CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

07. 04. 2022

0 komentářů

Startup SoftVision spouští regulovaný hedge fond p-hat. P-hat fond využívá plně automatizovaný systém k obchodování kryptoměn za pomoci AI

 

Český technologický startup SoftVision spouští nový regulovaný hedge fond p-hat. Fond bude využívat tradingový systém vyvinutý startupem SoftVision, který je několik let používán k obchodování kryptoměn v rámci SoftVision fondu*. Tradingový systém je plně automatizovaný a obchoduje kryptoměny za pomoci umělé inteligence (AI). P-hat fond navazuje na SoftVision fond, který od svého spuštění v lednu 2018 dokázal znásobit vložené prostředky více než 40krát a výrazně překonal růst Bitcoinu  i celého indexu kryptoměnového trhu. Bitcoin za stejné období svou cenu pouze ztrojnásobil. Cílem fondu je mít do konce roku pod správou  více než 100 milionů dolarů. Nový fond bude cílit kromě domácích i na zahraniční investory a je určen širšímu okruhu kvalifikovaných investorů.

Loading 

„SoftVision obchoduje kryptoměny s pomocí umělé inteligence více než čtyři roky. Za tu dobu jsme získali dostatečné know-how a námi vyvinutý tradingový systém prokázal svou robustnost a jeho výsledky překonaly Bitcoin i další kryptoměny. Od začátku roku 2018 do konce roku 2021 výsledky našeho tradingu dosáhly zhodnocení takřka 4600 procent. Připsali jsme si pouze jeden kvartál ve ztrátě. Oproti tomu Bitcoin měl za stejné období sedm ztrátových kvartálů. To jsou čísla, na která chceme s naším novým regulovaným fondem p-hat navázat,“ říká Petr Fiala, CEO a zakladatel SoftVision.

Předchůdcem fondu p-hat byl alternativní fond SoftVision, který byl založen v době, kdy většina investorů byla z okruhu rodiny a známých. SoftVision již ale přerostl možnosti alternativního fondu a dospěl do velikosti, kdy je založení regulovaného subjektu přirozeným a nezbytným krokem pro dlouhodobé fungování. Společnosti to umožní být důvěryhodným partnerem pro nové a stávající investory. Z toho důvodu byl založen fond p-hat. Zkušený tým startupu SoftVision bude dále pokračovat v rozvoji svého úspěšného tradingového systému, který bude využíván fondem p-hat.

P-hat fond plánuje mít do konce letošního roku pod správou více než 100 milionů dolarů (více než 2 mld. Kč). P-hat je určen pro investory s minimální investicí 100 tisíc amerických dolarů (více než 2 mil. Kč). Fond je určen širšímu okruhu kvalifikovaných investorů a nabízí vyšší standard právní ochrany spolu s jistotou, že vložené prostředky budou spravovány v souladu se světovými standardy obhospodařování investičních fondů, auditovány renomovanou auditorskou společností a pod dohledem příslušného orgánu dohledu.

„Trh kryptoměn je již dnes „příliš velký na to, aby byl ignorován“ a kryptoměny i přes geopolitické krize nabízí lukrativní investiční příležitost. Kryptoaktiva mohou navíc sloužit jako pojistka proti růstu inflace. Věříme, že přidání kryptoaktiv do standardního portfolia akcií a dluhopisů může zlepšit celkovou výkonnost portfolia. Kryptoměny obecně nabízí příležitost ke zvýšení zisku a snížení míry rizika portfolia, protože jejich výnosy nejsou mnohdy korelovány s tradičními aktivy, jak nám v současnosti ukazuje růst Bitcoinu v reakci na válku na Ukrajině,“ říká Petr Fiala a dodává: „Volatilní trh kryptoměn vytváří velké obchodní příležitosti. Stačí „pouze“ správně odhadnout, jakým směrem se vydá trh, a pak levně nakoupit a draze prodat. Naše řešení se již roky učí trh predikovat tak, abychom vytvořili co nejvyšší zisk pro naše investory, ideálně v řádu desítek až stovek procent zhodnocení ročně, což je naše ambice, kterou se nám v minulosti dařilo plnit.“

REKLAMA

Řešení, které bude využívat fond p-hat, je založeno na analýze časových řad a predikování budoucího vývoje prováděném pomocí neuronových sítí. Tradingový systém je plně automatizovaný, nevyžaduje žádné lidské zásahy a je schopen obchodovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Díky tomu se výrazně snižuje prostor pro lidskou chybu a úsudek ovlivněný emocemi. Dedikovaný tým startupu SoftVision kontinuálně pokračuje ve vývoji systému a ověřuje a testuje nové strategie algoritmického obchodování.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

bitcoin a ceny energií

Bude se bitcoin těžit v Africe?

Bitcoin a jeho těžba je velmi náročný na spotřebu energie. V podstatě je to jedna z hlavních nevýhod a částečně i důvod, proč vznikaly nové kryptoměny. Které by byly na energiích závislé méně. Je to také důvod, proč bývala Čína velmocí v rámci těžařské komunity, díky levné […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

10. 10. 2022

Bude „zelenější“ kryptoměna přístupnější?

Kryptoměny jsou často kritizovány pro svou „těžbu“ jako neekologické. Ethereum však po největší úpravě v jeho historii začalo fungovat na jiném systému, který energetickou náročnost snižuje. Může tak přinést další možnosti i přilákat nové investory.

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Piaxabay.com

26. 09. 2022