CZK/€ 24.295 -0,12%

CZK/$ 23.007 -0,52%

CZK/£ 28.268 +0,19%

CZK/CHF 24.651 +0,20%

01. 10. 2019

0 komentářů

Subjekty:

Ročně jsou ukradena jízdní kola za 100 milionů korun

 

Podle statistik policie ČR je u nás ročně odcizeno na 5 000 jízdních kol a elektrokol. Za prvních 7 měsíců letošního roku jich bylo ukradeno 2 802, což znamená meziroční nárůst o 7 %. Škody již dosáhly téměř 60 milionů. Ani takto vysoké číslo ale není finální, protože do statistik se evidují pouze řádně nahlášené případy. Policii se podaří objasnit pouhou pětinu krádeží.  

Jízdní kola a elektrokola se kradou jednak z volných prostranství, kdy jsou nejčastěji opřena o zeď, lavičku, nebo sloup veřejného osvětlení, ale také ze sklepů a domovních chodeb. Zloděje neodradí ani stroje zajištěné zámky. „Průměrnou škodu z pojištění kol a elektrokol evidujeme ve výši 45 000 korun,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. Podle PČR jsou zloději nejaktivnější v obdobní jara a v průběhu letní sezony.

Zloději jsou stále vynalézavější a poradí si už s téměř každým typem zámku. Přesto je kvalitní zámek stále nezbytný základ. Další možností, jak ochránit své kolo, je elektronické zabezpečení, které se skládá z pohybového čidla spojeného s akustickým, případně telefonickým alarmem. PČR dále doporučuje kolo opatřit neviditelným značením, tzv. DNA a zaregistrovat jej v policejní databázi. Nejkomplexnější ochranou je pak pojištění bicyklu. To se vztahuje na krádež z objektu i z volného prostranství, auta či nosiče na kolo. Navíc kryje škody, které na kole vzniknou při pádu během jízdy na něm, během jeho přepravy nebo v případě vandalismu.

7 srážek cyklistů s autem denně

Z policejních statistik věnovaných cyklistice dále vyplývá, že průměrně dojde k sedmi nehodám cyklisty s automobilem denně. V loňském roce jich bylo 2 724, přičemž 38 z nich mělo pro cyklistu fatální následky. Ke konci července letošního roku pak PČR eviduje 1 996 nehod cyklistů, během kterých o život přišlo 27 z nich.

ERV Evropská spolupracuje s ČAPC

ERV Evropská, která je lídrem v pojištění kol, nově začala spolupracovat s Českou asociací pojištění cyklistiky. Ta si klade za cíl poskytovat ochranu pro cyklisty všech kategorií a odvětví. ČAPC tak bude svými aktivitami dále rozšiřovat síť téměř 200 partnerských cykloprodejen, kde lze už dnes koupit pojištění kol ERV Evropské.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *