CZK/€ 25.155 -0,32%

CZK/$ 23.470 -0,62%

CZK/£ 29.361 -0,01%

CZK/CHF 25.687 -0,48%

26. 05. 2015

0 komentářů

Subjekty:

Víte, na kolik vás vyjde zlomená noha na dovolené v zahraničí?

 


 

Čechy na dovolené nejčastěji potrápí zažívací problémy 

„Nejvíce plnění v rámci cestovního pojištění evidujeme během letních měsíců v Chorvatsku, Turecku a Bulharsku,“ uvedla Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny. Zajímavé také je, že Češi se častěji zapomínají pojistit, když odjíždějí na Slovensko.   

Podle podkladů Slavia pojišťovny patří mezi nejčastější zdravotní komplikace, se kterými čeští turisté vyhledají lékařskou pomoc, zažívací problémy, úrazy a komplikace spadající do ordinací ORL. „Mezi zcela běžné případy patří nevolnosti, evidujeme množství pohmožděnin a zlomenin, zejména u dětí pak záněty středního ucha, často se vyskytují i alergické reakce, popálení kůže nebo úpaly. Vážnější případy jsou často spojeny se sportem, jízdou na kole nebo vodními radovánkami, náklady se pak mohou vyšplhat až do stovek tisíc,“ potvrdila Lucie Ponertová.

Pozor na sportování

Cestovní pojištění je třeba vždy přizpůsobit účelu vybrané dovolené. Plánujete, že budete provozovat rizikovější sporty, například potápění, horolezectví, vodní lyžování, surfování, sjezdy na horských kolech? Pak je třeba si tyto aktivity připojistit, pokud je pojišťovna nemá již zahrnuty v základním pojištění. Právě zranění způsobená při sportu patří mezi nejvážnější a související náklady rostou do statisíců.

Po Evropě levněji

REKLAMA

V létě k moři, v zimně do Alp, pár výletů do Německa na nákupy, za příbuznými na Slovensko… Cestujete často a chcete ušetřit? Pak je možné zvolit celoroční pojištění. „Aktivní cestovatelé mohou v rámci Evropy využít naše EUROPOJIŠTĚNÍ, které se sjednává, jako připojištění k veřejnému zdravotnímu pojištění a ošetří tu část nákladů, které neuhradí zdravotní pojišťovna. Roční pojistné vyjde na pouhých 365 Kč (1 Kč na den), přitom platí celý rok a klient je pojištěn i v případě opakovaných cest do zahraničí,“ vysvětluje Lucie Ponertová ze Slavia pojišťovny.

Na kolik vyjde v zahraničí zlomená noha?

Pro představu o ceně lékařského ošetření nepojištěných cestovatelů uvádíme případ muže, který si ve Francii při pádu z kola přivodil tříštivou zlomeninu. Byl převezen do nejbližší nemocnice, operován, následně tři dny hospitalizován a poté ve stabilizované poloze přepraven do ČR. Celkové náklady za poskytnutou zdravotní péči dosáhly hodnoty 270 000 Kč. A dovolená ho nakonec stála několikanásobně více, než měl původně v plánu. Mezi státy, kde je léčba obecně velice drahá, patří např. USA, Švýcarsko nebo severské země.

Necháváte během dovolené váš byt či dům bez dozoru?

Podle statistik Policie ČR patří prázdniny každoročně mezi období se zvýšeným počtem vloupání. To potvrzují i statistiky Slavia pojišťovny. „Nejvíce náhrad za škody způsobené vloupáním evidujeme v období letních měsíců, kdy lidé odjíždějí na dovolenou. Průměrná výše škody, způsobené při vloupání, se pohybuje kolem 55 000 Kč. Tato částka zahrnuje nejen ukradené cennosti, ale také zničené vybavení (okna, dveře, zámky),“ doplňuje Lucie Ponertová. Před odjezdem na dovolenou se proto vyplatí překontrolovat, zda vaše pojistka domácnosti kryje také škody způsobené vloupáním. Pokud ne, nabízí Slavia pojišťovna krátkodobé doplňkové pojištění domácnosti k cestovnímu pojištění. To kryje cestovatelům právě škody způsobené v době jejich zahraniční dovolené.

Víte, jak postupovat, pokud v zahraničí potřebujete lékařskou pomoc a máte sjednané cestovní pojištění?

Radí Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny

REKLAMA

• V případě úrazu nebo nemoci v zahraničí co nejdříve kontaktujte asistenční službu, která je v českém jazyce k dispozici 24 hodin denně.

• Operátor asistenční služby vám vyhledá nejbližší vhodné zdravotnické zařízení.
• Pojišťovna poskytne garanci platby, takže s největší pravděpodobností nebudete muset za zdravotnické ošetření nic doplácet.

• Asistenční služba zprostředkuje konzultaci s českým lékařem, dohled nad způsobem léčby a bude také v kontaktu s vašimi nejbližšími.
• Pojišťovna v případě potřeby zorganizuje váš návrat do ČR (převoz sanitkou, vrtulníkem).

• Pokud bude třeba uhradit některé poplatky v hotovosti, pečlivě si uschovejte všechny doklady a lékařské zprávy.

• Po návratu do ČR kontaktujte vaši pojišťovnu, která vám uhradí nezbytné výlohy spojené s úrazem či nemocí.

Co je možné připojistit?

Každý z nás má různé potřeby, proto je možné přizpůsobit podmínky konkrétním představám jednotlivých cestovatelů. Slavia pojišťovna např. nabízí cestovní pojištění, ke kterému je možné volit další možnosti:

  • pojištění odpovědnosti, pro případ, že bychom během dovolené způsobili škodu (praktické pro cyklisty, děti, atd.)

  • pojištění osobních věcí a zavazadel (případně zpoždění zavazadel)

  • pojištění nevyužité dovolené

  • pojištění storna zájezdu

  • úrazové pojištění

  • pojištění zpoždění letu

  • pojištění únosu letu

  • pojištění nákladů veterinární léčby psů a koček, kteří cestují s vámi 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Rozhovor: Pojišťovna má vyřešit problém, ne jen zaplatit škodu

Skutečnou hrozbou pro pojišťovny nejsou klimatické změny ani technologické firmy, které by si rády ukrojily díl trhu, ale to, jak rychle se dokáží pojišťovny přizpůsobit změnám a nepodcenit žádný aspekt, který na ně může dopadnout. V rozhovoru to uvedl prezident České asociace pojišťoven Martin Diviš.

Text: Redakce

24. 04. 2024

Kalkulačka pro výpočet orientační pojistné hodnoty – snížení rizika podpojištění

V roce 2023 Česká asociace pojišťoven (ČAP) představila nový standard pro výpočet pojistné hodnoty nemovitostí, zaměřený především na rodinné domy. Cílem tohoto standardu je minimalizovat riziko podpojištění. V rámci tohoto úsilí byla vytvořena kalkulačka pro orientační hodnotu pojistného, dostupná na webových stránkách ČAP. Tato kalkulačka umožňuje zadat […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

27. 03. 2024

Jaké sankce hrozí při nedodržení povinností v rámci daňového přiznání?

Stále platí, že nejvíc lidí podává přiznání k dani z příjmu fyzických osob až poslední týden v březnu. Proto Finanční správa od pondělí 25. března do úterý 2. dubna letos prodlužuje úřední hodiny podatelen všech finančních úřadů. Finanční úřady budou otevřené od 8 do 17 hodin. Neplatí to však pro […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *