Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

UNIQA vyrostla za třetí kvartál 2017 o 6,4 procenta

Aktuální tržní podíl UNIQA je 5,2 %. V neživotním pojištění druhý nejvyšší růst mezi velkými pojišťovnami. Nejsilnější dynamika i nadále v pojištění motorových vozidel.

Za prvních devět měsíců tohoto roku předepsala UNIQA na pojistném celkem 4,899 miliardy korun a posílila o 6,15 % Na bázi APE, tj. s poměrným započtením jednorázového životního pojištění na bázi deseti let, předepsala UNIQA 4,870 miliardy korun a vzrostla o 6,35 %. Dokázala tak ještě akcelerovat své tempo z předchozího čtvrtletí. Tržní podíl UNIQA pojišťovny aktuálně činí 5,2 %.

Převážná část pojistného (necelých 83 procent) připadla znovu na neživotní segmenty. Ty navýšily předepsané pojistné o 8,2 % na celkových 4,048 miliardy korun. Tržní podíl UNIQA v neživotních odvětvích narostl už na 6,7 %. Nejvíce se dařilo v povinném ručení a havarijním pojištění, když oba druhy pojištění posílily znovu dvouciferným tempem (+ 13, resp. + 11 %). Tržní podíl UNIQA v havarijním pojištění je nyní dokonce bezmála 9 %. Dobře si vedlo opět pojištění domů a domácností, když vykázalo meziroční plus 11 %. Ještě lépe dopadlo cestovní pojištění s plusem 14 %. UNIQA pojišťovna nadále profitovala ze stabilně výborné kondice ekonomiky a příznivé investiční i nákupní nálady populace.

Životní pojištění přispělo celkem 851 miliony korun. Zatímco jednorázově placené životní pojistné za prvních šest měsíců roku meziročně s ohledem na současné podmínky na finančních trzích opět ztratilo (- 19,5 %), běžně placené pojistné oslabilo o jedno procento. Tržní podíl UNIQA v životním odvětví činil i nadále 2,5 %.

Celková škodovost byla na úrovni 55,6 procent, zatímco loni ve stejnou dobu měla hodnotu o jedno procento vyšší. Nejvyšší úroveň se letos projevovala v havarijním pojištění a v pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel. Vzrostla rovněž v živelním průmyslovém pojištění.

Ve kmeni UNIQA pojišťovny bylo ke konci září 2017 celkem 848.880 pojistných smluv – meziročně o 9 % více. Nejvíce přibylo nových smluv povinného ručení (+ 17 %), zejména vlivem oživení leasingového obchodu. UNIQA má nyní ve kmeni více než 420.000 smluv povinného ručení.

UNIQA pojišťovna působí v rámci evropské skupiny UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni. Koncern ve sledovaném období předepsal na pojistném celkem 4,044 miliardy EUR. Meziročně to bylo o 6,1 % více. Růst se týkal všech pojistných branží. Pojišťovny UNIQA mimo domovské Rakousko (skupina UNIQA International) se podílely na pojistném přibližně třiceti procenty.  Region CEE přispěl celkem 782 miliony EUR, z nichž UNIQA v České republice generovala bezmála čtvrtinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.