Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Spolupráce ČRA s Českou exportní bankou pomůže českým firmám na rozvojových trzích

Banky 21.02.2018 | 11:40 0 Komentářů

Česká rozvojová agentura (ČRA) a Česká exportní banka (ČEB) budou společně usilovat o podporu českých firem, zejména malých a středních podniků, v jejich snahách o vstup a vytváření partnerství na rozvojových trzích. Vzájemnou koordinaci aktivit a využívání synergií v rámci nabízených služeb a produktů předpokládá memorandum o spolupráci, které podepsali generální ředitel ČEB Karel Bureš a ředitel ČRA Pavel Frelich. Díky propojení nabízených služeb obou institucí budou moci české firmy snadněji realizovat své podnikatelské záměry na nových trzích.

„Podpis dohody nám umožní přístup k novým projektům a českým exportérům se tak otevřou dveře do rozvojových zemí. Zároveň díky posílení spolupráce dojde ke zvýšení efektivity při sdílení teritoriálních a sektorových zkušeností,“ řekl generální ředitel ČEB Karel Bureš.

Česká rozvojová agentura se v poslední době stále více věnuje snaze zapojit do zahraniční rozvojové spolupráce soukromý sektor a mobilizovat tím soukromý kapitál. K motivaci pro vstup firem na rozvojové trhy slouží především Program B2B, který svým dotačním charakterem snižuje firmám riziko, že jejich investice nebude úspěšná. Tyto aktivity ČRA koordinuje i s ostatními institucemi státní správy, které mohou snahy firem svými nástroji a produkty rovněž podpořit.

„Po podepsání loňského memoranda o spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou a exportní pojišťovnou EGAP je podpis memoranda o partnerství a spolupráci s ČEB dalším logickým krokem k podpoře našich firem v rámci rozvojové spolupráce uvedl ředitel ČRA Pavel Frelich a dodal: Soukromý sektor je důležitou součástí udržitelného rozvoje, neboť představí v daných zemích nové technologie a zajistí pracovní místa. ČEB může právě těmto firmám nabídnout financování ve formě předexportních nebo investičních úvěrů. Cílem vzájemné spolupráce obou institucí, je usnadnění vstupu českým podnikatelům na  rozvojové trhy, které mají velký potenciál růstu a zároveň zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků.“

Z partnerství ČEB a ČRA vyplývá, že si instituce budou vyměňovat informace a koordinovat svoje aktivity. Díky tomu české firmy získají informace o možnostech zapojení se do projektů v rozvojových zemích a zároveň také o nabídce financování.

Tisková zpráva: Česká exportní banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.