CZK/€ 23.830 -0,04%

CZK/$ 22.271 +0,65%

CZK/£ 26.675 -0,12%

CZK/CHF 24.053 +0,52%

Text: PR článek

11. 11. 2013

0 komentářů

17. ročník Strategického fóra v prosinci na Štiříně opět přivítá více než stovku osobností z podnikatelské a politické sféry

 


 

Program otevře diskusní panel zaměřený na aktuální politické změny a jejich důsledky do byznysu, které můžou manažeři a ředitelé společností v nadcházejícím roce očekávat. Hlavními řečníky panelu budou 1. místopředseda strany TOP09 Miroslav Kalousek a stínový ministr ČSSD Jan Mládek. Následně se bude Ivan Hodač, generální sekretář Evropské asociace výrobců automobilů, Radek Špicar, viceprezident Svazu pro hospodářskou politiku a konkurenceschopnost, a Miroslav Dvořák, předseda představenstva MOTOR JIKOV, věnovat otázce vývoje českého a evropského průmyslu v automotive. Svůj pohled na ústup globální ekonomické krize a nové možnosti růstu ve svých příspěvcích odhalí Senta Čermáková, Director of Worldwide Media pro HEWLETT-PACKARD, a Tomáš Kopic, Business Development Manager společnosti Ammann Czech Republic. Eduard Kučera, předseda a spoluzakladatel Avastu, a Tomáš Březina, zakladatel a 100% vlastník BESTu, se budou snažit ukázat podnikatelem způsob, jak můžou ovlivnit novou politickou a ekonomickou situaci. Odpolední program budou tvořit dvě paralelní diskusní sekce, přičemž první, v podání generálního ředitele Třinecké železárny Jana Czudeka, se bude věnovat investicím, modernizaci a flexibilním řešením pro budoucnost. Ivan Vodička, generální ředitel Alpine Pro, předá své rady na to, jak mohou firmy naplnit své ambice na zahraničních trzích.

Druhou sekci otevřou Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile, a Michal Pupala, člen představenstva AXA CZ&SK, s diskusí o transformaci, konsolidaci a řešení v době změn. Následně na téma výkonného firemního prostředí a kultury pohovoří Tomáš Kadlec, generální ředitel Coca Cola HBC ČR, Roman Truhlář, generální ředitel mBank, a Milan Prypoň, dřívější generální ředitel Hewlett-Packard. Společného večerního večera se zúčastní také Martin Zach, MUŽ roku 2009, jehož životný příběh je skutečně silnou inspirací pro nový začátek do života.

Druhý den bude zahájen diskusní snídaní s generálním ředitelem CzechInvest Mariánem Piechou. Následně se účastníci rozdělí do dvou diskusních sekcí. První z bloků bude v režii Moniky Horníkové, generální ředitelky farmaceutické divize společnosti GlaxoSmithKline ČR, Martina Kasy, zakladatela portálu kasa.cz, a Patrika Vančíka, generálního ředitele Gumotexu. Hlavním tématem bude snaha podpořit inovační potencionál společnosti a udržení know-how napříč firmou. Druhé sekce se mimo jiné zúčastní také Filip Kühnel, generální ředitel Orea Hotels. Po přestávce se všichni účastníci setkají na krátké přednášce Františka Korbela, partnera advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners, o klíčových změnách nového občanského zákoníku a zákonu o obchodních korporacích a jejich dopadech pro manažery a podnikatele.  Nabitý program ukončí poslední diskuse z oblasti energetiky. Zapojí se do ní Pavel Šenych, vedoucí oddělení kapalných paliv a odboru MPO, Michal Šnobr, energetický poradce skupiny J&T, a Pavel Šolc, předseda Rady vlády pro energetickou a surovinovou strategii ČR.

Více informací zde, přihlašovat se můžete zde.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kdy se musí živnostníci testovat a jak se testy dokládají?

Foto: Pixabay.com Už od začátku dubna mají povinnost se testovat zaměstnanci i menších firem a živnostníci. Platí to pro ty podnikatele, kteří se setkávají se třetí osobou, to znamená i třeba s pracovníky pošty, klienty, zákazníky, dodavateli atd. Testovat se nemusejí naopak pracovníci na home office, kteří kromě […]

Text: František Veselý

30. 04. 2021

Nízkopříjmoví mohou platit vysoké daně

Při pohledu na výplatní pásku či daňové přiznání si mnoho lidí pomyslí, že daně, které odvádí, jsou opravdu hodně vysoké. Zvláště pokud si je srovná s kvalitou služeb, jež za ně od státu dostává. Přesto však existují lidé, kteří naprosto dobrovolně platí vyšší daně.

Text: Šimon Finemon

01. 10. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *