CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

25. 04. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Saxo Bank a Microsoft budou spoluvytvářet budoucnost cloudových služeb ve finančním světě

 

Microsoft a Saxo Bank ohlásili vznik strategického partnerství, díky kterému veškeré technologie Saxo Bank poběží na Microsoft Cloud. Saxo Bank bude provozovat celou bankovní platformu na Microsoft Cloud a pružně tak poskytovat vysoce bezpečné prostředí, díky kterému banka zrychlí svou digitalizaci a demokratizaci finančních služeb.

Loading 

Finanční služby se nacházejí ve zlomovém okamžiku. Pro finanční instituce je zásadní začít využívat data a cloudové služby jako strategická aktiva, přesunout je ze zadní řady do popředí pozornosti ve spojení s dodržováním legislativních požadavků na zabezpečení a soukromí. Díky tomuto partnerství chce Saxo Bank nabízet nejlepší cloudové služby ve finančním odvětví.

Saxo Bank poskytuje „Bankovnictví jako služba“ (BaaS) a umožňuje dalším bankám a makléřům využívat technologie a přístup na globální kapitálové trhy na jejích platformách. Saxo Bank předpokládá, že počet i objem jejích partnerů významně vzroste, a proto se rozhodla využít Microsoft Cloud pro zajištění škálovatelnosti, pružnosti a bezpečnosti své digitální infrastruktury.

Budoucnost finančních služeb spočívá v cloudu a díky partnerství se společností Microsoft budeme součástí této budoucnosti. Saxo Bank byla finančně technologickou společností dávno předtím, než se výraz fintech začal vůbec používat, a proto je pro nás přirozeným dalším krokem podporovat řešení postavená na službách cloudu ve finančních službách. Díky Microsoft Cloud můžeme věnovat více času vývoji technologií místo toho, abychom řešili jejich provoz, což nám umožňuje zůstávat na špici v oblasti digitalizace klientských služeb a podporovat náš ambiciózní plán růstu,“ uvedl Kim Fournais, generální ředitel a spoluzakladatel Saxo Bank.

Jsme rádi, že můžeme Saxo Bank pomoci vytvářet budoucnost v oblasti obchodování a investic prostřednictvím naší cloudové platformy. Saxo Bank je přední fintech společností a toto partnerství nám umožní nabízet finančním institucím bezpečně využívat data a nabízet tak lepší služby svým klientům,“ uvedl Judson Althoff, výkonný Vice President, Worldwide Commercial Business, Microsoft.

REKLAMA

Jsme hrdí na to, že společně se společností Microsoft vstupujeme na novou půdu a těšíme se na spolupráci s klíčovými partnery i regulačními orgány, abychom zajistili, že cloudová řešení se budou i nadále vyvíjet a podporovat vysoké legislativní standardy, které finanční odvětví definují. Už od počátku vnímáme příležitosti nabízené širokým využitím internetu a digitálních řešení, abychom se odlišili od konkurence. Od chvíle, kdy jsme v roce 1998 představili jednu z prvních online investičních platforem, jsme patřili k Microsoftu, a proto je Microsoft Cloud dalším přirozeným krokem pro Saxo Bank,“ prohlásil Kim Fournais, generální ředitel a spoluzakladatel Saxo Bank.

Dnes Saxo Bank podporuje více než 120 white label partnerství po celém světě. Díky své jedinečné obchodní a investiční technologii poskytuje přístup k více než 35 000 finančních instrumentů v celé řadě tříd aktiv.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Akcie: Horečka umělé inteligence žene trh do nových extrémů

Zdaleka nejpřekvapivější událostí letošního roku je nástup pokročilých systémů umělé inteligence, jako je GPT-4 od společnosti OpenAI, který vše převrátil naruby. Rally vyvolaná umělou inteligencí vyhnala americký akciový trh do nových extrémů a o přínosech a rizicích této nové technologie se vedou vášnivé diskuse. Umělá inteligence se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

31. 07. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *