CZK/€ 24.700 +0,02%

CZK/$ 22.902 -0,17%

CZK/£ 29.235 -0,14%

CZK/CHF 25.546 -0,29%

18. 11. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Spořitelna nabízí klientům postiženým pandemií individuální odklady splátek bez zápisu do registru

 

Spořitelna je připravena pomoci všem klientům, kteří se v důsledku pandemie dostanou do problémů se splácením úvěrů. Retailovým i firemním klientům proto banka od dnešního dne nabízí individuální odklad splátek na 3 měsíce nebo snížení splátek na 6 měsíců. Posuzování odkladů splátek bude probíhat individuálně a retailoví klienti, kteří nebyli v posledních 15 měsících ve zpoždění se splátkami, mohou získat odklad bez negativního záznamu v registrech dlužníků. V případě firemních klientů bude o případném uvedení do registru dlužníků záležet především na individuálním posouzení jejich finanční situace.

Loading 

Klíčovou podmínkou efektivní pomoci klientům je včasná komunikace klienta s bankou, proto máme pro retailové klienty webový formulář, v němž mohou požádat o pomoc, a zřídili jsme pro ně také speciální telefonní linku, na níž jim poradíme, jak postupovat. Firemní klienti by měli v prvé řadě kontaktovat své bankéře.

 

Jak mají postupovat klienti, kteří v důsledku pandemie přišli o celý příjem nebo jeho část a nemohou splácet?

 • Jde-li o retailového klienta, měl by nám napsat přes webový formulář nebo zavolat na naši speciální telefonní linku, kde mu poradíme, jak postupovat. Obecně platí, že mu můžeme nabídnout:
  • odklad splátek na 3 měsíce
  • snížení měsíčních splátek (až na 20% aktuální splátky, min. 500 Kč)
  • a další individuální restrukturalizační řešení
 • Firemní klient by měl v první řadě kontaktovat svého bankéře. Firemní klient do 100 milionů Kč ročního obratu může rovněž využít webový formulář nebo zavolat našim specialistům na telefonní lince 956 777 385.
 • Přesnou informaci, jak v konkrétním případě postupovat, podají klientům jejich bankéři, ale obecně platí, že firmám můžeme nabídnout:
  • Firemní klienti do 100 milionů Kč ročního obratu:
   • odklad splátek na 3 měsíce
   • snížení měsíčních splátek (max. o 75 %, až na 6 měsíců)
   • standardní restrukturalizaci
  • Firemní klienti nad 100 milionů ročního obratu za rok:
   • odklad splátek na 3 až 6 měsíců
   • standardní restrukturalizaci

 

REKLAMA

Využije-li klient individuální odklad splátek (nebo snížení měsíčních splátek) bude uveden v registrech dlužníků?

 • Retailoví klienti, kteří nebyli v posledních 15 měsících v prodlení s žádnou splátkou a aktuálně nemají negativní záznam v registrech dlužníků, nebudou označeni tzv. negativním záznamem v registrech dlužníků.
 • U firemních klientů, kteří nebyli v posledních 15 měsících v prodlení s žádnou splátkou a aktuálně nemají negativní záznam v registrech dlužníků, bude dále záležet především na individuálním posouzení jejich finanční situace.
 • Retailoví a firemní klienti, kteří byli v posledních 15 měsících v prodlení se splácením nebo mají negativní záznam v registrech dlužníků, mohou získat individuální odklad splátek (a to i delší než 6 měsíců), ale vzhledem k regulatorním požadavkům je budeme muset tzv. negativně označit v registrech dlužníků.

 

Využíval-li klient již odklad splátek v průběhu března-října 2020 a nyní využije nový individuální odklad (nebo snížení splátek),  bude uveden v registrech dlužníků?

 • Samotný fakt, že individuální nebo firemní klient využíval od března do října 2020 odklad splátek v rámci moratoria, není důvodem pro tzv. negativní zápis do registru dlužníků.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články

lex voucher

Ochrana pro cestovky končí. Za nevybrané vouchery musí vrátit peníze

Foto: Shutterstock Pouze do konce srpna budou cestovní kanceláře pod ochranou podle kontroverzního zákona nazývaného Lex Voucher, který byl loni přijat ke zmírnění dopadů koronaviru na odvětví cestovního ruchu. Posledním srpnovým dnem končí ochranná doba a nevyužije-li zákazník možnosti náhradního zájezdu do 31. srpna, cestovka musí vrátit […]

Text: Veronika Hejná

16. 08. 2021

Jak digitalizace mění svět investování?

Jak digitalizace mění svět investování?

Konzervativní přístup Čechů k investování se promítá nejen do jimi preferovaných investičních nástrojů, ale také co se výběru investičního partnera týče. Mezi nejoblíbenější investiční nástroje Čechů patří spořicí účty nebo stavební spoření. Z toho se dá také odvodit, jakým institucím jsou Češi ochotni svěřit své úspory. Jak potvrdil […]

Text: redakce

28. 01. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *