Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Pražská burza proti proudu

Investice 18.09.2017 | 19:25 0 Komentářů

Evropské akcie si podle indexu Stoxx 600 z pondělní seance odnášejí 0,4 %, zatímco v dopoledních hodinách dosahovaly jejich zisky až 0,6 %. Nejvíce rostoucím sektorem se staly telekomunikační firmy, které dnes majitelům vydělaly jedno procento. O tři čtvrtě procenta zbohatli i akcionáři do těžařských společností a průmyslových podniků. Naopak v mírných ztrátách končí obchodování utility a realitní developeři.

Nákupní nálada se přehoupla z Asie přes Evropu i do Spojených států. Index S&P 500 na úvod dne roste o čtvrt procenta. Akciový peloton zatím vedou finanční domy (+0,6 %) s minimálním náskokem před dotírajícími se telekomunikacemi a komoditními těžaři. Duo nejhorších je podobné tomu evropskému.

Zájem investorů o nákup akcií však na pražský parket nedolétnul. Index PX přišel o dvě desetiny procenta, když nejhoršími se staly akcie pojišťovny VIG se ztrátou 1,2 %. Přes jedno procento ubrala i nápojářská skupina Kofola. Naproti tomu v plusu uzavřely akcie Unipetrolu a mediální CME, které posílily o 0,6 %. Stupeň vítězů pak doplňuje s 0,2% zisky O2 Czech Republic. Zobchodovaný objem v hlavní části dosáhl pouze necelých 400 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.