Neděle 21. července. Svátek má Vítězslav.

Podílové fondy Investiční společnosti České spořitelny měly dobrý rok, zhodnocení až 34 %

Podílovým fondům Investiční společnosti České spořitelny (ISČS) se v minulém roce velmi dařilo. Většině z nich se podařilo překonat srovnávací index a dosáhnout velmi dobré roční absolutní výkonnosti. Zejména akciové a smíšené fondy přinesly atraktivní zhodnocení vložených investic – nejúspěšnější Top Stocks dokonce téměř 34 %. Jedním z důkazů o dobré dlouhodobé investiční strategii při správě podílových fondů ISČS je výkonnost akciového fondu Top Stocks v posledních pěti letech, která i díky úspěšnému roku 2013, dosáhla v průměru 28,7 % p.a.

V roce 2013 se nám výkonnostně opravdu dařilo, což se následně projevilo i v celkových prodejích podílových fondů. Obzvláště smíšené a globální akciové fondy potvrdily náš názor, že jde o vhodnou odpověď na nízko-úrokové prostředí. Máme rovněž velkou radost z rostoucího počtu klientů, kteří s námi investují pravidelně. Jakkoliv se minulý rok bude jen stěží opakovat, troufnu si tvrdit, že i v tomto roce budou investoři do akciových a smíšených fondů spokojeni,“ uvedl Martin Řezáč, generální ředitel a předseda představenstva Investiční společnosti České spořitelny.

ISČS Top Stocks je akciový otevřený podílový fond, který je určen pro dlouhodobé investice. Doporučená doba investování je pět až sedm let. Cílem investiční politiky je poskytnout podílníkům dlouhodobé zhodnocení podílových listů prostřednictvím investic do koncentrovaného portfolia akcií obchodovaných na vyspělých akciových trzích (zejména v USA, Kanadě a v Evropě). Tohoto cíle ISČS dosahuje aktivním výběrem jednotlivých akcií pro dlouhodobé zhodnocení, přičemž podíl akcií v portfoliu se může pohybovat od 80 % do 100 %. Pro dosažení tohoto cíle ISCŠ používá dostupné měnové zajišťovací instrumenty. Celkový objem majetku ve fondu je 2,73 mld. Kč. Akciový fond ISČS Top Stocks oslavil na konci loňského srpna sedmé narozeniny. Investoři, kteří do něj investovali prostřednictvím pravidelné měsíční investice, dosáhli během existence fondu ke konci roku 2013 průměrný roční výnos 13,58 %. Průměrná výše pravidelné měsíční investice činí více než 2 300 Kč, minimálně lze do fondu investovat ovšem již od 100 Kč.

Investiční společnost České spořitelny spravuje majetek 31 podílových fondů a aktiva privátních a institucionálních klientů v celkové výši více než 160 mld. Kč.

Výkonnost vybraných podílových fondů v % k 31. 12. 2013

FOND

1 rok

Top Stocks

33,93%

Global Stocks FF

28,03%

Akciový Mix FF

17,02%

Dynamický Mix FF

11,42%

Vyvážený Mix FF

6,94%

High Yield dluhopisový

3,85%

Konzervativní Mix FF

2,86%

ČS korporátní dluhopisový

1,21%

Sporobond

0,43%

Sporotrend

–4,96%

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.