CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

12. 05. 2016

0 komentářů

SMS finanční poradenství je na českém trhu právě 15 let

 


 

Poradenská společnost SMS finanční poradenství a.s. právě slaví 15 let působení na tuzemském trhu. Přesně 12. května 2001 byla totiž podepsána první smlouva s hlavičkou této společnosti o zprostředkování prvního finančního produktu. Od té doby k 30.4. 2016 poskytla SMS své služby přesně 175.600 klientům, s nimiž uzavřela 265.908 smluv. Z původně “garážové” firmy se Esemeska rozrostla na společnost patřící dnes do TOP10 největších poradenských společností v České republice.

Statutární ředitel společnosti Zbyhněv Kawulok komentuje firemní jubileum: Esemesku jsme zakládali v době, kdy ještě nebyla žádná konkurence. Založili jsme ji na čtyřech jednoduchých zásadách – svoboda, čestnost, otevřenost a pravdomluvnost. Tím, že se těmito zásadami skutečně řídíme, se asi nejvíce odlišujeme od konkurence, což je zřejmě hlavním důvodem naší dlouhodobé stability a pravidelného růstu.

K systému jakým poradci SMS pracují, dodává firemní analytik František Saidl: Učíme poradce, jak s klientem vytvořit rovnocenný partnerský vztah založený na přímočarosti a vzájemném respektu. Tomu je přizpůsobena rovněž i naše metodika tvorby finančního plánu, která vychází z analýzy potřeb a cílů klienta. Tu naši poradci provádějí s podporou našeho unikátního programu Galaxy.“ 

Jedničkou na trhu je SMS zejména v elektronickém sjednávání smluv. Více než 95% produkce je sjednávána elektronicky. Dosahuje tím nejen minimální chybovosti smluv, ale poradci zároveň mohou klientům nabídnout mnohem komplexnější poradenství, než u konkurence. Ušetřené náklady na administraci smluv navíc umožňují poradce lépe zaplatit. Díky nižší nákladovosti a menším výdajům na reklamu si SMS může dovolit finančně odměňovat poradce a manažery nejlépe na trhu. V listopadu 2015 činil průměrný výdělek poradce SMS 42 000 Kč.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Roman Lux: Český bankovní trh dokáže rychle přebírat nápady a inovace z ostatních zemí

Roman Lux. Zdroj: Deloitte Jaká má český bankovní trh v rámci Evropské unie (EU) specifika? „Zásadní rozdíl vidím v „regionálnosti“ místních hráčů. Většina bank má silného zahraničního akcionáře a soustředí se tak pouze na český trh. Ostatní lokální hráči, snad s jednou výjimkou, vzhledem ke své velikosti […]

Text: Redakce

30. 12. 2021

Stopka - dopravní značka stop, přechod pro chodce

IŽP není spoření?

Česká národní banka rozdává sankce. A míří i proti pojišťovacím zprostředkovatelům, kteří si investiční životní pojištění navzdory jejímu doporučení stále pletou se spořením. Jsou sankce ze strany ČNB za tuto „mystifikaci klientů“ oprávněné?

Text: Petr Zámečník

15. 11. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *