Úterý 28. září. Svátek má Václav.

UNIQA řeší 520 škod za bezmála 30 milionů korun z vichřice Eberhard

Do pátečního poledne nahlásili klienti UNIQA celkem 520 jednotlivých škod v úhrnné odhadované hodnotě blížící se k 30 milionům korun. Téměř pětina z nich už byla vyřízena a vyplacena.

Nejvíce je majetkových škod. Občané i firmy zaregistrovali na 450 událostí s odhadovanou celkovou škodou ve výši přes 26 milionů korun. Zbytek připadá na poškozená vozidla, u nichž už úhrnná škoda činí více než 2 miliony korun.

Na vozidlech je průměrná škoda necelých 30.000 korun. Ve většině případů jde o poškození padajícími stromy a stožáry. UNIQA má nahlášenu i jednu totální škodu na autě v odhadované výši 200.000 korun.

V pojištění majetku připadá většina škod na pojištění domů a domácností. Nejvíce vichřicí utrpěly střechy domů, střešní okna a zahradní vybavení nebo stavby. I v těchto případech jsou škody zpravidla v řádu jednotek nebo desítek tisíc korun, vyšší ztráta jsou hlášeny ojediněle.

Z firemního a průmyslového pojištění je škod méně, zato jsou podstatně vyšší. V řádu nad milion korun jsou zaregistrovány škody na silu cukrovaru v Moravskoslezském kraji, na systému skleníků a zavlažovací infrastruktuře u Opavy nebo na střeše a zásobách v chemickém závodě v Pardubicích. Doposud největší událostí je silné poškození zastřešení sportovního areálu v Praze Braníku.

Škody byly hlášeny z území celé České republiky, žádný region se výrazně nevymyká.

UNIQA očekává dohlášení ještě zhruba až 50 dalších škod. Část z nich může být na pojištěných rekreačních objektech, které zákazníci pojedou kontrolovat o nadcházejícím víkendu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.