CZK/€ 24.340 +0,02%

CZK/$ 23.434 -0,18%

CZK/£ 28.149 -0,26%

CZK/CHF 24.685 +0,02%

11. 02. 2013

1 komentář

Subjekty:

Svatý Valentýn za 500 aneb tři tipy na oslavy dne všech zamilovaných

 


 

Důkazem vzrůstající obliby je fakt, že 14. února bývají vyprodané květiny, místa v kinosálech jsou obsazená a restaurace narvané k prasknutí. Proto vám v tomto díle Ze života peněz přinášíme pár rad, jak si den všech zamilovaných užít a finančně jej zvládnout bez nejmenších potíží. Vždyť do dárku nemusíte investovat tisíce.      

1. Slavit, či neslavit?
První zmínky o oslavách svátku svatého Valentýna pocházejí z dob starověkého Říma. Současnou podobu ale získal až počátkem 20. století v USA a k nám se dostal až po roce 1989. Jak prokázal online panel finanční značky Era, mnoho Čechů si stále myslí, že je tento svátek jen pouhým výmyslem amerických obchodníků, aby zvedli své tržby. Dokládají to asociace spojené se slovem Valentýn. Nejčastěji si lidé vybaví slovo svátek a láska, hned poté však následuje spojení komerční svátek. To je možným důvodem, proč tento den plánuje letos aktivně oslavit jen třetina českých domácností. „Ukázalo se, že desetina z nich slaví jen proto, aby udělala radost svému protějšku. Lidé nad 45 let významně častěji svátek nepovažují za důležitý, a tak ho často vůbec neřeší,“ komentuje výsledky šetření výkonný manažer Ery a Poštovní spořitelny Libor Svoboda. Na druhou stranu se najdou i tací, kteří svou lásku v tento den vyznají i své rodině, přátelům a domácím mazlíčkům.

Rada navíc: Pokud váš partner či partnerka oslavu Valentýna razantně odmítá, nenuťte je. Hezké slovo a nenápadné vyznání lásky udělá víc než sebedražší dárek.     

2. Výběr vhodného dárku  
Pokud patříte do skupiny těch, kteří svátek všech zamilovaných každoročně s oblibou slaví, pak si jistě už delší dobu lámete hlavu, jakým dárkem letos uděláte největší radost. Nejčastěji lidé obdarovávají své milé drobností spojenou s večeří nebo například květinou. „Večeři v restauraci si častěji dopřejí lidé z velkých měst, a to až 50 %. Ti nejmladší rádi zůstávají doma a sami něco uvaří. U starších ročníků jednoznačně převládá jako dárek květina a také větší dárek,“ doplňuje Libor Svoboda. Nejčastěji se lidé chtějí vejít do částky, která je v rozmezí 200 – 500 korun. Jen pětina hodlá utratit víc než 500 korun. Nejštědřejší jsou přitom lidé z velkých měst.

Rada navíc: Pro platbu valentýnského dárku v obchodě je ideální využít bezkontaktní karty, jimi můžete danou položku zaplatit bez zadání PIN do výše 500 korun.

REKLAMA

3. Spojte příjemné s užitečným
Nezapomeňte, že pokud chcete udělat své drahé polovičce radost, tak nemusíte dávat pouze hmotné dary, ale stejnou radost uděláte například pozvánkou na romantický výlet do přírody, návštěvou divadla nebo projížďkou parníkem po Vltavě. Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou – své polovičce uděláte radost a sami si dárek také užijete. „Zkuste se podívat i na valentýnské nabídky řady cestovních kanceláří, které nabízejí jak zvýhodněné víkendové pobyty v Čechách, tak i v zahraničí. Zakoupit můžete předem jen letenku a později strávit romantický víkend v některé z evropských metropolí,“ doporučuje Libor Svoboda.

Rada navíc:  Pokud vycestujete do zahraničí a zapomenete si dopředu sjednat cestovní pojištění, zařiďte si ho jednoduše odkudkoli přes ČSOB a Era smartbanking ve vašem chytrém mobilu či tabletu.

 

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *