CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.416 +0,10%

CZK/£ 28.639 -0,16%

CZK/CHF 24.478 +0,42%

06. 05. 2015

0 komentářů

Subjekty:

Provozní výsledek KB za 1. čtvrtletí 2015 zůstal stabilní díky nárůstu objemu obchodů s klienty

 


 

• Konsolidovaná aktiva stoupla meziročně o 9,4 % na srovnatelné bázi, na 912,2 miliardy Kč  
• Objem vkladů stoupl meziročně o 7,8 % na 650,0 miliard Kč 
• Ukazatel jádrové Tier 1 přiměřenosti za Skupinu KB dosáhl výše 16,7 % 
• Objem prostředků v podílových fondech vzrostl o 33,4 %, v penzijním spoření o 12,1 % a technické rezervy v životním pojištění o 15,6 % 

Komerční banka za první tři měsíce 2015 vykázala dynamický meziroční růst úvěrování a objemu prostředků, které spravuje svým klientům. Počet zákazníků rovněž stoupl.

Čistý zisk připadající akcionářům dosáhl 3,5 miliardy Kč, což představuje meziroční zvýšení o 12,2 %. Konsolidované výnosy vzrostly o 0,8 % (po očištění o účetní dopad dekonsolidace Transformovaného fondu spravovaného KB Penzijní společností), provozní výdaje byly vyšší o 0,3 % a náklady rizika se snížily o 79,0 %. Na konci března měla Komerční banka 42 461 akcionářů, z toho 37 322 byly fyzické osoby z České republiky. 

„Svižný růst obchodních aktivit s našimi klienty nám pomáhá vytvořit solidní základnu, abychom čelili stále klesajícím úrokovým sazbám a narůstajícím regulatorním požadavkům. Rostoucí hospodářství a zvýšení důvěry v ekonomiku se pozitivně odrazilo zlepšením úvěrování v segmentu občanů a malých podniků,“ řekl Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky. „Vidíme rovněž silný růst v hypotečním úvěrování a mírné oživování úvěrů spotřebitelům a malým podnikům,“ dodal.

Podle finančních a regulatorních ukazatelů je finanční vybavenost KB více než dobrá. Ukazatel jádrové Tier 1 přiměřenosti za Skupinu KB podle standardů Basilej III dosáhl výše 16,7 %. KB také vykázala excelentní poměr čistých úvěrů k objemu depozit ve výši 75,1 %. „Vynikající výsledek byl v prvním čtvrtletí ovlivněn několika pozitivními faktory, které se nemusí zcela zopakovat v dalších čtvrtletích, a to zejména v oblasti nákladů rizika a investičního bankovnictví,“ vysvětlil Albert Le Dirac’h.

REKLAMA

V rámci své strategie posilovat vedoucí pozici na českém trhu v multikanálové nabídce bankovních služeb, poskytla KB svým klientům moderní nástroj vyvinutý IBM k zabezpečení jejich vlastních zařízení proti nákaze škodlivým softwarem a odcizení citlivých dat. „Pracujeme na tom, aby se KB úspěšně rozvíjela i ve vysoce konkurenčním prostředí, které se vyznačuje změnami v očekáváních klientů, novými způsoby distribuce bankovních služeb a také kybernetickou kriminalitou a zvyšující se regulatorní zátěží,“ uzavřel Albert Le Dirac’h.  

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pavel Racocha: Důchodová reforma? Včera bylo pozdě.

Foto: KBPS Důchody v polední době poměrně výrazně rostly. I přesto se stále zřetelněji otevírají nůžky mezi příjmy v produktivním věku a důchody penzistů. Kolik časů zbývá na důchodovou reformu, proč by se se spořením na stáří mělo začít co nejdříve nebo jak penzijní společnosti hodnotí návrh na zřízení […]

Text: Milan Vodička

30. 11. 2021

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.