CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

25. 06. 2013

0 komentářů

Mladí lidé do 25 let dluží po splatnosti průměrně přes 6 tis. korun

 


 

Průměrná výše dluhu po splatnosti za celou populaci v ČR je dle statistiky společnosti B4B Inkasso přes 10. tis. Kč. Průměrný dluh mladého člověka do 25 let je přibližně o 4 tis. Kč nižší, i tak jde ale zejména v případě studentů o vysoké částky.

Ve srovnání se staršími obyvateli ČR je u mladých lidí patrná nižší ochota se s dluhy vypořádat.  „Bohužel se u mladých lidí stále častěji setkáváme s tím, že se chtějí zaplacení svých závazků vyhnout. Hledají nejrůznější kličky a postupy, které však v konečném důsledku znamenají další navyšování dluhu,“ řekl jednatel společnosti B4B Inkasso Miroslav Rozbroj.   

Ačkoliv se počet zadlužených mladých lidí v posledních třech letech zvyšuje, průměrná výše dluhů zůstává přibližně stejná. Průměr se pohybuje okolo částky 6 tis. Kč.

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Zúžení SJM a podnikání

Manžel podniká? Uzavřete manželskou smlouvu

Jak je známo, OSVČ za závazky vzniklé z podnikání odpovídá celým svým majetkem. Nezáleží na tom, zda jde o majetek využívaný k podnikání anebo ne. Jak podnikat a neohrozit přitom svou rodinu?

Text: Veronika Hejná

26. 10. 2020

argentina a MMF

Argentinská partička pokeru

Argentina má problémy s vysokými zahraničními dluhy, nezaměstnaností a vysokou inflací. Nový prezident si na pomoc zavolal zástupce Mezinárodního měnového fondu, aby o výši dluhu jednali.

Text: Karel Pučelík

25. 02. 2020

ČSSD: Dluhy se platit nemusí

Nejsilnější parlamentní strana vyslala nebezpečný signál. Respektovat pravomocná rozhodnutí soudu a platit dluhy není třeba.

Text: Petr Zámečník

05. 05. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.