálo zkušeností a informací.A příspěvky kterými se zde ohání jsou neověřené a hlavně lživé.Pokud budete na tomto foru své problémy nevyřešíte.Shánějte si informace to ano!ale ověřené a pravdivé.A pokud věříte všem těm závystivcům co sem píšou a kteří nemají ty správné informace zapláčte nad sebou.VĚŘTE SAMI SOBĚ A LIDEM KTEŘÍ OTOM VĚDÍ,ANÉ MÉDIÍM,TISKU,ROZHLASU ATD TI VÁM NEPOMŮŽOU. DRŽÍM VÁM PĚSTI

  Odpovědět

 • Student

  17 srpna, 2008

  Rekl bych, ze prave zde jsou lide, kteri o trhu a jeho deni vedi hodne. Vy, pane Pepane, ktery pisete „zavystivcum“ s „y“ misto „i“ a asi ani nevite, ze rozhlasu, tisku a televizi se v globale rika media, snad jste o sobe schopen prohlasit, ze byste tu vsechny strcil do kapsy a vsem tem lidem, kteri jsou v CR jen podvadeni, byste jako jediny mohl pomoci??? V pravopise urcite ne 🙂

  Odpovědět

 • Kiri

  27 srpna, 2008

  V pravopisu Studente, v pravopisu!!!

  Odpovědět

 • Student

  27 srpna, 2008

  Tak ted jste mi to nandal…lol

  Odpovědět

 • Zoran

  3 září, 2008

  Snažil ses oslnit Studente, ale Pepan má bohužel pravdu, i když seká hrubky, ale o to tu přece nejde.

  Odpovědět

 • konec světa

  22 srpna, 2008

  ED-BUSY je banda zmrdů…

  Odpovědět

 • Petr

  22 srpna, 2008

  Ale no tak. Zkuste argumenty, vylévat žumpu můžete na jiných serverech.

  Odpovědět

 • rima

  3 října, 2008

  mužete se mi ozvat na rima@iol.cz. Děkuji

  Odpovědět

 • mustermann

  4 května, 2010

  Dobrý den, jak pokračují Vaše investice ve společnosti Blue Chip Investment? Slyšel jsem, že tato společnost již více než 5 měsíců nevylácí žádné zisky a vybrat si svou investici taky není možné.

  Odpovědět

 • Washa

  11 dubna, 2011

  Také bych rád věděl, jak je na tom pan investor a jeho bratr dnes 🙂
  A také bych rád od některého ze zastánců firmy Edbusy slyšel rozumné vysvětlení, proč tak dokonalý systém, který prostě a jednoduše pomáhá všem lidem, skončil tak, jak skončil… 🙂
  ps: podle mne jsou jednotlivé příspěvky od zastánců Edbusy psány z jednoho, max dvou PC 😉

  Odpovědět

 • emilie

  31 srpna, 2008

  Edbusy jsou největší podvod vybírají 28600kč a nedostanete ani půjčku a ani poplatek spátky.Žádala jsem před 13měsíci a slíbyli mi,že do 3 až do 10 měsíců dostanu úvěr,ale jak jsem poznala sama jsou to jen podvodníci a nic jiného.Zlaté firmy,které vybírají 5000,4700,4100..tam aspon dostanete půjčku a nebo poplatek spátky.

  Odpovědět

 • ? ? ?

  3 září, 2008

  Jsi prolhaná, kdoví kým nastrčená. Něco takového . co tu popisuješ, je naprostý nesmysl. Ty jsi klientkou Edbusy nikdy ani nebyla, protože jinak bys věděla, že všichni, kterým se neoprávněným zásahem policie zdržely výplaty, dostali doporučený dopis s nabídkou navrácení zaplacených záloh nebo pár měsíců posečkat, což znamená, že společnost dostála svým závazkům vyplývajícím ze smlouvy, přestože zdržení výplaty nebylo zaviněno společností. Za takovou pomluvu bys měla sědět v kriminále, abys příště věděla, co si můžeš dovolit.

  Odpovědět

 • Radek

  3 září, 2008

  Nic proti Vám osobně, ale podle způsobu Vaší reakce soudím, že Vás přispěvatelka, na níž reagujete, musela kopnout do kuřího oka. Už jen způsob Vašeho projevu je pro mne naprosto nedůvěryhodný.

  Odpovědět

 • ? ? ?

  3 září, 2008

  Právě naopak, vím přesně co a proč jsem napsala.
  Vám by se snad líbilo, kdyby někdo věřejně vytruboval Vaše jméno a úchylně se ukájel tvrzením, že jste ho např. včera v parku okradl o 28.600?

  Odpovědět

 • Radek

  3 září, 2008

  Budu velmi mile potěšen, pokud lidé v EDBUSY dostanou slíbené úvěry, které nemusí splácet. Osobně se ale domnívám, že je nedostanou. Proč?
  1/ Neznám nikoho, kdo by byl ochoten věnovat někomu jen tak z rozmaru 800 tis. Kč a podstoupit navíc investiční riziko se 3 mil. Kč
  2/ Výpočty sice sedí, ale… jen bez provizí. Jakmile se započítají ty, tak se systém, jak je prezentovaný, neuživí. Popsané je to třeba tady: http://www.investujeme.cz/clanky/chcete-vetsi-provize-prodavejte-edbusy/

  Odpovědět

 • alan

  17 prosince, 2008

  Já bych to spíš viděl tak,že vlastně nemáte ponětí jak to funguje.Já dám klidně peníze zadarmo vemte si půjčku,půjdu vám ručit,vy ji splácet nebudete a já vám ještě dám každý rok úroky.Nevidím v tom problém a teď si vypočítejte zda něco proděláte??? Chce to více se zajímat :o) a vzdělávat.

  Odpovědět

 • Radek68

  14 ledna, 2009

  Tak tento názor je vskutku perla. Číst některé komentáře zarputilých zastánců EDBUSY je velmi zábavné 🙂

  Odpovědět

 • Richard

  3 září, 2008

  🙂 ??? vy musíte být opravdu svérázná osobnost a jistě i zajímavá pro další (a hlubší) studium…pro tyto diskuse je vás škoda, snad by bylo možno vaši osobu podrobit komplexnímu zkoumání v Akademii věd, pokud byste nebyla proti 😀

  Odpovědět

 • bobo

  6 září, 2008

  chci do tohoto projektu jít mám nebo nemám ??????

  Odpovědět

 • Radek

  9 září, 2008

  Rozhodně nedoporučuji.

  Odpovědět

 • cilda

  24 ledna, 2009

  ahoj bobo.Klidně do toho jdi. Ti lidé co Tě zrazují jsou buď nastrčení provokatéři nebo hlupáci,kteří nechtějí aby to fungovalo.Radek je toho zářný příklad.Mohu Ti vše vysvětlit.cilda 603428551

  Odpovědět

 • alan

  17 prosince, 2008

  ta ženská je taky zhulená,ta neví co blábolí :o)) takové se musí tolerovat když za to nemůžou :o))

  Odpovědět

 • dobrej doutníček

  6 září, 2008

  Dámy a pánové,dost bylo hádek,všichni si večer napusťte horkou lázeň,nalejte si sklenku dobrého vína,zapalte kvalitní doutníček,pusťte relaxační hudbu a nad ničím nepřemýšlejte…

  Odpovědět

 • ????

  7 září, 2008

  vy vubec nevite co pišete edbusy je podvod ty peníze jdou do ciziny a ne na učty v CR.ty peníze nedostanem a ani ten poplatek hlavně,že jsme jim narvaly prchy.tak až je někdo dostane tak dejte vědět

  Odpovědět

 • martina

  8 září, 2008

  pujčte si a neplatit blbost chtela bych videt kdo vam da neco zadarmo.kdo nerozumi financnimu trhu tak se necha lehko nachytat znam hodne lidi ktery tomu veri.jenom vam vymivaji mozky.lidicky jemi vas lito kdo jste jim dal penize.ja jsem u teto firmi delala a kdyz jsem to poslouchala tak mi z toho bylo spatne,maji konta v Nemecku a tam musite posilat ty vase usporene(nebo pujcene)penizky.a je pravda ze podepisujete snemku a jeste jse nic nedoslaly,budete splacet pujcku kterou nemate hruza co? nejni lepsi jit do banky nebo si myslite ze toto je dobre reseni?Nezlobte se nemůžu tam dát své celé jmeno,jinak bych měla s nima velké problémy a kdyby vás to zajmalo musela jsem odejít 30června 2008 protože se mi úplně znechutilo.P.S.Nechci vydět ty lidičky,kteří si ze zoufalství budou házet mašly

  Odpovědět

 • Zoro

  9 září, 2008

  Martino, myslíš, že bys mi svá tvrzení dokázala objasnit v soukromé diskusi? Podle toho , co píšeš, mám dojem, že jsi pracovala u jiné společnosti nebo nás houpeš, ale třeba mi dokážeš objasnit fakta, která mi unikla. Ozvi se mi prosím, na zorrann@seznam.cz , nechci si dopisovat, psaníčka jsou pro děti, veškeré hovory platím já. Abych se vyhnul nedorozumění a reakci typické pro neohrabanou komunikaci při dopisování, připománám ještě, že můžeš použít jakékoliv tel. číslo nebo tel. budku a jméno, nepátrám po Tobě, ale po faktech. Tvůj příspěvek zatím vnímám jako čistý výmysl. Někteří bývalí spolupracovníci totiž poškozovali svou činností jméno EBS a po květnovém auditu dostali padáka. Možná jsi jednou z nich a teď pomlouváš nebo si jen tak vymýšlíš. Nechám se překvapit.

  Odpovědět

 • bigcity

  11 září, 2008

  Ani se nedivím, že pracovala, jestli jste uzavírala smlouvy s takovým pravopisem… Jinak při jištění splácení dvěma produkty Rentier-PIL žádnou směnku nepodepisujete. To byste ale měla vědět, jestli jste pro ně pracovala. Chtělo by to víc studia než kritiky.

  Odpovědět

 • Jitka

  28 října, 2008

  Vážená „Martino“ nebo jak se ve skutečnosti jmenujete, naučte se v prvé řadě gramatiku a teprve potom někam pište.Myslím si, že Vaše znalost finančního trhu je úplně stéjná, jako ta Vaše gramatika.Vůbec se nedivím, že s takovýma lidma se EDBUSY rozloučilo. Běžte pracovat rukama, možná Vám to prospěje víc.Přeji pěkný den a zamyslete se nad sebou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpovědět

 • VĚŘÍCÍ

  4 března, 2009

  Vážení přítomní.Velmi se divím jak dokážou lidé, kteří vůbec neví, co se vlastně děje kolem Edbusy a.s., hrubě na tuto organizaci a její pracovníky útočit, nadávat, mít radost z neštěstí druhých a prostě chovat se přesně jako stádo, které je hnáno někam – kam je hnáno ani v podstatě neví,ale poslušně se valí…Čas ukáže, kdo za celou kauzou je a možná mnoho útočících lidí se bude velmi divit a do hloubi duše se stydět, že se propůjčili k vláčení firmy Edbusy a.s. bahnem pomluv a projevování škodolibé radosti nad tím, jak se blíže nespecifikovaný VLK snaží zakousnout bezbranného BERÁNKA – možná a jen proto, že mu beránek odmítl dát ukousnout si z jeho na dálku vonícího koláče v podobě dobře zpracovaného finančního projektu, který může pomoci mnoha lidem stát se nezávislými v oblasti financí… EDBUSÁCI – vytrvejte ve věrnosti a solidaritě a zachovejte své firmě přízeň a braňte ji před útoky nepřejících a zmanipulovaných lidí i veřejně sdělovacích prostředků.Vzpomeňme na možná dříve vyučovaný citát na školách a hluboce se zamysleme…:“…aj, zde leží zem ta, před okem mým, slzy ronícím, někdy kolébka, nyní národa mého rakev…“

  Odpovědět

 • Anonym

  4 března, 2009

  Prosím nevytrhávejte slova vlastence J.Kollára z kontextu, neboť jeho myšlenka je naprosto jiná než v které ji Vy zneužíváte!

  Odpovědět

 • Žoužvička

  4 března, 2009

  Pokud tomuto blábolu někdo věří, tak si zaslouží, aby o své peníze v Edbusy přišel. Amen.

  Odpovědět

 • alan

  17 prosince, 2008

  :o))))))) holka ty jsi snad zhulená, jinak to není možný :o)))) ty asi moc po sobě nečteš.V obavách o lid tohoto národa pevně věřím,že neděláš nějakého finančního poradce u nějaké třeba „kvalitní“ makléřské společnosti???? :o)
  Chraň nás bůh před tímto.

  Odpovědět

 • emilie

  11 září, 2008

  Jasně že se zastavate edbusy když proně pracujete,každy se zastava sve firmy.Tak si pořadně přečtěte smlouvu.Když tomu nerozumíte tak dotoho nelezte.Jste nejvěčí podvodníci v ČR.Jenom okradate lidi

  Odpovědět

 • ? ? ?

  11 září, 2008

  Podle sebe soudíš ostatní, viď?

  Odpovědět

 • Selský rozum

  14 září, 2008

  Proč se rozčiluješ, každý má přece právo svobodně naložit se svými penězmi tak, jak uzná za vhodné, nebo ne ?

  Odpovědět

 • samot

  9 října, 2008

  Přátelé, původně jsem nechtěl reagovat na názory respondentů k tématu EDBUSY, ale …. Dovolte mi jen 3 poznámky.
  Za 1.) Já osobně bych se vyjadřoval k tomu, co jsem zažil sám na sobě, třeba propad mých CP, nebo že mě Edbusy splnilo můj sen a nebo nesplnilo. Ti z vás, kdo sem přispíváte, máte někdo opravdu svou vlastní zkušenost, že vám Edbusy něco provedlo? Rád bych to věděl, abych se vyvaroval chyby.
  Za 2.) Chceme-li někoho kritizovat, navrhuji konstruktivní kritiku! NE plky, pomluvy, emotivní nálady a možná i podpásovky od konkurentů. Mě unavuje číst názory, které nejsou podložené fakty. Od toho tady tyto stránky určitě nejsou.
  Za 3.) Co se týká zázračného zhodnocení peněz? Prý to není možné! Mohu sám ze své zkušenosti prozradit, že své investice zhodnocuji v cizině 5% p. m. (měsíčně).
  Přeji vám krásný a úspěšný den. Váš Šamot.

  Odpovědět

 • alan

  17 prosince, 2008

  zase souhlasím,konečně diskuze kde je více rozumných názorů.Také mám peníze venku a mám peníze veku a je to o něčem jiném :o)

  Odpovědět

 • jablko

  4 listopadu, 2008

  Milá Emílie podvod je vše co nabízí banky zjistěte msi kam investují Vaše peníze a kde vlastně jsou možná se nebudete stačit divit a běda když je začnete hledat ještě za to zaplatíte za ti drzost, že hledáte vlastní peníze. UNIO banka dluží naši dceři peníze ještě dnes Jenže to se v televizi nerozmazává. Buďte v obraze

  Odpovědět

 • alan

  17 prosince, 2008

  Nevim proč sem ženská lezete o píšete bludy,osobně by mě zajímalo o kolik vás Edbusy připravilo,zda jste podala trestní oznámení a dala to minimálně do televize,že jste byla okradena ????

  Odpovědět

 • Josef Fiala

  16 září, 2008

  nevím jestli jste postřehli výrazuschopnost autora tohoto článku, ale reagovat na tohle je vážně jen ztráta času. Reportáže typu Nova ČT jsou akorát nesmysly, tlachání a blábolení, kecání kolem něčeho, o čem nemají ani páru.
  Jestli chce někdo tvrdit, že hodnotit peníze 10-12% není možné, tak je to jelito, které o financích neví vůbec nic. Jak je možné tedy, že já hodnotím peníze 40%? Kdo věří takovým žvástům jako ten, kdo napsal tuto kravinu, tak to je bulík. Ale díky takovýmto lidem to vlastně může fungovat, ale to už každý pochopit nemůže. Autore, pěkně choďte do práce a buďte zdráv. Josef Fiala

  Odpovědět

 • Radek

  16 září, 2008

  Vážený pane, jestli jste si nevšiml, tak žádný ze zkušených investorů netvrdí, že dosahovat zhodnocení ve výši 10 – 12 % p.a. (tedy ročně, kdybyste potřeboval překlad) je nemožné. Tvrdí pouze, že to vyžaduje mnohem rizikovější investiční strategii – tedy, že může dojít i k poklesu. Co ale tvrdí Edbusy, je, že dosáhnout tohoto zhodnocení s jistotou. A to je nesmysl.
  Přeji vám hodně štěstí v investování.

  Odpovědět

 • Mario

  16 září, 2008

  Vážený pane. Pokud dosahujete zhodnocení 40% (denně, ročně nebo od narození?), tak je mi záhadou, že si neuvědomujete co to obnáší. Pokud neznáte základní vztah mezi rizikem a výnosem (případně ještě likviditou), tak vám moc nevěřím. Plácat numera na net umí i moje malá neteř…

  Odpovědět

 • viki

  27 září, 2008

  nevím co pořád máte?já si nenaříkám ani v Edbusy,peníze co jsem tam dala mám do měsíce nazpět a dál budu čekat na melounky.kdo nic nedělá,nic nemá.jen pár lidí ví jak se dělají peníze a výnosy.jen se nesmí spoléhat na úroky našich bank.to pak zaručeně nezbohatnou.vždy se najde závistivec bez IQ.

  Odpovědět

 • pan Václav z Brna

  28 září, 2008

  plně s tímot názorem souhlasím. Vždyď pokud drobný živnostník svojím podnikáním nezhodntí svůjkapitál nejméně o 5% měsíčně tak mu nezbyde ani na zaplacení zdravotního a sociálního pojištění. O „demokratickém“ hlasováním s výběrem že to je buď podvod nebo podvod se ani nebudu vyjadřovat.

  Odpovědět

 • alan

  17 prosince, 2008

  Za tento názor dávám 1 s hvězdičkou !!!!!! :o)) Jak říkám 99% lidí to v tomto státě nepochopí :o))

  Odpovědět

 • BobCZ

  29 září, 2008

  Zde i jinde na netu jsou pořád dvě skupiny lidí. Jedni slepě věří firmě a druzí zas svojí pravdě. Budu jen rád když by to fungovalo, ale pokud jsem četl smlouvu s EDBUSY tak zaručeno nemáte nic, jen vrácení zálohy. Protože, jde o soukromou firmu tak nemusí platit ani to. Srovnáváte EDBUSY s bankou, ale banka je státen kontrolovaná instituce s tím, že vklady do určité výše jsou ze zákona pojištěny. Zde je ve smlouvě jen to že se vám pokusí sehnat investora. Proto také žádná kontrola firmě nic nemůže. Pokoušení se sehnat něco bez záruky není trestné. Trestné bude jen to pokud Vám nevrátí vklad. Tak jen doufám, že se dočkáte alespoň toho.

  Odpovědět

 • Tázající

  30 září, 2008

  Aniž bych chtěl přilévati oleje do ohně, přeci se jen zeptám : Co z toho má onen neznámý investor ? K čemu vůbec potřebuje další lidi ?

  Odpovědět

 • Zoro

  2 října, 2008

  Zbytečná otázka a především na nesprávném místě. Spousty jiných „důvěryhodných“ institucí nás denně oškubávají a my jsme jim snad za to ještě vděční, v domnění, že tak to má být. A zkuste se jich ptát na co potřebují další klienty a na jejich partnery, ať už známé nebo neznámé. A potom to ještě zkuste v nějaké „odborně laděné“ diskusi jako je tato zorrann@seznam.cz

  Odpovědět

 • lili

  2 října, 2008

  Zoro, to není odpověď. Odpověď by byla, že investor má charitativní sklony nebo je vůl nebo se pomátl a takle zachází se svými těžce nastřádánými miliónami. A tudíž se nechá vědomně a veřejně oškubat. Já nemám pocit, že by mně někdo oškubával, prostě co nechci si nekoupím, to je snad každého věc, kde investuje a shodnocuje svoje peníze.

  Odpovědět

 • aleš

  4 října, 2008

  mnoho lidí se dobrovolně nechá oškubat lichvářskými úroky firem jejichž činnost je pouze nemorální nikoli nezákonná. Proč se nezabývat spíše těmito firmami ? Edbusy jsem skusil s jednou rentou 9520 Kč.Tím jsem ušetřil čas za postupný nákup stovek losů a ze statistického hlediska jsem na tom mnohem lépe než kdybych ty peníze dal do Sportky. Skrátka některé investice nevyjdou a některé vyjdou. Mám větší částku v Dubai a tak se mi každoročně zdvojnásobí a úprotože to není v ČR tak se nad tím nikdo nepozastavuje. Skrátka takové jsou investice. Diskue na toto téma je stejná jako diskuze jak vyhrát v loterii. Kdo na to nemá žaludek ať jde od válu !

  Odpovědět

 • alan

  16 prosince, 2008

  Já si myslím,že spíš nevíš kde tě kdo škube a věřím,že škube.Leda že bys byl vyjimka,ale 99,9 % lidí je škubanejch od kde koho,protože nikdo neví všechno tudíš nikdy nebudeme vědět kde mít to či ono nejvýhodněji.Dám jeden příklad: telefonuješ a platíš za mobil? jezdíš autem a platíš benzin a pojistku? Pokud ano tak tě škubou,já tohle už neplatím a přitom to využívám. :o)) Tím nemyslím,že bych byl zaměstnaný a platil mě to zaměstnavatel nebo tak něco.

  Odpovědět

 • qqre

  4 října, 2008

  investor s toho má peníze které jsou investovány na fyzické osoby a podle zákona je po více než 6 měsících nemusí zdanit. Popsáno to je třeba zde :
  http://www.mesec.cz/clanky/jak-zdanit-vynosy-z-cennych-papiru/
  je to podobné jak to bylo ve stavebnictví když ještě nebyla rovná daň. Místo velké stavební firmy byla malá a ta přenechávala zakázky živnostníkům s vlastnímu živnostenskými listy. Tím se všichni dostaly do nižšího daňového pásma a zapaltily na daních méně.
  Myslím že by Edbusy mohly fungovat.
  Veliký investor své investice rozmělní na stovky malých a ty budou osvobozené od zdanění. I přes to že těm maličkým příštipkářům nechá pro ně velké částky pořád mu zbide ,mnohem více než by musel zdanit kdyby je investoval jako velká společnost.

  Odpovědět

 • alan

  17 prosince, 2008

  K této otázce bych asi řekl tolik, proč stavební spořitelny,banky a jiné instituce potřebují klienty?????Investor je společnost(ti),která umí investovat s vyšším ziskem jak je 3,5 % p.a a oni potřebují kapitál.Edbusy jako zprostředkovatel má zase společnosti,ktré mají peníze a chtějí investovat a jejich myšlenka je vložit mezi tyto subjekty zadluženého človíčka,kterému bude malinko kapat,Edbusy dostane provizi a investor má kapitál na investice.Všichni mohou být spokojení.Málo kdo, kdo má peníze ví,jak dobře a bezpečně je invastovat.A když neví tak mu někdo jako Edbusy najde někoho,kdo to umí,to je byznys.Dneska je vše hlavně o informacích,už nejsme ve věku páry a průmyslu,dnes začínají vládnout informace ,to je nejcennější aktivum dnešní doby.Já toto lidem poskytnu také,když si vezmete např.půjčku 100000 Kč půjdu Vám dělat ručitele a budu ji za vás platit a ještě dostanete každý rok třeba 8% zdarma !Nato vám dám smlouvu,můžete pak o něco přijít????

  Odpovědět

 • just

  2 října, 2008

  kdyz jsem podival na oficialni cisla mobilu od edbusy, tak me drkla do oci velka podobnost s cisly od financnich poradcu firmy Partners…Nevite o tomto provazani firem neco?

  Odpovědět

 • Jirka

  7 října, 2008

  Když měkteří tak pozitivně mluvíte a píšete o společnosti EDBUSY, je tu možnost, že mi dáte kontakt na lidi, kteří už byly vyplaceni?? ráda bych se s nimi setkala a popovídala o jak toto vlastně chodí..nechci kontakt na člověka, který nemůže prokázat, že fa EDBUSY mu poukázala na účet peníze.. Pak bych tedy věřila a s chutí do této investice šla.. Díky za odpo
  PS: Pochybuju, že se někdo najde..

  Odpovědět

 • Zoro

  10 října, 2008

  Jsi naivní, když nechápeš proč se takoví lidé moc nechlubí, ale jsou mezi nimi i výjimky. Za uplynulých 6 měsíců se tady i v jiných diskusích několikrát našli kaskadéři, kteří se nebáli přiznat vyplacení Schopné půjčky a uvedli svůj email, vyjímečně i tlf. kontakt. Jestli se o EBS opravdu zajímáš, tak už těch pár dnů nebo týdnů, které nás dělí od opětovného vyplácení, vydrž. Ať už se vyplácet bude či ne, spokojení nebo naopak podvedení klienti o sobě dají v médiích a diskusích vědět. zorrann@seznam.cz

  Odpovědět

 • alan

  16 prosince, 2008

  já nechápu jak pořád někdo požaduje kontakt na někoho kdo dostal peníze.Tak prostě když tomu nevěříte proč se vůbec o toto zajímáte???? To mě jaksi není pochopitelné,že by to byla nakonec závist, že by snad někdo dostal a já ne??? Myslím,že takto lidé uvažují.Už jste mimochodem někdy kontaktovala někoho kdo vyhrál ve sportce?? Už vám někdo výhru ukázal??? Já o tom pochybuju a podívejte se kolik lidí tam prodělává tisíce,desetitisíce a možná statisíce a nikomu to nevadí a stát to ještě podporuje!!! Myslíte si,že měsíční tržba Edbusy je větší jak Sazky???? Rád bych Váš názor. :o))

  Odpovědět

 • majka

  2 ledna, 2009

  Urcite sa nájdu a to že ich nie je už 10 000-ce podakujte štátu-krimi-polícii, ktorá prí chráni človeka a nekdo sa nabaluje, keď ich 27.3.08 zablokovali a majú peniaze naše klientov? Prečo? Kto koho poškodil??? Špiny a podvodníci, ktorí sa blaia na peniazoch našich odovzdaných záloh! Majte otvorené oči a rozmýšľajte ľudia!!
  Banky a poisťovne sú najväčšími štátom legalne -právne povolenýí okrádači. Ja si dám do banky na účet a vidím pri výlisoch len —-mínus! Každé „uprnutie“ je spoplatnené v neprospech klienta. Zober si úver, dajú Ti ho za 9% a Tebe dajú 1 %, tak Vy hlupáci , čo píšete negativne na EDBUSY, máte zatepnené mozgy. Na ktorých peniazoch sa banky nabalujú na našich!!!
  Prajem Vám tú EDBUSY IQ, aby Ste pochopili, kto koho okráda!

  Odpovědět

 • Washa

  11 dubna, 2011

  majko majko 🙂
  tak vidíš situaci teď? s odstupem času? 🙂
  kdo komu co závidí?
  spíš bych řekl, že reakce jako je tato a ostatní podobné, jsou jen reakce lidí, kteří buď Edbusy uvěřili a ještě pořád nechtějí vidět skutečnost nebo kteří jsou sami součástí Edbusy a mrzí je, že nedostanou provize za další nachytané chudáky 😉

  Odpovědět

 • Kto odpovie??

  10 května, 2009

  Dnes prebehla v novinách správa o tom, že to celé je podvod!!!!!! Zasa pyramídová hra!!!!!! A všetko je zo strany polície zabavené!!!!! Tak ako je to?!?!

  Odpovědět

 • Radek

  11 května, 2009

  To je novina :-). Tady už to vědí dávno a jen pár zoufalců se snaží Edbusy obhajovat.

  Odpovědět

 • martas

  11 října, 2008

  Dobrý den zajímavé pojednání o fy. Edbusy. Ale nejvíce mě pobavilo že výnos 10-12% je nesmysl.
  Dotyčný co psal článek asi dobře nezná situaci na peněžním trhu. Co takhle investice do podílových fondů, kde výnosy prakticky z dlouhodobého hlediska neklesají pod 10% p.a. . Nebo rozložení investice takovým způsobem abych toho dosáhl např Forex, komoditní trhy atp.
  Pokud se na to budete dívat z pohledu banky pak je to nesmysl, protože i banky obchodují s našimi penězi právě na těchto trzích, ale výnosy pro klienta jsou minimální. Víme také proč vždyť takový bankovní ústav jen na odměnách a palácích, které si staví, vyplatí značnou část z těchto výnosů. Na druhou stranu se jim nedivím protože společnost není takřka vůbec finančně vzdělávána a tak bezmezně věří těm TZV. bankovním poradcům (koho chleba jíš toho píseň zpíváš). Je to na každém z nás pro co se v životě rozhodneme. Někdo má a někdo nemá. Já mám nainvestováno mimo EU a jsem velice spokojený.

  Odpovědět

 • mlzenka

  17 října, 2008

  Nemohl byste mě také seznámit s možností investovat mimo EU?

  Odpovědět

 • Zoro

  21 října, 2008

  Mohl, 608 978 999

  Odpovědět

 • čtenářka

  21 října, 2008

  Co to tu čtu? Že nějaký právník byl na nějaké přednášce kde hodně diskutovali pro a proti a on neví ještě jak ty EDBUSY fungují? On vzdělanej člověk…co to má za myšlení? Jak může pomlouvat EDBUSY když tomu nerozumí. On jako právník by měl znát přísloví: Když nemůžeš pomoci tak neubližuj. Myslím,že on se bojí o to,že by měl málo klientů a pak by sám požádal o půjčku u EDBUSY. Ti všichni určitě mají taky takový názor a proto, kdo jiného pomlouvá sám svoje chyby zakrývá. EDBUSY Vám nabídla pomoc. A protože si kupujete službu,kterou oni finančně zhodnotí tak má dobré výsledky.
  Ten pan právník umí jistě dobře počítat a proto si už spočítal kolika lidem to uškodil jeho příspěvek – (ten jeho názor,ale názor i těch jemu podobných). Kolik lidí by si jistě vzalo půjčku,protože ji potřebují,ale oni je svým způsobem odradili.Je vidět,že všichni co napsali svůj názor nikdy nebyli v takové situaci jakou prožívají ti,co potřebují pomoci.Kroutím nad tím hlavou jak může někdo něco takovýho napsat jako pan právník.
  I on zná přísloví: Kdo jinému jámu kopá sám do ní spadne.Bojí se?
  Co se týká pana Žouželky a jeho přátel? Oni umí jít za správnou věcí,hájit ji a nabídnout pomoc. Co dokázaly oni- ti,kteří sem dali příspěvek a jim podobní? Nepochopili princip a to chtějí pomahat lidem po právnické stránce?
  Jak jim chtějí pomahát když jdou na přednášku a i když to slyšeli několikrát tak si to neumí správně vysvětlit?
  Je to už přes 10 let kdy jsem potřebovala právníka.Byla jsem objednána a za 20 minut jsem zaplatila 250,- Kč. Přitom mi odpověděl vyhýbavě.Takže jsem odpověď pořádnou nedostala. Co jsem platila? Právníka a jeho službu. EDBUSY na rozdíl od něj nedávají vyhýbavé odpovědi.
  Lidi přemýšlejte a udělejte si vlastní názor a ne jednou někdo povídal…
  čtenářka

  Odpovědět

 • Janicka

  1 listopadu, 2008

  Vy jste ten rozbor smlouvy asi spatne cetla! Pravnik se tam snazil (zcela nezaujatym pohledem) popsat, na cem by clovek u dane smlouvy mohl pohoret. To jestli nekdo na jeho dopouceni da nebo ne, je ciste veci jednotlivce. Preji Vam mnoho usechu.

  Odpovědět

 • Katt

  27 října, 2008

  taky sem stech blahovejch blaznu co ji penize dali a uz skoro rok a pul nic od nich nedostal a uz asi ani nedostanu lidi nebudte tak hloupi jako ja a uz tem …….. nic nedavejte ja sem se nadrel abych tu zalohu dal dohromady a ted se tak akorad mlatim dohlavy jaky sem vul.

  Odpovědět

 • Zoro

  27 října, 2008

  Možná vůl, možná lhář nebo popleta. Jsem v podobné situaci jako ty, ale dívám se na to trochu jinak. Pokud se mi ozveš na 608978999 , vysvětlím ti tvůj omyl nebo naopak přesvědčíš ty mně. Jestli se neozveš , zařadím si tě do sbírky provokatérů, kteří to tu už několikrát zkoušeli, ale žádný z nich neměl odvahu se ozvat. Všechny hovory platím já, postačí sms nebo prozvonit. Totéž platí i pro ostatní pisatele podobných příspěvků.

  Odpovědět

 • Zoro

  4 listopadu, 2008

  Jak se dalo očekávat, neozval ses ani po týdnu, takže tě musím označit za provokujícího lháře, stejně jako tvé předchůdce v této i jiných diskusích.

  Odpovědět

 • třešeň

  4 listopadu, 2008

  Na rozdíl od vás já už ano buďte v reále a nelžete

  Odpovědět

 • zemědělec

  3 listopadu, 2008

  když si dáváte „zhodnotit“ peníze do banky, nezajímá vás, jak to banka dělá a jaké je skutečné zhodnocení peněz, z nichž vám dá sotva 3 % a ještě si je zdaní!! Ale když nějaká firma nabízí zhodnocení peněz jejich rozmnožením (prakticky lgickým znásobením), tak je vám to „podezřelé“?!! Čím myslíte, pokud to vůbec umíte??

  Odpovědět

 • Radek

  3 listopadu, 2008

  To, že vy nevíte, jak banky peníze zhodnocují, je váš problém, který můžete odstranit např. nahlédnutím do výročních zpráv. 😉

  Odpovědět

 • pavelhek

  4 listopadu, 2008

  A proč se tedy musím nejdříve zadlužit, nebo li požádat o půjčku? Proč nejde přímo investovat? Mimochodem, proč jim nefungují odkazy na jejich OZ?

  Odpovědět

 • Zoro

  4 listopadu, 2008

  A proč kladete zbytečné otázky? Mimochodem, na stránkách EBS žádné odkazy na jejich OZ nejsou.
  Pokud nejste jen další poštěkávající pes a skutečně se zajímáte o investování, ukážu vám, jak jednoduše investuji s měsíčním výnosem 5 až 8% . Emailování, ICQ a jiné blbinky mě nebaví. všechny hovory platím já, 608978999 .

  Odpovědět

 • Anonym

  5 listopadu, 2008

  Jakýpak zbytečné? Na jejich webu vskutku odkaz není, ale v e-mailu který jsme od nich dostal ano a ten nějak nefunguje.

  Odpovědět

 • ? ? ?

  5 listopadu, 2008

  No tak jim možná nefunguje odkaz v emailu, ale to se snad může stát každému. Kdybyste nebyl trotl, oznámil byste to přímo na info lince, popřípadě napsal dopis, tady pláčete na špatném hrobečku.

  Odpovědět

 • Palo

  29 prosince, 2008

  Chtěl bych reagovat a konstatovat, že jsem uzavřel Rentier-pil a Stránky jsou plně funkční. A veškeré smlouvy jsem si nechal zkontrolovat u soudního specialisty a jsou plně průhledné a jasně vysvětlené všechny ekonomické „zvláštnosti“ Zrovna ty které nám banky tají… Třeba co dělají s našimi penězi a jak můžou mít takové provize… To Edbusy jasně vysvětluje…

  Odpovědět

 • Radek

  29 prosince, 2008

  🙂 jasně, ale jiný právník to vidí naprosto jinak, podívejte na
  http://www.investujeme.cz/clanky/smlouva-edbusy-zalohu-vracet-nemusi/

  Odpovědět

 • stan

  20 ledna, 2009

  ale palo si to nechal prověřit od právníka, kterého zná, zatímco na odkazu se k tomu vyjadřuje právník, kterého nikdo neviděl a jenž je za svůj úkon placen klientem, tedy autorem článku a v případě problému prohlásí, že autor článku jeho odpověď buď špatně rozuměl nebo špatně prezentoval a tím se lehce zbaví zodpovědnosti…

  Odpovědět

 • log

  4 listopadu, 2008

  Jestli to tak funguje, tak si každý občan založí edbusy a za pár let to tady bude jak v Dubaji ?
  Vybavil se mi jeden vtip, kdy si jedna paní půjčila od souseda sto korun, podarovala syna, ten dceru, ta otce, ten matku a ta ji pak vrátila a všichni byli spokojeni, že dostali peníze…

  Odpovědět

 • K.Varhoul

  4 listopadu, 2008

  Každý ne.
  Vy sám jste toho důkazem.
  Pěknej vtip, ale myslím, že se mu spíš smějí chudí.
  Bohatí si vyprávějí jiné vtipy.
  PS: Nemám peníze v Edbusy, ale věřím, že to funguje.
  Nedávno jsem si půjčil nějaké peníze a zainvestoval je . Investice mi po tři čtvrtě roce zatím vynesla 64% zhodnocení vložené částky a úrok za půjčku je jen 7,2% p.a.
  Pokud Edbusy tvrdí, že jejich systém je funkční když bude roční zhodnocení jejich investic 12% tak pro mne to znamená, že je nejen funkční, ale i vysoce ziskový pro Edbusy, protože když investice vydělá 20, 30, nebo víc % p.a a stačí jen 12% co udělají s nadbytečným ziskem????
  Můj názor na Edbusy je – Škoda, že jsem to nevymyslel a nerozjel ve velkým jako oni já sám!!!!

  Odpovědět

 • Radek

  5 listopadu, 2008

  Doporučuji přečíst si něco o ponziho systému. Ano, když to založíte, vyděláte. Jinak…
  Zhodnocení může být dost vysoké. Ale jen za cenu vyššího rizika. Jste si toho vědom?

  Odpovědět

 • K.Varhoul

  5 listopadu, 2008

  Když čtu diskuse tak jsem si všimnul, že když někomu dojdou argumenty tak napíše, že je to ponzi a proto to fungovat nemůže.
  Dejte si tu práci a zjistěte si kolik měli zhodnocení např. pojištovny před vypuknutím hypoteční krize.
  Axa měla každý rok přez 50% p.a, stejně tak hodně dalších pojištoven se pohybovalo nad 30% p.a.
  Je pravda, že klientům, kteří k nim vložili peníze dali ani ne 10% p.a a zbytek si nechali jako zisk.
  Podívejte se na výkonost fondů před krizí. Hodně fondů má roční zhodnocení nad 30% a je i hodně takových kde je zhodnocení nad 50 nebo 100% p.a už několik let v řadě za sebou.
  Ale teď máme krizi a v této krizi letí nahoru např cena diamantů. Pěti kakátové diamanty narostli na hodnotě od července 2007 do července 2008 o 73% tedy 73% p.a. Nemovitosti zlevňují, ale nájmy jdou naopak nahoru což znamená že nemovitosti mají vyšší výnos a dají se koupit za méně peněz.
  Mohl bych pokračovat dál o komoditách, měnách, pokud preferujete jistotu tak o státních obligacích a ostatních instrumentech, které mají předem stanovené a garantované p.a. zhodnocení.
  Nakonec píšete o riziku.
  Co je konkrétně podle vás riziko???
  Jsou investoři, kteří vydělávají stovky % ročně s nulovým, nebo minimálním rizikem.
  Jak mi to vysvětlíte???
  Jak to ten Donald Trump a další tedy dělají bez rizika????
  Vy by jste asi řekl, že Donald Trump a ostatní úspěšní investoři si založili firmu ala ponzi.
  Protože blbost je mezinárodní a věčná, stejně jako chudoba tak neočekávám, že na základě těchto informací změníte názor.
  Nepsal sem ty informace ve skutečnosti pro vás, ale pro ostatní diskutující a čtenáře, kteří vedou dlouhou debatu na téma : bude to fungovat, nebo to fungovat nebude????

  Odpovědět

 • Zoro 608 978 999

  8 listopadu, 2008

  Tomu říkám kvalitní příspěvek od profesionála, který nejenže se vyzná, ale určitě taky přehlíží i stupidní reklamy, které se nám pokouší namluvit, že stavební lišky nebo penzijní připojištění je něco, co všichni potřebujeme.
  Sám investuji s měsíčním výnosem 5 až 10 % , což může udělat při pravidelném reinvestování až 213% ročně a kdybych přemýšlel nad rizikem při investování do osvědčeného projektu, nesklízel bych.

  Odpovědět

 • K.Varhoul

  10 listopadu, 2008

  Přiznám se, že stupidní reklamy nepřehlížím.
  Je třeba si popravdě říct, že majitelé stavebních spořitelen atp. jsou jedni z těch, kterým jejich produkt generuje p.a. výnos v desítkách procent.
  Stupidita, nebo genialita reklam je sice velice podnětné téma, ale přiznejme si, že reklama, která funguje nejvíce je přeci ta ze všech nejstupidnější.
  Finančně vzdělaných je přeci drtivá menšina a jsou to oni, kdo vlastní firmy, které si nechávají vyrobit stupidní reklamy, pro zbytek světa, dělící, se mezi pomocníky finančně vzdělaných, těch co jsou na cestě stát se finančně vzdělanými, nebo jejich pomocníky a těmi, kteří jsou zatím finančně nevzdělaní.
  Proto platí fin. nevzdělaní nejvíce a dostávají za to nejméně a ještě nesou největší riziko aniž by to tušili, protože právě oni riziko nesnášejí a vyhýbají se mu.

  Odpovědět

 • alan

  16 prosince, 2008

  Přesně souhlasím a jsem rád,že se tady najde několik inteligentních názorů.Bohužel lidi se jentak nezmění a ty úspěšní budou v jejich očích vždy podvodníci :o))závist je hrozná nemoc a nechopnost to samé , tak ať se daří všem kdo ví jak to funguje.

  Odpovědět

 • Brkleš

  24 ledna, 2009

  Je to pořád o jednom. Jedni, a je jich malá menšina, do něčeho jdou, sem tam se spálí (to je to riziko), ale najdou produkt, který jim všechno mnohonásobně vrátí, stanou se finančně nezávislí. A ta velká většina nic nezkusí, má nic nebo jen málo, ale pořád bude dokola papouškovat o podvodech, až jsou až otravní. Tak se rodí i závist, protože tuší, že to jde, ale nemají dost vlastní síly něco ZKUSIT.
  Příklad ze života: ve svém těsně předdůchodovém věku jsem absolvoval celodenní seminář o obchodování s akciemi. Před koncem jeden kolega prohlásil, že když to obchodování skýtá tak dobré výsledky, tak kdyby do toho šli všichni, tak má každý stejně a nemělo by to smysl. Tak jsem mu řekl, Běžte ven, oslovte prvních 100 lidí a nabídněte jim perfektně výnosný produkt. Kolik lidí přivedete? Po přemýšlení odtušil, že asi žádného. A o tom to je.

  Odpovědět

 • log

  5 listopadu, 2008

  Já jsem důkazem toho, že když něco vypadá pochybně tak do toho nejdu, zatím jsem nikde nenašel informaci o tom, že by někomu systém vydělával, jen se stále cosi odkládá a posouvá. Současně se přitom stále snaží nabírat noví klienti… Být milionářem na papíře a ve skutečnosti je trošku rozdíl 🙂
  Stejně jako blbost je i vychytralost věčná, historie se opakuje, stejně jako Happy line, MLM a edbusy. Jedni básní nesmysly a druzí jim to žerou, pak to skončí krizí, kdo myslíte, že bude pod mostem dřív, šéf firmy nebo klient? Ve smlouvě jsem nenašel nic, co by mne dávalo jistotu, kromě toho, že o vložené peníze-poplatek stejně přijdu a tak blbě investovat zas nehodlám, už to je první riziko… ale každý má „nějaký“ mozek, tak ať ho použije podle libosti.
  Co se týče vtipu, chudí se mu asi moc nesmějí, protože je to pro ně realita. Doufám, že se v tom někdo nepoznal.. „všechny osoby jsou smyšlené“ :-))

  Odpovědět

 • Zoro 608 978 999

  8 listopadu, 2008

  Tolik nesmyslů pohromadě může zesmolit jenom pablb. Až si budeš chtít zase někdy hrát na kritika, poraď se s někým, kdo má větší rozhled a více informací. Mimochodem, první věta v úvodním souvětí tvého příspěvku postrádá smysl.

  Odpovědět

 • log

  9 listopadu, 2008

  Jasně, jenom pablb může napsat „zesmolit“, měl by se poradit s někým, kdo má větší rozhled a více informací, pro takového postrádá první věta v úvodním souvětí smysl.

  Odpovědět

 • Zoro 608 978 999

  10 listopadu, 2008

  Nepatřím k lidem, kteří sekají hrubky, ale párkrát v životě se to stane každému. Na tom , co jsem napsal, trvám, snad bych měl upřesnit, že se jedná o první dvě věty v úvodním souvětí. Jsi prostě pablb a rozhodně nemáš na to, abys mě mohl kritizovat a MLM už vůbec ne.

  Odpovědět

 • log

  17 listopadu, 2008

  To je mi líto, že umíte jen urážet a ne argumentovat. Jak se to říká… IQ tykve…
  Tyto systémy jsou zejména o vyčůraných prodejcích zneužívajících slušnost ostatních a je jedno jak jim říkáte, předpokládám, že k těm slušným nepatříte, tedy zbývá jen ta první možnost.

  Odpovědět

 • Zoro 608 978 999

  21 listopadu, 2008

  S urážením a psaním nesmyslů jste začal Vy, já jsem pouze reagoval a mohu Vás ujistit, že argumentovat mi nedělá problém. Pokud nejste jen zbabělý šťoural, najdete v sobě odvahu mi zavolat. Já se totiž neskrývám za anonymitu internetových diskusí jako většina přispívajících. Možná si tak vysvětlíme naše vzájemné nepochopení a já Vám pomohu narovnat Váš názor na MLM. Pokud se neozvete a budete mi odepisovat ve stejném duchu, sám se tak degradujete na pouhého šťourala a já přestanu odepisovat. S každým, kdo se ozval, jsem našel společnou řeč, tak doufám, že nejste vyjímka, všechny hovory platím já.

  Odpovědět

 • log

  7 prosince, 2008

  Sorry, ale volat nebudu, stačí mi, že mi volají pravidelně jednou za 14 dní agenti (pardon poradci), kteří si se mnou chtějí stále sjednávat schůzky a nechtějí říct o čem, pouze zmíní to, že je to strašně důležité a chtějí mi pomoci. Ještě, že jsou na světě tak hodní lidé, kteří se pro ostatní zdarma obětují :-)) Každopádně díky za nabídku.

  Odpovědět

 • alan

  16 prosince, 2008

  Máš teda asi fakt přehled :o)))
  Neznamená když něco neznáš a nevíš,že to neexistuje nebo nefunguje.

  Odpovědět

 • alan

  16 prosince, 2008

  Souhlasím s vámi,díky ekonomické negramotnosti národa bude naštěstí tam, kde se vydělává málo lidí :o)Dlouho edbusy osobně sleduji pasivně a teď sem klidně zainvestoval a to proto,že nikdy neprodělám.Nedal jsem do toho ani korunu ze svého,použil jsem peníze banky :o)kde jsem část dal do ebusy a část do jiné investice,která zaplatí z výnosů i tu investici do edbusy.Z mého nejde a nepůjde ani koruna,takže jen získám :o) jenže tenhle národ ovcí sledující úžasné reklamní lži v Tv to nikdy nepochopí – jako např: nejvýhodněji zhodnotíte peníze do zlatého vkladu spořitelny s úrokem 6,5 % za DVA ROKY!!!! tomu se musím smát,to je u mě znehodnocení peněz,ale české ovce nepochopěj,že se dosahuje mnohem vyššího zhodnocení.Já sám dám lidem klidně na smlouvu 10 % p.a.Jinak samozřejmě investoři kteří splácí za klienta půjčku na tom slušně vydělávají.Edbusy z toho zase tolik nemá,ti mají pouze 100000 provize za zprostředkování a investují 100000 z každé půjčky na krytí úroků.Nejvíc vydělají investoři.kteří přebírají za klienty záruky a splátky.Já dám klidně každému zdarma ročně 8000 Kč a budu za něj také platit dluh :o)) Ale to našinec asi nepochopí :o)

  Odpovědět

 • Bolsevik

  11 listopadu, 2008

  … hodne veci, ale take udelali z beznych lidi milionare ( vlastni byty, domy a pod )…. a to se musi zmenit. Nejsem Edbusista, ale pokud by mel i bezny lid investovat .. roztoci to jeste vetsi financni spiralu, protoze sve penize nebudete mit za co utratit, vsichni budou investori a Cina to nedohoni a hlavne ma svoji vlastni menu.

  Odpovědět

 • Mirka

  21 ledna, 2009

  Porovnejte si tyto záznamy. Předseda představenstva Edbusy Martin Žouželka a předseda dozorčí rady Lukáš Přibyl jsou od 17.12. v policejním pátrání jako hledané osoby, na které je vydán zatykač.
  Obchodní rejstřík-firma Edbusy:
  Předseda představenstva: Martin Žouželka, r.č. 710603/4034
  Tetčice, Hybešova 70, PSČ 664 17
  den vzniku funkce: 19.února 2008
  den vzniku členství v představenstvu: 19.února 2008Zapsáno: 19.února 2008
  Oficiální stránky Ministerstva vnitra ČR – pátrání po hledaných osobách- odkaz:
  aplikace.mvcr.cz/vozidla/patrani/detail.php? id=09351217085030&ln=&de=63&pt=74&po=M& bo=BRNO%20-%20VENKOV&za=and
  ŽOUŽELKA Martin
  Hledaný
  Pátrání bylo vyhlášeno 17.12.2008
  Narozen 3.6.1971, trvale bytem v okrese BRNO – VENKOV
  Občan České republiky
  Zjištěný popis osoby (nemusí odpovídat zveřejněné fotografii):
  * postava střední, výška 175 cm až 183 cm
  * barva očí modrá
  * vlasy rovné, hnědočerné
  * vousy oholen
  * vypadá na 35 až 40 let
  Obchodní rejstřík-firma Edbusy:
  Předseda dozorčí rady Edbusy: Ing. Lukáš Přibyl, r.č. 800329/4035
  Zastávka u Brna, Zakřany 51, PSČ 664 84
  den vzniku funkce: 19.února 2008
  den vzniku členství v dozorčí radě: 19.února 2008Zapsáno: 19.února 2008
  Oficiální stránky Ministerstva vnitra-pátrání po hledaných osobách-odkaz:
  aplikace.mvcr.cz/vozidla/patrani/detail.php? id=08241217085030&ln=&de=42&pt=72&po=M& bo=BRNO%20-%20VENKOV&za=and
  PŘIBYL Lukáš
  Hledaný
  Pátrání bylo vyhlášeno 17.12.2008
  Narozen 29.3.1980, trvale bytem v okrese BRNO – VENKOV
  Občan České republiky
  Zjištěný popis osoby (nemusí odpovídat zveřejněné fotografii):
  * postava střední, výška 175 cm až 180 cm
  * barva očí hnědá
  * vlasy vlnité, hnědočerné
  * vousy oholen
  * vypadá na 25 až 30 let
  Jaká to náhoda, že předseda představenstva Žouželka a předseda dozorčí rady Edbusy Přibyl se ztratili najednou v jeden den a pátrá po nich policie !!!!

  Odpovědět

 • Radek

  21 ledna, 2009

  V tomto kontextu mě zaujalo motto na stránkách EDBUSY: „To, co nevím, mě připravuje o peníze…“ Hodí se zřejmě pro všechny, kteří na EDBUSY naleteli 😉

  Odpovědět

 • cilda

  24 ledna, 2009

  Milý Radku ,naletěl jsi sám na kecy závistivých neinformovaných lidí.Co to tom víš, že vynášíš soudy?!

  Odpovědět

 • Ondra

  4 března, 2009

  No rozhodně víc než ty cildo;)

  Odpovědět

 • Zoro 608 978 999

  28 ledna, 2009

  Radku, zase jen šťouráš. To motto je přece pravdivé bez ohledu na to , jestli je od Edbusy nebo Bambusy.

  Odpovědět

 • Jarda

  22 ledna, 2009

  Jaká náhoda, že článek v novinách a Vaše reakce přišly víc jak po měsíci.

  Odpovědět

 • Zoro 608 978 999

  28 ledna, 2009

  Mirko, jsi opravdu takové jelito nebo to jen hraješ? Každý přece ví, že Žouželka s Přibylem se neztratili, jen podplacení brněnští vylízajti a novináři by to rádi vsugerovali lidem , kteří nerozeznají pravdu od lži nebo si ji neumí ověřit. Až tě něco „chytrého“ napadne, nezapomeň nám tu zase zkopírovat pár zbytečných stránek.

  Odpovědět

 • Mirek

  5 února, 2009

  Mirko jsi chudera a sežereš vše co Ti dá BULVÁR
  Bůch s Tebou zameť si před svým prahem a pak kecej nic o tom nevíš.Když byla hodina matematiky tak jsi vždy chyběla……………..

  Odpovědět

 • jája

  29 ledna, 2009

  29.1.2009 13:24
  Hlásili na brněnském radiu, že policie před polednem zatkla dva jednatele společnosti EDBUSY!!!! Že vybrali od důvěřivých lidí 228 mil. korun a hrozí jim až 12 let vězení!!!

  Odpovědět

 • Divící se

  30 ledna, 2009

  … zajímalo by mne jájo, koho „mají“. V článku novinového plátku nepadlo žádné jméno a ani konkrétní obvinění – ta čísla ,co byla uvedena /ohledně prý“podvedených a okradených“ / -to jsou utopie a výmysly kachen sdělovacích prostředků…naopak – je dobře,že jestli se sami přihlásili – je to určitě dobře promyšlený záměr ze strany vedení EDBUSY a.s., aby se konečně něco začalo dít a aby zainteresovaní „protiedbusáci“ vrátili neprávem zadržené finanční prostředky ve výši několika milionů.A ta arbitráž, která je již podaná – tak ta ukáže, kdo je v právu a kdo ne…to si zase někdo trhne pěknou ostudu a věřím, že až i za hranicemi našeho státu… TAK !!!

  Odpovědět

 • Anonym

  31 ledna, 2009

  Hm, arbitráž, na finmagu rozebírají proč arbitráž nemůže býti podána, byť v jednom z názorů pod článkem je nastíněna možnost jak by k ní mohlo dojít. V souvislosti s tím mě napadá, zda-li celý spolek Edbusy nebyl založen s cílem podojit český stát o pár mega či giga korun. Okolnosti tomu nasvědčují.

  Odpovědět

 • 11 února, 2009

  děláš ze sebe debila jsi asi z rodiny od Přibylů, Veselých nebo Žouželků né??????!!!!!!!|

  Odpovědět

 • Edbusy

  31 ledna, 2009

  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem
  , Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem věřte jen sami sobě stačí zajít na Joseskou 15 mají otevříno a to udajně bez licence a dalších povolení. Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem stačí si zajít na Joseskou 15 mají otevříno bez licence a povolení. Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?!!!
  Proč policie neuzavře kanceláře Edbusy provozující cituji:pplk. Mgr. Roman Skřepek
  ,,neměli podle kriminalistů bankovní licenci a další povolení a policie jednatele firmy v prosinci obvinila z podvodu a neoprávněného podnikání.\\\\\\\“
  Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem
  29. 1. 2009 13:28 – BRNO
  Edbusy neměla podle kriminalistů bankovní licenci a další povolení a Kanceláře jsou i bez licence a dalších povolení otevřené i dnes 30.1 2009 poskytují další smlouvy a ukládají peníze na udajně od dubna 2008 zablokované učty a nikde žádný policajt v kanceláři na Josefské 15 který by zabavoval další důkazy a bránil v nezákonné činosti bez bankovní licence a dalších povolení a co dělá centrální banka ??????
  V ČR doésud nevidáný jev podvodníci a zloději kalibru 1.7 miliardy se vrátili ze zahraničí a přihlásili se sami na policii……….
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem pplk. Mgr. Roman Skřepek
  rada ÚOKFK SKPV
  Navrhuji aby pan pplk. Mgr. Roman Skřepek
  rada ÚOKFK SKPV
  Postavil někoho do kanceláře na Josefké 15 a ten každého nového klienta Edbusy přetáhne obušken za smlouvu a peníze na zálohové platby na kterou udajně nemají Edbusy bankovní licenci a další povolení.
  A nebo jenom podruhé zavřít kanceláře a zabavit důkazy smluovy a počítače a udajně zablokované účty skutečně zablokovat a pak to nebude jenom 4191 klientů a vzniklá škoda nebude jenom 228 miliónů korun.
  !!!!!!!!!! Policajti si válejí šunky v teple kanceláří a Edbusy má bez licence Otevříno a nebo je to jinak ?

  Odpovědět

 • A co tu smrdí?

  28 února, 2009

  Posílám Vám informace a mé postřehy o spol. Edbusy, tak jak jsem to vypozoroval sám nebo se svým týmem.
  Tyto informace rozesílám členům ze své sítě, ale ne na všechny mám emailovou adresu. Proto Vás tímto žádám,předávejte moje informace dál vč. rozeslaných příloh – vyjádření přímo z centrály Edbusy. Ne všichni mají internet nebo přístup do členské sekce a ne zcela všichni ji navštěvují. Cítím, že je mojí povinností informovat všechny, nejenom přímo zainteresované v projektu, ale i všechny ostatní, kteří jsou pod palbou médií a státní byrokracie, od kterých se většinou pravdu nikdy nedozvíme. Hájí pouze svoje zájmy a kariéry a občané jsou jim jedno.
  Důkazem tohoto tvrzení jsou každé noviny, nebo všechna ostatní média.
  PROTO PŘEDÁVEJTE PRAVIDELNĚ TYTO INFORMACE DÁL I LIDEM NEZAINTERESOVANÝM, LIDEM Z JINÝCH SÍTÍ, atd.
  Opakované útoky médií a některých úřadů na EDBUSY jsou jen odezvou na prosincovou arbitráž, kterou podaly EDBUSY na stát za škody na podnikání, které vznikly zablokováním účtů v březnu 2008. Náš ochránce stát zablokoval účty a dal vše k ledu v domnění, že to EDBUSY bude stačit, že je to položí a utečou z bojiště. Nic však nenašli, nikoho nezavřeli ani nezakázali podnikání. Zakladatelé EDBUSY se domnívali, pokud budou dělat vše podle pravidel, tak bude vše v pohodě a mohou podnikat jako ve svobodné demokratické zemi. Jenže se mýlili. Ptáte se proč ???
  Odpověď je jednoduchá – demokracie v tomto státě neexistuje a když se v únoru 2008 staly akciovou společností, začalo se jim dařit, začaly inzerovat v tisku, rozhlase a billboardech. Někdo si tady začal uvědomovat, že tu roste nová silná finanční společnost, které se začaly některé špičky především v bankovním světě obávat a tak se rozhodly, že jim to znepříjemní. To bylo na jaře 2008. Začalo údajné vyšetřování, které nic nezjistilo, nedokázalo objevit žádnou chybu, ale s odblokováním účtů se nikdo neobtěžoval. EDBUSY věřily, že pokud nikdo nic neobjevil a byla jasná jejich nevina, že budou odblokovány účty a pojede se dál. Jenže se zmýlily – státní zkostnatělá struktura se na vše vykašlala, dala případ k ledu a domnívala se, že je to zahubí. A v tom se přepočítali. EDBUSY se zvedly, založily zahraniční účty – pro naši bezpečnost a pokračovaly v podnikání. Cca. půl roku se nic nedělo, firma nabírala nové obrátky a začínalo se jí dařit znova. Nechtěly se spoléhat na blokované peníze, ale téměř miliarda korun, které stát na jaře zablokoval, trochu chyběla. Proto se rozhodly podat na stát arbitráž.
  Někdo si začal uvědomovat, že něco přehnal a stát nerad prohrává.
  Proto vytáhl do boje s novým tažením, kde používají nastrčená media a figurky z teplých, ale vlivných míst, kterým lidé věří spíš a mohou si říkat co chtějí – média mají velkou sugestivní moc a několikrát opakovaná lež se stává pravdou. Navíc jde několika lidem o teplá místa. Jednoduše řečeno tonoucí se stébla chytá a kope.
  To co se odehrávalo za poslední dny potvrzuje jenom to, co je výše napsáno.
  Pokud si přečtete pozorně – třeba i několikrát co naši pisálci napsali a zaposloucháte se do toho, co televize sdělila a budete chtít být objektivní, musíte logicky dojít ke stejnému závěru.
  V tisku byly smontované téměř rok staré zprávy s novými. Pokud budete číst pozorně, je tam mimo jiné napsáno prohlášení hlavního vyšetřovatele, ŽE V PŘÍPADU EDBUSY NENAŠLI NIC NEKALÉHO.
  Ale jsou podezřelí a nikdo neví z čeho ???
  Na firmu nedošlo žádné předvolání, ale od 17. 12. 08 byli majitelé hledaní policií.
  Ano byli na služební cestě a po návratu se SAMI PŘIHLÁSILI, aby zjistili co se děje. Tzn., že zadrženi nebyli, sami se přihlásili a zůstali v cele předběžného zadržení. Vazba nebyla na nikoho uvalena a policie nevydala ve věci veřejné prohlášení. Sami si o tom udělejte svůj obrázek.
  Moje dobrá známá, která není aktivním členem ani zaměstnancem EDBUSY, po přečtení zpráv v tisku napsala tuto sms., cituji :“ No tak to ještě neskončilo, prý jsou za mřížemi. Ještě ne doslova, prý přišli na policii sami a je jasné, že ČNB na ně podala obžalobu, že vybírají peníze neoprávněně a proto chce tu firmu zastavit a zřejmě podplatili protikorupční policii pod vedením Romana Skřepka. Když si to člověk přečte několikrát, tak je v tom cítit neúplnost, tak jsem zvědavá , jaká pravda z toho vzejde. „ „ Média mají na lidi vliv. “
  Co jsem se přesvědčil, tak EDBUSY všechny potřebné licence, které potřebují ke svému podnikání mají. Mají vše zkonzultováno a právně podloženo. Pokud jsou nějaké dohady, tak mají smluvní partnery, kteří potřebné licence vlastní. Pokud by tomu bylo jinak, tak už by byly dávno pod vodou. Zcela určitě jsou za tím sledovány úplně jiné cíle a zájmy někoho jiného. Viz. ztráta teplého místa, za to že někdo něco přepískl.
  CÍLEM STÁTU I EDBUSY JE VYHRÁT ARBITRÁŽ, JE TO KDO Z KOHO. STÁT MÁ V RUCE MÉDIA A NĚKTERÉ ÚŘADY, KTERÉ SE SNAŽÍ LIDI ZASTRAŠIT, ZMANIPULOVAT A VYVOLAT PANIKU.
  PROTO VÁS VŠECHNY VYZÝVÁM, NENECHTE SE NIKÝM OVLIVNIT A ZACHOVEJTE KLID.PROTOŽE JEN JEDNOTA SPOJENÁ S TRPĚLIVOSTÍ VYHRÁVÁ.
  Kdo trochu zná program EDBUSY a to, jak v něm fungují finanční toky, ví moc dobře, že program je postaven tak, že zde královsky vydělá úplně každý – klient, EDBUSY, investor, i firmy, které zajišťují zhodnocování financí a podílí se na prosperitě a růstu firmy. Je zde v praxi demonstrován Baťův systém.
  Je to divné zrovna v době, kdy je slyšet o hospodářské krizi ze všech stran, když přijde projekt jako je EDBUSY, který umí zvednout a rozhýbat ekonomiku celého státu, že se najdou protihráči, kteří mají zájem o opačný efekt.
  Robert Kiyosaki by zřejmě použil – Když jsi v jámě – přestaň kopat. Musím uznat, že naše země a nejen ona v jámě je. Já to řeknu česky – kdo jinému jámu kopá, …..
  Ale pozor !!! KRIZE JE TAKÉ DO URČITÉ MÍRY UMĚLE ŘÍZENA – než se jim to vymkne z rukou. Každý z ní můžeme profitovat. Krize není celosvětová a jsou obory, které porostou. Aneb, jak říká rovněž Kiyosaki, jsme v době kdy bude mnoho nových mladých multimilionářů.
  BUDOU LIDÉ, PRO KTERÉ TO BUDOU TY NEJLEPŠÍ ČASY.
  PŘEJI VÁM, ABYSTE MEZI NĚ PATŘILI I VY
  Vezměme život do vlastních rukou a přimějme, aby pomyslná a nafouklá bublina jménem krize pracovala v náš prospěch. EDBUSY nám v tom mohou pomoci. Nenechme žádného úředníka a novináře, aby nás ovlivňoval, zastrašoval a určoval nám náš život. Dokažme, že jsme svobodní lidé, kteří chtějí žít ve svobodné zemi a nechtějí být novodobými otroky.
  PŘEJI VÁM MNOHO ÚSPĚCHŮ A TRVALOU PROSPERITU V KAŽDÉ OBLASTI VAŠEHO ŽIVOTA.

  Odpovědět

 • Radek

  1 března, 2009

  Obávám se, že stát má na své straně nejen média – ale i zdravý rozum (výjimečně) a pravdu.

