CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

16. 12. 2021

0 komentářů

Skupina ČSOB přejmenuje zelené produkty podle nařízení EU

 

Od 1. ledna 2022 se mění názvy produktů skupiny ČSOB podporujících udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí. Důvodem je sjednocení s terminologií nařízení EU. Například Zelená hypotéka se bude nově jmenovat Hypotéka na úsporné bydlení.

Loading 

„V souladu s novými kritérii hodnocení finančních produktů danými EU Taxonomií jsme se rozhodli přejmenovat naši řadu zelených produktů. Podmínky produktů podporujících udržitelnost, dekarbonizaci a šetrný vztah k přírodě zůstávají pro klienty nadále zvýhodněné. Jejich nabídku plánujeme postupně rozšiřovat,“ uvádí Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný za Řízení úvěrů a společenskou odpovědnost.

Stávající a nové označení:

  • Zelená hypotéka – Hypotéka na úsporné bydlení
  • Zelená Půjčka na bydlení – Půjčka na úsporné bydlení
  • Zelený meziúvěr – Meziúvěr na úsporné bydlení
  • Zelená Autopůjčka – Půjčka na auta s čistou energií

Hypotéka na úsporné bydlení nabízí výhodnější úrokovou sazbu a levnější pojištění pro nemovitosti v energetické třídě A a B. Půjčka na úsporné bydlení, například na tepelné čerpadlo nebo fotovoltaickou elektrárnu, má zvýhodněnou garantovanou sazbu pro všechny klienty až do výše jednoho milionu korun.

Meziúvěr na úsporné bydlení ČSOB Stavební spořitelny, zajištěný nemovitostí, lze využít pro všechny účely spojené s financováním energeticky šetrného bydlení v energetické třídě A nebo B. Půjčka na auta s čistou energií od ČSOB Leasing je určena motoristům, kteří si pořizují nové auto na elektrický, plug-in hybridní nebo vodíkový pohon. Součástí této půjčky je také balíček pojištění ČSOB Pojišťovny. Jde o mezi klienty oblíbený produkt, který podporuje k životnímu prostředí zodpovědnou mobilitu.

REKLAMA

„Zájem klientů o naše „zelené“ produkty roste a chceme je dále nabízet. Označení „zelená“ k ČSOB patří a věřím, že v dohledné době se k němu budeme moci vrátit,“ dodává Richard Podpiera, výkonný ředitel zodpovědný za Segmenty ČSOB Skupiny.

Taxonomie udržitelných činností je nový klasifikační systém platný v EU, který pomáhá investorům a společnostem se zorientovat v činnostech nejvíce přispívajících k plnění cílů v oblasti životního prostředí. Nařízení o taxonomii je pouze jedním z celé sady souvisejících nástrojů, které dohromady tvoří rámec politiky udržitelných financí EU.

ČSOB i celá KBC skupina se aktivně hlásí k ambici udržitelného finančního systému, který přispívá k přechodu na klimaticky neutrální Evropu. ČSOB společně s dalšími bankami podepsala Memorandum České bankovní asociace pro udržitelné finance. Aktivně také působí v Komisi pro udržitelné finance, která se zabývá tím, jak mohou banky konkrétně přispívat k vytvoření podmínek pro udržitelný rozvoj Česka.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nerovnoměrný vývoj: Investice do umělé inteligence v Evropě a USA

V posledních letech jsme svědky rapidního vzestupu technologie umělé inteligence (AI) a jejího vlivu na globální ekonomiku. Vývoj v oblasti AI zásadním způsobem mění to, jakým společnosti, průmyslová odvětví a dokonce i státy pracují. Skutečností je, že investice do umělé inteligence v Evropě zpomalují, zatímco v USA […]

Text: Filip Kučera

31. 08. 2023

Investiční souboj: Boeing vs. Airbus

Období dovolených tu bude co nevidět. Při nastupování do letadla se vám s největší pravděpodobností stane následující – ocitnete se na palubě francouzského Airbusu, anebo se stanete pasažéry amerického Boeingu. Tak či onak, přeji příjemný let a krásnou dovolenou. A pokud vás zajímá, zda akcie těchto společností čekají […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

28. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *