CZK/€ 25.275 +0,04%

CZK/$ 23.761 +0,23%

CZK/£ 29.274 -0,83%

CZK/CHF 26.071 -0,05%

26. 03. 2012

0 komentářů

Standard & Poors potvrdila rating AA/V4 pro fond Pioneer Funds – Strategic Income

 


 

Potvrzení vysokého ratingu pro tento klíčový podfond je bezesporu uznáním skvělé práce investičního týmu pod vedením portfolio manažera Kennetha J. Taubese. Za své devítileté působení v řízení podfondu prokázal schopnost dosáhnout dobrých výsledků v různých tržních podmínkách. Díky široké diverzifikaci portfolia napříč všemi sektory dluhopisového trhu a aktivní reakci na aktuální situaci na trhu dokáže ovlivnit výnosový potenciál podfondu, nebo naopak omezit rizika,“ komentuje Petr Šimčák, ředitel obchodu pro banky a instituce Pioneer Investments ČR a dodává: „Český investor pak určitě ocení možnost široké volby měnových tříd, včetně měnově zajištěné třídy v českých korunách.“

Pioneer Funds – Strategic Income je dluhopisový podfond s vysokým výnosovým potenciálem. Vysoký objem majetku pod správou (2,481 miliardy dolarů k 31. 12. 2011) umožňuje podfondu investovat do široce diverzifikovaného portfolia, které čítá více než devětset titulů. V souvislosti se svými investicemi může držet pozici v jakékoliv jiné měně než v amerických dolarech jako prostředek řízení relativního měnového rizika.

Podfond je určen zejména pro investory se střednědobým až dlouhodobým investičním horizontem tří a více let, kteří chtějí investovat na specializovaných trzích s pevným příjmem a jsou ochotni akceptovat riziko krátkodobých poklesů vyvolaných kolísáním cen  na dluhopisových trzích.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

rating ČR a investice

Rating ČR je podle agentur vynikající. Investoři jim ale moc nevěří

Nejnovější hodnocení ratingových agentur S&P, Japan Credit Rating Agency (JCR) a Fitch potvrdila vysokou úvěrovou spolehlivost České republiky. Navzdory zhoršenému ekonomickému vývoji v důsledku koronavirové pandemie, se tak bude nadále výhodně financovat na domácím i zahraničních trzích. Co to znamená pro domácí i zahraniční investory?

Text: Daniel Mareš

27. 01. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *