Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

mBank nabídne mHypotéku bez poplatků

mBank je na trhu v ČR sto dní a přináší svým klientům nový produkt, mHypotéku. Základním rysem jsou, podobně jako u jiných produktů mBanky, nulové poplatky.

mBanka, která po sto dnech fungování na našem trhu již otevřela téměř 80 000 účtů, pokračuje v politice nulových poplatků i u nových produktů. Klienti, kteří si budou půjčovat na bydlení u mBank, nebudou platit za zpracování úvěru, vedení účtu, čerpání úvěru ani za mimořádné splacení úvěru před smluvenou dobou splatnosti.

Zajímavostí mHypotéky je bilanční mechanismus mBilans, který snižuje splátky hypotéky podle průměrného měsíčního zůstatku na účtu klienta. Pokud si tedy klient půjčí milion a průměrný měsíční zůstatek klienta je 400 000 korun, bude platit úrok ze sumy 600 000 korun.

Klient si má možnost vybrat také variabilní, nebo fixní úrokovou sazbu, které může kdykoli měnit. Banka zatím trochu nepochopitelně nezveřejnila výši fixních úrokových sazeb, ale podle vyjádření generálního ředitele, Jiřího Báči, se nebudou snažit o nejnižší sazbu, jde hlavně o nulové poplatky. Variabilní úroky by se měly odvíjet od mezibankovní úrokové sazby PRIBOR a bude měnit na měsíční bázi.

Novinkou na trhu hypoték bude určitě doba splatnosti hypotéky až 45 let, jen si úplně neumím představit, kdo tak dlouhou dobu využije. Ale v každém případě to bude zajímat především lidi s nízkými příjmy, jelikož budou splátky hodně nízké.

Banka samozřejmě nabízí i refinancování hypotéky s tím, že klient se dozví o možnosti refinancování do 24 hodin, jeho hypotéky ale musí trvat nejméně 18 měsíců a musí mít čistý výpis CBCB (Czech Banking Credit Bureau).

Hypotéku bez dokladování příjmů dostane klient na 50 % ohodnocení nemovitost a maximálně do výše 3,5 milionů.


Kromě hypotéky banka plánuje i zavedení jiných služeb, jako jsou mPůjčka, SIPO, kreditní karty, investiční fondy, kontokorent, účty pro podnikatele apod. 

Zdroj: mBank

2 komentáře: “mBank nabídne mHypotéku bez poplatků”

  1. mmm napsal:

    neni to tak dlouho a tato banka nemela an registraci od čnb na hypotéky ale presto vesele nabizela hypoteku za urite urokove sazby ale nez zacla platit jejich regidtrace se urok sazba zvysila a klienti jne koukali co se deje…………………….

    • Petr Zajíc napsal:

      Pro poskytování hypotéky, tedy úvěru zajištěného zástavou nemovitosti, není potřeba žádná registrace ani „hypoteční licence“ ČNB. Tzv. „hypoteční licence“ umožňuje vydávání hypotečních zástavních listů, které slouží k financování hypoték.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.