CZK/€ 25.425 -0,14%

CZK/$ 23.531 -0,41%

CZK/£ 29.689 -0,34%

CZK/CHF 26.703 -0,46%

14. 06. 2019

0 komentářů

Subjekty:

ZMĚNY VE VRCHOLOVÉM MANAGEMENTU ČESKÉ POJIŠŤOVNY

 

  • Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny se stane Roman Juráš
  • Provozním ředitelem České pojišťovny bude jmenován Jiří Doubravský
  • Pozici obchodního ředitele bude zastávat Pavel Mencl

 Roman Juráš, Jiří Doubravský a Pavel Mencl doplní k 1. 7. 2019 představenstvo České pojišťovny.

Loading 

Generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny bude Roman Juráš jmenován k 1. 9. 2019. Současně s tím bude působit i v roli Country managera skupiny Generali v České republice. Roman Juráš přichází do České pojišťovny ze Slovenska, kde z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva vedl slovenskou pojišťovnu Generali. Vedení České pojišťovny přebírá Roman Juráš od Marka Jankoviče, který pojišťovnu vedl od poloviny roku 2015. Marek Jankovič zůstává do konce roku 2019 členem představenstva České pojišťovny. Od 1. ledna 2020 pak bude působit v její dozorčí radě.

Roman Juráš pracuje v pojišťovnictví více než 20 let. Ve skupině Generali pracuje od roku 1996, kdy byl zodpovědný za zavedení dceřiné společnosti Generali na Slovensku. V roce 2007 byl jmenován generálním ředitelem pojišťovny Generali na Slovensku. Od roku 2008 pak zastával pozici šéfa bankopojištění v Generali Versicherung ve Vídni. V roce 2013 se vrátil do top managementu slovenské Generali. Roman Juráš se narodil v Prostějově a vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě.

Jiří Doubravský dosud působil jako člen představenstva slovenské pojišťovny Generali a provozní ředitel. V této roli byl zodpovědný za oblasti IT, likvidace pojistných událostí, správy pojištění a plateb, call centra a rozvoje digitalizace. Jako člen představenstva bude i v České pojišťovně zastávat pozici provozního ředitele. Svou kariéru v pojišťovnictví začal v roce 2007 v České pojišťovně, kam se nyní vrací. Absolvoval doktorské studium podnikové ekonomiky a managementu na Západočeské univerzitě, postgraduální studia VŠE v Praze a je rovněž držitelem titulu MBA z Nottingham Trent University.

Pavel Mencl, současný generální ředitel a předseda představenstva pojišťovny Generali v ČR, povede jako nově jmenovaný člen představenstva České pojišťovny a obchodní ředitel interní distribuční síť České pojišťovny. Tuto roli přebírá od Tomáše Vysoudila, který ke konci srpna tohoto roku odchází z České pojišťovny za novými profesními příležitostmi. Pro pojišťovnu Generali začal Pavel Mencl pracovat v roce 1995, kdy nastoupil na pozici regionálního ředitele v Hradci Králové. Od roku 2007 zastával pozici obchodního ředitele a v roce 2008 se stal členem představenstva pojišťovny Generali. Vystudoval strojní fakultu na VTA Brno, je rovněž držitelem titulu MBA z University of Pittsburgh.

REKLAMA

Velmi mne těší, že se Roman Juráš, Jiří Doubravský a Pavel Mencl stanou součástí České pojišťovny. Jsem přesvědčen, že jejich rozsáhlé zkušenosti z různých oblastí pojišťovnictví významně přispějí k dalšímu posílení pozice České pojišťovny na českém trhu, který je pro nás v rámci regionu střední a východní Evropy trhem klíčovým. Chtěl bych zároveň velmi poděkovat Marku Jankovičovi za jeho práci a významný přínos v úspěšném rozvoji České pojišťovny a těším se na další spolupráci s ním. Jsem velmi rád, že se i v budoucnu budeme moci spolehnout na jeho rozsáhlé znalosti a zkušenosti. Děkuji také Tomáši Vysoudilovi za výsledky jeho práce v oblasti rozvoje interní distribuční sítě,“ komentuje změny ve vedení pojišťovny Luciano Cirinà, generální ředitel Generali CEE holdingu, jehož je Česká pojišťovna součástí.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Peníze - graf - čas - stopky - eura - bankovky a mince

Fond-show: Generali Prémiový dynamický fond

Generali Prémiový dynamický fond je profilový fond se značně flexibilním přístupem ke správě, nízkou nákladovostí TER a měnovým zajištěním do korun. Má krátkou historii pro serióznější porovnání s konkurencí, ale výsledky zatím nejsou špatné.  

Text: Jan Traxler

09. 05. 2018

alternativní investice

Fond-show: Generali Fond zlatý

Dnes si představíme jeden český fond s velmi specifickým zaměřením. Má špatné historické výsledky a je poplatkově předražený. Přesto má investorům co nabídnout a hodí se jako doplněk do dynamičtějších portfolií.

Text: Jan Traxler

03. 10. 2017

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *