CZK/€ 25.280 -0,04%

CZK/$ 23.131 +0,03%

CZK/£ 30.035 -0,31%

CZK/CHF 26.155 +0,21%

21. 02. 2018

0 komentářů

Spolupráce ČRA s Českou exportní bankou pomůže českým firmám na rozvojových trzích

 

Česká rozvojová agentura (ČRA) a Česká exportní banka (ČEB) budou společně usilovat o podporu českých firem, zejména malých a středních podniků, v jejich snahách o vstup a vytváření partnerství na rozvojových trzích. Vzájemnou koordinaci aktivit a využívání synergií v rámci nabízených služeb a produktů předpokládá memorandum o spolupráci, které podepsali generální ředitel ČEB Karel Bureš a ředitel ČRA Pavel Frelich. Díky propojení nabízených služeb obou institucí budou moci české firmy snadněji realizovat své podnikatelské záměry na nových trzích.

Loading 

„Podpis dohody nám umožní přístup k novým projektům a českým exportérům se tak otevřou dveře do rozvojových zemí. Zároveň díky posílení spolupráce dojde ke zvýšení efektivity při sdílení teritoriálních a sektorových zkušeností,“ řekl generální ředitel ČEB Karel Bureš.

Česká rozvojová agentura se v poslední době stále více věnuje snaze zapojit do zahraniční rozvojové spolupráce soukromý sektor a mobilizovat tím soukromý kapitál. K motivaci pro vstup firem na rozvojové trhy slouží především Program B2B, který svým dotačním charakterem snižuje firmám riziko, že jejich investice nebude úspěšná. Tyto aktivity ČRA koordinuje i s ostatními institucemi státní správy, které mohou snahy firem svými nástroji a produkty rovněž podpořit.

„Po podepsání loňského memoranda o spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou a exportní pojišťovnou EGAP je podpis memoranda o partnerství a spolupráci s ČEB dalším logickým krokem k podpoře našich firem v rámci rozvojové spolupráce uvedl ředitel ČRA Pavel Frelich a dodal: Soukromý sektor je důležitou součástí udržitelného rozvoje, neboť představí v daných zemích nové technologie a zajistí pracovní místa. ČEB může právě těmto firmám nabídnout financování ve formě předexportních nebo investičních úvěrů. Cílem vzájemné spolupráce obou institucí, je usnadnění vstupu českým podnikatelům na  rozvojové trhy, které mají velký potenciál růstu a zároveň zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků.“

Z partnerství ČEB a ČRA vyplývá, že si instituce budou vyměňovat informace a koordinovat svoje aktivity. Díky tomu české firmy získají informace o možnostech zapojení se do projektů v rozvojových zemích a zároveň také o nabídce financování.

REKLAMA

Tisková zpráva: Česká exportní banka

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Projekty Světové banky budou českým firmám přístupnější

Zdroj: Pixabay.com Česká exportní banka (ČEB) se stala kontaktním místem, takzvaným Private Sector Liaison Officer, pro Světovou banku. Především se jedná o její odnož International Finance Corporation zaměřenou na financování soukromého sektoru méně rozvinutých trhů. Informace o tendrech, obchodních příležitostech, ale i kontakty, financování a další pomoc […]

Text: Daniel Mareš

18. 05. 2021

technická analýza finančních trhů

Technická analýza finančních trhů: Jak začít

Technická analýza je často využívaným a velmi důležitým nástrojem pro obchodování různými finančními instrumenty, jako jsou cenné papíry, futures kontrakty, opce, měnové páry (FOREX), kryptoměny atd. Jak začít s technickou analýzou?

Text: Vladyslav Kirichenko

04. 10. 2019

Invalidita - pojištění invalidity - invalidní důchod

Důsledky postižení dítěte pro rodinu

Je zcela přirozené, že všichni rodiče chtějí mít zdravé dítě. Někteří rodiče mají již před narozením dítěte dopředu představu o tom, jak by mělo jejich dítě vypadat, či čím by se mohlo v budoucnosti stát. Je tedy zřejmé, že pokud se jejich dítě nenarodí zdravé či získá […]

Text: Michaela Drvotová

04. 05. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *