CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

13. 06. 2024

0 komentářů

Novinky v mBank: Karty z recyklovaného plastu a malý výřez, který pomůže nevidomým odlišit karty dotykem

 

Digitální mBank, která se neustále posouvá dopředu společně s dobou, představuje dvě novinky ze světa platebních karet. Nově nabízí inovativní Touch cards od Mastercard, které pomáhají klientům se zrakovým handicapem rychle rozlišit platební karty pomocí vyříznutí na boku. Zároveň každou novou platební kartu vyrábí ze stoprocentně recyklovaného plastu.

Loading 

Díky novince Touch cards od společnosti Mastercard, kterou mBank nabízí mezi prvními na českém trhu, dokáží nevidomí a slabozrací snadno rozlišit, jakou kartu v peněžence zrovna drží. Karty se totiž vyrábí s nenápadnou hmatatelnou značkou na kratší straně: zaoblený výřez označuje kartu debetní a hranatý kreditní. Klienti tak rychle rozeznají její typ a zároveň si ji v peněžence nespletou s jinou plastovou.

Recyklovaný plast už dlouho tvoří velkou část platebních karet, které mBank každý rok posílá do oběhu. Dosud se z něj vyráběly z 85 procent, nově ale banka přechází na stoprocentní recyklát. Klienti mají zároveň možnost si kartu kdykoliv přesunout do čistě digitální formy. „Nabízíme možnost převést si celé portfolio karet do digitální podoby, abychom tak předešli produkci nového plastu. Pokud se klient rozhodne pro variantu fyzické karty, tak ty jsou vyrobeny už jen z recyklovaného plastu,“ dodává Michal Staněk, produktový manažer platebních karet mBank.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

USA jsou v režimu fiskální dominance. Co to znamená pro investory?

Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance. Tento režim nastává, když veřejný dluh […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 07. 2024

Co skrývá portfolio průměrného drobného investora?

Sektorem, do kterého drobní investoři nejčastěji investují, jsou společnosti poskytujících finanční služby. Druhým nejčastěji vlastněným sektorem jsou technologické společnosti (40 %) a na třetím tituly z oblasti energetiky (35 %). Údaje vyplývají ze studie Retail Investor Beat (RIB) od společnosti eToro, které se zúčastnilo 10 000 drobných […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

03. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *