Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Představenstvo Sberbank CZ v říjnu přivítalo dva nové členy

Banky Sberbank 02.10.2013 | 12:42 0 Komentářů

Do představenstva Sberbank CZ nastoupili 1. října 2013 dva noví členové. Statutární orgán banky posílili Martin Muránsky a Karel Soukeník. Martin Muránsky bude v bance působit jako Chief Risk Officer, Karel Soukeník bude zastávat funkci finančního a provozního ředitele. Nové pětičlenné představenstvo se počalo formovat od poloviny letošního roku s cílem posílit konkurenceschopnost Sberbank CZ na českém trhu.

Martin Muránsky (40) se v bankovnictví a na finančních trzích pohybuje přes 17 let. Disponuje zkušenostmi z retailu, korporátního bankovnictví i financování malých a středních podniků. V předchozích letech Martin Muránsky pracoval ve vídeňské centrále Raiffeisen Bank International. Zkušenosti v oblasti analýzy rizik načerpal také při svém předchozím působení ve skupině GE Capital v USA, Irsku a České republice.

Hlavním cílem Martina Muránského ve Sberbank CZ je zavedení robustní kultury řízení rizik, která by měla procházet všemi úrovněmi organizace a být přirozenou součástí každodenních činností všech zaměstnanců. „Rád bych rozvíjel v bance moderní metody řízení rizik a implementoval zde nejnovější nástroje pro celopodnikové řízení rizik, takzvaný Enterprise Risk Management,“ upřesňuje Martin Muránsky směr, kterým se hodlá v rámci Sberbank CZ profilovat.

Martin Muránsky vystudoval ekonomii a podnikové hospodářství na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Je aktivním členem několika mezinárodních oborových organizací a mluví plynně anglicky, německy a maďarsky. V představenstvu Sberbank CZ Martin Muránsky nahrazuje Pavola Komzalu, jemuž v tomto roce končí řádné funkční období. „Nadále budu působit v oblasti risk managementu v mateřské společnosti Sberbank Europe sídlící ve Vídni. Můj záběr se tak rozšíří z ČR na celý region bankovní skupiny Sberbank Europe,“ dodává ke svému dalšímu působení Pavol Komzala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.