CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

29. 05. 2014

0 komentářů

Trezor se zlatem se otevřel, Nejchytřejší Čech má svůj milion ve zlatě

 


 

Vítěz zábavné show České televize si ve finále mohl vybrat, zda zvolí milion korun v hotovosti, či milion korun v ryzím zlatě. „Ta volba pro mne byla jasná už ve chvíli, kdy jsem se o ní dozvěděl. Milion v korunách je krásná věc, nicméně tak jako tak bych se po soutěži musel poohlídnout po investičním nástroji, do kterého bych peníze vložil. V dnešní době je těžké najít kompromis mezi vysokým výnosem a nízkým rizikem investice. Pro mě osobně se tomu nejvíce blíží právě zlato,“ řekl při příležitosti převzetí ceny vítěz Jiří Šafka. Za pravdu mu dávají obchodní statistiky České mincovny, které hlásí více než tři čtvrtiny nákladu dukátů vyprodané. „Na druhou stranu, kdybych měl rodinu a splácel hypotéku, tak bych se možná rozhodoval jinak,“ doplnil Šafka.

Milion ve zlatě předával vítězi i moderátor Roman Šmucler, který nejvíce ocenil emoční stránku výhry. „Zlato je pro mě komodita s trvalou hodnotou. Hlavní přínos volby vítěze vidím ale v emocích, které s ní jsou spojeny. To vám papírové peníze nepřinesou,“ řekl Šmucler.

Zlato by byla volba i dalších finalistů. „Rozhodl bych se stejně jako Jiří i přes to, že už nějaké závazky a výdaje mám. Výhra v penězích by ale hned začala ztrácet na hodnotě,“ řekl Vojtěch Malý, který skončil těsně druhý. Z předání ceny neodešli s prázdnou. Mincovna nahrála vítězi i ostatním finalistům několikatisícové částky na Zlaté konto svého investičního portálu ČM AURUM. „Na tomto portálu nabízíme prakticky každému možnost investovat on-line do zlatých mincí či slitků. Vždy se však jedná o fyzické zlato, které si u nás mohou bezpečně uschovat nebo kdykoliv odnést. Každý se tak může stát nechytřejším Čechem, byť jen s malým N,“ doplnil Brix.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Vyplatí se v současné době investovat do zlata?

Zlato patří k oblíbeným burzovním komoditám. Faktem je, že s rostoucí inflací a hned několika světovým krizím se poptávka po něm zvyšuje. Vyplatí se do něj ale ve velkém investovat nebo stále platí, že je vhodné jen k rozšíření portfolia? Ekonom České spořitelny (ČS) Michal Skořepa pro […]

Text: Filip Kučera

19. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *