Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Rok pod novým jménem. Credendo – Short-Term EU Risks očekává za rok 2017 výrazný nárůst předepsaného pojistného

Pojištění 01.02.2018 | 08:28 0 Komentářů

Společnost Credendo – Short-Term EU Risks očekává za rok 2017 dvojciferný nárůst pojistného. Celková hodnota transakcí pojištěných za loňský rok pravděpodobně přesáhne 290 miliard Kč. To ve srovnání s předchozím rokem znamená přibližně 25% nárůst. Letos v lednu uplynul rok od přejmenování společnosti a kompletního rebrandingu celé skupiny Credendo.

Minulý rok znamenal posun naší společnosti do středu silné mezinárodní skupiny. Díky rostoucímu objemu pojišťovaných transakcí očekáváme výrazný nárůst předepsaného pojistného,“ říká Michal Veselý, generální ředitel úvěrové pojišťovny Credendo – Short-Term EU Risks. „Klienti naší pojišťovny si v uplynulém roce pojistili transakce v celkové hodnotě přesahující 290 miliard korun, a to ve sto dvanácti zemích světa, což je nejvyšší hodnota za dobu trvání společnosti,“ dodává Michal Veselý.

Stejně jako v předchozích letech se jedná převážně o transakce na klíčových trzích v České republice, Polsku, Slovensku a Německu, které představují přes 70 % z celkového objemu pojištěných transakcí. Objem polských transakcí přitom narůstá nejrychleji, a to díky rychle se rozvíjející polské pobočce, která byla otevřena v lednu 2015.

V loňském roce se také zvýšila riziková angažovanost, především v souvislosti s rostoucími obchodními aktivitami polské pobočky. Ke konci roku 2017 přesáhne riziková angažovanost 113 miliard Kč, což ve srovnání s předchozím rokem znamená 5% nárůst. Rok předtím činila riziková angažovanost (součet platných úvěrových limitů) 107,5 miliard Kč. „Ačkoliv žijeme v makroekonomicky velmi příznivém prostředí, naši klienti nepřestávají řešit potíže se svými dodavateli. A v tom jim pomáháme. Zvýšené riziko v posledním půlroce registrujeme především u odběratelů v Itálii, Maďarsku nebo v Polsku,“ upřesňuje Michal Veselý.

A jaká je vize společnosti Credendo na začátku nového roku? „Naším cílem je být i nadále klientům partnerem, který jim díky vyváženému a stabilnímu přístupu k riziku umožňuje soustředit se na jejich business. Samozřejmostí je u nás osobní přístup, kdy má každý klient možnost přímého kontaktu s kterýmkoli z našich odborníků a společně tak mohou najít ten správný recept na řešení jeho problémů,“ uzavírá Michal Veselý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.