Čtvrtek 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Pražskému parketu se závěr týdne nepovedl

Investice 19.10.2018 | 17:03 0 Komentářů

Zdá se, že akcioví obchodníci budou po hektickém týdnu odcházet na víkend s mírně klidnější hlavou. Evropské akcie si v závěru páteční seance připisují zisky okolo čtvrt procenta, přestože obchodování bylo jako jízda na horské dráze. Z počátku dne totiž akcie mírně rostly (zhruba o 0,3 %), nicméně k obědu příliš chuti nedopřály, když index padal o 0,7 %. V celém týdnu si pak akcie nakonec polepšily o 0,9 %.

Americké akcie vstoupily do posledního dne pracovního týdne razantním vzestupem. Index S&P 500 na počátku seance přidává 0,8 %. Nejlépe se daří maloobchodním řetězcům, jejichž akcie posilují o vysokých 2,3 %. S odstupem je následují informační technologie s 1,4% zisky. I ten nejméně úspěšný, kterým jsou energetické společnosti, zahájil mírným vzestupem (+0,1 %). Pokud si index S&P 500 dnešní růst udrží, bude to znamenat celotýdenní zisky ve výši necelého jednoho procenta.

Pražská burza dnes šla proti proudu a ztratila 0,7 %. Velkou zásluhu na tomto výsledku mají velké emise, když Erste spadla o 1,8 %, ČEZ o 1,3 % a Komerční banka o 0,5 %. Vůbec nejhůře se dařilo O2, jehož hodnota poklesla o 3,2 %. Naopak slušnými zisky se blýsklo trio Philip Morris ČR, Kofola a Moneta, které si polepšilo o 1,3 až 1,8 %. V celotýdenním hodnocení pak index uzavřel beze změny.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.