CZK/€ 25.425 -0,14%

CZK/$ 23.531 -0,41%

CZK/£ 29.689 -0,34%

CZK/CHF 26.703 -0,46%

21. 01. 2019

0 komentářů

Subjekty:

RATINGOVÁ AGENTURA A. M. BEST ZVÝŠILA DLOUHODOBÝ ÚVĚROVÝ RATING ČESKÉ POJIŠŤOVNY

 

Mezinárodní ratingová agentura A. M. Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, zvýšila dlouhodobý úvěrový rating České pojišťovny na „a+“ a potvrdila rating finanční síly na úrovni „A“. Stejně jako minulý rok je tak rozhodnutí agentury potvrzením síly a stability České pojišťovny.

Loading 

Loni udělila agentura České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“ (Excellent) a úvěrový rating na úrovni „a”. V letošní ratingové zprávě vydané 10.1.2019 dlouhodobý úvěrový rating ještě zvýšila, a to na „a+“, rating finanční síly potvrdila na úrovni „A“ (Excellent). Oba ratingy byly uděleny se stabilním výhledem.

Zvýšení dlouhodobého úvěrového ratingu odráží schopnost České pojišťovny udržet profitabilitu i v současných náročných tržních podmínkách, úspěšné naplnění strategických cílů a adaptaci na prostředí přetrvávajících nízkých úrokových sazeb. Celkové hodnocení ratingové agentury odráží majetkovou sílu a stabilitu České pojišťovny, díky kterým odolává náročným tržním podmínkám, dále pak velmi dobrý obchodní profil a náležité řízení rizik.

Dosažený rating je výbornou zprávou také pro klienty a obchodní partnery pojišťovny. Stabilita České pojišťovny garantuje, že je schopna dostát všem svým závazkům, a to i v případě přírodních kalamit, které se v posledních letech v České republice objevují stále častěji.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

rating ČR a investice

Rating ČR je podle agentur vynikající. Investoři jim ale moc nevěří

Nejnovější hodnocení ratingových agentur S&P, Japan Credit Rating Agency (JCR) a Fitch potvrdila vysokou úvěrovou spolehlivost České republiky. Navzdory zhoršenému ekonomickému vývoji v důsledku koronavirové pandemie, se tak bude nadále výhodně financovat na domácím i zahraničních trzích. Co to znamená pro domácí i zahraniční investory?

Text: Daniel Mareš

27. 01. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *