Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Pracovníci Equa bank pomáhají na informační lince ke koronaviru 1221

Banky Equa bank 09.10.2020 | 16:28 1 Komentář

Proškolení zaměstnanci Equa bank budou od pátku 9. října pomáhat na bezplatné informační lince ke koronaviru 1221. Linka 1221 slouží pro dotazy veřejnosti související s pandemií onemocnění Covid-19.

Do pomoci lince 1221 jsou zapojeni dobrovolníci Klientského centra Equa bank – tedy specialisté na telefonickou péči o klienty. Tuto zkušenost nyní využijí při pomoci lince 1221. Zástupci linky 1221 a Ministerstva zdravotnictví ČR bude postupně proškoleno osmnáct zaměstnanců Equa bank. Banka očekává další navýšení kapacit o dobrovolníky.

„Při jarní vlně epidemie koronaviru naši zaměstnanci a klienti prostřednictvím bankovní aplikace pomohli neziskové organizaci ADRA. Finanční prostředky směrovaly na pomoc nejohroženější skupině – seniorům. Poté, co se epidemická situace v září zhoršila, chceme opět pomoci. V našem Klientském centru máme zkušené telefonní bankéře, proto považujeme za samozřejmé, že své zkušenosti budou moci využít po proškolení na informační lince ke koronaviru 1221,“ řekla Kateřina Petko, ředitelka PR a interní komunikace Equa bank.

Linka 1221 slouží pro dotazy veřejnosti související s pandemií onemocnění Covid-19. V provozu je každý všední den od 8 do 19 hodin, o víkendech pak od 9 do 16.30 hodin. Informační linka ke koronaviru 1221 je důležitou součástí systému Chytré karantény a její provoz byl zahájen 1. září 2020.

Pracovníci linky 1221 – a nyní i dobrovolníci z Equa bank – zodpovídají veřejnosti dotazy spojené s aktuálně platnými opatřeními a další obecné otázky ohledně koronaviru, které se týkají například pravidel karantény či izolace. Operátoři veřejnosti pomohou také najít nejbližší odběrové místo s volnou kapacitou. Proškolení operátoři jsou tak schopni odbavit významnou část dotazů veřejnosti, které nevyžadují odbornou účast epidemiologa. Operátoři linky 1221 díky tomu uvolňují ruce epidemiologům.

Jeden komentář: “Pracovníci Equa bank pomáhají na informační lince ke koronaviru 1221”

  1. Pomoc napsal:

    Skvělé nasazení! Držím palce Equa bance! Je super, když se takto zapojují i firmy, i když je situace nelehká pro všechny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.