Středa 22. září. Svátek má Darina.

Na tuzemském devizovém trhu přetrvává poptávka po euru

Investice 26.11.2018 | 16:38 0 Komentářů
Po pátečním posílení české měny vůči euru až k hladině 25,90 CZK/EUR, se dnes kurz pokoušel dostat ještě níže. Kurz se na mezibankovním trhu dostal na dosah hladiny 25,85 CZK/EUR, nicméně silné úrovně koruna neudržela. Na trhu je poptávka po eurech stále cítit.

V odpoledních hodinách se již kurz držel bezpečně nad 25,90 CZK/EUR. Koruně i ostatním středoevropským měnám příliš nesvědčil vzestup rizikové averze patrný zejména na ruském rublu. Důvodem je eskalace konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, ruské měně též neprospívají klesající ceny ropy. Tuzemskou měnu navíc nepodpořil výsledek listopadového konjunkturálního průzkumu. Na straně jedné sice podnikatelská důvěra stoupla. Nestačilo to ale na vykompenzování poklesu spotřebitelské důvěry. Na chování domácností je patrné, že začínají vytvářet opatrnostní úspory.
Po necelém měsíci jsme aktualizovali naši novou prognózu. Jednak jsme zapracovali nové vyhlídky kolegů z SG na americkou a evropskou ekonomiku, jednak zklamání, které přinesl rychlý odhad českého HDP za Q3 18. Pro zbytek roku posílení koruny nečekáme. To by mělo přijít až s rokem 2019. Kompletní ekonomické vyhlídky české ekonomiky a finančních trhů najdete zde http://bit.ly/2FIcwCy.
Jan Vejmělek, Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.