CZK/€ 25.155 -0,32%

CZK/$ 23.470 -0,62%

CZK/£ 29.361 -0,01%

CZK/CHF 25.687 -0,48%

06. 02. 2014

0 komentářů

Subjekty:

Více než polovina Čechů jede na hory bez cestovního pojištění

 


 

Při výběru mezi zahraniční a tuzemskou dovolenou preferují respondenti průzkumu spíše české prostředí. „Snažili jsme se zjistit, jak jsou lidé při odjezdu na dovolenou zodpovědní. Překvapivě více než polovina dotázaných riskuje a vyráží na hory bez pojištění. To je ale zbytečný hazard,“ říká Jakub Nožička, ředitel Odboru neživotního pojištění České pojišťovny a dodává: „Málokdo ví, že si může cestovní pojištění sjednat nejen na zahraniční, ale i tuzemskou dovolenou.“

Nehody na českých horách – zabolí tělo a zatíží peněženku 

Vysoká rychlost jízdy na lyžích či snowboardu způsobuje ty nejvážnější úrazy včetně trvalých následků. K nejčastějším zimním úrazům na českých a moravských horách patří poranění kloubů, zlomeniny a zhmožděniny končetin. „Tuzemské cestovní pojištění neobsahuje pojištění léčebných výloh, neboť toto mají Češi na domácím území hrazeno ze svého zdravotního pojištění. V Čechách vás lékaři sice ošetří zdarma, ale trvalé následky vám už nikdo neproplatí. Proto je užitečnou součástí tuzemského cestovního pojištění také úrazové pojištění. Důležitou složkou je potom i pojištění zavazadel či pojištění storna cesty, které pomůže v případě, kdy například z důvodu nemoci nemůžete na svou již zaplacenou dovolenou odjet,“ připomíná Jakub Nožička.

Jak vybrat to nejvhodnější cestovní pojištění do zahraničí?

1/ Cestovní pojištění by mělo být složeno z pojištění léčebných výloh, úrazového pojištění, pojištění zavazadel
a pojištění odpovědnosti za škody.

2/ Při sjednávání pojištění rozlišujte, zda se budete věnovat pouze běžným sportovním aktivitám, nebo zda jedete za extrémními sporty, například za „free ride lyžováním“.

3/ Důležité jsou také správně nastavené limity pojistného plnění. Nároky na náhradu škody poškozených osob snadno mohou, zvláště v případě zdravotní újmy, dosáhnout astronomických částek.

REKLAMA

Nespoléhejte v zahraničí na Evropský průkaz zdravotního pojištění

Evropský průkaz zdravotního pojištění (tzv. EHIC) v žádném případě nemůže v zahraničí nahradit plnohodnotné cestovní pojištění. EHIC opravňuje držitele k ošetření pouze ve veřejných, nikoliv v privátních zdravotnických zařízeních. V nich si musí pacient bez cestovního pojištění uhradit zdravotní péči v plné výši ze své kapsy. Držitel průkazu EHIC má stejná práva a povinnosti jako občané daného státu, musí tedy platit za vše, za co platí i domácí. Případnou repatriaci do ČR si také bude muset hradit sám. Další nevýhodou pak je, že s průkazem EHIC nemají turisté nárok na žádné asistenční služby, které jsou naopak běžnou součástí každého kvalitního cestovního pojištění. Asistenční služby pomohou v případě pojistné události kromě jiného s vyhledáním lékaře
či s tlumočením.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Kryptoměna bitcoin - mince - kryptoměny

FinTech tančí s bankou. Expobank jako první v Evropě nabízí investice do Bitcoinu přes běžný účet

Expobank 23. října uvedla na trh unikátní běžný účet. Nejde jen o klasický finanční produkt z tohoto ranku, ale v podstatě o propojení tradičního bankovnictví s moderním světem FinTech. Díky novému NEO účtu od Expobank je možné naprosto jednoduše investovat do Bitcoinu, start-upů, do mincí, nebo si sjednat cestovní pojištění. […]

Text: Monika Lukešová

24. 10. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *