CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

19. 09. 2023

0 komentářů

Maxima bude znovu sjednávat zdravotní pojištění cizinců – jaké nabízí možnosti?

 

Dlouho diskutovaná novela zákona o pobytu cizinců na území České republiky (č. 326/1999 Sb.) konečně vstoupila v platnost, a to 19. září 2023. Tímto dlouhé měsíce očekávaným krokem se ruší monopol Pojišťovny VZP, takže nyní mohou sjednávat cestovní zdravotní pojištění cizinců také další subjekty mimo PVZP. Mezi ně patří i česká pojišťovna MAXIMA, která připravila komplexní nabídku v několika verzích. Pojďme se podrobně podívat na jejich pojistné limity a další podrobnosti.

Loading 

„Od 20. září mohou zprostředkovatelé Maxima pojišťovny opět sjednávat zdravotní pojištění cizinců i ve své komplexní verzi,“ vysvětluje Roman Jandík, ředitel úseku retailového pojištění.  „Klienti si v rámci produktové nabídky mohou vybrat ze dvou základních variant, které se od sebe liší pojistným krytím. Základní varianta Standard plně odpovídá požadavkům zákona a navýšeným limitům na úroveň 400 tisíc EUR. Pojištění kryje i léčebné výlohy v rámci zemí Schengenského prostoru až do výše 30 tisíc EUR,“ upřesňuje.

Maxima pojišťovna nově přichází s variantou pojištění Exclusive se zvýšeným limitem pojistného krytí až na 600 tisíc EUR. Zahrnuje léčebné výlohy v zemích Schengenu až do výše 100 tisíc EUR, ale navíc je v této variantě kryta i preexistence zdravotních rizik a zahrnut Program MaxCare s limitem 3 000 Kč v rozsahu příspěvku na zdravotní a podpůrné programy (např. nepovinná očkování, plastové fixace, hormonální antikoncepce, pomůcky pro invalidy aj.) dle rozsahu definovaném VPP.

Pro koho je pojištění určeno?

Zdravotní pojištění cizinců je určeno pro ty, kteří nespadají do systému veřejného zdravotního pojištění České republiky. Jde o 2 skupiny – cizince, kteří zde plánují krátkodobý pobyt do 90 dnů (pro ty je určen produkt Nutné a neodkladné zdravotní péče). Pro cizince, kteří plánují v ČR zůstat déle než 90 dnů (tzv. dlouhodobý pobyt) je určen produkt nazvaný Komplexní zdravotní pojištění cizinců. Maxima nabízí 2 typy tohoto komplexního pojištění, a to Standard a Exclusive, které se liší především ve výši pojistného krytí. Klienti mohou využít více než 140 smluvních zařízení, a kromě ošetření zubů, které se hradí hotově, vyřeší Maxima pojišťovna veškeré náhrady sama napřímo s lékařem či lékařským zařízením.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Na co se připojistit před cestou na dovolenou?

Součástí každé dovolené v zahraničí by mělo být kvalitní cestovní pojištění. Jednou z jeho nejdůležitějších součástí je kvalitní krytí léčebných výloh, které se vztahuje na úrazy a náhlá onemocnění. Kromě toho je dobré zvážit situace, pro které se vyplatí sjednání různých připojištění. Týká se to například cest do […]

Text: Redakce

03. 06. 2024

Rizika nového spoření DIP: Pozor na šmejdy, varují experti

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) představuje od prvního ledna nový způsob zajištění na penzi. Rozšiřuje tak okruh možností spoření na stáří o produkty bankovního a investičního typu. Stát tedy nově umožňuje čerpat daňovou podporu celkem na čtyři produkty. Ke stávajícímu penzijnímu připojištění a životnímu pojištění přibyl DIP a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *