Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Rekordně nízké sazby na trhu hrají do ruky investicím do cenných papírů

–    Česká spořitelna snižuje od 1. června 2015 úroky na spořicích účtech

–    Rekordně nízké jsou sazby u hypoték, Česká spořitelna nabízí pevnou sazbu od 1,99 % ročně

–    Pro získání zajímavých, ač negarantovaných, výnosů je lepší peníze nasměrovat do investičních produktů, vklady nevydělávají

–    Česká spořitelna klientům, kterým od 1. června 2015 sníží úrokové sazby na spořicích účtech, nebude účtovat od 1. dubna do 30. června 2015 žádné vstupní poplatky u otevřených podílových fondů, které má v nabídce

Celé Česko i Evropa se v poslední době potýkají s neustálým poklesem úrokových sazeb. Na tuto situaci reagují jednotlivé banky. Česká spořitelna už snížila sazby u hypoték (nyní nabízí pevnou úrokovou sazbu od 1,99 % ročně) a zároveň se snažila držet a neměnit sazby u spořicích účtů. To je ale dlouhodobě neudržitelné, a proto banka od 1. června 2015 sníží úroky svých depozit.

Česká spořitelna se však i nadále snaží hledat možnosti výraznějšího zhodnocení prostředků svých klientů. Vhodnou možností, jak lze v prostředí sazeb blížících se nule vklady zhodnotit, jsou investiční produkty. Atraktivní výnosy, byť negarantované, v současnosti umožňují investice do otevřených podílových fondů. Zajímavé pak pro klienty mohou být i konzervativní strukturované produkty z nabídky České spořitelny, např. Prémiové dluhopisy. Česká spořitelna navíc klientům, kterým od 1. června 2015 sníží úrokové sazby na spořicích účtech, nabízí snadný a výhodný vstup do investičních vod: pokud se rozhodnou investovat do otevřených podílových fondů, nebude jim banka od 1. dubna do 30. června 2015 účtovat žádné vstupní poplatky.

Loňský rok byl úspěšný pro investory v podstatě všech kategorií podílových fondů. Zajímavé zhodnocení doručily jak fondy konzervativní, tak i ty dynamické. Během roku 2014 vzrostl majetek nejméně rizikového ISČS smíšeného fondu Konzervativního mixu o 7,86 mld. Kč a dosáhl tak více jak 13 mld. Kč ke konci roku. Klientům přinesl za rok 2014 zhodnocení 2,91 % ročně (k 31. 12. 2014). Akciový podílový fond Top Stocks ke konci roku 2014 zhodnotil svůj majetek o 21,83 % ročně a jeho pětiletá výkonnost dosáhla 18,37 % ročně. ČS nemovitostní fond loni zhodnotil prostředky klientů o 3,6 % ročně. Zajímavé zhodnocení klientům také doručily strukturované produkty, tedy jedny z nejkonzervativnějších investičních produktů z nabídky České spořitelny. Čtyřletý Akciový prémiový dluhopis ČS 2014, který skončil v listopadu 2014, zhodnotil prostředky klientů o 1,94 % ročně, Prémiový dluhopis Euroclixx, který skončil 16. března 2015, svým klientům doručí zhodnocení 2,91 % ročně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.