  Odpovědět

 • Edbusy

  31 ledna, 2009

  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem
  , Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem věřte jen sami sobě stačí zajít na Joseskou 15 mají otevříno a to udajně bez licence a dalších povolení. Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem stačí si zajít na Joseskou 15 mají otevříno bez licence a povolení. Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?!!!
  Proč policie neuzavře kanceláře Edbusy provozující cituji:pplk. Mgr. Roman Skřepek
  ,,neměli podle kriminalistů bankovní licenci a další povolení a policie jednatele firmy v prosinci obvinila z podvodu a neoprávněného podnikání.\\\\\\\“
  Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem
  29. 1. 2009 13:28 – BRNO
  Edbusy neměla podle kriminalistů bankovní licenci a další povolení a Kanceláře jsou i bez licence a dalších povolení otevřené i dnes 30.1 2009 poskytují další smlouvy a ukládají peníze na udajně od dubna 2008 zablokované učty a nikde žádný policajt v kanceláři na Josefské 15 který by zabavoval další důkazy a bránil v nezákonné činosti bez bankovní licence a dalších povolení a co dělá centrální banka ??????
  V ČR doésud nevidáný jev podvodníci a zloději kalibru 1.7 miliardy se vrátili ze zahraničí a přihlásili se sami na policii……….
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem pplk. Mgr. Roman Skřepek
  rada ÚOKFK SKPV
  Navrhuji aby pan pplk. Mgr. Roman Skřepek
  rada ÚOKFK SKPV
  Postavil někoho do kanceláře na Josefké 15 a ten každého nového klienta Edbusy přetáhne obušken za smlouvu a peníze na zálohové platby na kterou udajně nemají Edbusy bankovní licenci a další povolení.
  A nebo jenom podruhé zavřít kanceláře a zabavit důkazy smluovy a počítače a udajně zablokované účty skutečně zablokovat a pak to nebude jenom 4191 klientů a vzniklá škoda nebude jenom 228 miliónů korun.
  !!!!!!!!!! Policajti si válejí šunky v teple kanceláří a Edbusy má bez licence Otevříno a nebo je to jinak ?

  Odpovědět

 • Edbusy

  31 ledna, 2009

  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem
  , Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem věřte jen sami sobě stačí zajít na Joseskou 15 mají otevříno a to udajně bez licence a dalších povolení. Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem stačí si zajít na Joseskou 15 mají otevříno bez licence a povolení. Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?!!!
  Proč policie neuzavře kanceláře Edbusy provozující cituji:pplk. Mgr. Roman Skřepek
  ,,neměli podle kriminalistů bankovní licenci a další povolení a policie jednatele firmy v prosinci obvinila z podvodu a neoprávněného podnikání.\\\\\\\“
  Proč policije neuzavře kanceláře a nezabaví další důkazy a nezablokuje konta ja to učinila v dubnu 2008?
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem
  29. 1. 2009 13:28 – BRNO
  Edbusy neměla podle kriminalistů bankovní licenci a další povolení a Kanceláře jsou i bez licence a dalších povolení otevřené i dnes 30.1 2009 poskytují další smlouvy a ukládají peníze na udajně od dubna 2008 zablokované učty a nikde žádný policajt v kanceláři na Josefské 15 který by zabavoval další důkazy a bránil v nezákonné činosti bez bankovní licence a dalších povolení a co dělá centrální banka ??????
  V ČR doésud nevidáný jev podvodníci a zloději kalibru 1.7 miliardy se vrátili ze zahraničí a přihlásili se sami na policii……….
  Něco tu smrdí pane podpuklovníku ale já to nejsem pplk. Mgr. Roman Skřepek
  rada ÚOKFK SKPV
  Navrhuji aby pan pplk. Mgr. Roman Skřepek
  rada ÚOKFK SKPV
  Postavil někoho do kanceláře na Josefké 15 a ten každého nového klienta Edbusy přetáhne obušken za smlouvu a peníze na zálohové platby na kterou udajně nemají Edbusy bankovní licenci a další povolení.
  A nebo jenom podruhé zavřít kanceláře a zabavit důkazy smluovy a počítače a udajně zablokované účty skutečně zablokovat a pak to nebude jenom 4191 klientů a vzniklá škoda nebude jenom 228 miliónů korun.
  !!!!!!!!!! Policajti si válejí šunky v teple kanceláří a Edbusy má bez licence Otevříno a nebo je to jinak ?

  Odpovědět

 • adam

  31 ledna, 2009

  edbusy určitě licenci má není bankovní subjekt a je jen zprostředkovatel to zřejmě policii uniká.

  Odpovědět

 • Juss-Berry

  5 února, 2009

  Chápu rozhořčenost některých lidí. Možná se , a asi to hlavně, ozývají lidé, kteří nedostali od EDBUSY vyplacenou půjčku, která je zajištěna dílem stejným pro vyjímečné výnosy, které pak hradí náklady na půjčku. Studoval jsem EDBUSY dlouho. Jejich matematický model je v pořádku. Má to, ale jeden háček. Jejich špatná reklama. Půjčte si a nesplácejte. To je jediné – co mi, jako finančníkovi, vadí. Hned se na to každý podívá tak, že EDBUSY podnikají bez licence ČNB. Přátelé tak to opravdu není. Firma EDBUSY má zablokováno na účte více jak 100 mio CZK, z kterého měla financovat svůj rozvoj a také realizovat výnosy pro své klienty. Bohužel FAÚ MF ČR a Policie účty zablokovala. Jak byste se pak chovali Vy? Já jsem v prosinci vyzkoušel jejich systém a zaplatil jsem poplatek cca 56.000 CZK. Pokud si přečtete jejich smlouvy, je to zprostředkovatelský vratný poplatek. Takže čekám. Ale již dnes vím, že pokud se někdo ze státních institucí neumoudří, nepůsobí problém společnosti EDBUSY, ale těm, kteří jim důvěřovali.
  Kdokoliv se na tento můj příspěvek může zlobit, že proti nim nebrojím, ale zkoušeli jste někdy online investovat? S malými penězi neuděláte žádné zisky anebo jen malé. Nemáte totiž na to, abyste tuto „hazardní hru“ moderovali dle svého. Máte-li dostatek peněz, pak samozřojmě malí přijdou o hodně, ale na Vaši kupu toho dopadne dost. To je jden z pilířů aktivity EDBUSY. Už někteří z Vás chápete?
  Opravdu neodsuzujte. Já odsuzoval před rokem, když kauza začala. Dnes vím, že jejich způsob je možný, ale vratký.
  Takže poučení na závěr: EDBUSY nepodniká bez licencí, protože ke své činnosti licence MF ČR nebo ČNB ani nepotřebuje. Podniká pouze na živnostenské listy, a to je v pořádku. Díval jsem se i na jejich ekonomiku. Nedělají ani žádné daňové úniky. Studoval jsem jejich smlouvy – ty také nejsou fatální. Tak tedy nesuďte tak jako většina soudí, ale hledejte prapodstatu.
  A proč lidé neustále vstupují do EDBUSY i při známosti kauzy? To je jednoduché. Každý věří, že se mu život trošku změní. Už jste měli za zády něpříjemné exekutory? Už se Vám stalo, že jste se dotali do exekuce neprávem a nikdo Vám nepomohl? Dnešní doba je zlá. Právní systém je stále nedokonalý a dnes ve světě financí se nemají nejlépe bankéři, ale exekutoři. Tak proto lidé stále jdou za EDBUSY. A já jejich modelu věřím také. Sám bych se ale do něj nepouštěl.

  Odpovědět

 • Anonym

  5 února, 2009

  Píšete: \“Jejich matematický model je v pořádku.\“
  Dovolte, abych vás opravil. Jejich matematický model by byl v pořádku, kdyby společnost nevyplácela statisícové provize. Podrobný výpočet viz http://www.investujeme.cz/clanky/chcete-vetsi-provize-prodavejte-edbusy/
  \“A proč lidé neustále vstupují do EDBUSY i při známosti kauzy? To je jednoduché. Každý věří, že se mu život trošku změní.\“
  Ano, v tom s vámi musím naprosto souhlasit. Lidé jsou ochotni uvěřit každému alespoň trochu dobře připravenému podvodu právě proto, že chtějí věřit a věří, že se jim trošku změní život.
  Ale není to problém jen \“obyčejných lidí\“. Na podvod se nechaly nalákat i renomované finanční instituce. Jen tak je Medoff mohl připravit o 50 mld. USD.
  http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/pripad-podezreleho-financnika-bernarda-l.-madoffa/

  Odpovědět

 • jana

  16 února, 2009

  ano ja taky naletel ja dokonce cekal 17 mesicu pak jsem videl reportar televizi a hnet jsem zavolal na edbusy tam ni zekli ze to neni pravda ja chtel hnet poslat penize naspatek a znovu se zase vimlouvali ze jsou takovi situaci a ze musime zase pockat ja jim rekl ze vim ze okradaj zase lidy chudaky a zatim jsou tresnim stihanim nejhorsi je ze stale vabej lidy a oni znovu dostavaj penize uz byseto mohlo zarazit aby nemohli okradat ti chudaky

  Odpovědět

 • Pepa Vyskotsch

  16 února, 2009

  A divíš se?Mělas dávat pozor ve škole a trochu číst,protože tento blábol nejde ani přečíst.

  Odpovědět

 • Kevin

  16 února, 2009

  Kdyby jsi měl kompletní informace, tak takhle nepíšeš. Včera byla konference v HK a bylo to tam super. Lidi, EDBUSY fungují a jako jediná firma tady chce pomoci lidem. Kdo jiný Vám pomůže ? Stát ? Ale nikdo Vás přeci nenutí aby Vám Edbusy pomohla, tak proč jí neustále špiníte.

  Odpovědět

 • Radek

  16 února, 2009

  Nemohu si pomoci, ale to, co plácáte, jsou kecy. 😉

  Odpovědět

 • edbusy I

  17 února, 2009

  a když to v HK bylo tak super, ty už máš Peníze??????????????????????????????????

  Odpovědět

 • Kevin

  22 února, 2009

  Mám a úplně se mi změnil život.

  Odpovědět

 • Mara

  23 února, 2009

  Nekecej nesmysly. Naletěl jsi na podvod a nám tady chceš kecat, že jsi od Edbusy dostal peníze. Takové pohádky můžeš vykládat tak jedině dětem v jeslích, ve školce by ti to už děti neuvěřily.

  Odpovědět

 • Fakta...

  26 února, 2009

  Posílám Vám informace a mé postřehy o spol. Edbusy, tak jak jsem to vypozoroval sám nebo se svým týmem.
  Tyto informace rozesílám členům ze své sítě, ale ne na všechny mám emailovou adresu. Proto Vás tímto žádám,předávejte moje informace dál vč. rozeslaných příloh – vyjádření přímo z centrály Edbusy. Ne všichni mají internet nebo přístup do členské sekce a ne zcela všichni ji navštěvují. Cítím, že je mojí povinností informovat všechny, nejenom přímo zainteresované v projektu, ale i všechny ostatní, kteří jsou pod palbou médií a státní byrokracie, od kterých se většinou pravdu nikdy nedozvíme. Hájí pouze svoje zájmy a kariéry a občané jsou jim jedno.
  Důkazem tohoto tvrzení jsou každé noviny, nebo všechna ostatní média.
  PROTO PŘEDÁVEJTE PRAVIDELNĚ TYTO INFORMACE DÁL I LIDEM NEZAINTERESOVANÝM, LIDEM Z JINÝCH SÍTÍ, atd.
  Opakované útoky médií a některých úřadů na EDBUSY jsou jen odezvou na prosincovou arbitráž, kterou podaly EDBUSY na stát za škody na podnikání, které vznikly zablokováním účtů v březnu 2008. Náš ochránce stát zablokoval účty a dal vše k ledu v domnění, že to EDBUSY bude stačit, že je to položí a utečou z bojiště. Nic však nenašli, nikoho nezavřeli ani nezakázali podnikání. Zakladatelé EDBUSY se domnívali, pokud budou dělat vše podle pravidel, tak bude vše v pohodě a mohou podnikat jako ve svobodné demokratické zemi. Jenže se mýlili. Ptáte se proč ???
  Odpověď je jednoduchá – demokracie v tomto státě neexistuje a když se v únoru 2008 staly akciovou společností, začalo se jim dařit, začaly inzerovat v tisku, rozhlase a billboardech. Někdo si tady začal uvědomovat, že tu roste nová silná finanční společnost, které se začaly některé špičky především v bankovním světě obávat a tak se rozhodly, že jim to znepříjemní. To bylo na jaře 2008. Začalo údajné vyšetřování, které nic nezjistilo, nedokázalo objevit žádnou chybu, ale s odblokováním účtů se nikdo neobtěžoval. EDBUSY věřily, že pokud nikdo nic neobjevil a byla jasná jejich nevina, že budou odblokovány účty a pojede se dál. Jenže se zmýlily – státní zkostnatělá struktura se na vše vykašlala, dala případ k ledu a domnívala se, že je to zahubí. A v tom se přepočítali. EDBUSY se zvedly, založily zahraniční účty – pro naši bezpečnost a pokračovaly v podnikání. Cca. půl roku se nic nedělo, firma nabírala nové obrátky a začínalo se jí dařit znova. Nechtěly se spoléhat na blokované peníze, ale téměř miliarda korun, které stát na jaře zablokoval, trochu chyběla. Proto se rozhodly podat na stát arbitráž.
  Někdo si začal uvědomovat, že něco přehnal a stát nerad prohrává.
  Proto vytáhl do boje s novým tažením, kde používají nastrčená media a figurky z teplých, ale vlivných míst, kterým lidé věří spíš a mohou si říkat co chtějí – média mají velkou sugestivní moc a několikrát opakovaná lež se stává pravdou. Navíc jde několika lidem o teplá místa. Jednoduše řečeno tonoucí se stébla chytá a kope.
  To co se odehrávalo za poslední dny potvrzuje jenom to, co je výše napsáno.
  Pokud si přečtete pozorně – třeba i několikrát co naši pisálci napsali a zaposloucháte se do toho, co televize sdělila a budete chtít být objektivní, musíte logicky dojít ke stejnému závěru.
  V tisku byly smontované téměř rok staré zprávy s novými. Pokud budete číst pozorně, je tam mimo jiné napsáno prohlášení hlavního vyšetřovatele, ŽE V PŘÍPADU EDBUSY NENAŠLI NIC NEKALÉHO.
  Ale jsou podezřelí a nikdo neví z čeho ???
  Na firmu nedošlo žádné předvolání, ale od 17. 12. 08 byli majitelé hledaní policií.
  Ano byli na služební cestě a po návratu se SAMI PŘIHLÁSILI, aby zjistili co se děje. Tzn., že zadrženi nebyli, sami se přihlásili a zůstali v cele předběžného zadržení. Vazba nebyla na nikoho uvalena a policie nevydala ve věci veřejné prohlášení. Sami si o tom udělejte svůj obrázek.
  Moje dobrá známá, která není aktivním členem ani zaměstnancem EDBUSY, po přečtení zpráv v tisku napsala tuto sms., cituji :“ No tak to ještě neskončilo, prý jsou za mřížemi. Ještě ne doslova, prý přišli na policii sami a je jasné, že ČNB na ně podala obžalobu, že vybírají peníze neoprávněně a proto chce tu firmu zastavit a zřejmě podplatili protikorupční policii pod vedením Romana Skřepka. Když si to člověk přečte několikrát, tak je v tom cítit neúplnost, tak jsem zvědavá , jaká pravda z toho vzejde. „ „ Média mají na lidi vliv. “
  Co jsem se přesvědčil, tak EDBUSY všechny potřebné licence, které potřebují ke svému podnikání mají. Mají vše zkonzultováno a právně podloženo. Pokud jsou nějaké dohady, tak mají smluvní partnery, kteří potřebné licence vlastní. Pokud by tomu bylo jinak, tak už by byly dávno pod vodou. Zcela určitě jsou za tím sledovány úplně jiné cíle a zájmy někoho jiného. Viz. ztráta teplého místa, za to že někdo něco přepískl.
  CÍLEM STÁTU I EDBUSY JE VYHRÁT ARBITRÁŽ, JE TO KDO Z KOHO. STÁT MÁ V RUCE MÉDIA A NĚKTERÉ ÚŘADY, KTERÉ SE SNAŽÍ LIDI ZASTRAŠIT, ZMANIPULOVAT A VYVOLAT PANIKU.
  PROTO VÁS VŠECHNY VYZÝVÁM, NENECHTE SE NIKÝM OVLIVNIT A ZACHOVEJTE KLID.PROTOŽE JEN JEDNOTA SPOJENÁ S TRPĚLIVOSTÍ VYHRÁVÁ.
  Kdo trochu zná program EDBUSY a to, jak v něm fungují finanční toky, ví moc dobře, že program je postaven tak, že zde královsky vydělá úplně každý – klient, EDBUSY, investor, i firmy, které zajišťují zhodnocování financí a podílí se na prosperitě a růstu firmy. Je zde v praxi demonstrován Baťův systém.
  Je to divné zrovna v době, kdy je slyšet o hospodářské krizi ze všech stran, když přijde projekt jako je EDBUSY, který umí zvednout a rozhýbat ekonomiku celého státu, že se najdou protihráči, kteří mají zájem o opačný efekt.
  Robert Kiyosaki by zřejmě použil – Když jsi v jámě – přestaň kopat. Musím uznat, že naše země a nejen ona v jámě je. Já to řeknu česky – kdo jinému jámu kopá, …..
  Ale pozor !!! KRIZE JE TAKÉ DO URČITÉ MÍRY UMĚLE ŘÍZENA – než se jim to vymkne z rukou. Každý z ní můžeme profitovat. Krize není celosvětová a jsou obory, které porostou. Aneb, jak říká rovněž Kiyosaki, jsme v době kdy bude mnoho nových mladých multimilionářů.
  BUDOU LIDÉ, PRO KTERÉ TO BUDOU TY NEJLEPŠÍ ČASY.
  PŘEJI VÁM, ABYSTE MEZI NĚ PATŘILI I VY
  Vezměme život do vlastních rukou a přimějme, aby pomyslná a nafouklá bublina jménem krize pracovala v náš prospěch. EDBUSY nám v tom mohou pomoci. Nenechme žádného úředníka a novináře, aby nás ovlivňoval, zastrašoval a určoval nám náš život. Dokažme, že jsme svobodní lidé, kteří chtějí žít ve svobodné zemi a nechtějí být novodobými otroky.
  PŘEJI VÁM MNOHO ÚSPĚCHŮ A TRVALOU PROSPERITU V KAŽDÉ OBLASTI VAŠEHO ŽIVOTA.
  PŘEPOŠLETE TENTO EMAIL CO NEJVĚTŠÍMU POČTU LIDÍ.

  Odpovědět

 • Ajajaj

  26 února, 2009

  To už Edbusy prodávají i jehovisti nebo je tento výjimka?

  Odpovědět

 • Pepa Vyskotsch

  26 února, 2009

  Je třeba dodat, že 2 hlavní aktéři jsou obviněni z podvodu a z neoprávněného podnikání,t.č. ve vyšetřovací vazbě. Zajímavý,že tento sektářský paskvil vydává autor těsně před vysíláním TV Černé ovce.

  Odpovědět

 • Nezavislý

  28 února, 2009

  To že jsou ve vazbě Tě neopravňuje soudit.Do vazby se můžeš chlapče dostat velmi jednoduše stačí lusknout prsty a jsi tam natorata.To nevíš?Kolik lidí bylo a je dodnes neoprávněně ve vazbě.Až se to stane Tobě nebo osobě blízké nevím nevím jak by se Ti to líbylo.Myslíš,že se Ti někdo potom omluví na to zapomeň a raději buď na zemi nikdy nevíš kdy poputuješ Ty do vazby.Kdo Tě očistí takový lidé jako jsi Ty?Uvažuj dnes jsi na svobodě a do týdne jsi tam ani nevíš za co.Tak si nehrej na soudce a buď objektivní ať nejsi někdy Ty tím odsouzeným.Pěkný den a doporučuji Ti selský rozum.

  Odpovědět

 • Pepa Vyskotsch

  1 března, 2009

  Ujasni si nejdřív gramatiku a pak někam piš ty svoje nesmysly, chytráku.

  Odpovědět

 • Wigan

  27 února, 2009

  Je zajímavé číst váš článek,ale ze všeho nejvíc by mě zajímali investoři.Napište mi aspoň dva,dvě jména.

  Odpovědět

 • Rozum

  28 února, 2009

  Dvě jména dobře běž do kterékoliv banky a zeptej se jich kam investují tvoje peníze?Odpověď nedostaneš!To je nou hau každého subjektu.Dej si hlavu dopořádku připadá mě,že jsi minimálně vystudoval zvláštní školu.

  Odpovědět

 • Radek

  1 března, 2009

  Přečti si výroční zprávu a dozvíš se, kam investuje tvoje banka 😉

  Odpovědět

 • optimista

  1 března, 2009

  PŘÁTELÉ. sPOLEČNOST EDBUSY JE BANDA LUMPŮ, KTEŘÍ SE VÁS, KTEŘÍ JIM SKOČÍTE NA JEJICH BLÁBOLY, SNAŽÍ POUZE OKRÁST. oBA JEDNATELÉ DNES SEDÍ VE VAZBĚ A VYŠETŘUJE SE JEJICH TRESTNÁ ČINNOST „PODVODU“. ČLÁNKY, KTERÉ POPISUJÍ ČINNOST EDBUSY JAKO ZÁKONNOU JSOU NAJATÍ PISÁLKOVÉ, KTEŘÍ ZA TO DOSTANLOU PÁR KORUN. BĚŽTE SE PODÍVAT NA ADRESU FIRMY EDBUSY, KTERÁ SE NACHÁZÍ VEDLE VÝSTUPU Z PODCHODU PŘED NÁDRAŽÍM V BRNĚ NA UL. JOSEFSKÉ. UVIDÍT PRÁZDNÉ PROSTORY KANCELÁŘÍ A OPUŠTĚNÝ „KLUB EDBUSY“. PROSTĚ JSOU TO LUMPOVÉ A ZLODĚJI. A HLUPÁCI, KTEŘÍ JIM NALETÍ POD VIDINOU SNADNÉHO ZISKU SI TO ZASLOUŽÍ.

  Odpovědět

 • Kevin

  2 března, 2009

  Když si to myslíš, já mám spokojený život, a co se píše o Edbusech mě vůbec nezajímá, HLAVNĚ, že fungují a pomáhají lidem.

  Odpovědět

 • levap

  4 března, 2009

  No jano,Ty jsi vzdělanec a inteligent!Už ten pravopis!Nejsem klientem Edb.,ale vím,co za svinstvo jsou schopni ti zakuklení komunisti ve všech státních institucích dělat.Vždyť ti zločinci,co tu dnes vládnou používají stejné metody jako STB.Tady není žádná demokracie západního typu,ale slabě maskovaná totalita,horší než před r.89.Věřím,že Edbusy je moderní a poctivá firma,mám jen strach,aby nakonec ti bolševičtí lumpové nezačali opět vraždit,což už možná v některých případech udělali.Langer je prvotřídní zločinec,spojený s organ.zločinem a KGB.Stejně tak špičky policie a stát.zástupců i justice!!

  Odpovědět

 • Radek

  4 března, 2009

  S tímto přístupem se divím, že ještě nejste na Bahamách 😉

  Odpovědět

 • gringo

  19 února, 2009

  Lidi,Vy co kritizujete…zajimalo by me jestli jste nekdy cetli nejakou knihu,treba od Roberta Kiyosaki?Pokud ne,tak doporucuji si neco precist pred tim,nez zacnu neco placat!

  Odpovědět

 • M.Repák

  20 února, 2009

  Ano, Kyiosaki ví jak zbohatnout. Třeba napsat pár knížek na téma „Jak se stanu bezpracně bohatým“. Má zaručeno, že se jich prodá tolik, že bude bohatý. Jinak viz třeba http://www.johntreed.com/Kiyosaki.html

  Odpovědět

 • Wigan

  20 února, 2009

  Ahoj lidi.Jsem novy,a,jak to tady ctu,tak vice nazoru je spatnych.Muj nazor je,ze prac.Edbusu to chvali a poskozeny haní.Dále.Normální člověk do toho nejde,protože za nic peníze nemužete dostat.Ještě když jde o sdružené družstvo.Oni si umí obhájit,že nejde o podvod,umyslný.Mám člověka,který má někoho,kdo do toho šel,a,řekl mu,že do toho pujde,až ty peníze bude mít na učtě,ale svojem,neee na jejich fiktivním!Dodnes,nemají nic,a,dotyčný se neozývá,a,nebere tel.Co dodat?Prostě,kdo chce,at tomu věří,a,kdo ne,tak má svuj názor.Je to jenom pohádka.A Ti,co jsou uplně na dně,by chtěli věřit,že je to jejich poslední šance,se,ale mýlí.Zoufalý člověk dělá krpy.Dáváte prachy do černého pytle.Lidem,kteří umí jednat.Lidově-psychologicky Vás oblbne.Hezký zbytek dne.

  Odpovědět

 • gringo

  23 února, 2009

  V tom případě ti doporučuji shlédnout na stránkách awww.edbusy.cz konferenci z Hradce Králové,tito lidé vědí co dělaji,perfekntně ti vysvětlí jak „čistě“funguje český stát.Pokud nejsi v obraze,vypadáto,že ne,měl by si to shlédnout.Ta naše povaha česká.

  Odpovědět

 • Pepa Vyskotsch

  23 února, 2009

  To už není stádo, ale sekta hlupáků ovládána OZ.

  Odpovědět

 • jana

  2 března, 2009

  tak vidite ani ti penize nedostanem co jsmetam vlozili tak ze nas pekne odrbali dyz jim zavolate tak akorat keci odnich slisite nejhorsi je ze stale pokracujou svoji zivnosti lidy proberte se a nic jim nedavejte oni vam nikdy pujcku nedaj dneska jdu i ja na policie

  Odpovědět

 • Kevin

  2 března, 2009

  A Ty si myslíš, že Ti Policie ČR pomůže ??? Nepomůže, to mi věř a hovořím z vlastní zkušenosti. Edbusy fungují, je to super firma a pomáhá lidem.

  Odpovědět

 • Loki

  4 března, 2009

  A proto porad spousta lidi ceka 2 roky na svoje penize, i kdyz je uz pred rokem meli mit na uctech :)) vy jste fakt komediant.

  Odpovědět

 • Občan banánové republiky

  18 března, 2009

  A jak můžeme dostat svoje peníze, když nám všem je protiprávně zabavila policie a firma EDBUSY s nimi nemůže pracovat!!! Jak si někdo bez důkazů může dovolit držet poctivé lidi ve vazbě? Jsme v banánové republice a výsledkem bude, že po žalobě do Štrasburku budete platit tyto náklady i vy, Loki!

  Odpovědět

 • soler

  4 března, 2009

  Předem se omlouvám, ale nemohu, než použít následujících formulací :
  Když už Vám někdo zaplatil, abyste napsalal tento blábol, měl Vám to i lépe zformulovat. Z Vaší strany je to podlost a špína. Pokud byste se chtěla něco seriozního o Edbusy dovědět, máte dost možností. Obávám se ale, že byste rozuměla psanému textu. Pardon, ale Vaše čeština je na úrovni, že pochopení psaného textu by pro Vás asi byl problém. Takže si inforace o Edbusy nechte raději vysvětlit od někoho, kdo tomu opravdu rozumí a nechce jenom kydat hnůj.

  Odpovědět

 • soler

  4 března, 2009

  Dík, že si mohu přečíst i rozumný a objektivní názor. Po těch blábolech a permanentního kydání hnoje, které pořád čtu a slyším, je Váš příspěvek jako balzám.

  Odpovědět

 • Věřící

  4 března, 2009

  Hm – asi přestanu věřit …můj příspěvek na obranu EDBUSY a.s. byl smazán – nebyl ani obhroublý, ani s pravopisnými chybami a byla v něm jen a jen čistá pravda a můj soukromý názor. Zanechte přátelé nadějí, že „pravda vítězí“. A znovu Vám zde připomínám to, co nás naučili ve škole- a co by nás mělo držet ve střehu: …aj zde leží zem ta před okem mým, slzy ronícím, někdy kolébka, nyní národa mého rakev …

  Odpovědět

 • Anonym

  4 března, 2009

  Váš příspěvek smazán nebyl. Je možné, že se Vám ho nepodařilo uložit, zkuste to znovu.

  Odpovědět

 • Libuška

  5 března, 2009

  jsem spokojený klient a člen EDBUSY a.s. a nejen proto bych některé vaše komentáře chtěla uvést na správnou míru.Jen mne zaráží, jak snadno se nechá český národ ovlivnit a DĚSÍ mně jakou STRASNOU moc mají Media. Pan Martin Žouželka založil svou firmu v nejlepší viře pomoci tem ,kteří to opravdu potřebují.Založil ji na své jméno a začal podnikat jako FIZICKA OSOBA.po 10 měsících od založeni začal opravdu klienty vyplácet. protože se firma zvětšila a obraty dosáhly vyšších částek , převedl firmu na AKCIOVOU SPOLEČNOST. V momentě kdy požádal banku o převedení více než dvouset milionů na účet u jiné banky (konkrétně se jedna o GE MONEY BANK), podal ředitel banky stížnost na policii CR. Není přeci možné , aby jedinec vydělal za 1 rok tolik peněz.V tom bude určitě nějaký podvod!!A co se nestalo? Policie udělala razii na firmě ,sebrala veškeré počítače , zablokovala účty. Media to nafoukla a udělala z poctivých lidi ty největší lháře, podvodníky, tuneláře a já nevím co ještě.A tak se rozjel celonárodní hon na čarodějnice. Co se stane , když vám někdo vezme výrobní prostředky , vezme veškerou hotovost?Jak dostojíte svým závazkům vůči klientům?Firma se s tím vypořádala . Domluvili se s klienty na půlročním odkladu vyplaceni , nebo na vraceni vložených peněz.Kdo se přihlásil, dostal své peníze zpět.Protože jde o dobrou věc a nikdo nikoho nechtěl a nechce okrádat-tak jak se nám snaží vnutit naše Justice, založili klienti Občanské Sdružení a začali se bránit. Aby byl proces co nejdříve vyřízen byla podána ARBITRÁŽ a od 1.12.2008 běží penále.EDBUSY zažalovalo ČR o ušlý zisk 1,7 miliardy Kč.Kdo myslíte , ze to zaplatí? GE MONEY BANK? to asi těžko, ze? zaplatí to Stát , to znamená my , daňoví poplatnici.A věřte mi , EDBUSY to vyhraje , protože je to sice mladá firma ,ale poctivá, s poctivým programem a hlavně je tak prověřena právníky, jako málo která jiná firma s již dlouholetou tradici.Víte ale co je na cele věci k „zasmání“? Peníze, které byly firmě zabaveny a cely rok je nemohla používat, ji byly zdaněny a musí ještě zaplatit 27 mil. daň. 28.LEDNA ZATKLA POLICE CR M. Žouželku a L.Přibyla, když se sami přihlásili na policii k předem plánovanému výslechu.Televize Nova to opět přibarvila a použila při této reportáži i 1rok staré záběry z 1. razie. A teď další perlička, protože policie nemůže nic špatného na firmě najit a do konce arbitrážního řízení zbývají zhruba 3 měsíce , rozesílá „postiženým lidem „dopisy -podotýkám , že na vlastní náklady-, aby podali na pana Žouželku a ing . Přibyla trestní oznámení a přihlásili se o náhradu škody. Peníze jim budou vyplaceny a světe div se-právě z těch zabavených. Ještě bych se chtěla zmínit o jednom produktu, který žádný z těch KŘIKLOUNU , kteří nás Edbusáky nazývají podvodníky nezmínil a předpokládám , že o něm ani nevědí. Je to HELP. Program pro ty nejvíc zadlužené a jakékoliv platby neschopné spoluobčany.Firma jim dokáže pomoci a oddlužit je,vrátit těmto lidem sebeúctu, slušný život na jaký má právo každý z nás. To je hlavní program pana Martina Žouželky!!!A to vadí bankovním domům a všem , kteří z nás chtějí mít poslušné loutky, které pracuji od nevidím do nevidím za mzdu , ze které nejste schopni uživit 2-3 děti, zajistit jim vzdělání, být 2x za rok na dovolené, pořídit bezstarostné vánoce , ušetřit si nějakou tu korunu na hezké stáři…protože když náhodou dáte část svých úspor do EDBUSY a oni vám ty peníze zhodnotí, vy najednou budete finančně nezávislí a … dál už jenom CHYTREMU NAPOVEZ

  Odpovědět

 • Jozsef Lengyel

  5 března, 2009

  Lžete, paní Libuško! Žádná arbitráž neprobíhá, natož aby musela být ukončena do tří měsíců!
  Když, jak píšete „…protože když náhodou dáte část svých úspor do EDBUSY a oni vám ty peníze zhodnotí…“, tak musí mít Edbusy licenci. Pokud je nemá (jako investiční společnost), podniká nedovoleně, a to je trestný čin. Pak jsou tedy zakladatelé ve vězení správně.

  Odpovědět

 • krtek

  5 března, 2009

  Jozsef Langyel-Nejsem klient Edbusy,ale znám celý jijich program a vím,že to není firma,která půjčuje peníze,ale zprostředkovává různé fin.produkty u finančních skupin podnikatelů a investorů.Tedy žádnou licenci nepotřebuje!!Když o něčem nemáš kompletní informace,tak nežvaň,protože tě informovaní mají za blba,nebo židokomunistu,který dnes tady vládne a podráží nohy schopným a poctivým lidem.Proto já své prostředky zatím neinvestuji,protože vím,čeho je schopen tento zločinecký,zlodějský,židobolševicko-satanský stát!!

  Odpovědět

 • Radek

  5 března, 2009

  Nejste hysterik? Přinejmenším vaše reakce je hysterická :-). Divím se, že jste si ještě nehodil mašli nebo se nepřestěhoval do nějaké demokratičtější země, třeba na Kubu ;-).
  Ale musím přiznat, že jste mě opravdu pobavil :-D.

  Odpovědět

 • krtek

  5 března, 2009

  Radku,já hysterik nejsem,ale četl jsem zhodnocení roku 89,tzv.“sametové revoluce“ od našeho historika Dolejšího,pronásledovaného za komunistů.Toto zhodnocení napsal v r.1991 a byly tam popsány cíle,kterých má tento systém,řízený dál komunisty dosáhnout.Mimo jiné,má být znehodnocená naše ekonomika a zničeny úspory obyvatelstva.Tento systém je podporován USA i Ruskem a na jeho přípravě se podílely KGB,CIA,STB a MOSAD.Charta 77 byla koncipována jako zednářská lože a její komunističtí členové byli fingovaně pronásledováni,aby se komuna u nás dostala opět k moci v případě převratu,kterého se komunisti báli po r.1968.Také v Polsku Maďarsku,Bulharsku,Rumunsku byly organizovány podobné skupiny,které měly po převratech plánovaných USA a RUskem převzít moc.Mohl bych o tom psát ještě dlouho,protože celý Dolejšího spis má asi27stran A4.Dnešní vývoj v postkomunistických zemích ovšem sám svědčí o pravdivosti Dolejšího zprávy.Totalita policejního státu je,a ještě bude zřejmější.Tak ahoj a nebuď z toho histerický!!!

  Odpovědět

 • Radek

  5 března, 2009

  Historikem Dolejším myslíte téhož Dolejšího, který dnes stojí v čele KSČM?

  Odpovědět

 • krtek

  5 března, 2009

  Zase omyl Radku.Historik Dolejší zemře před pár léty,ve věku 76 let.Bylo to tehdy i ve zprávách,ale už nevím přesně v kterém roce.Z komunistama nechci nic mít!!!

  Odpovědět

 • krtek

  5 března, 2009

  Omlouváse Radku za pravopisné chyby.Překlepy.patří s kom.

  Odpovědět

 • Holda

  12 září, 2014

  Dobry den mohl by jste me poradit kde bych ten spis od p.Dolejšího sehnal rad bych si ho precetl dekuji holda1@seznam.cz

  Odpovědět

 • Jste nevzdělaný a hloupý!!!!!

  7 března, 2009

  JLukáš Černý: Proboha lidi,zamyslete se nad tím,co tady píšete. Každá banka,jakožto každy subkjekt,který půjčuje finanční prostředky,obchoduje naprosto podobným,možná i stejným způsobem. Vaše peníze v bance na účtě jen tak neleží,ty pěkně kolují pro trendových obchodech s různými komoditami a tam se zhodnocují,ale Vám z toho banka nedá ani desetník,navíc si ještě nechá za vše několikrát zaplatit. U společnosti EDBUSY a.s. je Vám nabízené jisté řešení a zhodnocování peněz a není žádný blábol,lidi co tomu trošku rozumí a vědí jak se obchoduje,tak mi jistě dají za pravdu. Ty bláboly co tady ostatní nevzdělanci píší,by se měli zamyslet a něco s tím dělat,ale ne tak že budou pošpiňovat dobrý projekt,ale vzdělají se v oboru financí. Je to tipycké pro českého člověka,co neznám,čemu nerozumím to je špatné a já to pošpiním. A medializace tomu všemu jen nahrává,protože v tom má spousta lidí vzor,ale na ty zprávy se už přece nedá ani dívat.
  e mi Vás úpřimně líto:

  Odpovědět

 • Mario

  7 března, 2009

  Muzete priblizit s jakymi komoditami banky obchoduji za Vase penize? Tohle je totiz zajimavy poznatek, a mozna by i nas vsechny zajimaly moderni trendy bankovnictvi. Vy jste jiste odbornik, protoze obchodovani s komoditami za penize stradatelu je zrejme naprosto nova myslenka…

  Odpovědět

 • Piatok - Mariovi

  27 března, 2009

  A ČO TAKTO vklady klientov na dlhodobé úročenie ????Čo tam asi banky s tými vkladmi robia ???
  Asi ich prebalujú ,aby sa nepos…

  Odpovědět

 • Radek

  27 března, 2009

  Budete se divit, ale banky ty peníze půjčují – podnikatelům, spotřebitelům, státům…
  Podívejte se na úroky hypoték – ty jsou pod 6 %. Kolik myslíte, že může banka za vklady v takovém případě dát?

  Odpovědět

 • Piatok -Radkovi

  27 března, 2009

  Vôbec sa nedivím .Práve preto som reagovala na prechádzajúci príspevok.

  Odpovědět

 • Neo

  13 března, 2009

  No, tak za prvé-pan Žežulka je vyučený instalatér-nikoliv bankéř…
  za druhé-může být osvícený a pak najme lidi a hurá do pomáhání lidem…
  za třetí-edbusy říká, že např. dáte 30000kč a za rok dostanete 800000…no, tak pokud je jen jediný vyplacený, tak smeknu. A nesmí to být ten žouželka 🙂
  za čtvrté-proč je tedy ve světě taková chudoba? Vždyť každý z nás může být díky busýkům milionář, neli miliardář…
  za páté-blbce si dělejte z někoho jiného…

  Odpovědět

 • petra

  15 března, 2009

  Já jsem jedna z vyplacených a nemám s panem Žouželkou nic do příbuzenského vztahu ani do kamarádského,dokonce jsem nezaplatila ani vratnou zálohu a peníze jsem dostala na produkt help-pil(což znamená,že jsem dokázala že mám oficiální dluhy a malí investor mi na tu vratnou zálohu půjčil),takže můžete smeknout.Chudoba se dá vymítit,ale postupně a musela by půlka civilazace chtít a hlavně ty na hoře a ty to nechtějí.

  Odpovědět

 • Ten, jenž měl na základce 4 z ČJ.

  15 března, 2009

  Pokud malí investor půjčí,chudoba se dá vymítit.Blbost se ale vymýtit nedá.

  Odpovědět

 • petra

  16 března, 2009

  Dobrý večer,jestli si myslíte že na nějaký 4 z čj na základce záleží,tak jste na omylu.Mám pár známých,který češtinu do dneška neumí pořádně a jsou v naší republice význačnými lidmi,myslím si že to to není správná připomínka.

  Odpovědět

 • Anonym

  15 března, 2009

  Dobrý den,
  Váš příběh mě opravdu zajímá. Je možné se s Vámi setkat? Napište prosím na zamecnik@investujeme.cz. Děkuji a budu se těšit,
  Petr Zámečník
  šéfredaktor

  Odpovědět

 • Petra

  16 března, 2009

  Dobrý večer,musím zatím schůzku svámi odmítnout,ale určitě se vám do budoucna ozvu.Nikdy jsem nikam nepsala,ale už mě opravdu nebaví jak někdo tuto firmu pomlouvá aniž by o ní něco věděl a jenom proto,protože si neumí představit,že by mohl někdo někomu pomoci.Kdyby to byl takový podvod jak někteří tvrdí,tak by to policie měla jednoduchý.Stačilo by odblokovat účty a řící,tak se edbusy ukažte,ale toho se oni bojí,protože jsou si moc dobře vědomi že tak to není.Protože tady u tý firmy si příjdou k penězům všichni lidé všech kategorií,i chudáci i stř.vrstva i bohatý i investroři prostě všichni.Po vyplacení půjčky jsem pro edbusy začala pracovat a potom co se proti nim děje,bych nerada zatím z někým mluvila dokud se nějaký věci nevyřeší.Jsem poctěnaže vás to zajímá,ale na t ještě bude čas,takže se vám zatím ještě jednou omlouvám a nezlobte se.Omlouvám se předem za případné pravopisné chyby.Děkuji a budu se těšit až se budu moci ozvat a setkat se svámi,hezký večer

  Odpovědět

 • Washa

  11 dubna, 2011

  Zrovna v tomto případě bych rád věděl, jak to dopadlo 😉
  Jestli se paní či slečna Petra opravdu setkala s panem redaktorem a svůj příběh popsala.
  Osobně jsem se setkal s kamarádem ze střední školy, který také produkt Edbusy nabízel. Kdykoli jsem se chtěl setkat s někým, kdo byl již vyplacen, nebylo to z časových důvodů možné atd atd atd… Přitom kamarád tvrdil, že se znají osobně již delší dobu. Nicméně když jsem si chtěl od jeho dlouholetého kamaráda půjčit peníze na tento zázračný produkt (s tím, že mu po vyplacení peněz ihned vrátím dvojnásobek), opět byl problém v tom, že tak se to nedělá a že neví, jestli by to šlo atd. Pročpak se asi bál půjčit peníze, které by byly investovány se 100% šancí na zhodnocení a následně vráceny? 🙂

 • Ondřej Záruba

  8 března, 2009

  Otázka na redakci:Proč se tu trpí rasistické příspěvky?
  Vůbec celá tahle „diskuse“ je těžce pod úroveň ICZ.
  Doporučuji jí smazat.A těm nejslušnějším openentům článku dát možnost vyjádřit se v článku nebo blogu
  Dost tragická úroveň vyjadřování v diskusi je i pod ZFP.

  Odpovědět

 • Jozsef Lengyel

  8 března, 2009

  S tím se bohužel nedá nic dělat. Pokud ICZ o tomto scamu píše (a je dobře, že to dělá), musíme se smířit i s tím, že budou v diskusi publikovány i názory věřících.
  A je dobře že je možno porovnat argumentační úroveň těch, kteří o „obchodním“ modelu Edbusy pochybují, a těch, kteří jej obhajují. Dokonce je z posledních příspěvků těch druhých možno vysledovat i vývoj jejich názorů. Na jedné straně povinný optimizmus, protože kdo by rád přiznal, že jeho víra není založena na faktech, ale jenom na iluzích, na straně druhé nervozita manifestovaná hysterickým kvílením o intrikánech, kteří chtějí zničit geniální projekt.
  Podobnost s diskusí o ZFP není čistě náhodná. OZ jedné i druhé společnosti jsou totiž často stejné osoby. Já sám znám jednoho OZ obou společností – má kancelář přes ulici.

  Odpovědět

 • Legio Patria Nostra

  17 března, 2009

  Vážený pane Langyel.
  Vaše ústa zapáchají rasismem aje mi z Vás na zvracení. Určitě jste velmi domýšlivec a hňup et l´imbecille. Bonne nuit

  Odpovědět

 • Radek

  17 března, 2009

  „ústa zapáchají rasismem“? A víte vy vůbec, co to slovo znamená?
  Krom toho má pan Langyel pravdu ;-).

  Odpovědět

 • Jste zbavený smyslu pane:

  7 března, 2009

  Vytisknout článek Edbusy: druhá strana mince
  Možná že případ Edbusy bude brzy považován za největší policejní skandál. Skandál policie ve svobodném státě, která s Edbusy na něčí příkaz naložila na způsob „banánové republiky“.
  Reportáže o tom, že není možné vymyslet projekt, který by české domácnosti zbavil rekordní zadluženosti, vysílala na svém prvním programu Česká televize i TV Nova – a na mušku si vzaly brněnskou společnost Edbusy (EDucation BUsiness SYstem), na kterou se zaměřila i policie – jednotky rychlého nasazení české policie vpadly po zuby ozbrojené do sídla Edbusy a také do bytů majitelů společnosti, aby zabránily „trestnému činu možného podvodu“.
  Od této události uplynuly skoro dva měsíce, a nikdo z Edbusy nebyl ani obviněn, ani vyslýchán. Majitelé Edbusy a. s., klienti, investoři ani občanské sdružení, které mezitím vzniklo, aby chránilo zájmy klientů Edbusy, nevědí, proč jim policie zabavila vybavení a zablokovala účty, a stále ještě nemají šanci se bránit. Nevědí před čím, protože jediné, co klienty Edbusy poškodilo, byl právě zásah policie a masmédií.
  V České republice byl vymyšlen originální zákonný způsob krádeží – tunelování. Zrodily se tu ikony těchto podvodů Viktor Kožený a Boris Vostrý. Harvardské fondy, Motoinvest, CS Fondy, Agrobanka, Česká spořitelna, Komerční banka, IPB, Plzeňská banka či Banka Bohemia jsou jen několika významnými příklady proslulého tunelování.
  V první polovině 90. let u nás vzniklo více než 50 bank, z toho 18 skončilo v konkurzu či v likvidaci. Z dalších pěti zůstaly jen akciové společnosti bez bankovní licence. Termín tunelování používaný pro cílené a organizované vyvádění financí z bank s úmyslem nikdy je nevrátit není přesný, protože vystihuje jen jednu z uskutečňovaných praktik.
  Vhodnější se jeví pojem pumpování, neboť banky byly doslova pumpovány, a řadu z nich to přivedlo až k bankrotu. Banky sloužily jako pumpa peněz, kam si vyvolení mohli kdykoli přijít a napumpovat si. Základním způsobem pumpování bylo ztrátové úvěrování a cílené tunelování managementem, obojí umožněné slabou legislativou a nečinností policie, potažmo orgánů moci výkonné.
  V dokumentárním snímku Občan Havel je prezentován i okamžik, kdy Václav Havel vycítil, kde je zakopán pes, a ptal se sám sebe, jak je možné, že jedna a tatáž osoba může mít v Česku neomezený počet „eseroček“ a akciových společností. V praxi se pak ukázalo, že i to byl zákonný způsob, jak nasávat a potom převádět miliardy vykázané jako „účetní ztráty“.
  Sám Kožený o tom říká: „Když obchodujete s cennými papíry podle platných cenových pravidel, vzniká pouze zisk nebo ztráta, což jsou účetní pojmy, a nikoliv škoda, což je právní pojem.“
  Výsledkem pak je, že české dceřiné firmy vykazovaly ztráty a jejich matky, nositelky základního kapitálu v zemích daňového ráje, tedy na Kypru, v Lucembursku a na Bahamách, vykazovaly zisk.
  Během devatenácti let po pádu totality byla českému národu dopřána svoboda, ale nejednou bylo také třeba, aby lid ledacos přenesl na svých bedrech – vždyť je přece zvyklý po staletí trpět a ohýbat se. Nevěříme svým očím a uším, když den co den vídáme a slýcháme zprávy o nových a nových „aférách“, o spojení politické a finanční moci, o zbrusu nových podvodech. Je pak těžké uvěřit, že by se narodil i poctivý Čech.
  Edbusy je lapidárně řečeno originální projekt, a není divu, že svůj patent nechce veřejně odhalit. Tím se stává potenciálně nebezpečný a je označován když ne za podvod, tak aspoň za podezřelé perpetuum mobile, rozuměj stroj, který byl jednou uveden do pohybu a setrvává v něm bez dodávání energie tak dlouho, dokud jej nějaká vnější síla nezastaví.
  Pavel Kohout ve své knize „Investiční strategie pro třetí tisíciletí“ popisuje, jak počítač složil takové portfolio akcií, jež vydělávalo v průměru 11 procent (a to je slušné zhodnocení). Pohroužíme-li se do systému investování, může jít opravdu o jistou formu perpetua mobile. Když jednou investujete určitou částku peněz do akcií nebo fondů, můžete vydělávat tak dlouho, jak dlouho budete chtít, anebo dokud vám v tom nějaká vnější síla nezabrání.
  Edbusy funguje na stejném principu. Peníze od investorů po vzoru Nobelova fondu vkládá na finanční trh a zisk „rozdává“ tisícům českých domácností, aby se zbavily zadluženosti a z velké části i exekuce. Edbusy seskupil investory, kteří tuto ideu vzali za svou a stojí si za ní.
  Bez investorů, kteří využili základního lidského práva hospodařit se svým soukromým majetkem podle svého nejlepšího přesvědčení (své finanční prostředky půjčují), by projekt Edbusy nebyl možný. Ovšem právě tito investoři jsou nynější situací postiženi nejvíce – jejich prostředky jsou už skoro dva měsíce blokovány.
  Edbusy je zkrátka důkazem, že i v Česku se narodil poctivý Čech, kterému se podařilo pozitivním myšlením a originálním nápadem získat příznivce, pro něž je myšlenka investování vlastních prostředků pro obecné dobro cestou životní morálky.
  Možná že případ Edbusy bude brzy považován za největší policejní skandál. Skandál policie ve svobodném státě, která s Edbusy na něčí příkaz naložila na způsob „banánové republiky“, kde začít podnikat nebo investovat jsou už předem vyhozené peníze.
  Originalitu projektu Edbusy možná pochopila jedině konkurence, tedy banky nebo leasingové a splátkové společnosti. Kdyby se český národ finančně vzdělal a zbavil dluhů, jejichž úroky jsou často mnohem vyšší než dlužená částka, komu by pak banky a jiné finanční instituce půjčovaly a z čeho by měly rekordní zisky, kdyby se český národ netopil v půjčkách, hypotékách, leasingách a home kreditech?
  Nevíte, jak vlastně funguje celý finanční systém, kde a jak vznikají peníze či kredit a na jakých principech fungují banky? Jednoduše a efektivně vysvětluje provoz dnešního bankovnictví 47minutový dokument Paula Grignona s názvem „Peníze jako dluh“. Film s českými titulky můžete vidět zde.
  Celý svět už dávno ví, že peníze dělají peníze, a tak se investování stalo pro mnohé zaměstnáním. I nejbohatší člověk na světě Warren Edward Buffett je nejbohatší právě díky investování, kterému se věnuje už od raného dětství. V jedenácti letech Warren pomáhal otci zapisovat na tabuli v pracovně údaje o akciích a brzy nato si své první akcie také pořídil: za 38 dolarů koupil tři kusy akcií společnosti Cities Service. Když prodané akcie později vzrostly na 200 dolarů, naučil se Warren první lekci investování – trpělivosti.

  Odpovědět

 • Joysef Lengyel

  8 března, 2009

  Vážený pane, jsem rád, že jste zvládl používání kombinací kláves Ctrl+C a Ctrl+V. Tento server ale nebyl primárně zřízen k prokazování takové manuální zručnosti.
  Jestli-že jste si to nevšiml, článek, kterým místní diskusi tapetujete, je notně starý a neaktuální. Mimochodem, stačilo sem okopírovat odkaz na něj: http://www.finmag.cz/clanek/4987/. Diskuse na finmagu je také celkem zajímavá. Ale teď něco k meritu věci:
  1. Není pravda, že nikdo nebyl vyslýchán a obviněn. Je dnes už všeobecně známo, že oba vynálezci (Žouželka a Přibyl) byli obviněni z trestných činů podvodu a nedovoleného podnikání.
  2. Kopírujete tady, že Edbusy \“Peníze od investorů po vzoru Nobelova fondu vkládá na finanční trh a zisk „rozdává“ tisícům českých domácností, aby se zbavily zadluženosti a z velké části i exekuce\“. Nedá se nic dělat, jestliže je toto pravda, pokud někdo toto dělá, musí mít licenci a pro získání licence musí splňovat určité podmínky. Pokud je nesplňuje, podniká neoprávněně. A neargumentujte prosím pohádkou, že žádnou licenci nepotřebuje, protože je jenom zprostředkovatelem!
  3. BTW – Warren Edward Buffett minulý týden přiznal, že jeho fondy prodělaly v minulém roce 8,5 mld. $.

  Odpovědět

 • Nemáte pravdu.

  9 března, 2009

  Veškeré potřebné povolení k podnikání mají!
  Doporučuju Vám ctít presunkci neviny.Tlak banky je konkurencí a to Banky nepotřebují.Nemáte sociální cítění a nejste snad ani člověk,nechte tomu čas pravda vyjde najevo:Moc v tomto státě je zbraní na všechny,ale pozor jsou zde jistá pravidla,které stát již porušil.Mé vřelé doporučení je vyčkat a počkat si na verdikt,který musí prokázat ten kdo tomuto chce ublížit.Já osobně věřím,že pravda vyjde na jevo a potom bude dobré aby jste i Vy spitaval svědomí.S pozdravem pěkného a ničím nerušeného dne. Ctrl+C

  Odpovědět

 • lll

  16 června, 2009

  Víte ale co mě na této věci nejvíce zaráží, jak velmi pějete chválu na EDbusy a přitom ani nevíte, že tato firma nemá licenci na to, aby takovouto činnost vůbec dělala. Proto se ani nedivím, že tam vtrhla policie, když tato skvělá firma provozuje svou činnost nezákoně.

  Odpovědět

 • jana

  5 března, 2009

  mila libusko jsi najivni mi mame z enbusem jine skusenosti ja este ani nedostala sve penize spatky a asi je nedostanem jak to vubec vipada

  Odpovědět

 • Občan banánové republiky

  18 března, 2009

  Já jsem taky nedostal peníze, ale protože je protiprávně zadržuje policie a ty jako klientka bys to měla vědět! Ale jak to tak VIpadá, budeš pěkná husa 🙁

  Odpovědět

 • Radek

  18 března, 2009

  Ale copak, pane občane, to už vám stojí za to kopat i do vlastních (podvedených) oveček? 😉

  Odpovědět

 • Piatok

  29 března, 2009

  Ona Jana je určite provokatér.Klienti EDBUSY majú úplne iné myšlienky.

  Odpovědět

 • jana

  19 března, 2009

  koho ti urazis ti asi nepotrebujes penize ti asi patris mezi ne koukam nikdo neni utebe husa pronic zanic ta policie nezashla asi ta spolecnost jsou pekni lumpi

  Odpovědět

 • Piatok -pre jana

  27 března, 2009

  Máš pravdu jana, pre nič za nič tá policie nezasáhla.
  .
  Ge Money potrebuje na účtoch mať nejaké korunky a tie EDBUSÁCKE sa im strašne hodili,aby mali s čim disponovať- podnikať.
  Preto sa dohodli s políciou bez súdu ,že to môže trvať nejaký ten rok a potom sa doba premlčí a korunky EDBUSY si pekne po tichúčky rozdelia

  Odpovědět

 • Radek

  27 března, 2009

  😀
  Teď jste mě opravdu pobavil. Ještě do toho hoďte nějakou teorii, že policie je ovládaná mimozemšťany a tvůrci systému Edbusy jednali z Boží vůle a pohádka je kompletní ;-).

  Odpovědět

 • krtek

  27 března, 2009

  Pane Radku,celý tento svět je ovládán násilnickými mimozemšťany,Bible je nazývá démony,kteří byli v r.1914 svrženi k Zemi,kde budou spolu se všemi vládami a všemi bezbožnými zločinci zničeni.Před asi 5-ti léty byl na ČT2 dokumentární anglický film o satanistech,kde bývalá angl.satanistka prohlásila,že satanisté jsou ve všech vládách a vládních institucích ve všech státech.Když sleduji stále se zhoršující situaci ve světě,věřím,že mluvila pravdu.proto také jsem si obstaral Bibli a studuji její proroctví,přesně se plnící právě v dnešní době.Kdyby nepřišel Boží zásah,lidstvo by bylo zničeno i s celou přírodou.Země by se stala neobyvatelnou pustinou.Nevidíte,že celý vývoj ve světě k tomu spěje?

  Odpovědět

 • Aláh píčo

  11 října, 2021

  Bůh je jedna obří píča, a ten co v něj věří je debil. Hlavy států se považují za bohy takže tvůrci Edbusy klidně z boží vůle jednat mohli.. =D Policie je to největší zlo. kdyby je ovládali ufoni tak delaji to co maji a jak jim bylo nařízeno. ale ty piče maji schopnost přemejšlet a činit tak jak uznají za vhodné. Pomáhat a chránit? Spíš potrestat a zotročit..=D ale to že je někdo policista neznamená že to nemůže bejt svině. Jak může někdo dohlížet na dodržování zákonů a trestat lidi když sám nejde příkladem? Lži vychcanost vyhrožování násilí…. to je naše policie která denně promrdává cca půl milionu korun za drogové testy a co třeba pohonné hmoty v těch stále nastartovaných autech?? Lepší to bylo když jako kluci z paté B byli jen tupým nástrojem moci. no ty pičo jsem se teď rozohnil =D

  Odpovědět

 • jaroslav

  29 března, 2009

  uplne suhlasím s libuškou,konečne je tu firma ktorá dokáže pomoct ale niekomu to nevyhovuje,som edbusák celým srdcom a vždy budem,lebo viem kde je pravda a viem ako sa celá kauza kriminalizuje!!!!!!
  NECH ZIJE EDBUSY!!!!!!!!!!!!

  Odpovědět

 • Radek

  29 března, 2009

  Fanatici prostě nevymřou navzdory faktům. Jejich škoda.

  Odpovědět

 • Ladama

  5 května, 2009

  Libuško Liuško, ty holka nerozumná. Proč jsi se ve škole lépe neučila. Alspoň mateřský jazyk jsi se nauči mohla….

  Odpovědět

 • vlk

  4 května, 2009

  v rámci ankety postrádám otázku “ nebyl jsem podveden „

  Odpovědět

 • jp

  5 června, 2009

  nedostal jsem ani korunu

  Odpovědět

 • Robby Kelly

  12 září, 2010

  Dobrý den
  Jste obchodní muž nebo žena? Nacházíte se v jakékoli finanční stres nebo
  potřebné finanční prostředky pro zahájení vlastního podnikání? Ty mají nízkou kreditní skóre
  a je již mají potíže se získáním úvěru od místních bank a jiných
  finančních institucí?
  a) osobní půjčky, obchodní expanzi.
  b) podnikání a vzdělávání.
  c) konsolidace dluhu.
  d) těžké peníze půjčky.
  f) studentské půjčky ..
  MR Robby KELLY naše metoda vám dává příležitost ukázat, výše úvěru
  potřebný a délku si může dovolit dokončit splácení úvěru
  s úrokovou sazbou 3%. To vám dává šanci získat finanční prostředky
  , kterou potřebujete. Zájemci vyplní formulář:
  PŘIHLÁŠKA
  Celé jméno:
  Množství požadované:
  Doba trvání úvěru:
  Povolání:
  Měsíční příjem:
  Adresa / země:
  Kontaktní telefon:
  Věk:
  EMAIL:: robbykellyloanlenders@gmail.com
  awaitinmg pro vaši naléhavou odpověď

  Odpovědět

 • Vocílka

  21 listopadu, 2009

  Pánové Žouželka a ten druhý dělají zřejmě zázraky podobné jako Ježíš Kristus když nasytil několika rybami a chleby obrovský dav lidí.

  Odpovědět

 • Jozue

  15 prosince, 2010

  To je dobře že jsi vzpomenul Krále Králů a Pána
  Pánů. Stvořitele nebes i země. Je něco, co mu
  nepatří? On dělá a bude dělat daleko nelogi-
  čtější věci. Ty opravdové podvody jsou ůplně
  někde jinde. Mnoho omezenců se směje lidem,
  kteří se nějakým způsobem dostali do dluhů.
  Ale ten největší dluh je vůči Bohu pokud kdo
  nepříjme Krista do svého života a jeho
  milosrdenství. Pak už bude jen spravedlností
  po které mnozí volají. A na celém světě není
  nikdo spravedliví. To říká Bůh v písmu.
  Takže lidé bez Krista budou platit ten
  ten největší dluh svým utrpením v pekle celou
  věčnost.

  Odpovědět

 • miroslava

  28 března, 2010

  mam problem a hledam zmocnence,ktery by me zastupoval v kauze spolecnosti edbsy,aby mi byla vracena castka o kterou jsem k vuli teto spolecnosi prisla

  Odpovědět

 • Robby Kelly

  12 září, 2010

  Dobrý den
  Jste obchodní muž nebo žena? Nacházíte se v jakékoli finanční stres nebo
  potřebné finanční prostředky pro zahájení vlastního podnikání? Ty mají nízkou kreditní skóre
  a je již mají potíže se získáním úvěru od místních bank a jiných
  finančních institucí?
  a) osobní půjčky, obchodní expanzi.
  b) podnikání a vzdělávání.
  c) konsolidace dluhu.
  d) těžké peníze půjčky.
  f) studentské půjčky ..
  MR Robby KELLY naše metoda vám dává příležitost ukázat, výše úvěru
  potřebný a délku si může dovolit dokončit splácení úvěru
  s úrokovou sazbou 3%. To vám dává šanci získat finanční prostředky
  , kterou potřebujete. Zájemci vyplní formulář:
  PŘIHLÁŠKA
  Celé jméno:
  Množství požadované:
  Doba trvání úvěru:
  Povolání:
  Měsíční příjem:
  Adresa / země:
  Kontaktní telefon:
  Věk:
  EMAIL:: robbykellyloanlenders@gmail.com
  awaitinmg pro vaši naléhavou odpověď

  Odpovědět

 • blade

  25 září, 2010

  mam znameho ktory je v tom od uplneho zaciatku a postupne dal aj rodinu, uz dvakrat mu vyplatili par milionov za vklad priblizne 30000 sk (1000 eur) pre kazdeho clena jeho rodiny. Aj keby bola spol. edbusy podvod, je tak premakana, ze ma istu vyhru v sudnom spore so statom o nahradu skody a pod. a nahrada skody bude taka velka ze minimalne mozu povraciat vklady podla zmluvy a este sa na tom nabalia. V kazdom pripade treba cakat ako to pojde dalej, vsetko su zatial len dohady….

  Odpovědět

 • Radek

  26 září, 2010

  Že vás ještě baví takhle lhát lidem.

  Odpovědět

 • niki

  6 listopadu, 2010

  A i mě vyplatili a nic nesplácím a mám domeček, nikomu jsem nedoporučila neboť jsem viděla riziko i kdyz byli blbí neměli licenci ČNB a to je smetlo. A co říkáte na IFP já říkám bomba jen mi pište hanbárny na katerinagutova@seznam.cz

  Odpovědět

 • blue chip

  1 března, 2011

  A nyní vyplacují? Víte někdo něco?

  Odpovědět

 • Washa

  11 dubna, 2011

  Dobré kecy od blade 😀
  Možná došlo k vyplacení pár lidí, ale to jen díky ostatním zoufalcům nebo lidem bez rozumu, co naletěli a „zázračnou“ půjčky si pořídili… za jejich poplatky se pak možná pár lidí napakovalo 😉

  Odpovědět

 • Tom Nunez

  4 února, 2018

  Hledali jste možnosti financování pro vaše podnikání, nový nákup domů, výstavbu, půjčku na nemovitosti, refinancování, konsolidaci dluhů, osobní nebo obchodní účel? Vítejte v budoucnosti! Financování nám ulehčilo. Kontaktujte nás, protože nabízíme naši finanční službu za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 3% za dlouhou a krátkou dobu půjčky. Zúčastněný žadatel by se měl obrátit na nás pro další postupy při získávání úvěrů na adrese lewandowskijames19@gmail.com

  Odpovědět

 • Petra

  2 listopadu, 2018

  Co to u vás obnáší? Je u vás poplatek předem?

  Odpovědět

 • Jozef Michal

  1 listopadu, 2019

  Kontakt Pan Peter Krajcovic na senatorrpwalter@hotmail.com pro váš úver. Dostal jsem od nej pujcku.
  Jozef Michal

  Odpovědět

 • Pan Alex Stone.

  23 listopadu, 2019

  Potrebujete financní pomoc? Potrebujete legitimní pujcku na 2% úrokovou sazbu? Potrebujete obchodní pujcku? Potrebujete pujcku na koupi domu, auto, splácení svých úctu a dluhu? Potrebujete peníze k vyrešení problému? Potrebujete peníze, abyste dostali veci tesne pred Vánoci? Proc jít daleko, když mužete získat pujcku od Polska, sousední zeme kolem vás, Pokud potrebujete tuto pujcku, laskave požádejte o pujcku s námi nyní na e-mailu pro více informací: alexstone.greatsoul@gmail.com

  Odpovědět

 • jan hock

  30 září, 2020

  Když ostatní společnosti zamítnou půjčku, protože máte negativní záznam v registru nebo protože nemůžete doložit příjem tak nezoufejte a požádejte si o půjčku u nás. Nepotřebujeme doložit příjem a hlavně nenahlížíme do registrů. Nemáme důvod Vám zamítnout půjčku, pokud ji potřebujete a hlavně pokud jste schopni ji splácet. Požádejte nás o půjčku ihned. Více informací a online žádost najdete na našich internetových stránkách

  Odpovědět

 • rita

  7 dubna, 2021

  Potřebujete urgentní půjčku, abyste mohli splácet své účty, zahájit podnikání nebo jakýkoli druh půjčky laskavě? Poté kontaktujte richard mills nyní prostřednictvím e-mailu: (24hoursloancom@gmail.com)

  Odpovědět

 • Miroslav Vavrík

  15 ledna, 2022

  Dobrý deň. Potrebujem pôžičku 800.000.kč Bez poplatku ,bez ručenia majetkom, Pracujem ale krátko a chcem rozbehnúť vlastné podnikanie. Som Slovák žijúci s Rodinou v Českej republike.

  Odpovědět