Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Slavia pojišťovna pojišťuje proti krádeži lyží i uzavření sjezdovek

Zimní sezóna klepe na dveře, a především lyžaři se chystají na zahraniční zimní dovolenou. Na cestě i na sjezdovce je však může potkat řada nepříjemností, se kterými je potřeba dopředu počítat, a na které je lepší se nachystat ještě před odjezdem, i formou správně zvoleného pojištění. Slavia pojišťovna nově přichází s krytím rizik, které lyžařům pokryjí jedny z nejčastějších problémů při zahraniční dovolené na horách – pojistí je proti krádeži zimní výbavy i uzavření sjezdovek. Obě novinky jsou součástí cestovního pojištění Autem, Letadlem a All in bez dalšího příplatku.

Jednou z nejčastějších nepříjemností, se kterou se v posledních letech potýkají čeští lyžaři v zahraničí, je krádež sportovní výbavy, a to i navzdory maximální opatrnosti. „Máme zkušenost, že se na nás každým rokem obrací řada klientů s tím, že jim byla v místě ubytování odcizena sportovní výbava, zejména lyže a snowboardy, a to i navzdory úschově pod zámkem. Rozhodli jsme se proto cestovní pojištění rozšířit o pojištění zavazadel, které je proti této situaci chrání a zajišťuje jim finanční kompenzaci,“ říká Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny. Pojištění nabízí proplacení škody až do výše 15 000 Kč a myslí i na případ, kdy dojde k poškození lyží nebo snowboardu zničených během úrazu.

Další novinkou, před kterou cestovní pojištění Slavia pojišťovny české zimní sportovce v zahraničí ochrání, je pojištění proti nevyužití dovolené z důvodu uzavření sjezdovek. „Zimní dovolená v zahraničí není rozhodně levnou záležitostí. Pokud se navíc stane, že jsou kvůli kalamitnímu stavu v podobě laviny nebo naopak nedostatku sněhu uzavřeny sjezdovky po dobu delší než 24 hodin, dostanou naši klienti kompenzaci,“ uvádí Bělina. Pojištění nevyužití dovolené se pak vztahuje i na další případy, ať už z důvodu vážného poškození bytu, hospitalizace, přírodní katastrofy nebo v krajních případech i úmrtí.

 

Pojištění odpovědnosti a úrazové pojištění je nezbytnost

Ani sebevětší opatrnost není pro lyžaře, snowboardistu či běžkaře zárukou, že nedojde na sjezdovkách a tratích k nehodě. Úrazy, ke kterým na zahraničních sjezdovkách pravidelně dochází, však znamenají řadu nepříjemností, od zdravotních potíží, ublížení na zdraví jiné osobě, v krajním případě také úmrtí až po poškození movitého nebo nemovitého majetku.

„Mnoho Čechů si stále při cestě na zimní dovolenou zapomíná uzavřít cestovní pojištění. Oproti sjednání pojištění pro letní dovolenou tomu zimnímu věnují také méně pozornosti. Na horách jsou pak v případě úrazů, zdravotních obtíží, poškození cizího majetku, nebo ublížení na zdraví jiné osobě nemile překvapeni výší nákladů,“ doplňuje Ladislav Bělina.

Zatímco léčebné výlohy spojené s úrazem, akutním onemocněním nebo třeba neplánovaným stomatologickým ošetřením cestovní pojištění standardně pokrývá, pro ostatní nepříjemnosti je nutné mít sjednané úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti. Týká se to třeba situací, kdy dojde k trvalým následkům v důsledku úrazu u pojištěného, jeho invaliditě nebo úmrtí. Pojištění odpovědnosti pak pokryje škody vzniklé na majetku, ale i nemajetkovou újmu a poškození zdraví druhé osoby. „Nejen při sportovních aktivitách se může stát, že svým jednáním neúmyslně způsobíte škodu někomu dalšímu. Stačí například omylem způsobit pád a poškození nákladného mobilního telefonu, poničení lyžařské výbavy nebo třeba horské chaty. S pojištěním odpovědnosti se nemusíte obávat, že se vám dovolená v důsledku takové události prodraží třeba o desetitisíce či statisíce korun,“ upozorňuje Ladislav Bělina.

 

Ani autonehoda nemusí být konec dovolené

Většina Čechů cestuje za zimním sportovním vyžitím do českých i zahraničních hor autem. Na místě je proto myslet i na možné nepříjemnosti vzniklé na cestách. Auto se může během cesty porouchat nebo může dojít k nehodě, což je v zimě kvůli horším podmínkám na silnici pravděpodobnější než v jiných ročních obdobích. „Pokud se chystáte na zahraniční zimní dovolenou autem, doporučujeme sjednání takového pojištění, které zahrnuje i asistenční služby. Ve Slavia pojišťovně je u cestovního pojištění nabízíme jako součást balíčku Autem. Klientům pomáhá pokrýt opravy na místě, odtah do servisu nebo v případě nemožnosti opravy vozidla odtah zpět do ČR. V takovém případě klientům navíc zajistíme náhradní vozidlo, takže mohou ve své zimní dovolené pokračovat a nepříjemnosti dořešit po návratu,“ říká Ladislav Bělina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.