CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

22. 01. 2019

0 komentářů

Novoroční výprodeje e-shopů přilákaly statisíce lidí. Češi i po Vánocích ochotně utráceli desítky milionů

 

Zájem Čechů nakupovat v e-shopech trval i po vánočních svátcích, kdy většina obchodů zboží zlevnila. Podle statistik cashbackového portálu Tipli nakoupili lidé jeho prostřednictvím v prosinci zboží za více než 75 milionů korun. V lednu zatím utratili 50 milionů. V prosinci pořizovali hlavně módu, kosmetiku, léky a dovolené. V prvních třech týdnech letošního roku zaměřili svoji pozornost na dovolené, elektroniku a nákupy na AliExpressu.

Loading 

Na leden nechali Češi už tradičně nákupy elektroniky nebo oblečení. E-shopy v tomto období lákají spíše na slevy než na novinky. Převzaly tak trendy nastavené kamennými obchody, které se po vánočních svátcích zbavují neprodaného zboží, aby uvolnily sklady pro nové produkty.

V lednu lidé pořizovali pračky i ledničky

Lidé mohli při internetových nákupech v lednu ušetřit až 90 % z původní ceny. „Většinou se ale slevy pohybují v rozmezí kolem 25 až 70 %. Zlevňuje se hlavně elektronika, móda, obuv nebo parfémy,“ upřesňuje Michal Hardyn, odborník na business v digitálním světě a majitel Tipli.

Zájem o lednové nákupy elektroniky a bílého zboží potvrzuje také internetový e-shop Kasa.cz. „Ve výprodejích mají lidé největší zájem o velké domácí spotřebiče, především o pračky, sušičky a myčky. Dále pak o mobilní telefony a notebooky,” uvádí Andrea Jankovcová, marketingová manažerka Kasa.cz.

REKLAMA

U Středoevropanů zvítězil AliExpress

Elektroniku nakupovali po novém roce nejen Češi, ale rovněž Poláci a Slováci. Středoevropané projevili zájem také o módu nebo bytové doplňky. Ve všech třech zemích pak lidé utratili nejvíce v čínském AliExpressu.  V Polsku se stal dvojkou internetový obchod Allegro.pl prodávající elektroniku, oděvy, sportovní doplňky i drobnosti do domácnosti. Na Slovensku pak obchod s módou a zbožím do bytu BonPrix.

Také u českých spotřebitelů vedl v objemu nákupů AliExpress. V prosinci se na druhém místě umístil Dr. Max, ale v lednu ho předběhl portál Booking.com. Lidé totiž s novým rokem opět začínají plánovat cestování. Po definitivním skončení novoročních výprodejů se o slovo přihlásí first minute slevy na dovolené,“ dodává Michal Hardyn.

Svátek zamilovaných a slevy oblečení

REKLAMA

Zaměření internetových nákupů se podle očekávání bude měnit i v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku. Přetrvávat bude zájem o módu. „Některé e-shopy se do slev zapojily až později. Například módní gigant About You, který vstoupil na český trh teprve loni na podzim, zahájil 21. ledna výprodej skladů se slevami až 50 %. K tomu přidává slevový kód AYCESKO na dalších 25 %. Připojujeme se i my s cashbackem ve výši 12,5 %,“ říká Michal Hardyn.

Zároveň se blíží svátek svatého Valentýna, který se vždy nese ve znamení nákupů parfémů a oblečení. Další velké slevové akce se pak spotřebitelé dočkají na začátku března, kdy bude slavit narozeniny čínský AliExpress.

Tisková zpráva Tipli

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Předvánoční půjčka

Do nového roku s dluhem. Předvánoční půjčka může být riziko

S koncem roku se blíží Vánoce. A s nimi samozřejmě starost o jejich materiální stránku, kterou část české společnosti bude řešit půjčkou. Většina lidí ovšem tvrdí, že předvánoční půjčka není dobrý nápad. Před svátečním zadlužením varují přitom i experti. Podstupované riziko může být totiž často zbytečné.

Text: Karel Pučelík

27. 11. 2019

Pes s kravatou

Rok 2018 ve finančním poradenství: Znamení prodeje

Letošní rok je v oblasti finančního poradenství ve znamení prodeje a konsolidace trhu. Rekordní počet i objem transakcí s finančně poradenskými společnostmi doplnilo i sloučení asociací AFIZ a USF ČR do ČASF. Důvod? Nová legislativa a bující regulace.

Text: Petr Zámečník

27. 12. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *