CZK/€ 24.740 +0,06%

CZK/$ 23.821 +1,26%

CZK/£ 28.830 +0,73%

CZK/CHF 24.840 +0,45%

19. 05. 2022

0 komentářů

Striktní balíčky od pojišťoven, nebo vlastní výběr jednotlivých rizik? Slavia pojišťovna nabízí klientům možnost volby

 

Ber vše, nebo nech být. Anebo si vyber jenom to, co konkrétně potřebuješ. Tak by se dal stručně charakterizovat rozdíl v současné nabídce pojišťoven. Záleží na tom, zda jejich produkty mají podobu balíčkovou nebo modulární. Zatímco v prvním případě jsou totiž jednotlivá rizika umístěna do zcela konkrétních a neměnných balíčků, ve druhém sice také vycházejí z určitých konkrétních variant, ale přitom stále klientům umožňují velmi rychlý vlastní výběr toho, co skutečně chtějí mít pojištěním kryté. Touto cestou nabízí své produkty Slavia pojišťovna.



 

„Je to podobné, jako kdybyste si chtěli objednat v restauraci jídlo a číšník by Vám sdělil, že ačkoliv nemáte rádi hořčici, bez ní Vám jídlo z meníčka přinést nemůže,“ vysvětluje produktový ředitel Slavia pojišťovny Ladislav Bělina. Máte-li například dům se šikmou sedlovou střechou na vrcholku kopce a kolem není žádný vodní tok, riziko tíhy sněhu a záplavy vám zřejmě nehrozí. Můžete však mít strach ze zlodějů. Jenže, jak to udělat, když součástí pevně definovaného balíčku je krádež v nerozlučném spojení se záplavou a tíhou sněhu? „Ve Slavii si prostě zvolíte nejbližší možnou variantu a tu si pak ještě vyladíte přesně podle své představy,“ říká Bělina. Na internetu si v rámci volby přidáváte nebo ubíráte rizika, až si vytvoříte přesně takovou pojistnou ochranu, kterou chcete Vy, a nikoliv kterou Vám někdo vnucuje.

Podobně má Slavia řešené i autopojištění a cestovní pojištění. Motoristé mají pro lepší přehlednost k dispozici tři základní verze, které si pak vymodelují doplňkovým pojištěním a připojištěním. Nejde tedy o striktní a neměnnou volbu mezi nejjednodušší, prostředí a zcela vytuněnou variantou, ale o možnost přidávat si pouze ta rizika, která potřebujete mít krytá. K základní variantě, obsahující pouze povinné ručení, není např. problém připojistit si pouze skla či střet se zvěří.

U cestovního pojištění je rozdíl mezi tím, zda jedete pouze na nákup do sousední země anebo na několikatýdenní dovolenou k moři. A tak si u Slavie můžete stejně lehce namodelovat krátkodobou asistenci u cesty autem, nebo třeba leteckou asistenci, která Vám vyhledá, jakým spojením je možné pokračovat v cestě, zajistí stravu a hotel a vymůže za Vás i odškodnění za zpoždění nebo zrušení letu. A kdo už v cizině někdy přišel o doklady, může si zvolit službu, která mu pomůže i při řešení tohoto problému.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Správné nastavení pojištění invalidity? Tak trochu oříšek

Nastavit správně pojištění invalidity je oříšek. Cena by měla být až na druhém místě, jenže zároveň se musí vejít do klientova rozpočtu. „V prvé řadě je třeba vybírat mezi pojištěními invalidity z jakýchkoli příčin, nespoléhat se pouze na jeho úrazové varianty. A i samotné úrazové pojištění či pojištění trvalých […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

27. 06. 2022

Inflace nutí upravit i životní pojištění

Růst cen se promítá do všech oblastí výdajů. Utáhnout energie a nájem je čím dál tím těžší. Naplnit nádrž stojí skoro o polovinu víc než před rokem. Jen platy za inflací pokulhávají. Kde ušetřit? „Rozhodně ne na životním pojištění,“ říká Simona Kadlečková, oblastní ředitelka finančněporadenské společnosti Fincentrum & Swiss […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

17. 06. 2022

Inflace ohrožuje i pojištění

Dvojciferná inflace zbavuje lidi úspor na bankovních účtech. Ovšem zároveň zvyšuje cenu majetku. A ten by měl být dostatečně chráněn pojištěním. Jenže velká část Čechů majetek dostatečně chráněn nemá. Proč je potřeba pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat? A na co nezapomenout při uzavírání pojistky?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.