Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Skupina Pioneer Investments zažila silný rok 2015 s čistými prodeji ve výši více než 15 miliard eur

Čisté prodeje celosvětově meziročně vyrostly o 15 % (rok 2014: 13,2 miliardy eur).

  • Majetek pod správou vzrostl v roce 2015 o 11 % na 224 miliard eur (rok 2014: 201 miliard eur).

  • Multi-asset a likvidní alternativní strategie pokračovaly v silné růstové trajektorii.

Globální správce aktiv Pioneer Investments pokračoval v dosahování dobrých výsledků, díky čemuž příliv kapitálu do fondů skupiny dosáhl v roce 2015 celosvětově rekordních 15,2 miliardy eur. Celoroční čisté prodeje ve srovnání s rokem 2014 vzrostly o 15 % a majetek pod správou dosáhl ke konci prosince 2015 sumy 224 miliard eur, což oproti prosinci 2014 představuje nárůst o 11 %. Skupina zaznamenala růst aktiv napříč všemi obchodními divizemi, přičemž z pohledu přílivu kapitálu se výrazně prosadila zejména Itálie a Německo a pozitivní trend jsme zaznamenali i u poboček v Asii a Jižní Americe.

Podle dat agentury Morningstar se Pioneer svými prodeji celosvětově umístil na 4. místě ve správě multi-asset portfolií a na 9. místě v segmentu alternativních fondů, a to zejména díky silným přírůstkům do diverzifikovaných a likvidních alternativních strategií. Tyto kategorie aktiv s rostoucím objemem majetku doplnily tradiční dluhopisové a akciové strategie, které v roce 2015 nadále přispívaly k dosažení celofiremních výsledků.

Giordano Lombardo, CEO a CIO skupiny Pioneer Investments, k tomu uvedl: „Je skvělé vidět, že nám naši klienti i nadále projevují důvěru, a to obzvláště nyní, v dobách zvýšené volatility, nízké likvidity a aktuálních makroekonomických rizik, mezi něž patří efektivnost současné monetární politiky, ekonomický výhled Číny a vývoj ekonomik rozvíjejících se trhů.“

„Jsme odhodláni uchovat a chránit kapitál našich klientů za pomoci trvalého dodržování našeho časem prověřeného investičního přístupu s důrazem na řízení rizik, vyhledávání příležitostí v období slabé výkonnosti trhů a investování s dlouhodobým výhledem pro naše klienty,“ dodal.

V reakci na rekordně nízké výnosy a snižující se návratnost u tradičních tříd aktiv společnost pokračovala v  rozvoji produktové nabídky, která klientům přinesla nová inovativní investiční řešení. Například řada fondů typu target income, vytvořená za účelem dodatečného zdroje příjmu pro investory, nashromáždila za méně než 4 roky své existence majetek pod správou v objemu překračujícím 10 miliard eur. Koncentrované akciové strategie, jako je například fond U.S. Fundamental Growth nebo fond European Potential se umístily mezi nejúspěšnější produkty z pohledu nárůstu objemu aktiv. V případě dluhopisových fondů Pioneer rozšířil globální nabídku o fond s expozicí rozdělenou dle velikosti HDP a o krátkodobý fond zaměřený na dluhopisy rozvíjejících se trhů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.