Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Skupina EMTC získala strategického partnera pro svůj projekt realizovaný dceřinou společností Lipa Learning s.r.o.

Investice 12.11.2018 | 11:52 0 Komentářů

Do společnosti Lipa Learning s.r.o., jejímž majoritním společníkem je společnost EMTC – Czech a.s., vstoupila společnost InfraPartners Management LLP („IPM“). 

Skupinou EMTC dlouhodobě budovaný projekt předškolního vzdělávání dětí prostřednictvím moderních technologií se posunul významným způsobem kupředu. Globální správcovská a poradenská společnost IPM se sídlem v Londýně a Bratislavě a pobočkami v Jižní Koreji, USA, Nizozemí a Turecku realizovala další ze svých akvizic v oblasti inovativních technologií v rámci své venture capital strategie IPM Growth. IPM v minulosti investovala do více středoevropských společností, jako například AeroMobil, GA Drilling, či Tachyum, a vstup do společnosti Lipa Learning, jejíž tržní hodnota se odhaduje na 40.000.000 EUR, je v pořadí sedmou investicí v rámci této strategie. „Těšíme sa, že IPM vstúpilo na český trh práve investíciou do spoločnosti Lipa Learning,“ řekl Marián Boček, výkonný partner IPM. „Našim cieľom je podporovať regionálne spoločnosti s unikátnymi technológiami a globálnym potenciálom. Lipa, so svojim disruptívnym prístupom k vzdelávaniu, k nim bezpochýb patrí,“ dodal pan Boček.

Skupina EMTC majoritně vlastněná Tomášem Bártou, která doposud k financování projektů využívala kromě vlastních zdrojů též emise korporátních dluhopisů, tím získala silného celosvětového partnera jak pro další rozvoj projektu, tak pro jeho uvádění na trhy napříč celým světem, a současně pro potenciální získávání dalších investorů a partnerů. „Ve spojení s IPM vidíme silného partnera, který si bere za úkol budování povědomí o společnosti Lipa Learning zejména mezi americkými, britskými a korejskými investičními společnostmi, zatímco na nás zůstává budování produktu jako takového a jeho následná distribuce mezi rodiče a děti z celého světa. Spojenectví vnímáme jednak jako potvrzení, že jdeme správnou cestou, ale zároveň jako závazek do budoucna k naplnění potenciálu našeho produktu. V této souvislosti musím poděkovat všem investorům skupiny EMTC, kteří si koupili naše korporátní dluhopisy, čímž jednak významně pomohli v budování celosvětově prospěšného projektu pro ty nejmenší z nás, aplikace Lipa Land, a zároveň přispěli ke vzniku partnerství s IPM,“ uvedl Tomáš Bárta, předseda představenstva EMTC – Czech a.s.

Tisková zpráva EMTC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.