Středa 22. září. Svátek má Darina.

Nejbohatším mužem planety je Buffett

Warren Buffett – věštec, nebo také mudrc z Omahy a jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších investorů je podle nového řebříčku časopisu Forbes nejbohatším mužem planety.

Buffett tak překonal zakladatele společnosti Microsoft Billa Gatese, před nímž se umístil Mexičan Carlos Slim Helú.

Majetek Buffetaa odhadl Forbes na 62 miliard USD, což je překvapivé vzhledem k Buffettově významné charitativní činnosti a darům, které se jen v minulém roce vyšplhaly na 2,12 miliard USD.

Na druhém místě se umístil telekomunikační  magnát Carlos Slim Helú, jehož majetek se odhaduje na 60 mld dolarů. po dlouhé době klesl na třetí místo Bill Gates, ten má podle Forbesu 58 miliard dolarů. čtvrtý je majitel největší ocelářské skupiny na světě Arcelor Mittal, Lakshmi Mittal, který má majetek ve výši 58 miliard dolarů. V první stoce se objevil také Čech Petr Kellner, který je na 91. místě.

V první desítce jsou letos dva Američané, čtyři Indové a po jednom zástupci z Ruska, Německa, Mexika a Švédska. Podle žebříčku z minulého roku byli v první desítce tři Američané a žádná jiná země neměla více než jednoho zástupce. Nárůst dolarových miliardářů vně USA podle analytiků zapříčinil také slabý dolar. Nejvíce si v této souvislosti polepšily Indie, Čína a Turecko, kterým letos značně narostl počet boháčů.

Zdroj: Patria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.