CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

19. 07. 2017

0 komentářů

ZOOT vydává dluhopisy za 150 milionů korun

 

Největší český online obchod s módou vydává od konce června podřízené dluhopisy v celkovém objemu 150 milionů korun. Dluhopisy se čtyřletou splatností a roční úrokovou sazbou 6,5 procenta budou po jejich vydání kótované na Burze cenných papírů Praha. Jejich emisi aranžuje společnost BH Securities a.s.

Loading 

 „K rozhodnutí uskutečnit veřejnou nabídku podřízených dluhopisů jsme dospěli po úspěšné pilotní emisi z konce minulého roku. Tehdy jsme vydali neveřejné dluhopisy o celkovém objemu 80 milionů korun pouze omezenému okruhu investorů. Když se rozprodaly během pouhých dvou týdnů, uvědomili jsme si, že o ně bude zájem i v rámci širší veřejnosti,“ vysvětluje Petr Ladžov, spolumajitel a finanční ředitel ZOOT.

ZOOT ve spolupráci s Českou národní bankou připravil detailní prospekt uvádějící veškeré informace spojené s investicí. Ten je podmínkou pro uskutečnění veřejné emise dluhopisů a jejich kótování na Burze cenných papírů Praha.

Průkopník mezi online obchody

„V současné době si nejsme vědomi, že by jakýkoli další velký hráč mezi českými online obchody uskutečnil veřejnou emisi dluhopisů. Věříme, že dluhopisy ZOOT mohou být pro zájemce z řad fyzických i právnických osob atraktivní nejen díky zajímavému zhodnocení investice a nízkému riziku neúspěchu, ale také díky možnosti přímo se podílet na dalším rozvoji třetí neoblíbenější značky v ČR,“ uzavírá Ladžov. Vedení společnosti stanovilo minimální výši investice na částku 50 tisíc korun.

REKLAMA

Sázka na nestandardní postupy ZOOTu skutečně vychází. Díky neotřelému prodejnímu konceptu, který kombinuje výhody e-shopu a kamenných výdejen, firma v loňském roce reportovala rekordní tržby ve výši 706 milionů korun bez DPH, což představovalo 56procentní nárůst oproti roku 2015. V předchozích letech byly meziroční nárůsty tržeb dokonce více než 100procentní.

Tisková zpráva: ZOOT

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jaké podmínky musí splňovat korporátní dluhopisy při emisi?

Jaké podmínky musí splňovat korporátní dluhopisy při emisi?

Nedávná krizová opatření zasáhla v různé míře do rozpočtu a ekonomických plánů mnoha firem. Některé musely odložit chystané investice a některým se dokonce aktuálně nedostává prostředků na běžný provoz či údržbu. Získat alespoň část chybějících financí je možné prostřednictvím emisí dluhopisů. 

Text: redakce

29. 07. 2020

firemní dluhopisy rozhovor

Hledat svatý grál? To je cesta do pekel, míní Jiří Helich

Po kauzách ZOOTU a EMTC se stále častěji mluví o korporátních dluhopisech. Jde o zajímavou investiční možnost, nebo o zaručenou cestu, jak se šeredně spálit? Proč je podnikatelé vydávají a kde se vzala jejich špatná pověst? Nejen na tyto otázky odpovídá Jiří Helich z ceskedluhopisy.cz.

Text: Hana Bartušková

18. 11. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *