Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Sberbank CZ poskytuje financování dotací EU

Banky Sberbank 21.11.2017 | 15:02 0 Komentářů

Firemním klientům přináší Sberbank CZ nově EU Program. Poskytuje peněžní zdroje na financování projektů před vyplacením dotace z Evropské unie nebo na jejich spolufinancování. Součástí služeb je i poradenství k vyhotovení projektu a získání dotace z operačních programů EU.

Podstatou EU Programu je poskytnutí úvěrového rámce, ze kterého klient čerpá prostředky na úhradu výdajů spojených s projektem. V případě předfinancování může být klientovi poskytnutý úvěrový rámec až do výše schválené dotace. Sberbank CZ rovněž nabízí spolufinancování, které slouží jako doplňková část nad rámec dotace. Banka současně klientům zprostředkuje služby dotačního poradenství k přípravě projektu a jeho financování z operačních programů EU. Součástí EU Programu je i speciální konto, které klientovi pomůže oddělit příjmy a výdaje spojené s běžnou obchodní činností od transakcí vzniklých v rámci projektu.

„Jednou z cest k udržitelnému ekonomickému rozvoji jsou investice, ke kterým však často chybí dostatečný kapitál. EU Program je řešením pro naše klienty a české firmy, které chceme podpořit k realizaci projektů v oblasti inovací, zvyšování konkurenceschopnosti, ale i zlepšování životního prostředí, infrastruktury či investic do lidského kapitálu,“ vysvětluje Tomáš Bajus produktový manažer ze Sberbank CZ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.