CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

19. 03. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Úroveň služeb penzijních fondů je velmi vysoká, klienti chtějí ale více bonusů a lepší finanční zhodnocení

 


 

Zákazníci penzijních fondů považují za ideální, když je alespoň jednou ročně penzijní fond kontaktuje a společně s ním reviduje stávající smlouvu, prozradil průzkum spokojenosti klientů s finančními institucemi realizovaný výzkumnou agenturou Ipsos. Z tohoto pohledu pak vyšel nejlépe ING Penzijní fond. Více než polovina jejich klientů uvedla (51 %), že byli někdy v průběhu smlouvy fondem kontaktováni. „Medailové“ pozice v tomto směru získaly Penzijní fond České pojišťovny a Penzijní fond AXA se 41 %, resp. 37 %.

Frekvence kontaktování svých klientů ze strany penzijních fondů

 ipsos-penze

Zdroj: výzkum Ipsos,prosinec 2011, n=573.

„Pravidelný kontakt s finanční institucí klienti považují za prioritní součást kvalitního klientského servisu. Pokud jsou finanční institucí proaktivně kontaktováni, je to pro ně signál, že pro ni nejsou jen číslem, ale osobou, která je pro ně významná. A toho si cení,“ uvedl k výsledkům průzkumu Tomáš Macků z výzkumné agentury Ipsos a dodává: „Kromě toho by ale česká populace uvítala v nabídce „svých“ institucí více bonusů a zejména lepší zhodnocení vložených prostředků.“

REKLAMA

Dle výsledků výzkumu je pro klienty dalším důležitým ukazatelem férovost, poskytování individuální péče a projevování zájmu. Z hlediska celkové spokojenosti klientů byl nejúspěšnější Penzijní fond společnosti Allianz (81%), na druhém místě se umístil Penzijní fond České spořitelny (80%) a třetí místo obsadil ING Penzijní fond (spokojeno bylo 76% jejich zákazníků).

Informace o výzkumu

Výzkum realizoval Ipsos Tambor pro společnost ING Penzijní fond v průběhu prosince 2011. Sběr dat probíhal prostřednictvím on-line panelu respondentů společnosti Ipsos Tambor. Celkem se výzkumu zúčastnilo 573 respondentů z celé ČR, kteří v současnosti mají životní pojištění a současně mají sjednáno penzijní připojištění u různých fondů. Respondenti hodnotili svoji celkovou spokojenost s jednotlivými fondy a také s klientským servisem a péčí, který jim tyto fondy poskytují.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Peníze - bankovky - 1000 Kč - czk - české koruny

Jak si vedou státní dluhopisy?

Jednou položkou z širokých investičních možností jsou i státní dluhopisy. Pro koho je tato forma zhodnocování prostředků vhodná? Mohou být výhodné i pro drobné investory? A jak české státní bondy obstojí v konkurenci ostatních instrumentů?

Text: Karel Pučelík

13. 08. 2019

peníze - mince - bankovky

Transformované fondy nevydělaly. Riziko se ale snižuje

Transformované fondy při rostoucí inflaci i úrokových sazbách zažívají těžké časy. V loňském roce inflaci nepřekonal žádný a i nejlepší ztratil reálně 1 %. Situace se ale postupně zlepšuje a riziko fondů se snižuje.

Text: Petr Zámečník

25. 06. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.