Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Zlato a stříbro za sebou v poptávce nechává takové komodity jako kukuřice nebo měď

Investice Saxo Bank 13.01.2015 | 17:25 0 Komentářů

Hedgeové fondy a správci aktiv snížili kombinované expozice vůči 24 US obchodovaným komoditám o 1,3 % na 891 000 lotů futures a opcí během týdne končícího 6. lednem. Byl to čtvrtý týdenní pokles v řadě a pro změnu se netýkal energií ale obilovin, které ho spustily.

Ole Hansen, Head of Comodity Strategy

  • Pokles kombinované expozice o 1,3 %

  • Obchodníci se rozdělují v otázce směřování ropy

  • Zvýšená poptávka po zlatě a stříbře

Hedgeové fondy a správci aktiv snížili kombinované expozice vůči 24 US obchodovaným komoditám o 1,3 % na 891 000 lotů futures a opcí během týdne končícího 6. lednem. Byl to čtvrtý týdenní pokles v řadě a pro změnu se netýkal energií ale obilovin, které ho spustily.

Velký posun směrem dolů u surové ropy zapříčinil nárůst v dlouhých a stejně tak v krátkých pozicích, tudíž čistá pozice během týdne zůstala nezměněna. V oblasti drahých kovů je zlato a stříbro stále přitažlivější pro nákup zatímco čistá krátká pozice mědi vzrostla v souvislosti s cenou vznášející se blízko pětiletého minima.

Spekulanti na pokles ceny se navrátili ke kukuřici sledujíce téměř nekončící pokles od října, zatímco nákup sójového oleje vzrostl na své maximum od září 2012.

Relativně rozsáhlá čistá dlouhá pozice byla zachována v rámci WTI surové ropy i v průběhu dramatického výprodeje od minulého července. Minulý týden se cena zhroutila o dalších 11,4 %, ale obchodníci zůstali rozděleni v otázce, kam se bude nadále vyvíjet, protože krátká i dlouhá pozice vykázaly stejné množství obchodu, což znamenalo, že čistá pozice během týdne zůstala zachována. 

Zlato a stříbro je pro zájemce o nákup stále přitažlivé, což je důsledek návratu růstu ceny. Čistá dlouhá pozice  vzrostla o 8,5 % respektive 15 % během sledovaného týdne. Krátké pozice zlata byly sníženy na pouhých 33 896 lotů, byly tak nejníže od srpna, což je projevem zmírnění krátkodobých očekávání poklesu ceny zlata. 

Ole Hansen

Ole Hansen je odborníkem v obchodování s využitím všech druhů investičních nástrojů. Může se pochlubit více než dvacetiletou zkušeností s nákupy i prodeji. Do Saxo Bank přišel v roce 2008 a stal se součástí jejího strategického a analytického týmu jako vedoucí strategie komodit. Před příchodem do Saxo Bank Ole Hansen 15 let pracoval v Londýně, kde byl zodpovědný za chod obchodního výkonného týmu pro multi-asset Futures a Forex hedgeové fondy. V současné době se soustředí především na vývoj komodit. Jeho týdenní zpráva na téma komodity je pravidelně publikována na online bázi a v tištěných médií po celém světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.