CZK/€ 24.945 +0,20%

CZK/$ 23.341 +0,50%

CZK/£ 29.515 +0,19%

CZK/CHF 26.153 +0,28%

Text: Monika Lukešová

24. 10. 2018

3 komentáře

FinTech tančí s bankou. Expobank jako první v Evropě nabízí investice do Bitcoinu přes běžný účet

 

Expobank 23. října uvedla na trh unikátní běžný účet. Nejde jen o klasický finanční produkt z tohoto ranku, ale v podstatě o propojení tradičního bankovnictví s moderním světem FinTech. Díky novému NEO účtu od Expobank je možné naprosto jednoduše investovat do Bitcoinu, start-upů, do mincí, nebo si sjednat cestovní pojištění. Obchodování s kryptoměnami zatím žádná tradiční banka tímto způsobem neumožňuje.

Loading 

Tímto krokem se poprvé otevírá konzervativním investorům možnost doplnit své tradiční portfolio o kryptoměnu. V první fázi účet nabízí nákup a prodej Bitcoinu. V druhé fázi dojde ke zdokonalení účtu na plnohodnotné prostředí bitcoinové peněženky, v němž lze Bitcoiny posílat i přijímat,“ říká říká Martin Stránský, zakladatel a CEO společnosti WBTCB.

Start-upy lákají investory

Start-upy neboli začínající firmy, nemají jednoduchý rozjezd a v podstatě shánějí investory, kde se dá. Naopak mnoho lidí hledá příležitost, kam uložit své peníze a start-upy jsou pro ně leckdy zajímavou investicí.

NEO účet klientům Expobank brzy umožní zapojit se i do největší crowdfundingové platformy v České republice Fundlift. Pomocí tohoto účtu lze tedy investovat nejen do nových start-upů, ale i do zavedených firem. Pokud se klienti rozhodnou vložit peníze do vybrané firmy, získají cenné papíry, ať už dluhopisy, investiční certifikáty, anebo přímo podíly ve společnostech.

Společnosti nás oslovují samostatně a zároveň probíhá oslovování zajímavých společností z naší strany. Projekty, které na Fundlift pouštíme, musí mít v případě startupů již hotový produkt a platící zákazníky. Co musí mít společného startupy se společnostmi s delší historií, pro které děláme většinu kampaní, je to, že musí mít prvek inovace a potenciál růstu,“ popisuje výběr firem do portfolia Radek Musil, CEO Fundliftu.

REKLAMA

Dále dodává, že především v případě financování formou dluhopisů by dané společnosti již měly mít adekvátní objem majetku a také se díváme na úroveň jejich zadlužení. Z hlediska právní formy to mohou být společnosti typu s.r.o., i a.s.

V jednoduchosti je riziko

Jak v investici do start-upů, tak i v nákupu Bitcoinů investor podstupuje jisté riziko. Jenže alespoň trochu znalý investor, nepůjde do rizikových investic bezhlavě. Pokud se umožní investovat do kryptoměn, či začínajících firem úplným laikům, může dojít k problémům. Investice je sice jednoduchá, ale tím pádem může být naprosto neuvážená.

Mince nebo cestovní pojištění

Bezpečnějším přístavem jsou další dvě položky, které NEO účet nabízí. Jsou to investice do zlatých medailí, nebo sjednání cestovního pojištění u Allianz.

Prostřednictvím nového účtu od Expobank lze využít i služeb České mincovny. Přes běžný účet si můžete pořídit zlaté a stříbrné mince nebo medaile a také investiční cihly a slitky. „Zlato je tradiční a osvědčený investiční produkt. Odolává inflaci a jeho nákup i prodej je navíc osvobozen od zdanění, je proto vhodný pro uložení a postupné zhodnocení úspor,“ uvádí Jaroslav Černý, Marketingový a PR manažer České mincovny.

REKLAMA

Digitalizace na vzestupu

NEO účet je v podstatě běžný účet, který má rozšířené možnosti. Jeho vedení je první dva měsíce zdarma a pak za něj klienti zaplatí 100 korun měsíčně. Obyčejný běžný účet u Expobank stojí stejně. Za investice do kryptoměny a využití dalších nových možností, si banka žádné další poplatky neúčtuje.

Expobank spuštěním svého NEO účtu míří k rozsáhlejší digitalizaci. Banka účet testovala od letošního dubna a 23. října ho spustila v ostrém provozu. Banka tak podle slov svých hlavních představitelů reaguje na měnící se nároky spotřebitelů, kteří od bank vyžadují například plně digitalizovanou obsluhu a vedle finančních produktů i další služby pro správu svého portfolia.

Loading

Vstoupit do diskuze 3 komentáře


Související články

Patří akcie vojenského průmyslu do ESG portfolia?

Akcie vojenského průmyslu ESG investoři do svého portfolia už tradičně nezahrnují. Důvodem jsou etické obavy plynoucí ze spojení výrobců obranných systémů s válčením. Výdaje na obranu celosvětově rostou, ale zahrnutí těchto akcií do ESG portfolia je navzdory impozantním výsledkům obranných firem dál obklopené kontroverzemi. Investiční etika se totiž […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 06. 2024

Americký akciový index S&P 500 pravděpodobně klesne minimálně o 30 procent

Hlavní americký akciový index S&P 500 se od poloviny května pohybuje na nových historických maximech kolem 5300 bodů, aktuální hodnota indexu přitom činí 5278 bodů. Tato úroveň amerického akciového indexu přitom odpovídá valuačnímu ukazateli P/E na úrovni 25x. Jinak řečeno, investoři nyní musí za americké akcie v […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Udržitelnost energetických firem začíná z pohledu investorů hrát prim

Důležitost přechodu od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie nabírá na síle a stává se v energetických firmách tématem číslo jedna. Na udržitelnost se totiž stále častěji ptají investoři, kteří ji při rozhodování, kam své peníze vloží, zohledňují. Podniky proto tlačí na implementaci nových technologií a zrychlování přechodu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Pavel

  24 října, 2018

  opět bitcoin. jeden velký podvod a nástroj pro zločince. v polovině amerických seriálů je to zmiňováno a používáno na černé platby a úplatky. návod pro všechny.

  Odpovědět

 • Ric

  24 října, 2018

  Vážený Pavle, bude dobře, pokud se o toto téma budete zajímat víc, je škoda nechat si utéci mezi prsty příležitost, která se naskytne možná jen jednou v životě. Ric

  Odpovědět

 • Marty

  28 října, 2018

  Nemyslím si že je to nástroj pro zločince a podle serialu by se neměl člověk řídit už vůbec, je to investice jako každá jiná jen s tím rozdílem že si může přijít člověk na slušný peníze oproti ostatním. Samozdřejmě, investice = risk. Ale minimalizovat riziko můžete tím že se budet vzdělávat v oblasti krypta, nejlíp na Arboletu kde jsou informace pokupě, no kdo ví třeba se tam jednou sejdeme u transakce 😀 🙂

  Odpovědět